Setari Cookie-uri

Ce fel de ochelari se potrivesc unei fetze ovale?

Ma tot plimb prin magazine, dau peste fel si fel de ochelari dar nu gasesc deloc unii care sa mi placa si sa imi stea bine. Eu am fatza ovala si bineinteles ca sunt si ochelari pt o astfel de structura. Prietena mea cea mai buna si-a luat concediu de la aceasta functie si as vrea sa aud si alte pareri. Ce ochelari sunt potrivite pentru o fatza ovala??

P.S.
Intr-o zi, pe cand navigam pe internet, am dat de un site foarte tare, e cu animalute si trebuie sa il cresti. Dar ca sa iasa el din "ou" tre sa primesti voticele.. Asa ca mi-am facut si eu cont si v-as ramane tare recunoscatoare daca m-ati ajuta ca pisicutza mea sa se faca mare. Ce-i drept.. exista si premii.. Va pup cu drag. miki
http://www.animalut.net/user/Micaela17.html
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Micaela_18
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:59
incearca cu rama rotunde desi si eu am fata ovala si mi se potriveste orice .
iulia069834
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:54
Fetei ovale i se potrivesc ochelari de orice forma tinand cont ca este pus mai in valoare ceea ce ramane neacoperit de ochelari. O forma dreptunghiulara pune in valoare gura si buzele daca vrei sa atragi atentia a supra lor, ochelarii ovali atrag atentia mai mult asupra sprancenelor/arcadelor, iar cei rotunzi asupra pometilor. Asa ca ai de unde alege. Si la maturitate cand muschii se mai lasa,forma potrivita este cea dreptunghiulara ce acopera sprancenele.
mediga
Postat pe 13 Octombrie 2009 17:25
asa stiam si eu....fetzei ovale i se potriveste orice tip de forma de ochelari (la fel stiam si despre tunsori)..... se pare ca sunt mai "norocoase"
asa ca, cred ca cel mai bine e sa iti placa tie si ceea ce alegi si cum iti sta
anca0704
Postat pe 20 Octombrie 2009 08:13
Ai mei se potrivesc?
Trecatorul
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:30
perfect, motane! mai bine de atat nici ca se poate!!
anca0704
Postat pe 12 Noiembrie 2009 18:29
De la: Micaela_18, la data 2009-09-29 12:59:53Ma tot plimb prin magazine, dau peste fel si fel de ochelari dar nu gasesc deloc unii care sa mi placa si sa imi stea bine. Eu am fatza ovala si bineinteles ca sunt si ochelari pt o astfel de structura. Prietena mea cea mai buna si-a luat concediu de la aceasta functie si as vrea sa aud si alte pareri. Ce ochelari sunt potrivite pentru o fatza ovala??

P.S.
Intr-o zi, pe cand navigam pe internet, am dat de un site foarte tare, e cu animalute si trebuie sa il cresti. Dar ca sa iasa el din "ou" tre sa primesti voticele.. Asa ca mi-am facut si eu cont si v-as ramane tare recunoscatoare daca m-ati ajuta ca pisicutza mea sa se faca mare. Ce-i drept.. exista si premii.. Va pup cu drag. miki
http://www.animalut.net/user/Micaela17.html
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mami esti tare!
On topic: asa cum ti s-a mai raspuns, orice forma de ochelari ar trebui sa ti se poriveasca!

Cum vine treaba asta cu "si-a luat concediu de la aceasta functie"? Si-a luat concediu din functia de ochelarista?????
miss_darine
Postat pe 12 Noiembrie 2009 18:34
De la: anca0704, la data 2009-11-12 18:29:19perfect, motane! mai bine de atat nici ca se poate!!
Mai am unii cu inflarosii!! :
Trecatorul
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:19
De la: miss_darine, la data 2009-11-12 18:34:20
De la: Micaela_18, la data 2009-09-29 12:59:53Ma tot plimb prin magazine, dau peste fel si fel de ochelari dar nu gasesc deloc unii care sa mi placa si sa imi stea bine. Eu am fatza ovala si bineinteles ca sunt si ochelari pt o astfel de structura. Prietena mea cea mai buna si-a luat concediu de la aceasta functie si as vrea sa aud si alte pareri. Ce ochelari sunt potrivite pentru o fatza ovala??

