Setari Cookie-uri

Va mai aduceti aminte de liceu?

Cum era? Esti nostalgic cand te gandesti la liceu? Ce amintiri ti-au ramas din liceu? Ani de liceu,,,,
lao_kudika
Postat pe 15 Septembrie 2009 01:17
era frumos amintiri multe si marunte baietii erau cei mai nebuni iar orele de romana erau cele mai comice, chiuleam toata clasa, vorbeam tot felul de tampenii mergeam toata clasa in parc, in mall o era super mai ales cand incepeau cate unii sa se mai ciondaneasca intre ei
yumy
Postat pe 15 Septembrie 2009 07:45
cun sa nu mi amintesc?cum sa nu mi amintesc de proful care mi placea?de dansul cu fata de catedra de pe hol?de chiulitul in masa?de diriginta care obosea cand ne numara absentele?de chiscul de la care ne cumparam biscuiti cu ciocolata?de colega de banca?de uniforma fara de care nu puteam sa intram?de profu de chimie care nu intelegea de ce''e asa greu sa inveti niste formule''
marinaruxandra
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:26
daaaaaaaaaaaa! parca se intampla saptamana trecuta tot!! intr-adevar anii de liceu au fost mult mai frumosi decat cei de facultate!
anca0704
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:34
Sa vedeti ce frumos era pe vremea lui Ceausescu... Asta am zis-o foarte serios! Oricine care a facut liceul inainte de '89 poate sa confirme asta. Eh... O tempora, o more!... Abia astept sa mai creasca fiica-mea sa-i povestesc ce traznai faceam eu in liceu si sa-i dau sa citeasca toate scrisorile de dragoste primite de la baieti si pe care, chiar si acum dupa 20 de ani le mai pastrez intr-o cutie. Chiar si jurnalele mele din vremea aia...
Lucia38
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:39
De la: Lucia38, la data 2009-09-15 20:39:28Sa vedeti ce frumos era pe vremea lui Ceausescu... Asta am zis-o foarte serios! Oricine care a facut liceul inainte de '89 poate sa confirme asta. Eh... O tempora, o more!... Abia astept sa mai creasca fiica-mea sa-i povestesc ce traznai faceam eu in liceu si sa-i dau sa citeasca toate scrisorile de dragoste primite de la baieti si pe care, chiar si acum dupa 20 de ani le mai pastrez intr-o cutie. Chiar si jurnalele mele din vremea aia...

ce fain!
anca0704
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:42
sper sa zica si fiica-mea la fel...
nu de alta, dar nici noi nu eram mai breji decat liceenii de acuma...
Lucia38
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:45
De la: Lucia38, la data 2009-09-15 20:45:36sper sa zica si fiica-mea la fel...
nu de alta, dar nici noi nu eram mai breji decat liceenii de acuma...
eu la toate cele am primit un raspuns de la fiul meu care ma lasat cu dintisorii la gard:"vai saracii de voi...........cum ati trait asa ca niste incuiati? aoleu nici calculator nu aveati? ...............;;pai ce faceati voi erau glume? nici sa chiuliti nu stiati........ce viata trista ati avut !".................................................................degeaba se straduia sarmana de mine sa explice ca tocmai in simplitatea si nestiinta noastra era farmecul!degaba incercam sa explic cit de fericita ma faceau lucrurile marunte..............
FRANNNCE
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:03
De la: Lucia38, la data 2009-09-15 20:39:28Sa vedeti ce frumos era pe vremea lui Ceausescu... Asta am zis-o foarte serios! Oricine care a facut liceul inainte de '89 poate sa confirme asta. Eh... O tempora, o more!... Abia astept sa mai creasca fiica-mea sa-i povestesc ce traznai faceam eu in liceu si sa-i dau sa citeasca toate scrisorile de dragoste primite de la baieti si pe care, chiar si acum dupa 20 de ani le mai pastrez intr-o cutie. Chiar si jurnalele mele din vremea aia...


