Setari Cookie-uri

eu 38 de ani, el 28...

De la: sixlomaza, la data 2009-08-13 15:35:56Au sanse relatiile dintre un barbat si o femeie daca diferenta de varsta este de 10 ani? (el mai tanar)


La ce fel de relaþii te referi fãtucã?Relaþii de vecinãtate,relaþii publice,relaþii cu clienþii?Pune mâna ºi citeºte o carte dacã vrei sã te exprimi corect...ba nu, treci înapoi în clasa 1 ia "Abecedarul" la studiu,apoi "Amintiri din Copilãrie", "Greuceanu" ºi aºa mai departe.Iþi urez succes, cred în tine!

Postat pe 1 Septembrie 2009 01:11
De la: geuta, la data 2009-08-16 12:31:36parerea mea e ,k o femeie trebuie sa aiba langa ea un barbat mai matur si mai puternic.dak tu crezi k e un om puternic atunci ............


Pãrerea ta este cã...GREªIT !!!Nu þi-ai câºtigat încã dreptul sã emiþi vreo pãrere/opinie.Ai un maldãr de vase nespãlat în bucãtãrie,u n soþ cu ne voi fiziologice p care i le neglijezi...ce sã mai , o sã-þi iei 500 de mãtãnii drept pedeapsã de la popã la spovedanie.Revino-þi în ceasul al 12-lea ºi confirmã-þi statutul de femeie de casã, dã-l Doamne iartã-mã de internet!

Postat pe 1 Septembrie 2009 01:29
De la: scorpio67, la data 2009-08-20 10:31:46Eu 41 el 35 si tine de mai bine de 7 ani.


Me Tarzan you Jane,she Ceeta, he elephant, they crocodiles...ºi ce vrei sã spui cu asta?ªi o boalã venericã poate sã þinã mai mult de 7 ani.

Postat pe 1 Septembrie 2009 01:33
De la: pacifista, la data 2009-08-28 22:05:18
De la: sixlomaza, la data 2009-08-13 15:35:56Au sanse relatiile dintre un barbat si o femeie daca diferenta de varsta este de 10 ani? (el mai tanar)


Singurii care judeca o relatie sunt oamenii ...nu inteleg de ce ??? Cand poti sa-i privesti pe ceilalti in ochi, nu ti-e jena de tine si de el...esti implinita ...de ce sa dorim confirmari???Iubirea nu are varsta...traieste-ti iubirea acesta ..indiferent cat tine ... de ce spune lumea....Cine are dreptul sa judece suflete??? Cine are dreptul sa ne clasifice in rai / buni, urati, frumosi, prosti destepti...avem libertatea de a alege ce dorim...de face ce dorim ...de a trai unde si cu cine dorim....o singura conditie s e impune: sa nu-i deranjam pe altii..si pe cine deranjezi pentru ca iubesti ..spune-i "pardon! si treci mai departe....cu simpatie Cristina


Dacã citesc normal sau de la coadã la cap ce-ai scris, tot un nonsens e.Dacã ai vorbi plantelor s-ar ofili,animalele ar învãþa ce-i ãla suicid...dar nu-mi pasã fã-le asta lor,lasã-mã pe mine sã trãiesc!

Postat pe 1 Septembrie 2009 02:10
Domnu' misogin, vad ca ti-ai ales foarte bine user-name-ul(observatie efectuata dupa citirea tuturor mesajelor postate de tine) .
Inteleg ca ai ceva cu femeile, dar maica-ta ce era?
iacinta
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:10
De la: iacinta, la data 2009-09-01 10:10:35Domnu' misogin, vad ca ti-ai ales foarte bine user-name-ul(observatie efectuata dupa citirea tuturor mesajelor postate de tine) .
Inteleg ca ai ceva cu femeile, dar maica-ta ce era?

maica-sa...
Lucia38
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:14
De la: misogin, la data 2009-09-01 01:33:56
De la: scorpio67, la data 2009-08-20 10:31:46Eu 41 el 35 si tine de mai bine de 7 ani.


