Setari Cookie-uri

:-< un sfat ceva?

De la: , la data 2009-08-20 14:42:19Totul a inceput in urma cu 1 an ...cand din plictiseala am inceput sa fac "misto" de un baiat din oras cu mine ...zicandu`i ca sunt din alt oras, un oras apropiat ...si bineinteles i-am dat poze cu o tipa )...Aia avea vreo 17 ani ..va dati seama cum arata ...eu ii spuneam ca am 15 ani(atatia si am) ..si era si mai impresionat...
Am facut eu "caterinca" de el ...el i-a dat id meu altui baiat ..am fost nevoita sa fac si de ala...apoi altu si altu ...:| Acum problema era ca am ajuns sa fac "misto" de niste tipi foarte mari...si cunoscuti drept "batausi" in orasul meu:(

Problema..este ca:| mi-a dat add un tip de 21 de ani , Flo.. ce era sa fac ? nu puteam sa-i spun adevarul ...ptr ca ma prindeau ailalti si atata ma capaceau de imi iesea tot misto-ul din cap ..Bun ..l-am mintit si pe el:))...din una din alta am inceput sa simt niste "fluturei" in stomacel....stiam ca m-am indragostit de o iluzie...insa nu puteam renunta la acea iluzie..Mi se parea diferit...si chiar daca mi-a ascuns cateva chestii ...e diferit..Nu`i genul de baiat " baietica lu mama"...defapt ..mama sa a decedat in urma cu 9 ani:|...
Nu stiam ce sa fac..nu stiam cum sa-i spun adevarul....RECUNOSC...nu`s la fel de frumoasa ca fata aia ...totusi e diferenta de 2 ani..ea era mai dezvoltata:| ..dar nici urata tare nu`s ..unii spun ca`s frumusica tare.. dupa 5 luni de cand tot vb cu el pe mess..indragostita fiind..., el spunea ca tine la mine ..si chiar a ajuns sa ma iubeasca( nu-l credeam dar deh)..si-a dat seama ca l-am mintit si ca nu`s fata din poze:p..cu toate astea
el ma roaga sa`l ajut imprumutandu`i 10 lei.. Am zis "BUN!" ..si m-am dus sa ma intalnesc cu el..Nici el nu este vreun printz...sau ceva de genu ...Ne-am intalnit..am stat vreo 10 minute de vb ..el s-a intalnit o fosta colega si a pupat`o pe fatza...am simtit o gelozie imensaaa.....mi-au tremurat picioarele:))...am si plecat...i-am zis "Hai ca eu plec! ..ceau:-h"...Acum intrebarea mea este : Ce sa fac?! sunt indragostita de el....nu stiu daca ma place sau nu...ce sa fac???


PS: sper ca nu v-am plictisit...astept sfaturi ...multumesc!
bb_sunshine
Postat pe 23 August 2009 19:47
doaamneee... ce retardata 8-| ... presupun ca nu ai fost cand s-a impartit bunul simt si rusinea..
bb_sunshine
Postat pe 23 August 2009 19:49
De la: kudika061261, la data 2009-08-24 22:35:16
De la: bebits, la data 2009-08-23 19:49:23doaamneee... ce retardata 8-| ... presupun ca nu ai fost cand s-a impartit bunul simt si rusinea..


tuh asta.....:) vezi ce face ma-ta ! ca poate ma iau de viatza ei....hai sictir din fatza mea...auzi la ea "retardata"...retardata esti tu ..! Ar trebui sa dea tact`o prezervativele`n judecata ...esti dovada vie ca au fost de proasta caltitate !


Parca se calmase spiritele pe aici cik se calmase
fetita_cu_fitze
Postat pe 25 August 2009 13:42
razboiiiiiiiiiii,,,,cine cu cine????vin si eu ca avocat ,,,procuror acuzator ce doriti??????
sarutama
Postat pe 25 August 2009 13:49
De la: sarutama, la data 2009-08-25 13:49:45razboiiiiiiiiiii,,,,cine cu cine????vin si eu ca avocat ,,,procuror acuzator ce doriti??????



