Setari Cookie-uri

Femeile si spiritul gregar

Spiritul gregar nu e ceva nou sau nemaintalnit in natura, dar reprezentantele sexului frumos par a actiona exact ca niste cocori care zboara in formatie.Am observat de-a lungul timpului acest lucru si cred ca si voi, ceilalti baieti de pe forum imi veti da dreptate.De cele mai multe ori cand am iesit insotit de o tipa in oras, prin baruri, etc.eram admirat si eu si ea de multe femei, unele parca salivau, altele flirtau cu mine, imi faceau ochi dulci , luau pozitii sexy si unele mai tupeiste chiar initiau un dialog punandu-ma intr-o situatie delicata.In schimb au fost mult mai multe situatiile in care am iesit singur sau cu un prieten,doi...uneori pe jos sau cu o masina luxoasa.Si ce credeti?Nici cele mai urate nu scapau un ochi catusi de putin la mine .

Analizand situatia la rece am ajuns la niste concluzii relativ bizare:
-in ciuda a mii de ani de evolutie oamenii se ghideaza inca dupa sentimente care sunt mai puternice decat ratiunea;
-femeile traiesc mai puternic sentimentele fie ele pozitive sau negative;altfel spus sunt mai instabile psihic;
-s-ar parea ca femeia a fost programata de la natura sa fie pacalita, ademenita de barbat totul cu scopul perpetuarii speciei si mai putin sa fie respectata ca o fiinta integra;Astfel se explica de ce 80% din tinerele fete isi incep viata sexuala cu persoana nepotrivita. Si tot astfel se explica succesul baietilor rai, mai ales in randul pustoaicelor.

Revenind la situatiile contradictorii relatate mai sus sunt convins ca atunci cand femeia vede un barbat insotit de o alta femeie mintea ei incepe sa fredoneze fraze de genul" precis e un barbat bun la pat , solvent financiar , tandru si carismatic;altfel nu ar fi stat respectiva cu el, precis a gasit ceva deosebit la el.Uhh, ce-as pune si eu mana pe el, sa-l am numai pentru mine, sa i-l suflu nesuferitei aleia care nici nu face de el".

Si totusi, daca l-ar fi intalnit intr-o alta ipostaza, aceea de a fi fost singur sau cu un alt baiat mintea ei ar fi judecat situatia rapid: "un oarecare, nu e in stare sa-si gaseasca o prietena pt. ca nu e nimic de capul lui, nu intamplator e singur"

Acelasi barbat in ipostaze diferite.Din partea sexului opus reactii diametral opuse.Am trait experientele astea de nenumarate ori si pot sa va garantez ca asa e.Din cauza asta barbatii insurati au mare succes, din cauza asta atatia barbati "sunt niste porci" care nu stiu sa-si "aprecieze "prietenele inselandu-le cu altel femei.

Si acum ma duce gandul la vorbele unui var de-al meu de la tzara fara prea multa cultura care a avut multe femei in tinerete:"femeia are mintea scurta, ca gaina, nu te contrazice cu ea;daca iti zice ca pamantul e patrat tu sa o aprobi!"



Si acum stau si ma intreb la modul serios: "Procentual...cate femei sofisticate exista in Romania?"
Mr_6pack
Postat pe 7 August 2009 00:11
Ce intelegi tu prin femeie sofisticata ?

Postat pe 7 August 2009 00:20


"in ciuda a mii de ani de evolutie oamenii se ghideaza inca dupa sentimente care sunt mai puternice decat ratiunea"




"Adio", spuse vulpea. "Iatã secretul meu. E foarte simplu: noi nu vedem bine decît cu inima. Esenþialul e invizibil pentru ochi."
Antoine de Saint-Exupéry, Micul Prinþ
valita76
Postat pe 7 August 2009 00:51
cica raspunsul a fost adaugat cu succes dar nu apare.
valita76
Postat pe 7 August 2009 00:53
Rusinica Kudika
valita76
Postat pe 7 August 2009 00:56
. Pe asta sigur o sa-l posteze.
valita76
Postat pe 7 August 2009 01:03
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 00:11:39

-in ciuda a mii de ani de evolutie oamenii se ghideaza inca dupa sentimente care sunt mai puternice decat ratiunea"[/quote

Daca oamenii ar asculta doar de ratiune atunci nu ne-am mai numi oameni ci roboti .


