Setari Cookie-uri

10 ani si 8 luni

De la: anybody, la data 2009-09-10 14:16:38
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:11:58mi-e sila de ceea ce am citit aici...si nu de ce scrisese acea fatuca ci de replicile unor persoane inteligente de pe acest forum
fata era probabil la sfarsitul clasei a patra,poate ma-sa s-o fi gandit ca e prematur sa ii explice mai pe indelete cum sta treaba cu oralu sau analu insa faptul ca noi,oameni maturi luam in deradere drama (ca pana la urma aia e) acestei fete,e strigator la cer.
nu va rugatzi sa nu avetzi fete(cele care inca nu le avetzi)pt ca la baietzi poate fi cu mult mai rau.




laura si eu am o fata de aproape 11 ani si cum puii mei sa-i explic sau sa incep sa-i fac educatzie sexuala(asta presupanand anal si pozitzii)cand eu o vad cat de frumos se joaca inca cu papusile sau cand ii fura sora-si cubuletzele pentru ca inca ii este drag sa construiasca si ea cum as putea sa-i vorbesc despre orale si anale? explicati-mi si mie ca io nu pricep


vei stii cand si ce sa ii spui donty,crede-ma
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:18
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:11:58mi-e sila de ceea ce am citit aici...si nu de ce scrisese acea fatuca ci de replicile unor persoane inteligente de pe acest forum
fata era probabil la sfarsitul clasei a patra,poate ma-sa s-o fi gandit ca e prematur sa ii explice mai pe indelete cum sta treaba cu oralu sau analu insa faptul ca noi,oameni maturi luam in deradere drama (ca pana la urma aia e) acestei fete,e strigator la cer.
nu va rugatzi sa nu avetzi fete(cele care inca nu le avetzi)pt ca la baietzi poate fi cu mult mai rau.



Laura, parintii au mari probleme, in primul rand.

Pai in ce circumstante o pustoaica de clasa a 4-a sau a 5-a are timp sa stea "zilnic" cu un baiat, sa faca sex fara ca parintii sa se intrebe: nenica, unde e copila aia? Cu cine? Ce face?

Iti dai seama ca - daca nu se intreaba - ceva e foarte-foarte-foarte-foarte defect si la ei...
Uite, tocmai i-am dat copy/paste amicei mele, care are o fetita de exact aceeasi varsta. Pustoaica e model (face reclame, adica). Vorbeste 2 limbi straine deja. E campioana la karate. Si e interesata de plusuri si abtipilduri.
Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:20
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:16:38
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:11:58mi-e sila de ceea ce am citit aici...si nu de ce scrisese acea fatuca ci de replicile unor persoane inteligente de pe acest forum
fata era probabil la sfarsitul clasei a patra,poate ma-sa s-o fi gandit ca e prematur sa ii explice mai pe indelete cum sta treaba cu oralu sau analu insa faptul ca noi,oameni maturi luam in deradere drama (ca pana la urma aia e) acestei fete,e strigator la cer.
nu va rugatzi sa nu avetzi fete(cele care inca nu le avetzi)pt ca la baietzi poate fi cu mult mai rau.




laura si eu am o fata de aproape 11 ani si cum puii mei sa-i explic sau sa incep sa-i fac educatzie sexuala(asta presupanand anal si pozitzii)cand eu o vad cat de frumos se joaca inca cu papusile sau cand ii fura sora-si cubuletzele pentru ca inca ii este drag sa construiasca si ea cum as putea sa-i vorbesc despre orale si anale? explicati-mi si mie ca io nu pricep


recunosc ca m am gandit sa vb cu toni (9 ani)....despre sex..dar el ma impusca cu laserul si eu sa i explic cum sta treaba cu orgasmul si cand tre sa inceapa????
anot
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:22
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:20:24
Laura, parintii au mari probleme, in primul rand.

Pai in ce circumstante o pustoaica de clasa a 4-a sau a 5-a are timp sa stea "zilnic" cu un baiat, sa faca sex fara ca parintii sa se intrebe: nenica, unde e copila aia? Cu cine? Ce face?

