Setari Cookie-uri

o scuza buna...!!



Familia iubitului meu,recent reintregita o data cu venirea rudelor din SUA,s-a gandit sa faca mese peste mese sa se sarbatoareasca,vezi Doamne......L-am inteles si pe el ca deh....tre sa fie toata familia la masa,DAR....pana duminica in fiecare seara cina cu ei.Am avut o discutie in contradictoriu,am sa merg in seara asta,insa el o tine pe a lui adik „in fiecare seara„
,pe langa faptul ca eu chiar sunt racita(e si asta o scuza buna,o vor vedea si ei in seara asta)...alte scuze/motive?
kika25
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:37
fiecare relatie e o entitate de sine statatoare, la care numai participantii activi, efectivi isi cunosc cel mai bine defectele si calitatile, bla, bla bla, numai tu stii ce minciuna ar prinde si care nu.
Tu nu ai chiulit niciodata de la scoala? uau ce imaginatzie aveam, mii de motive inventam.
Adutzi aminte de acele vremuri si...cine stie poate gasesti ceva pe masura tipicul relatiei.

Bafta!
stefanant
Postat pe 19 Octombrie 2009 00:19
Normal ca nu trebuie sa faceti neaparat ce spun ai lui, adik un cuplu are planurile sale, si la o adik ati mers de cateva ori, mai rarut ca e mai dragut...pana la urma lasa l sa mearga doar el nu ai obligatii
oana84onutza
Postat pe 27 Februarie 2010 19:00
Chiar asa nu poate lasa putin de la el, sa mergeti mai rar (o data la doua-trei zile)? Ca doar nu te iubesti cu familia lui. Ai putea sa-i spui ca vrei sa ii mai vezi si pe ai tai (asta in caz ca nu locuiti la ai tai).

Nu cred ca scuzele merg pe termen lung, sa-i spui exact care e problema e mai bine, din punctul meu de vedere. Altfel pot aparea frustrari de ambele parti.
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2010 19:17
De la: kika25, la data 2009-10-15 13:37:30

Familia iubitului meu,recent reintregita o data cu venirea rudelor din SUA,s-a gandit sa faca mese peste mese sa se sarbatoareasca,vezi Doamne......L-am inteles si pe el ca deh....tre sa fie toata familia la masa,DAR....pana duminica in fiecare seara cina cu ei.Am avut o discutie in contradictoriu,am sa merg in seara asta,insa el o tine pe a lui adik „in fiecare seara„
,pe langa faptul ca eu chiar sunt racita(e si asta o scuza buna,o vor vedea si ei in seara asta)...alte scuze/motive?


iti sugerez cu caldura ingurgitare unei bucatele de creta,daaaa creta. iti ridica temperatura cat ai zice peste si te scuteste de minciunele fara acoperire.

P.S. asta era metoda cea mai raspandita in liceu de a scapa de orele de istorie sau biologie sau alte materii halucinante pt mine.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre slujba la companii multi-nationale sau patroni straini? 2 De la: ancamts 7 Martie 2009 13:18
castigi un ban in plus distrandu-te 5 De la: mikela_my 9 Martie 2009 15:19
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar??? 1 De la: omenie 24 Iunie 2010 21:33
radiomedeea 1 De la: radiomedeea 27 Octombrie 2009 13:57
Ceao la toata lumea!!!!!!!! 11 De la: Delyi 10 Iunie 2010 23:56