Setari Cookie-uri

L'AMOUR PASSION sau CLUBUL INIMILOR ZDROBITE

De la: scorpio67, la data 2009-09-08 08:30:09
De la: Nolwenn, la data 2009-09-07 20:16:56
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:41:48Neatza! Pot sa vin si eu la o cafea chiar dac nu am inimioara zdrobita ?Am avut si eu o poveste in trecut care mi-a lasat rani adnci pentru mult timp,dar am gasit puterea sa merg mai departe.
mai pierd eu cate o batalie dar nu si razboiul,sunt o luptatoare.Pot pot sa transmit si altora din puterea mea. ?
Ma bucur cand intalnesc asemenea femei puternice. E adevarat ca ranile nu se vindeca niciodata, doar se cicatrizeaza, dar exista si un avantaj cand dintr-o experienta din asta iesim fortificate, mai lucide, mai edificate, mai sigure pe noi si mai maestre in a ...zdrobi inimile altora. Sorry, dar se pare ca povestea asta cu zdrobitul inimii se invata de catre "partea vatamata", care devine, la randul ei apta sa sfasie in gherute alte inimi. Am vazut povesti din astea in multe thrillere psihologice.


Cum era? " Ce nu te omoara te face mai puternic."
Pai chiar asa! Altfel nu mai eram aici. Si ce bine ma simt in pielea mea, mai ceva decat la 20 de ani. Nici macar la 18-20 de ani nu am avut succesul pe care il am acum, ma refer la barbati. Ce inseamna experienta. La maturitate le avem pe amandoua, si farmec si experienta. Un dublu avantaj. Si nu suntem inca nici batrane, chiar daca prima tinerete a trecut.

Postat pe 8 Septembrie 2009 16:40
De la: Lucia38, la data 2009-09-08 13:18:11
De la: scorpio67, la data 2009-09-08 08:28:49
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 19:20:33
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 10:02:10
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:58:10
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:52:07
De la: Lucia38, la data 2009-09-07 09:47:25Ma bag si eu la o cafea cu voi, chiar daca n-am avut de foarte mult timp inimiora facuta pilaf. Se pune daca am sa i-o zdrobesc eu cuiva in minutele urmatoare?


Cui Lucico mama? Cine te-a suparat asa de tare?

Nu m-a suparat nimeni ci m-a amuzat teribil. O domnisorica de 19 ani mi-a propus sa facem niste gingasii, iar eu nu stiu cat sa o mai frec...


Da de ce iti da sfaturi una cu cas la gura tie? Nu are loc de tine?

Anybody a inteles exact despre ce era vorba. Pe romaneste spus, o pustoaica de 19 ani vrea sa ne sexuim impreuna. Sa-i zic ca sunt straight... e prea fumata chestia. Asa ca i-am zis ca-s unguroaica...


Luci dragalasa ar trebui sa-ti plesneasca inima de mandrie ca te iubeste pustoicarimea.
Insemna ca esti sexoasa rau.

Mai, a murit chestia ca daca-s unguroaica nu ma place Gata, am nimerit bine, mi-e inima zdrobita. Sedusa si abandonata...
Eu cred ca am sa ies la vanatoare mai spre seara. Va povestesc maine ce carnita tanara am mai devorat. Sunt fooooarteee infometata...

Postat pe 8 Septembrie 2009 16:45
De la: Nolwenn, la data 2009-09-08 16:40:31
De la: scorpio67, la data 2009-09-08 08:30:09
De la: Nolwenn, la data 2009-09-07 20:16:56
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:41:48Neatza! Pot sa vin si eu la o cafea chiar dac nu am inimioara zdrobita ?Am avut si eu o poveste in trecut care mi-a lasat rani adnci pentru mult timp,dar am gasit puterea sa merg mai departe.
mai pierd eu cate o batalie dar nu si razboiul,sunt o luptatoare.Pot pot sa transmit si altora din puterea mea. ?
Ma bucur cand intalnesc asemenea femei puternice. E adevarat ca ranile nu se vindeca niciodata, doar se cicatrizeaza, dar exista si un avantaj cand dintr-o experienta din asta iesim fortificate, mai lucide, mai edificate, mai sigure pe noi si mai maestre in a ...zdrobi inimile altora. Sorry, dar se pare ca povestea asta cu zdrobitul inimii se invata de catre "partea vatamata", care devine, la randul ei apta sa sfasie in gherute alte inimi. Am vazut povesti din astea in multe thrillere psihologice.


Cum era? " Ce nu te omoara te face mai puternic."
Pai chiar asa! Altfel nu mai eram aici. Si ce bine ma simt in pielea mea, mai ceva decat la 20 de ani. Nici macar la 18-20 de ani nu am avut succesul pe care il am acum, ma refer la barbati. Ce inseamna experienta. La maturitate le avem pe amandoua, si farmec si experienta. Un dublu avantaj. Si nu suntem inca nici batrane, chiar daca prima tinerete a trecut.

Doamne cata dreptate ai!!!! Daca-mi spuneai chestia asta acum vreo 4-5 ani, nu te credeam. Dar acuma...
Lucia38
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:41
mersi fain de cafele
sinteti niste dragutze...
si pt vb de incurajare date...insa pt mine, inca e asa de greu sa accept despartirea...
daca l as vedea azi in fata ochilor as sari in bratele lui;chiar daca el a facut ruptura (are si el familia lui_cu nevasta si copii),chiar daca el a judecat ca e mai bine asa...nu e !!!
eu ,macar atit mi as dori :sa fiu in preajma lui...fara alte obligatii...sa ma lase doar sa l iubesc,sa l ador...fara sa l incurc deloc
insa nu e posibil,el fiind la celalat capat al europei,si eu in patria noastra, romania...
silviutza_m
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:29
De la: Lucia38, la data 2009-09-08 17:41:02
De la: Nolwenn, la data 2009-09-08 16:40:31
De la: scorpio67, la data 2009-09-08 08:30:09
De la: Nolwenn, la data 2009-09-07 20:16:56
De la: scorpio67, la data 2009-09-07 09:41:48Neatza! Pot sa vin si eu la o cafea chiar dac nu am inimioara zdrobita ?Am avut si eu o poveste in trecut care mi-a lasat rani adnci pentru mult timp,dar am gasit puterea sa merg mai departe.
mai pierd eu cate o batalie dar nu si razboiul,sunt o luptatoare.Pot pot sa transmit si altora din puterea mea. ?
Ma bucur cand intalnesc asemenea femei puternice. E adevarat ca ranile nu se vindeca niciodata, doar se cicatrizeaza, dar exista si un avantaj cand dintr-o experienta din asta iesim fortificate, mai lucide, mai edificate, mai sigure pe noi si mai maestre in a ...zdrobi inimile altora. Sorry, dar se pare ca povestea asta cu zdrobitul inimii se invata de catre "partea vatamata", care devine, la randul ei apta sa sfasie in gherute alte inimi. Am vazut povesti din astea in multe thrillere psihologice.


