Setari Cookie-uri

O poveste de dragoste esuata....

Buna...am tot citit povesti de dragoste asemanatoare cu a mea dar eu tot nu stiu ce sa fac asa k am sa va povestesc poate ma puteti ajuta cu un sfat....Am o relatie de 3 ani akum dak o mai pot numi asa....bineinteles k la inceput totul a fost frumos k in orice relatie dar deupa cateva luni aproximativ 6 totul sa dus de rapa si de atunci trag singura k sa tin relatia asta la suprafata...sunt prea rare momentele in kre imi arata k ii pasa...in rest certuri , indiferenta si reprosuri pe care numai eu le primesc chiar daca el este de vina.....ne-am iubit mult dar....sa intamplat ceva si nu stiu ce si totul sa dus la vale....nu are pe altcineva sau o ascunde foarte bine....nu stiu ce sa fac pentru k dupa 3 ani nu mai am putere sa lupt, nici makr nu mai pot plange din kuza lui sau pentru el...nu demult am intalnit un baiat care sincer pentru mine este exact jumatatea mea....si stiu k si pentru el sunt la fel sau asta ma face sa cred....imi spune mereu k C nu ma merita si k nu face altceva decat sa ma faca sa sufar...chiar mia spus k iar placea sa avem o viata frumoasa impreuna pentru k stie ce fel este , trecand si el prin acelasi lucru numai k la el relatia sa sfarsit gasind-o pe ea cu altul in pat....nu stiu ce sa fac ...nu vreau sa il fac nici pe el sa sufere dar totusi ink nu am putere sa pun punct relatiei kre imi manank toate fericirea...va rog spuneti-mi ce as putea face
biank13
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:26
trebuie sa renunti la acesta relatie si sa nu mai privesti inapoi... fii puternica
lao_kudika
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:19
nici nu stiu cu ce sa incep…:(…cred ca ar fi bine daca as lua-o cu inceputul..
totul a inceput acum…2 ani..cand am cunoscut un baiat pe internet[este din acelasi oras cu mine]am vorbit cam vreo 3 sapt pe messenger pana cand ne-am hotarat sa ne intalnim..am pus un pariu..[si l-am lasat pe el sa castige] am iesit…ne-am simtit foarte bine…ne vedeam la scoala…vbm pe mess pana cand totul incepea sa devina serios, adica mai urma sa-mi spuna sa fim impreuna…eu asteptam sa spuna chestia asta insa..nu a fost asa…a inceput sa ma evite.am vb cu prietenii [avem prieteni comuni]..am incercat sa aflu care e problema si mi-au spus…..k el avusese o relatie cu o fata si inca o iubea foarte mult si vroia sa fie cu ea..nu m-am simtit bine dar tot am ramas prieteni[insa sentimentele mele nu eu disparutsi tot am insistat..insa de fiecare data cand simteam ca e ceva imi spunea ca o iubeste si nu poate..de 3 ori am primit raspunsul asta..pana vara toamna trecuta cand mi-am gasit pe cineva[un turc..vb pe internet..stiu ce credeti k era vrajeala..dar nu..era totul foarte serios] in iarna cand a inceput sa vina acasa de la facultate am inceput sa iesim in oras [ca prieteni] imi povestea ce-l necajeste si eu la fel…pana pe 8 martie cand am iesit in oras..am fost la restaurant..am mancat ne-am simtit bine si cand m-a condus acasa am inceput sa glumim m-am dat cu luciu si am inceput sa-l pup[pe toata fata in afara de buze]si dupa ce am ras ..am glumit ma ia si ma saruta..