De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 00:11:39
-femeile traiesc mai puternic sentimentele fie ele pozitive sau negative;altfel spus sunt mai instabile psihic;"


E adevarat ca femeile traiesc diferit anumite momente din viata fata de barbati dar de aici si pana la a trage concluzia cum ca ar fi instabile psihic e cale lunga .
Nu stiu cat de mult ai stat sa gandesti la rece ca sa tragi o asa concluzie dar clar nu ai stat suficient de mult .Sfatul meu e ca data viitoare cand mai ai momente de gandire ca asta, fa bine si i-ati o vacanta la Polul Nord sa te asiguri ca e suficient de rece prin zona


De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 00:11:39
-s-ar parea ca femeia a fost programata de la natura sa fie pacalita, ademenita de barbat totul cu scopul perpetuarii speciei si mai putin sa fie respectata ca o fiinta integra;Astfel se explica de ce 80% din tinerele fete isi incep viata sexuala cu persoana nepotrivita. Si tot astfel se explica succesul baietilor rai, mai ales in randul pustoaicelor."


S-ar parea ca masculul din tine cauta o explicatie pentru faptul ca e singur iar acum are proasta senzatie cum ca ar fi gasit-o dand vina pe succesul baietilor rai , publicitatea agresiva care se face sexului si pe natura

Din punctul tau de vedere oamenii ar trebui sa fie doar rationali , automat sunt incluse si femeile in categoria oamenilor nu ?

Femeile dau dovada de irationalitate pentru ca isi incep viata sexuala cu persoana nepotrivita , concluzia fiind ca daca ar fi rationale si-ar incepe viata sexuala cu pers potrivita si ar trai fericiti pana la adanci batraneti ca doi oameni rationali ce sunt

Trezirea sau in cazul tau ar fi potrivit STINGEREA pentru ca m-am razgandit.
Nu te mai trimit la Polul Nord ca nu are rost , mai degraba iti faci un bine si te criogenezi pentru o perioada de cel putin 1000 de ani si poate ai noroc sa te trezezi intr-o lume rationala unde femeile nu vor mai avea imperfectiuni de la natura pentru ca se va descoperi un destept care sa le cloneze si sa le faca doar rationale !


De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 00:11:39
Si acum stau si ma intreb la modul serios: "Procentual...cate femei sofisticate exista in Romania?"


Toate femeile sunt sofisticate , depinde cu cine intra in contact si cum este vazuta de catre alte persoane.
Daca pentru tine profa de romana de la scoala din sat nu este sofisticata pentru Ion din deal va fi desi , inainte sa ma apuc sa-ti dau explicatii poate ca ar fi cazul sa te intreb ce inseamna pentru tine o femeie sofisticata.





iris_4_ever
Postat pe 7 August 2009 07:37
Dupa ce am locuit o vreme prin occident mi-am dat seama ca nivelul de "sofisticare " al romancelor e foarte scazut.Cel mai bun exemplu e cel de fatza din moment ce eu nu am adus atingere niciunei persoane ci doar niste critici la adresa sexului opus.Evident anumite persoane ultra-sofisticate s-au si trezit atinse in orgoliu si au inceput cu atacurile , sarcasmul, ironia si tendinta de polemica la adresa mea.

De ex. in occident barbatul ideal este vazut ca fiind slim fit , no bear belly, well-aducated si, bineinteles inalt.In Romania barbatul ideal este vazut ca fiind cu putina ( sau mai multa ) burtica , eventual si o ceafa groasa care sa sperie dusmanii sa se simta femeia in siguranta.Cele mai multe femei din Romania chiar cred cu convingere ca un barbat bine tre' s aiba si ceva burta ceea ce nu e adevarat..

