Setari Cookie-uri

L'AMOUR PASSION sau CLUBUL INIMILOR ZDROBITE

De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-09-28 16:27:17Buna tuturor,la mine in ianuarie se vor implini 2 ani de cand m-am despartit de fostul logodnic, de atunci nu am gasit o pers de care sa ma pot atasa si care sa imi placa...citind postarile voastre m-a apucat melancolia si l-am sunat, nu l-am mai vazut de vreo 3 luni-intamplator ne-am intalnit la mare,coincidenta...nu stiu de ce nu pot sa trec peste, de ce nu pot sa fiu fericita sau macar vesela asa cum eram inainte.Simt ca nu mai am puteri macar sa fiu optimista,nu suport sa fiu singura, nici acum nu m-am obisnuit.Toata lumea imi zice sa am rabdare insa mi se pare a naibii de greu...in schimb am invatat din greseliile din trecut, de asta ma bucur,dar sentimentele mele au ramas inca acolo.Orice pers intalnesc, parca am ghinion, ba are pe altcineva ba nu se poate indragosti si prefer sa nu ma leg la cap daca nu ma doare.Tot ce imi ramane e sa visez ca va veni pers care ma va face fericita si pe care o voi face fericita..O zi placuta
Imi pare rau de despartirea ta de logodnic si de faptul ca inca il iubesti. Si mie mi s-a intamplat sa rup o logodna, cu 4 ani in urma, pentru ca nu ne mai intelegeam si, in plus umbla si cu altcineva. Cand mi s-a adus la cunostinta de catre prietenii mei si chiar de persoane straine (taximetrist care il transportase cu cealalta, apoi cu mine, in masina lui., etc.), am rupt logodna si l-am dat afara din casa in plina iarna, fara regrete. Bineinteles ca dupa faza asta, cateva luni m-am simtit aiurea, mai ales ca imi trimitea sms-uri si imi dadea telefoane de impacare, de la el din tara, ca era si el strain, ca si cel cu care am fost in urma cu 10 ani. Am avut norocul, de fapt fericirea ca, dupa 3 luni de la incidentul cu aruncarea lui in strada sa apara in calea mea un nou personaj, care a facut tot posibilul sa ma cucereasca, desi eu nu imi mai doream o relatie, eram deprimata si neincrezatoare. Am acceptat, treptat, ca noul venit sa intre in viata mea si sunt cu el si acum, de trei ani, ceea ce nu inseamna ca e totul batut in cuie. Orice se poate intampla. Parerea mea, in legatura cu cazul tau, este sa nu-i mai telefonezi fostului logodnic, ca mai mult rau iti faci. Stiu ce simti si iti spun ca trebuie sa lasi lucrurile in voia lor, sa-ti oferi singura un timp mai lung de meditatie, dar in acelasi timp sa te implici in mod activ in diverse actiuni care sa iti faca placere. Poate sa urmezi niste cursuri, sa faci o calatorie, sa te inconjuri de lume multa, fara sa-ti propui vreo legatura. Doar sa fii tu insati si sa incerci sa comunici cat mai mult si incearca sa-ti impui o gandire optimista. Actioneaza deci fara vreo finalitate anume, doar de dragul actiunii, ca sa te simti vie si sa te mentii intr-o forma psihica pozitiva si constructiva. Nu stiu cum stai cu cariera sau ce varsta ai, dar serviciul iti poate oferi multa satisfactie, in faza asta, in care nu ai alta multumire. Si sa fii sigura ca in cele din urma, cand te astepti mai putin, cineva o sa se lase cucerit de optimismul si dinamismul din viata ta. Asta e solutia, munca drept cel mai bun remediu impotriva dezamagii sentimentale. P.S, De ce v-ati despartit tu si logodnicul tau?

Postat pe 28 Septembrie 2009 19:35
De la: Nolwenn, la data 2009-09-28 19:07:37
De la: kudika000, la data 2009-09-28 15:47:01
De la: Nolwenn, la data 2009-09-28 15:38:41
De la: kudika000, la data 2009-09-27 19:57:21
De la: Nolwenn, la data 2009-09-27 16:48:24
De la: kudika000, la data 2009-09-27 12:16:31Pot intra si eu in acest club? In momentul de fata ma simt ingrozitor, parca mi`ar lua cineva inima si mi`ar taia`o in mii si mii de bucatele... De ce? Pentru ca il iubesc enorm de mult cu toate ca nu stiu ce simte el pentru mine...sau daca macar simte ceva... In ultimul timp lucrurile nu au fost prea roz intre noi si colac peste pupaza, marti trebuie sa plec in alt oras la facultate! Sunt praf...
Du-te si fa-ti facultatea, in orasul in care trebuie sa pleci, daca te iubeste, te va cauta, te va suna, va veni sa te vada, te va duce cu el, etc., daca insa nu te iubeste, va gasi scuze ca sa nu mai dea semne de viata, va gasi pe altcineva, in scurt timp, apoi va face tot posibilul sa nu mai fie de gasit. Unii barbati sunt lasi in astfel de situatii, pentru ca au inima mai slaba decat noi. In toate situatiile astea de fapt cel care iubeste, chiar fara speranta, pe cineva care prefera sa-i intoarca spatele, decat sa comunice, cel care iubeste, deci, este de fapt invingatorul moral. Pune-l la incercare, daca nu esti sigura de sentimentele lui. Vezi cum reactioneaza dupa ce pleci. Daca reactioneaza. Mult noroc!


Oricum am de gand sa vin acasa in fiecare weekend... Dar mi`e frica.. Daca spune ,,De ce sa o astept eu pe aia, sa ma vad cu ea odata la 2 - 3 saptamani, cand pot sa stau cu una care e langa mine si pe care o pot vedea zilnic"... A fost acum o ora pe la mine si mi`a zis sa`l pup pentru ultima data ca dupa aceea plec... De atunci nu ma pot opri din plans...
N-ar fi exclus sa cedeze in fata altei fete, cat timp esti tu plecata, si asta chiar daca te iubeste, poate avea o aventura fara urmari, adica fara sa rupa relatia cu tine, desi este ceva impardonabil ca un barbat sa insele, cand iubeste pe cineva, pe astia nici nu-i consider barbati adevarati. Ideea era ca nu e obligatoriu sa-si gaseasca pe altcineva, pentru o relatie serioasa, eventual pentru o aventura. Dar daca te iubeste cu adevarat, ar trebui sa vina la tine la facultate, sa vada cum o duci, nu sa se resemneze si sa accepte o alta fata, numai pentru ca tu esti prea departe si prea mult timp plecata din oras. Asa iti vei da seama cat si daca tine la tine. Trebuie sa-l testezi, caci oricum acum se decide soarta relatiei voastre si acum se dovedeste cat de serios e.


Ai dreptate...insa imi doresc nespus de mult ca totul sa fie bine... Cand eram la scoala ne vedeam in fiecare zi...acum o sa ne vedem doar in weekend... Va fii foarte greu...si e un an de suportat asta
Totusi daca va vedeti in fiecare week end tot e un lucru bun, saptamana trece repede si nu cred sa fie el atat de slab, incat sa nu reziste cate 5 zile, pana vii tu. Am impresia ca te mai nelinisteste ceva, in relatia voastra, dinainte de a se pune problema sa pleci la facultate. Cum va intelegeati inainte?


