Setari Cookie-uri

10 ani si 8 luni

De la: Kathara, la data 2009-09-09 17:02:35Bravo fetelor, cel mai tare Site pentru fete, din cate am vazut pana azi.Simteam nevoia sa aflu mai multe despre sex si vad ca aici se poate. Ma numesc Mihaela si in aug. Fak 11 ani. Am un prieten ce are 14 ani si e tot la scoala mea, asa ne-am cunoscut in vacanta de Craciun. Eu sunt virgina si nu vreu sa fac sex, insa el imi tot vb cat e de excitat si nevoile astea. Asa ca ii fac sex oral de ceva timp, insa prietenul meu, nu stiu de ce, la scurt timp dupa ce incep sa i-o sug isi da drumul iar eu nu simt acea placere si i-am asta. Dupa un timp el mi-a zis ca daca inghit voi avea orgasm si eu, insa degeaba fac asta acum, ca e la fel, tot nu simt ceva. Am vb cu colega mea de banca shi zice ca ea nu inghite , ci scuipa tot dupa ce baiatul ei ejaculeaza, caci de mai inghit ma imbolnavesc de ulcer. Este adevarat ce spune? Tot ea mi-a zis ca orgasm pot avea de fac sex in fund. Am incercat cu iubi meu si asta insa ceva nu e bine caci nu intra penisul acolo. Cam de 10 ori am tot incercat, iubi este tare afectat, nemultumit caci se excita tot incercand incat de cateva ori s-a terminat incercand. Nu-s de ce nu intra, caci colega zice ca dupa doua-trei incercari in care a durut-o , nu a mai avut probleme. Pai la mine durerea nu dispare delok, mi-e imposibil sa reusesc sa ma relaxez incat sa intre penisul. De ce ? Voi cum ati facut prima data, v-a durut tot asa de rau, sau e ceva cu mine. Chiar nu voi putea face sex anal deloc ? El a incercat cu un deget si asa e bine, nu doare, insa nu mai mult ca iar ma doare incat nu putem continua. Prietenul meu crede ca pana nu voi avea ciclu, nu pot sa am si orgasm, dar nu stiu de e adevarat. Mi-a zis sa ma masturbez si in acelasi timp sa tin un deget, apoi treptat doua in fund sa se dilate, dar degeaba fac asta, caci tot nu intra penisul lui, nu ca e prea mare, dar durerea ma face sa renunt. La sexul oral, cum pot sa aflu de are orgasm cand ejaculeaza, ca macar asa sa-l fac sa se simta mai bine de nu pot anal. Si inca ceva. Unde este himenul ala la o virgina, in exterior sau mai in `nuntru. De il las sa o bage jumatate, se uintampla ceva, poate sa ajunga la himen ? ca el mi-a zis ca are grija si nu se intampla nimik. La sexul oral, e posibil sa nu simt placere ca el se termina prea repede? si daca isi da drumul asa iute, poate sa aiba si orgasm ? ca mereu il vad cam nemultumit si nu stiu de ce, ca nu prea vorbeste despre el. Sper ca pot sa-l satisfac mai mult, caci mi-e o asa teama ca-l voi pierde? fetele de stiu as vrea sa-mi spuna macar cateva sfaturi bune, caci degeaba intreb colegele, sunt si ele nestiutoare chiar de unele spun sau ma mint ca se simt bine si au placere mare cu iubitii lor si fara sa faca sex normal, numai eu nu simt asta. Eu nimik. Nu simt deloc placere, anal nu reusesc sa fac, iar normal nu am curaj, ca de afla mama, nush.. poop girls?}{}{'