Iti dai seama ca - daca nu se intreaba - ceva e foarte-foarte-foarte-foarte defect si la ei...
Uite, tocmai i-am dat copy/paste amicei mele, care are o fetita de exact aceeasi varsta. Pustoaica e model (face reclame, adica). Vorbeste 2 limbi straine deja. E campioana la karate. Si e interesata de plusuri si abtipilduri.


Sa stii ca nu conteaza prea mult asta. Copii au o capacitate extraordinara de a se ascunde de parinti si de a sti, instinctiv sau nu, ce sa spuna acasa.
Kathara
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:23
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:18:37
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:16:38
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:11:58mi-e sila de ceea ce am citit aici...si nu de ce scrisese acea fatuca ci de replicile unor persoane inteligente de pe acest forum
fata era probabil la sfarsitul clasei a patra,poate ma-sa s-o fi gandit ca e prematur sa ii explice mai pe indelete cum sta treaba cu oralu sau analu insa faptul ca noi,oameni maturi luam in deradere drama (ca pana la urma aia e) acestei fete,e strigator la cer.
nu va rugatzi sa nu avetzi fete(cele care inca nu le avetzi)pt ca la baietzi poate fi cu mult mai rau.




laura si eu am o fata de aproape 11 ani si cum puii mei sa-i explic sau sa incep sa-i fac educatzie sexuala(asta presupanand anal si pozitzii)cand eu o vad cat de frumos se joaca inca cu papusile sau cand ii fura sora-si cubuletzele pentru ca inca ii este drag sa construiasca si ea cum as putea sa-i vorbesc despre orale si anale? explicati-mi si mie ca io nu pricep


vei stii cand si ce sa ii spui donty,crede-ma


stiu laura ca voi fi capabila sa-i spun ce trebuie la momentul potrivit dar eu ca orice parinte imi doresc ca fiicele mele sa copilareasca cat mai mult(este asa de frumoasa aceasta etapa)si sa amanam cat mai mult aceasta maturizare brusca
anybody
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:23
Dora draga,nu totzi copilasii au norocul de a se naste intr-o familie cat de cat hai sa spunem responsabila.....
sigur au si parintzii vina lor,asta e clar insa fata are doar 11 ani,intelegi?
noi,aproape totzi de aici avem peste 30.....si ce sfaturi i-am dat?
am ras sau am mers sa ne vomitam matzele?
spunem bogda proste ca avem baietzi ori nu ne mai dorim fete?
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:25
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:23:24
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:20:24
Laura, parintii au mari probleme, in primul rand.

Pai in ce circumstante o pustoaica de clasa a 4-a sau a 5-a are timp sa stea "zilnic" cu un baiat, sa faca sex fara ca parintii sa se intrebe: nenica, unde e copila aia? Cu cine? Ce face?

Iti dai seama ca - daca nu se intreaba - ceva e foarte-foarte-foarte-foarte defect si la ei...
Uite, tocmai i-am dat copy/paste amicei mele, care are o fetita de exact aceeasi varsta. Pustoaica e model (face reclame, adica). Vorbeste 2 limbi straine deja. E campioana la karate. Si e interesata de plusuri si abtipilduri.


Sa stii ca nu conteaza prea mult asta. Copii au o capacitate extraordinara de a se ascunde de parinti si de a sti, instinctiv sau nu, ce sa spuna acasa.


si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el
anybody
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:25
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:23:39
stiu laura ca voi fi capabila sa-i spun ce trebuie la momentul potrivit dar eu ca orice parinte imi doresc ca fiicele mele sa copilareasca cat mai mult(este asa de frumoasa aceasta etapa)si sa amanam cat mai mult aceasta maturizare brusca


Personal cred ca educatia sexuala ar trebui sa inceapa de cand sunt mici si pun faimoasa intrebare "De unde vin copii?". Eu stiu de unde vin copii de pe la 5 ani si am aflat-o foarte plastic de la gradinita. As fi preferat sa mi se explice mai frumos, de catre un adult.

Daca voi credeti sincer ca in zilele noastre un copil de 7-8 ani nu stie tot, va inselati. Nu stiti voi cat stiu ei de fapt.
Kathara
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:26
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:23:24
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:20:24
Laura, parintii au mari probleme, in primul rand.

Pai in ce circumstante o pustoaica de clasa a 4-a sau a 5-a are timp sa stea "zilnic" cu un baiat, sa faca sex fara ca parintii sa se intrebe: nenica, unde e copila aia? Cu cine? Ce face?

