Setari Cookie-uri

Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti ?

o prietena a mea a avut aceleas probleme si a dat jos dar a incercat o metoda pe care eu nu vreau sa o incerc... a ajuns sa fumeze
girl_andree2000
Postat pe 14 August 2009 21:42
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?


mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....
andreea1976
Postat pe 14 August 2009 21:48
fetelor,fumatul nu o sa va ajute sa slabiti nici macar un gram..nu mai credeti in toate prostiile..mai degraba incercati sa ocoliti fast food-urile astea de se gasesc la tot pasu(da` luati-o pe drumul al mai lung si mai anevoios) si rezolvati 2 lucruri deodata-mai putina papa daunatoare organismului si o tonifiere pe masura...
mitura
Postat pe 14 August 2009 21:50
La 15 ani dieta drastica!??!!?? N-as putea!!!
anca0704
Postat pe 14 August 2009 21:50
De la: anca0704, la data 2009-08-14 21:50:40La 15 ani dieta drastica!??!!?? N-as putea!!!


Uneori poti daca iti propui ceva;)
girl_andree2000
Postat pe 14 August 2009 22:14
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-14 22:14:01
De la: anca0704, la data 2009-08-14 21:50:40La 15 ani dieta drastica!??!!?? N-as putea!!!


Uneori poti daca iti propui ceva;)

de ce? vrei sa candidezi la miss anorexie?
esti in crestere si esti bine asa cum esti .....de ce exagerezi ? of of
andreea1976
Postat pe 14 August 2009 22:18
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?


mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....


subscriu

Tocmai propuneam cuiva sa deschida un club al lor-adolescentilor-sa vorbeasca unul cu altul in limba lor- adica stilul lor.(atatea cuvinte,prescurtari pe care sincer nu le inteleg rostul si sensul)

Apropo de dieta- pe mama ta ai intrebat-o?
just28
Postat pe 14 August 2009 22:24
De la: halm, la data 2009-08-14 22:24:51
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?


mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....


subscriu

Tocmai propuneam cuiva sa deschida un club al lor-adolescentilor-sa vorbeasca unul cu altul in limba lor- adica stilul lor.(atatea cuvinte,prescurtari pe care sincer nu le inteleg rostul si sensul)

Apropo de dieta- pe mama ta ai intrebat-o?



Da am intrebato si a zis ca nu e bine ceea ce fac si ca r fi mai bine sa mai stau o perioada asa sa vad cum ma dezvolt da eu trec la liceu iar ma simt ujmpik diferita de celelalte colege ele sunt slabe eu sunt alfel
girl_andree2000
Postat pe 14 August 2009 22:31
Nu ai nevoie de dieta la 15 ani decat daca realmente ai probleme de sanatate. Sfatul meu este sa consulti un medic nutritionist sau dupa caz endocrinolog, care sa-ti de-a dieta de care crezi ca ai nevoie. In cele mai multe cazuri, dupa o dieta severa se pierd ceva kilograme pe care le pui la loc in scurt timp dupa ce organismul intra in starea de relaxare. Dar cate kg. ai si ce inaltime?
blue_angel31
Postat pe 14 August 2009 22:38

Tocmai propuneam cuiva sa deschida un club al lor-adolescentilor-sa vorbeasca unul cu altul in limba lor- adica stilul lor.(atatea cuvinte,prescurtari pe care sincer nu le inteleg rostul si sensul)

Apropo de dieta- pe mama ta ai intrebat-o?

Ohoo,ai fii surprisa cate mame isi pun fetele de paishpe-cinshpe ani la diete si asta pentru ca tot ele -si nu numai au gresit de la bun inceput.
Desigur,nu tu(ca am vazut ca ai o copila)
Dar cunosc persoane-mame care "au vrut sa-i ofere copilului totul " si ce zicea copilu` era litera de lege...Acum eu nu le dau dreptate fetelor (asta e pe de-o parte si efectul de turma,dorinta de a se integra intr-un grup,dorinta de a ..nu stiu..cand esti adolescent tinzi sa iesi in evidenta pri orice si cu orice mijloace,vrei sa fii deosebit de altii ,indiferent ca esti bun/rau,urat/frumos..vrei sa fii altfel ), dar si parintii mai gresesc
mitura
Postat pe 14 August 2009 22:40
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-14 21:42:12o prietena a mea a avut aceleas probleme si a dat jos dar a incercat o metoda pe care eu nu vreau sa o incerc... a ajuns sa fumeze