Ne intelegeam foarte bine, ne intalneam in fiecare zi...dar de vreo 2 luni s`a schimbat ceva si inca nu am reusit sa inteleg ce anume... A plecat la tara la inceputul verii si de atunci ne vedem o data la 2 - 3 saptamani deoarece spune ca are treaba pe acolo... De muncit stiu ca munceste in fiecare zi la el la casa (mi`a zis mama lui) insa nu inteleg de ce ne vedem asa de rar tinand cont ca ne despart doar vreo 30 de km...
kudika000
Postat pe 28 Septembrie 2009 19:58
De la: Nolwenn, la data 2009-09-28 19:07:37
De la: kudika000, la data 2009-09-28 15:47:01
De la: Nolwenn, la data 2009-09-28 15:38:41
De la: kudika000, la data 2009-09-27 19:57:21
De la: Nolwenn, la data 2009-09-27 16:48:24
De la: kudika000, la data 2009-09-27 12:16:31Pot intra si eu in acest club? In momentul de fata ma simt ingrozitor, parca mi`ar lua cineva inima si mi`ar taia`o in mii si mii de bucatele... De ce? Pentru ca il iubesc enorm de mult cu toate ca nu stiu ce simte el pentru mine...sau daca macar simte ceva... In ultimul timp lucrurile nu au fost prea roz intre noi si colac peste pupaza, marti trebuie sa plec in alt oras la facultate! Sunt praf...
Du-te si fa-ti facultatea, in orasul in care trebuie sa pleci, daca te iubeste, te va cauta, te va suna, va veni sa te vada, te va duce cu el, etc., daca insa nu te iubeste, va gasi scuze ca sa nu mai dea semne de viata, va gasi pe altcineva, in scurt timp, apoi va face tot posibilul sa nu mai fie de gasit. Unii barbati sunt lasi in astfel de situatii, pentru ca au inima mai slaba decat noi. In toate situatiile astea de fapt cel care iubeste, chiar fara speranta, pe cineva care prefera sa-i intoarca spatele, decat sa comunice, cel care iubeste, deci, este de fapt invingatorul moral. Pune-l la incercare, daca nu esti sigura de sentimentele lui. Vezi cum reactioneaza dupa ce pleci. Daca reactioneaza. Mult noroc!


Oricum am de gand sa vin acasa in fiecare weekend... Dar mi`e frica.. Daca spune ,,De ce sa o astept eu pe aia, sa ma vad cu ea odata la 2 - 3 saptamani, cand pot sa stau cu una care e langa mine si pe care o pot vedea zilnic"... A fost acum o ora pe la mine si mi`a zis sa`l pup pentru ultima data ca dupa aceea plec... De atunci nu ma pot opri din plans...
N-ar fi exclus sa cedeze in fata altei fete, cat timp esti tu plecata, si asta chiar daca te iubeste, poate avea o aventura fara urmari, adica fara sa rupa relatia cu tine, desi este ceva impardonabil ca un barbat sa insele, cand iubeste pe cineva, pe astia nici nu-i consider barbati adevarati. Ideea era ca nu e obligatoriu sa-si gaseasca pe altcineva, pentru o relatie serioasa, eventual pentru o aventura. Dar daca te iubeste cu adevarat, ar trebui sa vina la tine la facultate, sa vada cum o duci, nu sa se resemneze si sa accepte o alta fata, numai pentru ca tu esti prea departe si prea mult timp plecata din oras. Asa iti vei da seama cat si daca tine la tine. Trebuie sa-l testezi, caci oricum acum se decide soarta relatiei voastre si acum se dovedeste cat de serios e.


Ai dreptate...insa imi doresc nespus de mult ca totul sa fie bine... Cand eram la scoala ne vedeam in fiecare zi...acum o sa ne vedem doar in weekend... Va fii foarte greu...si e un an de suportat asta
Totusi daca va vedeti in fiecare week end tot e un lucru bun, saptamana trece repede si nu cred sa fie el atat de slab, incat sa nu reziste cate 5 zile, pana vii tu. Am impresia ca te mai nelinisteste ceva, in relatia voastra, dinainte de a se pune problema sa pleci la facultate. Cum va intelegeati inainte?


Si in plus, chiar daca eu o sa vin in fiecare weekend acasa, nu o sa ne vedem de fiecare data... Deoarece el in weekend`uri mai pleaca la tara... Asa facea si inainte cand ne vedeam foarte des... Deci cam o data la 2 - 3 saptamani ne vom intalni... Si mi`e frica... Stiu sigur ca nu m`ar insela insa mi`e frica sa nu se sature de faptul ca o sa ne intalnim mai rar...
kudika000
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:02
"sa invat sa zambesc soarelui
pentru ca el mi-a luminat
cararea.
sa invat sa zambesc stelelor
pentru ca ele mi-au vegheat
iubirea.
sa invat sa zambesc marii
pentru ca ea mi-a scaldat
absolutul
sa invat sa zambesc toamnei
pentru ca ea mi-a calauzit
pasii
spre tine..."
silviutza_m
Postat pe 28 Septembrie 2009 21:39
De la: silviutza_m, la data 2009-09-28 21:39:41 "sa invat sa zambesc soarelui
pentru ca el mi-a luminat
cararea.
sa invat sa zambesc stelelor
pentru ca ele mi-au vegheat
iubirea.
sa invat sa zambesc marii
pentru ca ea mi-a scaldat
absolutul
sa invat sa zambesc toamnei
pentru ca ea mi-a calauzit
pasii
spre tine..."


Foarte frumos ,trist si romantic.