Iti dai seama ca - daca nu se intreaba - ceva e foarte-foarte-foarte-foarte defect si la ei...
Uite, tocmai i-am dat copy/paste amicei mele, care are o fetita de exact aceeasi varsta. Pustoaica e model (face reclame, adica). Vorbeste 2 limbi straine deja. E campioana la karate. Si e interesata de plusuri si abtipilduri.


Sa stii ca nu conteaza prea mult asta. Copii au o capacitate extraordinara de a se ascunde de parinti si de a sti, instinctiv sau nu, ce sa spuna acasa.


exact.
fiica-mea de 17 ani este o scumpa,o fata cum toate mamele si-ar dori asta,am si vreau sa am incredere in ea,insa pot eu sa fiu tot timpul cu ea,pot eu sa fiu in locul ei,pot eu sa o tzin departe de tot raul......pot eu sa o tzin departe de tentatzii.....?????????
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:27
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:23:24
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:20:24
Laura, parintii au mari probleme, in primul rand.

Pai in ce circumstante o pustoaica de clasa a 4-a sau a 5-a are timp sa stea "zilnic" cu un baiat, sa faca sex fara ca parintii sa se intrebe: nenica, unde e copila aia? Cu cine? Ce face?

Iti dai seama ca - daca nu se intreaba - ceva e foarte-foarte-foarte-foarte defect si la ei...
Uite, tocmai i-am dat copy/paste amicei mele, care are o fetita de exact aceeasi varsta. Pustoaica e model (face reclame, adica). Vorbeste 2 limbi straine deja. E campioana la karate. Si e interesata de plusuri si abtipilduri.


Sa stii ca nu conteaza prea mult asta. Copii au o capacitate extraordinara de a se ascunde de parinti si de a sti, instinctiv sau nu, ce sa spuna acasa.


si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


nu iti dai seama donty decat daca el vrea sa vezi asta.
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.
Kathara
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:28
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


kataro...nu vad care e spiru cu inselatu acilea
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:30
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:26:33
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:23:39
stiu laura ca voi fi capabila sa-i spun ce trebuie la momentul potrivit dar eu ca orice parinte imi doresc ca fiicele mele sa copilareasca cat mai mult(este asa de frumoasa aceasta etapa)si sa amanam cat mai mult aceasta maturizare brusca


Personal cred ca educatia sexuala ar trebui sa inceapa de cand sunt mici si pun faimoasa intrebare "De unde vin copii?". Eu stiu de unde vin copii de pe la 5 ani si am aflat-o foarte plastic de la gradinita. As fi preferat sa mi se explice mai frumos, de catre un adult.

Daca voi credeti sincer ca in zilele noastre un copil de 7-8 ani nu stie tot, va inselati. Nu stiti voi cat stiu ei de fapt.


lucruri de genul asta le-am discutat pentru ca am fost intrebata si normal ca i-am explicat cat mai pe intzelesul ei........................la 7 ani adica in clasa intai a venit la mine intr-o seara sa ma intrebe(nu-i tocmai frumos ce voi povesti dar fiind vorba despre educatzia sexuala a copiilor nostri o voi face)ce sunt acele hartii murdare de sange de la toaleta scolii pe care le vede aproape zilnic si de unde sunt..........pentru moment am avut un soc mi s-a parut ca-i totusi prea devreme sa-i explic asa ceva dar am facut-o si spre surprinderea mea am avut o discutie destul de matura cu ea luand in considerare ca nu avea decat 7 ani
anybody
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:31
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:23:24^ Sa stii ca nu conteaza prea mult asta. Copii au o capacitate extraordinara de a se ascunde de parinti si de a sti, instinctiv sau nu, ce sa spuna acasa.


De acord, pana la un punct.

Dar daca mami, intodeauna i-a luat si i-a dus la un sport, i-a luat si i-a dus de la scoala, i-a luat cu ea in vacante si le-a supravegheat inteligent anturajul, daca i-a auzit despre ce vorbesc (in gura mare) si a ciulit urechea cand susoteau, sau si mai bine: cand susotelile tineau pera mult, ea intra "in garda", cand ii stie clar programul copilului, cand stie de unde sa il ia (nu zic ca nu-s momente cand el "se pierde" cu cate un prieten/prietena si uita sa mai dea un semn de viata cu orele, dar nu zilnic, nenica!

