Setari Cookie-uri

nu stiu ce se intampla cu mine

m-am hotarat sa scriu acest mesaj pentru ca am nevoie disperata de o parere, de un sfat care sa ma ajute sa ies din situatia de-a dreptul scarboasa in care sunt.

acum ceva timp eram o persoana cu deosebita incredere in fortele proprii, mandra de multe lucruri pe care le realizam, mandra de faptul ca eram impacata cu mine insami, mandra de principiile care imi guverneaza si acum viata. eram un om normal, fericit ca se afla in propria piele, un om saritor care era langa prieteni sa ofere un ajutor la orice ora din zi sau din noapte .

din pacate viata mi-a rezervat un episod foarte intunecat in care am avut parte de o relatie cu un om care m-a distrus. In naivitatea si iubirea mea am crezut ca acel om o sa se schimbe daca vedea in mine ca sunt langa el si ca ii ofer un mediu sigur, astfel am facut marea greseala de a ma muta cu el. a urmat o relatie de un an jumatate cu un om care ma batea de nu mai stiam de mine pentru ca puneam un pahar pe marginea de lemn a mesei si nu pe cristal, pentru ca faceam cumparaturi si ma intorceam acasa cu 8 sacose pline ochi dar uitam sa cumpar servetele, chestii d-astea. o relatie infernala din care din fericire am reusit sa scap, desi in nenumaratele nopti cand ma batea, dadea suturi in mine si ma scuipa credeam ca o sa ma si omoare. In fine...

cand am terminat relatia cu el si am fugit, eram convinsa ca daca am reusit sa scap de un asemenea om nimic nu o sa imi mai stea in cale cu nimic. ei bine, nu este chiar asa. vad si acum, dupa ce a trecut timpul, cata nesiguranta am in mine.

imi e oarecum teama sa vorbesc deschis cu oameni pe care nu ii cunosc (desi inainte eram cel mai sociabil si prietenos om din lume) de teama ca poate nu o sa le placa de mine. sau de teama ca spun prostii. sau ca nu stiu despre ce vorbesc. nu sunt o inculta, am facut facultatea in suedia, vorbesc perfect trei limbi straine, provin dintr-o familie care a reusit sa imi ofere o educatie de exceptie si principii pe care pana acum le apreciam, si le apreciez in continuare. valorile familiei, prieteniei, bunatatii.

niciodata de cand am depasit varsta de 14 ani nu am fost invidioasa pe nimeni. niciodata. pentru ca eram fericita cu cine eram, nu eram cea mai frumoasa fata din lume dar nu eram nici urata, aveam succes la baieti, aveam multi prieteni adevarati in jur (sunt o norocoasa din acest punct de vedere tinand cont cat de greu e sa gasesti un prieten adevarat in viata), nu imi lipsea absolut nimic, eram IMPACATA cu mine insami.

ei bine, dupa ce am trait acest episod observ ca pe langa fricile si nesiguranta pe care nu mai vreau sa ma mint singura spunandu-mi ca nu o am, observ si o invidie pe care oricat as incerca nu pot sa o inteleg!!!!! si ma innebuneste pentru ca nu ii gasesc un punct rational

am un prieten care s-a combinat cu o fata. aceasta fata este ceea ce se numeste popular fitoasa, plina de aere degeaba. nu e nici exceptional de frumoasa dar asa se crede, nici foarte desteapta, prost educata, bagareata, genul de fata care isi toaca de bani prietenul si care sta agatata de bratul cuiva doar pentru a obtine un statut social. Va dau cuvantul meu de onoare ca nici in momentul asta daca ar fi sa aleg intre impostaza mea si a ei as alege o pe a mea. Dar nu stiu ce se intampla cu mine ca tot simt nevoia sa o critic. Cand o vad intr-o luna ca apare cu 3 genti channel diferite primite cadou de la prietenul ei zic k il toaca de bani. cand l-a facut sa ii cumpere un jeep la fel. cand vad ca din doua in doua saptamani primeste doar cadouri extrem de scumpe o critic. DE CE oare simt asta?