Postat pe 29 Septembrie 2009 11:34
De la: Nolwenn, la data 2009-09-28 19:35:37
De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-09-28 16:27:17Buna tuturor,la mine in ianuarie se vor implini 2 ani de cand m-am despartit de fostul logodnic, de atunci nu am gasit o pers de care sa ma pot atasa si care sa imi placa...citind postarile voastre m-a apucat melancolia si l-am sunat, nu l-am mai vazut de vreo 3 luni-intamplator ne-am intalnit la mare,coincidenta...nu stiu de ce nu pot sa trec peste, de ce nu pot sa fiu fericita sau macar vesela asa cum eram inainte.Simt ca nu mai am puteri macar sa fiu optimista,nu suport sa fiu singura, nici acum nu m-am obisnuit.Toata lumea imi zice sa am rabdare insa mi se pare a naibii de greu...in schimb am invatat din greseliile din trecut, de asta ma bucur,dar sentimentele mele au ramas inca acolo.Orice pers intalnesc, parca am ghinion, ba are pe altcineva ba nu se poate indragosti si prefer sa nu ma leg la cap daca nu ma doare.Tot ce imi ramane e sa visez ca va veni pers care ma va face fericita si pe care o voi face fericita..O zi placuta
Imi pare rau de despartirea ta de logodnic si de faptul ca inca il iubesti. Si mie mi s-a intamplat sa rup o logodna, cu 4 ani in urma, pentru ca nu ne mai intelegeam si, in plus umbla si cu altcineva. Cand mi s-a adus la cunostinta de catre prietenii mei si chiar de persoane straine (taximetrist care il transportase cu cealalta, apoi cu mine, in masina lui., etc.), am rupt logodna si l-am dat afara din casa in plina iarna, fara regrete. Bineinteles ca dupa faza asta, cateva luni m-am simtit aiurea, mai ales ca imi trimitea sms-uri si imi dadea telefoane de impacare, de la el din tara, ca era si el strain, ca si cel cu care am fost in urma cu 10 ani. Am avut norocul, de fapt fericirea ca, dupa 3 luni de la incidentul cu aruncarea lui in strada sa apara in calea mea un nou personaj, care a facut tot posibilul sa ma cucereasca, desi eu nu imi mai doream o relatie, eram deprimata si neincrezatoare. Am acceptat, treptat, ca noul venit sa intre in viata mea si sunt cu el si acum, de trei ani, ceea ce nu inseamna ca e totul batut in cuie. Orice se poate intampla. Parerea mea, in legatura cu cazul tau, este sa nu-i mai telefonezi fostului logodnic, ca mai mult rau iti faci. Stiu ce simti si iti spun ca trebuie sa lasi lucrurile in voia lor, sa-ti oferi singura un timp mai lung de meditatie, dar in acelasi timp sa te implici in mod activ in diverse actiuni care sa iti faca placere. Poate sa urmezi niste cursuri, sa faci o calatorie, sa te inconjuri de lume multa, fara sa-ti propui vreo legatura. Doar sa fii tu insati si sa incerci sa comunici cat mai mult si incearca sa-ti impui o gandire optimista. Actioneaza deci fara vreo finalitate anume, doar de dragul actiunii, ca sa te simti vie si sa te mentii intr-o forma psihica pozitiva si constructiva. Nu stiu cum stai cu cariera sau ce varsta ai, dar serviciul iti poate oferi multa satisfactie, in faza asta, in care nu ai alta multumire. Si sa fii sigura ca in cele din urma, cand te astepti mai putin, cineva o sa se lase cucerit de optimismul si dinamismul din viata ta. Asta e solutia, munca drept cel mai bun remediu impotriva dezamagii sentimentale. P.S, De ce v-ati despartit tu si logodnicul tau?


Multumesc pt raspuns, ne-am despartit ca nu ne mai intelegeam si pt ca mi-a dat o palma pt a 2 oara, mi-am facut bagajele si am plecat.Iti multumesc pt sfaturile de mai sus, crede-ma exact asta am facut in sensul ca m-am concentrat pe partea profesionala, am ajuns exact unde mi-am propus insa nici asta nu ma mai multumeste.Ma inconjur de lume dar parca nu am rabdare sa ii ascult.Am incercat sa gandesc pozitiv,citesc tot felul de articole despre subiect, dar inca ma doare...In toate planurile sunt o fire puternica insa in cazul asta trebuie sa recunosc ca nu.Pur si simplu trebuie sa ma obisnuiesc sa imi placa sa fiu singura, am un catel care imi m-ai ocupa din timpul liber:)In rest nu stiu ce sa mai fac...
LOREDANATERPAC
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:20
Cugetare:...
ca sa va mai descretiti fruntile ...
cica
" E important sa gasesti un barbat, pe care sa te poti baza si care sa nu te minta...
E important sa gasesti un barbat, care sa te ajute in gospodarie, care din când in când sa gateasca, si in plus sa aiba o slujba...
E important sa gasesti un barbat, care sa te faca sa râzi si sa te simti bine...
E important sa gasesti un barbat, care sa a fie bun in pat si care sa faca dragoste cu tine din placere...
Atentie!!!
ce e cel mai important e ca cei 4 barbati sa nu se cunoasca între ei! "
silviutza_m
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:28
De la: silviutza_m, la data 2009-09-29 17:28:02Cugetare:...
ca sa va mai descretiti fruntile ...
cica
" E important sa gasesti un barbat, pe care sa te poti baza si care sa nu te minta...
E important sa gasesti un barbat, care sa te ajute in gospodarie, care din când in când sa gateasca, si in plus sa aiba o slujba...
E important sa gasesti un barbat, care sa te faca sa râzi si sa te simti bine...
E important sa gasesti un barbat, care sa a fie bun in pat si care sa faca dragoste cu tine din placere...
Atentie!!!
ce e cel mai important e ca cei 4 barbati sa nu se cunoasca între ei! "
Vai, dar ce m-ai facut sa rad...Pur si simplu rad singura. E buna de tot cugetarea ta. Da, cred ca asa ar trebui sa facem. Fiecare cu un harem de cel putin 4 barbati. Va servesc pe toate cu cafelute ness, ca eu tocmai savurez unul. Eu il beau fara zahar. Asa mi-a venit. In rest, mai beau cafea filtru si la ibric, dar tot black.

Postat pe 29 Septembrie 2009 17:53
De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-09-29 16:20:31
De la: Nolwenn, la data 2009-09-28 19:35:37
De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-09-28 16:27:17Buna tuturor,la mine in ianuarie se vor implini 2 ani de cand m-am despartit de fostul logodnic, de atunci nu am gasit o pers de care sa ma pot atasa si care sa imi placa...citind postarile voastre m-a apucat melancolia si l-am sunat, nu l-am mai vazut de vreo 3 luni-intamplator ne-am intalnit la mare,coincidenta...nu stiu de ce nu pot sa trec peste, de ce nu pot sa fiu fericita sau macar vesela asa cum eram inainte.Simt ca nu mai am puteri macar sa fiu optimista,nu suport sa fiu singura, nici acum nu m-am obisnuit.Toata lumea imi zice sa am rabdare insa mi se pare a naibii de greu...in schimb am invatat din greseliile din trecut, de asta ma bucur,dar sentimentele mele au ramas inca acolo.Orice pers intalnesc, parca am ghinion, ba are pe altcineva ba nu se poate indragosti si prefer sa nu ma leg la cap daca nu ma doare.Tot ce imi ramane e sa visez ca va veni pers care ma va face fericita si pe care o voi face fericita..O zi placuta
Imi pare rau de despartirea ta de logodnic si de faptul ca inca il iubesti. Si mie mi s-a intamplat sa rup o logodna, cu 4 ani in urma, pentru ca nu ne mai intelegeam si, in plus umbla si cu altcineva. Cand mi s-a adus la cunostinta de catre prietenii mei si chiar de persoane straine (taximetrist care il transportase cu cealalta, apoi cu mine, in masina lui., etc.), am rupt logodna si l-am dat afara din casa in plina iarna, fara regrete. Bineinteles ca dupa faza asta, cateva luni m-am simtit aiurea, mai ales ca imi trimitea sms-uri si imi dadea telefoane de impacare, de la el din tara, ca era si el strain, ca si cel cu care am fost in urma cu 10 ani. Am avut norocul, de fapt fericirea ca, dupa 3 luni de la incidentul cu aruncarea lui in strada sa apara in calea mea un nou personaj, care a facut tot posibilul sa ma cucereasca, desi eu nu imi mai doream o relatie, eram deprimata si neincrezatoare. Am acceptat, treptat, ca noul venit sa intre in viata mea si sunt cu el si acum, de trei ani, ceea ce nu inseamna ca e totul batut in cuie. Orice se poate intampla. Parerea mea, in legatura cu cazul tau, este sa nu-i mai telefonezi fostului logodnic, ca mai mult rau iti faci. Stiu ce simti si iti spun ca trebuie sa lasi lucrurile in voia lor, sa-ti oferi singura un timp mai lung de meditatie, dar in acelasi timp sa te implici in mod activ in diverse actiuni care sa iti faca placere. Poate sa urmezi niste cursuri, sa faci o calatorie, sa te inconjuri de lume multa, fara sa-ti propui vreo legatura. Doar sa fii tu insati si sa incerci sa comunici cat mai mult si incearca sa-ti impui o gandire optimista. Actioneaza deci fara vreo finalitate anume, doar de dragul actiunii, ca sa te simti vie si sa te mentii intr-o forma psihica pozitiva si constructiva. Nu stiu cum stai cu cariera sau ce varsta ai, dar serviciul iti poate oferi multa satisfactie, in faza asta, in care nu ai alta multumire. Si sa fii sigura ca in cele din urma, cand te astepti mai putin, cineva o sa se lase cucerit de optimismul si dinamismul din viata ta. Asta e solutia, munca drept cel mai bun remediu impotriva dezamagii sentimentale. P.S, De ce v-ati despartit tu si logodnicul tau?