Cum era? " Ce nu te omoara te face mai puternic."
Pai chiar asa! Altfel nu mai eram aici. Si ce bine ma simt in pielea mea, mai ceva decat la 20 de ani. Nici macar la 18-20 de ani nu am avut succesul pe care il am acum, ma refer la barbati. Ce inseamna experienta. La maturitate le avem pe amandoua, si farmec si experienta. Un dublu avantaj. Si nu suntem inca nici batrane, chiar daca prima tinerete a trecut.

Doamne cata dreptate ai!!!! Daca-mi spuneai chestia asta acum vreo 4-5 ani, nu te credeam. Dar acuma...
Eu pe masura ce inaintez in varsta, ma simt tot mai bine si viata mi se pare tot mai frumoasa, pentru ca acum stiu sa controlez situatiile. Varsta nu ma sperie, pentru ca fiecare etapa a vietii are farmecul ei. Si la 70 de ani ma voi simti bine in pielea mea.

Postat pe 8 Septembrie 2009 20:52
De la: silviutza_m, la data 2009-09-08 18:29:44mersi fain de cafele
sinteti niste dragutze...
si pt vb de incurajare date...insa pt mine, inca e asa de greu sa accept despartirea...
daca l as vedea azi in fata ochilor as sari in bratele lui;chiar daca el a facut ruptura (are si el familia lui_cu nevasta si copii),chiar daca el a judecat ca e mai bine asa...nu e !!!
eu ,macar atit mi as dori :sa fiu in preajma lui...fara alte obligatii...sa ma lase doar sa l iubesc,sa l ador...fara sa l incurc deloc
insa nu e posibil,el fiind la celalat capat al europei,si eu in patria noastra, romania...
Sentimentele tale sunt foarte frumoase si delicate si cred ca esti o persoana sensibila, dar crezi ca "el" de la capatul lumii le vede asa? El a produs ruptura dintre voi? Atunci sincer nu ai ce sa regreti. Daca el nu a stiut sa aprecieze o femeie deosebita ca tine, inseamna ca e un pic cam obtuz. Oare pe el il iubesti sau ceea ce ti-ai dori sa fie EL? Eu, de pilda, dupa ce m-am decis sa-l uit, m-am ocupat f. mult de mine si de viata mea personala, gandindu-ma ca doar eu contez, nu exista o relatie intre mine si el, credeam ca ar fi putut fi o relatie, dar nu este. Concluzia? Nu eram facuti unul pentru celalalt, ceva scartaia de la inceput si...vorba nu stiu carui poet: "De ce iubirea noastra are inca de la inceput ...gustul sfarsitului? Am simtit ca nu va merge, dar mi-am neglijat vocea intuitiei. Poate ar trebui sa te gandesti ce anume nu a mers intre voi. Nimic nu e intamplator intr-o relatie sau in esecul ei. Mai ia o cafeluta decaf, ca e seara, si e un balsam pentru nostalgii de la capatul lumii, fir-ar ele sa fie!...

Postat pe 8 Septembrie 2009 21:07
De la: silviutza_m, la data 2009-09-08 18:29:44mersi fain de cafele
sinteti niste dragutze...
si pt vb de incurajare date...insa pt mine, inca e asa de greu sa accept despartirea...
daca l as vedea azi in fata ochilor as sari in bratele lui;chiar daca el a facut ruptura (are si el familia lui_cu nevasta si copii),chiar daca el a judecat ca e mai bine asa...nu e !!!
eu ,macar atit mi as dori :sa fiu in preajma lui...fara alte obligatii...sa ma lase doar sa l iubesc,sa l ador...fara sa l incurc deloc
insa nu e posibil,el fiind la celalat capat al europei,si eu in patria noastra, romania...


Ti-a facut un bine fortat.Te-ai fi afundat in jocul asta interzis si ai fi suferit prea mult.
Cum zic americanii:"Some things are not ment to be."
Esti o femeie libera si ai sa-ti gasesti perechea potrivita.

Postat pe 9 Septembrie 2009 08:00
De la: silviutza_m, la data 2009-09-07 17:56:51ingaduiti cu pustoaicele sa si spuna impresiile,ingaduiti cu femeile mature sa si spuna experientele...ingaduiti cu lumea sa si expuna trairile si visele...ca ar fi o mare alinare sa ne exteriorizam virtual_in subconstientul nostru se declanseaza o mare eliberare cind iti impartasesti din griji,din nevoi ,din greseli...si din vise...


Nu ne deranjeaza decat aroganta cu care afirma ca stiu tot, nu putinele experiente si paleta destul de saraca a trairilor pe care le-au avut sau le au.Daca noi care totusi avem o varsta la care inca invatam de la viata ele cum pot spune ca stiu tot si sunt de multe ori sceptice si chiar cinice?
Sunt prea tinere ca sa fie asa.

Postat pe 9 Septembrie 2009 08:06
scorpio
eu am pereche...eu am sot,si l aveam si cind m am indragostit de celalalt...am si 2 copii (am specificat acest aspect in primele mele postari )...
eu cind m am maritat in urma cu 20 de ani (aveam 21 ani atunci) eram gravida in 3 luni cu primul meu copil si ca sa nu fac avort mai bine am ales sa ma marit_cu tatal copilului,apoi dupa 2 ani a venit si al doilea copil,si uita asa am intrat in rindul lumii...
chiar nu credeam in dragoste pina ce n am patit o pe pielea mea;eram o tipa f calculata,sigura pe mine,si nu intelegeam lumea care facea gesturi nelalocul lor in numele iubirii_ba chiar ai condamnam critic si vehement...
iar de indragostit ,m am indragostit o singura data in viata ,la 38 ani si ceva...de cel pe care nu am putere sa l uit, de cel care mi a intrat in inima si n suflet pt totdeauna,si nu am cum sa l scot din mine_cred ca nici nu vreau;el e balsamul sufletzelului meu...( el e tot insurat si cu 2 copii)
silviutza_m
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:42
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 11:42:42scorpio
eu am pereche...eu am sot,si l aveam si cind m am indragostit de celalalt...am si 2 copii (am specificat acest aspect in primele mele postari )...
eu cind m am maritat in urma cu 20 de ani (aveam 21 ani atunci) eram gravida in 3 luni cu primul meu copil si ca sa nu fac avort mai bine am ales sa ma marit_cu tatal copilului,apoi dupa 2 ani a venit si al doilea copil,si uita asa am intrat in rindul lumii...
chiar nu credeam in dragoste pina ce n am patit o pe pielea mea;eram o tipa f calculata,sigura pe mine,si nu intelegeam lumea care facea gesturi nelalocul lor in numele iubirii_ba chiar ai condamnam critic si vehement...
iar de indragostit ,m am indragostit o singura data in viata ,la 38 ani si ceva...de cel pe care nu am putere sa l uit, de cel care mi a intrat in inima si n suflet pt totdeauna,si nu am cum sa l scot din mine_cred ca nici nu vreau;el e balsamul sufletzelului meu...( el e tot insurat si cu 2 copii)

