Setari Cookie-uri

Exista fantome? A trecut cineva prin experente paranormale?

Mereu m-a intrigat inexplicabilul.Personal nu am avut vreo experienta concreta, doar o singura data, in copilarie, sora mea mi-a zis ca s-a trezit in mijlocul noptii iar camera ei era inundata de o lumina pe care ea o descria aproape laptoasa, de o consistenta fizica .. Nici astazi nu stie ce a vazut. Nu era vis, pentru ca s-a repezit direct in camera mamei, tremurand de frica.
Libeloo
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:49
De la: Libeloo, la data 2009-09-02 11:49:17Mereu m-a intrigat inexplicabilul.Personal nu am avut vreo experienta concreta, doar o singura data, in copilarie, sora mea mi-a zis ca s-a trezit in mijlocul noptii iar camera ei era inundata de o lumina pe care ea o descria aproape laptoasa, de o consistenta fizica .. Nici astazi nu stie ce a vazut. Nu era vis, pentru ca s-a repezit direct in camera mamei, tremurand de frica.

si a crezut-o cineva pe surioara ta?
in afara de tine?
sil_mary
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:53
copii mereu vad lucruri paranormale
yumy
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:56
De la: yumalai, la data 2009-09-02 11:56:41copii mereu vad lucruri paranormale


da, si spun si lucruri traznite!!
geo_x
Postat pe 2 Septembrie 2009 12:28
De la: yumalai, la data 2009-09-02 11:56:41copii mereu vad lucruri paranormale

copii,totul se invarte in jurul unui copil.eu m-am desprt de prietenul meu tot pt un copil,cred ca ii luait prea in seama pe copii
sil_mary
Postat pe 2 Septembrie 2009 12:33
De la: sil_mary, la data 2009-09-02 11:53:40
si a crezut-o cineva pe surioara ta?
in afara de tine?
[/quote]




Hmm... nu e ca si cum s-a facut un documentar sau un quiz despre cine crede sau nu, nici nu am intrebat daca credeti sau nu, doream sa stiu daca a trait cineva experienta inexplicabile. That is all.
Libeloo
Postat pe 2 Septembrie 2009 12:43
"Daca n-ar fi, nu s-ar povesti.... si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povetea asa"..
Personal n-am asemenea experiente, dar au fost oameni care mi-au povestit una-alta... POvestile par credibile ... daca sunt scurte, nu se repeta (gen casa bantuita).. si nici nu lasa urme asupra psihicului respectivei persoane. Daca se interneaza la Spitalul 9 dupa asta... atunci e doar o poveste.
rashela
Postat pe 2 Septembrie 2009 12:57
mie mi s-a intamplat cand aveam 6 ani, murise matusa mea de cancer la san, tin minte de cand eram mai mica, ca ea era suparata pe mine pentru ca ii furasem bani din genata, in fine la cateva zile de la moartea ei, eu dormeam in patul ei si m-am trezit in mijlocul noptii ca m-a dat cu capul de lada de langa pat, astfel m-au trezit de dimineata ai mei fiind plina de sange pe fata, si acum am cicatrice sub coltul spranceanii drepte, ca sa nu mai zic ca eu am gasit-o cand a murit si pentru 3 zile am avut amnezie. pur si simplu m-am trezit la inmormantare si nu stiam cine a murit si nu imi aminteam ca am gasit-o.
alt fenomen a fost dupa ce a murit unchiul meu, sotia lui aflase ca era insarcinata si facuse avort, iar in timp ce ii povestea mamei mele la telefon s-a spart oglinda de la mine din baie, banuiesc ca asta insemna ca el vroia ca ea sa pastreze copilul.
diana3289
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:31
Cand povestesti lucruri pe care altii nu le-au trait sau nu le cred,e putin 'riscant" pt ca poti parea putin "ciudat".Eu de cand eram copil am avut pe parcursul anilor destule experiente legate de persoane decedate sau de "manifestari' usoare ale unor energii(sa le spunem).
Cand eram copil(cls a 5a) am visat o sotie de preot vecina cu noi,imbracata intr-o haina superba de blana,mi s-a aratat in vis,ca sa aflu cu stupoare ca la implinirea a 7ani de cand murise,fata ei i-a dat o haina de blana de pomana.Alta chestie ciudata-eram in vacanta si bunica-mea avea pe un dulap niste flori(de plastic)-pur si simplu am vzt cum una dintre flori "s-a ridicat" si s-a izbit cu forta de pamant,moment in care in urechi mi-a rasunat un zgomot asurzitor de tomberoane darmate.M-am speriat ,am fugit si am povestit ce s-a-ntamplat,peste 2 ore cand am vb cu mama la telef,mi-a spus ca un vecin de-al nostru s-a sinucis aruncandu-se de la balcon si a cazut pe pubelele de gunoi din spatele blocului!!!Ultimele intamplari mai "ciudate" au fost acestea:lucram la o gradi si in mom cand cineva ramanea singur acolo,cadeau icoanele de pe pereti,creioane si intr-o dimi,ingrijitoarea era ingrozita ca in mom cand schimba un copil,a vzt o "silueta" portocalie de marimea unui copil(fara forma).Toate acestea au incetat in mom in care un preot a venit si s-a rugat-ne-a spus ca nu era o "fantoma" ,ci doar o forma de energie ce vroia sa-si faca simtita prezenta(si reusea din plin).
Bunicul meu care a decedat acum un an-a suferit un atac cerebral si pot spune ca "m-a chemat" sa-l gasesc.Locuia singur si noi il vizitam si ne vizita in masura timpului liber.Ma vazusem cu el samb si marti toata ziua gandul imi fugea la el,desi nu era bolnav grav(ca sa ma ingrijorez).Am plecat de la servici,am mers acolo si l-am gasit intr-o semicoma.A doua zi a decedat la spital.In dim cand a murit ,in incaperea in care eram am putut sa-i simt mirosul si oarecum prezenta si atunci am stiut ca el murise.Dupa cateva minute ,m-a sunat tatal meu si mi-a confirmat ceea ce eu stiam deja:((!
Sunt f multe lucruri pe care poate nu le vedem ,sincer nici eu nu as fi vrut sa le traiesc,dar s-au intamplat exact asa -nu infloresc nimic si nu imi doresc sa le mai traiesc vreodata!
luyyzz
Postat pe 2 Septembrie 2009 17:00
De la: Libeloo, la data 2009-09-02 12:43:37
De la: sil_mary, la data 2009-09-02 11:53:40
si a crezut-o cineva pe surioara ta?
in afara de tine?





