Setari Cookie-uri

meritam o sansa...

da...buna , scriu cred k ptr a 2-a oara pe aici...mi-e destul de greu, pana anul trecut pe data de 24 august am avut o relatie de vis cu un baiat mai mic ca mn cu 3 ani , o rel care dura de 2 ani...unul la distanta si ne-a fost bine, a intervenit mama lui kre nici in ruptul kului nu ma mai vrea si multe certuri...discutii...noi am tot continuat sa ne impakm , sa n vdm pe ascuns. era dragut numai k lipsea ceva , era faptul k eu imi doream sa petrec mai mult timp cu el, am tinut`o asa vreun an de zile, cu certuri , impakri , intre timp ne intalneam si cu altcineva, knd o rel nu mergea ne intorceam unul la altul si vorbeam si radeam kt de blegi putem fii amandoi...insa el a inceput sa minta...eu sa nu il mai cred, am inceput sa ne racim...sa ne ranim insa sa ne iubim , knd eram noi 2 totul era perfect...a mai intervenit si altceva....bautura , nu il mai suportam baut... el m-a iertat de multe ori...l`am mintit si eu... insa ma iertat... sustine k eu am fst cea kre am renuntat dar el ma facut sa renunt, imi zicea intr`una sa nu`mi fac sperante dar eu tot imi faceam...si el...parinti lui si fratele lui sunt total impotriva... noi nu am mai vorbit de aproape 3 saptamani... el sustinea atunci k ma iubeste dar eu nu mai simteam...asa fac mereu , ne despartim si mi se face dor...nu conteaza k a trecut 1 sapt, o luna sau 3 luni.. de fiekre data knd ma tine in brate e la fel, il simt k la inceput... shtie sa-mi vorbeasca si sa-mi dea un sfat numai k m-am saturat..shtim shi noi k unul fara altul nu putem ... sunt zile in kre nu privesc inapoi si zile in care stau numai cu gandul la el... sa il mai kut? el de ce nu a mai facut`o ? oare chiar ne iubim sau sunt doar iluzii? sunt intrebari ce-mi apasa inima ori de kte ori ma gandesc la noi 2...
adelutza236
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:55
De la: adelutza236, la data 2009-09-01 11:55:49da...buna , scriu cred k ptr a 2-a oara pe aici...mi-e destul de greu, pana anul trecut pe data de 24 august am avut o relatie de vis cu un baiat mai mic ca mn cu 3 ani , o rel care dura de 2 ani...unul la distanta si ne-a fost bine, a intervenit mama lui kre nici in ruptul kului nu ma mai vrea si multe certuri...discutii...noi am tot continuat sa ne impakm , sa n vdm pe ascuns. era dragut numai k lipsea ceva , era faptul k eu imi doream sa petrec mai mult timp cu el, am tinut`o asa vreun an de zile, cu certuri , impakri , intre timp ne intalneam si cu altcineva, knd o rel nu mergea ne intorceam unul la altul si vorbeam si radeam kt de blegi putem fii amandoi...insa el a inceput sa minta...eu sa nu il mai cred, am inceput sa ne racim...sa ne ranim insa sa ne iubim , knd eram noi 2 totul era perfect...a mai intervenit si altceva....bautura , nu il mai suportam baut... el m-a iertat de multe ori...l`am mintit si eu... insa ma iertat... sustine k eu am fst cea kre am renuntat dar el ma facut sa renunt, imi zicea intr`una sa nu`mi fac sperante dar eu tot imi faceam...si el...parinti lui si fratele lui sunt total impotriva... noi nu am mai vorbit de aproape 3 saptamani... el sustinea atunci k ma iubeste dar eu nu mai simteam...asa fac mereu , ne despartim si mi se face dor...nu conteaza k a trecut 1 sapt, o luna sau 3 luni.. de fiekre data knd ma tine in brate e la fel, il simt k la inceput... shtie sa-mi vorbeasca si sa-mi dea un sfat numai k m-am saturat..shtim shi noi k unul fara altul nu putem ... sunt zile in kre nu privesc inapoi si zile in care stau numai cu gandul la el... sa il mai kut? el de ce nu a mai facut`o ? oare chiar ne iubim sau sunt doar iluzii? sunt intrebari ce-mi apasa inima ori de kte ori ma gandesc la noi 2...