tot gandindu-ma singura mi-am dat seama ca superficialitatea asta a ei imi amintea oarecum de mine cand eram mica si ma gandesc ca poate aceasta repulsie este motivata de faptul ca imi aminteste de mine intr-o perioada in care deja nu ma mai placeam. dar e un motiv sa o critic atat sau e pur si simplu invidie? precizez ca spre norocul meu fac parte dintr-o familie cu bani, niciodata nu mi-a lispit nici un moft, orice imi doream aveam, doar ca inclinatiile mele erau orientate nu spre masini genti si ceasuri scumpe ci spre prieteni adevarati, armonie, crearea unei familii.

nu simt nevoia sa am aceste lucururi pe care ea le are dar totusi o critic. e invidie? sau nesiguranta? sau lipsa de incredere in mine? eu una tind spre lipsa de incredere...

din aceatsa cauza va scriu...sa imi dati o parere, un sfat...ce pot sa fac sa scap din aceasta situatie? vreau sa revin la cum eram inainte, fara sa ma mai simt incarcata si macinata de aceste sentimente de care sincer ma simt dizgustata.

va multumesc pentru rabdarea de a citi tot ce am scris aici si va astept cu nerabdare cu pareri!
silent
Postat pe 27 August 2009 12:13
Nu cred ca e vorba de invidie.Cred ca in urma episodului urat cu individul ala ti-ai dat seama ca primitul de cadouri scumpe ,genti si masini sunt doar frivolitati si excentricitati care nu fac viata mai buna decat pret de 3-5 minute dupa care devin" vechi" deja.Cred ca faci bine ca o critici pe amica pentru ca la ea valoarea sentimentelor se masoara in grosimea portofelului.E chiar sanatos sa-ti doresti o familie pentru viitor si nu neaparat vile, masini ,cadouri scumpe.

Viata aluturi de " bestioi" ti-a fisurat increderea in tine,dar tu nu esti un sac de box bun doar de scuipat,esti o persoana care dupa parerea mea e chiar deosebita.Capul sus si iubeste-te mai mult.

Postat pe 27 August 2009 12:29
e normal sa existe persoane pe care sa le dezgusti si sa-ti provoace o stare de discomfort, nu stiu exact care este cauza pentru ca nu sunt psiholog, noi de regula dam vina pe acele persoane, insa in subconstientul nostru se ascund mai multe. probabil ca ti-ai dori sa incetezi in a mai avea astfel de ganduri si nu sti cum pentru ca nu esti genul care sa judece, dimpotriva esti intelegatoare, amabila etc. insa stai linistita nu trebuie sa zici la toata lumea ceea ce crezi ca banuiesc ca nu vrei sa ajungi o baba de la coltul blocului barfitoare, incearca sa reprimi sentimentele astea, eu una nu cred ca e vorba de invidie, ci mai degraba repulsie (de exemplu nici eu nu suport genul asta de tipe). nu e capat de lume daca nu suporti o persoana pentru ca banuiesc ca oricat ai incerca, pe viitor la un moment dat nici tu nu o sa fi placuta de cineva si nu ii vei putea schimba impresia.
diana3289
Postat pe 27 August 2009 12:31
Scuza-ma ca iti spun, dar la educatia pe care zici ca o ai, nu ar fi trebuit sa permiti sa fii tratata asa !
Parintii tai stiau de situatia ta ? Prietenii de care ziceai stiau ? Au facut ceva sa te ajute, sa te indrume sa iesi din relatie ? Pai la prima palma trebuia sa il dai naiba una doua...Hai ca jigniri light se mai folosesc cand te certi, insa PUMNI si SCUIPATURI ??? Asta e comportament de omul junglei !

Tu nu ai respect de sine daca ai stat cu un asemenea om...nici incredere...

Cat despre iubita prietenului tau ce sa zic...Pe lumea asta exista si persoane superficiale, unele fete se multumesc cu cadouri dragute, gen un maimutoi, flori etc...altele se arunca atat cat pot cand vad ca se poate ! Daca fata respectiva este materialista, iar prietenul tau ii cumpara cadouri fara sa stea prea mult pe ganduri, este problema lor, relatia lor...Nu ai spus in schimb cum se inteleg, daca se iubesc etc...Eu nu judec persoanele dupa gentile Chanel sau masini. Eu am 2 prietene f bogate, nu f educate in sensul ca au un stil de abordare f direct, corect, uneori sunt vulgare...insa in ansamblu sunt niste fete de caracter, serioase, devotate, ajuta pe oricine pot etc

Cred ca ii acorzi prea multa atentie acelei fete ! Nu stiu cum pot sa interpretez corect ca nu sunt vreun pui de psiholog, insa eu cred ca esti si putin invidioasa pe ea...si cred ca totul tine de fosta relatie pe care ai avut-o. Adica tu ai fost devotata, ai indurat multe, homosapiens ala te batea...iar fata asta superficiala cum o numesti nu face mai nimic pt relatie, cere, i se da, poate ca este si mai respectat decat ai fost tu...si astfel esti si putin invidioasa.

