Setari Cookie-uri

Ti s-a-ntamplat...?

Ti s-a intamplat vreodata sa vrei sa faci bine si sa iasa exact pe dos? Sa sufoci cu prea multa bunavointa si daruire, sa simti asta, sa te zbati sa indrepti lucrurile si totusi sa simti nisipul miscator sub picioare, care cu cat te agiti mai tare cu atat te inghite mai rau?Ai dat vreodata batalii cu eul? Te-ai simtit vreodata mic si neinsemnat? Ti-a venit vreodata sa te arunci in Mana Creatoare, dorindu-ti a fi remodelat, cioplit, finisat?
Ti s-a-ntamplat vreodata...?
lyheartly
Postat pe 4 August 2009 23:14
binenteles!!!!!asta e viata ! asa sunt oamenii din pacate.!!!!!!!
acum depinde si la ce te referii !!!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 6 August 2009 08:09
Niciodata nu stai pe teren solid.tot timpul lucrurile aluneca,degenereaza.Sa faci numai bine nu se poate.Ce e bine pentru unul poate fi rau pentru altul.Cum bine spunea Einstein totul e ralativ.

Postat pe 6 August 2009 08:51
Sunt o fire cam sensibila ,pun suflet...ma consum -cu toate ca uneori imi dau seama ca nu merita-incerc sa fiu de ajutor ... apropiatilor .. sau oricui imi cere un sfat..Ei..de cele mai multe ori imi dau seama ca orisicat m-as stradui sa fac bine..sinceritatea actiunilor mele ii lasa reci...Sa nu se inteleaga ca astept laude ..orice fac ,este total dezinteresat...Doar ca in sufletul meu simt un imens gol..mi-as fi dorit sa
fiu cladita dintr-un material mai dur,mai putin casant..dar asta e viata .Cred ca are drepatate scorpio67..
lyheartly
Postat pe 6 August 2009 21:25
tuturor ni se intampla dar stii ce facem?
realizam ca avem o singura viata..si nu trebuie sa traim sa ii multumim pe cei din jur!
redline
Postat pe 9 August 2009 22:06
Uita de schimbare..
Parerea mea sincera este ca suntem plamaditi dintr-un aluat si asa ramanem. Vrem nu vrem, ne place nu ne place. Sigur ca poti reactiona mai dur uneori, sa-ti ajunga cutitul la os.. dar senzatia care te cuprinde ulterior.. este de rusine, remuscare... nicidecum de triumf. Un om bun. ramane un om bun indiferent cate dureri, lovituri. acumuleaza. Bunatatea e un dar.. cu care ne nastem. Eu asa cred si pana acum.. nimic nu mi-a facut sa-mi schimb parerea.
Desigur, pentru oamenii rai.. schimb termenii .. nu si ideea.
rashela
Postat pe 9 August 2009 22:17
am sa revin....
Diavolyta_
Postat pe 9 August 2009 22:55
deseori am trait momente in kare crezind k fak bine mi-a iesit pe dos...dar viata merge inaint si e bine sa masori daka se merita ori ba...
kudika065470
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:11
daca incerci sa-i multumesti pe toti din jurul tau...uiti sa te mai multumesti pe tine. invata sa te iubesti pe tine, ca sa te poata si altii iubi....

mama..cred ca imi descopar latura filozofica

oricum, ca sa fii puternica trebuie sa ai incredere in tine...respecta-te..ca sa fii respectata!
cantafabule
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:15
Poate nu te-ai inconjurat exact de oamenii care trebuiau,oameni care sa te merite. Incearca sa schimbi cercul de prieteni.Si fii un pic mai nepasatoare, mai ales cu cei care nu merita !!
diana1981
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:11
Mi se intampla des. Nu am invatat nimic din asta. daca asa esti contruit, ajuti si te miri, ce sa faci? nu ai perspicacitatea sa vezi raul din ei....
MiaMz
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
destin-oare unde gresim? 7 De la: DeeaCatalina 3 Februarie 2009 22:10
Despre agatat, pareri feminine 17 De la: viseee 26 Mai 2013 06:15
femeia berbec 9 De la: Barbie30 16 Octombrie 2010 17:29
Cand fosta e cea mai frumoasa, cea mai desteapta si toti o plac 10 De la: _vio_ 13 Iulie 2011 19:20
Cititi si va minunati 3 De la: anutzzaa 19 Noiembrie 2010 23:38