Sursa: Coolgirl.ro


Valeu !!! Citesc si nu-mi vine sa cred ce vad. Cum e posibil ca la nici 12 ani sa faca asta si sa gandeasca asa ? Ce or fi facut parintii ei ? Au lasat-o asa, de capul ei... Ma gandesc ca totusi e bine ca fetele isi pot scrie gandurile in revista aceea. Nu am citit niciodata revista si ma intreb daca macar acolo exista vreun psiholog care sa dea sfaturi copchiilor astora. Ca parintii ei vad ca sunt cu pluta... Iar la scoala, ce sa mai zic ? Stiu ca se facea educatie sexuala... dar fetele astea se educa una pe alta...
dana_storm
Postat pe 13 Septembrie 2009 21:19
Eu la 11 ani nu stiam cum arata un penis. Cred ca esti mult prea mica pentru sex. Mai asteapta. Daca nici macar nu ti-a venit cilu e normal, caci tu inca nu esti dezvoltata
byannca
Postat pe 13 Septembrie 2009 21:26
Hai ma ce naiba asa naivi suneti? Mai fetelor se vede de la o posta ca acest post este scris la misto de cineva...Nu ati mai vazut tot felul de mesaje aiurea?
roxyjustus
Postat pe 13 Septembrie 2009 21:32
De la: roxyjustus, la data 2009-09-13 21:32:02Hai ma ce naiba asa naivi suneti? Mai fetelor se vede de la o posta ca acest post este scris la misto de cineva...Nu ati mai vazut tot felul de mesaje aiurea?


Si daca nu e ? Grav este ca poate fi si adevarat.

Postat pe 14 Septembrie 2009 07:40
De la: Kathara, la data 2009-09-13 18:46:08Nu prea imi sunt dragi, dar nu asta ma deranejaza ci parintii care isi inchipuie ca tot universul ar trebui sa stea in loc de uimirea in fata a ce au reusit ei sa produca. Parintii care isi lasa copiii sa urle printr-un restaurant si sa fuga printre mese si nu isi dau seama cat de mult deranjeaza, sau daca-si dau seama se scuza "ca-s copii, ce sa le faci" stricandu-mi mie seara.


Pacat ca insisti sa minimalizezi ca faptul de a da viata este banal.Ar fi mai bine cu astfel de atitudine sa nu-i faci.Ca sunt multi care nu stiu sa-i educe e foarte adevarat,dar asta nu inseamna ca a avea copii duce la ceea ce scrie in post-ul pustoaicei.Multi parinti nu stiu sa-si responsabilizeze copii,sa le arate ca totusi sa fii copil nu inseamna sa experimentezi tot ce vezi in fata ochilor.

