Setari Cookie-uri

vreau si eu un sfat

am avut un prieten care a trebuit sa isi schimbe domiciliul in alt oras in interes de serviciu,am inteles acest lucru si totul a fost ok chiar dak nu prea ne vedeam ,insa vorbeam la telefon cel putin 4 ore pe zi...totul a fost ok pana intr-o zi cand urma sa ne vedem,dar nu stiu din ce motiv el nu a mai ajuns la mine,si eu fiind foarte suparata k nu mi-a raspuns la telefon toata noaptea si a doua zi a trebuit sa plece nu am mai vorbit cu el chiar dak a insistat.Dupa ceva timp l-am sunat si am aflat k se casatorise cu o fata din acel oras...am suferit foarte mult dar nu l-am mai deranjat,insa intamplarea face k el sa intoarca in bucuresti...impreuna cu sotia..si sa ne intalnim(pt k e varul cumnatului meu)la diferite iesiri in familie sarbatori etc.nu am mai vorbit de atunci,dar eu stiu k nu e fericit cu fata aceea(din surse sigure)si de fiecare data cand ne intalnimobserv cum ma priveste,chiar dak e sotia langa el,dar nu are curajul sa imi spuna nimic,nu stiu ce sa fac..eu il iubesc si acum chiar dak au trecut aproape 2 ani de cand ne-am despartit...ar mai avea vre-un rost sa ii cer vre-o explicatie?pentru ceva s-a intamplat in ziua aia si as vrea sa stiu ce l-a facut sa renunte la mine si sa se casatoreasca intr-un timp asa de scurt...va rog ajutati-ma cu un sfat
kudika056700
Postat pe 3 August 2009 03:20
Nu stiu cine ti-a bagat in cap ca e nefericit in casnicie dar in mod sigur nu a facut-o prieteneste daca e la curent cu faptul ca tu inca te mai gandesti la el .

Mi se pare greu de crezut ca el sa fie cenusaresul sotiei si sa nu fie in stare sa-si rezolve casnicia daca chiar nu-i merge bine .
Cum a fost in stare sa se casatoreasca cu alta dupa doar o cearta cu tine iti dai seama ca e capabil sa-si poarte singur de grija.E putin probabil ca cineva sa-i fi pus pistolul la tampla ca sa se insoare asa ca ar fi cazul sa incepi sa-ti vezi de viata ta .

Daca ii ceri o explicatie exista riscul sa te prosteasca , sa-ti spuna ca vocile l-au pus sa se insoare dar defapt el te iubeste pe tine si nu m-as mira sa devii amanta lui in conditiile in care spui ca inca il mai iubesti .

Sau ....sa-ti spuna ca pur si simplu nu i-a pasat de tine la momentul respectiv ( nu ca acum i-ar pasa ) asa ca .....oricum nu vei castiga nimic in afara de a-l face pe el sa se umfle in pene ca dupa doi ani de cand te-a parasit inca te mai gandesti la el

Tu faci cum crezi dar uneori e bine sa lasi lucrurile asa cum sunt , nu mai scormoni trecutul pentru ca trecutul e trecut si atat ! Treci peste
iris_4_ever
Postat pe 3 August 2009 06:54
De la: kudika056700, la data 2009-08-03 03:20:46am avut un prieten care a trebuit sa isi schimbe domiciliul in alt oras in interes de serviciu,am inteles acest lucru si totul a fost ok chiar dak nu prea ne vedeam ,insa vorbeam la telefon cel putin 4 ore pe zi...totul a fost ok pana intr-o zi cand urma sa ne vedem,dar nu stiu din ce motiv el nu a mai ajuns la mine,si eu fiind foarte suparata k nu mi-a raspuns la telefon toata noaptea si a doua zi a trebuit sa plece nu am mai vorbit cu el chiar dak a insistat.Dupa ceva timp l-am sunat si am aflat k se casatorise cu o fata din acel oras...am suferit foarte mult dar nu l-am mai deranjat,insa intamplarea face k el sa intoarca in bucuresti...impreuna cu sotia..si sa ne intalnim(pt k e varul cumnatului meu)la diferite iesiri in familie sarbatori etc.nu am mai vorbit de atunci,dar eu stiu k nu e fericit cu fata aceea(din surse sigure)si de fiecare data cand ne intalnimobserv cum ma priveste,chiar dak e sotia langa el,dar nu are curajul sa imi spuna nimic,nu stiu ce sa fac..eu il iubesc si acum chiar dak au trecut aproape 2 ani de cand ne-am despartit...ar mai avea vre-un rost sa ii cer vre-o explicatie?pentru ceva s-a intamplat in ziua aia si as vrea sa stiu ce l-a facut sa renunte la mine si sa se casatoreasca intr-un timp asa de scurt...va rog ajutati-ma cu un sfat


Ai putea sa nu mai dezgropi mortii si sa lasi omul in pace sa-si vada de viata lui?Daca el personal nu s-a plans la tine ca e nefericit ai face bine sa nu te mai imbeti cu apa rece crezand ca se va intoarce la tine.GET A LIFE ,GIRL!