Summer_
Postat pe 27 August 2009 12:41
in primul rand vreau sa va multumesc pentru raspunsuri.

in al doilea rand summer, ma bucur pentru abordarea pe care ai avut-o in mesajul tau pentru ca arata ca nu ai trecut niciodata prin acest gen de relatie pe care eu am avut nesansa sa o traiesc.

inainte sa patesc acest lucru si eu eram exact ca tine cand auzeam de asa ceva. cine sta dupa o palma nu se respecta, daca iti da o palma fugi mancand pamantul, in asa ceva nu pot pica decat persoanele fara educatie si cultura. din pacate, dupa aceasta experienta iti pot spune cu mana pe inima ca nu e asa. mintea iti poate juca niste feste foarte periculoase, dragostea la fel, naivitatea si mai si. la inceput nu au fost pumni, au fost doar palme. eu eram mica, eram indragostita lulea, mi se parea ca inhatasem pe dumnezeu pe un picior si daca poti sa crezi ajunsesem sa nu mai condamn o palma venita pentru ca ieseam la o cafea cu un prieten, subliniez cuvantul prieten, ci chiar sa ma simt vinovata. cand intrii intr-o nebuloasa din asta e foarte greu sa iesi din ea, ti-o spun din experienta propie.

prietenilor nu le ziceam nimic de rusine, pentru ca in sufletul meu inca il iubeam si credeam din suflet ca el se va schimba. parintii ce sa stie...ei erau departe, cum puteam sa le spun si de ce? pana la urma cand am realizat ca orice as fi facut el nu urma sa se schimbe, am vorbit cu prietenii mei si impreuna am pus la cale un plan prin care sa reusesc sa scap de el, sa ma mut din casa in care stateam impreuna fara sa stiu ca o sa ma urmareasca sa imi faca ceva. sincer, vorbim de un om care efectiv era nebun.

iar interpretarea pe care ai facut-o desprea ea comparand relatia mea anterioara m-a pus pe gunduri. multumesc inca o data.

repet, am scris aici pentru ca incerc sa ma inteleg pe mine si sa gasesc o solutie pentru a nu ma mai simtii asa.
silent
Postat pe 27 August 2009 14:30
Primul lucru care imi sare in ochi este chestia cu relatia cu jigodia aia. Fie contravine in totalitate cu modul in care te-ai descris, fie subestimez eu 'prostia' la care te poate conduce iubirea... Daca ar fi sa ma pun in situatia ta:
1) as fi plecat dupa prima data cand isi ridica mana asupra mea;
2) daca as fi fost intr-atat de indragostita incat sa nu plec (ceea ce nu cred), macar imi cumparam spray paralizant, electrosoc... ceva.
Totusi, faptul ca tu nu ai facut asa nu e gresit ci doar un mod diferit de a aborda situatia, atata tot. In orice caz, nu tu esti vinovata pentru ceea ce ti s-a intamplat, nu incerc sa subliniez asta, ci faptul ca poate ar trebui sa reevaluezi parerea ta despre tine, precum si cel putin unele dintre conceptiile despre care pomenesti in postul tau.

Pe urma, problema ta majora, in contextul a ceea ce s-a intamplat, este sa ajungi sa realizezi greselile care te-au condus la situatia aia, si pe urma sa le eradichezi. Toata chestia cu prietena amicului tau este un subterfugiu, o distragere la care mintea ta recurge, cautand probabil puncte de ancorare inapoi in viata pe care ai avut-o inainte de jigodie. Mai precis, cauti sa revii alaturi de prieteni (presupun ca pe parcursul relatiei pe care ai descris-o ai avut din ce in ce mai rar contacte cu ei, pana spre deloc), iar in timp ce faci asta, mai ai si intruziuni oarecum tembele in viata lor. Cu toate ca aia pe care o descrii (prietena amicului) pare a fi o proasta fara nimic prin care sa iasa in evidenta, totusi tu o remarci... Aici, iarasi, sunt 2 lucruri importante:
1) in cele din urma, viata fiecarei persoane e preocuparea lui/ei (inclusiv a prietenului) :)
2) intr-un an si jumatate, anumite aspecte din viata prietenilor s-au schimbat. Totusi, atata timp cat sunt, asa cum i-ai descris, prieteni adevarati, ei te vor primi si ajuta sa redevii ceea ce ai fost.

