Setari Cookie-uri

L'AMOUR PASSION sau CLUBUL INIMILOR ZDROBITE

Am deschis acest CLUB pentru toti cei care, o data in viata, au trecut printr-o mare iubire -pasiune neimplinita, ca toate marile povesti de iubire. Bineinteles ca nu toate se termina printr-o drama totala, ca in "Tristan si Isolda" sau "Romeo si Julietta". Oricum, unii dintre noi au experimentat pasiunea pe viu si au iesit devastati din asemenea experienta, deoarece asa cum se stie, ea apare o singura data in viata unui individ si nu se uita niciodata. Daca doriti sa ne intalnim la CLUBUL INIMILOR ZDROBITE, ca sa dezbatem tema amorului-pasiune, cel care ne absoarbe cu totul si ne indeamna la acte nebunesti, in care uitam de noi insine si ne cufundam in identitatea "obiectului" iubirii noastre, luptam pentru pasiunea noastra, pana cand, epuizati si fara speranta, acceptam infrangerea si ne continuam existenta, cunoscand alte iubiri, mai calme si mai rarefiate, in niciun caz pasiuni, pentru ca, asa cum am spus, nu e posibil sa cunoastem iubirea-pasiune, decat o data in viata, unii dintre noi, altii niciodata. Va invit la o cafea virtuala, pentru ca intotdeauna ea pare remediul perfect pentru o inima zdrobita.

Postat pe 7 Septembrie 2009 09:17
Neatza! Pot sa vin si eu la o cafea chiar dac nu am inimioara zdrobita ?Am avut si eu o poveste in trecut care mi-a lasat rani adnci pentru mult timp,dar am gasit puterea sa merg mai departe.
mai pierd eu cate o batalie dar nu si razboiul,sunt o luptatoare.Pot pot sa transmit si altora din puterea mea. ?

Postat pe 7 Septembrie 2009 09:41
Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?
Lucia38
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:47
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Postat pe 7 Septembrie 2009 09:52
neatza luci,scorpio ma primitzi si pe mine chiar daca n-am inima zdrobita ...........................si nici n-am avut-o .................asta o fi din cauza ca am o inimioara mai mare asa
anybody
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:54
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...
Lucia38
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:58
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:58:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...


interesanta propunere Lucia ...............................pot sa ma bag si eu?
anybody
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:02
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:58:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...


Da de ce iti da sfaturi una cu cas la gura tie? Nu are loc de tine?

Postat pe 7 Septembrie 2009 10:02
De la: anybody, la data 2009-09-07 09:54:57neatza luci,scorpio ma primitzi si pe mine chiar daca n-am inima zdrobita ...........................si nici n-am avut-o .................asta o fi din cauza ca am o inimioara mai mare asa


Cu mare drag si cu o cafeluta mare cat inimioara ta.

Postat pe 7 Septembrie 2009 10:03
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:03:21
De la: anybody, la data 2009-09-07 09:54:57neatza luci,scorpio ma primitzi si pe mine chiar daca n-am inima zdrobita ...........................si nici n-am avut-o .................asta o fi din cauza ca am o inimioara mai mare asa


Cu mare drag si cu o cafeluta mare cat inimioara ta.


multzam scorpio de cafea si o voi savura cu cea mai mare placere
anybody
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:05
vin si eu in clubul vostru ca ma reprezinta si pe mine ...inima zdrobita dupa o mare iubire...
sint la faza de lingere a ranilor care nu se mai cicatrizeaza o data ,si asta dupa 2 ani de la despartire...
am si particularitatile mele;eu fiind casatorita si 2 copii,insa marea mea iubire nu mi e sotul...
nu ma judecati prea aspru,dar la momentul respectiv asa mi a dictat inima ... :
silviutza_m
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:06
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 10:06:04vin si eu in clubul vostru ca ma reprezinta si pe mine ...inima zdrobita dupa o mare iubire...
sint la faza de lingere a ranilor care nu se mai cicatrizeaza o data ,si asta dupa 2 ani de la despartire...
am si particularitatile mele;eu fiind casatorita si 2 copii,insa marea mea iubire nu mi e sotul...
nu ma judecati prea aspru,dar la momentul respectiv asa mi a dictat inima ... :


Cam incurcate caile Domnului pe la tine pe acolo dragalasa.Cand mai ai tu timp sa-ti vindeci ranile cu atatea pe cap?