Me Tarzan you Jane,she Ceeta, he elephant, they crocodiles...ºi ce vrei sã spui cu asta?ªi o boalã venericã poate sã þinã mai mult de 7 ani.


Pentru tine ar trebui sa se inventeze "masina timpului" ca sa te duci intr-o era care te-ar caracteriza mai bine(poate chiar pe cand erau "Homo Erectus"). Care e problema ta? Crezi ca daca scrii cu diacritice ai mai mult creier decat o maimuta?!Nu prea cred.
(ps: boala ta venerica tine de cand te-ai nascut )
iacinta
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:20
De la: Lucia38, la data 2009-09-01 10:14:13
De la: iacinta, la data 2009-09-01 10:10:35Domnu' misogin, vad ca ti-ai ales foarte bine user-name-ul(observatie efectuata dupa citirea tuturor mesajelor postate de tine) .
Inteleg ca ai ceva cu femeile, dar maica-ta ce era?

maica-sa...


iacinta
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:21
De la: iacinta, la data 2009-09-01 10:10:35Domnu' misogin, vad ca ti-ai ales foarte bine user-name-ul(observatie efectuata dupa citirea tuturor mesajelor postate de tine) .
Inteleg ca ai ceva cu femeile, dar maica-ta ce era?


Ceea ce n-ai inteles insa, e faptul ca userul misogin a fost creat DOAR sa provoace... Faptul ca nu are nicio parere referitoare la orice tema ci DOAR ataca postarile femeilor (cum altfel ?!), ma indreptateste sa cred ca DOAR asta isi doreste. Reactii si, implicit "distractie". Ai putea sa-i ignori ORICE postare? Ai putea! Fa-o! Va disparea curand.. daca nu i se da exact ceea ce cauta.

Btw, stai linistita, n-are absolut nimic cu femeile... altfel nu si-ar dori atat de mult sa fie bagat in seama tocmai... de catre ele.
rashela
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:25
buna!eu cred ca nu conteaza diferenta de varsta.si eu sunt intr-o astfel de relatie diferenta intre noi e de 8 ani ,mi se pare ok.nu te gandi la ce spune lumea,important este sa te simti bine in prezenta lui.
kudika005813
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:07
De la: geanigi, la data 2009-08-31 13:25:48
De la: ayyryynn, la data 2009-08-31 01:14:54Barbatii sunt mai prostuti oleaca. Il pacalesti repede. O sa ai o relatie fericita. Felicitari!!!





nu sunt de acord...daca sunt mai tineri sunt poate mai putin atinsi de viata..sunt mai optimisti, si oricum cred ca te ajuta prin faptul ca-ti infula si tie aceasta stare


Ai dreptate,dar am si eu.
ayyryynn
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:09
De la: sixlomaza, la data 2009-08-13 15:35:56Au sanse relatiile dintre un barbat si o femeie daca diferenta de varsta este de 10 ani? (el mai tanar)


daca tu esti suficient de toleranta si intelegatoare cu imaturitatea lui (comparand gradul lui de maturitate cu al tau), cu siguranta relatia voastra ar avea sanse de reusita. :)
franziska_eu
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:24
De la: bruneagra25, la data 2009-08-31 13:53:22
De la: sixlomaza, la data 2009-08-13 15:35:56Au sanse relatiile dintre un barbat si o femeie daca diferenta de varsta este de 10 ani? (el mai tanar)

