Setari Cookie-uri

ajutatima in legatura cu prietenul meu ...plz:((

eu sunt cu el de 3 ani ...dar el e prea gelos posesiv ji nu prea mai suport noi ne am mai despartit pe tema asta ..kci mie nu imi place sa fie aja ..ji tot mi a zis k o sa se schimbe ji de atatea ori i am acordat alta sansa , El tine la mn ,imi zice de atatea ori k ma iubeste imi dovedeste da nu siport gelozia asta ....dar acum ,simpatizez un alt baiat ...ji nu jtiu ce sa fac ..dati mi un sfat va rog ..poate ati mai fost ji voi in aceasi ipostaza k mn :(:(((:((
kudika063948
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:06
din cate am inteles de la tine i ai mai dat iubitului tau sanse ....sa se schimbe...si se pare ce nu a facut o ......daca tot stii ca n o sa fie niciodata asa cum vrei tu ,daca tot iti fug ochishorii dupa altcineva ,de ce nu incercio sa pui punct relatiei...???asa ai o sansa sa incerci ceva cu cel pe care il simpatizezi ...si cu sigurantza o sa ti si revii mai repede dupa despartire...poate sunt eu prea dura dar in viata niciodata sa nu renunti la fericirea ta .... iubeste te si resecta te in primul rand pe tine .... esti cea mai importanta
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:12
dar ...dar eu am mai poos de nu jtiu cate ori piciorul in prag (adik am vrut eu sa ma despart de el ) m am dus la el i am spus k numai vreau sa fiu cu el i am spus de ce ..m am despartit de el ..am stat cu altcineva dar dupaia el s a intors la mn tot ma suna ma tot cauta si am cedat...ji m am impakat din nou cu el :((...acum nu jtiu poate nu pot sa renuntz la el .kci poate a mai aparut si obijnuita intre noi 2...nu jtiu ce sa mai zic ...dar vreau sa aleg ce e bn ..
kudika063948
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:24
Daca nu suporti faptul ca e gelos si posesiv la ce ii mai dai sanse? N-o sa se schimbe niciodata pentru ca gelozia nu e un lucru pe care azi il ai si maine il arunci la gunoi. :)
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:27
da e ujor ..ma despart de el ji gata ..dar dupa ..o s mi fie dor de el ...a sa vreau sa stau cu el ...ji tt aja ..doar sunt constienta k nu pot sa stau cu el k ma prezeaza prea mult cu gelozia lui ...dar nici fara el nu pot sa stau ..ji nu inteleg ...kci simpatizez si pe alt cineva dar nu pot sa l las ..nu jtiu cum sa fac sa reusesc ...
kudika063948
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:35
Ia si u o pauza fara nimeni si fara sa te gandesti la el. De cate ori o sa-ti fie dor te gandesti la motivul pentru care l-ai lasat. Si asa o sa treci peste mai usor decat daca sari in bratele altuia numai ca "sa-l uiti" pe asta.
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:37
Buna fetelor:) as vrea sa va fac cunoscuta o metoda de a face bani usor;))fara sa faceti niciun efort;)))trebuie doar sa va dati interesul pentru detalii uitati idul meu kitty_byia.
totul este legal :) si usor;)):*:*
kitty_byia
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:40
Da e legala cand ai peste 18 :))). Da nu vad ce leg are postu tau cu topicu asta...
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:45
De la: kudika063948, la data 2009-10-16 16:06:12eu sunt cu el de 3 ani ...dar el e prea gelos posesiv ji nu prea mai suport noi ne am mai despartit pe tema asta ..kci mie nu imi place sa fie aja ..ji tot mi a zis k o sa se schimbe ji de atatea ori i am acordat alta sansa , El tine la mn ,imi zice de atatea ori k ma iubeste imi dovedeste da nu siport gelozia asta ....dar acum ,simpatizez un alt baiat ...ji nu jtiu ce sa fac ..dati mi un sfat va rog ..poate ati mai fost ji voi in aceasi ipostaza k mn :(:(((:((