Am amice care au copii de exact varsta asta. I-am vazut si eu. Copii inteligenti, cu simtul umorului si maturi... da-i vezi in poze (pe baieti) tinand timid si imbujorati mana cate unei mucoase de varsta lor... Despre fetite, am mai zis... Si atunci?
Nu-mi spuneti mie ca dintr-o familie in care parintii se intereseaza din start de copii or sa iasa niste mici (foarte mici, mini-minore) curvistine care vorbesc despre anal ca si cand ar tort de ciocolata.
Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:32
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:30:10
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


kataro...nu vad care e spiru cu inselatu acilea


Nici un spil, vorbeam de indatoririle femeii.
Kathara
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:32
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:32:38
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:30:10
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


kataro...nu vad care e spiru cu inselatu acilea


Nici un spil, vorbeam de indatoririle femeii.


aaa,credeam ca ne referim strict la indatoririle de parinte.scuze.
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:34
poveste asta mi-a adus aminte de cat de bine pot unii parinti sa nu isi cunoasca copilu. eram in clasa a sasea si aveam in clasa o fata care era premianta clasei , mergea la olimpiade , toti parintii, inclusiv a mei o dadeau de exemplu, parintii ei nu isi mai incapeau in piele cat erau de madrii de fata lor cuminte si silitoare , dar noi stiam un lucru care ne era si rusine sa il zicem noi intre noi , acesta fiin ca perfecta noastra colega si-o tragea cu omul de serviciu, care era un tigan pe la vreo 20 si ceva de ani .
witcher
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:34
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


nu m-ai nimerit la capitolul asta ..................sunt genul de parinte tolerant in ceea ce priveste invatzatura...............niciodata nu am fost genul de parinte care sa se mandreasca cu fb din carnetul fiicei.........................si inca ceva inainte de toate adica menaj,infrumusetzare(si eu ca si laura nu am priceput partea cu inselatul )conteaza copii mei nu-i consider o povara sau ceva ce merita amanare
anybody
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:35
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:32:21
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:23:24^ Sa stii ca nu conteaza prea mult asta. Copii au o capacitate extraordinara de a se ascunde de parinti si de a sti, instinctiv sau nu, ce sa spuna acasa.


De acord, pana la un punct.

Dar daca mami, intodeauna i-a luat si i-a dus la un sport, i-a luat si i-a dus de la scoala, i-a luat cu ea in vacante si le-a supravegheat inteligent anturajul, daca i-a auzit despre ce vorbesc (in gura mare) si a ciulit urechea cand susoteau, sau si mai bine: cand susotelile tineau pera mult, ea intra "in garda", cand ii stie clar programul copilului, cand stie de unde sa il ia (nu zic ca nu-s momente cand el "se pierde" cu cate un prieten/prietena si uita sa mai dea un semn de viata cu orele, dar nu zilnic, nenica!

Am amice care au copii de exact varsta asta. I-am vazut si eu. Copii inteligenti, cu simtul umorului si maturi... da-i vezi in poze (pe baieti) tinand timid si imbujorati mana cate unei mucoase de varsta lor... Despre fetite, am mai zis... Si atunci?
Nu-mi spuneti mie ca dintr-o familie in care parintii se intereseaza din start de copii or sa iasa niste mici (foarte mici, mini-minore) curvistine care vorbesc despre anal ca si cand ar tort de ciocolata.


Evident ca fetita cu analul e un caz extrem, dar experimentari dintr-astea exista la toti copiii. premianti sau nu. Copilul e la scoala, se duce cu un baiat la toaleta si isi arta unul altuia ce au in pantaloni ( ca in poza aia amuzanta). N-are de-a face cu participarea la olimpiade, cat citesti sau ca te joci cu papusile.

Jocul de-a mama si tata este adesea impins departe, mai ales ca impulsurile sexuale apar devreme. De cate ori nu se pupa Barbie cu Ken cand eram noi mici?
Kathara
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:38
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:30:10
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


kataro...nu vad care e spiru cu inselatu acilea


Laura, puiutz, dragostea mea, nu te supara pe noi, dar ai inteles tu gresit.

