Setari Cookie-uri

Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti ?

De la: andreea1976, la data 2009-08-16 13:46:31
In primul rand site-ul asta e un site de FEMEI.....tie ti se pare ca o copila de 15 ani e femeie?.......daca da.....atunci ai o problema....esti pedofil cumva?
Ti se pare normal ca e plin site-ul de copile cu varste intre 9 si 16 ani??????
Si ia-o mai incet cu jignirile ca nu m-am legat de viata ta.... CLAR????
Majoritatea userilor sunt revoltati de valul de fetite aparute pe kudika......tu nu....ei bine asta da de gandit

ok este site de femei, dai ai vazut si cati barbati sunt? dc sa ne luam de o fata care este minora? sti care a fost "greseala" ei? ca , cauta raspunsuri la o problema destul d grava intr-un loc total nepotrivit. pedofil? eu? daca ea trebuie sa consulte un nutritionist, tu trebuie sa te duci la doctor pt alte probleme. imi este indiferent cine intra pe site....prima data am nimerit aici de pe google, acu un an de zile cred....cautand probabil tot ceva legat de alimentatie, antrenament...si am ramas aici sa citesc legat de subiectu asta si eventual sa ajut pe unu pe altu....mai vad o poza,,,ma mai amuz cand se ataca unele persoane
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 16:49
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 13:53:02
daca urmezi dieta ei,la anii tai,vei ajunge mai proasta si mei penibila ca ea.

aia mananca mai mult copii cruzi de la dozator

esti total pe langa subiect.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 16:49
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 13:58:58
cred ca te atentiona asupra faptului ca donsoara e minora si ca asta e un siteu unde nu ai vrea ca sora ta de 14 ani sa bantuie.

daca ai muschi nu inseamna ca esti si mare.....mai ai pozele alea cu halterofili la profil?


brat de fier si cap de Guma

nu am sora de 14 ani si ai dreptate nu cred ca as fi lasat-o pe un site ca asta, sa fie infestata cu prostie de unele persoane
nu imi aduc aminte sa fi pus halterofili la profil...cand ti-am scris mai sus ca esti pe langa subiect, acum intelegi ca am dreptate brat de fier si cap de guma....nu ma caracterizeaza, nu mai am nici brat de fier si cap de guma nu am avut si nu o sa am niciodata. daca generalizezi pt cei care se antreneaza....nu ma atac, dar pe de-o parte imi pare rau ca inca mai sunt pers ca tine pe lumea asta care considera "inferioare" pers care fac culturism sau care fac sport in general de forta. daca tu nimeresti numai astfel de persoane, este prob ta (cine se asemana se aduna) eu iti zic ca am intalnit pers care daca doresc te fac sa te simti de kkt la propriu prin modul in care si-au construit viata.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 16:59
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 14:07:01
judecand dupa pozele de la profil,pari un minor ce se screme pana sa umfle muchiul bratuli...si e foarte fericit de o diferenta de circumferinta de 5 cm.

te bateau copii in scoala nu? mai rat fetele de tine ca esti uscat? cum e sa te strige uscat cand tu te inchipui arnold?

