Setari Cookie-uri

nevoi de un sfat urgent

buna fetelor, eu sunt noua nu am mai scris pe caest forum pana asa ca sa va spun povestea mea. Acum o luna m-am despartit de baiatul pe care il iubeam foarte mult, decizia de a ne desparti a fost a lui pe motiv ca nu ne mai intelegeam, desi cu trei saptamani in urma isi facea planuri pentru viitorul pe care aveam sa-l petrecem impreuna si imi spunea ca ma iubeste enorm de mult si cat de mult insemn eu pentru el, dar la trei saptamani dupa ce a spus asta a venit cu propunerea sa ne despartim ca nu ne mai intelegem mi-a spus ceva de genul " te iubesc, dar nu mai putem fi impreuna", la nici o saptamana de la despartire am aflat ca el era deja cu o alta fata. Intrebarea mea si motivul pentru care v-am cerut ajutorul este, cum de a putut sa fie cu alta daca pretindea ca ma iubeste asa mult si ca si el sufera de pe urma despartiri (cel putin asa mi-a spus)?. Cum a putu sa uite asa de repede daca m-a iubit asa de mult?, cum a putut sa intre intr-o relatie asa de repede?. Astea sunt intrebarile pe care mi-le pun si am apelat la experienta voastra pentru a obtine niste eventuale raspunsuri. Va multumesc frumos si sunteti minunate. Va pup , Cu drag Iulia.
barbuiulia
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:20
De la: barbuiulia, la data 2009-10-14 09:20:39buna fetelor, eu sunt noua nu am mai scris pe caest forum pana asa ca sa va spun povestea mea. Acum o luna m-am despartit de baiatul pe care il iubeam foarte mult, decizia de a ne desparti a fost a lui pe motiv ca nu ne mai intelegeam, desi cu trei saptamani in urma isi facea planuri pentru viitorul pe care aveam sa-l petrecem impreuna si imi spunea ca ma iubeste enorm de mult si cat de mult insemn eu pentru el, dar la trei saptamani dupa ce a spus asta a venit cu propunerea sa ne despartim ca nu ne mai intelegem mi-a spus ceva de genul " te iubesc, dar nu mai putem fi impreuna", la nici o saptamana de la despartire am aflat ca el era deja cu o alta fata. Intrebarea mea si motivul pentru care v-am cerut ajutorul este, cum de a putut sa fie cu alta daca pretindea ca ma iubeste asa mult si ca si el sufera de pe urma despartiri (cel putin asa mi-a spus)?. Cum a putu sa uite asa de repede daca m-a iubit asa de mult?, cum a putut sa intre intr-o relatie asa de repede?. Astea sunt intrebarile pe care mi-le pun si am apelat la experienta voastra pentru a obtine niste eventuale raspunsuri. Va multumesc frumos si sunteti minunate. Va pup , Cu drag Iulia.


Daca te-ar iubi ar sta langa tine, nu crezi? Iar dragoste cu sila nu se poate...lasa-l in pace. E alegerea lui..respectai-o. Daca-l cauti, te injosesti si cred ca nu e cazul. Viata merge inainte, cu bune cu rele...alege-ti unul care te poate iubi. Cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te respecte, sa te iubeasca...sa te faca sa razi. Nu merita sa te uiti in urma dupa unul care te face sa suferi. Ceea ce nu te omoara te intareste!!!!!! O zi minunata!
cotyca
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:34
buna fetelor daca doriti sa aveti castigurile financiare ceva mai bune :) ma puteti contacta ...puteti incepe cu cateva sute de euro apoi...din ce in ce mai mult totul este legal pentru mai multe detalii adaugati idul kitty_byia
kitty_byia
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:49
De la: barbuiulia, la data 2009-10-14 09:20:39buna fetelor, eu sunt noua nu am mai scris pe caest forum pana asa ca sa va spun povestea mea. Acum o luna m-am despartit de baiatul pe care il iubeam foarte mult, decizia de a ne desparti a fost a lui pe motiv ca nu ne mai intelegeam, desi cu trei saptamani in urma isi facea planuri pentru viitorul pe care aveam sa-l petrecem impreuna si imi spunea ca ma iubeste enorm de mult si cat de mult insemn eu pentru el, dar la trei saptamani dupa ce a spus asta a venit cu propunerea sa ne despartim ca nu ne mai intelegem mi-a spus ceva de genul " te iubesc, dar nu mai putem fi impreuna", la nici o saptamana de la despartire am aflat ca el era deja cu o alta fata. Intrebarea mea si motivul pentru care v-am cerut ajutorul este, cum de a putut sa fie cu alta daca pretindea ca ma iubeste asa mult si ca si el sufera de pe urma despartiri (cel putin asa mi-a spus)?. Cum a putu sa uite asa de repede daca m-a iubit asa de mult?, cum a putut sa intre intr-o relatie asa de repede?. Astea sunt intrebarile pe care mi-le pun si am apelat la experienta voastra pentru a obtine niste eventuale raspunsuri. Va multumesc frumos si sunteti minunate. Va pup , Cu drag Iulia.