Multumesc pt raspuns, ne-am despartit ca nu ne mai intelegeam si pt ca mi-a dat o palma pt a 2 oara, mi-am facut bagajele si am plecat.Iti multumesc pt sfaturile de mai sus, crede-ma exact asta am facut in sensul ca m-am concentrat pe partea profesionala, am ajuns exact unde mi-am propus insa nici asta nu ma mai multumeste.Ma inconjur de lume dar parca nu am rabdare sa ii ascult.Am incercat sa gandesc pozitiv,citesc tot felul de articole despre subiect, dar inca ma doare...In toate planurile sunt o fire puternica insa in cazul asta trebuie sa recunosc ca nu.Pur si simplu trebuie sa ma obisnuiesc sa imi placa sa fiu singura, am un catel care imi m-ai ocupa din timpul liber:)In rest nu stiu ce sa mai fac...
Din pacate, a fost necesar sa-l parasesti. Nu poti convietui cu un barbat bataus. E prea periculos. Gandeste-te doar ca siguranta si sanatatea ta sunt mai importante decat orice barbat de pe lumea asta. Eu te-as sfatui, pentru ca esti singura, si chiar daca n-ai fi, sa tii un jurnal personal, in care sa-ti notezi, de cate ori ai timp, ceea ce simti si in fiecare zi sa scrii in el idei de genul: Eu sunt importanta in toata situatia asta prin care trec, doar eu contez, acum si mereu, ma respect prea mult, ca sa ma las calcata in picioare de el sau de oricare altul, trebuie sa-mi conserv sanatatea psihica si fizica, pentru a ma realiza profesional si a nu depinde de altii, etc., etc., si asa iti va fi mai usor sa te iubesti pe tine, in primul rand, apoi vei constata ca si admiratia celorlalti vine spre tine, inclusiv a barbatilor, a celor adevarati, nu care boxeaza femeile. Astia sunt niste ratati. Te pup si mult curaj. Ai facut ce trebuia, nu te merita si nu merita regretele tale.

Postat pe 29 Septembrie 2009 18:05
stiu ca ai dreptate..............si ratziunea mea la fel zice.................dar inima stii tu........acum chiar am probleme de sanatate nici nu ma sunt sa mi zica buna........nimic.............ce sa zic mi-as fi dorit tare mult sa fim impreuna....sau macar sa incercam............ptr el a fost atractie ptr mine iubire.......cu siguranta merit mai mult.....Acum gandit nici nu mai stiu daca mai simt ceva ptr el...poate ca mie dor doar de starea care o aveam...de fluturi...de emotii....de tot......................asa e cand faci asta la 31...... judeci mai mult....mai mult si mai prost poate..................daca scap si de prb asta cu sanatatea sincer o sa ma schimb totalmente .........atitudine.........aspect tot............o sa fiu asa cum sunt azi...............f fericita ca am cunoscut dragostea, ca am primit din alta parte poate ca si recompensa clipe minunate, ca in ultimul timp am fost fericita.................o sa fiu vesela ca inainte o sa simt ca traiesc si ma voi bucura ca au cazut frunzele.....ca a rasarit soarele...ca traiesc
kudika048217
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:22
De la: kudika048217, la data 2009-09-29 18:22:36stiu ca ai dreptate..............si ratziunea mea la fel zice.................dar inima stii tu........acum chiar am probleme de sanatate nici nu ma sunt sa mi zica buna........nimic.............ce sa zic mi-as fi dorit tare mult sa fim impreuna....sau macar sa incercam............ptr el a fost atractie ptr mine iubire.......cu siguranta merit mai mult.....Acum gandit nici nu mai stiu daca mai simt ceva ptr el...poate ca mie dor doar de starea care o aveam...de fluturi...de emotii....de tot......................asa e cand faci asta la 31...... judeci mai mult....mai mult si mai prost poate..................daca scap si de prb asta cu sanatatea sincer o sa ma schimb totalmente .........atitudine.........aspect tot............o sa fiu asa cum sunt azi...............f fericita ca am cunoscut dragostea, ca am primit din alta parte poate ca si recompensa clipe minunate, ca in ultimul timp am fost fericita.................o sa fiu vesela ca inainte o sa simt ca traiesc si ma voi bucura ca au cazut frunzele.....ca a rasarit soarele...ca traiesc
Situatia ta nu e buna deloc. Si nu pentru ca ai avut o dezamagire. Poate sa fie si in asta o parte buna. Te detasezi incet de ceea ce ti-a produs suferinta. Dar problema mai grava e alta. Nu pari sa stai bine cu sanatatea deloc si ma ingrijoreaza faptul asta. Te rog sa te concentrezi: in primul rand, odihna. Multa, pana incepi sa gandesti limpede ca inainte, nu cu ochii impaienjeniti de oboseala si regrete. Apoi, o alimentatie sanatoasa: multe, multe legume, de cate 5 ori pe zi, fructe, carnita slaba, paste, peste, adica hrana variata si sanatoasa. Apoi, miscare, plimbari lungi in aer liber. E foarte important, pentru ca starea ta e critica, dupa cate observ eu. Apoi iti trebuie comunicare multa: scrie-ne cat mai des, zi de zi, daca poti, spune-ne cum te simti. Povesteste-ne ce s-a intamplat cu tine? Ce ti-a facut fostul iubit/sot? Te vei elibera de o parte de ganduri negre si vei auzi pareri, de unde poti sa tragi concluzii si te pot ajuta sa te pui pe picioare, din toate punctele de vedere. Dar sanatatea, in primul rand. Eu iti recomand o cura cu argila, de la plafar. Apoi magneziu+b6 sau un complex de B-uri. Fa si o "cura" cu musica New Age. Ia-ti niste plante in casa sau cumpara buchete de flori si raspandeste-le prin casa. Fa bai de plante si sare. Ocupa-te de tine, fa-te frumoasa, simte-te frumoasa, noi suntem alaturi tine si vrem sa te ajutam. Te pup si te asteptam sa ne povestesti ce ti s-a intamplat.

Postat pe 29 Septembrie 2009 21:47

" Mi-s lacrimile poezie,
culori de triste amintiri
ce-au fost cândva o fantezie
în albe nopþi de-adânci trãiri.

Un verde strop de fericire
s-a rãtãcit în zori hai-hui
sfârºindu-se cu-a lui bocire
în norul ochilor cãprui.

ªi ei au plâns doruri albastre
sãdite pe cãrãri de vis
departe, în pãduri sihastre,
pecetluite în abis.