MIRCEA BADEA 2....alt frustrat

1.nu am batut niciodata pe nimeni si nu cred ca o sa o fac fara sa fiu provocat, si nici daca as fi provocat nu as da in cineva.
2.facand sport si fiind si instructor si cunoscand unele lucruri pe care tu nu le sti si nici nu le-ai intelege....stiu care este diferenta de forta dintre o pers care a facut culturism si o pers normala, fara antrenament. asa ca uneori, un pumn sau picior bn nimerit poate face mult mai multe pagube decat un pistol sau un cutit.
3.daca consideri ca , culturisti se antreneaza ca sa bata pe cineva sau ca impresioneze fetele te inseli amarnic; inca o data repet, esti total pe langa subiect. efortu si investitiile, riscurile si durerea sunt mult prea mari ca sa faci asa ceva pt cineva anume, in afara de propria persoana.
4.diferenta de 5 cm in circumferinta avand in vedere ca din mai anu trecut nu am mai facut aproape niciun efort fizic...e ceva :) iti zic eu ;) vad gorile care se lauda cu bratele lor pline de grasime si apa....asa ca....
5.da, pe de-o parte orice culturist se crede Arnold, sau doreste sa ajunga ca el. nu afecteaza deloc ironiile tale, deoarece nu ma cunosti si dupa modul in care vb imi dau seama ca sunt cu cateva trepte peste tine din multe pct de vedere. am avut cativa ani de munca grea si satisfactii pe masura asa ca ironiile tale nu reprezinta nimic pt mn.
6.cred ca ti-ai dori sa fi ca M Badea. sa ai cunostintele lui,si chiar sa ai si conditia lui fizica. si nu in ultimul rand succesul lui. :)
7.uscat? vrei sa iti insir recordurile mele personale? hai ca ti le scriu , asa pt tine, ca imi esti simpatic. dupa cauti tu pe net cum sunt exercitiile (intri pe get fit). deci la 1.82-1.83 si 67 de kg , urmeaza: impins de pe plan orizontal cu haltera 75kg sau cu gantera de 27.5kg (fiecare gantera avea 27.5 kg), tractiuni la piept 72 kg, tractiuni la ceafa 80 kg, flexii pt biceps cu gantera de 20kg (fiecare gantera avea 20 kg), flotari la paralele cu greutatea mea + 30 kg intre picioare, impins de pe plan orizontal pt triceps cu 60 kg, extensii pt coapse la aparat cu 102 kg, genuflexiuni cu bara la ceafa cu 115 kg, indreptari pt lombari cu 115 kg, impins de la umeri din plan vertical cu 50 kg , pt coapse la presa inclinata la 45 de grade cu 260 kg....cam astea, nu imi mai aduc aminte, a trecut prea mult timp de atunci. crezi ca dacacineva imi zice ca sunt slab, o sa incep sa plang?? in cel mai rau caz pt resp persoana ii dau una ca sa vada ce slab sunt si am terminat povestea. dar nu voi face asa ceva niciodata, deoarece am unele cunostinte si stiu pt mn dc sunt asa si imi cunosc corpul.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 17:16
De la: redline, la data 2009-08-16 15:04:44

mai varianta masculina a lui Betty cea urata

iti multumesc pt comparatie :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 17:20
De la: Dor_a, la data 2009-08-16 15:22:52
Dieta la 15 anii?? Thoaamnee! Da' de ce, mai fata? N-o sa ai destul timp sa te "dietezi" zeci de ani?

Crede-ma, pana la 25 de ani mi s-a rupt de tot, am mancat ce mi-a traznit si ce mi-a dorit sufletzelul. Macar pana atunci. Si cand m-am apucat de "dieta", am bagat cu fitness la greu. N-am fumat pana la 20 de ani deloc (si rau am facut ca m-am apucat, oricum. Fumul face mai rau la piele/ten/tonus muscular decat orice altceva)
Nu spun ca as fi eu un model de urmat, spun ca in viata tre' sa stim ca exista un timp, un soroc pentru toate. Daca incerci sa faci lucrurile la momente nepotrivite, sfarsesc prin a-ti exploda in fatza.

La ce-ti foloseste ca azi o sa ai 10 kile mai putin, daca in 10 ani o sa arati de paj'da ani? (pentru ca - sa nu-ti faci nici o iluzie, privarea de alimente la varsta la care esti in crestere - pentru ca asta se intampla pana la 19 ani la fete - o sa-ti afecteze pielea, dentitia, dezvoltarea cerebrala armonioasa. Iar fumatul n-o sa inbunatateasca cu nimic situatia. Ba din contra!)

