Setari Cookie-uri

eu romanca el arab:-S

De la: frozen_autumn, la data 2009-10-31 17:36:22
De la: io_sunt, la data 2009-10-30 23:07:29
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-30 16:00:08@io_sunt Nu sunt singura. Nu te mai intreb ce te-a facut sa ajungi la aceasta concluzie pt. ca in mod sigur ai raspunde ceva sf. E doar o impresie de a ta ca sunt singura .


Eºti într-o negare continuã vãd.Iete ce gãsii pe net :
"In the psychological sense, denial is a defense mechanism in which a person, faced with a painful fact, rejects the reality of that fact. They will insist that the fact is not true despite what may be overwhelming and irrefutable evidence."

http://boldlentil.files.wordpress.com/2008/02/not-bitter.jpg



Off, mai mai! Ok, io-sunt. Imagineaza-ti ce vrei tu despre mine si eu te voi aproba.Multumit?


Da, sunt mulþumit...pentru o vreme.Acum,de exemplu îmi imaginez cã e sâmbãtã seara,eºti singurã ca de obicei ºi postezi pe kudika în timp ce toþi prietenii tãi imaginari din jurul tãu te apludã cum corectezi cu exigenþã gramatica din postãrile comunitarelor.

http://www.clearwave.ca/images/girl%20on%20computer%20004.jpg

Aºtept aprobarea care mi se cuvine.
io_sunt
Postat pe 1 Noiembrie 2009 04:39
De la: Kathara, la data 2009-10-19 21:35:29
De la: andreea_fairytale, la data 2009-10-19 21:26:04m-ar interesa s stiu dak vreuna dintre voi a fost cu un musulman, care este stabilit in Romania de ceva vreme,(adik nu se pune problema plecarii in tara lui natala). Daca da, c puteti spune despre el, ma refer daca sunt atat de misogini precum se spune. Pe mine ma curteaza de cv vreme un tip musulman, si pare foarte educat,respectuos,etc, insa, am o retinere in legatura cu el si nu reusesc s imi dau seama dak e vb de religia lui sau nu...cateva mici experiente de-ale voastre cu astfel de tipi m-ar putea ajuta s iau o decizie....pana acum 90% din voi ati fost contra.


E foarte greu sa scapi de arabi, eu nici dupa 1 an jumate n-am reusit sa-l elimin complet din viata mea. Parerea mea e ca trebuie sa-l supui unor teste si pe urma decizi.

Misoginismul il sug odata cu sangele mamei, nu-ti face iluzii.


daa.....chiar ca e greu sa scapi de arabi. adica, si eu am fost indragostita de un musulman, si mi-a luat mai mult de 1 an jumate sa elimin, din viata mea. intr-un fel parca regret.....adica ne intelegeam extraordinar, nu va mai soun cat de romantic era.. :X:X
roxxxanna
Postat pe 2 Noiembrie 2009 23:35
De la: io_sunt, la data 2009-11-01 04:39:56
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-31 17:36:22
De la: io_sunt, la data 2009-10-30 23:07:29
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-30 16:00:08@io_sunt Nu sunt singura. Nu te mai intreb ce te-a facut sa ajungi la aceasta concluzie pt. ca in mod sigur ai raspunde ceva sf. E doar o impresie de a ta ca sunt singura .


Eºti într-o negare continuã vãd.Iete ce gãsii pe net :
"In the psychological sense, denial is a defense mechanism in which a person, faced with a painful fact, rejects the reality of that fact. They will insist that the fact is not true despite what may be overwhelming and irrefutable evidence."

http://boldlentil.files.wordpress.com/2008/02/not-bitter.jpg



Off, mai mai! Ok, io-sunt. Imagineaza-ti ce vrei tu despre mine si eu te voi aproba.Multumit?


Da, sunt mulþumit...pentru o vreme.Acum,de exemplu îmi imaginez cã e sâmbãtã seara,eºti singurã ca de obicei ºi postezi pe kudika în timp ce toþi prietenii tãi imaginari din jurul tãu te apludã cum corectezi cu exigenþã gramatica din postãrile comunitarelor.

http://www.clearwave.ca/images/girl%20on%20computer%20004.jpg

Aºtept aprobarea care mi se cuvine.