Postat pe 3 August 2009 07:37
nu a fost o cearta ..in seara aceea urma sa vina la familia mea sa dicutam despre relatia noastra si sa le spuna ca vrea sa ne casatorim...cand am vorbit cu el mi-a spus k s-a intamplat ceva in familia lui(pentru in aceeasi zi urma sa vina cineva din familia lui in romania)si isi cere scuze dar chiar avea nevoie sa fie singur in seara aia...ideea e k eu nu am acceptat nicio explicatie si am pus capat direct relatiei...si acum cred k am nevoie de aceasta explicatie pentru a putea trece peste...pentru k am incercat sa am o alta relatie...insa nu am reusit...nici macar sa ma tina de mana nu i-am putut permite acelui baiat pentru k totul imi amintea de el...nu cred k m-ar putea convinge sa devin amanta lui pentru k o cunosc pe sotia lui si nu as putea sa ii fac ei rau pentru fericirea mea de moment...doar sper k prin aceasta discutie sa il pot uita si sa-l vad doar k pe un alt cunoscut
kudika056700
Postat pe 6 August 2009 13:17
am uitat sa adaug k el nu este roman si cred k un motiv pentru care s-a casatorit atat de repede ar fi viza...dar nu pot sa inteleg ce s-a intamplat in seara aia...pentru ca oricum ar fi urmat sa ne casatorim,si s-ar fi rezolvat dak aceasta ar fi fost problema...help..nu mai stiu ce sa mai cred:(
kudika056700
Postat pe 6 August 2009 13:50
dak ai putea citi aceasta carte cred ca intr-un fel te-ar ajuta Suflete pereche(Cecelia Ahern)
d_soara_Criss
Postat pe 13 August 2009 13:49
De la: kudika056700, la data 2009-08-06 13:50:18am uitat sa adaug k el nu este roman si cred k un motiv pentru care s-a casatorit atat de repede ar fi viza...dar nu pot sa inteleg ce s-a intamplat in seara aia...pentru ca oricum ar fi urmat sa ne casatorim,si s-ar fi rezolvat dak aceasta ar fi fost problema...help..nu mai stiu ce sa mai cred:(


I N T R E A B A- L si gata ...ai nr lui? suna l .nu l ai ! fa rost.........ce mai astepti ????.........tu ai rupt o tu fa acum primul pas,fa i o intrebare ce ai de pierdut???
danyela_angela
Postat pe 13 August 2009 13:55
De la: danyela_angela, la data 2009-08-13 13:55:08
De la: kudika056700, la data 2009-08-06 13:50:18am uitat sa adaug k el nu este roman si cred k un motiv pentru care s-a casatorit atat de repede ar fi viza...dar nu pot sa inteleg ce s-a intamplat in seara aia...pentru ca oricum ar fi urmat sa ne casatorim,si s-ar fi rezolvat dak aceasta ar fi fost problema...help..nu mai stiu ce sa mai cred:(


I N T R E A B A- L si gata ...ai nr lui? suna l .nu l ai ! fa rost.........ce mai astepti ????.........tu ai rupt o tu fa acum primul pas,fa i o intrebare ce ai de pierdut???


am citit cartea si intradevar ,are ceva in comun povestea mea cu cea a lui alex si a lui rosie,insa tot imi este greu sa decid dak mai are vre-un rost sa mai deschid subiectul,poate pt k pe de-o parte imi e frica sa mai cred ce spune dar pe de-alta parte nu fac altceva decat sa ma gandesc la el si la toate clipele frumoase in care ma trezea telefonul lui sa imi spuna sa ma trezesc sa merg la scoala si adormeam dupa ce vorbeam cu el cel putin 4 ore...si nu ne plictiseam deloc
kudika056700
Postat pe 20 August 2009 10:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara tuturor si multumesc celor care vor citi aceste randuri 1 De la: kudika_1039520 29 Decembrie 2019 19:22
am nevoie de o parere&un sfat urgent:(( 31 De la: kudika166148 11 Aprilie 2011 00:01
ce faci cand te pune sa alegi intre el si restul lumii? 41 De la: sweet_candycandy 20 Octombrie 2013 18:19
Pot avea femeile cariere de succes? 39 De la: Eva32 18 Mai 2011 01:32
Oare se va schimba, stiti cazuri? 36 De la: ana_camyy 31 Martie 2014 12:15