Da' ma rog, nu ma astept sa ma asculti tu pe mine.

nu inteleg dc te miri de dieta la 15 ani. probabil daca fata avea cu 50 de kg in plus fata de inaltime (doamne fereste de asa ceva), nu te mai minunai atat. daca tu ai mancat ce ai vrut pana la 25de ani nu inseamna ca trebuie sa dai si un sfat de genu asta. probabil nu aveai prob cu greutate, sau din prea multa indolenta nu ai dorit sa schimbi ceva in stilul tau de viata. si dc trebuie neaparat dieta? pt unele pers este un cuvant "negativ", se gandesc tot timpu ca trebuie sa manance putin, sa se infometeze, etc. nu este deloc asa. pot consuma multe mese pe zi, pot varia alimentele...partea cu, mancam tot ce vroia sufletelul meu, ca apoi mai tarziu sa am pt ce munci, nu mi se pare in regula. daca doar alea ar fi efectele negative ale fumatului, era bine dar cine a zis ca trebuie sa se priveze de anumite alimente??? mai cititi.....poate consuma o gama larga de alimente f sanatoase fara sa isi puna in pericol sanatatea si luarea in greutate. dar poate ca pt unele pers mancare sanatoasa inseamna fast food, coca-cola si chipsuri :P
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 17:40
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 17:20:24
De la: redline, la data 2009-08-16 15:04:44

mai varianta masculina a lui Betty cea urata

iti multumesc pt comparatie :)

cu placere!
si apropo termina cu prostiile un copil care este in crestere nu are nevoie de dieta drastica...asta duce doar la probleme pe viitor..
asa ca din cate vad vb gura fara tine! incearca sa te abtii din cauza unora ca tine ajung saracele la spital...dar ce sa stii tu...ia vezi o operatie estetica nu poti sa iti faci?
redline
Postat pe 16 August 2009 17:45
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 17:16:58
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 14:07:01
judecand dupa pozele de la profil,pari un minor ce se screme pana sa umfle muchiul bratuli...si e foarte fericit de o diferenta de circumferinta de 5 cm.

te bateau copii in scoala nu? mai rat fetele de tine ca esti uscat? cum e sa te strige uscat cand tu te inchipui arnold?

MIRCEA BADEA 2....alt frustrat

1.nu am batut niciodata pe nimeni si nu cred ca o sa o fac fara sa fiu provocat, si nici daca as fi provocat nu as da in cineva.
2.facand sport si fiind si instructor si cunoscand unele lucruri pe care tu nu le sti si nici nu le-ai intelege....stiu care este diferenta de forta dintre o pers care a facut culturism si o pers normala, fara antrenament. asa ca uneori, un pumn sau picior bn nimerit poate face mult mai multe pagube decat un pistol sau un cutit.
3.daca consideri ca , culturisti se antreneaza ca sa bata pe cineva sau ca impresioneze fetele te inseli amarnic; inca o data repet, esti total pe langa subiect. efortu si investitiile, riscurile si durerea sunt mult prea mari ca sa faci asa ceva pt cineva anume, in afara de propria persoana.
4.diferenta de 5 cm in circumferinta avand in vedere ca din mai anu trecut nu am mai facut aproape niciun efort fizic...e ceva :) iti zic eu ;) vad gorile care se lauda cu bratele lor pline de grasime si apa....asa ca....
5.da, pe de-o parte orice culturist se crede Arnold, sau doreste sa ajunga ca el. nu afecteaza deloc ironiile tale, deoarece nu ma cunosti si dupa modul in care vb imi dau seama ca sunt cu cateva trepte peste tine din multe pct de vedere. am avut cativa ani de munca grea si satisfactii pe masura asa ca ironiile tale nu reprezinta nimic pt mn.
6.cred ca ti-ai dori sa fi ca M Badea. sa ai cunostintele lui,si chiar sa ai si conditia lui fizica. si nu in ultimul rand succesul lui. :)
7.uscat? vrei sa iti insir recordurile mele personale? hai ca ti le scriu , asa pt tine, ca imi esti simpatic. dupa cauti tu pe net cum sunt exercitiile (intri pe get fit). deci la 1.82-1.83 si 67 de kg , urmeaza: impins de pe plan orizontal cu haltera 75kg sau cu gantera de 27.5kg (fiecare gantera avea 27.5 kg), tractiuni la piept 72 kg, tractiuni la ceafa 80 kg, flexii pt biceps cu gantera de 20kg (fiecare gantera avea 20 kg), flotari la paralele cu greutatea mea + 30 kg intre picioare, impins de pe plan orizontal pt triceps cu 60 kg, extensii pt coapse la aparat cu 102 kg, genuflexiuni cu bara la ceafa cu 115 kg, indreptari pt lombari cu 115 kg, impins de la umeri din plan vertical cu 50 kg , pt coapse la presa inclinata la 45 de grade cu 260 kg....cam astea, nu imi mai aduc aminte, a trecut prea mult timp de atunci. crezi ca dacacineva imi zice ca sunt slab, o sa incep sa plang?? in cel mai rau caz pt resp persoana ii dau una ca sa vada ce slab sunt si am terminat povestea. dar nu voi face asa ceva niciodata, deoarece am unele cunostinte si stiu pt mn dc sunt asa si imi cunosc corpul.