Eu vad asta ca pe o poveste foarte trista. Si daca ai gasi un inlocuitor? Asta chiar am zis-o serios. Daca tu crezi ca te-ar ajuta sa iti vezi de viata mai departe fara sa afecteze copiii, de ce nu cauti pe altcineva? Numai ca, partea cea mai proasta e ca majoritatea celor cu obligatii ca si tine nu cauta decat aventura, in niciun caz implicare sentimentala. Totusi... Cine stie? Poate mai este in lumea asta un suflet care merita iubit...
Lucia38
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:04
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 11:42:42scorpio
eu am pereche...eu am sot,si l aveam si cind m am indragostit de celalalt...am si 2 copii (am specificat acest aspect in primele mele postari )...
eu cind m am maritat in urma cu 20 de ani (aveam 21 ani atunci) eram gravida in 3 luni cu primul meu copil si ca sa nu fac avort mai bine am ales sa ma marit_cu tatal copilului,apoi dupa 2 ani a venit si al doilea copil,si uita asa am intrat in rindul lumii...
chiar nu credeam in dragoste pina ce n am patit o pe pielea mea;eram o tipa f calculata,sigura pe mine,si nu intelegeam lumea care facea gesturi nelalocul lor in numele iubirii_ba chiar ai condamnam critic si vehement...
iar de indragostit ,m am indragostit o singura data in viata ,la 38 ani si ceva...de cel pe care nu am putere sa l uit, de cel care mi a intrat in inima si n suflet pt totdeauna,si nu am cum sa l scot din mine_cred ca nici nu vreau;el e balsamul sufletzelului meu...( el e tot insurat si cu 2 copii)


Scuzele mele eu intelesei cum ca te-ai fi despartit si de sot,de aia am zis ca esti libera sa alegi pe altcineva.Mea culpa.

Postat pe 9 Septembrie 2009 13:13
Dar pentru sotul tau ce mai simti acum, silviutza, il iubesti, nu-l iubesti sau il apreciezi cat de cat? Poate ar trebui sa-ti iei o vacanta lunga, in care sa calatoresti, chiar si in alt colt al lumii, ca sa cunosti si alti barbati. Am inteles ca copiii sunt marisori, deci nu crezi ca s-ar descurca taticul lor cu ei, cat tu ai fi plecata un timp?? Dar in legatura cu iubirea vietii tale, cel casatorit si cu copii si el, afectiunea vine doar din partea ta. Se pare ca el nu-ti impartaseste sentimentele. De ce s-a ajuns la despartire? Sunt multe intrebari in legatura cu relatiile tale, dar cred ca exista si multe solutii. Daca nu te intelegi cu sotul, exista divortul. Sau da-ne tu mai multe detalii, ca sa intelegem in complexitate viata ta afectiva. Ceea ce stiu eu, din experienta, un barbat care nu te apreciaza, nu merita iubit.

Postat pe 9 Septembrie 2009 15:43
pe sotul meu nu pot sa zic ca l iubesc,insa tin la el_citeodata mi e chiar mila de el ,pt ca l vad ca fara mine nu se descurca...fara mine e chiar pierdut in spatiu_e un om bun,harnic si ajuta pe toata lumea cu inima deschisa...
eu am fost plecata din tara vreo 3 ani (acolo l al intilnit pe celalat )si fusei fara sot si copii...in scopul de a cistiga euro si sa ne fie mai bine...
cum copii erau mari(la liceu ),nu mi faceam griji pt ei (mama si sora mea stind aproape erau de ajutor,in anumite chestiuni)griji mai mult aveam pt sot;ca e cam risipitor cu banii, insa fata mea fiind mare, ea contabiliza banii in lipsa mea_ca el era invatat ca faceam eu totul_aprovizionari,cheltuieli s.a.m.d....
lui nu i convenea plecarea mea insa nu a avut ce face_eu totdeauna am fost hotarita si am facut ce aveam in cap (totdeauna eu luam hoataririle si deciziile importante in casnicie...si el le accepta,pt ca vedea rezultatele pozitive...)
...fiind in alta tara,intilnindu l pe el_sa i zic y,nu am avut intentia indragostelii insa dupa citeva intilniri chiar depindeam de el intr u totul (y era acolo cu sotia si copii _si el m a acostat...totul a inceput firesc si simplu...ne a facut cunostinta o romanca,ce era prietena cu un prieten de al lui,eu eram distanta la inceput mai ales ca mi a spus ca i insurat(din prima intilnire a specificat ca are nevasta si copii),insa el insistind (eu la un moment dat nu am mai rezistat_sexual vorbind...)
en fin...cert e ca intr o vara a fost sotul meu la mine intr un concediu prelungit (de odihna,medical si de studii)si a stat 2 luni si a insistat sa vin acasa insa eu nu vroiam inca ,iar el (sotul) mi a spus ca a primit telefon acasa ca eu as fi avut pe cineva si ca de aia a venit sa ma duca acasa...
cum eu nu vrioam inca ,el a facut rost de nr de telefon al lui y si vb la telefon(fara ca eu sa stiu la acel moment)si sotul l a rugat pe Y (s a milogit practic )sa mi dea drumul sa vin in tara...ca eu de aia nu vin din cauza lui...eu atunci nu stiam de intelegerile lor...cert e ca dupa plecarea sotului in tara ,Y a rarit vizitele ce mi le facea,si atunci cind venea imi punea numai intrebari de copii mei(ce fac ,cum se descurca,daca mi e dor de ei...)
el Y nu mi a zis niciodata sa plec,sau sa dispar din viata lui_el doar m a constientizat sa plec acasa ca i mai bine pt toata lumea...pt ca dupa ce am venit sa sune acasa si sa vb cu sotul meu(;ce facem ,ce fac eu,ce fac copii,cit e de multumit sotul de venirea mea,...)
eu nu mai am nr lui ca e l a schimbat...cu mine nu vb deloc_are nr si de fix si de mobil al sotului dar il suna doar pe mobil si vb doar ei _si mie imi spune barbatul meu apoi ce au discutat_generalitati...
sotull meu vede ca s inca indragostita de Y si inca are rabdare cu mine...zilnic imi spune ca ma iubeste,ca are nevoie de mine,ca sa nu l parasesc niciodata,ca fara mine n are nici un rost...si mi e asa de mila de el ca stiu ca fara mine e neputincios...