Ai zis ca iti imaginai ca eu sunt singura. Ai zis ca astepti aprobarea mea. Cred ca am devenit paranoia, dar mi se pare ca imi acorzi mai mult atentie decat ar trebui. Ti-am promis, si o sa ma tin de cuvant. Te aprob. Sunt atat de singura incat sufar zilnic din cauza singuratatii mele. Cred ca voi merge sa fac terapie de grup ( sau cum se cheama ) undeva la singuratici anonimi. Imi place al dracului de tare sa fac istericale atunci cand vad analfabeti si agramati intrebandu-se daca o fi bine sa isi bage degetul in fund sau nu . O fac doar asa din snobism. Nu pentru a-i ironiza. Sunt atat de singura incat imi petrec toata ziua pe forumul kudika si am la activ doar 80 de comentarii in 2 ani , spre deosebire de tine care ai 150 de comentarii in 10- 11 zile. Dar tu ai o viata atat de perfecta din punct de vedere social, economic etc incat asa , la misto, intri pe kudica sa socializezi si virtual . In real deja a devenit plicticos. Aici e mai funny pentru ca e ca la bal mascat.
Imi place foarte mult " In my secret life" - Leonard Cohen. Imi place doar ca melodie deoarece "i prefer my real life" . Tie ce iti place mai mult ? You real life or your secret perfect life ?
frozen_autumn
Postat pe 3 Noiembrie 2009 01:00

Tânãro frozen_autumn, sarcasmul ãsta nu te prinde...dar apreciez cã eºti un om de cuvânt (chiar dacã nu-l foloseºti corect pe el, pe cuvânt), ºi mi-ai aprobat ceea ce era atât de evident.Da, eu duc o viaþã perfectã...sunt fericit,am cam tot ce-mi doresc,motiv pentru care m-am plictisit si am nãpustit furtunos asupra voastrã pe kudika, sã vã aplic corecturile pe care le meritaþi.Nu-mi trebuie 2 ani ca sã fiu luat în seamã ºi dacã închid contul mâine nu vreau sã-mi simtã lipsa vreo yumalay.Nu-s ca la bal mascat,sã mor eu...am poze cu mine la profil ºi când postez ceva,postez sã vã luminez capetele, precum lumineazã OZN-urile pe vacile ce urmeazã sã fie rãpite,deci clar nu-s aici sã agãþ femei! Mie cel mai muuuuuuult ºi cel mai muuuuuult, mi-ar plãcea viaþa secretã a lu' geo_x, pe cuvânt!Ziua sã fiu familistu' 2009 pe planetã, când îmi alãptez copilul cu "laptele vrãjitoarei",

http://www.askmen.ro/11_adevaruri_despre_barbati-a413-pag4.html

iar noaptea când toþi dorm, îmi trag avatarul pe ochi ºi intru online spre a mai scoate din tolbã câte-o glumã cu tentã sexualã ca sã moarã virtualele de ciudã cã-s însurat!
Acum tu dacã tu ai ales sã fi o istericã, e alegerea ta, însã e o micã problemã. "o viata atat de perfecta"...e incorect spus ºi mã simt puþin jignit cã nu-þi corectezi postãrile adresate mie, dar o sã-þi întind o mânã de ajutor:

Scurtã listã a adjectivelor / adverbelor fãrã grade de comparaþie:
-inferior, SUPERIOR
-major, minor
-oportun,
-anterior, posterior, ulterior
-interior, exterior
-extrem
-maxim, minim
-suprem
-optim
-ultim
-asemenea
-complet
-general
-întreg
-gigantic
-uriaº
-PERFECT
-petrolifer
-unic
-principal
-veºnic
-uluitor,
-nemaipomenit
-extraordinar
-din cale-afarã
-oral
-unic,
-desãvârºit
-fantastic,formidabil, teribil, ultra, super, trãsnet, mortal, de milioane
-supraaglomerat, ultrasensibil, excelent, admirabil, splendid.

Greºeli frecvente:
-cel mai/foarte superior
-cel mai extraordinar
-cel mai perfect
-mai/foarte inferior
-condiþiile cele mai optime
-este mai oportun sã
-cel mai principal lucru
-cel mai teribil
-cel mai splendid
-foarte admirabil
-o listã foarte completã
-cel mai super.