Postat pe 14 Septembrie 2009 07:49
asaceva nush dak am sa mai aud freodata d la o fata (fetitza)d numai 11-12 ani.....una din fete kre putetzi sa o ajutatzi.....convingeti-o sa nu mai faca asaceva.....sa-l lase draq p iubi ei k nici ala nu are minte mai deloc.
FFFFFF IMPORTANT.....FOARTE UIMIT.......
_geo_
Postat pe 14 Septembrie 2009 08:03
De la: omidutu, la data 2009-09-13 12:00:14
De la: Kathara, la data 2009-09-09 17:02:35Bravo fetelor, cel mai tare Site pentru fete, din cate am vazut pana azi.Simteam nevoia sa aflu mai multe despre sex si vad ca aici se poate. Ma numesc Mihaela si in aug. Fak 11 ani. Am un prieten ce are 14 ani si e tot la scoala mea, asa ne-am cunoscut in vacanta de Craciun. Eu sunt virgina si nu vreu sa fac sex, insa el imi tot vb cat e de excitat si nevoile astea. Asa ca ii fac sex oral de ceva timp, insa prietenul meu, nu stiu de ce, la scurt timp dupa ce incep sa i-o sug isi da drumul iar eu nu simt acea placere si i-am asta. Dupa un timp el mi-a zis ca daca inghit voi avea orgasm si eu, insa degeaba fac asta acum, ca e la fel, tot nu simt ceva. Am vb cu colega mea de banca shi zice ca ea nu inghite , ci scuipa tot dupa ce baiatul ei ejaculeaza, caci de mai inghit ma imbolnavesc de ulcer. Este adevarat ce spune? Tot ea mi-a zis ca orgasm pot avea de fac sex in fund. Am incercat cu iubi meu si asta insa ceva nu e bine caci nu intra penisul acolo. Cam de 10 ori am tot incercat, iubi este tare afectat, nemultumit caci se excita tot incercand incat de cateva ori s-a terminat incercand. Nu-s de ce nu intra, caci colega zice ca dupa doua-trei incercari in care a durut-o , nu a mai avut probleme. Pai la mine durerea nu dispare delok, mi-e imposibil sa reusesc sa ma relaxez incat sa intre penisul. De ce ? Voi cum ati facut prima data, v-a durut tot asa de rau, sau e ceva cu mine. Chiar nu voi putea face sex anal deloc ? El a incercat cu un deget si asa e bine, nu doare, insa nu mai mult ca iar ma doare incat nu putem continua. Prietenul meu crede ca pana nu voi avea ciclu, nu pot sa am si orgasm, dar nu stiu de e adevarat. Mi-a zis sa ma masturbez si in acelasi timp sa tin un deget, apoi treptat doua in fund sa se dilate, dar degeaba fac asta, caci tot nu intra penisul lui, nu ca e prea mare, dar durerea ma face sa renunt. La sexul oral, cum pot sa aflu de are orgasm cand ejaculeaza, ca macar asa sa-l fac sa se simta mai bine de nu pot anal. Si inca ceva. Unde este himenul ala la o virgina, in exterior sau mai in `nuntru. De il las sa o bage jumatate, se uintampla ceva, poate sa ajunga la himen ? ca el mi-a zis ca are grija si nu se intampla nimik. La sexul oral, e posibil sa nu simt placere ca el se termina prea repede? si daca isi da drumul asa iute, poate sa aiba si orgasm ? ca mereu il vad cam nemultumit si nu stiu de ce, ca nu prea vorbeste despre el. Sper ca pot sa-l satisfac mai mult, caci mi-e o asa teama ca-l voi pierde? fetele de stiu as vrea sa-mi spuna macar cateva sfaturi bune, caci degeaba intreb colegele, sunt si ele nestiutoare chiar de unele spun sau ma mint ca se simt bine si au placere mare cu iubitii lor si fara sa faca sex normal, numai eu nu simt asta. Eu nimik. Nu simt deloc placere, anal nu reusesc sa fac, iar normal nu am curaj, ca de afla mama, nush.. poop girls?}{}{'

Sursa: Coolgirl.ro


Cu ce ocazie articolul asta?topicul asta?deoarece la tine acolo scrie negru pe alb ca ai 26 de ani


D'OH.... scrie la sfarsit negru pe alb : SURSA:COOLGIRL.RO
Cum spunea Dora, unora le este greu sa proceseze, dar in halul asta?!?
iacinta
Postat pe 14 Septembrie 2009 08:03
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:40:36
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:35:00
De la: Kathara, la data 2009-09-10 14:28:28
De la: anybody, la data 2009-09-10 14:25:42
si totusi daca esti parinte si iti iubesti cu adevarat copilul este imposibil sa nu-ti dai seama cand se intampla ceva cu el


Intre serviciu, menaj, infrumusetare (corect, si nevasta are partea ei de vina daca e inselata), parintii sunt multumiti daca vad ca nu exista o nota mai mica de 8 in carnet. Cred ca oarecum ne furam palaria.


nu m-ai nimerit la capitolul asta ..................sunt genul de parinte tolerant in ceea ce priveste invatzatura...............niciodata nu am fost genul de parinte care sa se mandreasca cu fb din carnetul fiicei.........................si inca ceva inainte de toate adica menaj,infrumusetzare(si eu ca si laura nu am priceput partea cu inselatul )conteaza copii mei nu-i consider o povara sau ceva ce merita amanare


Evident, cand te gandesti la asta teoretic, da.

Practic, cand ajungi acasa obosita de la job, ai o discutie superficiala ( cume a fost la scoala? Ai mancat? etc) cu copilul, dupa care te apuci de menaj sau mai stiu eu ce.