las-o balta! dupa cate am citit e o relatie ara viitor. in plus , daca tu ai 21 de ani el trebuie sa aiba 18 acum. hmmm....cam tanar pentru relatii serioase. la fel si tu. ar trebui sa incerci sa stati mai mult separat. daca e o relatie importanta pentru voi se va vedea cu timpul. dar tind sa cred ca la varsta asta si daca vrei e greu sa intretii o relatie serioasa. uita-te pe forum si la alte topic-uri si ai sa vezi....nimeni nu spune ca nu iubesi, ci doar ca la varsta asta e greu sa ii stabil sau sa stii ce vrei cu adevarat.
iesi in oras cu prietenii, cauta activitati importante pt tine si gandeste-te bine daca vrei intr-adevar o relatie ca cea descrisa mai sus de tine! te poop
selen27
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:06
De la: adelutza236, la data 2009-09-01 11:55:49da...buna , scriu cred k ptr a 2-a oara pe aici...mi-e destul de greu, pana anul trecut pe data de 24 august am avut o relatie de vis cu un baiat mai mic ca mn cu 3 ani , o rel care dura de 2 ani...unul la distanta si ne-a fost bine, a intervenit mama lui kre nici in ruptul kului nu ma mai vrea si multe certuri...discutii...noi am tot continuat sa ne impakm , sa n vdm pe ascuns. era dragut numai k lipsea ceva , era faptul k eu imi doream sa petrec mai mult timp cu el, am tinut`o asa vreun an de zile, cu certuri , impakri , intre timp ne intalneam si cu altcineva, knd o rel nu mergea ne intorceam unul la altul si vorbeam si radeam kt de blegi putem fii amandoi...insa el a inceput sa minta...eu sa nu il mai cred, am inceput sa ne racim...sa ne ranim insa sa ne iubim , knd eram noi 2 totul era perfect...a mai intervenit si altceva....bautura , nu il mai suportam baut... el m-a iertat de multe ori...l`am mintit si eu... insa ma iertat... sustine k eu am fst cea kre am renuntat dar el ma facut sa renunt, imi zicea intr`una sa nu`mi fac sperante dar eu tot imi faceam...si el...parinti lui si fratele lui sunt total impotriva... noi nu am mai vorbit de aproape 3 saptamani... el sustinea atunci k ma iubeste dar eu nu mai simteam...asa fac mereu , ne despartim si mi se face dor...nu conteaza k a trecut 1 sapt, o luna sau 3 luni.. de fiekre data knd ma tine in brate e la fel, il simt k la inceput... shtie sa-mi vorbeasca si sa-mi dea un sfat numai k m-am saturat..shtim shi noi k unul fara altul nu putem ... sunt zile in kre nu privesc inapoi si zile in care stau numai cu gandul la el... sa il mai kut? el de ce nu a mai facut`o ? oare chiar ne iubim sau sunt doar iluzii? sunt intrebari ce-mi apasa inima ori de kte ori ma gandesc la noi 2...



incearca sa-l uiti. el nu stie ce vrea, se lasa mult prea mult manipulat de familia lui, nu te respecta etc, pe termen lung convietuirea cu o astfel de persoana nu te va face fericita. un om care te-ar iubi, nu s-ar purta asa cum se poarta el cu tine.

iti doresc multa putere de a merge mai departe!
franziska_eu
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:37
da , mersi mult d tot, acelash sfat il primesc si de la mama, d la prieteni, mi`e extraordinar de greu sa uit, sa`i uit fiekre gest, fiekre gest.sa uit de clipele in kre intradevar zambeam si eram eu...aqm sunt mai retinuta, rareori fac ceva din tot sufletul, rareori sunt prezenta intr`un loc si gandu` la ei...ehhh o sa tin cont de sfaturi:* multumesc ink odata, pooop
adelutza236
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:38
primesc sfaturi zilnic sa renunt la el, numai k situatia iar s-a complikt...iar ne-am impacat iar ne-am despartit... nu stiu ce sa mai fac, i-am spus pana la urma : u ai 2 solutii , ori innebuneshti , ori ramai al meu, a spus a 2-a varianta , si k vom lupta sa ne fie bn , dak nu vom fugi, plekm ...aman2, pare sigur p el knd spune asta numai k imediat cum intervine ceva isi schimba parerea , azi iar am vb cu el si am spus k am terminat`o, mi-a spus chiar k era dispus sa discute cu mama lui , poate k a fct asta sa imi scoata ochii, in fine, i`am dat mesaj si i`am spus k dak era cum spune el pana aqm lua masuri si nu mi`a mai raspuns nici nu am mai vorbit, dc nu pot sa`mi iau gandul de la el? sau el ? dc il simt k e fericit la mn in brate? dc si eu zambesc altfel atunci knd shtiu k e el in spatele meu, de ce si aqm plang si mi`e dor de el? da....iubirea doare ...dar doar atat
adelutza236
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:12
Nu stiu daca la 18 ani poate fi numit barbat.. prin urmare, e firesc sa se lase manipulat de cei care inca ii asigura existenta. Se lasa manipulati si barbatii aflati la varsta a doua... dar un copil dependent in totalitate de parinti.
Sanse de reusita in acest caz .. nu exista. Pot trece ani multi pana ca el sa devina un barbat stapan pe el si pe deciziile lui. Asa ca.... ori iti pierzi timpul cu acest "du-te vino"...., ori cauti altceva. De data asta indreapta-ti atentia spre cineva mai mare cu cativa ani ca tine...
rashela
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:19
da, tb sa trec peste , n`am nici o sansa...deja incerc sa ma indrept spre altceva...ai dreptate , nu exista nici o solutie la noi2, termin cu "du`te vino" asta si`mi vad d viatza mea, doar nu o sa opresc aici nu? mersi mult mult de tot :*
adelutza236
Postat pe 27 Octombrie 2009 02:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum treci peste 12 ani de relatie? 3 De la: kudika_21791 22 Noiembrie 2012 11:52
M-a parasit pentru alta… 198 De la: 20 Iulie 2016 23:26
ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare 279 De la: kudika376625 10 August 2015 22:21
Cand iubitul da vina pe tine k te-a inselat 34 De la: Barbie30 9 August 2010 21:04
nu mai stiu ce sa cred 11 De la: sadora 24 August 2009 20:56