as putea scrie o carte,cred...cu toate aspectele acestei parti a vietii mele...
in mare am descris putin,ca sa intelegeti mai usor ,prin ce trec eu ...
silviutza_m
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:52
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 18:52:04pe sotul meu nu pot sa zic ca l iubesc,insa tin la el_citeodata mi e chiar mila de el ,pt ca l vad ca fara mine nu se descurca...fara mine e chiar pierdut in spatiu_e un om bun,harnic si ajuta pe toata lumea cu inima deschisa...
eu am fost plecata din tara vreo 3 ani (acolo l al intilnit pe celalat )si fusei fara sot si copii...in scopul de a cistiga euro si sa ne fie mai bine...
cum copii erau mari(la liceu ),nu mi faceam griji pt ei (mama si sora mea stind aproape erau de ajutor,in anumite chestiuni)griji mai mult aveam pt sot;ca e cam risipitor cu banii, insa fata mea fiind mare, ea contabiliza banii in lipsa mea_ca el era invatat ca faceam eu totul_aprovizionari,cheltuieli s.a.m.d....
lui nu i convenea plecarea mea insa nu a avut ce face_eu totdeauna am fost hotarita si am facut ce aveam in cap (totdeauna eu luam hoataririle si deciziile importante in casnicie...si el le accepta,pt ca vedea rezultatele pozitive...)
...fiind in alta tara,intilnindu l pe el_sa i zic y,nu am avut intentia indragostelii insa dupa citeva intilniri chiar depindeam de el intr u totul (y era acolo cu sotia si copii _si el m a acostat...totul a inceput firesc si simplu...ne a facut cunostinta o romanca,ce era prietena cu un prieten de al lui,eu eram distanta la inceput mai ales ca mi a spus ca i insurat(din prima intilnire a specificat ca are nevasta si copii),insa el insistind (eu la un moment dat nu am mai rezistat_sexual vorbind...)
en fin...cert e ca intr o vara a fost sotul meu la mine intr un concediu prelungit (de odihna,medical si de studii)si a stat 2 luni si a insistat sa vin acasa insa eu nu vroiam inca ,iar el (sotul) mi a spus ca a primit telefon acasa ca eu as fi avut pe cineva si ca de aia a venit sa ma duca acasa...
cum eu nu vrioam inca ,el a facut rost de nr de telefon al lui y si vb la telefon(fara ca eu sa stiu la acel moment)si sotul l a rugat pe Y (s a milogit practic )sa mi dea drumul sa vin in tara...ca eu de aia nu vin din cauza lui...eu atunci nu stiam de intelegerile lor...cert e ca dupa plecarea sotului in tara ,Y a rarit vizitele ce mi le facea,si atunci cind venea imi punea numai intrebari de copii mei(ce fac ,cum se descurca,daca mi e dor de ei...)
el Y nu mi a zis niciodata sa plec,sau sa dispar din viata lui_el doar m a constientizat sa plec acasa ca i mai bine pt toata lumea...pt ca dupa ce am venit sa sune acasa si sa vb cu sotul meu(;ce facem ,ce fac eu,ce fac copii,cit e de multumit sotul de venirea mea,...)
eu nu mai am nr lui ca e l a schimbat...cu mine nu vb deloc_are nr si de fix si de mobil al sotului dar il suna doar pe mobil si vb doar ei _si mie imi spune barbatul meu apoi ce au discutat_generalitati...
sotull meu vede ca s inca indragostita de Y si inca are rabdare cu mine...zilnic imi spune ca ma iubeste,ca are nevoie de mine,ca sa nu l parasesc niciodata,ca fara mine n are nici un rost...si mi e asa de mila de el ca stiu ca fara mine e neputincios...

as putea scrie o carte,cred...cu toate aspectele acestei parti a vietii mele...
in mare am descris putin,ca sa intelegeti mai usor ,prin ce trec eu ...


pai si cu X cum ramane?
DieMann
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:59
despre ce X vb tu ???


