Setari Cookie-uri

numai cure de slabire dar de ingrasat nici una?

buna,poate veti spune ca sunt nesanatoasa,am 17 ani fac 18 in octombrie pe 30 ma rog nu conteaza asta.am 1,61 si 47 sau 48 de kg.as vrea sa mai adaug cam pana la 50 sau 51...dar nu ma ingras mananc mult,si dulciuri dar degeaba am luat si suplimente alimentare pentru pofta de mancare dar nu se pune nimic pe mine. o fi adevarata vorba aia "carnea dracului" numai bine si cel mai mult sanatate
bebestrumphik
Postat pe 28 August 2009 11:39
bebestrumphik
Postat pe 2 Septembrie 2009 20:28
parerea mea e sa te duci la un nutritionist. asa e cel mai bine. dar nu inteleg de ce ai vrea sa ye ingrasi ...la dimensiunile pe care le-ai zis tu cred k arati perfect...
pe tine ce te deranjeaza? k ai 1.61 sau k ai 48 kg?
sassy_girl
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:24
De la: sassy_girl, la data 2009-09-05 21:24:38parerea mea e sa te duci la un nutritionist. asa e cel mai bine. dar nu inteleg de ce ai vrea sa ye ingrasi ...la dimensiunile pe care le-ai zis tu cred k arati perfect...
pe tine ce te deranjeaza? k ai 1.61 sau k ai 48 kg?
pai mie se pare ca sunt prea slaba desi multa lume spune ca arat bine dar nu ar strica veo 2 kg in plus...mersi pt parerea ta :* numai bine si mai mult bine;))
bebestrumphik
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:18
nu pot sa cred ca-ti faci griji ca ai prea putine kg
la inaltimea ta e super sa ai atatea kg! nu cred ca ai nevoie de mai mult. ca sa te ingrasi trebuie sa-ti faci niste analize sa vezi cauza pt care nu te poti ingrasa. sunt 3 probleme : absorbtie intestinala proasta,probleme cu tiroida sau subnutritie. e f importanta si grupa sanguina.
intrebarea mea e daca stii cate calorii ingerezi zilnic. pt ca s-ar putea sa ti sa para ca mananci mult,dar caloric vorbind f putin.
un sfat e sa renunti la porcariile de dulciuri. sa treci pe seminte oleaginoase,pt ca sunt f sanatoase si au un continut caloric mai ridicat. si bineinteles,ce nu utilizeaza organismul se depune.
ca sa te ingrasi trebuie de asemenea sa mananci f multe glucide,alimente cu indice glicemic mare.
aa,si activitatea fizica conteaza mult. poate ca esti o persoana activa si de aia nu te ingrasi pt ca tot ce mananci se elimina prin efort,iar dulciurile sunt primele care se elimina.deci poti manca dulce pe rupte atata timp cat faci miscare,deci nu se depune nimic.
solutii sunt si pt cei slabi,dar trebuie gasita problema pt care nu se ingrasa
parerea mea e ca esti f bine cum esti.poate daca aveai 45 de kg erai considerata slaba.acuma fiecare cu parerea lui.
dorina_77
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:33
la 1.61 si 48 de kg cred k arati perfect:P eu am abia 47 la 1.68...sunt intr-adevar prea slaba si nu reusesc sa pun pe mine deloc, din contra slabesc foarte usor.si nu ma abtin de la mancare indiferent ce e, doar k nici nu mananc prea mult.bucura-te de corpul tau pt k sunt sigura k multe fete te invidiaza, fa din asta un avantaj.eu una am facut modelling...singurul domeniu unde nu imi zicea nimeni k sunt prea slaba:P in afara de fetele carora li se cerea sa mai dea jos din colacei, fund etc.oricum trebuie sa fii multumita, alea 2 kg le vei pune in timp, acuma chiar nu cred k ai nevoie de ele.
Dy_Maria
Postat pe 18 Septembrie 2009 01:07
aaaa...si inca ceva...k m-am uitat la pozele tale...tu te uiti in oglinda?esti foarte frumoasa!cu sau fara alea 2 kg!
Dy_Maria
Postat pe 18 Septembrie 2009 01:10
multumesc mult pentru sfaturi stiu ca nu prea am toata tigla pe casa pana la urma asta e o sa ma ingras eu cand trebuie am inteles nu mereu avem toti ,tot ce dorim. iti multumesc maria aveti grija de voi va pooop
bebestrumphik
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:22
cam aceeasi problema as putea zice ca o am si eu....imi ies in evidenta oasele pieptului...am bratul extrem de subtire(ca sa intelegeti ce inseamna pt mine brat subtire... aproape nici o bratar nu-mi vine chiar daca o prind la prima za tot nu-mi sta) Multe persoane mi-au zis ca sunt prea slaba, bine...in afara de colegele de cls care sunt invidioase si care au impresia ca idealul de frumusete este sa arati ca scheleticele alea de pe podium.
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:09
si tot 47-48 de kg am ...si 1.65 cu aproximatie
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:11
De la: arhanghel, la data 2009-10-06 12:09:02cam aceeasi problema as putea zice ca o am si eu....imi ies in evidenta oasele pieptului...am bratul extrem de subtire(ca sa intelegeti ce inseamna pt mine brat subtire... aproape nici o bratar nu-mi vine chiar daca o prind la prima za tot nu-mi sta) Multe persoane mi-au zis ca sunt prea slaba, bine...in afara de colegele de cls care sunt invidioase si care au impresia ca idealul de frumusete este sa arati ca scheleticele alea de pe podium.


bine k sunt invidioase...adik si arata lucrul asta...mi-e mi-a zis o gagica de la modelling "auzi...da tie nu ti-e rusine sa fi asa slaba??" :))nu am nimic cu persoanele mai plinutze...dar mai rusine mi-ar fi sa imi atarne burta decat sa fiu slaba.si din pacate tot noi suntem alea jignite p fatza...k la una mai grasutza cum sa ii zici ceva k poate se supara...are si ea o problema...e rea lumea in orice caz
Dy_Maria
Postat pe 6 Octombrie 2009 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tije metalice-se detecteaza???/help pls 10 De la: nicusor 28 Septembrie 2009 17:23
Optica medicala ALUMNUM OPTIC :sml-cool0016: 1 De la: percatalina 19 Noiembrie 2011 11:09
buna 2 De la: deelisha 16 Mai 2009 21:15
help 21 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 16:33
moldamin-antibiotic??? 9 De la: Tharr 1 Mai 2011 00:07