Cat despre solutia pentru problema ta... aici e greu de tot. Nu sunt psiholoaga (cu toate ca sper sa ajung :p ), si chiar daca as fi, mai mult decat sa-ti ofer o anumita perspectiva (punct de vedere) nu vad ce as putea face. Problemele de genul asta nu le poti rezolva decat singura, din pacate. Trebuie sa faci de asa natura sa te reintegrezi, sa uiti.. sau nu sa uiti, dar sa treci in categoria 'amintiri inactive' ceea ce ti s-a intamplat, si sa-ti vezi in primul si in primul rand de tine.
anushkha
Postat pe 27 August 2009 18:04
De la: ana18, la data 2009-08-27 18:04:08Primul lucru care imi sare in ochi este chestia cu relatia cu jigodia aia. Fie contravine in totalitate cu modul in care te-ai descris, fie subestimez eu 'prostia' la care te poate conduce iubirea... Daca ar fi sa ma pun in situatia ta:
1) as fi plecat dupa prima data cand isi ridica mana asupra mea;
2) daca as fi fost intr-atat de indragostita incat sa nu plec (ceea ce nu cred), macar imi cumparam spray paralizant, electrosoc... ceva.
kudika_lol
Postat pe 27 August 2009 23:06
Doamneeeeeeeeee da' ce multttttttttttt ai scrisssssssssssssssssssssss
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 23:08
De la: ana18, la data 2009-08-27 18:04:08Primul lucru care imi sare in ochi este chestia cu relatia cu jigodia aia. Fie contravine in totalitate cu modul in care te-ai descris, fie subestimez eu 'prostia' la care te poate conduce iubirea... Daca ar fi sa ma pun in situatia ta:
1) as fi plecat dupa prima data cand isi ridica mana asupra mea;
2) daca as fi fost intr-atat de indragostita incat sa nu plec (ceea ce nu cred), macar imi cumparam spray paralizant, electrosoc... ceva.

asa cum am spus si mai sus, daca nu traiesti o asemenea situatie e foarte greu sa o intelegi. nu poti sa iti imaginezi frica pe care ajungi sa o simti fata de un om...crezi ca eu nu m-am gandit la spray si la electrosoc? crezi ca nu mi-a trecut prin cap efectiv sa il atac cu ceva, orice, ca sa ma apar? problema mea e ca am 47 de kilograme iar tipul facuse box timp de 12 ani...intelegi diferenta? ma paraliza teama ca as fi gresit atacul meu de autoaparare si ca l-as fii starnit la ceva mult, mult mai rau...dar repet...ma bucur pentru toata lumea care are aceasta reactie si o inteleg, si eu gandeam la fel.

ci faptul ca poate ar trebui sa reevaluezi parerea ta despre tine, precum si cel putin unele dintre conceptiile despre care pomenesti in postul tau.

parerea mea despre mine o am, cred in continuare in principiile si in conceptiile despre care vorbeam. sa nu le confundam totusi...faptul ca am fost prinsa in aceasta situatie nu a fost nici datorata lipsei mele de educatie, nici lipsa accesului la informatii, nici lipsa de principii. a fost iubire si credinta in puterea de a schimba un om. ATAT si nimic mai mult. evident, urmata ulterior de teama, multa teama, si de viziunea mea intr-un cerc vicios din care nu stiam cum sa ies. e un subiect foarte complicat...

Pe urma, problema ta majora, in contextul a ceea ce s-a intamplat, este sa ajungi sa realizezi greselile care te-au condus la situatia aia, si pe urma sa le eradichezi.

Pai crezi ca acum nu realizez?:) crezi ca as mai face a doua oara aceeasi greseala??:)) vai de mine...