In privinta sentimentelor e cunoscut in psihologie faptul ca femeile traiesc mult mai intens sentimentele decat barbatii.Poti incerca cartea "inteligenta emotionala" care e un best-seller, asta daca nu ai placere sa ma crezi pe cuvant.

Eu nu caut acum o explicatie pt. ca sunt singur pt. ca daca as vrea sa nu mai fiu singur as da un telefon sau poate chiar mai multe si nu as mai fi nici singur si nici niscai baiat bun.Dar incerc sa vad lucrurile obiectiv.

Si ca sa o linistesc pe iris 4 ever am fost de multe ori in situatia de a avea de ales intre mai multe femei pentru ca odata ce imi faceam o prietena , se gaseau si altele interesate de mine, nu?

Eu nu sunt indignat ca nu am o prietena ci ca mi s-a intamplat sa am ori mai multe ori niciuna.Si asa se intampla mai mereu pentru un barbat "odata patruns in tagma femeilor".Altfel care ar fi explicatia ca un oligofren ca Fizz(preudo-cantaretul autohton) ar fi avut 300 de femei?

Si totusi cand a fost invitat la emisiunea "un barbat adevarat" alaturi de Alexandru Papadopol se radea de el la greu.De ce? Nu era el idolul femeilor? Sa-ti spun ceva draga iris, englezii au o vorba "the few and the many".Tu daca iti doresti un barbat doar pt. ca si alte femei il doresc din ce categorie crezi ca faci parte?
Mr_6pack
Postat pe 7 August 2009 13:17
Tu esti f superficial tinand cont de anumite perle pe care le scrii...Unele romance sunt atat de softisticate incat nu vad doar abdomenul lucrat, ci si mintea canci, ca muschii aia dupa o vreme se vor lasa, si va ramane doar mintea canci !
Cat despre exemplul tau de femei care te doresc cand te afisezi cu iubita, eu zic sa nu generalizezi...sa stii ca superficialitatea unora, prostia, se vede de la o posta uneori. Iar daca vad un prapadit care se da macho, alaturi de o pitzipoanca ce nu stie nici sa tina paharul in mana, acel individ ma amuza si atat. In niciun caz nu il admir sau il doresc !

Postat pe 7 August 2009 13:41
De la: Little9Miss9Vixen, la data 2009-08-07 13:41:07Tu esti f superficial tinand cont de anumite perle pe care le scrii...Unele romance sunt atat de softisticate incat nu vad doar abdomenul lucrat, ci si mintea canci, ca muschii aia dupa o vreme se vor lasa, si va ramane doar mintea canci !
Cat despre exemplul tau de femei care te doresc cand te afisezi cu iubita, eu zic sa nu generalizezi...sa stii ca superficialitatea unora, prostia, se vede de la o posta uneori. Iar daca vad un prapadit care se da macho, alaturi de o pitzipoanca ce nu stie nici sa tina paharul in mana, acel individ ma amuza si atat. In niciun caz nu il admir sau il doresc !


eu cred totusi ca baiatul asta se iubeste mult prea mult asa ca ce nevoie mai are de vreo femeie langa el
anybody
Postat pe 7 August 2009 13:46
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 13:17:05Dupa ce am locuit o vreme prin occident mi-am dat seama ca nivelul de "sofisticare " al romancelor e foarte scazut.Cel mai bun exemplu e cel de fatza din moment ce eu nu am adus atingere niciunei persoane ci doar niste critici la adresa sexului opus.Evident anumite persoane ultra-sofisticate s-au si trezit atinse in orgoliu si au inceput cu atacurile , sarcasmul, ironia si tendinta de polemica la adresa mea.

De ex. in occident barbatul ideal este vazut ca fiind slim fit , no bear belly, well-aducated si, bineinteles inalt.In Romania barbatul ideal este vazut ca fiind cu putina ( sau mai multa ) burtica , eventual si o ceafa groasa care sa sperie dusmanii sa se simta femeia in siguranta.Cele mai multe femei din Romania chiar cred cu convingere ca un barbat bine tre' s aiba si ceva burta ceea ce nu e adevarat..

