Setari Cookie-uri

Carti cu tematica spirituala, astrologie, dezvoltare personala

pt ca tot se apropie toamna si e vreme numai buna de citit, va recomand o lista de carti online, care mi-au mers la suflet. sint peste 60 de carti interesante:

http://www.scribd.com/solariss

lectura placuta!
camelia_vlad
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:27
De la: camelia_vlad, la data 2009-09-18 15:27:04pt ca tot se apropie toamna si e vreme numai buna de citit, va recomand o lista de carti online, care mi-au mers la suflet. sint peste 60 de carti interesante:

http://www.scribd.com/solariss

lectura placuta!



mi-am gasit o ocupatie...m-a atras cea ci puterea extraordinara a subconstientului:)
amondineeee
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:05
Multumim!

Nu m-am uitat inca la lista dar un autor foarte bun care mie imi place foarte mult cum scrie este Scott Peck.
Ma bucur sa vad ca din ce in ce mai multa lume se axeaza pe spirituale si dezvoltarea sinelui. Eu locuiesc in Canada, dar in ultimul timp multi din cei din jurul meu au inceput sa citeasca si sa discute pe aceasta tema. Imi umple inima de bucurie sa vad ca oamenilor le mai pasa si de altceva decat de bani si masini si cariera.

Multa lumina!
kerigan_ro
Postat pe 4 Octombrie 2009 06:38

Prin tot ceea ce facem ,chiar si prin simplul fapt pe care il facem (asa cum ai facut tu de a recomanda acest site),toti ajungem sa ne ridicam pe o trepta in evolutia noastra pamanteana,si acest fapt este cel mai imbucurator lucru de a deschide portiunile nefolosite ale adevaratei noastre naturi si de a ajuta la trezirea noastra spirituala continua,la evolutie si sanatatea noastra mentala ,fizica si emotionla
Invatam ca viata nu este un lucru intamplator si ca ,atit cel care observa cat si obiectul observatiei fac parte din acelasi cerc,devenim creatori cat si martorii propilior noastre transformari,ceea ce ne prinde bine ,in propia noastra evolutie spirituala ....acum cand URANUS A INTRAT IN VARSATOR ....sa fim atenti sa ne imbarcam cu toti in aceasta calatorie minunata care ne va duce inapoi ACASA
Multumesc pt gestul tau!
kelly_diana_04
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:23
Prin tot ceea ce facem ,chiar si prin simplul fapt pe care il facem (asa cum ai facut tu de a recomanda acest site),toti ajungem sa ne ridicam pe o trepta in evolutia noastra pamanteana,si acest fapt este cel mai imbucurator lucru de a deschide portiunile nefolosite ale adevaratei noastre naturi si de a ajuta la trezirea noastra spirituala continua,la evolutie si sanatatea noastra mentala ,fizica si emotionla
Invatam ca viata nu este un lucru intamplator si ca ,atit cel care observa cat si obiectul observatiei fac parte din acelasi cerc,devenim creatorii cat si martorii propiilor noastre transformari,ceea ce ne prinde bine ,in propia noastra evolutie spirituala . Acum cand URANUS A INTRAT IN VARSATOR ....sa fim atenti sa ne imbarcam cu toti in aceasta calatorie minunata care ne va duce inapoi ACASA
Multumesc pt gestul tau!
kelly_diana_04
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:30
Ma bucur ca se mai practica cititul de carti. Cand eram in scoala, uram sa citesc orice se numea "carte", insa acum am prins o pasiune pentru ele(asta depinde si de timpul liber pe care il am). Am inceput sa citesc foarte mult din domeniul psihologiei si anume cartile Dr. Scott Peck, colectia "drumul catre tine insuti". Sunt extraordinare pentru dezvoltarea personala. Vi le recomand. Numai bine!
koryna_alexa
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:10
Recomand tot ce a scris dr.Argesanu......nu o sa regretati ...efortul....
kudika064633
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:17
recomand celor care citesc carti online sa le cumpere!!!sunt f bune ajuta in evolutie f mult dar calculatorul va absoarbe toata energia !!!
mikadelicios
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:21
Buna !
Am vazut ca il apreciezi pe Argesanu. Incerc de ceva vreme sa aflu unde are cabinet, cum se poate ajunge la el.....
Ma poti ajuta cu vreo informatie in acest sens?
Multumesc !
piera32
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:29
Ti-am trimis mail particular ca sa stii exact ce si cum. Cei care vreti carti bune puteti intra pe www.divin.ro.Aici gasiti si cartilelui Dragos Argesanu si multele alte din domeniu. Ce va mai recomand sunt cartilelui Doreen Virtue si asa mai departe.Merita efortul intr-adevar.
Pentru cei care aveti probleme si cautati o solutie la ele sau pur si simplu o alta cale de a accede la spiritualitate puteti sa luati legatura si cu mine.
Sunt maestru Reiki Usui, radiestezie, Karuna Reiki, Shamballa Reiki, Ordinul Melchisedeck. Va pot face tratamente cu bionenergie si infoenergie, initieri, masuratori radiestezice si Feng Shui pentru case si apartamente, terenuri sau personale,curatari de case si apartamente sau personale. Se pot organiza seminarii informative la care cei care se initiaza pot face practica sub indrumarea maestrilor,plus informatiilepe care le primiti . Atat cursurile cat si initierile se pot organiza oriunde in tara unde este nevoie.
Cei care doriti detalii suplimentare ma puteti contacta direct aici pe privat sau chiar pune intrebari pe forum, de ce nu! sau va las adresa mea de mail: shanti_dea@yahoo.com sau dea_yow@yahoo.com.
si va dau mai multe detalii sau posibilitati sa ma contactati.
Pana atunci va doresc tuturor liniste, iubire, pace si Lumina!