Hmm... nu e ca si cum s-a facut un documentar sau un quiz despre cine crede sau nu, nici nu am intrebat daca credeti sau nu, doream sa stiu daca a trait cineva experienta inexplicabile. That is all. [/quote]
spe ca nu te-ai suparat dar nu prea ma mai omor dupa pici
sil_mary
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:28
oriqm e bine ca nu exista fantome si oamenii mari nu cred in ele.poop
sil_mary
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:30
De la: sil_mary, la data 2009-09-02 18:28:44
De la: Libeloo, la data 2009-09-02 12:43:37
De la: sil_mary, la data 2009-09-02 11:53:40
si a crezut-o cineva pe surioara ta?
in afara de tine?





Hmm... nu e ca si cum s-a facut un documentar sau un quiz despre cine crede sau nu, nici nu am intrebat daca credeti sau nu, doream sa stiu daca a trait cineva experienta inexplicabile. That is all.

spe ca nu te-ai suparat dar nu prea ma mai omor dupa pici [/quote]

..yeah..wel, nu m-am suparat, doar ca nu inteleg la ce te referi cand zici "pici" la urma urmei am obs ca avem aceeasi varsta. am deschis subiectul asta pentru ca mereu am fost interesata de el. nu stiu din ce motiv exact, pur si simplu m-a atras inexplicabilul. de aceea speram sa citesc intamplari interesante, cum am mai auzit si de la alte cunostinte de ale mele. toate cele bune
Libeloo
Postat pe 2 Septembrie 2009 20:28
libeloo,hy sa iti zic eu.pici inseamna copilasi,chestiile alea kre am fost si noi o data.
fantomele despre kre esti intersat ,poti afla povesti despre ele de la babe(batrne)
de exemple,un prieten de al meu(aqm imi pare rau ca nu i s-a intampl)
mi-a zis ca are senzatia ca il urmareste ceva si il atinge o gheara noatea,dak merge pe strada,pe mom i-am zis ca e un alcoolic prost si nu exista asa ceva
sil_mary
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:42
asa,pana la urma ,cick era vrajit,i a taiat de frik si alte prostii babesti si s-a simtit bine,apoi ii era frik sa iasa noaptea pe camp sau unde ieseam noi,padure ,de fik ca vede ielele,deci k sa te simti tu bine mai exista persoane kre cred.eu in schimb iti spun un fapt real,mamaie a lasat toata ziua usa deschisa si cand a inchis-o noaptea s-a trezi q un om in ksa,asa ca
sil_mary
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:00
De la: diana_franch, la data 2009-09-02 15:31:18mie mi s-a intamplat cand aveam 6 ani, murise matusa mea de cancer la san, tin minte de cand eram mai mica, ca ea era suparata pe mine pentru ca ii furasem bani din genata, in fine la cateva zile de la moartea ei, eu dormeam in patul ei si m-am trezit in mijlocul noptii ca m-a dat cu capul de lada de langa pat, astfel m-au trezit de dimineata ai mei fiind plina de sange pe fata, si acum am cicatrice sub coltul spranceanii drepte, ca sa nu mai zic ca eu am gasit-o cand a murit si pentru 3 zile am avut amnezie. pur si simplu m-am trezit la inmormantare si nu stiam cine a murit si nu imi aminteam ca am gasit-o.
alt fenomen a fost dupa ce a murit unchiul meu, sotia lui aflase ca era insarcinata si facuse avort, iar in timp ce ii povestea mamei mele la telefon s-a spart oglinda de la mine din baie, banuiesc ca asta insemna ca el vroia ca ea sa pastreze copilul.