Le-am mãrit pe cele cu care ai probleme ºi-þi urez succes în postãrile viitoare.
io_sunt
Postat pe 3 Noiembrie 2009 03:06
De la: khaoula, la data 2009-10-24 16:40:26imi cer scuze pentru ultimu mesaj...vroiam sa scriu in alta parte....gresala mea...dar oricum v'am zis...el are 17 ani e nascut aici in italia..in tunisia merge doar de craciun si in vacanta de vara...stie doar sa vorbeasca araba sa scrie si sa citeasca nu stie....pentru ca a facut scoala italiana nu scoala tunisiana..suntem de aproape o luna impreuna..si pana acum sa purtat foarte frumos cu mine..si deasta zic...pentru ca am citit cartea "totul pentru fica mea"....dar eu totusi cred ca dak el e nascut si crescut in italia poate ca nu e ca si acei arabi care sunt nascuti si crescuti in tarile arabe...


nu toti arabii care au crescut departe de tara natala sunt rai ...sa le zikem asa. in primul rand conteaza mediul in care au crescut, daca traiesc dupa regulile religiei lor. sunt atatia arabi in romania care n au nici o treaba cu religia lor atata timp cat au crescut departe de tara lor. ca majoritatea tin faimosul post RAMADAN e partea a doua. nu uita: arabii crescuti departe d tara si religia lor sunt mult mai buni decat romanii nostri care n au nici un dumnezeu
crys_tal
Postat pe 3 Noiembrie 2009 08:13
Eu sunt casatorita cu un arab de aproape 3 ani, suntem fericiti.
Depinde unde traiesti cu el sau ce fel de om este. Eu sunt libera din toate punctele de vedere.
Iar musulmunii nu mai sunt ca in trecut,s-au schimbat,dar repet depinde de ce fel de om este si cat este el de dezvoltat (mental).Ce nationalitate are?
Astept raspuns.
baroudelena
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:03
Dumnezeule, cat poti fi de proasta.
Te rog nu mai nscrie aberatiile astea.
Afla,cunoaste si pe urma vorbeste.
Cand nu ai habar de ceva nu spune prostii. Despre ce internet vorbesti?
Te rog documenteaza-te.
baroudelena
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:10
da tu cu cine te certi?
De la: baroudelena, la data 2009-11-03 10:10:05Dumnezeule, cat poti fi de proasta.
Te rog nu mai nscrie aberatiile astea.
Afla,cunoaste si pe urma vorbeste.
Cand nu ai habar de ceva nu spune prostii. Despre ce internet vorbesti?
Te rog documenteaza-te.
one_size
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:14
De la: one_size, la data 2009-11-03 10:14:17da tu cu cine te certi?
De la: baroudelena, la data 2009-11-03 10:10:05Dumnezeule, cat poti fi de proasta.
Te rog nu mai nscrie aberatiile astea.
Afla,cunoaste si pe urma vorbeste.
Cand nu ai habar de ceva nu spune prostii. Despre ce internet vorbesti?
Te rog documenteaza-te.


cred ca-i vocea ei interioara isi face autocritica
spumosu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:21
ma enerveaza atat prostie intr-un spatiu atat de mic.
Vorbesc numai prostii.
In legatura cu arabii si religia lor
baroudelena
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:27
cred ca-i vocea ei interioara isi face autocritica
nu inteleg?!!
tu intelegi ?!
Explica-mi si mie
baroudelena
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:29
De la: baroudelena, la data 2009-11-03 10:27:35ma enerveaza atat prostie intr-un spatiu atat de mic.
Vorbesc numai prostii.
In legatura cu arabii si religia lor


