Setari Cookie-uri

eplilare cu crema ...cat e de durabila ?

Lama este varianta pro....Crema contra desi ai 1 zi in plus pana la crestere dar sincer,e toxica,degradeaza pielea,arde,miroase,daca nu stii sa-ti tratezi pielea va ajunge ca dupa epialre (cu bube,fire de par sub piele etc.).
kudika049846
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:05
eu de la lama ma irit pe picoare..ma manca pielea rau...de a crema nu am nimic in schimb.. :-??
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:11
Depinde de fiecare...

Eu ziceam aspectele clinice ale acestor 2 ustensile de indepartat parul...
Astea-s caracteristici care arata fizic si chimic efectul catre corp,nu un diagnostic pentru fiecare in parte ;)
kudika049846
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:14
Eu in legatura cu lama sunt asa putin mai retrasa pnt ca te eriti rau de tot,cu epilatorul si ceara nu am curajul si nici nul voi avea niciodata...deci acum am inceput sa folosesc crema depilatoare 8in1 si da am unele usturimi si dureri de iti vine uneori sa te sui pe pereti dar nu folosesc nimik pastile de dureri nimik atit ca dupa acest proces mai trag o durere si ma ung cu ulei de masline care cei drept cam greu si dureaa dar calmeaza durerea si catifeleaa pielea.... iti doresc succes si sa'ti gasesti curind solutia potrivita...intre lama si crema e cam acelas timp,cam in acelas interval de timp te epilezi...si am problema poate ma puteti ajuta in urma epilarii de un timp indelungat cu alama mi-au esit niste bubite sau nici nustiu cum sa zic sub piele asa mari si tari si ma dor enorm si nu imi mai dispar ce pot fc?daca ma putetzi ajuta ajutatima va rog
Furculita_Dumitrita_1
Postat pe 1 Iulie 2013 14:23
De la: Furculita_Dumitrita_1, la data 2013-07-01 14:23:40Eu in legatura cu lama sunt asa putin mai retrasa pnt ca te eriti rau de tot,cu epilatorul si ceara nu am curajul si nici nul voi avea niciodata...deci acum am inceput sa folosesc crema depilatoare 8in1 si da am unele usturimi si dureri de iti vine uneori sa te sui pe pereti dar nu folosesc nimik pastile de dureri nimik atit ca dupa acest proces mai trag o durere si ma ung cu ulei de masline care cei drept cam greu si dureaa dar calmeaza durerea si catifeleaa pielea.... iti doresc succes si sa'ti gasesti curind solutia potrivita...intre lama si crema e cam acelas timp,cam in acelas interval de timp te epilezi...si am problema poate ma puteti ajuta in urma epilarii de un timp indelungat cu alama mi-au esit niste bubite sau nici nustiu cum sa zic sub piele asa mari si tari si ma dor enorm si nu imi mai dispar ce pot fc?daca ma putetzi ajuta ajutatima va rog


Sper ca nu folosesti crema epilatoare in zona intima...

Sa stii ca nu e atat de dureroasa, precum se spune, epilarea cu ceara. Daca ti-e teama sa incerci de una singura, du-te la un salon cosmetic.
kudika_37357
Postat pe 3 Iulie 2013 14:41
Buna. Ma pot epila cu crema de fata inghinal? Si cine imi poate oferi detalii despre epilatul cu ceara?
kudika_990403
Postat pe 6 Iulie 2015 17:31
Ce fel de crema? Pt fata? Sau exista special pt inghinal?
kudika_990403
Postat pe 6 Iulie 2015 17:34
piele fina, vreo zi, doua, cu famec. Celelalte miros urat. Bine, depinde ct vrei sa cheltuiesti
Dobrescu_Diana_1
Postat pe 21 Iunie 2016 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilat inghinal 6 De la: andra88 20 Mai 2012 19:05
epilare 14 De la: ad__83 28 Iulie 2011 17:47
nu e nici o cosmeticiana mai buna si mai rapida ca ana 2 De la: nica_ana_maria_alina 10 Septembrie 2012 14:34
Epilator Braun Silk Epil 5 De la: estera_w 10 Octombrie 2010 11:58
wizzit 36 De la: Alyssax 12 Mai 2011 01:57