Mi-s lacrimile colorate
de cãutare ºi de dor
iar pleoapele coboarã noapte
peste privirea stelelor "
silviutza_m
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:11
Am atatea regrete, mii de regrete…
Regret faptul…
Ca nu ti-am atins mana sa te cuprind in bratele mele,
…cand aveai nevoie de mangaierea mea…
Ca nu am fost acolo cand aveai nevoie de mine
Ca am plans cand trebuia sa rad…
… si am plecat cand trebuia sa raman
Regret faptul…
Ca ti-am sarutat buzele de nepermis de putine ori
Ti-am mangaiat trupul in treacat ca adierea unui vant
Si n-am ramas alaturi de tine pana-n zori.
Regret faptul…
Ca am cautat ajutor unde era neputinta
Am cautat iubire unde era nepasare
Am cautat fericire unde era suferinta
Regret ca am tacut cand trebuia sa vorbesc
Si am vorbit cand trebuia sa tac.
Regret faptul…
Ca am ratacit pe drumuri neintelese
Ca m-am lasat iubita cand eu puteam iubi
Ca am visat o viata ce o puteam trai.
emiliabeatrice
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:19
" Unde-i noaptea ce mi-a dat-o
Pregatita nefiind s-o am
Unde-i plaja,ce mi-a luat-o
Cinde spre el inotam ?

Unde-i vara de matasa,
Imbracindu-i corpul dalb
Ce-aprindea,timid,prin casa
Asternutul de prea alb ?

Unde-i mina ce-o simteam
Cum m-atinge
Serpuita,inuman,
Strecurindu-se sub cearceaf?

Unde-i ploaia ce-o punea
Printre corturi de nuiele,
Aducind miros de rai
Cum stateam legati de stele ? ..."
silviutza_m
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:13
Cel mai rau lucru pe care ti-l poate face cineva este sa te faca sa crezi ca poti avea aripi, capoti zbura. Si atunci incepi sa visezi, vise pe care ti le hraneste. Si-apoi, deodata, fara nici un motiv aparent iti frange aripile...si te izbesti de pamant...de realitate.
Ciudat e ca nu stii daca acum visezi, daca acum e doar un cosmar din care te vei trezi, sau daca atunci aveai un vis frumos. Cert este ca adevaratul zbor se afla undeva intre aceste doua visari. Si incepi sa speri ca, poate, inca mai ai aripi. Ca nu le-ai pierdut definitiv.
Si-ncepi sa ratacesti, sa iti cauti aripile pierdute, neavand siguranta ca vrei sa le mai gasesti. Poate, atunci, iarasi are sa ti le franga cineva. Se spune ca drumul e mai frumos decat posibilul loc in care ai ajunge. Atunci sa fie oare mai frumoasa cautarea insasi decat zborul in sine? Tind sa cred ca nu. Si, de fapt, ce inseamna, in ultima instanta acest zbor?
Cred ca mai mult credinta decat speranta, intr-un vis. Dar e posibil sa crezi intr-un vis? E posibil sa crezi in ceva ce nu exista? Inseamna atunci, oare, ca visul se ridica la rang de realitate? Si-abia acum realizezi ca e totusi doar un vis. Si-acesta e momentul in care aripile dispar...Uneori poti zbura si fara aripi. Zbor ce nu dureaza decat o clipa, zbor ce nu te inalta, ci zbor care te doboara. E asemeni unei caderi de pe o cladire foarte inalta.
O speranta nu-i destul? Se pare ca nu. Sau poate ca nu mai exista nici o speranta...a pierit, poate, demult...Insa, in drum spre naruirea ei, incerc sa ma agat de urmele abia trasate...hmm...o vad cum se transforma in nisip si mi se scurge prin simturi.
Insetata de certitudini, nu ma aleg decat cu aripi frante si cu un graunte de nisip...poate, cine stie, candva, acest graunte de nisip va rodi si vor inflori alte fire de nisip...
Atunci cand cerul este acoperit de nori, nu putem vedea soarele, dar stim ca exista.
“Sã-þi spun ce este dragostea adevãratã. E credinþã oarbã, umilinþã fãrã preget, supunere desãvârºitã, încredere ºi dãruire împotriva ta însuþi, împotriva lumii întregi. Dragostea înseamnã sã îþi dai inima ºi sufletul întreg celui care þi le va zdrobi.” (Marile speranþe-Charles Dickens)
emiliabeatrice
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:38
e atita nevoie de poezie ...
sa invaluie simtirea toata ...si sa incarce de energie si echilibru pe mai departe...
silviutza_m
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:04
"...Orice lucru se poate transforma in contrariul sau, asa incat dam din ras in plans si invers, din iubire in ura, din putere in slabiciune, din puritate in pacat. Sentimentele opuse (ne spun fizicienii) genereaza aceasta unda. Depasind un anumit prag al trairii, ceea ce noi credem a fi bine sau rau se confunda pana la asemanare. Ne putem misca creativ numai intre extreme, nu si dincolo de ele. Marile fericiri se strivesc sub pasii unor intamplari care ne transporta uneori intr-un mare Iad.

Daca ne permitem sa suferim prea mult ori gasim continuu cauze de suferinta, fie in ceilalti, fie in noi insine, poate fi, pentru ca suferinta ne energizeaza si ne da sentimentul profund (neconstientizat) ca traim fericirea..." octavian paler
silviutza_m
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:57
De la: emiliabeatrice, la data 2009-10-01 11:38:24Cel mai rau lucru pe care ti-l poate face cineva este sa te faca sa crezi ca poti avea aripi, capoti zbura. Si atunci incepi sa visezi, vise pe care ti le hraneste. Si-apoi, deodata, fara nici un motiv aparent iti frange aripile...si te izbesti de pamant...de realitate.
Ciudat e ca nu stii daca acum visezi, daca acum e doar un cosmar din care te vei trezi, sau daca atunci aveai un vis frumos. Cert este ca adevaratul zbor se afla undeva intre aceste doua visari. Si incepi sa speri ca, poate, inca mai ai aripi. Ca nu le-ai pierdut definitiv.
Si-ncepi sa ratacesti, sa iti cauti aripile pierdute, neavand siguranta ca vrei sa le mai gasesti. Poate, atunci, iarasi are sa ti le franga cineva. Se spune ca drumul e mai frumos decat posibilul loc in care ai ajunge. Atunci sa fie oare mai frumoasa cautarea insasi decat zborul in sine? Tind sa cred ca nu. Si, de fapt, ce inseamna, in ultima instanta acest zbor?
Cred ca mai mult credinta decat speranta, intr-un vis. Dar e posibil sa crezi intr-un vis? E posibil sa crezi in ceva ce nu exista? Inseamna atunci, oare, ca visul se ridica la rang de realitate? Si-abia acum realizezi ca e totusi doar un vis. Si-acesta e momentul in care aripile dispar...Uneori poti zbura si fara aripi. Zbor ce nu dureaza decat o clipa, zbor ce nu te inalta, ci zbor care te doboara. E asemeni unei caderi de pe o cladire foarte inalta.
O speranta nu-i destul? Se pare ca nu. Sau poate ca nu mai exista nici o speranta...a pierit, poate, demult...Insa, in drum spre naruirea ei, incerc sa ma agat de urmele abia trasate...hmm...o vad cum se transforma in nisip si mi se scurge prin simturi.
Insetata de certitudini, nu ma aleg decat cu aripi frante si cu un graunte de nisip...poate, cine stie, candva, acest graunte de nisip va rodi si vor inflori alte fire de nisip...
Atunci cand cerul este acoperit de nori, nu putem vedea soarele, dar stim ca exista.
“Sã-þi spun ce este dragostea adevãratã. E credinþã oarbã, umilinþã fãrã preget, supunere desãvârºitã, încredere ºi dãruire împotriva ta însuþi, împotriva lumii întregi. Dragostea înseamnã sã îþi dai inima ºi sufletul întreg celui care þi le va zdrobi.” (Marile speranþe-Charles Dickens)
Ai dreptate in tot ceea ce spui, caracterizare perfecta a pierderii de sine in celalalt, despre care nu mai stii daca exista sau daca e ceea ce credeai tu, atunci cand i-ai oferit totul, intr-un impuls sinucigas, intr-o imbratisare kamikadze, in care doar tu esti cel care isi pierde viata, pentru ceva care oricum ti se va lua. Multumesc pentru citatul din Dickens, "Marile Sperante" era unul dintre romanele preferate. Inca mai este. Imi trezrste multe nostalgii.