Kathara doar a dat citate dintr-un alt site (coolgirl, parca), sunt posturile unei copile.

Nu, copila aia nu a scris pe site-ul asta (pe Kudika, adica), nu-nu-nu!

Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:39
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:35:00
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


nu m-ai nimerit la capitolul asta ..................sunt genul de parinte tolerant in ceea ce priveste invatzatura...............niciodata nu am fost genul de parinte care sa se mandreasca cu fb din carnetul fiicei.........................si inca ceva inainte de toate adica menaj,infrumusetzare(si eu ca si laura nu am priceput partea cu inselatul )conteaza copii mei nu-i consider o povara sau ceva ce merita amanare


Evident, cand te gandesti la asta teoretic, da.

Practic, cand ajungi acasa obosita de la job, ai o discutie superficiala ( cume a fost la scoala? Ai mancat? etc) cu copilul, dupa care te apuci de menaj sau mai stiu eu ce.
Kathara
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:40
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:39:51
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:30:10
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


kataro...nu vad care e spiru cu inselatu acilea


Laura, puiutz, dragostea mea, nu te supara pe noi, dar ai inteles tu gresit.

Kathara doar a dat citate dintr-un alt site (coolgirl, parca), sunt posturile unei copile.

Nu, copila aia nu a scris pe site-ul asta (pe Kudika, adica), nu-nu-nu!



am vazut dora ca era postat de katara cu copy-paste,mi-am dat seama.
doar ca instinctul meu matern dadea pe dinafara,am simtzit ca fetitza are nevoie de protectzie nu de bolovani in capsorul ei fara minte.
e trist,foarte trist ce se intampla
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:45
De la: witcher, la data 2009-09-10 14:34:59poveste asta mi-a adus aminte de cat de bine pot unii parinti sa nu isi cunoasca copilu. eram in clasa a sasea si aveam in clasa o fata care era premianta clasei , mergea la olimpiade , toti parintii, inclusiv a mei o dadeau de exemplu, parintii ei nu isi mai incapeau in piele cat erau de madrii de fata lor cuminte si silitoare , dar noi stiam un lucru care ne era si rusine sa il zicem noi intre noi , acesta fiin ca perfecta noastra colega si-o tragea cu omul de serviciu, care era un tigan pe la vreo 20 si ceva de ani .


Da, poate aveti si voi dreptate, totusi dati-mi voie sa sper ca voi avea un copil care nu face asa ceva. Dati-mi voie sa cred ca - daca-l tin ocupat cu invatatul a 'shpe mii de limbi si daca o sa faca 'shpe mii de sporturi are sanse sa fie normal.

Dati-mi voie sa cred ca frumoasa aia de fetita a amicei mele e asa de candida si angelica cum arata in reclamele pe care le face.

Va rog, dati-mi voie sa continuu sa cred asta.
Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:46
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:46:50
Dati-mi voie sa cred ca - daca-l tin ocupat cu invatatul a 'shpe mii de limbi si daca o sa faca 'shpe mii de sporturi are sanse sa fie normal.


Hmm, nu stiu daca asta-i cea mai buna solutie. Mai degraba impulsurile astea trebuie canalizate, nu inabusite pentru ca ni se pare noua prea devreme. Nu poti sa fii langa copil si sa-l aperi de lume, trenbuie sa-l trimiti la drum cu o armura cat mai puternica. Asta se face prin informare.
Kathara
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:49
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:40:36
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:35:00
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


nu m-ai nimerit la capitolul asta ..................sunt genul de parinte tolerant in ceea ce priveste invatzatura...............niciodata nu am fost genul de parinte care sa se mandreasca cu fb din carnetul fiicei.........................si inca ceva inainte de toate adica menaj,infrumusetzare(si eu ca si laura nu am priceput partea cu inselatul )conteaza copii mei nu-i consider o povara sau ceva ce merita amanare


Evident, cand te gandesti la asta teoretic, da.