am inteles DESPRE ce vorbesti, dar CU CINE?
greierash_is_back
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:31
Cu cele care abereaza despre musulmani.
baroudelena
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:06
buna...kiar daca tu crezi k e diferit de ceilalti, cu timpul o sa-ti dai seama k toti sunt o apa si-un pamant!! seful meu e arab si am cam inceput sa vad km cum sunt ei....ai grija k sunt foarte "sireti" stiu cum sa se bage pe sub pielea unei femei si stiu si cum sa prfite atunci cand ti-e lumea mai draga!! te pop, ai grija de tine
bijoutza
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:30
Draga mea nu este nimic adevarat despre relele care se spun despre arabi sunt casatorita de 6 ani cu un arab , am un copil, niciodata nu m-am simtit inferioara nu m-a inselat, m-a respectat intotdeauna face tot ce-i spun, nu mi-a cerut sa-mi schim religia sunt foarte fericita.M-am casatorit la moschee cu el dar nu mi-am schimbat religia,apoi si el s-a casatorit la biserica mea ortodoxa. Arabii sunt oamenii foarte respectuosi si nu tin 4 femei cum se spune moda asta a trecut. Nici parintii mei nu au fost de acord dupa un timp au inteles diferenta dintre arabi si noi si acum ii iubeste. Sa nu stai pe ganduri ,niciodata nu se poate compara un arab cu alt barbat o sa intelegi mai tarziu de ce. Sa inveti civilizatia si cultura lor este foarte importanta si iti vei schimba parerea. Multa fericire iti doresc!
kudika079018
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:08
Dumnezeule, nu fiti rai:).toata discutia asta s-a transformat intr-una foarte rasista.Arabii sunt oameni si oameni, la fel ca romanii, la fel ca francezii.depinde de educatia lor, de valorile lor si de tara in care au fost crescuti. de 4 ani de zile traiesc inconjurata de foarte multi arabi.am prieteni arabi, am cunostinte arabi, am colegi arabi.e adevarat ca au o alta cultura, traditii diferite si o religie putin mai stricta, dar nu sunt asa rai precum ziceti.da....recunosc, am cunoscut si arabi rai, misogini sau profitori, dar asta nu inseamna ca asa sunt toti.aaaaa.....si referitor la CLONA.... doamne ma apuca rasul cand va aud.e pura fictiune.....sau daca nu....oricum e un caz foarte particular sau izolat.spun asta pentru ca de 4 ani fiecare vara mi-o petrec in Maroc la familia iubitului meu.....si va jur ca am vazut foarte putine fete in Maroc purtand val.ele merg la scoala, merg la munca, merg la plaja in costum de baie ca si noi.e adevarat ca mai exista familii traditionale si foarte stricte, ca si la noi de altfel, dar eu inca n-am cunoscut nici una.asa .....si fiindca m-am lungit cam mult.SFATUL MEU ESTE; trebuie sa-l cunosti bine inainte sa te desprinzi de familie din cauza lui.....ti-am zis sunt oameni rai si oameni buni....si pe langa asta au niste conceptii pe care le e greu sa si le schimbe....Testeaza-l, vezi daca te respecta, vezi daca mai iese si cu alte fete, discuta cu el subiecte legate de religia lui, obiceiurile lui ( crede-ma la asta o sa-si de-a drumul la gura fara sa vrea, si asa o sa-ti dai seama daca merita sau nu ), intreaba-l de mai multe ori aceleasi chestii despre familia lui si fa-o spontan ( la un moment dat daca are ceva de ascuns o sa omita sau o sa schimbe unele aspecte)....si nu in ultimul rand trebuie sa stii unele aspecte despre ei: tin foarte mult ca iubita lor sa fie doar a lor ( unii sunt chiar foarte gelosi, asa ca daca iti place sa filtrezi ori scapi de obiceiul asta ori o lasi balta)....vor ca iubita lor sa fie o fata cuminte ( adica nu te lua singura prin cluburi ca n-o sa-i placa)...si daca-i arati respect si devotare crede-ma ca poate fi cel mai bun iubit. ps: daca mai ai intrebari iti raspund cu cea mai maire placere
maia20
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:26
in legatura cu orice musulman .. depinde foarte mult de contextul social in care a fost crescut .. lucru pe care daca stai sa te gandesti ne influenteaza si pe noi romanii .. nu sunt toti la fel .. eu am o relatie de un an cu un iranian .. nu stiu daca ne-am certat de 2 ori .. asta in ciuda faptului ca eu sunt foarte impulsiva si artagoasa .. el a stiut mereu cum sa aplaneze conflictele .. consider ca daca atat timp tu ii respecti religia si el pe a ta ... va veti intelege bine .. te pup si iti urez numai bine ..
clopotzyka
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:28
Doamne fereste de asa ceva!eu inteleg ca esti tinerica si indragostita,dar nu-ti ruina viata!musulmanii sunt niste nenorociti care nu apreciaza femeile si o sa-ti para rau.daca din greseala te casatoresti cu el,o sa-ti para foarte rau.o sa stai numai in casa,nu o sa poti sa muncesti,pt k nu o sa-ti dea voie.o sa stai doar la cratita si dupa fundul copiilor,care in opinia lor tre sa fie multi.gandeste-te foarte biine inainte de a-ti ruina viata!e imposibil sa nu gasesti un roman care sa te iubeasca si sa te faca fericita.da-l in colo de musulman imputit.nu m-as marita cu unul de genul nici daca ar fi ultimul barbat de pe pamant.mai bine ti-ai asculta mama,pt k nu o sa regreti k ai facut-o mai tarzuiu.desi esti la varsta la care ti se pare ca parintii sunt impotriva ta,te asigur ca nu e asa.sunt singurii oameni care nu cred ca ti-ar vrea vre-odata rau.pup si mai gandeste-te!
bubulik2204
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:41
Ca sa fii cu un arab, trebuie sa fii dura, sa poti tu sa`l tii in frau... Sora unui prieten apropiat e maritata cu un arab si...poate chiar depinde de om caci ea il cam are la degetul mic... Si dupa punctuatii si stilul de "scris ca pe mess" pe la 12/13 ani asa, mai mult nu cred ca ai...
Asa ca vezi si tu ce faci! Nu cred ca e o problema asa grava, ca doar mai ai pana te mariti, cu el sau nu...Take care!:)
Aderyne
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:47
Katara unde e,as fi jurat ca o gasesc pe aici

