rap-eri din Romania...

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Katte02 Avatarul lui Katte02

120 mesaje
Oras: timisoara

imi poate spune cineva ....pe langa ,,Honey" si ,,Marijuana" mai exista vreo femeie/fata care sa sa cante genul de muzica rap?
Raporteaza abuz de limbaj
Singurul lucru pe care noi femeile trebuie sa l suportam sunt tocurile, nimic mai mult de att!
apple13 Avatarul lui apple13

5 mesaje

la noi sunt prea putini cei care canta rapp. in ultima vreme am ascultat foarte mult parazitii, bitza, vescan, ombladon si gasu xxl.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Katte02, la data 2009-08-07 16:56:09imi poate spune cineva ....pe langa ,,Honey" si ,,Marijuana" mai exista vreo femeie/fata care sa sa cante genul de muzica rap?

Dap , mai sunt dar nu sunt asa cunoscute cum e Marijuana . De exemplu Gani :)
anonnym_girl Avatarul lui anonnym_girl

17 mesaje
Oras: bucuresti

hmm mie imi place mult si adda, adela(are careva melodii cu arrsura) :X si fata care canta la mecena, nu ii stiu sigur numele in rest sunt multe formatii de baieti care canta underground si sunt foarte bune
anonnym_girl Avatarul lui anonnym_girl

17 mesaje

De la: Yo0oliXa, la data 2009-09-06 02:48:04
De la: Katte02, la data 2009-08-07 16:56:09imi poate spune cineva ....pe langa ,,Honey" si ,,Marijuana" mai exista vreo femeie/fata care sa sa cante genul de muzica rap?

nu stiu nicio melodie de Gani, imi poti trimite 1-2 melodii? anonnym_girl e id-ul meu:)
rappytza Avatarul lui rappytza

2 mesaje

mai exista si altzi rapperi romani in afara de parazitzii mafia si grasu......sunt si arssura si razzu si paco....sunt mai moltzi:P
Fosta membra Kudika.ro
De la: anonnym_girl, la data 2009-09-06 17:35:58
De la: Yo0oliXa, la data 2009-09-06 02:48:04

nu stiu nicio melodie de Gani, imi poti trimite 1-2 melodii? anonnym_girl e id-ul meu:)

Ok.
HannaH_RaluK Avatarul lui HannaH_RaluK

42 mesaje

De la: anonnym_girl, la data 2009-09-06 17:31:22hmm mie imi place mult si adda, adela(are careva melodii cu arrsura) :X si fata care canta la mecena, nu ii stiu sigur numele in rest sunt multe formatii de baieti care canta underground si sunt foarte bune

da da intradevar adda e foarte buna...in rest mai sunt multe voci feminine intalnite in muzica underground insa cu identitati mai putini cunoscute...oricum ca Marijuana nu cred ca exista...:)sau pardon cum era odata Marijuana
corynu Avatarul lui corynu

2 mesaje
Oras: brasov

bitza nu canta rap.si nici hip hop.
corynu Avatarul lui corynu

2 mesaje
Oras: brasov

my bad! bitza nu canta rap.
DianaHhp Avatarul lui DianaHhp

6 mesaje

Ca voce feminina mai este Adriana care a avut cateva colaborari cu Arssura si a cantat in Prezent Ostil. Si care,dupa parerea mea, are o voce foarte buna.

120 mesaje

mersi de raspunsuri
Singurul lucru pe care noi femeile trebuie sa l suportam sunt tocurile, nimic mai mult de att!
Boka Avatarul lui Boka

5 mesaje

rapperitze din tara:Gani(Bucuresti),Liry(P.Neamt),Adriana(Craiova),Shibby(Caransebes), Dizz-Lexyk(Brasov),HypnotykM(Dr.Tr.Severin)...si pe voce mai nou s-a remarcat Fely(Cluj)
gani Avatarul lui gani

4 mesaje

Buna! Mi-a zis cineva ca se discuta despre mine pe forumul Kudika si mi-am amintit ca aveam si eu cont.

Sa o luam cu inceputul: Marijuana si Ganja au fost primele femei din hip-hop-ul romanesc. Asta se intampla acum mai bine de 10 ani, timp in care ambele s-au lasat, desi acum se pregatesc cateva surprize. De asemenea, Adda, Adela si Fely, desi sunt foarte talentate si apar pe piese rap, NU fac rap, nu sunt MC, ci canta refrene.

La momentul actual suntem mai multe female MCs prin tara. Cum a spus si Boka, in afara de Gani (Bucuresti): www.myspace.com/ghanizzle, mai sunt Liry (Piatra Neamt / Bucuresti): www.myspace.com/lirylove4hh, Adriana (Craiova), Assa (Cluj) si Dizz Lexy-k (Brasov): www.myspace.com/dizzlexyka. Ar mai fi si JJ, dar ce face ea nu e exclusiv rap.