silviutza_m
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:04
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 18:52:04pe sotul meu nu pot sa zic ca l iubesc,insa tin la el_citeodata mi e chiar mila de el ,pt ca l vad ca fara mine nu se descurca...fara mine e chiar pierdut in spatiu_e un om bun,harnic si ajuta pe toata lumea cu inima deschisa...
eu am fost plecata din tara vreo 3 ani (acolo l al intilnit pe celalat )si fusei fara sot si copii...in scopul de a cistiga euro si sa ne fie mai bine...
cum copii erau mari(la liceu ),nu mi faceam griji pt ei (mama si sora mea stind aproape erau de ajutor,in anumite chestiuni)griji mai mult aveam pt sot;ca e cam risipitor cu banii, insa fata mea fiind mare, ea contabiliza banii in lipsa mea_ca el era invatat ca faceam eu totul_aprovizionari,cheltuieli s.a.m.d....
lui nu i convenea plecarea mea insa nu a avut ce face_eu totdeauna am fost hotarita si am facut ce aveam in cap (totdeauna eu luam hoataririle si deciziile importante in casnicie...si el le accepta,pt ca vedea rezultatele pozitive...)
...fiind in alta tara,intilnindu l pe el_sa i zic y,nu am avut intentia indragostelii insa dupa citeva intilniri chiar depindeam de el intr u totul (y era acolo cu sotia si copii _si el m a acostat...totul a inceput firesc si simplu...ne a facut cunostinta o romanca,ce era prietena cu un prieten de al lui,eu eram distanta la inceput mai ales ca mi a spus ca i insurat(din prima intilnire a specificat ca are nevasta si copii),insa el insistind (eu la un moment dat nu am mai rezistat_sexual vorbind...)
en fin...cert e ca intr o vara a fost sotul meu la mine intr un concediu prelungit (de odihna,medical si de studii)si a stat 2 luni si a insistat sa vin acasa insa eu nu vroiam inca ,iar el (sotul) mi a spus ca a primit telefon acasa ca eu as fi avut pe cineva si ca de aia a venit sa ma duca acasa...
cum eu nu vrioam inca ,el a facut rost de nr de telefon al lui y si vb la telefon(fara ca eu sa stiu la acel moment)si sotul l a rugat pe Y (s a milogit practic )sa mi dea drumul sa vin in tara...ca eu de aia nu vin din cauza lui...eu atunci nu stiam de intelegerile lor...cert e ca dupa plecarea sotului in tara ,Y a rarit vizitele ce mi le facea,si atunci cind venea imi punea numai intrebari de copii mei(ce fac ,cum se descurca,daca mi e dor de ei...)
el Y nu mi a zis niciodata sa plec,sau sa dispar din viata lui_el doar m a constientizat sa plec acasa ca i mai bine pt toata lumea...pt ca dupa ce am venit sa sune acasa si sa vb cu sotul meu(;ce facem ,ce fac eu,ce fac copii,cit e de multumit sotul de venirea mea,...)
eu nu mai am nr lui ca e l a schimbat...cu mine nu vb deloc_are nr si de fix si de mobil al sotului dar il suna doar pe mobil si vb doar ei _si mie imi spune barbatul meu apoi ce au discutat_generalitati...
sotull meu vede ca s inca indragostita de Y si inca are rabdare cu mine...zilnic imi spune ca ma iubeste,ca are nevoie de mine,ca sa nu l parasesc niciodata,ca fara mine n are nici un rost...si mi e asa de mila de el ca stiu ca fara mine e neputincios...

as putea scrie o carte,cred...cu toate aspectele acestei parti a vietii mele...
in mare am descris putin,ca sa intelegeti mai usor ,prin ce trec eu ...


Eu cred ca ai rarul noroc sa ai langa tine un om care te iubeste si te respecta foarte mult.Altul n-ar fi facut gestul de a se ruga de amant sa te lase sa pleci,te-ar fi sutuit de nu te vedeai.Poate ar trebui sa-i arati mai multa apreciere.Pana si iubitul tau i-a respectat gestul extraordinar pe care l-a facut.

Postat pe 9 Septembrie 2009 19:04
da
stiu ca ma iubeste sotul,...cind ma vede ai rad ochii,imi ia apararea cind cineva indrazneste sa faca ceva apropouri despre mine( socrul meu are tendinta asta de a ma critica tot timpul..._stie si el de ce am patimit eu in strainatatzuri _dar el (socrul )are varianta lui;aia urata...)imi apreciaza orice solutii dau problemelor casei,important e sa nu merg de linga el...

silviutza_m
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:37
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 19:37:08da
stiu ca ma iubeste sotul,...cind ma vede ai rad ochii,imi ia apararea cind cineva indrazneste sa faca ceva apropouri despre mine( socrul meu are tendinta asta de a ma critica tot timpul..._stie si el de ce am patimit eu in strainatatzuri _dar el (socrul )are varianta lui;aia urata...)imi apreciaza orice solutii dau problemelor casei,important e sa nu merg de linga el...



Ferice de tine ai si un sot bun, dragostea vietii ti-ai trait-o ai trecut prin ce ar vrea multe sa aiba.

Postat pe 9 Septembrie 2009 19:54
Intr-adevar mai rar am auzit de o situatie atat de complicata. E de vazut daca prietenul tau din strainatate te tine la distanta (prefera sa vorbeasca cu sotul tau) din respect pentru el si pentru cuplul vostru sau asa ii convine acum, sa ramana cu familia lui si sa renunte definitiv la tine? E amic cu sotul tau? Cum de a ajuns sa comunice cu familia voastra doar prin el? E clar ca in felul asta nu poate avea o continuare relatia ta cu el. Daca te iubea cu adevarat, (ca sotul tau), ar fi luptat pentru tine, atunci cand i s-a impus sa te lase sa te intorci inapoi in tara. Cred ca era prins undeva la mijloc, intre familia lui si tine. Situatia clasica a barbatului casatorit, in cautare de aventuri.
Poate a avut niste sentimente pentru tine. Dar tu cum l-ai simtit, in timpul scurtei voastre legaturi? Parea indragostit de tine, ti-a facut promisiuni de casnicie sau a contat numai faptul ca va simteati bine amandoi atunci? Voiai sa ramai definitiv cu el? Care era planul tau in strainatate si cum vedeai continuarea?

Postat pe 9 Septembrie 2009 20:00
De la: Nolwenn, la data 2009-09-07 19:53:17
De la: sassy_girl, la data 2009-09-07 18:07:13ce aveti domle acuma cu pustoaicele? am 18 ani...asa si?.. aste nu inseamna neaparat k nu stiu nimic despre viata... mi-ati ranit orgoliul... [jokin'] pupici pt toti si toate de pe kudika :D

stiu... ff off topic...;))
Eu cred ca voi, pustoaicele, va descurcati chiar foarte bine, sunteti mult mai realiste decat noi, "maturii", si in plus sunteti si fresh si f. sexoase si ambitioase. Minte lucida in corp de silfida. Veti sti sa-i faceti praf pe toti masculii. Eu am incredere in tineri.



multumesc in numele tuturor tinerilor
sassy_girl
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:14
De la: sassy_girl, la data 2009-09-09 21:14:56
De la: Nolwenn, la data 2009-09-07 19:53:17
De la: sassy_girl, la data 2009-09-07 18:07:13ce aveti domle acuma cu pustoaicele? am 18 ani...asa si?.. aste nu inseamna neaparat k nu stiu nimic despre viata... mi-ati ranit orgoliul... [jokin'] pupici pt toti si toate de pe kudika :D

stiu... ff off topic...;))
Eu cred ca voi, pustoaicele, va descurcati chiar foarte bine, sunteti mult mai realiste decat noi, "maturii", si in plus sunteti si fresh si f. sexoase si ambitioase. Minte lucida in corp de silfida. Veti sti sa-i faceti praf pe toti masculii. Eu am incredere in tineri.



multumesc in numele tuturor tinerilor
Cu multa placere si va astept cu drag in Clubul nostru, fie ca aveti sau nu inimile zdrobite. Orice opinie e importanta. Pupici!!