Practic, cand ajungi acasa obosita de la job, ai o discutie superficiala ( cume a fost la scoala? Ai mancat? etc) cu copilul, dupa care te apuci de menaj sau mai stiu eu ce.


se poate sa fie asa in alte famili sau in cazul altor mame..............................cand mi-am porpus sa am copii am fost constienta de tot ceea ce implica asta cu bune si cu rele in plus am crescut intr-o familie in care parintzii nu erau asa afectuosi cu copii lor asa ca de mica mi-am promis ca imi voi iubi copii neconditzionat si tot timpul vor fi prioritatea mea
anybody
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:52
De la: Kathara, la data 2009-09-09 17:02:35Bravo fetelor, cel mai tare Site pentru fete, din cate am vazut pana azi.Simteam nevoia sa aflu mai multe despre sex si vad ca aici se poate. Ma numesc Mihaela si in aug. Fak 11 ani. Am un prieten ce are 14 ani si e tot la scoala mea, asa ne-am cunoscut in vacanta de Craciun. Eu sunt virgina si nu vreu sa fac sex, insa el imi tot vb cat e de excitat si nevoile astea. Asa ca ii fac sex oral de ceva timp, insa prietenul meu, nu stiu de ce, la scurt timp dupa ce incep sa i-o sug isi da drumul iar eu nu simt acea placere si i-am asta. Dupa un timp el mi-a zis ca daca inghit voi avea orgasm si eu, insa degeaba fac asta acum, ca e la fel, tot nu simt ceva. Am vb cu colega mea de banca shi zice ca ea nu inghite , ci scuipa tot dupa ce baiatul ei ejaculeaza, caci de mai inghit ma imbolnavesc de ulcer. Este adevarat ce spune? Tot ea mi-a zis ca orgasm pot avea de fac sex in fund. Am incercat cu iubi meu si asta insa ceva nu e bine caci nu intra penisul acolo. Cam de 10 ori am tot incercat, iubi este tare afectat, nemultumit caci se excita tot incercand incat de cateva ori s-a terminat incercand. Nu-s de ce nu intra, caci colega zice ca dupa doua-trei incercari in care a durut-o , nu a mai avut probleme. Pai la mine durerea nu dispare delok, mi-e imposibil sa reusesc sa ma relaxez incat sa intre penisul. De ce ? Voi cum ati facut prima data, v-a durut tot asa de rau, sau e ceva cu mine. Chiar nu voi putea face sex anal deloc ? El a incercat cu un deget si asa e bine, nu doare, insa nu mai mult ca iar ma doare incat nu putem continua. Prietenul meu crede ca pana nu voi avea ciclu, nu pot sa am si orgasm, dar nu stiu de e adevarat. Mi-a zis sa ma masturbez si in acelasi timp sa tin un deget, apoi treptat doua in fund sa se dilate, dar degeaba fac asta, caci tot nu intra penisul lui, nu ca e prea mare, dar durerea ma face sa renunt. La sexul oral, cum pot sa aflu de are orgasm cand ejaculeaza, ca macar asa sa-l fac sa se simta mai bine de nu pot anal. Si inca ceva. Unde este himenul ala la o virgina, in exterior sau mai in `nuntru. De il las sa o bage jumatate, se uintampla ceva, poate sa ajunga la himen ? ca el mi-a zis ca are grija si nu se intampla nimik. La sexul oral, e posibil sa nu simt placere ca el se termina prea repede? si daca isi da drumul asa iute, poate sa aiba si orgasm ? ca mereu il vad cam nemultumit si nu stiu de ce, ca nu prea vorbeste despre el. Sper ca pot sa-l satisfac mai mult, caci mi-e o asa teama ca-l voi pierde? fetele de stiu as vrea sa-mi spuna macar cateva sfaturi bune, caci degeaba intreb colegele, sunt si ele nestiutoare chiar de unele spun sau ma mint ca se simt bine si au placere mare cu iubitii lor si fara sa faca sex normal, numai eu nu simt asta. Eu nimik. Nu simt deloc placere, anal nu reusesc sa fac, iar normal nu am curaj, ca de afla mama, nush.. poop girls?}{}{'