te rog frumos sa nu te mai afisezi ca a totsiutor pe aici ca nu esti.

de la piept ridic si io suta de chile de vreo 15 ori ...asa de fite cand am chef pe la sala.....

si altii care se screm de ani de zile nu fac nici pe jumate.

vorbeste frumos cu lumea pe aici si te las in pace.

corina981
Postat pe 16 August 2009 17:48
De la: redline, la data 2009-08-16 17:45:56
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 17:20:24
De la: redline, la data 2009-08-16 15:04:44

mai varianta masculina a lui Betty cea urata

iti multumesc pt comparatie :)

cu placere!
si apropo termina cu prostiile un copil care este in crestere nu are nevoie de dieta drastica...asta duce doar la probleme pe viitor..
asa ca din cate vad vb gura fara tine! incearca sa te abtii din cauza unora ca tine ajung saracele la spital...dar ce sa stii tu...ia vezi o operatie estetica nu poti sa iti faci?


e si el mic
corina981
Postat pe 16 August 2009 17:50
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 17:50:00
De la: redline, la data 2009-08-16 17:45:56
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 17:20:24
De la: redline, la data 2009-08-16 15:04:44

mai varianta masculina a lui Betty cea urata

iti multumesc pt comparatie :)

cu placere!
si apropo termina cu prostiile un copil care este in crestere nu are nevoie de dieta drastica...asta duce doar la probleme pe viitor..
asa ca din cate vad vb gura fara tine! incearca sa te abtii din cauza unora ca tine ajung saracele la spital...dar ce sa stii tu...ia vezi o operatie estetica nu poti sa iti faci?


e si el mic

daaa si cand a fost mic a fost si bolnav!si inca mai este!
redline
Postat pe 16 August 2009 17:52
De la: redline, la data 2009-08-16 17:52:06
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 17:50:00
De la: redline, la data 2009-08-16 17:45:56
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 17:20:24
De la: redline, la data 2009-08-16 15:04:44

mai varianta masculina a lui Betty cea urata

iti multumesc pt comparatie :)

cu placere!
si apropo termina cu prostiile un copil care este in crestere nu are nevoie de dieta drastica...asta duce doar la probleme pe viitor..
asa ca din cate vad vb gura fara tine! incearca sa te abtii din cauza unora ca tine ajung saracele la spital...dar ce sa stii tu...ia vezi o operatie estetica nu poti sa iti faci?


e si el mic

daaa si cand a fost mic a fost si bolnav!si inca mai este!


bolnav si maltrata de copii. aia mari ca mine puneau piciorele fe fata lui
corina981
Postat pe 16 August 2009 18:08
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 17:48:32
te rog frumos sa nu te mai afisezi ca a totsiutor pe aici ca nu esti.