biancorossi
Postat pe 4 Octombrie 2009 17:00
Multumesc din suflet!

De la: camelia_vlad, la data 2009-09-18 15:27:04pt ca tot se apropie toamna si e vreme numai buna de citit, va recomand o lista de carti online, care mi-au mers la suflet. sint peste 60 de carti interesante:

http://www.scribd.com/solariss

lectura placuta!
aniladamanirolf
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:46
CITITI TOT CE E SCRIS DE ARGESEANU...
THE SECRET ALTA CARTE BUNA...ESTE SI FILM...
CARTEA ASTA MA AJUTAT MULT CAND AM AVUT PROBLEME..
.SIGUR O SA VA AJUTE SI PE VOI
SI REIKI CE CARTI GASITI CITITI!!

MULTA LUMINA
cristinic
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:35
De la: kelly_diana_04, la data 2009-10-04 09:23:01
Prin tot ceea ce facem ,chiar si prin simplul fapt pe care il facem (asa cum ai facut tu de a recomanda acest site),toti ajungem sa ne ridicam pe o trepta in evolutia noastra pamanteana,si acest fapt este cel mai imbucurator lucru de a deschide portiunile nefolosite ale adevaratei noastre naturi si de a ajuta la trezirea noastra spirituala continua,la evolutie si sanatatea noastra mentala ,fizica si emotionla
Invatam ca viata nu este un lucru intamplator si ca ,atit cel care observa cat si obiectul observatiei fac parte din acelasi cerc,devenim creatori cat si martorii propilior noastre transformari,ceea ce ne prinde bine ,in propia noastra evolutie spirituala ....acum cand URANUS A INTRAT IN VARSATOR ....sa fim atenti sa ne imbarcam cu toti in aceasta calatorie minunata care ne va duce inapoi ACASA
Multumesc pt gestul tau!


Asa este. CEea ce ai scris si modul in care ai facut-o, este pe intelesul tuturor. Pacat ca sunt inca putini cei care accepta...
staff
Postat pe 5 Octombrie 2009 08:34
De la: mikadelicios, la data 2009-10-04 10:21:24recomand celor care citesc carti online sa le cumpere!!!sunt f bune ajuta in evolutie f mult dar calculatorul va absoarbe toata energia !!!