Aici te inseli foarte tare,nu toti facem asa.Eu mi-am crescut nepotul de la 6 luni,practic eu l-am
educat si prima grija cand intram pe usa era discutia cu el: ce a facut in ziua respectiva ,ce l-a nemultumit .de ce ,explicatii la orice fel de dileme ale lui,ajutor la lectii si discutii despre tot ceea ce voia el sa stie.
Despre sex l-am lamurit da la 12 ani si am avut grija sa-i minimalizez importanta, sa-i arat ca indiferent ca e baiat sau fata sa faca sex de la o varsta frageda nu e nici o mare realizare, sa inteleaga ca fata cu care ar face-o la o varsta atat de mica nici macar nu e constienta de consecinte si ca nu e varsta fizica potrivita pentru asta.L-am invatat despre bolile nenorocite care pot veni odata cu "magicul" sex si chiar si acum cand pleaca din casa il controlez daca are" caciulitza" la el.Poate ca nu am reusit inca sa am un copil dar am reusit sa educ unul destul de bine.
Nu concep ca parintele unui copil ca cea care posteaza pe cool girl nu a vazut nimic schimbat la fata lui.Asta e neglijenta.

Postat pe 14 Septembrie 2009 08:04
De la: _geo_, la data 2009-09-14 08:03:19asaceva nush dak am sa mai aud freodata d la o fata (fetitza)d numai 11-12 ani.....una din fete kre putetzi sa o ajutatzi.....convingeti-o sa nu mai faca asaceva.....sa-l lase draq p iubi ei k nici ala nu are minte mai deloc.
FFFFFF IMPORTANT.....FOARTE UIMIT.......


Daca parintii si apropiatii nu o conving sau nici macar nu stiu ce face ce argumente am putea noi sa-i aducem ca s-o oprim si s-o facem sa inteleaga ca nu este inca la varsta potrivita sa faca sex si mai ales pervers.

Postat pe 14 Septembrie 2009 10:32
Nu pot sa cred ce vad in acest toppic....Fie ca ai 10 ani fie ca ai 11 fie 12 nu trebuie sa-ti bati capul cu asemenea probleme....Gandeste esti inca prea mica ai scoala ai de invatat nu-ti bate capul cu asemenea prostii....Daca de pe-acum te gandesti la asta la 20 de ani ce o sa faci?.....Sfatul meu e sa-ti bagi mintile in cap cat mai curand altfel vei regreta....Eu am 12 ani poti considera sfatul de la o prietena sau o sora mai mare.....La varsta ta asemena probleme nici nu trebuiau sa apara....Tine cont de ce ti-am spus....Ai aproape 11 ani eu am 12 nu e diferenta mare de ani intre noi 1 an si cateva luni practic mai nimic,dar totusi nu trebuie sa te gandesti de pe-acum la asta....Gandestete la tine in primul rand si apoi la alte prostii de care mai tarziu o sa-ti para rau.....Unii care ti-au dat un raspuns aici sunt mult mai mari ca tine si cu mai multa experienta,daca nu ma asculti pe mine macar asculta-i pe ei....altfel mai traziu vei regreta....treaba ta faci ce vrei eu ti-am dat un sfat daca vrei il iei in considerare daca nu,nu.Sper sa intri in curad pe drumul normal!! :
Leona97
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:36
Foarte draguta Leona.. pacat k fetita`n cauza... nu vede ce`ai scris..
Eu cred totusi k fata aia provine dintr`o familie.. cu probleme.. daca n`are si ea!!!!!
i0nutza
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:43
De la: catwoman_night, la data 2009-09-13 14:31:53poate de aceea nu simti nici o placere pentru ca te gandesti prea mult la partea practica.
probabil ar fi bine sa fi mai relaxata, in fine nu e prea bine din ce ai povestit partenerul tau nu e prea experimentat are ejaculare precoce, el nush nu cred ca stie sa te faca sa te simti bine.



si tu tot 11 ani ai nu-i asa?
anybody
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:50
De la: IRINA_IRA, la data 2009-09-13 17:43:18APROPO..TIPA LA PROFIL ZICE CA ARE 26 DE ANI..ASA CA VA DATI SEAMA CE INTELIGENTAN TA UMBLA PRINTRE NOI


Draga mea, cea care a deschis topicul scrie si DEX-ul. Si are si un coeficient de inteligenta foarte ridicat, ceea ce nu pot spune despre tine, saracuta. Vorba din batrani: cap ai...
Dor_a
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:57
De la: IRINA_IRA, la data 2009-09-13 17:43:18APROPO..TIPA LA PROFIL ZICE CA ARE 26 DE ANI..ASA CA VA DATI SEAMA CE INTELIGENTAN TA UMBLA PRINTRE NOI


Ce afirmatie plina de Istetime!De cand varsta arata cat esti de inteligent? poti sa ai si 12 ani si sa dai clasa uneia ca...tine de pilda .