Mai bn judecator Si sunt eu avocat Da pe cine apar
fetita_cu_fitze
Postat pe 25 August 2009 13:52
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-25 13:52:10
De la: sarutama, la data 2009-08-25 13:49:45razboiiiiiiiiiii,,,,cine cu cine????vin si eu ca avocat ,,,procuror acuzator ce doriti??????



Mai bn judecator Si sunt eu avocat Da pe cine apar

daca vrei sa aperi pe cineva vezi cursul discutiei ,,,vezi cine cu cine si cine are dreptate,,,si apoi ii spui cat este onorariul tau
si facem jumate jumate
sarutama
Postat pe 25 August 2009 13:53
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-25 13:42:32
De la: kudika061261, la data 2009-08-24 22:35:16
De la: bebits, la data 2009-08-23 19:49:23doaamneee... ce retardata 8-| ... presupun ca nu ai fost cand s-a impartit bunul simt si rusinea..


tuh asta.....:) vezi ce face ma-ta ! ca poate ma iau de viatza ei....hai sictir din fatza mea...auzi la ea "retardata"...retardata esti tu ..! Ar trebui sa dea tact`o prezervativele`n judecata ...esti dovada vie ca au fost de proasta caltitate !


Parca se calmase spiritele pe aici cik se calmase



Pai s-au calmat ...dar daca urata aia se ia de mine :))=))
kudika061261
Postat pe 25 August 2009 14:07
De la: kudika061261, la data 2009-08-24 22:35:16
De la: bebits, la data 2009-08-23 19:49:23doaamneee... ce retardata 8-| ... presupun ca nu ai fost cand s-a impartit bunul simt si rusinea..


tuh asta.....:) vezi ce face ma-ta ! ca poate ma iau de viatza ei....hai sictir din fatza mea...auzi la ea "retardata"...retardata esti tu ..! Ar trebui sa dea tact`o prezervativele`n judecata ...esti dovada vie ca au fost de proasta caltitate !

E clar, daca vorbesti asa la varsta ta, da-mi voie sa spun ca fac ceva pe liceul tau, pe cultura ta (de cartofi) si pe educatia ta de 2 bani pe care ai primit-o ! Eu sunt la grup scolar, si nu vorbesc in halul in care vorbesti tu.
Frankie_Zuzu
Postat pe 25 August 2009 14:35
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-08-25 14:35:10
De la: kudika061261, la data 2009-08-24 22:35:16
De la: bebits, la data 2009-08-23 19:49:23doaamneee... ce retardata 8-| ... presupun ca nu ai fost cand s-a impartit bunul simt si rusinea..


tuh asta.....:) vezi ce face ma-ta ! ca poate ma iau de viatza ei....hai sictir din fatza mea...auzi la ea "retardata"...retardata esti tu ..! Ar trebui sa dea tact`o prezervativele`n judecata ...esti dovada vie ca au fost de proasta caltitate !

E clar, daca vorbesti asa la varsta ta, da-mi voie sa spun ca fac ceva pe liceul tau, pe cultura ta (de cartofi) si pe educatia ta de 2 bani pe care ai primit-o ! Eu sunt la grup scolar, si nu vorbesc in halul in care vorbesti tu.



Si care ti problema?!...

Eu vb urat dar tu cine stie ce faci:))) ...
CRed ca esti genul ala de fata care o face pe mironositza si sge p`la pe coji de seminte=)))))
kudika061261
Postat pe 25 August 2009 14:42
Fatuca taichii, ai intrecut masura.
kudika046333
Postat pe 25 August 2009 14:53
De la: kudika061261, la data 2009-08-25 14:42:24
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-08-25 14:35:10
De la: kudika061261, la data 2009-08-24 22:35:16
De la: bebits, la data 2009-08-23 19:49:23doaamneee... ce retardata 8-| ... presupun ca nu ai fost cand s-a impartit bunul simt si rusinea..


tuh asta.....:) vezi ce face ma-ta ! ca poate ma iau de viatza ei....hai sictir din fatza mea...auzi la ea "retardata"...retardata esti tu ..! Ar trebui sa dea tact`o prezervativele`n judecata ...esti dovada vie ca au fost de proasta caltitate !