Toata chestia cu prietena amicului tau este un subterfugiu, o distragere la care mintea ta recurge, cautand probabil puncte de ancorare inapoi in viata pe care ai avut-o inainte de jigodie. Mai precis, cauti sa revii alaturi de prieteni

e adevarat, pe parcursul relatiei m-am indepartat de ei intr-un mod complet nesanatos, dar eu am scapat de aceasta situatie acum aproape 2 ani. crede-ma, prietenii mei sunt langa mine si m-au ajutat mereu, avem o relatie excelenta si sanatoasa
(presupun ca pe parcursul relatiei pe care ai descris-o ai avut din ce in ce mai rar contacte cu ei, pana spre deloc),

iar in timp ce faci asta, mai ai si intruziuni oarecum tembele in viata lor.

sa stii ca nu sunt o dezaxata:) nu am nici un fel de intruziune tembela, am o relatie cu ei fantastica si NORMALA. nu am nici un fel de problema din acest punct de vedere.

Cu toate ca aia pe care o descrii (prietena amicului) pare a fi o proasta fara nimic prin care sa iasa in evidenta, totusi tu o remarci... Aici, iarasi, sunt 2 lucruri importante:
1) in cele din urma, viata fiecarei persoane e preocuparea lui/ei (inclusiv a prietenului) :)
2) intr-un an si jumatate, anumite aspecte din viata prietenilor s-au schimbat. Totusi, atata timp cat sunt, asa cum i-ai descris, prieteni adevarati, ei te vor primi si ajuta sa redevii ceea ce ai fost.
am specificat, ei sunt langa mine, nu sunt nici un fel de problema:)

Cat despre solutia pentru problema ta... aici e greu de tot. Nu sunt psiholoaga (cu toate ca sper sa ajung :p ), si chiar daca as fi, mai mult decat sa-ti ofer o anumita perspectiva (punct de vedere) nu vad ce as putea face. Problemele de genul asta nu le poti rezolva decat singura, din pacate. Trebuie sa faci de asa natura sa te reintegrezi,

reintegrata crede-ma ca sunt:) ba chiar foarte bine:))

sa uiti.. sau nu sa uiti, dar sa treci in categoria 'amintiri inactive' ceea ce ti s-a intamplat, si sa-ti vezi in primul si in primul rand de tine.


multumesc pentru sfat...se poate sa ai dreptate desi nu stiu de ce mi-as dori sa raman prinsa de aceste amintiri..nu iti dai seama ce efort inuman am facut timp de aproape 2 ani sa imi scot acel chip din minte noaptea cand pun capul pe perna...

poate m-am exprimat gresit sau nu m-am facut bine inteleseasa....am multi prieteni in jur, am un iubit fantastic, parinti minunati care uneori ma cam streseaza dar deh, cateodata asa sunt parintii, am un job unde am avut parte de multe realizari, sunt o persoana extraordinar de norocoasa si stiu acest lucru. doar ca uneori, sufar de acele probleme pe care le-am scris mai sus. si pe care nu stiu cum sa le rezolv.

multumesc inca odata si astept in continuare pareri!
silent
Postat pe 27 August 2009 23:09
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 23:08:08Doamneeeeeeeeee da' ce multttttttttttt ai scrisssssssssssssssssssssss


stiu, imi pare rau, dar chiar am o problema si imi doresc din suflet sa o rezolv...
silent
Postat pe 27 August 2009 23:10
De la: silent, la data 2009-08-27 23:10:17
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 23:08:08Doamneeeeeeeeee da' ce multttttttttttt ai scrisssssssssssssssssssssss


stiu, imi pare rau, dar chiar am o problema si imi doresc din suflet sa o rezolv...



bine... da' un rezumat... ceva mai pe scurt.... n'ai?
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 23:14
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 23:14:56
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-27 23:11:44
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 23:08:08Doamneeeeeeeeee da' ce multttttttttttt ai scrisssssssssssssssssssssss


diavolitoo ce zici? aici merge sa ne futem?


nush' ce sa zic... ... ne vede lumea.. si mi'e cam rusine....


atunci unde fomeie? hai o data
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 August 2009 23:16
imi pare rau, chiar rezumat nu am...dar multumesc pentru mesajele foarte interesante intre voi 2:) mi se par foarte utile!
silent
Postat pe 27 August 2009 23:17
De la: silent, la data 2009-08-27 23:17:53imi pare rau, chiar rezumat nu am...dar multumesc pentru mesajele foarte interesante intre voi 2:) mi se par foarte utile!


