Setari Cookie-uri

o intrebare logica sper eu

ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios
oneill
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:45
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios



Da, se poate face multa bascalie pe subiectul asta ...si stii de ce ? Tocmai ca un raspuns clar nu poate fi dat, tu vrei un raspuns clar, ca o regula general valabila, dar nu cred ca ai sa-l primesti, sper sa ma insel , pentru ca eu as putea sa-ti spun ce calitati apreciez eu la un barbat dar nu poti generaliza pe sistemul ...''un barbat trebuie sa fie asa, asa, asa ...etc ''..sa nu mai spun ca un barbat te poate atrage daca este opusul asteptarilor , depinde de situatie, de stare, de trairi, de context, chimie, sau poate exista cineva care se incadreaza in tipologie ( eu nu cred in treaba asta cu tipologia, mi se pare dezumanizata, mecanica ) si pur si simplu sa treci pe langa el si sa nu-l observi ( nu ma refer la fizic neaparat ).

O calitate esentiala pentru mine este bunul simt, daca nu-l are poate sa faca pasi pe covoras :)!



___LL___
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:09
fiecare e special in felul sau si fiecarei femei ii place un anumit tip de barbat
yumy
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:14
si mai ales sa fie sincer si ffffffffff natural
candy_sweet
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:20
Cum a spus si ___LL____, nu exista o regula universal valabila.
Asa cum voua , barbatilor, nu va plac acelasi lucruri la o femeie ,asa sta treaba si cu noi.
Eu personal detest barbatii mitocani si prosti. Nu imi pasa atat de tare de situatia financiara a unui barbat deoarece sunt independeta din punct de vedere financiar. Dar nici nu as accepta vreodata ca eu sa imi intretin partenerul de viata. In rest cred ca depinde foarte mult de conjunctura si multi alti factori neasteptati...
frozen_autumn
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:21
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios


Sa fie el insusi.Cine te place cu adevarat te place asa cum esti si nu va incerca sa te schimbe.

Postat pe 7 Octombrie 2009 18:42
De la: ___LL___, la data 2009-10-07 18:09:34
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios



Da, se poate face multa bascalie pe subiectul asta ...si stii de ce ? Tocmai ca un raspuns clar nu poate fi dat, tu vrei un raspuns clar, ca o regula general valabila, dar nu cred ca ai sa-l primesti, sper sa ma insel , pentru ca eu as putea sa-ti spun ce calitati apreciez eu la un barbat dar nu poti generaliza pe sistemul ...''un barbat trebuie sa fie asa, asa, asa ...etc ''..sa nu mai spun ca un barbat te poate atrage daca este opusul asteptarilor , depinde de situatie, de stare, de trairi, de context, chimie, sau poate exista cineva care se incadreaza in tipologie ( eu nu cred in treaba asta cu tipologia, mi se pare dezumanizata, mecanica ) si pur si simplu sa treci pe langa el si sa nu-l observi ( nu ma refer la fizic neaparat ).

O calitate esentiala pentru mine este bunul simt, daca nu-l are poate sa faca pasi pe covoras :)!





Înþelege odatã cã s-a terminat,numai vreau sã aud de tine ºi de perversiunile tale cu mâncare!
MlSOGlN
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:06
De la: yumalai, la data 2009-10-07 18:14:40fiecare e special in felul sau si fiecarei femei ii place un anumit tip de barbat


tu de exemplu eºti rromã.
MlSOGlN
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:07
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-07 18:21:16Cum a spus si ___LL____, nu exista o regula universal valabila.
Asa cum voua , barbatilor, nu va plac acelasi lucruri la o femeie ,asa sta treaba si cu noi.
Eu personal detest barbatii mitocani si prosti. Nu imi pasa atat de tare de situatia financiara a unui barbat deoarece sunt independeta din punct de vedere financiar. Dar nici nu as accepta vreodata ca eu sa imi intretin partenerul de viata. In rest cred ca depinde foarte mult de conjunctura si multi alti factori neasteptati...


"Eu personal detest barbatii", primul lucru adevãrat pe care-l spui pe kudika.
MlSOGlN
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:08
De la: scorpio67, la data 2009-10-07 18:42:07
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios


Sa fie el insusi.Cine te place cu adevarat te place asa cum esti si nu va incerca sa te schimbe.


Da,nu meritã sã slãbeºti pentru nimeni ºi nimic în lume!
MlSOGlN
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:09
Sa fie serios! Sa fie consecvent in actiunile intreprinse! Sa-i pese!!!!!!!!!...de tot si toti cei din jurul lui!
LMY_35
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:13
''NUMAI '' vrei singuratate ...vrei sa ai pe cineva aprope ... .


ppffff
___LL___
Postat pe 7 Octombrie 2009 22:15
oneil,
Tu pentru asta deschizi topic-uri pe kudika? Pentru a vedea cine iti raspunde si apoi sa agasezi fetele pe private? Nu stiu daca ai facut la fel si cu celelalte fete, dar pe mine m-ai dezamagit rau de tot. Ia zi-le tu "in dulcele tau stil clasic "de muisogin cine esti tu defapt.
frozen_autumn
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:45
De la: MlSOGlN, la data 2009-10-07 20:09:21
De la: scorpio67, la data 2009-10-07 18:42:07
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios


Sa fie el insusi.Cine te place cu adevarat te place asa cum esti si nu va incerca sa te schimbe.