am ramas masca..nu ma asteptam..si am inceput sa vorbim despre fosta lui si despre turcul meu…mi-a spus k nu-i mai pasa de ea nu l-am crezut bineinteles..dar am riscat ..si m-am implicat intr-o relatie cu el..desi stiam ca inca o iubeste si ca o sa sufar..timp de 6 luni am dat tot ce aveam mai bun din mine , i-am aratat foarte multa intelegere si iubire, chiar si cand mi-a spus in fata ca inca o iubeste..m-am incapatanat sa continui..si am ajuns in ziua in care simt ca nu mai pot..pentru ca aseara am vorbit despre ea si l-am intrebat de ce se tot agata de amintirea ei…ca nu se merita..[ea l-a inselat si l-a fct sasufere f mult]si mi-a spus ca atunci acand a fost cu ea era copil si ce s-a intamplat atunci a ramas intiparit bine in sufletul lui..si apoi l-am intrebat : uite ai foarte multe expemple in fata..multi prieteni de-ai tai au avut relatii mai lungi si mai inchegate dacat ai avut-o u cu ea is totusi au trecut peste … si el imi spune ca ei au gasit pe cineva mai bun decat respectiva…:|..am ramas socata..adica dupa ce i-am iertat atatea,i-am aratat atata intelegere si atata dragoste tot ea e mai buna decat mine?..nu mai pot continua…il iubesc dar..ma doare sufletul sa aud ca munca mea de 6 luni a fost in zadar..nu stiu ce s amai fac..:((
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:24
as vrea sa fiu la fel de puternica k atunci knd e departe de mine dar park simte si knd vreau sa vb despre asta se poarta foarte frumos.....nu stiu ce sa cred si mai ales nu stiu ce sa fac
biank13
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:23
Cand ai spus ca sunt multe povesti ca a ta, ai zis bine, a mea cam la fel, de 3 ani impreuna, a fost o mare iubire, dar totul a inceput sa o ia la vale, poate ink ne mai iubim cine stie, iar acum cand eu am luat decizia sa ne despartim el e terminat incearca sa vorbeasca frumos, ma tot cauta, a si plans, e disperat, dar eu una nu mai vreau suferinta, am plans cu el in 3 ani ca in 20 de ani...am intalnit si eu alt baiat, asta mi-a dat putere sa merg mai departe ca altfel poate o continuam, dar mi-am zis mai bine ma opresc acum cand nu e foarte tarziu, de ce sa continuam cand nu ne mai intelegem..ia gandeste-te si tu daca nu merge acum peste ani si ani crezi ca va fi mai bine..nu
iubi7a_lui
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:31
nu privi in urma!ce mai astepti?compasiune?trebuie sa fii hotarata!
cryyssss
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:13
Ai auzit vreodata vorba cum ca :"nu incerca sa faci sa infloreasca trandafiri acolo unde nu sunt boboci!"...??
kudika069389
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:42
parca simte?...asta se cheama santaj,de ce nu se comporta la fel tot timpul?... nu te-ai saturat sa simti k lupti cu" morile de vant",nu ai obosit sa te prefaci k totul e ok?...cat mai ai pana ajungi la faza k simti efectiv k cersesti atentia si dragostea lui?... renunta fara remuscari...si fa-o pt tine!!!el nu cred k ar ezita...
kudika069389
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:49
folow your heart ;)
eleny0407
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:02
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 14:24:59nici nu stiu cu ce sa incep…:(…cred ca ar fi bine daca as lua-o cu inceputul..
totul a inceput acum…2 ani..cand am cunoscut un baiat pe internet[este din acelasi oras cu mine]am vorbit cam vreo 3 sapt pe messenger pana cand ne-am hotarat sa ne intalnim..am pus un pariu..[si l-am lasat pe el sa castige] am iesit…ne-am simtit foarte bine…ne vedeam la scoala…vbm pe mess pana cand totul incepea sa devina serios, adica mai urma sa-mi spuna sa fim impreuna…eu asteptam sa spuna chestia asta insa..nu a fost asa…a inceput sa ma evite.am vb cu prietenii [avem prieteni comuni]..am incercat sa aflu care e problema si mi-au spus…..k el avusese o relatie cu o fata si inca o iubea foarte mult si vroia sa fie cu ea..nu m-am simtit bine dar tot am ramas prieteni[insa sentimentele mele nu eu disparutsi tot am insistat..insa de fiecare data cand simteam ca e ceva imi spunea ca o iubeste si nu poate..de 3 ori am primit raspunsul asta..pana vara toamna trecuta cand mi-am gasit pe cineva[un turc..vb pe internet..stiu ce credeti k era vrajeala..dar nu..era totul foarte serios] in iarna cand a inceput sa vina acasa de la facultate am inceput sa iesim in oras [ca prieteni] imi povestea ce-l necajeste si eu la fel…pana pe 8 martie cand am iesit in oras..am fost la restaurant..am mancat ne-am simtit bine si cand m-a condus acasa am inceput sa glumim m-am dat cu luciu si am inceput sa-l pup[pe toata fata in afara de buze]si dupa ce am ras ..am glumit ma ia si ma saruta..