nu ai pentru ce esti o draguta,bafta multa cu problema ta

cand termini poti sa vi si tu...prea multa suparare face rau



diavoliciuleeeeee unde esti?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 August 2009 23:19
eu zic sa faceti un skimb de iduri, e mai simplu...si nu mai imi incarcati nici mie subiectul aiurea!
silent
Postat pe 27 August 2009 23:21
nu esti invidioasa in niciun caz si nici nesigura pe tine. esti doar intrigata de nedreptatea din jurul tau. ea, o fiinta superficiala si cel mult mediocra primeste tot ce ar putea s-o faca fericita pt ca profita de prietenul ei, in timp ce tu te-ai luptat si ai suferit atata timp alaturi de un barbat care iti facea viata insuportabila. tu vroiai pace si armonie si nu ai putut sa o obtii, ea vrea toate acele fleacuri absurd de scumpe si reuseste sa le obtina pentru ca profita de pe urma iubitului.
pinguinul
Postat pe 27 August 2009 23:24
De la: silent, la data 2009-08-27 23:21:07eu zic sa faceti un skimb de iduri, e mai simplu...si nu mai imi incarcati nici mie subiectul aiurea!


da' de ce? ti se face pofta??
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 23:24
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-27 23:19:34
De la: silent, la data 2009-08-27 23:17:53imi pare rau, chiar rezumat nu am...dar multumesc pentru mesajele foarte interesante intre voi 2:) mi se par foarte utile!


nu ai pentru ce esti o draguta,bafta multa cu problema ta

cand termini poti sa vi si tu...prea multa suparare face rau



diavoliciuleeeeee unde esti?



sunt aiciiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 23:25
sa fie oare chiar asa? parca nu vroiam sa accept ca exista o relatie intre aceste doua aspecte dar vad ca toti coincideti...si e posibil sa aveti drepate....si totusi...cum sa trec peste aceasta etapa? aveti oare vreun sfat?
silent
Postat pe 27 August 2009 23:27
De la: silent, la data 2009-08-27 23:21:07eu zic sa faceti un skimb de iduri, e mai simplu...si nu mai imi incarcati nici mie subiectul aiurea!
ok...cerem scuze. am citit acum topicul si nu am vrut sa fiu nerespectos.



oricum cauta sa te aduni un picut si sa te vezi din ce in ce mai libera. incearca sa te inconjori de energie pozitiva si sa faci ceva pentru tine in perioada asta. din felul in care ai scris realizez ca esti o tipa foarte civilizata si educata. vei gasi cu siguranta pe cineva care sa te merite.

fa tot posibilul sa realizezi cu adevarat ca esti libera de azi,poti face ce vrei,sa mergi unde vrei,sa vorbesti ce vrei ,cu cine vrei.incearca sa te bucuru de tot ce e frumos in jurul tau,de pomi,de flori,de soare,de culoarea cerului,chir si de o ploaie de vara.

nu mai considera ca privesti cu invidie. probabil e un sentiment ciudat sa vezi pe altcineva fericit,stiind prin ce ai trecut tu.

vei vedea ca timpul le rezolva pe toate. daca io,care am aparut aici glumind ca un tampit,am citit ce ai postat tu si am realizat ce femeie deosebita esti,am toata certitudinea ca altcineva,cu un gram de minte mai mult ca mine,in realitate va vedea mult mai multe calitati in tine si va sti sa le aprecieze.

a fost un mare ghinion. doar un ghinion. viata ta ,trebuie sa mearga inainte si sa o traiesti la adevarata ta valoare,asa cum o meriti.


sper sa aud de bine in viitor si cer scuze inca o data de halul in care ne-am cunoscut
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 August 2009 23:33
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-27 23:33:09
De la: silent, la data 2009-08-27 23:21:07eu zic sa faceti un skimb de iduri, e mai simplu...si nu mai imi incarcati nici mie subiectul aiurea!
ok...cerem scuze. am citit acum topicul si nu am vrut sa fiu nerespectos.



oricum cauta sa te aduni un picut si sa te vezi din ce in ce mai libera. incearca sa te inconjori de energie pozitiva si sa faci ceva pentru tine in perioada asta. din felul in care ai scris realizez ca esti o tipa foarte civilizata si educata. vei gasi cu siguranta pe cineva care sa te merite.