Postat pe 14 Septembrie 2009 12:01
De la: just_laura, la data 2009-09-13 18:21:38
sper din tot sufletul ca nu ii numesti pe copii-plozi.
nu stiu tzie cum iti suna insa folosesti aceasta "definitzie" foarte des si ma zgaraie rau de tot,deoarece sunt o mama a doi copii adorabili.
nu vezi legatura care o fac?
sunt mama,poate e suficient.


Ce ai mai Lauro, mama, de esti asa de sensibiloasa?
Si io-i numesc la fel. Am o prietena cu doi copii frumosi ca niste cadre si destepti si haiosi si tot asa ii numeste: "Ma'c sa iau plozii de la scoala" Sau la casting, sau la karate, sau la film... Asa ne-am obisnuit. Nu tre' sa vezi sensul peiorativ, noua ne suna haios, ea o spune cu drag - chestie de ton, si - crede-ma - chestie de ce fel de mama e, pana la urma. Ce face pentru ei.
Nu rezuma totul la un cuvant.
Dor_a
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:04
De la: Kathara, la data 2009-09-13 18:46:08Nu prea imi sunt dragi, dar nu asta ma deranejaza ci parintii care isi inchipuie ca tot universul ar trebui sa stea in loc de uimirea in fata a ce au reusit ei sa produca. Parintii care isi lasa copiii sa urle printr-un restaurant si sa fuga printre mese si nu isi dau seama cat de mult deranjeaza, sau daca-si dau seama se scuza "ca-s copii, ce sa le faci" stricandu-mi mie seara.


Mda, cica asa ii emancipeaza.
Stau si ma gandesc, daca tot i-au adus la restaurant (ceea ce nu e rau), de ce nu ii si invata cum tre' sa se poarte in locul respectiv. De exemplu, cum sa foloseasca tacamurile, cum sa nu manance cu coatele pe masa, cum sa nu clefaie ca porcii'n cotetz.
Iar de alergat si tzipat sa-i lase s-o faca in parc.
... stiu ca te cam calca pe sistem cand tot aduc eu vorba de neamurile de manivela, dar de, cum te-am prins si tre' sa-mi dai dreptate: magarul adus in palat, tot magar ramane.
(ma refer la parinti, Laura puiule, nu la copii, sa nu ma bati)
Dor_a
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:10
dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.
matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:11
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


lauriciule oare ti-am spus pe zia de azi ca te ubesc?
anybody
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:14
De la: anybody, la data 2009-09-14 12:14:46
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


lauriciule oare ti-am spus pe zia de azi ca te ubesc?


nu acilea donty ca "e" copii de 11 ani
ori se poate???
matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:16
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Gata puiu', nu da!
Am zis si io... Da' pe cuvant ca io nu zic cu rautate cand zic.
Doar ca suna haios, atat. Si mie-mi sunt dragi toti plozii, zau!
Dor_a
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:18
De la: Dor_a, la data 2009-09-14 12:18:48
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Gata puiu', nu da!
Am zis si io... Da' pe cuvant ca io nu zic cu rautate cand zic.
Doar ca suna haios, atat. Si mie-mi sunt dragi toti plozii, zau!


aaaa,nu am nimic dora ,ca nu e cu suparare,e doar cu iritare
matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:20
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...
anushkha
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:20
Nu copiii-s de vina.
Dor_a
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:23
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:20:45
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...


stai linistita,nu trebuie sa ii placi ca nici pe tine nu te-or fi placut altzii cand ai fost micutza,din fericire legea nu condamna oamenii care au asa o retzinere in ceea ce ii priveste pe copii.
iar faptul ca ei alearga galagiosi si deranjeaza pe toata lumea,e vina parintzilor,asta e clar !!!
ma gandesc cu drag la ai mei copilasi care de mici,atunci cand intra cineva in casa,salutau si fara nici un cuvantzel mergeau la ei in camera........scumpii de ei
matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:23
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:23:57
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:20:45
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...


