Setari Cookie-uri

Animale de companie

Pt toate persoanele care iubesc animalele si pt cei care detin,s'a facut un forum special,va invitam sa il vizitati si sa formam o comunitate,unde sa ne prezentam animalul de companie,sa discutam despre tot ceea ce tine de animalute.
Impreuna ne vom sfatui si vom afla cat mai multe despre ingrijirea animalelor de companie.
Va asteptam!
Adresa Forumului este http://chips.nice-forum.com
Mushu
Postat pe 13 August 2009 08:52
e prea departe
eu zic sa vorbim aici
adina_black
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:12
eu am un ciobanesc german (o ea de fapt) mare, grasa si frumoasa (si foarte rea, ca si mine - stiti cum se spune: animalele de companie seama stapanului la caracter / personalitate)

si un motan - siamez frumos si alintat la extrem

am grija de ele cum stiu eu mai bine
adina_black
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:15
eu am o mica gradina zoologica... o catea maidaneza un pechinez si un pui de cocker spaniel foarte alintat... o o pisica birmaneza si un motanel mic maidanez... 2 papagali si 3 broscute testoase :)
iepuras88
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:36
iti mai trebuia un hamster sa fie complet tot ce conteaza e sa fii fericita si sa poti sa ai grija de toti
adina_black
Postat pe 29 Noiembrie 2009 20:46
am anuntat ca mi-au furat noaptea din curte,vecina mea,politista,albu kety,cei 5 catelusi si pisicul.este dementa rau,si astazi am gasit poarta descuiata.mi-e tare dor de catei,acum au 4,5luni.cine stie prin ce cartier i-a dus.va rog sa-mi dati de veste daca ii vedeti.ii mai descriu o data.cind i-a furat politista albu k.cateii erau sugari si aveau 1,5 luni,nici nu stiau sa latre,nici carne nu puteau minca,nu aveau toti dintii.cateii:hans este bej deschis cu bot si urechi negre,in sus ca la lup,cu un triunghi bine conturat,alb pe spate,pe git,cu labele ,burta,si virful cozii alb.frant este cu capul negru taiat de o dunga fina,desenata cu penita,alba,cu guler alb,mai lat,burta alba,picioare si virful cozii alb,de la git in jos este complet negru.frit este geaman cu frant,capul negru taiat cu o dunga fina alba,guler alb ,un pic mai subtire decit la frant,pe piciorul sting din fata are mai mult negru,de la git in jos complet negru,incaltati cu alb si cu virful cozii alb,burta alba.lopi este catea,bej inchis cum este nurca,cu bot si urechi negre,ridicate ca la lup,mai micuta de talie,de la jumatatea spatelui,pe sita spinarii,o dunga lata,perfect conturata maro inchis cre se continua cu coada,incaltata cu alb,in virful cozii un smoc mic alb,pe piept o cruce neagra ,cu burta alba.negrut este mai mititel cu urechi mici drepte,frunte bombata,complet negru ,incaltat cu alb si trei fire de par alb in virful cozii.negrut si cu lopi sint mai mititei,sint tare curiosi,isi baga nasul peste tot si sunt plimbareti.toti sunt foarte cuminti si nu fac stricaciuni,sint ascultatori.pufulet este un motanel alb cu un mot gri negru,ca un fel de v in frunte,spre ochi,are ochi gri,este complet alb si pe spate deasupra cosii are un dreptunghi format din 4 rotunduri,2 cite 2,de marime a 10 bani,rotundurile sunt negre la fel cu coada.pufuletul mami drag este extrem de cuminte si ascultator,si iubeste foarte tare cateii,doarme impreuna cu ei si se joaca cu ei,nu se desparte de catei.am rugaminte sa-mi dati de stire daca-ii vedeti.pitulicu
greffe
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:37
eu am un bichon scump foc
marta_love
Postat pe 13 Ianuarie 2010 01:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 1 De la: dana92 11 Iulie 2009 17:43
Meditatii clasele 1-4 engleza/romana 1 De la: Musette21 29 Iunie 2009 15:28
Bloguri 2 De la: pinguina 31 Ianuarie 2011 22:25
poveste 18 De la: ella_tody 20 Februarie 2010 14:16
ce credeti despre ingeri? 25 De la: everything_for_you 7 Iunie 2009 19:31