Cati ani ai? Folosesti cu prea multa usurinta cuvantul "iubire", cred ca aici e problema ! Incercati sa si credeti, cand va aruncati in "iubiri" de genul asta!
Sper ca ti-am raspuns la "Nevoile de un sfat urgent"!
miss_darine
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:25
De la: kitty_byia, la data 2009-10-16 16:49:37buna fetelor daca doriti sa aveti castigurile financiare ceva mai bune :) ma puteti contacta ...puteti incepe cu cateva sute de euro apoi...din ce in ce mai mult totul este legal pentru mai multe detalii adaugati idul kitty_byia


Impusca-te!
miss_darine
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:27
nu cred ca este om pe pamant sa nu fi trait o dezamagire din dragoste. se zice ca "timpul vindeca toate ranile". Ai sa vezi ca dupa cateva luni, nici nu-ti vei aminti cum il cheama. Omul care te iubeste cu adevarat sta langa tine la greu si bine, nu fuge la alta in brate. Nici nu merita "duduiul" sa te faci ca il mai cunosti. Treci pe langa el pe strada si fa-te ca nici nu l-ai vazut. Fii tare, fiecare din noi avem o jumatate. Te pup si fii tare!
syrenne
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:34
abureli...ar trebui sa te bucuri ca ai scapat de el...in loc sa stai sa te intrebi de ce....mai bine mergi mai departe !
_oktober_
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:42
baieti sunt mult mai periculosi decat par.. ne face pe noi sa credem ca ne iubeste si ei... se duc cu prima care le iese in cale... si eu m-am despartit de un baiat inainte de a ne casatorii si ce sa iti spun.. eu eram la pat de durere, sufeream enorm dupa despartirea asta... si el dupa 1 saptamana anuntase deja ca iese cu una mai tanara decat el cu 12 ani (el are 30 si tipa 18)... am facut investigatii pentru ca am fost doborata cand am auzit si nu era adevarat.. o scornise el sa para un barbat adevarat!!!!!!!!! atunci l-am blestemat cu toata fiinta mea.... si mi-am rugat cate zile oi avea sa nu fie fericit niciodzata.. mi-a distrus viata... ASTIA SUNT BARBATII!!! eu l-am iubit enorm si el????? mi-a transmis vorbe de incurajare??? nu merita nici un baiat sa suferi dupa el.. baieti sun o gramada si o sa vina si cel care te merita cu adevarat....
kudika068049
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:22
iubirea se simte draga mea, si prietenul meu imi zicea zi de zi ca iubeste,te-ai gandit vreodata daca i-ai facut toate placerile pentru a nu fi nevoit sa mearga la alta?? poate a gasit la ea ceva ce tu nu ii daruiai...sti cum sunt barbati,,, hai sa vad cum e si cu alta poate ma atrage mai mult! dar totusi daca zicea ca te iubeste si va facuserati planuri de viitor,ceva sa intamplat,ori e mai darnica actuala,ori nu te iubea si erai doar o partida buna la pat... hmmmm te iubesc dar nu mai putem continua foarte interesant!! dar viata merge inainte,trebie sa accepti situatia,si sa nu te lasi injosita ca nu merita.
amelishor
Postat pe 20 Octombrie 2009 21:01
De la: kudika068049, la data 2009-10-18 20:22:23baieti sunt mult mai periculosi decat par.. ne face pe noi sa credem ca ne iubeste si ei... ....


asa e. e periculosi !!
geo_xx
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:02
De la: kudika075615, la data 2009-10-21 09:02:06
De la: kudika068049, la data 2009-10-18 20:22:23baieti sunt mult mai periculosi decat par.. ne face pe noi sa credem ca ne iubeste si ei... ....