clar da!!! nu sti vorba aia : "barbatu pana poate, femeia toata viata" deci fff bine k e mai tinerel
corinica
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:48
hehe.. bun topicu` nush ce raspuns sa iuti dau .. dar totushi o sa iti dau un exemplu: eu am 22 aproape 23.. in noaptea asta sau maine o sa imi nasca sotia (18ani) ca deja a sarit de termen.. fratele meu mai mare are 26 impliniti ---> totushi subiectul: tata 51 de ani impliniti prin martie... actuala lui sotie 33 de ani.. inca neimpliniti - diferenta 18 ani si nitzel intre tata si sotia lui.. ce se va intampla cand tata va ajunge la 60 si ea la 40? cineva spunea barbatul cat poate femeia pana moare.. sigur nu vad ca sar termina relatia dintre ei cu bine care tine de apx 7 ani datorita certurilor tot mai dese dintre cei 2 pe care tata incearca sa le mascheze cat mai mult cu experientza .. la mijloc exista si surioara cea mica de 3 anishori... nu demult de fapt acu cateva zile iam auzit de divort.. pe ce motiv GOD KNOWS ... iar ca sa fiu ontopic.. nush in ce masura te va afecta diferenta de varsta.. dar ai grija cum pasesti .. ispitele vor fi la tot coltul atunci cand tu vei spune: ``nu acum ca ma doare capul`` sper ca gandesc destul de matur ptr anii mei .. dar am trecut prin cateva experiente la anishorii mei
barabass
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:13
De la: sixlomaza, la data 2009-08-13 15:35:56Au sanse relatiile dintre un barbat si o femeie daca diferenta de varsta este de 10 ani? (el mai tanar)
ingerul2009
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:19
am avut o relatie pe care nu am mai putut-o pastra din cauza comentariilor rautacioase ale celor din preajma mea. orice s-ar spune ,exista in jurul fiecarei relatii, presiuni care se fac din afara ei...nu intotdeauna avem puterea sa luptam pentru ea. personal, "lupta" cu femeile mi se pare cea mai grea dintre toate formele care exista. e punctul meu de vedere. :)
raisabadescu
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:20
De la: misogin, la data 2009-09-01 01:33:56
De la: scorpio67, la data 2009-08-20 10:31:46Eu 41 el 35 si tine de mai bine de 7 ani.


Me Tarzan you Jane,she Ceeta, he elephant, they crocodiles...ºi ce vrei sã spui cu asta?ªi o boalã venericã poate sã þinã mai mult de 7 ani.


Ca tu esti mai mult decat misogin ,esti redus mintal,mai parameciule.

Postat pe 1 Septembrie 2009 19:22
misogimule,nu ti-am cerut inca nici o parere........asa ca te rog sa comentezi in alta parte
geuta
Postat pe 1 Septembrie 2009 20:42
Au sanse ... doar uneori,,,,
Eu am avut asa o relatie.... nu chiar zece ani si am investit amandoi multe...aveam o viata intima superba, faceam proiecte , plecam amandoi peste tot.... A aparut una cu 12 ani mai tanara ca el, avea casa, venita din Italia.... si dus a fost.

Doar te rog sa ai mare grija, sa nu aiba f multa libertate sau sa ii ierti prea multe, oricat te-ar ruga....
Ai mare grija la semnele pe care le poate da la un moment dat...
In rest ... sa fii iubita
rushhour
Postat pe 1 Septembrie 2009 20:55
Sau si mai bine... propune-i sa aveti un copil... si atunci vezi cum reactioneaza , daca apare ... el ce face ... te cere de nevasta sau nU ???


verifica reactiile lui in diferite situatii.. chiar si ipotetice... ca sa nu investesti sufletul tau si apoi ... cand va dori sa aiba copii , sa se gandeasca la una mai tanara....
rushhour
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:01
De la: sixlomaza, la data 2009-08-13 15:35:56Au sanse relatiile dintre un barbat si o femeie daca diferenta de varsta este de 10 ani? (el mai tanar)