P.S.
Intr-o zi, pe cand navigam pe internet, am dat de un site foarte tare, e cu animalute si trebuie sa il cresti. Dar ca sa iasa el din "ou" tre sa primesti voticele.. Asa ca mi-am facut si eu cont si v-as ramane tare recunoscatoare daca m-ati ajuta ca pisicutza mea sa se faca mare. Ce-i drept.. exista si premii.. Va pup cu drag. miki
http://www.animalut.net/user/Micaela17.html
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mami esti tare!
On topic: asa cum ti s-a mai raspuns, orice forma de ochelari ar trebui sa ti se poriveasca!



S-a saturat sa-i creasca animalul de pe net si s-o tot consfatuiasca fara rost.Degeaba îi stau bine, daca ei nu-i plac =>Deci si-a luat prietena concediu de (la) toate;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Noiembrie 2009 10:46
Va astept cu drag pe http://ancaciobanu.ro/ .Nu uitati sa va lasati parerea!
ancasobo
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:13
iulia069834
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:14
daca ai sa scrii intrebarea pe google iti dau aia si poze.
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:30
Desi "teoretic" ar merge o gramada de modele de ochelari in cazul fetzei ovale, practic insa trebuie sa incerci mai multe perechi pana consideri ca unii chiar ti se potrivesc
tequila_cu_varza
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:19
Trebuie sa te iei si dupa reguli, dar se poate sa-ti stea bine cu mai multe tipuri de ochelari de soare. Depinde de cum te privesti tu. Si mai ceri si o parere, nu?
arthemis_cleo2004
Postat pe 8 Martie 2010 02:27
e nah?
elena_ciub
Postat pe 31 Martie 2010 21:25
Fetelor, am gasit o fff tare promotie la profesionalcosmetics.ro
mi-am luat un set cu 4 produse profesionale Keune ptr ingrijirea parului pe timpul verii care oricum imi sunt indispensabile ( eu tin fff mult la parul meu mai ales ca este blond si necesita atentie sporita) si am primit cadou o pereche de ochelari de soare Polaroid.
Prima data cand am auzit zic, eee... ii fac si eu cadou si am rams socata cand am primit coletul!!! sunt super tari, moderni, f misto ce sa mai, au husa speciala si laveta, iar in magazin i-am vazut la 200 lei bucata.
Coletul a venit prin curier si cei de la profesionalcosmetics.ro m-au impresionat si pt faptul ca mi-au dat livrare gratis ( produsele au costat 320 lei) iar tot ce era in colet a venit super ambalat cu bule de aer etc.

Recomand tuturor aceasta promotie, ochelarii sunt extraordinari!!!!
http://www.profesionalcosmetics.ro/store.html?page=shop.product_details&category_id=50&flypage=flypage.tpl&product_id=1394
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 21:39
De la: ronna20, la data 2010-06-01 21:39:52Fetelor, am gasit o fff tare promotie la profesionalcosmetics.ro
mi-am luat un set cu 4 produse profesionale Keune ptr ingrijirea parului pe timpul verii care oricum imi sunt indispensabile ( eu tin fff mult la parul meu mai ales ca este blond si necesita atentie sporita) si am primit cadou o pereche de ochelari de soare Polaroid.
Prima data cand am auzit zic, eee... ii fac si eu cadou si am rams socata cand am primit coletul!!! sunt super tari, moderni, f misto ce sa mai, au husa speciala si laveta, iar in magazin i-am vazut la 200 lei bucata.
Coletul a venit prin curier si cei de la profesionalcosmetics.ro m-au impresionat si pt faptul ca mi-au dat livrare gratis ( produsele au costat 320 lei) iar tot ce era in colet a venit super ambalat cu bule de aer etc.


o ti toata seara cu intoxicarea asta
anastasia_m
Postat pe 1 Iunie 2010 21:42
buna dragelor!
mi-am luat si eu niste okelari de soare impreuna cu revista femeia ,ce parere aveti? or fi buni,ma refer laFPS-ul lor
vuvu
Postat pe 19 Iunie 2010 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OCHELARI RAYBAN 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:30
nimic deranjant 1 De la: coryyyy 3 Mai 2011 15:17
ce sta pe nasuc ?? 1 De la: kudika388239 29 Aprilie 2011 19:46
ochelarii de vedere pe care nu prea ii pun desi am dat o caruta de bani pe ei 23 De la: kudika183411 21 Mai 2013 16:04
ce-ti sta pe nasuc ? 1 De la: kudika347902 4 Mai 2011 14:06