asa e. e periculosi !!

ce stii tu in plus fata de noi?????
Lucia38
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:16
Stim foarte bine ca un asemena mesaj.. ar fi putut fi scris si de un baiat. Sunt la fel de batjocoriti, parasiti, inselati.. si asa mai departe.. ca si fetele.
Ideea este doar una: nu ma vrei? Eu de ce te-as vrea?
Ce sens au intrebarile de genul: Da de ce nu ma (mai) vrei? Da ziceai ca ma iubesti... acum de ce nu ma mai iubesti?
El (sau ea, dupa caz).. iti va raspunde: UITE DE-AIA!!!
rashela
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:22
aiurea...barbatii pot spune multe .....degeaba spunea ca te iubeste ,bla bla bla daca prin gestul lui ti a demonstrat fix contrariul...sa ca ...next....stiu k nu e ushor,dar e mai sanatos....e mult mai bine ptr tine ....ocupa ti timpul cu diverse activitati ,apoi cand te simti pregatita incearca si tu sa ai o alta relatie....asa o sa ti revii poate mai usor....parerea mea
mikydutza0202
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:38
da, este adevãrat...dragoste cu sila nu se poate....nu te vrea tu de ce sa te înjoseºti????....ºi este foarte adevãrat cã nici cu noi femeile nu ne este ruºine....si noi facem victimeeee.....asta e cursul vieþii....primeºti ºi dãuieºti iubire...mai mult sau mai puþin....ºi încã ceva....iubirea trebuie sã o simþi ºi doar faptele vorbesc....e uºor sã spui te iubesc....aºa cum e la fel de uºor sã ºi rãneºti....aºa cã fetiþo vezi þi de drumul tãu....e plinã lumea de bãrbaþi....succes
catalina69
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:26
De la: Lucia38, la data 2009-10-21 10:16:59
De la: kudika075615, la data 2009-10-21 09:02:06
De la: kudika068049, la data 2009-10-18 20:22:23baieti sunt mult mai periculosi decat par.. ne face pe noi sa credem ca ne iubeste si ei... ....


asa e. e periculosi !!

ce stii tu in plus fata de noi?????


nu prea multe!!
de pilda io stiu cu cat s-a terminat meciu' aseara. tu stii??
geo_xx
Postat pe 21 Octombrie 2009 17:31
draga mea,de cat timp esti cu el???
kudika076123
Postat pe 22 Octombrie 2009 18:21
El spune ca nu va mai intelegeti , tu aprobi? ca noi nu stim daca va era bine impreuna.Daca va certati mai tot timpul , nu erati pe aceeasi lungime de unda ;daca e doar parerea lui inseamna ca nu te iubeste, si ca a fost totul o minciuna.
kudika041854
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:18
De la: kitty_byia, la data 2009-10-16 16:49:37buna fetelor daca doriti sa aveti castigurile financiare ceva mai bune :) ma puteti contacta ...puteti incepe cu cateva sute de euro apoi...din ce in ce mai mult totul este legal pentru mai multe detalii adaugati idul kitty_byia


ca sa vezi..fata asta isi face topic ca are probleme..si tu...vi sa-ti faci reclama?!

frumos ti se pare tie?
cantafabule
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:24
Buna fetelor va multumesc mult pentru mesajele voastre, am mai discutat si cu un psiholog si am trecut peste aceasta etapa, m-au ajutat mult si sfaturile voastre, am fost 4 ani cu el si relatia sa rupt dintr-o data, acum nu mai conteaza ce a fost, cu ce mi-ati spus voi si cu ce am discutat si cu psihologul , acum sunt pregatita sa imi iau viata de la capat si poate si o noua relatie. Va multumesc mult de tot sunteti minunate. Va pupic pe toate.
barbuiulia
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi e greu cu el dar mai greu imi e fara el 21 De la: cryspys 13 Ianuarie 2014 19:30
O mica problema... 3 De la: Barbie30_ 27 Decembrie 2010 16:24
Nu-l mai inteleg! 20 De la: lally2010 3 Ianuarie 2011 02:26
las sau egoist? 14 De la: robo_sr 9 Decembrie 2009 17:01
cum pot face sa fie bn pt amandoi 7 De la: Annoula_Timofte_1 1 Aprilie 2015 12:02