E clar, daca vorbesti asa la varsta ta, da-mi voie sa spun ca fac ceva pe liceul tau, pe cultura ta (de cartofi) si pe educatia ta de 2 bani pe care ai primit-o ! Eu sunt la grup scolar, si nu vorbesc in halul in care vorbesti tu.



Si care ti problema?!...

Eu vb urat dar tu cine stie ce faci:))) ...
CRed ca esti genul ala de fata care o face pe mironositza si sge p`la pe coji de seminte=)))))


- Vorbesti ca la usa cortului
- Te iei de toata lumea
- Te dai mare cu ce nu ai

In concluzie, esti un monument de prostie.

Si in continuare fac ceva pe liceul tau si pe limbajul pe care-l folosesti. Cand o sa inveti sa vorbesti frumos si o sa ii respecti pe cei din jur, abia atunci sa-ti faci cont pe un forum, ca te faci dracu de ras.

Cat despre mine, eu fac foarte bine, merci.
Frankie_Zuzu
Postat pe 25 August 2009 14:58
Gata...stati linistiti.....ca iar a disparut dintre noi
Chiar sunt curioasa....cand se satura ?
andreea1976
Postat pe 25 August 2009 15:52
De la: andreea1976, la data 2009-08-25 15:52:28Gata...stati linistiti.....ca iar a disparut dintre noi
Chiar sunt curioasa....cand se satura ?


never....................sau poate atunci cand o sa-si gaseasca pe cineva sa-i aplice o corectzie asa cum merita
anybody
Postat pe 25 August 2009 15:54
cine o disparut?
Diavolyta_
Postat pe 25 August 2009 15:54
De la: anybody, la data 2009-08-25 15:54:06
De la: andreea1976, la data 2009-08-25 15:52:28Gata...stati linistiti.....ca iar a disparut dintre noi
Chiar sunt curioasa....cand se satura ?


never....................sau poate atunci cand o sa-si gaseasca pe cineva sa-i aplice o corectzie asa cum merita


ca bine zici
andreea1976
Postat pe 25 August 2009 15:56
De la: , la data 2009-08-20 14:42:19
PS: sper ca nu v-am plictisit...astept sfaturi ...multumesc!


prea tarziu... pe mine m'ai plictisit deja
Diavolyta_
Postat pe 25 August 2009 15:57
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-25 15:54:22cine o disparut?


fata care a deschis topicul......tu nu ai citit tot?
andreea1976
Postat pe 25 August 2009 15:57
De la: andreea1976, la data 2009-08-25 15:57:19
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-25 15:54:22cine o disparut?


fata care a deschis topicul......tu nu ai citit tot?



doar asa oleak inceputu' ca m'a cam luat somnu' citind


puuuuppp andreea
Diavolyta_
Postat pe 25 August 2009 16:00
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-25 16:00:16
De la: andreea1976, la data 2009-08-25 15:57:19
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-25 15:54:22cine o disparut?


fata care a deschis topicul......tu nu ai citit tot?



