Setari Cookie-uri

cu ob in apa?

buna, fetelor! este pt prima oara cand scriu pe forum ,dece nu stiu sigur daca procedez cum trebuie, eh, invat pe parcurs.
intrebarea mea este: cum este sa intri in apa cu tamponul?
plec la sfarsitul lui august la mare si s-ar putea sa ma prinda ultimele zile de menstruatie acolo. as vrea sa stiu ce "senzatii" ma or trece daca intru in apa cu OB. o sa am cav scurgeri, o sa se umple tamponul? ce?
daca cineva ma poate lamuri in legatura cu chestia asta va rog sa-mi scrieti! thaks a bunch
stephaniecarmen
Postat pe 31 Iulie 2009 13:37
cred ca e exact ca atunci cand te dai cu banana
Tazmanian
Postat pe 31 Iulie 2009 13:39
la naiba, scuzati-mi greselile de ortografie, tastatura nu ma asculta deloc. o sa mai postez inca o data intrebarea, de data asta fara greseli!!!

buna, fetelor! este pt prima oara cand scriu pe forum ,deci nu stiu sigur daca procedez cum trebuie, eh, invat pe parcurs.
intrebarea mea este: cum este sa intri in apa cu tamponul?
plec la sfarsitul lui august la mare si s-ar putea sa ma prinda ultimele zile de menstruatie acolo. as vrea sa stiu ce "senzatii" ma vor trece daca intru in apa cu OB. o sa am ceva scurgeri, o sa se umple tamponul? ce?
daca cineva ma poate lamuri in legatura cu chestia asta va rog sa-mi scrieti! thaks a bunch
stephaniecarmen
Postat pe 31 Iulie 2009 13:39
nu m-am dat niciodata cu Banana!! explica-mi fenomenul te rog!!
stephaniecarmen
Postat pe 31 Iulie 2009 13:40
daca folosesti OB nu ai nici o senzatie, e ca si cum nu l-ai avea...
in primele zile probabil ca va trebui sa ilschimbi la un interval de 3-6 ore,spre sfarsit il poti schimba la un interval de 6-8 ore..si neaparat seara.
iar in apa nu cred ca e vre-o problema, deoarece el este acolo inauntru, nu e ca celelalte absorbante.. deci nu vad nici o senzatie care sa te inspaimante.
roberta25
Postat pe 1 August 2009 09:47
Mai in gluma, mai in serios. umple o cada cu apa si fa o proba. Macar vezi senzatiile ...... si te linistesti.
rashela
Postat pe 1 August 2009 10:07
Ha? Tu razi de noi?

Pai d-aia au invetatara astia tamponu'. Ca sa intri in apa cu el. Si, daca-l pui bine, nu simti nimic, ce naiba sa simti?
Dor_a
Postat pe 1 August 2009 10:09
In afara de faptul ca trebuie schimbat mai des decat o faci in mod normal , nu vei beneficia de alte senzatii

Tre sa-l schimbi mai des pentru ca risti sa nu-l mai poti scoate deoarece se mareste prea mult din cauza apei ....desi este intern , tot ia apa
iris_4_ever
Postat pe 1 August 2009 17:45
Cand iesi din apa este indicat sa il schimbi ! In rest, este ok, nu se simte ! :)

Postat pe 10 August 2009 01:45
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-01 17:45:52In afara de faptul ca trebuie schimbat mai des decat o faci in mod normal , nu vei beneficia de alte senzatii

Tre sa-l schimbi mai des pentru ca risti sa nu-l mai poti scoate deoarece se mareste prea mult din cauza apei ....desi este intern , tot ia apa

cu atatea schimbari ,,,la naiba poate ramaneti fara marea neagra,,,e un absorbant doar
sarutama
Postat pe 10 August 2009 02:21
De la: sarutama, la data 2009-08-10 02:21:29
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-01 17:45:52In afara de faptul ca trebuie schimbat mai des decat o faci in mod normal , nu vei beneficia de alte senzatii

Tre sa-l schimbi mai des pentru ca risti sa nu-l mai poti scoate deoarece se mareste prea mult din cauza apei ....desi este intern , tot ia apa

cu atatea schimbari ,,,la naiba poate ramaneti fara marea neagra,,,e un absorbant doar


Eeee si tu acum , doar nu crezi ca obiectul ala micut poate absorbi toata Marea Neagra nu ?
iris_4_ever
Postat pe 10 August 2009 02:47
alege un tampon pentru zile cu flux mare, ca sa nu ai vreo surpriza. daca este introdus corect si schimbat la intervalul de 4 ore, nu o sa ai nicio surpriza. pupici si distractie placuta
apple13
Postat pe 12 August 2009 15:45
sunt speciale tocmai sa nu se intimple asa ceva
cristiana_cris
Postat pe 14 August 2009 10:59
Eu am fost la mare si ma aflam in perioada respectiva si am folosit ob. Totul e ok daca il pui cum trebuie...nu are cum sa ajunga apa pana acolo:)) eu m-am simtit mai aiurea in prima zi, dar nu din cauza ob-ului , ci din cauza durerilor de burtica :( deci nu iti face griji!
roxyrory
Postat pe 15 August 2009 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi e frica de o relatie 12 De la: 28 Septembrie 2012 21:15
sandalele ultimul racnet 1 De la: stefanv 23 Iunie 2010 16:44
sall 27 De la: Full_Metal_Jacket 13 Februarie 2009 22:00
ajutati-ma cu un sfat,doua,trei:D 6 De la: ely_lyzy 29 Iulie 2009 18:00
ce parere aveti despre relatiile reluate?adik te desp de el esti cu altu apoi revi la primu 13 De la: nadasurf 30 Aprilie 2010 09:43