Setari Cookie-uri

Cat de mult apreciati dragostea?

Buna seara! Dragostea, iubirea...un subiect despre care discut cu placere... Mie imi place dragostea ; Stim ce spune Paul, ....si eu cred ca , da, este cea mai importanta din viata noastra , nu putem trai fara dragoste ....si va mai citez dintr-o carte pe care o citesc: " Chirurgul reginei" de Agneta Pleijel:" Culoarea dragostei este ca a soarelui,straluceste ca aurul. Gustul dragostei este ca al marului si ca al rodiei .Dragostea este prietenul care niciodata nu te tradeaza.Dragostea este darnica.Dragostea are maini moi si buze fierbinti. Dragostea este muta si totusi vorbeste.Daca te simti ca un vagabond in viata, dragostea este casa ta. Niciodata nu vrei sa te departezi de dragoste . Daca o pierzi,tigrii si leii iti sfasie pieptul. Dragostea este cel mai inalt sentiment si cel mai cumplit."....."Ce creeaza singuratatea omului?Sexul!Fiinta umana a fost odata rotunda si desavarsita.Asa isi imagina anticul autor Platon, si pe el il studiase Schutzer in timpul acelei toamne.Fiinta umana s-a despartit, si dupa despartire isi cauta jumatatea pierduta , fiinta geamana."..... Si va mai recomand sa cititi si Cantarea Cantarilor; si un cantec frumos...http://www.youtube.com/watch?v=FPKsgh4k2XU si poate imi spuneti ce este dragostea pentru voi....
alina02
Postat pe 21 August 2009 22:15
dragostea exista e ca o floare dar oamenii nu stiu sa o cultive si sa o ingrijeasca :(
yumy
Postat pe 22 August 2009 07:44
pt a cultiva dragostea....n-ai nevoie de gradinari!!!
ci doar...de un suflet adevarat...si...mult realism! si cu toate astea....unii incearca sa sa cultive...deverse soiri de dragoste...care se dovedesc uneori...a fi mutantzi!!!
pt ca....o amesteca cu altceva!!!.......numit...interes...
si atunci...dispare tot ce-i mai frumos din ea!!
ovidiu_42
Postat pe 22 August 2009 08:06
De la: ovidiu_42, la data 2009-08-22 08:06:15pt a cultiva dragostea....n-ai nevoie de gradinari!!!
ci doar...de un suflet adevarat...si...mult realism! si cu toate astea....unii incearca sa sa cultive...deverse soiri de dragoste...care se dovedesc uneori...a fi mutantzi!!!
pt ca....o amesteca cu altceva!!!.......numit...interes...
si atunci...dispare tot ce-i mai frumos din ea!!

si dispare incetul cu incetul tot si ramane gri in jurul tau....
yumy
Postat pe 22 August 2009 08:53
De la: yumalai, la data 2009-08-22 08:53:36
De la: ovidiu_42, la data 2009-08-22 08:06:15pt a cultiva dragostea....n-ai nevoie de gradinari!!!
ci doar...de un suflet adevarat...si...mult realism! si cu toate astea....unii incearca sa sa cultive...deverse soiri de dragoste...care se dovedesc uneori...a fi mutantzi!!!
pt ca....o amesteca cu altceva!!!.......numit...interes...
si atunci...dispare tot ce-i mai frumos din ea!!

si dispare incetul cu incetul tot si ramane gri in jurul tau....