Postat pe 2 Octombrie 2009 17:40
De la: silviutza_m, la data 2009-10-01 09:13:21" Unde-i noaptea ce mi-a dat-o
Pregatita nefiind s-o am
Unde-i plaja,ce mi-a luat-o
Cinde spre el inotam ?

Unde-i vara de matasa,
Imbracindu-i corpul dalb
Ce-aprindea,timid,prin casa
Asternutul de prea alb ?

Unde-i mina ce-o simteam
Cum m-atinge
Serpuita,inuman,
Strecurindu-se sub cearceaf?

Unde-i ploaia ce-o punea
Printre corturi de nuiele,
Aducind miros de rai
Cum stateam legati de stele ? ..."
Foarte frumos si profund. Vara aceea n-o vei uita niciodata. E o parte din tine, ca si el, fostul tau partener, pe termen scurt, dar definitiv.

Postat pe 2 Octombrie 2009 17:43
De la: silviutza_m, la data 2009-10-01 15:57:07"...Orice lucru se poate transforma in contrariul sau, asa incat dam din ras in plans si invers, din iubire in ura, din putere in slabiciune, din puritate in pacat. Sentimentele opuse (ne spun fizicienii) genereaza aceasta unda. Depasind un anumit prag al trairii, ceea ce noi credem a fi bine sau rau se confunda pana la asemanare. Ne putem misca creativ numai intre extreme, nu si dincolo de ele. Marile fericiri se strivesc sub pasii unor intamplari care ne transporta uneori intr-un mare Iad.

Daca ne permitem sa suferim prea mult ori gasim continuu cauze de suferinta, fie in ceilalti, fie in noi insine, poate fi, pentru ca suferinta ne energizeaza si ne da sentimentul profund (neconstientizat) ca traim fericirea..." octavian paler
Superb citatul din Paler. Si mie mi-a placut autorul. Intr-adevar, suferinta, pendularea intre extreme ne face creativi, pentru ca din suferinta se nasc crampeie de minuni, care traverseaza timpul nostru precum cometele infinitul. Noi, in cautarea perfectiunii. Sublima cautarea, nu rezultatul ei.

Postat pe 2 Octombrie 2009 17:47
eu inca sufar ca nu pot sa fiu cu persoana iubita.cine imi poate da niste sfaturi sa imi scrie mesaje private la profil si dati-mi adresa si vb.sunt disperata...
iulia069834
Postat pe 2 Octombrie 2009 17:51

" Soartã, eu te-aº blestema
Cã-ai trecut pe-alãturea,
Te-aº goni ca sã te pierzi,
Dacã n-ar fi ochii verzi.

ªi de ce, dragã Ursitã,
Mã încerci printr-o ispitã?
Nu mã plîng, cã-þi datorez
Ochii lui cu codri verzi.

Picã-þi port, o, rãu destin,
Dar mi-ai dat ºi-un dar divin -
Prin tristeþe - ca sã vezi
Un bãrbat cu ochii verzi. "

Chiar atunci cînd mi s-a stinge
Doru, sufletul mi-a frînge
ªi voi fi de el departe,
Nu te voi urî de moarte.
Soartã, dacã-o sã-l visez
Pe Acel cu ochii verzi.
silviutza_m
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:03
De la: silviutza_m, la data 2009-10-03 17:03:47
" Soartã, eu te-aº blestema
Cã-ai trecut pe-alãturea,
Te-aº goni ca sã te pierzi,
Dacã n-ar fi ochii verzi.

ªi de ce, dragã Ursitã,
Mã încerci printr-o ispitã?
Nu mã plîng, cã-þi datorez
Ochii lui cu codri verzi.

Picã-þi port, o, rãu destin,
Dar mi-ai dat ºi-un dar divin -
Prin tristeþe - ca sã vezi
Un bãrbat cu ochii verzi. "

Chiar atunci cînd mi s-a stinge
Doru, sufletul mi-a frînge
ªi voi fi de el departe,
Nu te voi urî de moarte.
Soartã, dacã-o sã-l visez
Pe Acel cu ochii verzi.
Multumesc pentru postarea ta, Silviutza. Sunt niste versuri, ca un descantec plin de sensibilitate, de pasiune si de suferinta. Te pup scumpa mea.

Postat pe 6 Octombrie 2009 12:46
" As vrea...

Buzele tale sa le pot saruta
Trupul superb sa ti-l pot mangaia
Ochii frumosi sa ii privesc as vrea
Si sa raman mereu iubita ta.

Voi fi ce n-ai visat vreodata
Un vant care usor spre cer te poarta
Voi adia doar pentru tine
Si inima mea-ti va apartine.

As vrea sa-ti simt in noapte mangaierea
Atunci cand domina tacerea
Sa fiu ce n-a fost nimeni pentru tine
In lumea asta plina de suspine...

Numai cu tine as vrea eu sa traiesc
Cu tine as vrea sa infloresc
Cu tine sa imbatranesc
Si tot cu tine-n Rai sa ma gasesc! "

sper ca nu sint enervante si nedorite versurile alese de mine si postate aici ...ca uneori citeva versuri defineste mai mult si mai bine ceea ce ne aprinde simturile si ceea ce ne domina ;acele sentimente traite cu tot zbuciumul launtric care parca ar vrea sa razbata si sa ne elibereze odata ...
silviutza_m
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:31
De la: silviutza_m, la data 2009-09-29 17:28:02Cugetare:...
ca sa va mai descretiti fruntile ...
cica
" E important sa gasesti un barbat, pe care sa te poti baza si care sa nu te minta...
E important sa gasesti un barbat, care sa te ajute in gospodarie, care din când in când sa gateasca, si in plus sa aiba o slujba...
E important sa gasesti un barbat, care sa te faca sa râzi si sa te simti bine...
E important sa gasesti un barbat, care sa a fie bun in pat si care sa faca dragoste cu tine din placere...
Atentie!!!
ce e cel mai important e ca cei 4 barbati sa nu se cunoasca între ei! "


repede,unde comand si eu 4 barbati din astia?

Postat pe 6 Octombrie 2009 21:56
De la: silviutza_m, la data 2009-10-06 14:31:39 " As vrea...