In privinta sentimentelor e cunoscut in psihologie faptul ca femeile traiesc mult mai intens sentimentele decat barbatii.Poti incerca cartea "inteligenta emotionala" care e un best-seller, asta daca nu ai placere sa ma crezi pe cuvant.

Eu nu caut acum o explicatie pt. ca sunt singur pt. ca daca as vrea sa nu mai fiu singur as da un telefon sau poate chiar mai multe si nu as mai fi nici singur si nici niscai baiat bun.Dar incerc sa vad lucrurile obiectiv.

Si ca sa o linistesc pe iris 4 ever am fost de multe ori in situatia de a avea de ales intre mai multe femei pentru ca odata ce imi faceam o prietena , se gaseau si altele interesate de mine, nu?

Eu nu sunt indignat ca nu am o prietena ci ca mi s-a intamplat sa am ori mai multe ori niciuna.Si asa se intampla mai mereu pentru un barbat "odata patruns in tagma femeilor".Altfel care ar fi explicatia ca un oligofren ca Fizz(preudo-cantaretul autohton) ar fi avut 300 de femei?

Si totusi cand a fost invitat la emisiunea "un barbat adevarat" alaturi de Alexandru Papadopol se radea de el la greu.De ce? Nu era el idolul femeilor? Sa-ti spun ceva draga iris, englezii au o vorba "the few and the many".Tu daca iti doresti un barbat doar pt. ca si alte femei il doresc din ce categorie crezi ca faci parte?



Eu sunt gay, nu vrei sa ne cunoastem?
kudika046333
Postat pe 7 August 2009 13:57


de ce sa cauti o femeie sofisticata daca le consideri proaste si urate?? mai bine ne intalnim, eu arat bine, nu am burta, merg la sala, am muschii lucrati, si sint well-aducated
kudika046333
Postat pe 7 August 2009 14:07
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:07:00

de ce sa cauti o femeie sofisticata daca le consideri proaste si urate?? mai bine ne intalnim, eu arat bine, nu am burta, merg la sala, am muschii lucrati, si sint well-aducated



anybody
Postat pe 7 August 2009 14:09
De la: Little9Miss9Vixen, la data 2009-08-07 13:41:07Tu esti f superficial tinand cont de anumite perle pe care le scrii...Unele romance sunt atat de softisticate incat nu vad doar abdomenul lucrat, ci si mintea canci, ca muschii aia dupa o vreme se vor lasa, si va ramane doar mintea canci !


Adica tu vrei sa spui ca un barbat care are muschi e prost sau cum? Uite cine vorbea de superficialitate.Nu exista nicio legatura intre cele doua asta sa fie clar.Dar e clar ca un barbat care bea toata ziua bere si vede ca pe zi ce trece se ingrasa mai tare e nesimtit si ignorant.Ajunsesem si eu in situatia asta intr-o vreme si cand mergeam pe strada cu burta in bataia vantului mi se parea ca dau impresia de om nesimtit, asa ca am dat-o jos si m-am lasat definitiv (sper) de alcool.

Un proverb latin de acum cateva mii de ani se pare ca face mai mult decat o mie de creiere de pustoaice din secolul 21

Ia sa ma uit la profilurile voastre sa vad cati ani aveti ca sa stiu ce am de facut.
Mr_6pack
Postat pe 7 August 2009 14:16
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:07:00

, si sint well-aducated


esti pe dracu...
Mr_6pack
Postat pe 7 August 2009 14:17
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 14:16:08
De la: Little9Miss9Vixen, la data 2009-08-07 13:41:07Tu esti f superficial tinand cont de anumite perle pe care le scrii...Unele romance sunt atat de softisticate incat nu vad doar abdomenul lucrat, ci si mintea canci, ca muschii aia dupa o vreme se vor lasa, si va ramane doar mintea canci !


