Setari Cookie-uri

Pentru profi, invatatoare, educatoare....si nu numai: FRATILOR, INCEPE SCOALA

Buna. Maine incepem....scoala. Am o tona de emotii, ma intreb cum 'or fi oare elevii mei? O sa le plac? O sa ma accepte? O sa ne intelegem? Simt cum mi se inmoaie picioarele....Eu am fost 13 ani educatoare...dar de maine sunt profesoara Hai, ca cei de a 9 a cred ca vor fi draguti....dar ce ma fac cu a 11a si a 12a ? Ma mananca astia...... DECI..daca maine mai ajung acasa intreaga inseamna ca am trecut testul. Va pup pe toti (colegii de breasla) si va doresc un an usor si bun A....si daca aveti timp, astept sfaturi din experienta proprie despre cum sunt copiii la varsta asta, ce metode abordati cu ei......si orice credeti ca e demn de impartasit. Merci si succes maine
pisicuta_danapaula
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:19
poti sa fii profesoara de liceu cu studiile de educatoare?Sau ai mai facut tu alta facultate in plus?
pissy
Postat pe 30 Septembrie 2009 19:41
daca mergi cu ideea asta in fata ca o sa te manance....e cam clar;)) trebuie severitate combinata cu prietenie si un mod cat mai placut pt ei de predare,daca adopti un asa comportament nu o sa ai probleme;)
AlexandraDAlly
Postat pe 30 Septembrie 2009 19:43
aveam o profa care ne-a zis din prima zi ca cine vrea sa treaca la ea trebuie sa aibe bun simt, nu neaparat sa stie materia, iar singurii care au ramas la ea corigenti erau aia care o deranjau. incearcati si dvs d-na profesoara pe viitor metoda asta poate va va fi de folos.
diana3289
Postat pe 30 Septembrie 2009 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chathost job 2 De la: vscmedia_net 4 Aprilie 2012 10:55
Alege ce ti se potriveste !! 0 De la: 4 Septembrie 2010 16:57
Te invat de la ZERO cum sa castigi bani acasa- gratuit 17 De la: viulia1 26 Februarie 2012 22:49
Job part time,operator sondaje de opinie :D 1 De la: Like_n_Heart 3 Noiembrie 2010 00:05
poate sa iubesca fara sa fie indragostit?? 13 De la: diana_desiree 4 Iunie 2009 10:53