Buzele tale sa le pot saruta
Trupul superb sa ti-l pot mangaia
Ochii frumosi sa ii privesc as vrea
Si sa raman mereu iubita ta.

Voi fi ce n-ai visat vreodata
Un vant care usor spre cer te poarta
Voi adia doar pentru tine
Si inima mea-ti va apartine.

As vrea sa-ti simt in noapte mangaierea
Atunci cand domina tacerea
Sa fiu ce n-a fost nimeni pentru tine
In lumea asta plina de suspine...

Numai cu tine as vrea eu sa traiesc
Cu tine as vrea sa infloresc
Cu tine sa imbatranesc
Si tot cu tine-n Rai sa ma gasesc! "

sper ca nu sint enervante si nedorite versurile alese de mine si postate aici ...ca uneori citeva versuri defineste mai mult si mai bine ceea ce ne aprinde simturile si ceea ce ne domina ;acele sentimente traite cu tot zbuciumul launtric care parca ar vrea sa razbata si sa ne elibereze odata ...


sunt frumoase ,triste si romantice,nicidecum enervante.

Postat pe 6 Octombrie 2009 21:57
buna ma bucur ca mi sunteti alaturi...........sincer....azi e prima zi cand sunt ok...dupa operatie...caci da am fost opertata....................si sincer cred ca Dumnezeu a vrut sa mi arate ca viat merita traita si ca trebuie sa apreciez pe cine merita si-mi este alaturi. dupa operatia suferita....care se preconiza a nu fi f grea sa transformat intr una destul de dificila caci mi sa gresit doza de anestezic si se pare ca nu mai voiam sa ma trezesc....si dupa simptome am facut stop pe masa de operatie....sunt de specialitate si cred ca asta a fost. Se pare ca m-am nascut a doua oara:).Acum sunt din ce in ce mai bine.
povestea mea?e lunga dar a avut si momente frumoase...o sa incerc cat pot sa povestesc .
totul a inceput la sf lui ianuarie 2008 cand nu stiu un anunt la televizor ma facut sa ma hotarasc sa fac sc de soferi. Aveam 31 de ani....si parintii nu erau de acord cu motivatia ba ca sunt prea mica de statura ca nu e nevoie ca..ca ca...eu atunci m am hotarat mi am sunat fratele si am planuit sa fac asta pe ascuns...numai noi stiam...Mi am sunat instr care mi-a si comunicat ce acte imi trebuie.Ne cunosteam din 1999....ca si vecini.....el se despratise intre timp si se mutase la mama lui......iar fosta sotie ,o femeie extraordinara se mutase si ea cu copii la mama ei. toate bune si frumoase ma intalnesc a doua zi ii dau actele si planificaram sa incepem urmatoarea zi....incepem lectiile...nu ma descurcam taman f bine dar ma straduiam.El mai mare ca mine 40 de ani...un barbat nici frumos nici ingrijit,un barbat si atat....Eu cu o cariera stralucita si cu un viitor oarecum asigurat....priveam aceasta intalnire din punct de vedere profesional.Dupa o saptamana si ceva l-am vazut destul de comunicativ....sa-mi arate anumite lucruri pesonale...sa vb despre ele.....eu sunt destul de rece in relatiile cu barbatii....si vb doar asa ca sa nu par f rea.....dar deloc interesata de subiectele pe care mi le tot afisa.......dupa doua sapt si insa....nu stiu ce sa intamplat...ma tot criticat in ziua aceea ca nu stiu nimic ca nu am invatat nimic...iar eu nu am facut decat sa am stramb...dar culmea in acel moment el sa uitat in ochii mei si eu in ai lui...cateva secunde am simtit ceva inexplicabil...apoi el si a ridicat capul si neam tot uitat asa cateva secunde bune...pur si simplu am simtit ca ma pierd in ochii lui albastrii(mie nu mi placeau barbatii cu ochi albastrii). DIN ACEL MOMENT A INCEPUT POVESTEA NOASTRA....la a doua intalnire el a vrut deja sa ma sarute insa eu derutata nu am priceput si nu a mai indraznit..parca l intimidam...discutiile noastre au devenit din ce in ce mai timide...eu ma vastaceam el al fel....Ce ma oprea pe mine sa fac ceva era ca ....nu era singur ...avea o femeie [tr care isi lasase de fapt familia....cu care cred din auzite traia cand era inca casatorit.....Pana la sf scolii eu am stat ferma pe pozitie nu i am raspuns deloc la micile avansuri....care erau destul de subtile....apoi dupa ce nu ne am mai vazut ceva parca ma indemna sa l caut....dar stiindu i insa trecutul am zis nu....eu nu pot face asta....mai ales ca in materie de relatii stateam f prost...nu avusesem nici o rel doar mici incercari....si era catalogata ca o fata destul de serioasa si care se ocupa numai de invatat...ceea ce era si adevarat...dar nu din cauza ca asta imi doream ci doar ca nu mi cazuse nimeni pe plac....el a inceput sa ma caute....pe net....i am raspuns la inceput cu discutii destul de vagi....dupa care sa zic la o luna si poate doua a inceput cu mici glumite ..cu referire la intalnire, la o cafea.............asta ma derutat destul de tare...........am crezut ca e o gluma stiindu i statutul........si am continuat doar sa glumim ...mai ales eu pe net.....gluma a devenit serioasa...si avansurile au continuat....doar toate duceam intr un singur loc....o intalnire in doi la mine acasa la o cafea dar nicidecum dimineata......asta ma facut sa cred ca nu dorea nimic serios.........dar vrajita de el...am cazut in plasa.....si incet incet cred ca m am indragostit ..........imi aduceam aminte de privirile pe care ni le atuncam si cum ochii lui luceau si se comporta cand ne vedeam ocazional...in public.....dupa taraganari multe....parca voiam sa fiu cu el...nu stiu...am simit ca ma atrage f tare....ff tare din punct de vedere sexual ceea ce nu facuse nici un barbat pana atunci.......Imi promisesem candva ca daca voi intalnii pe cineva sa ma atraga in acest sens voi merge pana la capat indiferent de urmari............am incercat sa ma opun sentimenteler..pana cand intr o seara dupa o lunga discutie...mi-a zis clar...ca a obosit sa alerge....si a fost ultima discutie...Am crezut ca mor apoi cand am vazut ca nu ma mai cauta era disperata....am inceput eu sa l caut dar el nu-mi mai raspunde.....am regretat enorm ca nu am incercat atunci...................si am trimis nu stiu cate mesaje....nu mai stiu cat m am tot chinuit sa il fac sa raspunda.Dupa o periada nu f lunga...mi a raspuns...si am hotarat sa ne vedem....dar soarta a focaut ca el s anu vina...probabil ca nu ma crezut ca ma razgandisem....chiar era f surprins...si tot asa urmatoarea intalnire am muncit tot eu sa o capat...culmea e ca din greseala tot eu sunt cea care nu vreau sa cobor ...din ceva motive....si iar se supara...si iar eu incer impacarea......Dupa inca o luna de chin sa l lamuresc ,sa mi cer iertare....sa sa ..sa .deja imi pierdusem speranta...........eram f dezamamgita de mine...simteam ca l iubesc acum atata de tare cum nu iubeam pe nimeni....a,m zis ca daca am planificat voi merge pana la capat cu toate chinurile si riscurile....si zis si facut deja era neiembrie si i am trimis un mesaj si a aparut pe net
l am abordat si din discutie in discutie
mi a zis clar
vin la tine
i am zis hai dimineata la o cafea....ca sunt obosita acum pe seara..zos si facut
ajunsa acasa primesc mesaj ca el sa hotarat sa ne vedem acum seara era deja ora 22...am zis nu dim e mai bine...de unde sa priceapa ma sunat si a zis...ca si el sosise tarziu acasa si va venii ep la mine la 1...nu stiu ce mi -a venit si am zis da
era nerabdator sa prezenatat mai devreme....era o situatie ciudata ....noi avusesem o rel strict profesionala......................si din vb in vb...............se facuse tarziu ...ca ne culcam...eu mititica chiar am crezut...................dar de unde se lasa cu mai mult decat un simplu culcat......dar uitai un amanunt ...eram virgina:)......pff cum s ai zic....sincer nu am putut....situatia sa incins atat de tare...eu in schimb eram ca un arici speriata f tare ...caci cum ziceam re;latii cu barbati mai deloc....gandind acum m-am comportat f ciudat ..eu zic ca daca era un barbat destept poate ca trebuia sa priceapa...el ma intrebat ca ce am ...am fost agresata de ma comport asa..........parca aveam limba legata...voiam sa fiu cu el...dar nu i puteam spune adevaraul...........Logic la descoperit la fata locului...asta nu i am placut..sa enervat f tare....dar nici nu a abandonat.a mers mai departe.................fara prea mult preludiu......acum imi dau seama chiar deloc preludiu.................a fost groaznic.......dupa stiu doar ca nu am scos o vb...........din momentul ala nu am mai vb....si dupa ce a plecat caci inainte mi a tinut o lectie de o ora inloc sa ma tina in brate...ca ce ma apouycat ca de ce enu am ami asteptata ca el; mai vine da nu poate mereu caci stiu eu de ce.........toate s -au schimbat din momentul ala........Ma asteptam sa primesc altceva............am primit doar lectii de moralitate............oricum a fost groaznic ce pot zice....Mi-a zis ca nu vrea sa iasa din viata mea ca un magar...oare?...il abordam disperata nu f rar sa nu par iesita din comun.........nu facea decat sa mi raspunda cu....bine hai ca ma treaba.....mi-a fost cumplit....nea m revazut in februarie cand dupa o gluma....sa prezentat la usa....crezand ca o sa l servesc ca pe tava.....logic nu a primit....am inceput sa l deranmjez din ce in ce mai rar............ma intrebat chiar daca am un prieten...nu stiu de ce...si apoi cu recomandarea ....marita te......Cand l am intrebat...de ce?....mi sa raspuns...sa ai ce face....of si cate si mai cate............eu asa in prostia mea...il iubesc f tare.......am incetata sa i mai las vreun mesaj.....................sau sa l caut ..el nici atat.....Acum dupa operatie incerc sa vad altfel viata ...pacat ca si-a batut joc de un suflet curat...care nu a fcaut decat sa i daruiasca ceva fara a cere multe in schimb doar poate o imbratisare...si un pic de atentie....
Acum chiar trebuie sa ma ocup de mine...................si numai de mine....dar cateodata ma doare sufletul candind ca ma asteptat 31 de ani sa ma indr si am gresit persoana....cine stie....o privesc doar ca pe un inceput...si atat...............
kudika048217
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:03
buna ziua
am citit povestea ta
nu te merita si nici tu nu cred l-ai iubit cu adevarat pentru ca :“Sã-þi spun ce este dragostea adevãratã. E credinþã oarbã, umilinþã fãrã preget, supunere desãvârºitã, încredere ºi dãruire împotriva ta însuþi, împotriva lumii întregi. Dragostea înseamnã sã îþi dai inima ºi sufletul întreg celui care þi le va zdrobi.” (Marile speranþe) Charles Dickens.