si....si.....ca..cat! iti raspund eu imediat ce-mi traduci:
ji
ne am
kci
aja
k
mn
siport
jtiu
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:48
dar nu jtiu ...daca ma despart de el sigur ma mai gandesc la el ..deoarece am mai incercat am stat despartita de el vreo 2 luni ..si in timpul asta ( d 2 luni)am stat si singura dar cunoscusem un baiat de care ma atasasem ...dar el tot a venit a insitat ji am zis k s ama impac cu el kci nu jtiu ..plangea ziea k ma iubeste ..k cik sa i dau expliccatii k de ce nu vreau s amai stau cu el ..ji knd ii ziceam k este gelos pt asta numai vreau sa stau cu el imi promitea k nu o sa mai fie aja k ma lasa sa fac tot ce vreau k nu o sa mai fie aja dar totusi iar se intorcea la persoana aia cum era inainte ji iar o luam de la capat :(((:((( intelegi>???ji nu jtiu dc nu pot sa l las...:((
kudika063948
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:53
ce ma???????????????????
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:55
Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:57
dupa cum scrii...presupun ca esti destul de mica....si in situatia asta,cand ai toata viata inainte de ce stai sa ti bati capusorul?sincer ..nu o sa se schimbe niciodata
anot
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:01
De la: botyk, la data 2009-10-16 16:57:42Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))


imi pare rau, da' cunosc suficiente limbi straine (care imi si ajuta) inclusiv pasareasca, asa ca nu stau sa descifrez limbajuri secrete de messenger!
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:04
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:04:18
De la: botyk, la data 2009-10-16 16:57:42Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))


imi pare rau, da' cunosc suficiente limbi straine (care imi si ajuta) inclusiv pasareasca, asa ca nu stau sa descifrez limbajuri secrete de messenger!


:))) pe kudika se inv multe limbi :))) straine

Apropo kudika cati ani ai ?
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:06
De la: kudika063948, la data 2009-10-16 16:53:13dar nu jtiu ...daca ma despart de el sigur ma mai gandesc la el ..deoarece am mai incercat am stat despartita de el vreo 2 luni ..si in timpul asta ( d 2 luni)am stat si singura dar cunoscusem un baiat de care ma atasasem ...dar el tot a venit a insitat ji am zis k s ama impac cu el kci nu jtiu ..plangea ziea k ma iubeste ..k cik sa i dau expliccatii k de ce nu vreau s amai stau cu el ..ji knd ii ziceam k este gelos pt asta numai vreau sa stau cu el imi promitea k nu o sa mai fie aja k ma lasa sa fac tot ce vreau k nu o sa mai fie aja dar totusi iar se intorcea la persoana aia cum era inainte ji iar o luam de la capat :(((:((( intelegi>???ji nu jtiu dc nu pot sa l las...:((

no...fata draga tradu si mie ce ai scris acilea ca nu am inteles "nica' "
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:10
De la: botyk, la data 2009-10-16 17:06:13
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:04:18
De la: botyk, la data 2009-10-16 16:57:42Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))


imi pare rau, da' cunosc suficiente limbi straine (care imi si ajuta) inclusiv pasareasca, asa ca nu stau sa descifrez limbajuri secrete de messenger!


:))) pe kudika se inv multe limbi :))) straine

Apropo kudika cati ani ai ?