Da,nu meritã sã slãbeºti pentru nimeni ºi nimic în lume!


Bine obsedatule am sa ma ingras ca sa-ti fac tie placerea.

Postat pe 8 Octombrie 2009 16:46
De la: scorpio67, la data 2009-10-08 16:46:48
De la: MlSOGlN, la data 2009-10-07 20:09:21
De la: scorpio67, la data 2009-10-07 18:42:07
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios


Sa fie el insusi.Cine te place cu adevarat te place asa cum esti si nu va incerca sa te schimbe.


Da,nu meritã sã slãbeºti pentru nimeni ºi nimic în lume!


Bine obsedatule am sa ma ingras ca sa-ti fac tie placerea.


îngraºã-te ,þara are nevoie de sãpun!
MlS0GlN
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:20
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-08 16:45:24oneil,
Tu pentru asta deschizi topic-uri pe kudika? Pentru a vedea cine iti raspunde si apoi sa agasezi fetele pe private? Nu stiu daca ai facut la fel si cu celelalte fete, dar pe mine m-ai dezamagit rau de tot. Ia zi-le tu "in dulcele tau stil clasic "de muisogin cine esti tu defapt.


Mã simt lovit în sufletu-mi fragil cã m-ai putut compara cu bufonu ãsta cu un aer boem ºi tendinþe homosexuale! Îmi pare rãu cã þi-am indus starea asta avansatã de paranoia,chiar n-am intenþionat.
MlS0GlN
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:32
De la: MlS0GlN, la data 2009-10-08 22:20:47
De la: scorpio67, la data 2009-10-08 16:46:48
De la: MlSOGlN, la data 2009-10-07 20:09:21
De la: scorpio67, la data 2009-10-07 18:42:07
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios


Sa fie el insusi.Cine te place cu adevarat te place asa cum esti si nu va incerca sa te schimbe.


Da,nu meritã sã slãbeºti pentru nimeni ºi nimic în lume!


Bine obsedatule am sa ma ingras ca sa-ti fac tie placerea.


îngraºã-te ,þara are nevoie de sãpun!


poate,dar de nebuni sigur n-are nevoie.

Postat pe 9 Octombrie 2009 18:24
De la: scorpio67, la data 2009-10-09 18:24:59
De la: MlS0GlN, la data 2009-10-08 22:20:47
De la: scorpio67, la data 2009-10-08 16:46:48
De la: MlSOGlN, la data 2009-10-07 20:09:21
De la: scorpio67, la data 2009-10-07 18:42:07
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios


Sa fie el insusi.Cine te place cu adevarat te place asa cum esti si nu va incerca sa te schimbe.


Da,nu meritã sã slãbeºti pentru nimeni ºi nimic în lume!


Bine obsedatule am sa ma ingras ca sa-ti fac tie placerea.


îngraºã-te ,þara are nevoie de sãpun!


poate,dar de nebuni sigur n-are nevoie.

misogin esti un tampit ! :
mami
ralukutzza
Postat pe 9 Octombrie 2009 21:09
oneill - mi se pare ca ai mai deschis un topic pe tema asta sa pe una asemanatoare! chiar esti macinat vad
adina_black
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:31
A fost un documentar pe Discovery despre cum apare atractia fizica si iubirea intre un barbat si o femeie. se pare ca toata chestia este bazata pe hormoni, cum esti perceput de eventualul partener/a, starea ta de sanatate.De exemplu femeile nu sunt atrase de barbatii grasi(si nu ma refer la cei cu putina burtica) pentru ca dau senzatia ca sunt bolnavi deci nu ar fi buni pentru procreere.Chiar daca ne-am indepartat ceva de regnul animal instinctele de a gasi partenerul cel mai sanatos si puternic pentru procreere tot mai exista undeva in subconstient.Nu glumesc !E dovedit stiintific !!De aceea femeile sunt atrase de barbatii puternici chiar daca nu sunt cei mai buni parteneri dar sunt cei mai buni donatori de gene puternice si sanatoase.
Concluzia,fa-te cat mai deziderabil. Daca tot n-ai mertanu' la poarta macar fii cat mai prezentabil.
diana1981
Postat pe 11 Octombrie 2009 19:36
De la: oneill, la data 2009-10-07 17:45:17ce calitati ar trebui sa aibe un barbat in ziua de azi ( intr-o lume extrem de materiala si materialista ) ca sa poate atrage atentia unei femei
si as dori raspunsuri serioase
nu la bascalie deoarece eu consider subiectul destul de serios


sa iubeasca sincer, sa stie sa se sacrifice pt mine atunci cand e nevoie, sa ma apere, sa ma incurajeze, sa fie intelept, sa stie ca compatibilitatea dintre caractere e mai importanta decat compatibilitarea sexuala, si fie vorba intre noi, daca ar fi sa ramana impotenet sau sa fie plecat sua sa fie prea ocupat ca sa mai faca si alea alea l-as menaja si l-as incuraja ca e totul ok...
ok, fara sa diu misogina, as vrea sa nu ii bata vantul prin buzunare ca nu vreau sa ma chinui... dar daca apare vre-o criza financiara in cuplu o sa trecem noi si peste asta... mai important e sa ne avem unul pe altul...
ingeras_yella21
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:12
De la: ___LL___, la data 2009-10-07 22:15:11''NUMAI '' vrei singuratate ...vrei sa ai pe cineva aprope ... .