Postat pe 7 Septembrie 2009 10:08
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 10:06:04vin si eu in clubul vostru ca ma reprezinta si pe mine ...inima zdrobita dupa o mare iubire...
sint la faza de lingere a ranilor care nu se mai cicatrizeaza o data ,si asta dupa 2 ani de la despartire...
am si particularitatile mele;eu fiind casatorita si 2 copii,insa marea mea iubire nu mi e sotul...
nu ma judecati prea aspru,dar la momentul respectiv asa mi a dictat inima ... :


.............................mai bine ma abtzin pentru ca iar imi vor sari in cap "pustoaicele" a toate stiutoare de pe forum asa ca nu pot sa-ti spun decat ca-mi pare rau si sa te servesc la randul meu cu o cafelutza
anybody
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:10
De la: anybody, la data 2009-09-07 10:10:03
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 10:06:04vin si eu in clubul vostru ca ma reprezinta si pe mine ...inima zdrobita dupa o mare iubire...
sint la faza de lingere a ranilor care nu se mai cicatrizeaza o data ,si asta dupa 2 ani de la despartire...
am si particularitatile mele;eu fiind casatorita si 2 copii,insa marea mea iubire nu mi e sotul...
nu ma judecati prea aspru,dar la momentul respectiv asa mi a dictat inima ... :


.............................mai bine ma abtzin pentru ca iar imi vor sari in cap "pustoaicele" a toate stiutoare de pe forum asa ca nu pot sa-ti spun decat ca-mi pare rau si sa te servesc la randul meu cu o cafelutza


Pustoaicele sunt meniul meu preferat.Rontzai cate una la micul dejun.Adu-le la mine sa le pap.

Postat pe 7 Septembrie 2009 10:11
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:11:26
De la: anybody, la data 2009-09-07 10:10:03
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 10:06:04vin si eu in clubul vostru ca ma reprezinta si pe mine ...inima zdrobita dupa o mare iubire...
sint la faza de lingere a ranilor care nu se mai cicatrizeaza o data ,si asta dupa 2 ani de la despartire...
am si particularitatile mele;eu fiind casatorita si 2 copii,insa marea mea iubire nu mi e sotul...
nu ma judecati prea aspru,dar la momentul respectiv asa mi a dictat inima ... :


.............................mai bine ma abtzin pentru ca iar imi vor sari in cap "pustoaicele" a toate stiutoare de pe forum asa ca nu pot sa-ti spun decat ca-mi pare rau si sa te servesc la randul meu cu o cafelutza


Pustoaicele sunt meniul meu preferat.Rontzai cate una la micul dejun.Adu-le la mine sa le pap.


ok scorpio ramane stabilit .....................nu ca nu m-as descurca dar deja simt ca-mi pierd timpul degeaba cu ele
anybody
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:16
De la: anybody, la data 2009-09-07 10:16:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:11:26
De la: anybody, la data 2009-09-07 10:10:03
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 10:06:04vin si eu in clubul vostru ca ma reprezinta si pe mine ...inima zdrobita dupa o mare iubire...
sint la faza de lingere a ranilor care nu se mai cicatrizeaza o data ,si asta dupa 2 ani de la despartire...
am si particularitatile mele;eu fiind casatorita si 2 copii,insa marea mea iubire nu mi e sotul...
nu ma judecati prea aspru,dar la momentul respectiv asa mi a dictat inima ... :


.............................mai bine ma abtzin pentru ca iar imi vor sari in cap "pustoaicele" a toate stiutoare de pe forum asa ca nu pot sa-ti spun decat ca-mi pare rau si sa te servesc la randul meu cu o cafelutza


Pustoaicele sunt meniul meu preferat.Rontzai cate una la micul dejun.Adu-le la mine sa le pap.


ok scorpio ramane stabilit .....................nu ca nu m-as descurca dar deja simt ca-mi pierd timpul degeaba cu ele


Asa e uzezi neuronii degeaba pe astea.