de la piept ridic si io suta de chile de vreo 15 ori ...asa de fite cand am chef pe la sala.....

si altii care se screm de ani de zile nu fac nici pe jumate.

vorbeste frumos cu lumea pe aici si te las in pace.


si ce greutate si inaltime ai mosule? nu ma laudam cu recordurile mele...sunt copii la 16 ani care imping mai mult de 100 asa ca nu ma laudam eu cu 75 :P crezi ca am nevoie sa ma lasi tu imi pace? ma distrezi si eu...ca n-am ce face :P
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 18:13
De la: redline, la data 2009-08-16 17:45:56
cu placere!
si apropo termina cu prostiile un copil care este in crestere nu are nevoie de dieta drastica...asta duce doar la probleme pe viitor..
asa ca din cate vad vb gura fara tine! incearca sa te abtii din cauza unora ca tine ajung saracele la spital...dar ce sa stii tu...ia vezi o operatie estetica nu poti sa iti faci?

nu cred ca ai auzit de la mn cuvintele: dieta si drastica
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 18:14
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:13:05
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 17:48:32
te rog frumos sa nu te mai afisezi ca a totsiutor pe aici ca nu esti.

de la piept ridic si io suta de chile de vreo 15 ori ...asa de fite cand am chef pe la sala.....

si altii care se screm de ani de zile nu fac nici pe jumate.

vorbeste frumos cu lumea pe aici si te las in pace.


si ce greutate si inaltime ai mosule? nu ma laudam cu recordurile mele...sunt copii la 16 ani care imping mai mult de 100 asa ca nu ma laudam eu cu 75 :P crezi ca am nevoie sa ma lasi tu imi pace? ma distrezi si eu...ca n-am ce face :P


ma plictisesti dute si te joaca prin fata blocului
corina981
Postat pe 16 August 2009 18:17
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:13:05
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 17:48:32
te rog frumos sa nu te mai afisezi ca a totsiutor pe aici ca nu esti.

de la piept ridic si io suta de chile de vreo 15 ori ...asa de fite cand am chef pe la sala.....

si altii care se screm de ani de zile nu fac nici pe jumate.

vorbeste frumos cu lumea pe aici si te las in pace.


si ce greutate si inaltime ai mosule? nu ma laudam cu recordurile mele...sunt copii la 16 ani care imping mai mult de 100 asa ca nu ma laudam eu cu 75 :P crezi ca am nevoie sa ma lasi tu imi pace? ma distrezi si eu...ca n-am ce face :P

vezi tu betty o cauti cu lumanarea si ai sa o gasesti cu lanterna!
si cred ca la varsta ta ar trebui sa ai altfel de distractii!
apropo te-au batut parintii cand erai mic?
de cate zile nu ti-ai mai oxigenat creierul?ca vad ca o iei pe aratura!
redline
Postat pe 16 August 2009 18:17
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:14:08
De la: redline, la data 2009-08-16 17:45:56
cu placere!
si apropo termina cu prostiile un copil care este in crestere nu are nevoie de dieta drastica...asta duce doar la probleme pe viitor..
asa ca din cate vad vb gura fara tine! incearca sa te abtii din cauza unora ca tine ajung saracele la spital...dar ce sa stii tu...ia vezi o operatie estetica nu poti sa iti faci?

nu cred ca ai auzit de la mn cuvintele: dieta si drastica


aaa ca nu ai folosit cuvintele astea nu inseamna ca nu se poate deduce!
mai vocabular de messenger!
aaa ma scuzi betty...cum ramane cu operatia estetica?
redline
Postat pe 16 August 2009 18:19
Mai Ronnie, fata a precizat clar datele problemei :

-15 ani ( adica este in crestere )
- vrea sa slabeasca 10 kg in f scurt timp

La varsta ei nu este indicata o dieta drasticata asa cum este cea urmata de Nicoleta Luciu ! De asemenea nu este indicat sa slabeasca repede ! Organismul ei este in crestere si are nevoie de minerale, vitamine, proteine etc pe care nu le poate lua doar dintr-un compot, o supa de pui si un baton Fibrobar.
Exista stilul de viata sanatos, nu diete miraculoare, care iti pot aduce o anorexie sau mai stiu eu ce. Trebuie doar sa ai vointa si poti slabi intr-un mod sanatos.