La bac anul asta aveau o cerinta sa scrie o scrisoare catre o persoana imaginara ,de altfel,pe nume Paula..
Unu` raspunde in scris ca el nu scrie scrisori ca are internet iar pe Paula nici macar nu o cunoaste.

asta apropos de scris scrisori
mitura
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:09
De la: FRANNNCE, la data 2009-09-15 21:03:49
De la: Lucia38, la data 2009-09-15 20:45:36sper sa zica si fiica-mea la fel...
nu de alta, dar nici noi nu eram mai breji decat liceenii de acuma...
eu la toate cele am primit un raspuns de la fiul meu care ma lasat cu dintisorii la gard:"vai saracii de voi...........cum ati trait asa ca niste incuiati? aoleu nici calculator nu aveati? ...............;;pai ce faceati voi erau glume? nici sa chiuliti nu stiati........ce viata trista ati avut !".................................................................degeaba se straduia sarmana de mine sa explice ca tocmai in simplitatea si nestiinta noastra era farmecul!degaba incercam sa explic cit de fericita ma faceau lucrurile marunte..............

Draga mea, eu chiuleam... Fugeam in Gradina Botanica, la film sau la cafea cu prietenele. Si tigari cand am crescut mai mare...
Lucia38
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:09
cel mai frumos era pe vremea lui nea Nicu...cu bairamele pe la colegi...cu chiultul mai putin...dar baietii ne vorbeau frumos...nu se discuta numai de net si sex ca acu'
alinagabi
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:43
Uite cine stie...
Lucia38
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:48
anii de liceu... cei mai frumosi si minunati ani, credeam ca toata lumea e a mea, visam cu ochii deschisi, pot sa zic ca am trait fiecare clipa dar sacoul alb cu negru (pepit) imi aminteste cel mai bine de acei ani minunati, la fel si panglica semnata de toti colegii care-mi urau bafta in viata si la baieti (asta la sfarsitul clasei a 8 a)... frumosi ani intradevar
Andia
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:56
De la: Lucia38, la data 2009-09-17 17:48:27Uite cine stie...


anii de liceu.....
cu zilele in care mergeam la sortat cartofi.....
orele chiulite si petrecute la cinema Gloria si parcul IOR
examenul de treapata a doua......etc
ce vremuri.....
emiliabeatrice
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:37
Eu n-am fost niciodata la sortat cartofi, doar la cules de mere si cirese. Ceva de genul: 2 mere mancate, unul in galeata. Si erau niste mereeeeeeee... de toata frumusetea!!! Acolo mi-am cunoscut prima mea mare iubire... Ehh... Gata, ma opresc aici ca azi e luni, nu zi de visare...
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:43
De la: Lucia38, la data 2009-09-28 11:43:47Eu n-am fost niciodata la sortat cartofi, doar la cules de mere si cirese. Ceva de genul: 2 mere mancate, unul in galeata. Si erau niste mereeeeeeee... de toata frumusetea!!! Acolo mi-am cunoscut prima mea mare iubire... Ehh... Gata, ma opresc aici ca azi e luni, nu zi de visare...



tu la mere, io la pepeni!!
vro doua saptamani petrecute in bostanaria statului, cu liceul,in cazare!
am plecat cu toti de acolo cu cel putin 2 kg mai grasi!
geo_x
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:46
Noi n-aveam asa ceva, doar livezi in imprejurimile Clujului... Mai bine zis un fel de centre de cercetare pomicola, ca de aia merele erau imense...
Repede ai citit ce-am scris...
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:48
unii ar spune ca-i hartuire
geo_x
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:58
De la: geo_x, la data 2009-09-28 11:58:57unii ar spune ca-i hartuire

si?
tu ce zici ca este?
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:59
stochingareala!!
adica un fel de urmarire, pe englezeste!
geo_x
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:01
De la: geo_x, la data 2009-09-28 12:01:57stochingareala!!
adica un fel de urmarire, pe englezeste!