s-a zbarlit parul pe mine :-s
kudika064214
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:09
De la: kudika064214, la data 2009-09-08 23:09:31[
s-a zbarlit parul pe mine :-s


tot paru'!!!??
geo_x
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:39
Diana french si luyzzz, brrrrrrrrrrrrrrrrr , eh tie ti s-a aratat poate ca esti pai puternica de inger cine stie
blue07scorpion
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:29
De la: Libeloo, la data 2009-09-02 11:49:17Mereu m-a intrigat inexplicabilul.Personal nu am avut vreo experienta concreta, doar o singura data, in copilarie, sora mea mi-a zis ca s-a trezit in mijlocul noptii iar camera ei era inundata de o lumina pe care ea o descria aproape laptoasa, de o consistenta fizica .. Nici astazi nu stie ce a vazut. Nu era vis, pentru ca s-a repezit direct in camera mamei, tremurand de frica.

sa fim realisti....nu exista fantome...
cristiana_cris
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:17
Fantomele cica.. sunt defapt spiritele unor oameni care nu isi gaseasu locul... suflet ratacitor, ceva de genu.. intre rai si iad.. nu erau nicaieri....
cu fantomele n-am treaba dar in schimb si eu am visat ceva ciudat ce s`a adeverit sau poate am facut doar eu legatura...
o matusa de a mea trebuia sa nasca miercurea si eu marti noapte am visat.. ca nascuse deja si k eu aveam grija de bebe... dar intre timp knd nu eram atenta au venit nijte oameni si mi l`au furat si eu am inceput sa fug dupa ei sa`mi dea copilu` inapoi.. si intr`un sfarsit l`au lasat jos si am mers si l`am luat.Copilu era infasat in ceva fasa alba si cand am dat fasa jos sa`l vad gatu ii era rupt... era tot sange.. , parea foarte real si m`am speriat tare. Ca sa aflu` a 2a zi k matuse`mea naste cu bine dar i`au zis medici k dak nastea mai tarziu cu o zii copilu` murea k ii era cordonu` ombilical in jurul gatului si sufoca...
brr....
eu cred in chestii paranormale!
i0nutza
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:33
apropo de iele, am auzit mai de mult de la o vecina ca bunicul ei a vazut ielele, au facut o hora in jurul lui si el nu se putea misca, si a scapat facandu-si cruce cu limba, cand povestise in sat nu l-a crezut nimeni insa cand i-a dus la fata locului au vazut urmele lor de picioare pe pamant. de asemenea ea a visat priveghiul tatalui unui baiat care mai trece pe la noi prin cartier, in vis a vazut-o si pe mama lui desi n-o mai vazuse niciodata in viata ei pe aceasta femeie. ea i-a povestit surorii mele, iar n-a trecut mult si tatal lui a murit intr-un accident de munca foarte ciudat.
diana3289
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:26
De la: Libeloo, la data 2009-09-02 11:49:17Mereu m-a intrigat inexplicabilul.Personal nu am avut vreo experienta concreta, doar o singura data, in copilarie, sora mea mi-a zis ca s-a trezit in mijlocul noptii iar camera ei era inundata de o lumina pe care ea o descria aproape laptoasa, de o consistenta fizica .. Nici astazi nu stie ce a vazut. Nu era vis, pentru ca s-a repezit direct in camera mamei, tremurand de frica.