doar asa oleak inceputu' ca m'a cam luat somnu' citind


puuuuppp andreea



PRESIMT CA ESTI BLONDA=)))
kudika061261
Postat pe 25 August 2009 16:09
ma fata esti bolnava mintal .... :-j ... roag-o pe mama ta sa te duca la un control serios ...
vorbesti urat cu toata lumea ... cine te crezi ... mai ales cu persoane mai mari ca tine ... nu stiu ce educatie ai primit de la mama ta daca vorbesti asa urat... poate saraca femeie s-a chinuit sa te invete ceva ... da daca nu s-a lipit nimic de tine ... sincer mi-e mila de tine :-s ...
bb_sunshine
Postat pe 26 August 2009 21:41
ma fata cui vorbesti tu aja ?/:) ti se pare ca esti in masura sa vorbesti cuiva asa?/:) mai intai maturizeaza`te;) din limbajul tau nu pot decat sa`mi dau seama ca esti de la coada vacii ;)) si masoara`ti vorbele alea :)
dede_x
Postat pe 26 August 2009 21:58
Cei care se iau de tine sigur nu au copii de varsta ta, si cred ca sunt si un pic imaturi. Daca vezi ca nu exista cai de comunicare cu o persoana, nu merita sa pierzi vremea, o ignori si cauti in alta parte. Fiecare din noi are limite intelectuale impuse ori genetic, ori de educatie.

In ceea ce priveste baiatul la care tii, nu mi se pare ok ca ti-a cerut bani, chiar si o suma mica. Nu respect barbatii care imprumuta bani de la femei, si in general cred ca banii nu trebuie sa intervina intr-o relatie.
Incearca sa nu ai incredere prea multa in oameni in general. Stiu ca dragostea e oarba, etc, samd, sunt patita si eu, am dat de multe ori cu capul, si tare ma tem ca si tu vei invata pana la urma doar din experienta personala.
kudika062741
Postat pe 29 August 2009 13:51
nu trebuia sa le taspunzi la restul baietilor sau puteai sa iti faci alt idi de messenger iar asa baietii u aveau cum sa mai dea de tine;)
bakudeek
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:46
siteu asta e din ce in ce mai amuzant

lasa prostiile, ai 15 ani chiar crezi ca un oarecare de 21 de ani s-ar uita la tine si ti-ar spune ca te iubeste pe mess, fara sa te fi vazut in realitate si sa nu aiba anumite interese indecente ?

lasa messu si mai iesi in lume, mai iesi in casa si deschide ochii.

baiat_anonim
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:03
usor usor o sa devii dependenta de net, usor usor o sa te inchizi in tine..si multe bla bla bla-uri dastea..urat..nu gasesc nimic amuzant si normal..in a-ti bate joc d cineva..mi se par copilarii..de fapt ai 15 ani...si faza cu indragostitul..ehh...chestiile astea pe net vin si pleaca...da-i ignor:)) si aia e...sa vezi tu intr-o sapt iti revii:)) apropo..la 15 ani...urat limbaj..ce face internetul din om frateeee..ma uit la var-miu de 10 ani cum rupe netu in 2...si usor usor devenim niste teleghidati dependenti de net..so...care e concluzia? trage-ti-o voi...ca p mn ma depaseste, sau ma rog, evit sa o spun...toti sunt smecheri-smechere pe net..atata tupeu stand ascunsi in spatele tastaturii...si fata in fata..se rusineaza drept dovada ca i-ai zis lu ala hai ca plec ca ai vzt nush ce tu...:)) nici nu stii ce vrei de la viata, nici nu ai conturata ink personalitatea si....mai bine ma opresc aici, sincer nu mai pot de ras:)) cu toate ca nu e de ras, ci de plans..eh mi-a zis un profesor ceva odata...ca oamenii ajunsesera intr-un timp de la maimuta la un adevarat om, pe o scara foarte inalta, acum omul descreste si se indreapta spre acelasi animal, generatie cu generatie.Cred ca a avut dreptate......(p.s. Cei inteligenti mereu cedeaza primii:)) este de retinut fraza asta!)
kudika061055
Postat pe 18 Septembrie 2009 05:18
un barbat mai mare ca tine nu cred ca te-ar ierta daca ai incercat sa faci misto de el... il atingi intr-o parte sensibla numita orgoliu.