Adica tu vrei sa spui ca un barbat care are muschi e prost sau cum? Uite cine vorbea de superficialitate.Nu exista nicio legatura intre cele doua asta sa fie clar.Dar e clar ca un barbat care bea toata ziua bere si vede ca pe zi ce trece se ingrasa mai tare e nesimtit si ignorant.Ajunsesem si eu in situatia asta intr-o vreme si cand mergeam pe strada cu burta in bataia vantului mi se parea ca dau impresia de om nesimtit, asa ca am dat-o jos si m-am lasat definitiv (sper) de alcool.

Un proverb latin de acum cateva mii de ani se pare ca face mai mult decat o mie de creiere de pustoaice din secolul 21

Ia sa ma uit la profilurile voastre sa vad cati ani aveti ca sa stiu ce am de facut.



La mine, la profilul meu uita-te, daca te iei de bautura iar eu te parasesc sa stii.
kudika046333
Postat pe 7 August 2009 14:18
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 14:17:52
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:07:00

, si sint well-aducated


esti pe dracu...


Eu sint dar tu mai putin, nu conteaza, te mai cizelez eu putin, numai sa nu te apuci iar de bautura ca nu ma mai interesezi
kudika046333
Postat pe 7 August 2009 14:20
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 14:16:08
De la: Little9Miss9Vixen, la data 2009-08-07 13:41:07Tu esti f superficial tinand cont de anumite perle pe care le scrii...Unele romance sunt atat de softisticate incat nu vad doar abdomenul lucrat, ci si mintea canci, ca muschii aia dupa o vreme se vor lasa, si va ramane doar mintea canci !


Adica tu vrei sa spui ca un barbat care are muschi e prost sau cum? Uite cine vorbea de superficialitate.Nu exista nicio legatura intre cele doua asta sa fie clar.Dar e clar ca un barbat care bea toata ziua bere si vede ca pe zi ce trece se ingrasa mai tare e nesimtit si ignorant.Ajunsesem si eu in situatia asta intr-o vreme si cand mergeam pe strada cu burta in bataia vantului mi se parea ca dau impresia de om nesimtit, asa ca am dat-o jos si m-am lasat definitiv (sper) de alcool.

Un proverb latin de acum cateva mii de ani se pare ca face mai mult decat o mie de creiere de pustoaice din secolul 21

Ia sa ma uit la profilurile voastre sa vad cati ani aveti ca sa stiu ce am de facut.



Nu mah, am spus ca degeaba ai muschi daca esti prost de bubui !

Postat pe 7 August 2009 14:21
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:20:31
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 14:17:52
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:07:00

, si sint well-aducated


esti pe dracu...


Eu sint dar tu mai putin, nu conteaza, te mai cizelez eu putin, numai sa nu te apuci iar de bautura ca nu ma mai interesezi


hopaaaaaaaaaaaaa dragoste cu nabadai..........................continuatzi nu ma luatzi in seama p-acilea si eu cu gura cascata
anybody
Postat pe 7 August 2009 14:23
aparui sio.............sa belesc
heaven_2906
Postat pe 7 August 2009 14:24
De la: Little9Miss9Vixen, la data 2009-08-07 14:21:19
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-07 14:16:08
De la: Little9Miss9Vixen, la data 2009-08-07 13:41:07Tu esti f superficial tinand cont de anumite perle pe care le scrii...Unele romance sunt atat de softisticate incat nu vad doar abdomenul lucrat, ci si mintea canci, ca muschii aia dupa o vreme se vor lasa, si va ramane doar mintea canci !


Adica tu vrei sa spui ca un barbat care are muschi e prost sau cum? Uite cine vorbea de superficialitate.Nu exista nicio legatura intre cele doua asta sa fie clar.Dar e clar ca un barbat care bea toata ziua bere si vede ca pe zi ce trece se ingrasa mai tare e nesimtit si ignorant.Ajunsesem si eu in situatia asta intr-o vreme si cand mergeam pe strada cu burta in bataia vantului mi se parea ca dau impresia de om nesimtit, asa ca am dat-o jos si m-am lasat definitiv (sper) de alcool.