Kataraaaaaaaaaaaaaaaa
_curly
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:50
Ei nu-i chiar asa..depinde de tara si de educatia fiecaruia..sunt barbati buni si rai,peste tot in lumea asta..conteaza si educatia ta ca fata in relatia cu un arab,evreu,roman sau ce vrei tu...daca il iubesti,il respecti si esti virgina in noaptea nuntii ,esti tratata ca o regina...daca vede ca esti o femeie usoara,ca sa nu zic altfel,vai de tine...
carcg
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:40
De la: _curly, la data 2009-11-03 14:50:06Katara unde e,as fi jurat ca o gasesc pe aici

Kataraaaaaaaaaaaaaaaa


Ce-i?
Kathara
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:41
De la: carcg, la data 2009-11-03 15:40:42Ei nu-i chiar asa..depinde de tara si de educatia fiecaruia..sunt barbati buni si rai,peste tot in lumea asta..conteaza si educatia ta ca fata in relatia cu un arab,evreu,roman sau ce vrei tu...daca il iubesti,il respecti si esti virgina in noaptea nuntii ,esti tratata ca o regina...daca vede ca esti o femeie usoara,ca sa nu zic altfel,vai de tine...


As e, daca nu-ti joaca soacra cearsaful esti o panarama! Si te bate toata viata!
Kathara
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:42
De la: Kathara, la data 2009-11-03 15:41:14
De la: _curly, la data 2009-11-03 14:50:06Katara unde e,as fi jurat ca o gasesc pe aici

Kataraaaaaaaaaaaaaaaa


Ce-i?