FRATILOR.... de dumnezeu faceti? ati ajuns cu topicul asta pana in china nu era mai simplu sa nu raspundeti strict intrebare fara a incerca sa va luati la _)_ unul pe altul? cine a zis nu a mintit... Romanilor le place CIRCUL..... si profitati de orice ocazie :))... bravo voua.
piticul_tau
Postat pe 18 Septembrie 2009 07:57
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-20 16:02:45Da si tu cine esti sa judeci dupa aspect sau varsta ? copiloooo ????eu cred ca o sa mori tu t...arf.....a batrana , mai auzit ? las- o pe andreiutza in pace si eject ca dracu te ia
cristiana draga ce vrei asa se scrie acolo la tarush la ea acolo



N-am citit mai mult...dar e destul sa vad cat sunt unii de imaturi (cei trecuti de 18 ani, considerati adulti), din moment ce voi, in loc sa o ajutati pe fata in cauza de 15 ani, va coborati la nivelul ei, (sau mai jos), provocand-o sa vorbeasca urat (sa va raspunda de fapt la provocari!), si nu observati ca ea are nevoie de un sfat, nu sa o aratati cu degetul!
Ganditi-va ca si voi ati avut varsta ei, si acum o sa imi raspundeti ceva de genul: "da, dar noi nu stateam pe net la taclale cu baietii mai mari....etc" dar va raspund, pt ca atunci erau alte vremuri, si probabil multi dintre noi nu am avut un calculator, sau acces la asa ceva, sa ne permitem sa o facem, dar faceam alte lucruri vazute la fel de negativ la vremea aceea, pt k toti facem din greseli, si din greseli invatam, si mai apoi ne maturizam.
A ajuns fata de 15 ani sa va spuna voua, de ce nu e intelegere intre adolescenti si "oameni mari"...pt. ca cei mari nu stiu sa-i inteleaga....si mai ales sa le vorbeasca frumos, si sa-i ajute cand au o problema, sau mai ales cand acestia cer un sfat. Noi ce facem?? ii judecam si ii aratam cu degetul...."aruncam cu piarta in ei", nu e frumos, ba mai mult incepem sa-i judecam familia, vi se pare normal ca mama fetei sa stea langa ea fara sa o lase sa respire 5 minute. Probabil mama fetei o vede la calculator si e multumita ca nu e cine stie pe unde si cu ce golani sa fumeze, sa se drogheze sau sa faca sex pe apucate cu cine nimereste ca multi multi alti adolescenti de varsta ei.
Am o intrebare, mama voastra chiar statea secunda cu secunda langa voi pana ati implinit varsta de 18 ani (cel putin), sa va monitorizeze orice miscare sau cuvant? sigur ca nu, si atunci cred k nu e corect sa ii invinuiti parintii. Ganditi-va doar la cazurile familiilor cu adolescenti care va sunt cunoscute, si vedeti, ca si acolo, probabil adolescentii (cei "educati") in prezenta parintilor se poarta f. civilizat, iar daca ii surprinzi intr-un grup de prieteni ai lor vor fi diferiti si poate chiar va surprinde cand ii auziti ce mai zic sau fac ei. Dar uitati-va si la voi....noi oamenii de peste 18-20.... adultii...ne comportam la fel in preajma parintilor nostrii (cei care isi raspecta parintii) , la fel ca si in anturajul colegilor de la servici, sau propria familie??? nu! suntem diferiti , actionam si ne comportam diferit in medii diferite!
Am scris aici, nu pt a arata cu degetul pe nici unul dintre voi, ci a va arata, ca toti suntem la fel, mai multa sau mai putin, toti gresim, toti pacatuim, si toti trecem prin greselile si etapele varstei intr-un fel sau altul, si noi oamenii traim in viata asta tocmai pt a invata din greselile proprii sau a altora, si a ne face mai buni, mai maturi, mai intelepti....toate au un scop acela de a ne indrepta din gresala, de a ne ridica cand suntem cazuti, si mai ales de a ne sprijini si iubii unii pe altii ca toti sa ajungem intr-un singur loc, un loc vesnic, unde nu va mai fi unul care sa supere si sa judece aproapele lui!
anaraoul
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:02
La un moment dat fiecare se da pe net ceea ce nu e... de obicei se intampla la varste mici, nu mi se pare nu stiu ce minciuna gogonata pt care sa merite sa arda-n iad :)) A fost destul de desteapta sa zica la toti aceeasi minciuna (desi cred ca s-au prins ei din moment ce tot apareau ca ciupercile in lista ei) oricum daca erai putin si mai desteapta le dadeai decline :P