am ramas masca..nu ma asteptam..si am inceput sa vorbim despre fosta lui si despre turcul meu…mi-a spus k nu-i mai pasa de ea nu l-am crezut bineinteles..dar am riscat ..si m-am implicat intr-o relatie cu el..desi stiam ca inca o iubeste si ca o sa sufar..timp de 6 luni am dat tot ce aveam mai bun din mine , i-am aratat foarte multa intelegere si iubire, chiar si cand mi-a spus in fata ca inca o iubeste..m-am incapatanat sa continui..si am ajuns in ziua in care simt ca nu mai pot..pentru ca aseara am vorbit despre ea si l-am intrebat de ce se tot agata de amintirea ei…ca nu se merita..[ea l-a inselat si l-a fct sasufere f mult]si mi-a spus ca atunci acand a fost cu ea era copil si ce s-a intamplat atunci a ramas intiparit bine in sufletul lui..si apoi l-am intrebat : uite ai foarte multe expemple in fata..multi prieteni de-ai tai au avut relatii mai lungi si mai inchegate dacat ai avut-o u cu ea is totusi au trecut peste … si el imi spune ca ei au gasit pe cineva mai bun decat respectiva…:|..am ramas socata..adica dupa ce i-am iertat atatea,i-am aratat atata intelegere si atata dragoste tot ea e mai buna decat mine?..nu mai pot continua…il iubesc dar..ma doare sufletul sa aud ca munca mea de 6 luni a fost in zadar..nu stiu ce s amai fac..:((


deschide un topic ca nu e frumos sa invadezi topicul altcuiva
si da-l in ... mamii lui de frustrat
cat urasc astfel de barbati patetici ce mai fac si pe martirii
tu te dai de ceasul mortii si lui inca ii curg balele dupa fosta si mai are tupeul sa iti si spuna ca prietenii lui au gasit pe cineva mai bun
ii dadeam o bunatate de nu putea sa o duca
si tu ce ai cautat atata dupa fundul lui? si de 3 ori?
asta nu pot intelege
ai incercat 1, 2 la revedere
si stai calma ca a vazut ca nu iti mai pierzi vremea cu el si gata te vrea ca de era bine sa aiba pe cineva care incearca la nesfarsit
si el ce face sa gaseasca alta mai buna?
nimic
decat sa planga...
spune-i mai bine sa se impuste macar asa nu mai sufera nici el si nu mai sufereai nici tu
nu trebuie acum sa plangi o viata pentru el
ti-e greu dar gata capul sus
si ai grija data viitoare
cine te vrea cu adevarat umbla el dupa tine si fara sufletul in piuneze
petaloudita
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:33
De la: cryyssss, la data 2009-09-15 21:13:26nu privi in urma!ce mai astepti?compasiune?trebuie sa fii hotarata!

tocmai
daca nu era un altul nu renuntai
de ce tre sa astepti un altul ca sa poti renunta la celalalt?
nu iti fa griji ca aproape in aceeasi situatie am fost si eu :sml-ashamed0001
dar daca nu mai merge si ai incercat de ti-a venit rau lasa ca altul la rand asteapta
petaloudita
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:42
scuze, am citat pe alrcineva
petaloudita
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:44
Rupe relatia,daca spui ca este indiferent,probabil nu va suferi prea mult,in plus cred ca merita sa sufere dupa cate lacrimii ai varsat pentru el.Ai noroc ca ai intalnit un baiat cu care ai putea incepe o alta poveste de dragoste,multe fete rup relatia in care sunt implicate si isi gasesc cu greu iubiti.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa ne mutam amandoi :x 12 De la: ZeePinkStar 11 Septembrie 2011 22:02
Maturitatea...pt fiecare ins altceva! 22 De la: joana_rise 8 Februarie 2009 14:07
...alcoolul... 7 De la: Zaraza 26 Decembrie 2009 18:21
lectura.... 20 De la: kudika023770 23 Octombrie 2009 19:22
ce parere aveti depsre femeia rac si barbatu gemeni...? 1 De la: lenzo 2 Iunie 2010 10:14