buna...inca nu ai nevoie de dieta...esti prea tanara ca sa faci o dieta asa drastica....mai asteapta cativa ani,si incearca sa mananci cat mai sanatos...nu incerca inca diete ca iti faci rau la stomac...
doareu85
Postat pe 14 August 2009 22:51
De la: blue_angel31, la data 2009-08-14 22:38:00Nu ai nevoie de dieta la 15 ani decat daca realmente ai probleme de sanatate. Sfatul meu este sa consulti un medic nutritionist sau dupa caz endocrinolog, care sa-ti de-a dieta de care crezi ca ai nevoie. In cele mai multe cazuri, dupa o dieta severa se pierd ceva kilograme pe care le pui la loc in scurt timp dupa ce organismul intra in starea de relaxare. Dar cate kg. ai si ce inaltime?



Am 1,65 si 69
girl_andree2000
Postat pe 14 August 2009 23:26
De la: mitura, la data 2009-08-14 22:40:38
Tocmai propuneam cuiva sa deschida un club al lor-adolescentilor-sa vorbeasca unul cu altul in limba lor- adica stilul lor.(atatea cuvinte,prescurtari pe care sincer nu le inteleg rostul si sensul)

Apropo de dieta- pe mama ta ai intrebat-o?

Ohoo,ai fii surprisa cate mame isi pun fetele de paishpe-cinshpe ani la diete si asta pentru ca tot ele -si nu numai au gresit de la bun inceput.
Desigur,nu tu(ca am vazut ca ai o copila)
Dar cunosc persoane-mame care "au vrut sa-i ofere copilului totul " si ce zicea copilu` era litera de lege...Acum eu nu le dau dreptate fetelor (asta e pe de-o parte si efectul de turma,dorinta de a se integra intr-un grup,dorinta de a ..nu stiu..cand esti adolescent tinzi sa iesi in evidenta pri orice si cu orice mijloace,vrei sa fii deosebit de altii ,indiferent ca esti bun/rau,urat/frumos..vrei sa fii altfel ), dar si parintii mai gresesc


ai dreptate cand spui ca si mamele gresesc...isi indoapa copilele cu de toate..cand sunt mici daca nu mananca dau vitamine(total gresit), apoi multe paste fainoase, dulciuri facute in casa de mai multe ori pe saptamana, etc. Da, am o fata-nu pot sa spun ca este miss dar n-am exagerat cu mancarea, de mica avea program de masa(chiar bebelus fiind-ultima masa la 19,30)-acum ultima masa la ora 18. La noi in familie nu se mamanca mai tarziu(decat in cazuri extreme), si cand zic la noi in familie ma refer mai mult la noi-eu si ea, sotul mai gusta pana la culcare cate ceva.In timpul vacantelor mai reducem si cantitatea de paine. Si eu sunt preocupata de kg-vara trecuta am avut cateva in plus si mi-am facut mari probelme-am dat jos dar nu cum as fi vrut-nu facem excese.
just28
Postat pe 15 August 2009 23:05
De la: blue_moonbutterfly, la data 2009-07-27 20:54:46...eu zic sa stai u cuminte...ca la 15 ani nu e indicat sa faci nici o cura, asata daca nu vrei sa ajungi o obeza mai incolo...

si pe ce te bazezi cand afirmi acest lucru?
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 10:26
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 22:00:43
cred ca voi mai creste dar tatal meu vrea sa slabesc mai mult el nu intelege ca incerc da nu merge tot ce am incercat pana acum

si de ce vrea tac-tu sa slabesti? cumva el este fotomodel? in loc sa iti "impuna" sa slabesti, mai bn te-ar ajuta sa cautati impreuna varianta cea mai buna sa ajungi la un aspect fizic placut. ia sa pui si o poza cu tac-tu, ca daca incep eu cu criticile il fac sa planga.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 10:32
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 10:37
De la: halm, la data 2009-08-14 22:24:51
subscriu

Tocmai propuneam cuiva sa deschida un club al lor-adolescentilor-sa vorbeasca unul cu altul in limba lor- adica stilul lor.(atatea cuvinte,prescurtari pe care sincer nu le inteleg rostul si sensul)

Apropo de dieta- pe mama ta ai intrebat-o?