Dupa cum scrie chiar se vede ca a dat pe la scoala, n-are greseli cum au altele mai mari care se iau de ea si o fac needucata e incredibil...daca o persoana nu scrie corect e analfabeta, daca scrie corect si a dat o injuratura e needucata. E o aberatie... educatia (dpdv al vostru care inseamna mersul la scoala) n-are nici o legatura cu politetea sau bunele maniere... si ma refer strict in zilele de azi. Se vede ca demult ati terminat scoala pt ca nu mai stiti cum e in ziua de azi... spre mirarea voastra in scoli se aud mai multe injuraturi decat pe strada...asa ca daca fata spune ca merge la scoala trebuie sa o credeti pe cuvant
Din cate am inteles are si probleme in familie...lucrurile astea te maturizeaza in ce priveste viata, nu si baietii...e abia la inceput de drum la capitolul asta; de unde vreti sa stie ea cum sunt baietii mai ales cei mai mari.
Mi se pare absurd ca tu credeai ca-si ti bataie de la ceilalti ca i-ai mintit...astea-s copilarii , in ce priveste baiatul "tau" in cel mai bun caz te simpatizeaza (nu cred ca te vede ca pe o posibila prietena) si da, trebuie sa recunosc ca au dreptate restul cand spun ca nu e ok sa-ti ceara bani. Probabil si-a dat seama ca-ti place de el si acum profita de asta.

Cat despre "educatii maturi" de pe site-ul asta ce pot sa zic...Daca erati asa manierati nu v-ati fi coborat la "nivelul ei" ceea ce-mi da impresia ca nu sunteti cu nimic mai buni...sunteti chiar mai rau ca voi aveti o varsta care ar trebui sa-si spuna cuvantul, dar ce sa-i faci....soarta e cruda cu unii.
Oricum s-a descurcat bine: voi erati o suta, ea era singura si totusi va tine piept mai bine decat ii tineti voi toti la un loc ei.

Si nu uitati un lucru... aia mici poti fi cateodata mai maturi decat aia mari (nu zic de ea, ma refer in general)
kris07
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:34
@ kris07 -
F.adevarat! O foarte buna concluzie la tot ce s-a scris pana acum!
pynky_naughty
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:55
=)) se vede ca la cat iti poate capul daca erai asa desteapta taceaidin gura si dadeaidovada de inteligenta si de merit pt media aia d 9 a ta dar cred ca asa ai obtinut tu media ca ai participat la un concurs de incultura si ai iesit castigatoare. si poate nu ti-a strica sa iti dea aia cateva ca poate iti vine mintea in cap
angel_discount115_yahoo_com
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la multi (b)ani tuturor femeilor cu oaczia zilei de 8 marie 19 De la: azalis 6 Martie 2009 17:19
Ajutor!!!Am nevoie de raspuns pana duminica 16-01-2011 39 De la: andreea1203 14 Ianuarie 2011 13:22
cel mai caraghios, aiurea , ciudat mod de a agata / de a fi agatata 28 De la: Calandrinon 29 Noiembrie 2009 16:22
De ce e greu sa ierti? 31 De la: STELLA_STAR 18 Iulie 2009 00:07
Vreau sa o impresionez 59 De la: daniella_s 25 Septembrie 2009 13:13