V-am dat mai sus cateva link-uri catre paginile de MySpace ale celorlalte fete, inclusiv a mea. Revenind la mine:

Am inceput in 2004, ca battle MC, fiind prima fata din Romania care a participat la un concurs oficial de battle (prima editie a BODD - Battle of da Dome, organizat de Hades Records in club Griffins). M-am calificat din prima runda si am ajuns in finala care a avut loc dupa 2 luni, unde am iesit pe locul 6.

Au urmat 2 ani de pauza, dupa care, in 2006 am lansat prima piesa - "Cuvant", urmata de "Glas Mut", o piesa de dragoste.

Dupa mai multe colaborari (printre care si o piesa cu o alta fata MC, Liry; piesa se numeste "In Bratele lui Morfeu" si o puteti asculta aici: www.youtube.com/watch?v=WaNdsWZjC6I&feature=related ), pe 8 martie 2009 am lansat primul material: un EP de 7 track-uri, numit "Pagini de oracole", pe care se gasesc colaborari cu nume importante din hip-hop-ul underground, precum Dj Undoo, Dj Skid, Dj Sauce, Butch, Lecart. Deoarece am scris piesele respective cu 2-3 ani inainte de lansare, nu le mai consider foarte reprezentative pentru stilul meu actual. Pentru cine este curios sa asculte aceste 7 piese, poate download-a gratuit materialul de aici: www.dump.ro/fisiere/gani-pagini-de-oracole-ep-2009-rar/98750/ZYt... sau il poate comanda pe CD, pentru colectie, la adresa comenzi.gani@yahoo.com . Pretul unui CD este de 10 RON, la care se adauga taxele postale, pentru cei din afara Bucurestiului. Puteti gasi cateva poze cu CD-urile la urmatoarele link-uri:

img408.imageshack.us/img408/4128/cam6027.jpg
img218.imageshack.us/img218/6030/cam6039.jpg
img218.imageshack.us/img218/2074/cam6044.jpg
img218.imageshack.us/img218/7692/cam6046.jpg

Momentan lucrez la un album, care va suna complet diferit de primul. Pentru a va face o idee referitor la cum va suna, puteti asculta 2 colaborari mai recente (piesa "Rezistenta", de pe albumul cu acelasi nume al lui Raku, alaturi de Raku, Doc, Brugner si Dj Faibo X : www.trilulilu.ro/mariusel7/1f04810b0d2ba7#video-h370 si piesa "Flow, fete si baieti" cu menthoru: www.youtube.com/watch?v=b980v5p-U08&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Efcrp... ). De asemenea, urmeaza sa iasa noi colaborari, despre care insa nu pot vorbi deocamdata.

Ma opresc aici, pentru ca am scris romane si deja mi se pare aiurea sa vorbesc atata despre mine. Daca aveti intrebari, feel free to ask!
A_ndreea Avatarul lui A_ndreea

19 mesaje
Oras: iasi

si Liry e f buna.. oricum mie imi place f mult Gani:D..si ma bucur ca e pe forum:p
Deea b-)

120 mesaje

Gani ma bucur ca esti aici printre noi

am ascultat piesele tale

esti f buna la ceea ce faci

Respect!
Tazmanian Avatarul lui Tazmanian

1302 mesaje

femeile de serviciu.

120 mesaje

cel de deasupra mea.

mai sugi mult p**a ca vad ca ai halucinatii?
kudika353576 Avatarul lui kudika353576

1 mesaj

mai sunt si alti rap-eri exemplu nane ,skizzo skilzz,emirap,juice,mc satan,shat,
Fosta membra Kudika.ro
...without shhhhh.... www.youtube.com/watch?v=HCLwznIsOXA&feature=related
scorpyoW Avatarul lui scorpyoW

2054 mesaje

lai uitat pe guta

a lansat melodia la maruta in emisiune
am fost si voi ramane acelasi baiat cuminte cu o minte nu prea cuminte...
intrecere Avatarul lui intrecere

30 mesaje

in romania hypnotik-m dar nu e cunoscuta
si keny arkana care deja e consacrata in franta pentru cantecele ei cu tematica politica
Fosta membra Kudika.ro
Ascultati piesa aceasta:

www.youtube.com/watch?v=JYkwq0dzfLc

Fosta membra Kudika.ro
De la: Malish, la data 2011-08-14 09:52:47Ascultati piesa aceasta:

www.youtube.com/watch?v=JYkwq0dzfLc

nu inteleg de ce topai!
Ceea Ce Crezi Despre Mine Nu Este Treaba Mea !.
King_War_1 Avatarul lui King_War_1

1 mesaj

Gani si Liry rapperitele cele mai bune