Depinde numai de voi, de cat de matura este relatia voastra si ce va doriti fiecare, unul de la celalalt, pentru viitor. Teoretic, se poate. Practic... trebuie sa iti asumi riscurile care decurg din viitorul relatiei.
Iti doresc sa fii fericita si iubita !
christa64
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:08
buna,eu am 35 si el are 25....ne cunoastem de un an si de 3 luni santem casatoriti,vreau sa spun ca ne intelegem fffffff bn si totul e ok...in viata cand iti gasesti jumatatea nu conteaza varsta si nici ce spun cei din jur....daca tu crezi ca esti fericita langa el nu mai conteaza ce cred ceilalti,din partea mea bafta multa si nu privi la gurile rele ,te-am pupat.
dimi74
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:26
daca intr-adevar este iubire....nu conteaza parerea nimanui
orice este posibil cand e iubire..insa nu tre sa dai atentie nimanui din jur decat tie si lui. atat!
viata este prea scurta sa stai si sa dai importanta celor spuse de prieteni sau rude! este foarte greu sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca...iar daca acel cineva e cu 10 ani mai tanar..NU CONTEAZA! CREDE-MA! dar daca nu e iubire adevarata, se va spulbera ca oricare alta poveste de dragoste.
sherrypie
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:37
si eu sunt l fel , k si tine diferenta este k eu sunt mai mica decat el , el are 41 si eu 28 si sincer suntem de 6 ani impreuna dar mai apare probleme , certuri ........
kudika065185
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:12
Toata lumea spune sa nu-ti pese atat timp cvat este dragoste.....dar ai mare grija... ce va fi dupa ce el va gasi una mai tanara.... numai tu si cu tine vei sti... Asa am zis si eu... nu conteaza daca e dragoste... dar.... nu a fost in fata uneia mai tinere...
Asta depinde de.... multe...


Ai grija.... acum zici ca asta e... cat tine ... tine... dar dupa..... nu as dori la nimeni ... nici celui mai crud dusman...
rushhour
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:43
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-31 00:56:14
De la: Cer_instelat, la data 2009-08-30 16:16:59
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-29 20:44:10
De la: Cer_instelat, la data 2009-08-29 10:01:26
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-28 22:10:46
De la: sixlomaza, la data 2009-08-13 15:35:56Au sanse relatiile dintre un barbat si o femeie daca diferenta de varsta este de 10 ani? (el mai tanar)


ohoo e perfect te asigur. io numai relatii d'astea am avut mereu



Ce glumet esti .... cat timp a durat cea mai lunga relatie a ta?
Ai putea sa te casatoresti cu o tipa mai mica cu 10 ani?


cu siguranta...a durat 4 ani ,daca nu avea copil....eram inca cu ea


Cum adica? Daca nu avea copil? Asta nu pot sa inteleg !!!!!
Tu nu ai capacitatea sufleteasca de a iubi un copil al ei?
Nu poti sa cresti un copil daca nu e al tau?
Te-ai despartit doar pt. ca avea un copil? Daca doar asta a fost motivul.... imi pare tare rau pt. tine !!!!


io nu am avut treaba cu copilul...am avut cu fostul sot,cu viitoatele vizite de ziua pustiului sau mai stiu io ce,am avut probleme cu gasitul lui,in casa,dupa o zi infernala,cand vroiam o clipa de liniste.....nu am avut io probleme cu copilul.....si pana la urma nu esti tu in masura sa ma judeci . copilul reprezenta o prezenta permanenta a fostului sot in viata mea,cea ce nu sunt dispus sa rabd vreodata...nu sunt acel gen de barbat care sa fie "prieten cu fostul sot".


capisci?




Capisci ! Dar nu trebuie sa sari in sus, asa de rau. Eu nu am inteles ce ai vrut tu sa zici. Acum e clar. Sincer imi pare rau ca te-am facut sa reactionezi asa.... dar asta inseamna ca tu inca o mai iubesti. Nici eu nu as digera prezenta fostei in casa mea.... dar cred ca ar trebui sa pun niste limite si sa invat sa traiesc bine, in conditiile date. Nu stiu si nici nu vreau sa aflu daca as putea sa fac asta !
Cer_instelat
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce obiceiuri alimentare nesanatoase aveti? 16 De la: honeybrunette 28 Mai 2009 00:06
diferenta de varsta 3 De la: steffy91 28 Decembrie 2009 16:04
prieteni amici sau doar colegi ! 10 De la: dusmanu_lu_Celina 21 Noiembrie 2010 11:26
cel mai bun prieten sau iubirea adevarata? 5 De la: alecsa_alecsandra 31 August 2010 11:31
De ce mintim? 93 De la: battleofwits 14 Ianuarie 2011 17:29