Postat pe 9 Septembrie 2009 21:59
De la: DieMann, la data 2009-09-09 18:59:57
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 18:52:04pe sotul meu nu pot sa zic ca l iubesc,insa tin la el_citeodata mi e chiar mila de el ,pt ca l vad ca fara mine nu se descurca...fara mine e chiar pierdut in spatiu_e un om bun,harnic si ajuta pe toata lumea cu inima deschisa...
eu am fost plecata din tara vreo 3 ani (acolo l al intilnit pe celalat )si fusei fara sot si copii...in scopul de a cistiga euro si sa ne fie mai bine...
cum copii erau mari(la liceu ),nu mi faceam griji pt ei (mama si sora mea stind aproape erau de ajutor,in anumite chestiuni)griji mai mult aveam pt sot;ca e cam risipitor cu banii, insa fata mea fiind mare, ea contabiliza banii in lipsa mea_ca el era invatat ca faceam eu totul_aprovizionari,cheltuieli s.a.m.d....
lui nu i convenea plecarea mea insa nu a avut ce face_eu totdeauna am fost hotarita si am facut ce aveam in cap (totdeauna eu luam hoataririle si deciziile importante in casnicie...si el le accepta,pt ca vedea rezultatele pozitive...)
...fiind in alta tara,intilnindu l pe el_sa i zic y,nu am avut intentia indragostelii insa dupa citeva intilniri chiar depindeam de el intr u totul (y era acolo cu sotia si copii _si el m a acostat...totul a inceput firesc si simplu...ne a facut cunostinta o romanca,ce era prietena cu un prieten de al lui,eu eram distanta la inceput mai ales ca mi a spus ca i insurat(din prima intilnire a specificat ca are nevasta si copii),insa el insistind (eu la un moment dat nu am mai rezistat_sexual vorbind...)
en fin...cert e ca intr o vara a fost sotul meu la mine intr un concediu prelungit (de odihna,medical si de studii)si a stat 2 luni si a insistat sa vin acasa insa eu nu vroiam inca ,iar el (sotul) mi a spus ca a primit telefon acasa ca eu as fi avut pe cineva si ca de aia a venit sa ma duca acasa...
cum eu nu vrioam inca ,el a facut rost de nr de telefon al lui y si vb la telefon(fara ca eu sa stiu la acel moment)si sotul l a rugat pe Y (s a milogit practic )sa mi dea drumul sa vin in tara...ca eu de aia nu vin din cauza lui...eu atunci nu stiam de intelegerile lor...cert e ca dupa plecarea sotului in tara ,Y a rarit vizitele ce mi le facea,si atunci cind venea imi punea numai intrebari de copii mei(ce fac ,cum se descurca,daca mi e dor de ei...)
el Y nu mi a zis niciodata sa plec,sau sa dispar din viata lui_el doar m a constientizat sa plec acasa ca i mai bine pt toata lumea...pt ca dupa ce am venit sa sune acasa si sa vb cu sotul meu(;ce facem ,ce fac eu,ce fac copii,cit e de multumit sotul de venirea mea,...)
eu nu mai am nr lui ca e l a schimbat...cu mine nu vb deloc_are nr si de fix si de mobil al sotului dar il suna doar pe mobil si vb doar ei _si mie imi spune barbatul meu apoi ce au discutat_generalitati...
sotull meu vede ca s inca indragostita de Y si inca are rabdare cu mine...zilnic imi spune ca ma iubeste,ca are nevoie de mine,ca sa nu l parasesc niciodata,ca fara mine n are nici un rost...si mi e asa de mila de el ca stiu ca fara mine e neputincios...

as putea scrie o carte,cred...cu toate aspectele acestei parti a vietii mele...
in mare am descris putin,ca sa intelegeti mai usor ,prin ce trec eu ...


pai si cu X cum ramane?
X a castigat partida, c-a fost baiat destept si l-a batut pe Y.