Postat pe 7 Septembrie 2009 10:18
ingaduiti cu pustoaicele sa si spuna impresiile,ingaduiti cu femeile mature sa si spuna experientele...ingaduiti cu lumea sa si expuna trairile si visele...ca ar fi o mare alinare sa ne exteriorizam virtual_in subconstientul nostru se declanseaza o mare eliberare cind iti impartasesti din griji,din nevoi ,din greseli...si din vise...
silviutza_m
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:56
scorpio
vrind-nevrind musai sa am timp...
ranile chiar daca sint pe vindecare,se vede deja o cicatrice mare si urita...
silviutza_m
Postat pe 7 Septembrie 2009 18:06
ce aveti domle acuma cu pustoaicele? am 18 ani...asa si?.. aste nu inseamna neaparat k nu stiu nimic despre viata... mi-ati ranit orgoliul... [jokin'] pupici pt toti si toate de pe kudika :D

stiu... ff off topic...;))
sassy_girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 18:07
Bun venit tuturor in CLUB! Eu nu mai am de mult inima zdrobita. Mi se intamplase in urma cu 12 ani si pe atunci credeam in mitul "sufletelor-pereche", relatia ma mistuia, parca eram nebuna, dar dupa depasirea "punctului critic", am inceput sa observ mai bine persoana si sa analizez relatia, care nu ducea nicaieri, chiar daca eram innebuniti unul dupa celalalt. El era la Paris, eu, la Bucuresti, cu scurte si intense escapade. Imi amintesc ca atunci am putut sa afirm, pt. prima oara, ca eram FERICITA. Dar o fericire scurta, intensa si marcanta. Apoi, fiecare a mers pe drumul lui, ne-am gasit alti parteneri, i-am schimbat cu altii, etc. Ramaseseram prieteni inca vreo cativa ani, dar tot ne simteam atrasi unul de celalalt. Am retezat brusc legatura cu parizianul, pt. ca imi dadeam seama ca statea in calea evolutiei mele afective. O perioada de inca vreo 2 ani mi-am lins ranile, apoi m-am eliberat treptat de fantoma lui si am incercat legaturi m.calme si m. durabile. In prezent sunt cu cineva care ma face si fericita si multumita, made in USA, si aproape ca l-am uitat pe francez. Nu am uitat intensitatea relatiei de atunci, aproape magica, aproape organica, fuzionala si contradictorie. Nu l-am revazut si nici nu simt nevoia. Am fost la Paris anul trecut, mi-am amintit de el, dar nici macar un sms nu i-am trimis sa-l anunt. Sunt mult mai cinica si m.circumspecta acum, in ceea ce priveste o relatie si acum stiu sa imi vad interesul si pct. forte. Stiu ca nu voi mai trai asa ceva si nici nu m. vreau. Mi-a ajuns pentru o viata o iubire-pasiune, care nu se implineste, doar lasa urme. Sunt multumita ca am trecut prin asa ceva, deoarece te face sa vezi viata cu alti ochi, sa relativizezi totul, sa te eliberezi de clisee, sa-ti dai seama ca asa ceva exista in filme si in romane, dar noi trebuie sa fim realisti si umani. O iubire perfecta nu exista, exista numai intelegere, afectiune si acceptarea celuilalt, fara sa incerci sa il schimbi. Eu beau un espresso, pentru toti cei de pe topic si va invit sa faceti la fel. A propos, eu il prefer amar, no sugar, dar se poate si indulcit pentru cei cu inimioara in pioneze, in prezent.