Bucura-te de viata si.....
Cand iti vine sa plangi
Adu-ti aminte de clipele in care zambeai
Cand simti ca viata nu are nici un rost
Gandeste-te la cei ce mai au o zi de trait
Cand simti ca vrei sa mori
Gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca

Iubeste-ti viata
emiliabeatrice
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:19
A iti darui virginitatea unui porc, caci altfel nu il pot denumi pe acela cu care tu ai facut-o, este una din marile greseli pe care le face o fata care viseaza muuuuult prea multi ani la "Fat-Frumos"!
Totul a fost in mintea ta, el nu a facut decat sa profite de inocenta si credulitatea ta, insa este cert faptul ca tu ai fost aceea care ai alimentat toata povestea aceasta! Ma intreb de ce totusi il cauti sau l-ai mai cautat dupa ce a abuzat de tine. Caci asta a facut, a profitat in modul jegos de faptul ca te-ai daruit pe tava. Cum ar fi sa ii strecori o data ca ii spui sotiei lui? Merita incercat si ai sa vezi cum te va jigni in modul cel mai ordinar!
Trebuie macar sa primesti ceea ce ti s-a intamplat ca o lectie, de pe urma careia sa inveti si sa extragi partea pe care trebuie sa nu o mai repeti niciodata in viata ta!
Lasa timpul sa vindece ranile si ma rog pentru tine si tineretea ta, sa gasesti omul potrivit care sa te aprecieze pentru ceea ce daruiesti, pentru sufletul tau curat si pentru visele tale care vad ca au ramas pure.
Iti doresc TOT binele si sa mergi mai departe invatand lectia.
P.S. NU TU trebuie sa ii cauti, ci ei trebuie sa alerge dupa tine! Sa NU uiti asta!

pergolese
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:44
De la: scorpio67, la data 2009-10-06 21:56:31
De la: silviutza_m, la data 2009-09-29 17:28:02Cugetare:...
ca sa va mai descretiti fruntile ...
cica
" E important sa gasesti un barbat, pe care sa te poti baza si care sa nu te minta...
E important sa gasesti un barbat, care sa te ajute in gospodarie, care din când in când sa gateasca, si in plus sa aiba o slujba...
E important sa gasesti un barbat, care sa te faca sa râzi si sa te simti bine...
E important sa gasesti un barbat, care sa a fie bun in pat si care sa faca dragoste cu tine din placere...
Atentie!!!
ce e cel mai important e ca cei 4 barbati sa nu se cunoasca între ei! "


repede,unde comand si eu 4 barbati din astia?


din moment ce e imposibil de gasit toate astea calitati la un singur barbat ...eu cred ca ne am multumi si cu 75 la suta din calitati la un singur barbat;ar fi ideal_calitati de la punctul 2 , 3 , si 4 bineinteles...
si daca ar fi totusi prea mult de cerut pe un singur cap de om, apai macar 50 la suta si tot ar fi bine...calitati de la punctul 4 _obligatoriu si unul din oricare celelalte calitati ...insa acelea de potenta sexuala sint musai necesare...
silviutza_m
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rujul rosu... cum sa il alegi corect?? 23 De la: anca_buzea 25 Mai 2010 21:26
Machiaj Halloween 3 De la: FLORY_DULCIK 13 Noiembrie 2009 21:36
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:06
Make-up profesional cu produse de marca - la domiciliu clientei 3 De la: Frumusete_La_Superlativ_1 25 Martie 2016 00:30
A-ti folosit o trusa de machiaj in genu acesta... 6 De la: carina87 29 Mai 2014 12:20