Stochinguieste-ma, atunci...
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:02
Nah, ca nici Geo n-a trecut de vremea adolescentei... Cum l-am indemnat sa mai faca un pas, cum s-a speriat si a fugit...
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:43
De la: Lucia38, la data 2009-09-28 15:43:18Nah, ca nici Geo n-a trecut de vremea adolescentei... Cum l-am indemnat sa mai faca un pas, cum s-a speriat si a fugit...


sunt mai timid ca-n liceu!
geo_x
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:21
De la: Lucia38, la data 2009-09-28 15:43:18Nah, ca nici Geo n-a trecut de vremea adolescentei... Cum l-am indemnat sa mai faca un pas, cum s-a speriat si a fugit...


reactie_
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:36
De la: geo_x, la data 2009-09-28 11:46:56
De la: Lucia38, la data 2009-09-28 11:43:47Eu n-am fost niciodata la sortat cartofi, doar la cules de mere si cirese. Ceva de genul: 2 mere mancate, unul in galeata. Si erau niste mereeeeeeee... de toata frumusetea!!! Acolo mi-am cunoscut prima mea mare iubire... Ehh... Gata, ma opresc aici ca azi e luni, nu zi de visare...



tu la mere, io la pepeni!!
vro doua saptamani petrecute in bostanaria statului, cu liceul,in cazare!
am plecat cu toti de acolo cu cel putin 2 kg mai grasi!

mda...io daca am fost la cules de porumbbbbbb.........de-aia am ramas cu obiceiul sa pun mana .....pe stiuletii...cei mai mari si mai grosi !!....
etta
Postat pe 28 Septembrie 2009 19:14
De la: reactie_, la data 2009-09-28 16:36:26
De la: Lucia38, la data 2009-09-28 15:43:18Nah, ca nici Geo n-a trecut de vremea adolescentei... Cum l-am indemnat sa mai faca un pas, cum s-a speriat si a fugit...




eee...normal ca-ti aduci aminte cu drag de liceu...daca doar pupai fetele !!......... ....ca asat am desprins din...comentul tau !!........
etta
Postat pe 28 Septembrie 2009 19:16
De la: Lucia38, la data 2009-09-17 17:48:27Uite cine stie...


offf...cate mai stiu si euuuuuuuuuu..........exista inca zapada.......si mi-a dat ocazia sa incalic pentru prima oara un baiat...... ........sa-l frec cu zapada,mai !!...... ............

desi mainile ne erau inghetate,de la scris,ca nu era caldura....sufletele ne erau calde......ca eram prieteni cu adevarat.......ca inca ne mai alergam ca niste copii.......ca mai roseam cand auzeam un compliment frumos de la baieti..........ooohhhhhh...si cate si mai cate !!..........
etta
Postat pe 28 Septembrie 2009 19:22
Perioada cand inca mai invatam, cand mai tremuram pentru o lucrare de control sau teza....cand ne era rusine sa spunem ca nu am invatat lectia pt ca m-am uitat la film sau am fost la discoteca, pardon-actual zis club . Cand pentru un sa/s-a/sau/s-au scris incorect ni se scadea un punct... .
taiko_delia
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:22
Tot "pe vremea mea".. si a celor ce ati postat aici.. era o formatie de trei fete Trio Expres.. (daca nu ma insel).. care canta "Studentie, anii tai nu-i pot uita"... Eram mica, dar asa de bine suna incat abia asteptam sa ajung studenta si sa traiesc acele momente unice.. de care vorbeau ele, sa ajung si eu la Costinesti.. s.a.m.d.
Dezamagire totala! Nu am rams cu nicio amintire frumosa (hai sa spun.. speciala). din facultate. Singurele amintiri superbe, adevaratii prieteni.. adevaratele aventuri, excursii ad-hoc.. la munte, iubirile... adolescentine.. totul, dar aboslut totul se leaga de perioada liceului. Si, in ciuda nenumarateor lipsuri... din acele timpuri. chiar stiu ca m-am format ca om.. atunci.
rashela
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:52
nu mai scrie nimeni pe acest topic?

pe mine ma leaga o amintire frumoasa de acest cantec
http://www.youtube.com/watch?v=x9YHg07NLLc
taiko_delia
Postat pe 23 Octombrie 2009 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine vrea sa ne imprietenim? 120 De la: laura31c 9 Septembrie 2009 10:25
Licenta de nota 10 Sociologie 1 De la: loca 1 Martie 2011 20:05
CUM PROCEDATI ATUNCI CAND CINEVA VA FACE RAU FARA MOTIV? 28 De la: ayyryynn 9 Septembrie 2009 14:08
2 sufletele 1 De la: diana1981 22 Ianuarie 2009 19:32
Ce ati gatit/papat astazi? 14 De la: deelisha 14 Mai 2009 22:30