Postat pe 7 Septembrie 2009 19:05
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:02:10
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:58:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...


Da de ce iti da sfaturi una cu cas la gura tie? Nu are loc de tine?

Anybody a inteles exact despre ce era vorba. Pe romaneste spus, o pustoaica de 19 ani vrea sa ne sexuim impreuna. Sa-i zic ca sunt straight... e prea fumata chestia. Asa ca i-am zis ca-s unguroaica...
Lucia38
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:20
De la: sassy_girl, la data 2009-09-07 18:07:13ce aveti domle acuma cu pustoaicele? am 18 ani...asa si?.. aste nu inseamna neaparat k nu stiu nimic despre viata... mi-ati ranit orgoliul... [jokin'] pupici pt toti si toate de pe kudika :D

stiu... ff off topic...;))
Eu cred ca voi, pustoaicele, va descurcati chiar foarte bine, sunteti mult mai realiste decat noi, "maturii", si in plus sunteti si fresh si f. sexoase si ambitioase. Minte lucida in corp de silfida. Veti sti sa-i faceti praf pe toti masculii. Eu am incredere in tineri.

Postat pe 7 Septembrie 2009 19:53
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 19:20:33
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:02:10
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:58:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...


Da de ce iti da sfaturi una cu cas la gura tie? Nu are loc de tine?

Anybody a inteles exact despre ce era vorba. Pe romaneste spus, o pustoaica de 19 ani vrea sa ne sexuim impreuna. Sa-i zic ca sunt straight... e prea fumata chestia. Asa ca i-am zis ca-s unguroaica...
Tu vorbesti serios? Pustoaica chiar era lesbi? Stii ca si mie mi s-a intamplat, dar cand eram mai pustoaica, din partea unei "mature", orientare incerta, nici acum nu sunt lamurita.

Postat pe 7 Septembrie 2009 19:57
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:41:48Neatza! Pot sa vin si eu la o cafea chiar dac nu am inimioara zdrobita ?Am avut si eu o poveste in trecut care mi-a lasat rani adnci pentru mult timp,dar am gasit puterea sa merg mai departe.
mai pierd eu cate o batalie dar nu si razboiul,sunt o luptatoare.Pot pot sa transmit si altora din puterea mea. ?
Ma bucur cand intalnesc asemenea femei puternice. E adevarat ca ranile nu se vindeca niciodata, doar se cicatrizeaza, dar exista si un avantaj cand dintr-o experienta din asta iesim fortificate, mai lucide, mai edificate, mai sigure pe noi si mai maestre in a ...zdrobi inimile altora. Sorry, dar se pare ca povestea asta cu zdrobitul inimii se invata de catre "partea vatamata", care devine, la randul ei apta sa sfasie in gherute alte inimi. Am vazut povesti din astea in multe thrillere psihologice.

Postat pe 7 Septembrie 2009 20:16
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 10:06:04vin si eu in clubul vostru ca ma reprezinta si pe mine ...inima zdrobita dupa o mare iubire...
sint la faza de lingere a ranilor care nu se mai cicatrizeaza o data ,si asta dupa 2 ani de la despartire...
am si particularitatile mele;eu fiind casatorita si 2 copii,insa marea mea iubire nu mi e sotul...
nu ma judecati prea aspru,dar la momentul respectiv asa mi a dictat inima ... :
Bun venit printre noi, silviutza_m. Stii ca si mie tot 2 ani mi-au trebuit ca sa fac "doliul" relatiei? O fi vreun numar fatidic, in materie de despartiri? Va servesc cu doua cafelute la filtru, si pe tine si pe scorpio67, care stim ce inseamna o mare deceptie, dar ne amintim de ea cu un pic de indiferenta rece, o seninatate cu parfum de detasare, un graunte de nostalgie amaruie. Eu acum ma simt cel mai bine in pielea mea, mai bine decat in prima tinerete. Va pup pe toate, si va astept.