vrusai sa te salut ca de la za best la za best
da bine auzi mai,maaaai
_curly
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:51
Nu inteleg cum de cele care nu au habar de lumea araba spun atatea lucruri despre ei.
Eu traiesc in Qatar,tara araba,scumpo,si tu-mi dai sfaturi?
??
???/
?
baroudelena
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:00
fostul meu prieten e arab...iranian.nu a tinut pt ca eram crescuti cu idei diferite ds viata,societate,colegi...chiar daca era de ceva vreme in tara in tara si ma gandeam ca si.a schimbat din mentalitate....nu a fost asa...dupa 3 ani am ajuns la certuri crunte din chestii gen:vorbitul in persana cu prietenii lui(care stiau si ei romana)...iar eu,pe acolo pe undeva....,nu ai voie sa te hlizesti cu colegii de la scoala,prietena mea cea mai buna nu.i placea si trebuia sa o raresc cu ea,posesivitate si gelozie,si altele ....dar care au iesit la iveala dupa vro 2 ani frumosi
dupa cei 2 ani am inceput sa cadem de pe culmile fericirii....si cu destui bolovani pe drum....cu toate ca amandoi cred ca am tras de relatie.....
depinde mult daca s.a nascut in romania,de educatie,de familie....dar toti au un fond comun....
sfatul meu ar fi sa stai cu el daca sunteti fericiti,dar nu fa nici un pas major inainte sa fii sigura 100 % ca i.ai vazut toate partile
mitzupitzu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:34
buna ziua,si eu traiesc cu un musulman,se implinesc aproape sase ani de cand sunt cu el,nu stiu daca sunt toti la fel,dar al meu este foarte egoist,f zgarcit,traieste numai pentru el,sunt zile cand ma gandesc cum de am rezistat langa el atata timp,sa stiti ca nu a fost asa de la inceput,incetul cu incetul a inceput sa isi dea arama pe fata.in tot acest timp m-am simtit foarte singura mai ales in ultima perioada,stiam de la inceput ca este insurat dar ca urmeaza sa divorteze,timp de 5 ani mi-a spus ca nu locuieste impreuna cu sotia lui,pana cand l-a adus pe baiatul lui aici sa locuiasca cu noi,baiatul are 17 ani,m-am atasat f mult de baiat si baiatul de mine,si asa am aflat tot adevarul despre el,ca de fapt sotia lui locuieste in aceeasi casa cu el si ca de fapt nici gand sa se desparta,stie toata familia de mine dar nu a vrut niciodata sa ma duca acolo sa ii cunosc familia,ar fi foarte multe de spus despre aceasta relatie dar nu imi vin in minte acum,oricum acum sunt hotarata sa ma despart de el,imi este teama sa io spun pentru ca mie teama de reactia lui asa ca el stie ca plec la parinti dar eu nu o sa ma mai intorc si am sa incerc sa il fac sa inteleaga ca nu va merge relatia noastra,sper sa si reusesc asta imi doresc din tot sufletul,pentru ca sunt constienta de faptul ca nu o sa scap asa usor de el,dar trebuie sa fiu realista ca aceasta nu va merge asa cum imi doresc eu,altceva nu stiu ce ar mai fi de spus,sunt multe dar nu e timp.
kudika056552
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:47
am avut o relatie de 2 ani cu un musulman tin sati spun ca nu le place sa fie parasiti si cum ai zis nu se va lasa asa usor sau mai bine zis nu se va resemna urasc rasa asta de oameni si imi pare rau daca suna ca un mesaj rasist ceea ce e de vina pt felul in care actioneaza in societate ete religia lor si educatia tampita de acasa bazele lor nu sunt pentru era in care traim niste nenorociti
ovidiumoro
Postat pe 3 Noiembrie 2009 18:09
De la: io_sunt, la data 2009-11-03 03:06:06
Tânãro frozen_autumn, sarcasmul ãsta nu te prinde...dar apreciez cã eºti un om de cuvânt (chiar dacã nu-l foloseºti corect pe el, pe cuvânt), ºi mi-ai aprobat ceea ce era atât de evident.Da, eu duc o viaþã perfectã...sunt fericit,am cam tot ce-mi doresc,motiv pentru care m-am plictisit si am nãpustit furtunos asupra voastrã pe kudika, sã vã aplic corecturile pe care le meritaþi.Nu-mi trebuie 2 ani ca sã fiu luat în seamã ºi dacã închid contul mâine nu vreau sã-mi simtã lipsa vreo yumalay.Nu-s ca la bal mascat,sã mor eu...am poze cu mine la profil ºi când postez ceva,postez sã vã luminez capetele, precum lumineazã OZN-urile pe vacile ce urmeazã sã fie rãpite,deci clar nu-s aici sã agãþ femei! Mie cel mai muuuuuuult ºi cel mai muuuuuult, mi-ar plãcea viaþa secretã a lu' geo_x, pe cuvânt!Ziua sã fiu familistu' 2009 pe planetã, când îmi alãptez copilul cu "laptele vrãjitoarei",

http://www.askmen.ro/11_adevaruri_despre_barbati-a413-pag4.html

iar noaptea când toþi dorm, îmi trag avatarul pe ochi ºi intru online spre a mai scoate din tolbã câte-o glumã cu tentã sexualã ca sã moarã virtualele de ciudã cã-s însurat!
Acum tu dacã tu ai ales sã fi o istericã, e alegerea ta, însã e o micã problemã. "o viata atat de perfecta"...e incorect spus ºi mã simt puþin jignit cã nu-þi corectezi postãrile adresate mie, dar o sã-þi întind o mânã de ajutor:

Scurtã listã a adjectivelor / adverbelor fãrã grade de comparaþie:
-inferior, SUPERIOR
-major, minor
-oportun,
-anterior, posterior, ulterior
-interior, exterior
-extrem
-maxim, minim
-suprem
-optim
-ultim
-asemenea
-complet
-general
-întreg
-gigantic
-uriaº
-PERFECT
-petrolifer
-unic
-principal
-veºnic
-uluitor,
-nemaipomenit
-extraordinar
-din cale-afarã
-oral
-unic,
-desãvârºit
-fantastic,formidabil, teribil, ultra, super, trãsnet, mortal, de milioane
-supraaglomerat, ultrasensibil, excelent, admirabil, splendid.