Un proverb latin de acum cateva mii de ani se pare ca face mai mult decat o mie de creiere de pustoaice din secolul 21

Ia sa ma uit la profilurile voastre sa vad cati ani aveti ca sa stiu ce am de facut.



Nu mah, am spus ca degeaba ai muschi daca esti prost de bubui !


stai ca-i explic eu poate pricepe :marimea muschilor este invers proportzionala cu numarul neuronilor......................parca zicea cineva pe un topic de baietzi blonzi
anybody
Postat pe 7 August 2009 14:24


Mie-mi plac muschii lui, nu prea am ce face cu neuronii lui, poate-l conving.
kudika046333
Postat pe 7 August 2009 14:32
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:32:27

Mie-mi plac muschii lui, nu prea am ce face cu neuronii lui, poate-l conving.


eu ce pot sa-ti urez decat..................bafta cine stie poate asa capata si viatza lui un sens
anybody
Postat pe 7 August 2009 14:35
De la: anybody, la data 2009-08-07 14:35:58
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:32:27

Mie-mi plac muschii lui, nu prea am ce face cu neuronii lui, poate-l conving.


eu ce pot sa-ti urez decat..................bafta cine stie poate asa capata si viatza lui un sens


Eu vroiam sa-l intreb ce intelege din acest citat : inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste. Si vroiam sa-i aduc la cunostinta ultimele descoperiri privind ratiunea inimii dar........
valita76
Postat pe 7 August 2009 14:39
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:32:27

Mie-mi plac muschii lui, nu prea am ce face cu neuronii lui, poate-l conving.


tu esti barbat sau femeie?
heaven_2906
Postat pe 7 August 2009 14:39
De la: heaven_2906, la data 2009-08-07 14:39:53
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:32:27

Mie-mi plac muschii lui, nu prea am ce face cu neuronii lui, poate-l conving.


tu esti barbat sau femeie?


este barbat ingeras .............................si i-a picat cu tronc"micutzul nostru filozof"
anybody
Postat pe 7 August 2009 14:41
DON_LUCIANO
Postat pe 7 August 2009 14:41
Mr_6pack.........femeia sofisticata nu dusa de nas.....de unu ca tine
una sofisticata e prea manierata pt unu care isi afiseaza muschii ...............
etc etc..............eu nefiind sofisticata..........ci mai mult pretentioasa............nu m-a dat gata pernutzzele tale de la abdomen............dc?ca nu cu asta ma astept sa gandesti...............
heaven_2906
Postat pe 7 August 2009 14:42
De la: anybody, la data 2009-08-07 14:41:34
De la: heaven_2906, la data 2009-08-07 14:39:53
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:32:27

Mie-mi plac muschii lui, nu prea am ce face cu neuronii lui, poate-l conving.


tu esti barbat sau femeie?


este barbat ingeras .............................si i-a picat cu tronc"micutzul nostru filozof"


e invers proportional?
heaven_2906
Postat pe 7 August 2009 14:42
@kudika046333

sa fie foarte clar, nivelul tau de educatie e mai scazut decat al unui copil de 7 ani.
Si faptul ca odinioara mai consumam din cand in cand alcool nhu inseamna ca facusem din asta un obicei.

@little9miss9vixen
reply-ul tau nu poate fi catalogat mai ales ca e si neargumentat.Am raportat abuz de limbaj

Mr_6pack
Postat pe 7 August 2009 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa vorbim despre VISE :)! 83 De la: criszoe 5 Aprilie 2012 15:28
nevoie de o parere 57 De la: andreeav_2010 29 Septembrie 2013 16:35
o idee,un sfat..va rog !:x 12 De la: soraderazboi 1 Martie 2010 14:29
vreau un bebe dar nu vreau casatorie... 9 De la: Cassey 13 Mai 2009 14:06
Dați-mi un sfat ce fac în continuare... 14 De la: Bebelysh 8 Februarie 2015 12:25