Postat pe 7 Septembrie 2009 20:30
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 18:06:30scorpio
vrind-nevrind musai sa am timp...
ranile chiar daca sint pe vindecare,se vede deja o cicatrice mare si urita...


Eu as zice ca daca nu-ti faci mai repede ordine in viata nici nu se vor vindeca de tot.
Sper ca ai pe cineva care sate ajute si sa te sprijine altfel e foarte greu.

Postat pe 8 Septembrie 2009 08:25
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 19:20:33
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:02:10
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:58:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...


Da de ce iti da sfaturi una cu cas la gura tie? Nu are loc de tine?

Anybody a inteles exact despre ce era vorba. Pe romaneste spus, o pustoaica de 19 ani vrea sa ne sexuim impreuna. Sa-i zic ca sunt straight... e prea fumata chestia. Asa ca i-am zis ca-s unguroaica...


Luci dragalasa ar trebui sa-ti plesneasca inima de mandrie ca te iubeste pustoicarimea.
Insemna ca esti sexoasa rau.

Postat pe 8 Septembrie 2009 08:28
De la: Nolwenn, la data 2009-09-07 20:16:56
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:41:48Neatza! Pot sa vin si eu la o cafea chiar dac nu am inimioara zdrobita ?Am avut si eu o poveste in trecut care mi-a lasat rani adnci pentru mult timp,dar am gasit puterea sa merg mai departe.
mai pierd eu cate o batalie dar nu si razboiul,sunt o luptatoare.Pot pot sa transmit si altora din puterea mea. ?
Ma bucur cand intalnesc asemenea femei puternice. E adevarat ca ranile nu se vindeca niciodata, doar se cicatrizeaza, dar exista si un avantaj cand dintr-o experienta din asta iesim fortificate, mai lucide, mai edificate, mai sigure pe noi si mai maestre in a ...zdrobi inimile altora. Sorry, dar se pare ca povestea asta cu zdrobitul inimii se invata de catre "partea vatamata", care devine, la randul ei apta sa sfasie in gherute alte inimi. Am vazut povesti din astea in multe thrillere psihologice.


Cum era? " Ce nu te omoara te face mai puternic."

Postat pe 8 Septembrie 2009 08:30
De la: sassy_girl, la data 2009-09-07 18:07:13ce aveti domle acuma cu pustoaicele? am 18 ani...asa si?.. aste nu inseamna neaparat k nu stiu nimic despre viata... mi-ati ranit orgoliul... [jokin'] pupici pt toti si toate de pe kudika :D

stiu... ff off topic...;))


Doar ne place sa rontzaim carnitza tanara, noi scorpiile mai batrane.

Postat pe 8 Septembrie 2009 08:32
De la: scorpio67, la data 2009-09-08 08:28:49
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 19:20:33
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:02:10
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:58:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...


Da de ce iti da sfaturi una cu cas la gura tie? Nu are loc de tine?

Anybody a inteles exact despre ce era vorba. Pe romaneste spus, o pustoaica de 19 ani vrea sa ne sexuim impreuna. Sa-i zic ca sunt straight... e prea fumata chestia. Asa ca i-am zis ca-s unguroaica...


Luci dragalasa ar trebui sa-ti plesneasca inima de mandrie ca te iubeste pustoicarimea.
Insemna ca esti sexoasa rau.

Mai, a murit chestia ca daca-s unguroaica nu ma place Gata, am nimerit bine, mi-e inima zdrobita. Sedusa si abandonata...
Lucia38
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:06
Exista ingrediente periculoase in rujuri? 1 De la: monica_s23 31 Mai 2010 20:55
Machiajul si ochii 11 De la: Black_Lips 3 Februarie 2014 17:51
va intereseaza produsele cosmetice de calitate? 1 De la: dyana_ifrim 16 Noiembrie 2008 17:18
ce inseamna pt voi minimul de make up????? 31 De la: FLORY_DULCIK 27 Octombrie 2016 10:05