Postat pe 9 Septembrie 2009 22:39
eu nu stiu dc Y vb doar cu sotul meu,si nu vrea si cu mine;ca doar si eu pot sa i raspund la intrebarile ce le pune el...
mi e asa de dor de vocea lui_ce sa mai zic de ochii lui,de mainile lui...de el,de tot ...
cit despre sentimentele lui pt mine;imi zicea ca ma iubeste cind era la faza preludiului in timp ce faceam amor,niciodata nu mi a spus cind terminam sau in alte situatii ...
eu nu i am spus niciodata ca l iubesc,nu mi se parea important sa ma destainui ,insa se vedea pe mine ca eram vrajita de el,in mod sigur si a dat seama ca l iubeam ,ca l adoram...eu spuneam doar ca mi e dor de el si sa vina mai des la mine_intr o toamna i a fost plecata sotia lui in tara cu copii si atunci imi venea aproape zilnic...era ca si sotul meu_manca la mine ,se spala la mine( avea deja prosoapele lui,periuta de dintia lui after shave,etc) si eram asa de fericita...ai spuneam lui ca sint cea mai fericita femeie din lume...si el radea...
si nici nu se ferea sa iasa cu mine afara ...mergeam cu masina lui prin locuri apropiate de cel in care stateam,si ne plimbam ca doi indragostiti tinandu ne de mana...
eu nu l intrebam ce explicatii da nevestei lui _eram atit de egoista,il vroiam doar pt mine,nu ma interesa ce face si ce discutii are e cu nevasta,cit imi spunea el era bine...eu nu puneam intrebari iscoditoare,eram fericita ca vine si vroiam sa l fac sa se simta bine...fara sa l enervez
pt mine asta era important sa vina sa ma lase sa l iubesc eu,sa ma lase sa l ador...
nu vb nici el nici eu de divort sau sa ne facem planuri de viitor,traiam clipa...si mie imi era si frica sa ma gindesc la un viitor fara el,insa i am simtit raceala dupa ce mi a plecat sotul din vizita facuta si ei statusera la discutii,insa nu a avut loc nici o cearta sau o despartire lacrimogena_am vrut sa par mai tare decat eram,si vroiam chiar sa ma intorc dupa ceva vreme...
insa acasa totul parca depinde de mine;daca eu nu fac,daca eu nu dreg,daca eu nu iau atitudine ceilalti stau pasivi sa hotarasc eu totul_eu tre sa i dirijez pe toti, eu am impresia ca ma incarca intentionat de toate responsabilitatile ,ca si cum fara aportul meu nu iese treaba buna...
en fin, ce sa va mai zic ,ca nu trece o zi sa nu ma gindesc la celalalt-am niste poze de acolo si citeodata ma uit pe ele si ma apuca plansu...
cum sa trec peste asa ceva...cum as putea sa incep macar sa nu ma gindesc atit la el si la toate amintirile mele cu el...?!?
am fost atit de fericita,cum numai o femeie indragostita poate fi...si acum tre sa trec prin suferinta de a fi departe de el...
cum sa ma concentrez numai si numai pe familia mea,si alte treburi zilnice ,ca si inainte de a pleca...?!?
silviutza_m
Postat pe 9 Septembrie 2009 23:23
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 23:23:41eu nu stiu dc Y vb doar cu sotul meu,si nu vrea si cu mine;ca doar si eu pot sa i raspund la intrebarile ce le pune el...
mi e asa de dor de vocea lui_ce sa mai zic de ochii lui,de mainile lui...de el,de tot ...
cit despre sentimentele lui pt mine;imi zicea ca ma iubeste cind era la faza preludiului in timp ce faceam amor,niciodata nu mi a spus cind terminam sau in alte situatii ...
eu nu i am spus niciodata ca l iubesc,nu mi se parea important sa ma destainui ,insa se vedea pe mine ca eram vrajita de el,in mod sigur si a dat seama ca l iubeam ,ca l adoram...eu spuneam doar ca mi e dor de el si sa vina mai des la mine_intr o toamna i a fost plecata sotia lui in tara cu copii si atunci imi venea aproape zilnic...era ca si sotul meu_manca la mine ,se spala la mine( avea deja prosoapele lui,periuta de dintia lui after shave,etc) si eram asa de fericita...ai spuneam lui ca sint cea mai fericita femeie din lume...si el radea...
si nici nu se ferea sa iasa cu mine afara ...mergeam cu masina lui prin locuri apropiate de cel in care stateam,si ne plimbam ca doi indragostiti tinandu ne de mana...
eu nu l intrebam ce explicatii da nevestei lui _eram atit de egoista,il vroiam doar pt mine,nu ma interesa ce face si ce discutii are e cu nevasta,cit imi spunea el era bine...eu nu puneam intrebari iscoditoare,eram fericita ca vine si vroiam sa l fac sa se simta bine...fara sa l enervez
pt mine asta era important sa vina sa ma lase sa l iubesc eu,sa ma lase sa l ador...
nu vb nici el nici eu de divort sau sa ne facem planuri de viitor,traiam clipa...si mie imi era si frica sa ma gindesc la un viitor fara el,insa i am simtit raceala dupa ce mi a plecat sotul din vizita facuta si ei statusera la discutii,insa nu a avut loc nici o cearta sau o despartire lacrimogena_am vrut sa par mai tare decat eram,si vroiam chiar sa ma intorc dupa ceva vreme...
insa acasa totul parca depinde de mine;daca eu nu fac,daca eu nu dreg,daca eu nu iau atitudine ceilalti stau pasivi sa hotarasc eu totul_eu tre sa i dirijez pe toti, eu am impresia ca ma incarca intentionat de toate responsabilitatile ,ca si cum fara aportul meu nu iese treaba buna...
en fin, ce sa va mai zic ,ca nu trece o zi sa nu ma gindesc la celalalt-am niste poze de acolo si citeodata ma uit pe ele si ma apuca plansu...
cum sa trec peste asa ceva...cum as putea sa incep macar sa nu ma gindesc atit la el si la toate amintirile mele cu el...?!?
am fost atit de fericita,cum numai o femeie indragostita poate fi...si acum tre sa trec prin suferinta de a fi departe de el...
cum sa ma concentrez numai si numai pe familia mea,si alte treburi zilnice ,ca si inainte de a pleca...?!?


STRICT PAREREA MEA !!! (chiar daca am doar 26 de ani ) este ca ESTI UNA DIN ACELE FOARTE PUTINE FEMEI NOROCOASE!! ...din 2 motive ...
1: Ai avut norocul si curajul sa traiesti cele mai minunate clipe,momente si sentimente ce nu ai avut timp sa le descoperi in anii "tineretii" din cauza ca ai urmat calea familiei ... Si oricum, sincer vorbind nu stiu daca le-ai fi apreciat la aceeasi valoare si nivel la care le apreciezi acum , cunoscut fiind faptul ca anii "tineretii" sunt cam sturlubatici
2: Cu aceasta ocazie ai primit dovada suprema de iubire din partea sotului tau, care a avut destula tarie(spun asta ptr ca ai spus ca e ceva mai "moale") incat sa il sune pe Y si sa spuna ce a avut de spus in loc sa stea intr-un colt ca un soarece speriat . Sotul tau este un om deosebit care isi iubeste familia, te iubeste pe tine, sotia lui si mama copiilor lui, te apreciaza si nu vede viata fara tine astfel incat si-a calcat pe marele orgoliu masculin (despre care toate stim) si l-a sunat pe Y, te-a iertat pe tine si iti tine partea in fata familiei lui cu toate ca in sufletul lui sigur sufera enorm stiind ce s-a intamplat in strainatate cu adevarat...in plus gandeste-te ca el nu cred ca a putut vorbi cu nimeni asa cum vorbim noi femeile intre noi, deci nu isi poate descarca sufletul in fata nimanui ceea ce inseamna o mare piatra pe sufletul lui ...
ACUM...faptul ca Y, dupa ce a vb cu sotul tau a hotarat sa se dea deoparte (ptr mine) inseamna ca nu era sigur de sentimentele si siguranta ce ti le putea oferi, poate nu stia exact ceea ce vrea de la relatia voastra si atunci a considerat ca e mai bine sa te lase sa te intorci acolo unde esti iubita, apreciata si dorita cu adevarat... Ca tine legatura cu familia ta dar prin X(sotul tau) e un semn ca totusi i-a pasat de tine si nu ai fost doar una cu care s-a simtit bine...
Totusi ... multumeste-I Lui Dumnezeu pentru tot ceea ce ti-a fost dat sa traiesti (momente de neuitat cu acel Y) si roaga-te sa te sprijine in continuare cu X, pe care ar trebui sa iti canalizezi toata atentia,daca nu cu iubire, atunci cu respect pentru sentimentele ce ti le poarta si tot ceea ce a facut pentru tine, pentru ca tine cont te rog, de toata suferinta lui si de cat s-a injosit doar ca sa nu te piarda. Cu toate stim cum e cu mentalitatea barbatilor si cu toate stim ca barbatii care sa semene cu al tau.... fac parte dintr-o specie pe cale de disparitie...
Deja mai mult de atat nu stiu ce ai mai putea sa iti doresti !!! E momentul sa lasi totul in urma si sa mergi mai departe cu ceea ce ai deja pentru ca e ceva f bun!!!
O seara placuta doamnele mele !!!
Cu respect!! Alexandra