yummy..............de ce atata pesimism?
ovidiu_42
Postat pe 22 August 2009 08:56
nue pesimism e ceea ce s-a intamplat in jurul meu tot ce era roz a devenit gri si devinde din ce in ce mai gri pana va ajunge negru yupi cat de multe imi place asta ma face sa ma gandesc la o singura vorba traim in romania si asta ne ocupa tot timpul
yumy
Postat pe 22 August 2009 08:59
Ce trista ar fii viata fara dragoste...gri si urata.Eu sunt indragostita de dragoste!Ea, dragostea este un pic in tot ceea ce ne inconjoara ,familie,prieteni etc.Cineva a spus ca: DRAGOSTEA ARE O SINGURA CULOARE DAR O MIE DE NUANTE DIFERITE.
ali_cia101
Postat pe 22 August 2009 10:31
Cat de mult apreciez dragostea?Cel mai mult in mom de fata ,pt ca viata mi-a oferit o iubire asa cum visam.De cand l-am cunoscut pe el totul s-a schimbat in bine,totul e mai usor,simt ca pot face orice,ca sunt cel mai fericit om de pe pamant.Nu trece nicio zi in care sa nu-i multumesc vietii ca mi l-a dat pe el si in care sa nu ne privim in ochi si sa stim cat de norocosi suntem !Dragostea nu cred c-o putem defini in cuvinte,nu exista atatea cuvinte frumoase cu care s-o descrii,cred ca trebuie simtita si mai ales traita in multe realitati ,nu povesti ,realitati despre care sa spunem ca sunt ale noastre!
luyyzz
Postat pe 22 August 2009 10:33
De la: alina02, la data 2009-08-21 22:15:03 Buna seara! Dragostea, iubirea...un subiect despre care discut cu placere... Mie imi place dragostea ; Stim ce spune Paul, ....si eu cred ca , da, este cea mai importanta din viata noastra , nu putem trai fara dragoste ....si va mai citez dintr-o carte pe care o citesc: " Chirurgul reginei" de Agneta Pleijel:" Culoarea dragostei este ca a soarelui,straluceste ca aurul. Gustul dragostei este ca al marului si ca al rodiei .Dragostea este prietenul care niciodata nu te tradeaza.Dragostea este darnica.Dragostea are maini moi si buze fierbinti. Dragostea este muta si totusi vorbeste.Daca te simti ca un vagabond in viata, dragostea este casa ta. Niciodata nu vrei sa te departezi de dragoste . Daca o pierzi,tigrii si leii iti sfasie pieptul. Dragostea este cel mai inalt sentiment si cel mai cumplit."....."Ce creeaza singuratatea omului?Sexul!Fiinta umana a fost odata rotunda si desavarsita.Asa isi imagina anticul autor Platon, si pe el il studiase Schutzer in timpul acelei toamne.Fiinta umana s-a despartit, si dupa despartire isi cauta jumatatea pierduta , fiinta geamana."..... Si va mai recomand sa cititi si Cantarea Cantarilor; si un cantec frumos...http://www.youtube.com/watch?v=FPKsgh4k2XU si poate imi spuneti ce este dragostea pentru voi....

...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:19
Pfff..ce plictisitori sunteti. .Nu'mi spune...daca n'ar fi dragoste n'ai putea sa te trezesti dimineata,nu? .
ayyryynn
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:04
Eu cred ca, daca pentru noi dragostea conteaza, suntem speciali... poate ,pentru unii ca mine, sa traiesti fara dragoste, inseamna sa nu traiesti, ci doar sa supravietuiesti , iar zilele fara dragoste sunt zile goale, file albe intr-un jurnal si noapte spirituala...ai dreptate, este greu sa te trezesti cand stii ca nu ai dragoste....
alina02
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:26
dragostea e paleta de culori in viata noastra monotona cu tonuri de gri
razz
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Plangeri contraventionale 1 De la: Calyope 6 Februarie 2012 19:16
Inchirieri electronice 1 De la: Alec5a 28 Noiembrie 2010 21:06
petitie/semnaturi/petitie_impotriva_si_pentru_abolirea_legii_nr_298/2008l 1 De la: hera 23 Ianuarie 2009 09:54
semnati petitia 10 De la: rock__to_love 19 Septembrie 2008 15:17
Ce spune Presa despre Electro Star 7 De la: onnyta 23 Septembrie 2008 14:17