si dc sa o intrebe pe mamica? este cumva mamica nutritionista?
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 10:39
Alo domnu ai grija cum vb ca nu esti pe strada cu :ma'ta si tac'tu "
Corect kudika nu e site pt minori , huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
blue07scorpion
Postat pe 16 August 2009 10:42
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?

si ma rog dc sa urmezi dieta lu N Luciu? alimentatia este doar o parte din tot ceea ce trebuie sa faci ca sa iti modelezi corpul. dieta ei a fost conceputa pt nevoile ei. intr-o alta ordine de idei ea a avut si instructor personal pe un mare culturist roman Florin Uceanu. apoi nu ai experienta ei in antrenament. sau cumva te antrenezi ca ea, ca sa ai pretentia sa iti functioneze si tie dieta asta? ce este atat de greu sa iti calculezi necesarul de calorii in fct de activitatile tale si sa scazi din cifra respectiva 300 , 500 max din calorii. si in fct de ce ti-a dat sa imparti intr-un raport de cca 50%-30%-20% (proteine, grasimi, carbohidrati), si sa faci sport imbinand efortul aerob cu cel anaerob). asta este toata ecuatia. daca vrei si rezultate mai rapide si de lunga durata, te adresezi unu nutritionist, sa iti dea ala mura in gura ce sa mananci in ce cantitate si la ce ora, si unui antrenor sau instructor ca sa te antreneze si sa te supravegheze.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 10:53
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-16 10:42:43Alo domnu ai grija cum vb ca nu esti pe strada cu :ma'ta si tac'tu "
Corect kudika nu e site pt minori , huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ti se pare ca sunt minor?
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 10:54
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:53:21
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?

si ma rog dc sa urmezi dieta lu N Luciu? alimentatia este doar o parte din tot ceea ce trebuie sa faci ca sa iti modelezi corpul. dieta ei a fost conceputa pt nevoile ei. intr-o alta ordine de idei ea a avut si instructor personal pe un mare culturist roman Florin Uceanu. apoi nu ai experienta ei in antrenament. sau cumva te antrenezi ca ea, ca sa ai pretentia sa iti functioneze si tie dieta asta? ce este atat de greu sa iti calculezi necesarul de calorii in fct de activitatile tale si sa scazi din cifra respectiva 300 , 500 max din calorii. si in fct de ce ti-a dat sa imparti intr-un raport de cca 50%-30%-20% (proteine, grasimi, carbohidrati), si sa faci sport imbinand efortul aerob cu cel anaerob). asta este toata ecuatia. daca vrei si rezultate mai rapide si de lunga durata, te adresezi unu nutritionist, sa iti dea ala mura in gura ce sa mananci in ce cantitate si la ce ora, si unui antrenor sau instructor ca sa te antreneze si sa te supravegheze.


Multumesc pt sfat dar am incercat orice inafar de nutritionist am sa incerc si asta ;)
girl_andree2000
Postat pe 16 August 2009 11:02
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:32:40
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 22:00:43
cred ca voi mai creste dar tatal meu vrea sa slabesc mai mult el nu intelege ca incerc da nu merge tot ce am incercat pana acum

si de ce vrea tac-tu sa slabesti? cumva el este fotomodel? in loc sa iti "impuna" sa slabesti, mai bn te-ar ajuta sa cautati impreuna varianta cea mai buna sa ajungi la un aspect fizic placut. ia sa pui si o poza cu tac-tu, ca daca incep eu cu criticile il fac sa planga.


Nu tata nu este ff slab ;)))
girl_andree2000
Postat pe 16 August 2009 11:04
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-16 11:02:08
Multumesc pt sfat dar am incercat orice inafar de nutritionist am sa incerc si asta ;)

chiar ai incercat orice? ia zi cum te antrenezi...
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 11:04
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.