...si scuze de eventualele greseli de ortografie, desi nu e frumos dau vina pe oboseala
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:30
De la: DieMann, la data 2009-09-09 18:59:57
De la: silviutza_m, la data 2009-09-09 18:52:04pe sotul meu nu pot sa zic ca l iubesc,insa tin la el_citeodata mi e chiar mila de el ,pt ca l vad ca fara mine nu se descurca...fara mine e chiar pierdut in spatiu_e un om bun,harnic si ajuta pe toata lumea cu inima deschisa...
eu am fost plecata din tara vreo 3 ani (acolo l al intilnit pe celalat )si fusei fara sot si copii...in scopul de a cistiga euro si sa ne fie mai bine...
cum copii erau mari(la liceu ),nu mi faceam griji pt ei (mama si sora mea stind aproape erau de ajutor,in anumite chestiuni)griji mai mult aveam pt sot;ca e cam risipitor cu banii, insa fata mea fiind mare, ea contabiliza banii in lipsa mea_ca el era invatat ca faceam eu totul_aprovizionari,cheltuieli s.a.m.d....
lui nu i convenea plecarea mea insa nu a avut ce face_eu totdeauna am fost hotarita si am facut ce aveam in cap (totdeauna eu luam hoataririle si deciziile importante in casnicie...si el le accepta,pt ca vedea rezultatele pozitive...)
...fiind in alta tara,intilnindu l pe el_sa i zic y,nu am avut intentia indragostelii insa dupa citeva intilniri chiar depindeam de el intr u totul (y era acolo cu sotia si copii _si el m a acostat...totul a inceput firesc si simplu...ne a facut cunostinta o romanca,ce era prietena cu un prieten de al lui,eu eram distanta la inceput mai ales ca mi a spus ca i insurat(din prima intilnire a specificat ca are nevasta si copii),insa el insistind (eu la un moment dat nu am mai rezistat_sexual vorbind...)
en fin...cert e ca intr o vara a fost sotul meu la mine intr un concediu prelungit (de odihna,medical si de studii)si a stat 2 luni si a insistat sa vin acasa insa eu nu vroiam inca ,iar el (sotul) mi a spus ca a primit telefon acasa ca eu as fi avut pe cineva si ca de aia a venit sa ma duca acasa...
cum eu nu vrioam inca ,el a facut rost de nr de telefon al lui y si vb la telefon(fara ca eu sa stiu la acel moment)si sotul l a rugat pe Y (s a milogit practic )sa mi dea drumul sa vin in tara...ca eu de aia nu vin din cauza lui...eu atunci nu stiam de intelegerile lor...cert e ca dupa plecarea sotului in tara ,Y a rarit vizitele ce mi le facea,si atunci cind venea imi punea numai intrebari de copii mei(ce fac ,cum se descurca,daca mi e dor de ei...)
el Y nu mi a zis niciodata sa plec,sau sa dispar din viata lui_el doar m a constientizat sa plec acasa ca i mai bine pt toata lumea...pt ca dupa ce am venit sa sune acasa si sa vb cu sotul meu(;ce facem ,ce fac eu,ce fac copii,cit e de multumit sotul de venirea mea,...)
eu nu mai am nr lui ca e l a schimbat...cu mine nu vb deloc_are nr si de fix si de mobil al sotului dar il suna doar pe mobil si vb doar ei _si mie imi spune barbatul meu apoi ce au discutat_generalitati...
sotull meu vede ca s inca indragostita de Y si inca are rabdare cu mine...zilnic imi spune ca ma iubeste,ca are nevoie de mine,ca sa nu l parasesc niciodata,ca fara mine n are nici un rost...si mi e asa de mila de el ca stiu ca fara mine e neputincios...

as putea scrie o carte,cred...cu toate aspectele acestei parti a vietii mele...
in mare am descris putin,ca sa intelegeti mai usor ,prin ce trec eu ...


pai si cu X cum ramane?

foarte simplu nu ti-ai dat seama X se combina cu Y
yumy
Postat pe 10 Septembrie 2009 09:37
cite o cafea ,pt toata lumea
din partea mea...
silviutza_m
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:14
am vrut sa mi schimb poza de pe avatar si nu ma lasa
dc?
am selectat noua imagine cu choose ,am dat salvare ,imi apare schimbarea facuta dar cind vin dincoace tot aia veche mi o ia...
stie cineva dc?
silviutza_m
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:18
aproposito
e marea mediterana... pe partea spaniola
la playa del rey...
silviutza_m
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:21
yumalai
acu sa nu ma intrebi ce voi face eu,la faza respectiva...
macar ca multe femei au ca si fantezie sexuala ,aceea de a face sex cu doi barbati in acelas timp...
eu facind sex deodata cu cei doi barbati ai vietii mnele...sa fiu satisfacuta sexual de amindoi in acelas timp... madre mia !!!
sa nu ma intrebi !!!...

sa nu ma intrebi !!!
silviutza_m
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:00
De la: silviutza_m, la data 2009-09-10 10:18:17am vrut sa mi schimb poza de pe avatar si nu ma lasa
dc?
am selectat noua imagine cu choose ,am dat salvare ,imi apare schimbarea facuta dar cind vin dincoace tot aia veche mi o ia...
stie cineva dc?
Si eu am patit la fel, de vreo cateva ori, dar cred ca-mi lipseste un anumit program si laptopul meu nu e destul de performant. Poate ai o mica defectiune. Cand folosesc alte calculatoare, imi reuseste. E din cauza programelor lipsa.

Postat pe 10 Septembrie 2009 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bratarile de picir. se mai poarta? 10 De la: marco918 19 Februarie 2010 22:31
AVON SI ORIFLAME 17 De la: jadelina 23 Iulie 2009 04:18
Pometi=Blush 4 De la: too_glamorous 4 Aprilie 2010 22:25
ce inseamna pt voi minimul de make up????? 31 De la: FLORY_DULCIK 27 Octombrie 2016 10:05
VREAU sa DEVIN MAKE UP ARTIST 60 De la: alinuta2 15 Octombrie 2014 00:13