Postat pe 16 August 2009 18:28
De la: Trixibell, la data 2009-08-16 18:28:24Mai Ronnie, fata a precizat clar datele problemei :

-15 ani ( adica este in crestere )
- vrea sa slabeasca 10 kg in f scurt timp

La varsta ei nu este indicata o dieta drasticata asa cum este cea urmata de Nicoleta Luciu ! De asemenea nu este indicat sa slabeasca repede ! Organismul ei este in crestere si are nevoie de minerale, vitamine, proteine etc pe care nu le poate lua doar dintr-un compot, o supa de pui si un baton Fibrobar.
Exista stilul de viata sanatos, nu diete miraculoare, care iti pot aduce o anorexie sau mai stiu eu ce. Trebuie doar sa ai vointa si poti slabi intr-un mod sanatos.

ba dar voi cititi ce am scris eu??? nu cred ca eu am nevoie sa imi oxigenez creierul e prost omu cand incearca sa ajute.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 18:29
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:14:08
De la: redline, la data 2009-08-16 17:45:56
cu placere!
si apropo termina cu prostiile un copil care este in crestere nu are nevoie de dieta drastica...asta duce doar la probleme pe viitor..
asa ca din cate vad vb gura fara tine! incearca sa te abtii din cauza unora ca tine ajung saracele la spital...dar ce sa stii tu...ia vezi o operatie estetica nu poti sa iti faci?

nu cred ca ai auzit de la mn cuvintele: dieta si drastica


Nu ai folosit aceste cuvinte insa aia probat ideea de a tine un astfel de regim, ceea ce este echivalentul unei diete drastice !

Postat pe 16 August 2009 18:30
De la: Trixibell, la data 2009-08-16 18:30:04
Nu ai folosit aceste cuvinte insa aia probat ideea de a tine un astfel de regim, ceea ce este echivalentul unei diete drastice !

daca chiar te intereseaza subiectul, atunci citeste toate posturile mele si vb dupa. pt mn nu exista cuv "dieta". il folosesc , doar ca sa pot comunica cu voi. pt mn exista expresia "stil de viata".
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 18:34
decat o dieta minune mai bine ...fa cat mai multa miscare ...si mananca cat mai putin la o masa..incearca sa alegi intr-un parc intr-un ritm constant cam 20 de minute in 2 luni se vad rezultatele ..
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2009 18:34
dar nu cred ca trebuia sa ajungeti sa va certati pe topic
girl_andree2000
Postat pe 16 August 2009 18:35
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:34:50decat o dieta minune mai bine ...fa cat mai multa miscare ...si mananca cat mai putin la o masa..incearca sa alegi intr-un parc intr-un ritm constant cam 20 de minute in 2 luni se vad rezultatele ..

teoretic nu face nimic cu 20 d minute.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 18:36
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-16 18:35:58dar nu cred ca trebuia sa ajungeti sa va certati pe topic


numai tu esti de vina

treci in camera ta imediat
corina981
Postat pe 16 August 2009 18:37
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-16 18:35:58dar nu cred ca trebuia sa ajungeti sa va certati pe topic

Andree, nu se cearta nimeni, doar discutii in contradictoriu, intre unu care incearca sa ajute si sa "lumineze" pe ceilalti si restul lumii care in mare parte se contrazice intr-un mod stupid.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 18:38
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:36:21
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:34:50decat o dieta minune mai bine ...fa cat mai multa miscare ...si mananca cat mai putin la o masa..incearca sa alegi intr-un parc intr-un ritm constant cam 20 de minute in 2 luni se vad rezultatele ..