Greºeli frecvente:
-cel mai/foarte superior
-cel mai extraordinar
-cel mai perfect
-mai/foarte inferior
-condiþiile cele mai optime
-este mai oportun sã
-cel mai principal lucru
-cel mai teribil
-cel mai splendid
-foarte admirabil
-o listã foarte completã
-cel mai super.

Le-am mãrit pe cele cu care ai probleme ºi-þi urez succes în postãrile viitoare.



Incepi sa imi provoci aceleasi reactii ca un fost utilizator numit musiogin. Drept urmare consider ca nu imi mai meriti atentia. Nu ma intereseaza daca tu si acea anomalie genetica sunteti aceeasi persoana.
Nu ma intereseaza nici aprecierile tale. Stiam ca ai in cap ( minte ) ozn-uri si te crezi un formator de opinie. Stiu ca te crezi atat de tare incat ai impresia ca din fundul tau rasare soarele in fiecare dimineata. Mai stiu de asemenea ca ai probleme foarte grave de comportament si inca te mai zbati sa iti descoperi adevarata identitate si personalitate. Se vede clar ca esti un fericit din comment-urile tale. Nici ca as putea observa altceava , din moment ce esti atat de bucuros ca "esti luat in seama". Daca tu esti intr-o comunitate in care luminezi vacile asta inseamna ca tu esti un bou. Si tot asa. Atunci cand tu postezi ceva nu luminezi nimic. Doar te afunzi mai tare in groapa in care deja te afli. Tu nu reprezinti nimic . Astfel "mult prea perfectule" io_ sunt corectiile tale nu reprezinta nimic. Sunt un zero barat. Trebuia sa folosesc ghilimele si atunci cand am scris "o viata atata de perfecta" astfel incat te lasam fara bucuria de a ma corecta in sfarsittttttt . Waw! Ce tare a fost cand ai vazut ca am folosit incorect acel cuvant nu-i asa? Nu imi amintesc sa te fi intrebat daca esti la agatat femei aici sau viata cui vrei sa o cunosti. Asadar nu inteleg ce rost isi au acele "confesiuni". Eu nu ma simt jignita ca nu stii sa folosesti corect verbul " a fi" si nici ca nu prea stii care e treaba cu imperativul . Imi este indiferent. Si nu iti voi intinde o mana de ajutor. Iti voi intoarce spatele "asa virtual" deoarece nu meriti sa vorbesti cu mine. Mergi in lumea ta perfecta si fericita si lumineaza-i pe cei din jurul tau "in real" daca ai curajul necesar bineinteles, "ilustrule corector"!
frozen_autumn
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:38
De la: carcg, la data 2009-11-03 15:40:42Ei nu-i chiar asa..depinde de tara si de educatia fiecaruia..sunt barbati buni si rai,peste tot in lumea asta..conteaza si educatia ta ca fata in relatia cu un arab,evreu,roman sau ce vrei tu...daca il iubesti,il respecti si esti virgina in noaptea nuntii ,esti tratata ca o regina...daca vede ca esti o femeie usoara,ca sa nu zic altfel,vai de tine...


vai ! sa inteleg ca esti femeie usoara daca nu te casatoresti virgina?
adina_black
Postat pe 3 Noiembrie 2009 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere 7 De la: dennissaa 19 Martie 2014 14:10
imi pare rau, iubitul meu... 88 De la: sakura_7777777 3 Aprilie 2010 13:28
Diferenta de ani 24 De la: jeanpierre 24 Mai 2010 20:31
Identitatea in cuplu 5 De la: pamela_1 29 Mai 2009 16:16
"Pupat in fund"...da sau nu... 10 De la: scump 21 Iunie 2015 12:10