In primul rand site-ul asta e un site de FEMEI.....tie ti se pare ca o copila de 15 ani e femeie?.......daca da.....atunci ai o problema....esti pedofil cumva?
Ti se pare normal ca e plin site-ul de copile cu varste intre 9 si 16 ani??????
Si ia-o mai incet cu jignirile ca nu m-am legat de viata ta.... CLAR????
Majoritatea userilor sunt revoltati de valul de fetite aparute pe kudika......tu nu....ei bine asta da de gandit
andreea1976
Postat pe 16 August 2009 13:46
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?


daca urmezi dieta ei,la anii tai,vei ajunge mai proasta si mei penibila ca ea.

aia mananca mai mult copii cruzi de la dozator
corina981
Postat pe 16 August 2009 13:53
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:54:30
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-16 10:42:43Alo domnu ai grija cum vb ca nu esti pe strada cu :ma'ta si tac'tu "
Corect kudika nu e site pt minori , huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ti se pare ca sunt minor?


cred ca te atentiona asupra faptului ca donsoara e minora si ca asta e un siteu unde nu ai vrea ca sora ta de 14 ani sa bantuie.

daca ai muschi nu inseamna ca esti si mare.....mai ai pozele alea cu halterofili la profil?


brat de fier si cap de Guma
corina981
Postat pe 16 August 2009 13:58
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:54:30
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-16 10:42:43Alo domnu ai grija cum vb ca nu esti pe strada cu :ma'ta si tac'tu "
Corect kudika nu e site pt minori , huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ti se pare ca sunt minor?



judecand dupa pozele de la profil,pari un minor ce se screme pana sa umfle muchiul bratuli...si e foarte fericit de o diferenta de circumferinta de 5 cm.

te bateau copii in scoala nu? mai rat fetele de tine ca esti uscat? cum e sa te strige uscat cand tu te inchipui arnold?

MIRCEA BADEA 2....alt frustrat
corina981
Postat pe 16 August 2009 14:07
De la: andreea1976, la data 2009-08-16 13:46:31
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.


In primul rand site-ul asta e un site de FEMEI.....tie ti se pare ca o copila de 15 ani e femeie?.......daca da.....atunci ai o problema....esti pedofil cumva?
Ti se pare normal ca e plin site-ul de copile cu varste intre 9 si 16 ani??????
Si ia-o mai incet cu jignirile ca nu m-am legat de viata ta.... CLAR????
Majoritatea userilor sunt revoltati de valul de fetite aparute pe kudika......tu nu....ei bine asta da de gandit


fetitele sunt in vacanta,nu au bani de mare,parintii mucesc,ele sunt singure acasa.

ori pe net,ori in fata blocului cu fraierii.

ambele sunt de rahat asa ca viitorul romaniei e praf
corina981
Postat pe 16 August 2009 14:20
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.


ce amuzant esti!
mai varianta masculina a lui Betty cea urata ai grija cum vb ca nu-i site-ul doamnei ma-ta sau a domnului tac-tu!
redline
Postat pe 16 August 2009 15:04

Dieta la 15 anii?? Thoaamnee! Da' de ce, mai fata? N-o sa ai destul timp sa te "dietezi" zeci de ani?

Crede-ma, pana la 25 de ani mi s-a rupt de tot, am mancat ce mi-a traznit si ce mi-a dorit sufletzelul. Macar pana atunci. Si cand m-am apucat de "dieta", am bagat cu fitness la greu. N-am fumat pana la 20 de ani deloc (si rau am facut ca m-am apucat, oricum. Fumul face mai rau la piele/ten/tonus muscular decat orice altceva)
Nu spun ca as fi eu un model de urmat, spun ca in viata tre' sa stim ca exista un timp, un soroc pentru toate. Daca incerci sa faci lucrurile la momente nepotrivite, sfarsesc prin a-ti exploda in fatza.

La ce-ti foloseste ca azi o sa ai 10 kile mai putin, daca in 10 ani o sa arati de paj'da ani? (pentru ca - sa nu-ti faci nici o iluzie, privarea de alimente la varsta la care esti in crestere - pentru ca asta se intampla pana la 19 ani la fete - o sa-ti afecteze pielea, dentitia, dezvoltarea cerebrala armonioasa. Iar fumatul n-o sa inbunatateasca cu nimic situatia. Ba din contra!)

Da' ma rog, nu ma astept sa ma asculti tu pe mine.
Dor_a
Postat pe 16 August 2009 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OFER TRATAMENT PENTRU SLABIT (GRATIS ) 1 De la: b63msh 17 Noiembrie 2009 18:47
Dieta disociata = slabeste sanatos 10 De la: ninuta20 24 Martie 2010 16:19
Nutritionst Timisoara 9 De la: GeorgianaBB 20 Ianuarie 2012 17:42
Garcinia 8 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:44
help!grasimea revine! 19 De la: Pisikutzza 21 Decembrie 2009 16:25