Nu trebuie neaparat sa visezi ca sa vezi anumite lucruri...daca era imediat dupa somn ... nu stiu exact cum se numeste fenomenul.... ceea ce a vazut a fost o proiectare a visului in realitate...adica ultima imagine din vis a vazut-o in realitate...dar era de fapt subconstientul ei care lucra...nu o fantoma a si nu...eu nu cred in fantome..paranormal etc...decat cu dovezi clare
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:30
a si inca ceva...daca exista fantome...nu pot fi vazute asa cu una cu doua deci .... e cu dus si intors treaba asta cu sora ta.
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:32
E cu dute-vino treaba asta cu fantomele.Eu cred ca exista.Mi s-a intamplat si mie ceva ciudat de cateva ori si mi s-au si povestit alte faze de la persoane apropiate, care nu aveau de ce sa ma minta.
In orice caz, cine crede in ele sau evident cui i s-a intamplat asa ceva, nu trebuie considerata o persoana ciudata.
Raluca_SA
Postat pe 15 Septembrie 2009 12:29
De la: blue07scorpion, la data 2009-09-14 14:29:41Diana french si luyzzz, brrrrrrrrrrrrrrrrr , eh tie ti s-a aratat poate ca esti pai puternica de inger cine stie

Adevarul e ca nu stiu de ce mi s-au intamplat atatea chestii legate de "ciudatenii" ca nu pot spune ca am vazut "fantome" la propriu.Poate si zodia -scorpionului in care sunt nascuta are ceva de-a face pt ca are legatura cu moartea,cu misterul....
Oricum... imi aminteam acum cum inainte de a deceda fratele meu la numai 23 de ani-a visat in acea dimineatza o multime de oameni la noi in casa....si trezindu-se a venit repede in camera unde eram noi si a ramas dezamagit ca nu venise si matusa mea pe care el o visase in acea multime de oameni.Seara a facut stop cardio-respirator ... !Multi au spus ca si-a visat "moartea" si exact ca in visul lui matusa a venit dupa 10 ani cred de cand nu ne mai vazusem.Si ce e si mai ciudat-nu are legatura cu "fantomele",doar cu inexplicabilul-este ca bunicul meu,a visat-o pe bunica (care murise) de mana cu fratele meu.Dupa 2 sapt ,s-a intamplat chiar asa.....fratele meu a murit subit la numai 6 luni dupa bunica-mea!
Cred in vise premonitorii ,dar nu ma agit sau nu ma stresez daca visez ceva urat,pur si simplu incerc sa ignor acel vis.
luyyzz
Postat pe 15 Septembrie 2009 12:44
uuuh....si pe mine m-au trecut fiorii...nu stiu ce sa zic, poate sunt coincidente, poate nu. cert e ca astea sunt lucruri care depasesc capacitatea noastra de intelegere..
cookiee
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:39
azi am avut o senzatie . usor paranormala!
inca nu stiu sa explic despre ce a fost vorba!
geo_x
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:12
azi am avut o senzatie . usor paranormala!
inca nu stiu sa explic despre ce a fost vorba!
geo_x
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:12
linisteee....sunt singura acasa(partea a 3-a)si mor de frica....
Nuovamente_Robertina
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:14
De la: Nuovamente_Robertina, la data 2009-09-18 20:14:51linisteee....sunt singura acasa(partea a 3-a)si mor de frica....



nu esti ...singura
geo_x
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:17
De la: geo_x, la data 2009-09-18 20:17:18
De la: Nuovamente_Robertina, la data 2009-09-18 20:14:51linisteee....sunt singura acasa(partea a 3-a)si mor de frica....



nu esti ...singura

Nuovamente_Robertina
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia berbec+barbat varsator 59 De la: mistique 6 Iulie 2015 12:43
Diferente de varsta intre parteneri 3 De la: kudika_27971 30 Ianuarie 2013 20:37
virginitate 12 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:02
atata ploaie.. 23 De la: fantasie 19 Iulie 2012 00:55
Intrerupere sarcina 3 De la: kudika_980365 26 Februarie 2015 10:02