ppffff


cui ai place sa fie singur ?
" oficial " este una dar in suflet tinjesti la iubire , tandrete , incredere si la o mina calda care sa iti stearga lacrimile de pe obraz
la fel facind si tu
oneill
Postat pe 14 Octombrie 2009 11:04
[
Mã simt lovit în sufletu-mi fragil cã m-ai putut compara cu bufonu ãsta cu un aer boem ºi tendinþe homosexuale! Îmi pare rãu cã þi-am indus starea asta avansatã de paranoia,chiar n-am intenþionat

misogin
bufon e tactu care te-a facut
oneill
Postat pe 14 Octombrie 2009 11:06
De la: adina_black, la data 2009-10-10 15:31:58oneill - mi se pare ca ai mai deschis un topic pe tema asta sa pe una asemanatoare! chiar esti macinat vad


nu nu am mai deschis
si oarecum ai dreptate ma cam macina
ai momente cind simti ca sunt multe de facut si infiorator de putin timp
oneill
Postat pe 14 Octombrie 2009 11:10
sunt un om
satul de femei ca tine care interpreteaza totul in functie de persuana proprie
eu nu am vizitat profilul tau
in ochi mei esti un copil . nu m-ar deranja sa imi gasesc un om
dar daca ar fi tu ai fi ultima persoana cu care as iesi sa ma cunosc
nu contesc calitatile intelectuale , sau feminine
dar numai asta nu este suficient
numai ca esti femeie si posezi anumite parti anatomice nu trebuie sa te faca sa te gindesti ca
toti te vor in pat
asa ca te rog linistestete si nu te comporta ca o persoana frustrata
nu e cazul
si legat de topicul de pe kudika
e frumos sa sti ce gindesc alti si mai ales este dedicat femeilor
as fi preferat sa imi rasunda numai femei
a aparut si misogin in ecuatie si e penibil ca se transforma in razboi o idee care putea fi frumos desbatuta si mai ales
gindita si nu cu ovarele sau penisul
oneill
Postat pe 14 Octombrie 2009 11:17
Pentru mine e important sa fie inteligent sa aiba simtul umorului ,sociabil sa ma respecte si sa fie langa mine la bine si la rau
nicole_0080
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:37
Las-o balta oneil! Dupa mesajele private pe care mi le-ai trimis e zadarnica incercarea ta de a parea omul boem si cult in care iti place sa postezi . So, turn the page mister Iulian Codrut STANESCU, daca tot ma acuzai pe mine "in private" ca sunt o tiganca imputita doar pentru ca nu ti-am lasat nici un comment la pozele de la profilul tau.
frozen_autumn
Postat pe 14 Octombrie 2009 22:29
bina "pasarica mica " daca nu tia palcut apelativul prezidential "tiganca imputita "
nu ti-am cerut comentarii
tu te bagi in zeama
probabil lucrezi in presa ... daca da atunci ramane ca la cotroceni
pa
oneill
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:12
Acum ma voi baga si eu in zeama.....
Nu conteaza daca esti barbat sau femeie ...fii tu insuti intotdeauna......iar persoana iubita va aparea atunci cand te vei astepta mai putin.....
Este bine sa fii tu insuti toata viata ,decat sa joci un teatru care la un moment dat nu-ti va mai face placere
catalina_82
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:22
De la: oneill, la data 2009-10-15 10:12:02bina "pasarica mica " daca nu tia palcut apelativul prezidential "tiganca imputita "
nu ti-am cerut comentarii
tu te bagi in zeama
probabil lucrezi in presa ... daca da atunci ramane ca la cotroceni
pa



Esti mult prea ignorant si jenant pentru gusturile mele. Pune dracului mana odata si invata sa scrii corect si coerent. Detest oaamenii ,asa ca tine , care habar nu au sa scrie. Anyway ,gaina mare, ramai cum esti tu :prost! Eu nu o sa ma mai agit sa te bag in seama incepand de azi.
frozen_autumn
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua tuturor! 4 De la: kitty_krieger 30 Iulie 2010 19:45
am nevoie de ajutor:(va rog mult:( 39 De la: FAsion 27 Martie 2010 22:30
ce cadou se potriveste pentru un amant? 70 De la: FRANNNCE 21 Aprilie 2009 21:42
iubire? 96 De la: kudika1973 19 Noiembrie 2009 00:24
Ce ma fac? Am nevoie urgenta de un sfat!!! 13 De la: pitic96 14 Ianuarie 2014 17:31