fa tot posibilul sa realizezi cu adevarat ca esti libera de azi,poti face ce vrei,sa mergi unde vrei,sa vorbesti ce vrei ,cu cine vrei.incearca sa te bucuru de tot ce e frumos in jurul tau,de pomi,de flori,de soare,de culoarea cerului,chir si de o ploaie de vara.

nu mai considera ca privesti cu invidie. probabil e un sentiment ciudat sa vezi pe altcineva fericit,stiind prin ce ai trecut tu.

vei vedea ca timpul le rezolva pe toate. daca io,care am aparut aici glumind ca un tampit,am citit ce ai postat tu si am realizat ce femeie deosebita esti,am toata certitudinea ca altcineva,cu un gram de minte mai mult ca mine,in realitate va vedea mult mai multe calitati in tine si va sti sa le aprecieze.

a fost un mare ghinion. doar un ghinion. viata ta ,trebuie sa mearga inainte si sa o traiesti la adevarata ta valoare,asa cum o meriti.


sper sa aud de bine in viitor si cer scuze inca o data de halul in care ne-am cunoscut


:) nu-i nimic, macar m-ai facut sa ma bag in pat cu un zambet:) multumesc pentru idei!
silent
Postat pe 27 August 2009 23:37
mai are cineva un sfat sau o parere pentru mine?
silent
Postat pe 28 August 2009 10:28
De la: silent, la data 2009-08-28 10:28:45mai are cineva un sfat sau o parere pentru mine?
da am eu un sfatt vb ft serioss zi id tau
thadoog
Postat pe 28 August 2009 10:33
De la: thadoog, la data 2009-08-28 10:33:40
De la: silent, la data 2009-08-28 10:28:45mai are cineva un sfat sau o parere pentru mine?
da am eu un sfatt vb ft serioss zi id tau


imi pare rau dar sunt @ work si avem restrictionat messengerul...
silent
Postat pe 28 August 2009 10:38
bai mignegrusioratule ,,vb frumoss ca te pleznesc de-ti sare broasca aia in balta
thadoog
Postat pe 28 August 2009 10:42
De la: silent, la data 2009-08-28 10:38:53
De la: thadoog, la data 2009-08-28 10:33:40
De la: silent, la data 2009-08-28 10:28:45mai are cineva un sfat sau o parere pentru mine?
da am eu un sfatt vb ft serioss zi id tau


imi pare rau dar sunt @ work si avem restrictionat messengerul...
pai tu zil ca vb cand ajungi acasa
thadoog
Postat pe 28 August 2009 10:44
De la: thadoog, la data 2009-08-28 10:42:46bai mignegrusioratule ,,vb frumoss ca te pleznesc de-ti sare broasca aia in balta


:
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 August 2009 19:34
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-28 19:34:06
De la: thadoog, la data 2009-08-28 10:42:46bai mignegrusioratule ,,vb frumoss ca te pleznesc de-ti sare broasca aia in balta


:


nu cred ca ai vrut sa mi te adresezi asa......cred ca ai gresit.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 August 2009 19:37
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-28 19:37:28
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-28 19:34:06
De la: thadoog, la data 2009-08-28 10:42:46bai mignegrusioratule ,,vb frumoss ca te pleznesc de-ti sare broasca aia in balta


:


nu cred ca ai vrut sa mi te adresezi asa......cred ca ai gresit.....
haaaaaaaa da pai cumm ,,vezi-ti de treaba ,,hai sa mentinem un limbaj decent
thadoog
Postat pe 28 August 2009 19:40
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-28 19:34:06
De la: thadoog, la data 2009-08-28 10:42:46bai mignegrusioratule ,,vb frumoss ca te pleznesc de-ti sare broasca aia in balta


:


...etta stieeeeeeeee !!!..........
etta
Postat pe 28 August 2009 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii 9 De la: 2007anna32 20 Iulie 2009 16:47
familia pe care (nu) o avem 14 De la: kudika_956490 16 Martie 2014 15:56
....Help!..Se merita sa incerc? 8 De la: pisicuta_trista 10 August 2009 09:50
Ajutorrrrrr...am nevoie de ajutor 1 De la: manumarius 22 Mai 2010 10:42
Eu sau el? 11 De la: kudika_1008046 7 Septembrie 2016 19:35