Sursa: Coolgirl.ro

ce???/ asta depaseste orice limita...............fata draga prietenul asta al tau isi bate joc de tine direct....facind pervesiuni cu tine...cum sa inghiti sa ai orgazm....fata draga sexul anal ....poti sa faci fisuri anale sa ajungi pe la doctor cu diverse boli...tu nu ai minte?....la 11 ani faci oral?....rusine....unde este educatia de la parinti.....acest baiat este un ticalos sa te puna sa faci asa ceva....
cristiana_cris
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:11
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-10 15:11:42
De la: Kathara, la data 2009-09-09 17:02:35Bravo fetelor, cel mai tare Site pentru fete, din cate am vazut pana azi.Simteam nevoia sa aflu mai multe despre sex si vad ca aici se poate. Ma numesc Mihaela si in aug. Fak 11 ani. Am un prieten ce are 14 ani si e tot la scoala mea, asa ne-am cunoscut in vacanta de Craciun. Eu sunt virgina si nu vreu sa fac sex, insa el imi tot vb cat e de excitat si nevoile astea. Asa ca ii fac sex oral de ceva timp, insa prietenul meu, nu stiu de ce, la scurt timp dupa ce incep sa i-o sug isi da drumul iar eu nu simt acea placere si i-am asta. Dupa un timp el mi-a zis ca daca inghit voi avea orgasm si eu, insa degeaba fac asta acum, ca e la fel, tot nu simt ceva. Am vb cu colega mea de banca shi zice ca ea nu inghite , ci scuipa tot dupa ce baiatul ei ejaculeaza, caci de mai inghit ma imbolnavesc de ulcer. Este adevarat ce spune? Tot ea mi-a zis ca orgasm pot avea de fac sex in fund. Am incercat cu iubi meu si asta insa ceva nu e bine caci nu intra penisul acolo. Cam de 10 ori am tot incercat, iubi este tare afectat, nemultumit caci se excita tot incercand incat de cateva ori s-a terminat incercand. Nu-s de ce nu intra, caci colega zice ca dupa doua-trei incercari in care a durut-o , nu a mai avut probleme. Pai la mine durerea nu dispare delok, mi-e imposibil sa reusesc sa ma relaxez incat sa intre penisul. De ce ? Voi cum ati facut prima data, v-a durut tot asa de rau, sau e ceva cu mine. Chiar nu voi putea face sex anal deloc ? El a incercat cu un deget si asa e bine, nu doare, insa nu mai mult ca iar ma doare incat nu putem continua. Prietenul meu crede ca pana nu voi avea ciclu, nu pot sa am si orgasm, dar nu stiu de e adevarat. Mi-a zis sa ma masturbez si in acelasi timp sa tin un deget, apoi treptat doua in fund sa se dilate, dar degeaba fac asta, caci tot nu intra penisul lui, nu ca e prea mare, dar durerea ma face sa renunt. La sexul oral, cum pot sa aflu de are orgasm cand ejaculeaza, ca macar asa sa-l fac sa se simta mai bine de nu pot anal. Si inca ceva. Unde este himenul ala la o virgina, in exterior sau mai in `nuntru. De il las sa o bage jumatate, se uintampla ceva, poate sa ajunga la himen ? ca el mi-a zis ca are grija si nu se intampla nimik. La sexul oral, e posibil sa nu simt placere ca el se termina prea repede? si daca isi da drumul asa iute, poate sa aiba si orgasm ? ca mereu il vad cam nemultumit si nu stiu de ce, ca nu prea vorbeste despre el. Sper ca pot sa-l satisfac mai mult, caci mi-e o asa teama ca-l voi pierde? fetele de stiu as vrea sa-mi spuna macar cateva sfaturi bune, caci degeaba intreb colegele, sunt si ele nestiutoare chiar de unele spun sau ma mint ca se simt bine si au placere mare cu iubitii lor si fara sa faca sex normal, numai eu nu simt asta. Eu nimik. Nu simt deloc placere, anal nu reusesc sa fac, iar normal nu am curaj, ca de afla mama, nush.. poop girls?}{}{'

Sursa: Coolgirl.ro

ce???/ asta depaseste orice limita...............fata draga prietenul asta al tau isi bate joc de tine direct....facind pervesiuni cu tine...cum sa inghiti sa ai orgazm....fata draga sexul anal ....poti sa faci fisuri anale sa ajungi pe la doctor cu diverse boli...tu nu ai minte?....la 11 ani faci oral?....rusine....unde este educatia de la parinti.....acest baiat este un ticalos sa te puna sa faci asa ceva....