stai linistita,nu trebuie sa ii placi ca nici pe tine nu te-or fi placut altzii cand ai fost micutza,din fericire legea nu condamna oamenii care au asa o retzinere in ceea ce ii priveste pe copii.
iar faptul ca ei alearga galagiosi si deranjeaza pe toata lumea,e vina parintzilor,asta e clar !!!
ma gandesc cu drag la ai mei copilasi care de mici,atunci cand intra cineva in casa,salutau si fara nici un cuvantzel mergeau la ei in camera........scumpii de ei


Ai tai sunt educati inseamna.
Ideea era ca si eu atunci cand ii vad pe cei din categoria descrisa de Kathara, tot plozi imi vine sa-i numesc. A, si sunt convinsa ca nu toata lumea ma placea cand eram mica. Nici macar eu nu m-as fi placut...
anushkha
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:27
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:20:45
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...


si cand te gandesti ca ai fost si tu candva copil
anybody
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:33
De la: anybody, la data 2009-09-14 12:33:56
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:20:45
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...


si cand te gandesti ca ai fost si tu candva copil


Da, dar nu eu sunt responsabila pentru asemenea fapte reprobabile...
anushkha
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:36
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:36:12
De la: anybody, la data 2009-09-14 12:33:56
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:20:45
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...


si cand te gandesti ca ai fost si tu candva copil


Da, dar nu eu sunt responsabila pentru asemenea fapte reprobabile...


mda...............parintzii sunt de vina dar sa vedem partea buna a intregii situatzii cu totzii devenim parintzi la un moment dat
anybody
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:45
De la: anybody, la data 2009-09-14 12:45:17
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:36:12
De la: anybody, la data 2009-09-14 12:33:56
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:20:45
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...


si cand te gandesti ca ai fost si tu candva copil


Da, dar nu eu sunt responsabila pentru asemenea fapte reprobabile...


mda...............parintzii sunt de vina dar sa vedem partea buna a intregii situatzii cu totzii devenim parintzi la un moment dat


eeee,cu totzii....mai gandeste-te bicoz nu totzi sunt binecuvantatzi
matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:48
De la: anybody, la data 2009-09-14 12:45:17
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:36:12
De la: anybody, la data 2009-09-14 12:33:56
De la: ana18, la data 2009-09-14 12:20:45
De la: just_laura, la data 2009-09-14 12:11:36dora-mama,nu sunt eu chiar asa sensibila din fire insa tema "plozilor" este subiectul meu nambar uan.
mi s-a parut mie ca nu o spune deloc mieros,nici macar dulce,de aia sarii si io de c u r o leaca,bicoz nu e corect si nici estetic sa te iei asa...in general de plozii nimanui......cu atat mai mult cu cat nu ai nici cea mai mica experientza in ceea ce numesc eu cresterea lor.


Nici mie nu-mi plac deloc... in general, imi sunt total indiferenti, dar Kathara are perfecta dreptate. Cand te duci pe undeva si-i vezi cum alearga in jurul mesei tale, stau si se zgaiesc la tine sau eventual se mai si baga sa se alerge pe sub scaune, sunt de-a dreptul enervanti. Inteleg ca oamenii isi doresc copii, dar ce, asta inseamna ca trebuie acum sa-mi placa? wtf...


si cand te gandesti ca ai fost si tu candva copil


Da, dar nu eu sunt responsabila pentru asemenea fapte reprobabile...


mda...............parintzii sunt de vina dar sa vedem partea buna a intregii situatzii cu totzii devenim parintzi la un moment dat


God I hope not!
anushkha
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sub masca ID-ului poate fi o baba sau un mos, cu nume de copil. 100 De la: Don_Quijote 21 Iunie 2013 20:34
Ce se intampla cu el? 30 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 08:20
Preludiu pt o femeie 18 De la: mitura 31 Iulie 2010 19:41
buna! 48 De la: _dulcik_ 17 Iulie 2009 09:16
Lesbiana in curs de "vindecare"...? 251 De la: dindirel 3 Ianuarie 2010 13:21