teoretic nu face nimic cu 20 d minute.


nici tu nu arati cinestie ce pana in ziua de azi...asa ca nu mai face pe desteptul.

ai spinare de baietel inca
corina981
Postat pe 16 August 2009 18:39
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:36:21
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:34:50decat o dieta minune mai bine ...fa cat mai multa miscare ...si mananca cat mai putin la o masa..incearca sa alegi intr-un parc intr-un ritm constant cam 20 de minute in 2 luni se vad rezultatele ..

teoretic nu face nimic cu 20 d minute.

la mine a dat rezulatate ..doar ca la 2 saptamani maream minutele ..pana am ajuns la 1 h ...nu am vrut sa slabesc doar sa imi mentin greutatea si pt sanatate
prietena mea a slabit 13 kg in 2 luni si manca orice
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2009 18:39
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:39:21
la mine a dat rezulatate ..doar ca la 2 saptamani maream minutele ..pana am ajuns la 1 h ...nu am vrut sa slabesc doar sa imi mentin greutatea si pt sanatate
prietena mea a slabit 13 kg in 2 luni si manca orice

pai compari 20 de min cu 60 ? :D e o diferenta. una e sa incepi cu un nr de minute si sa maresti constant durata antrenamentului si alta e sa ramai pt 2 luni de zile la 20 de min.
PS: in 20 de min, daca nu mai face nimic altceva inainte, nici nu apuca sa consume din grasimi, pt a furniza energie org.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2009 18:41
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:39:21
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:36:21
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:34:50decat o dieta minune mai bine ...fa cat mai multa miscare ...si mananca cat mai putin la o masa..incearca sa alegi intr-un parc intr-un ritm constant cam 20 de minute in 2 luni se vad rezultatele ..

teoretic nu face nimic cu 20 d minute.

la mine a dat rezulatate ..doar ca la 2 saptamani maream minutele ..pana am ajuns la 1 h ...nu am vrut sa slabesc doar sa imi mentin greutatea si pt sanatate
prietena mea a slabit 13 kg in 2 luni si manca orice




DAr depinde si de organism voi nu ati citit ce am scris eu fac aerobic de vro 2 ani si nu a avut rezultate si pe deasupra in fiecare seara inainte de culcare mai pedalez si la bicicleta cate 40 ,50 de min si nu a dat rezultate si niki paine nu am mai mancat
girl_andree2000
Postat pe 16 August 2009 18:42
Mai hipoxie cerebrala ce esti, tocmai ca am citit bine ce ai scris si stiu bine ce a scris si fata care a deschis topicul ! Prin simplul fapt ca ai intrat in contradictie cu cei care au afirmat ca nu este in regula sa urmeze dieta Nicoletei Luciu arati ca tu esti pe langa subiect si habar nu ai ! Aici se vorbeste despre un caz concret si anume subsemanata, in varsta de..., vrea cutare ( nu se vorbeste la modul general, ca stai ca poate ca este obeza etc deci da trebuie sa slabeasca )
Gandeste-te ca daca fata chiar avea probleme serioase cu greutate, mai mult ca sigur parintii o ducea la un medic sa vada de ce este asa si cum se poate rezolva.

Postat pe 16 August 2009 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
S.O.S !!! Vreau sa slabesc!! Ajutati-ma va roooog!!! 125 De la: dyana2412 31 Decembrie 2012 13:49
Diete personalizata de nutritionist 4 De la: DariaMih 1 Iulie 2013 20:26
Fetele din Timisoara cum slabesc?? 25 De la: Ronnie_Coleman 27 Februarie 2010 17:58
Are cineva vreun tratament pt vitiligo???? 8 De la: kudika226898 31 August 2010 18:13
despre oameni... 42 De la: Aladiah 9 Iunie 2009 19:04