acum am vazut ca este sursa Coolgirl.ro
oricum dezgustator
cristiana_cris
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:16
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:16:38
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:11:58mi-e sila de ceea ce am citit aici...si nu de ce scrisese acea fatuca ci de replicile unor persoane inteligente de pe acest forum
fata era probabil la sfarsitul clasei a patra,poate ma-sa s-o fi gandit ca e prematur sa ii explice mai pe indelete cum sta treaba cu oralu sau analu insa faptul ca noi,oameni maturi luam in deradere drama (ca pana la urma aia e) acestei fete,e strigator la cer.
nu va rugatzi sa nu avetzi fete(cele care inca nu le avetzi)pt ca la baietzi poate fi cu mult mai rau.




laura si eu am o fata de aproape 11 ani si cum puii mei sa-i explic sau sa incep sa-i fac educatzie sexuala(asta presupanand anal si pozitzii)cand eu o vad cat de frumos se joaca inca cu papusile sau cand ii fura sora-si cubuletzele pentru ca inca ii este drag sa construiasca si ea cum as putea sa-i vorbesc despre orale si anale? explicati-mi si mie ca io nu pricep


Eu stiu de "ciclu" menstruatie,de la 8 ani,de sex si prezervative de la 10 pt ca mama a vrut ca eu sa fiu pregatita,mi-a explicat prin limbajul unui copil de pe vremea aia clar care inca se juca cu papusi si pistoale ,mi-a spus de fumat ca prefera sa fumez cu ea in casa daca fumez decat pe strada,si pt ca am stiut toate astea am fost virgina pana la 20 de ani si m-am apucat de fumat la 23 si la 25 m-am lasat(nu ca ar avea asta relevanta).Daca stii sa comunici cu copilul tau ai sa vezi ca iti va povestii toate discutiile dintre fete de la scoala si ai sa ai un mare soc ,dar mentine calmul si raspundei pe limbajul,ei te va intelege mai mult decat crezi.Multa bafta
Ele_ely
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:21
sa crede ti
o pustoaica cam tot varsta asta are ( am intalnit o in curtea de arges) la 11 ani era mai dezvoltata ca mine si sa vede ti ce tupeu pe capu ei
m am intalnit cu ea anu asta (deci a trecut un an) si cand ma vazut nici nu ma bagat in seama dar cand la vazut pe sotul meu era numai un raset si sarea in sus si asta se intampla cand vede orice barbat etc a nu mai spun ca nu stie sa scrie si sa citeasca
numai parinti sunt de vina fiecare e preocupat de viata sa nu ii intereseaza de copil (parinti nu au nici ei educatie ) cred ca din clasa cea mai de jos provin acesti copii ca un parinte care se ocupa de copilul sau cam in mare parte stie ce face dar asta e se intampla si chiar nu ai ce sa faci
nu mai sunt cuvinte
smigal
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:22
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 14:39:51
De la: just_laura, la data 2009-09-10 14:30:10
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


kataro...nu vad care e spiru cu inselatu acilea


Laura, puiutz, dragostea mea, nu te supara pe noi, dar ai inteles tu gresit.

Kathara doar a dat citate dintr-un alt site (coolgirl, parca), sunt posturile unei copile.

Nu, copila aia nu a scris pe site-ul asta (pe Kudika, adica), nu-nu-nu!



tocmai de aia mi-am permis si eu sa rad...si sa fac misto !!!.......pentru ca persoana in cauza nu era aici...........si nu ca am DOAR baiat !!!.........si pentru a-mi indulci "amarul" provocat de parintii care nu dau importanta la comunicarea cu copiii lor !!!.......caci altfelllll.....oricum ,credeam ca ma cunoaste lumea.........
etta
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac ? 14 De la: perfect_green23 11 Aprilie 2011 18:03
va iritati in zona intima de la caldura? 26 De la: redline 10 Iulie 2009 11:47
credeti ca as putea fi insarcinata ? 7 De la: kudika_4278 24 Aprilie 2012 22:01
Aveti incredere sa va lasati cel/cea mai bun/a prieten/a cu iubita/iubitul cat timp mergeti la cumparaturi 33 De la: roscatika23 5 Iunie 2009 08:40
privitul pe sub fusta! 32 De la: kudika_6711 30 Iunie 2014 19:57