Ce vrei sa spui cu asta?
staff
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:12
De la: staff, la data 2009-10-05 08:34:59
De la: kelly_diana_04, la data 2009-10-04 09:23:01
Prin tot ceea ce facem ,chiar si prin simplul fapt pe care il facem (asa cum ai facut tu de a recomanda acest site),toti ajungem sa ne ridicam pe o trepta in evolutia noastra pamanteana,si acest fapt este cel mai imbucurator lucru de a deschide portiunile nefolosite ale adevaratei noastre naturi si de a ajuta la trezirea noastra spirituala continua,la evolutie si sanatatea noastra mentala ,fizica si emotionla
Invatam ca viata nu este un lucru intamplator si ca ,atit cel care observa cat si obiectul observatiei fac parte din acelasi cerc,devenim creatori cat si martorii propilior noastre transformari,ceea ce ne prinde bine ,in propia noastra evolutie spirituala ....acum cand URANUS A INTRAT IN VARSATOR ....sa fim atenti sa ne imbarcam cu toti in aceasta calatorie minunata care ne va duce inapoi ACASA
Multumesc pt gestul tau!


Asa este. CEea ce ai scris si modul in care ai facut-o, este pe intelesul tuturor. Pacat ca sunt inca putini cei care accepta...


Suna foarte interesant, este pe intelesul tuturor, dar ce nu inteleg se afla dupa .... Va rog sa folositi cuvinte in locul .... . Multumesc tare mult.
lumina19
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:52
De la: kerigan_ro, la data 2009-10-04 06:38:34Multumim!

Nu m-am uitat inca la lista dar un autor foarte bun care mie imi place foarte mult cum scrie este Scott Peck.
Ma bucur sa vad ca din ce in ce mai multa lume se axeaza pe spirituale si dezvoltarea sinelui. Eu locuiesc in Canada, dar in ultimul timp multi din cei din jurul meu au inceput sa citeasca si sa discute pe aceasta tema. Imi umple inima de bucurie sa vad ca oamenilor le mai pasa si de altceva decat de bani si masini si cariera.

Multa lumina!


Scott Peck il gasesti tot lista pe care am postat-o. mai exact aici:
http://www.scribd.com/doc/17368611/Scott-Peck-DrumulCatreTineInsutiSiMaiDeparte

...si cred ca e f necesara aceasta intoarcere a noastra catre spiritualitate si dezvoltare personala. pur si simplu, multi am uitat de... noi insine si asta e trist, dupa parearea mea.
camelia_vlad
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:43
De la: kelly_diana_04, la data 2009-10-04 09:23:01
acum cand URANUS A INTRAT IN VARSATOR ....sa fim atenti sa ne imbarcam cu toti in aceasta calatorie minunata care ne va duce inapoi ACASA
Multumesc pt gestul tau!


kelly, nu cred ca tine de vreo conjunctura astrologica evolutia spirituala. cred ca asta ar treb sa fie preocuparea noastre principala, pt ca asta e scopul nostru pe pamint. si e cel mai important.

p.s. sa iti fie de folos cartile
camelia_vlad
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:46
De la: kudika064633, la data 2009-10-04 10:17:47Recomand tot ce a scris dr.Argesanu......nu o sa regretati ...efortul....


se numara si argesanu printre cartile de pe linkul respectiv :) mie una mi-au fost de folos....
camelia_vlad
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:49
De la: mikadelicios, la data 2009-10-04 10:21:24recomand celor care citesc carti online sa le cumpere!!!sunt f bune ajuta in evolutie f mult dar calculatorul va absoarbe toata energia !!!


sint de acord ca nimic nu se compara cu a avea cartea respectiva si cu faptul ca Pc-ul e consumator de energie....
dar ce te faci cu cei care locuiesc in strainatate si isi procura mai greu cartile??!!! expedierea cartilor in strainatate te costa mai mult decit dai pe carti, sau daca le pui in valiza cintaresc mult si esti taxat pe masura in vama :)...

camelia_vlad
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:58
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/28441.html# buna
christiandumitrescu
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:16
deci. .tin sa-ti multumesc camelia.. e superb site-ul. .am ocupatie
solitary_devil
Postat pe 24 Februarie 2010 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Carte cu teste de cultura generala 9 De la: LiveFromHell 15 Iulie 2010 06:03
Vand carti! 2 De la: marinaruxandra 22 Noiembrie 2010 12:52
Cele mai bune carti HORROR. 13 De la: LiveFromHell 13 Iulie 2010 09:30
Carti personalizate pentru copii 1 De la: odett_style 19 Iulie 2009 19:46
Ce anume mai citesti? 89 De la: kudika_10817 21 Septembrie 2014 19:03