pot sa ghicesc eu? pot?pot?pot? multumesc! 16!!!!
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-16 17:10:05
De la: kudika063948, la data 2009-10-16 16:53:13dar nu jtiu ...daca ma despart de el sigur ma mai gandesc la el ..deoarece am mai incercat am stat despartita de el vreo 2 luni ..si in timpul asta ( d 2 luni)am stat si singura dar cunoscusem un baiat de care ma atasasem ...dar el tot a venit a insitat ji am zis k s ama impac cu el kci nu jtiu ..plangea ziea k ma iubeste ..k cik sa i dau expliccatii k de ce nu vreau s amai stau cu el ..ji knd ii ziceam k este gelos pt asta numai vreau sa stau cu el imi promitea k nu o sa mai fie aja k ma lasa sa fac tot ce vreau k nu o sa mai fie aja dar totusi iar se intorcea la persoana aia cum era inainte ji iar o luam de la capat :(((:((( intelegi>???ji nu jtiu dc nu pot sa l las...:((

no...fata draga tradu si mie ce ai scris acilea ca nu am inteles "nica' "


se spune "nik"
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:13
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:13:00
De la: botyk, la data 2009-10-16 17:06:13
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:04:18
De la: botyk, la data 2009-10-16 16:57:42Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))


imi pare rau, da' cunosc suficiente limbi straine (care imi si ajuta) inclusiv pasareasca, asa ca nu stau sa descifrez limbajuri secrete de messenger!


:))) pe kudika se inv multe limbi :))) straine

Apropo kudika cati ani ai ?


pot sa ghicesc eu? pot?pot?pot? multumesc! 16!!!!


vrei sa licitam ... eu ii dau 14-15
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:19
io am luat in calcul si relatia de 3 ani!
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:21
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:21:46io am luat in calcul si relatia de 3 ani!


am mai auzit de don'soare care au relatii de la 11-12 ani :)
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:43
si cand te gandesti ca io prima data am sarutat la 17 ani (fara o luna). ce LAME , nu?
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:46
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:46:07si cand te gandesti ca io prima data am sarutat la 17 ani (fara o luna). ce LAME , nu?


multe nici nu-si mai aduc aminte cand o fost sau cu cine o fost :)))
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:49
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:46:07si cand te gandesti ca io prima data am sarutat la 17 ani (fara o luna). ce LAME , nu?

Io la 14 fara o luna... Si mi-a placut asa de mult ca mi-am amintit dupa vreo 7 ani cum a fost si l-am luat de barbat...
Lucia38
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:51
De la: Lucia38, la data 2009-10-16 17:51:56
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:46:07si cand te gandesti ca io prima data am sarutat la 17 ani (fara o luna). ce LAME , nu?

Io la 14 fara o luna... Si mi-a placut asa de mult ca mi-am amintit dupa vreo 7 ani cum a fost si l-am luat de barbat...


sweet
botyk
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:54
De la: Lucia38, la data 2009-10-16 17:51:56
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:46:07si cand te gandesti ca io prima data am sarutat la 17 ani (fara o luna). ce LAME , nu?

Io la 14 fara o luna... Si mi-a placut asa de mult ca mi-am amintit dupa vreo 7 ani cum a fost si l-am luat de barbat...


ce tareeeeeee!!!
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:07
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:04:18
De la: botyk, la data 2009-10-16 16:57:42Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))


imi pare rau, da' cunosc suficiente limbi straine (care imi si ajuta) inclusiv pasareasca, asa ca nu stau sa descifrez limbajuri secrete de messenger!



Greieras, daca sti atatea limbi straine, mai exerseaza romana. "Limbaje"! (nu te supara, nu te-am acuzat de nimic, doar ca am observat ca esti putin mandruta)
staff
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:44
De la: staff, la data 2009-10-17 08:44:24
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:04:18
De la: botyk, la data 2009-10-16 16:57:42Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))


imi pare rau, da' cunosc suficiente limbi straine (care imi si ajuta) inclusiv pasareasca, asa ca nu stau sa descifrez limbajuri secrete de messenger!



Greieras, daca sti atatea limbi straine, mai exerseaza romana. "Limbaje"! (nu te supara, nu te-am acuzat de nimic, doar ca am observat ca esti putin mandruta)


Din cate stiu eu e o diferenta intre limbi si limbaje.
limbaj/limbaje = Sistem de comunicare alcãtuit din sunete articulate, specific oamenilor, prin care aceștia își exprimã gândurile, sentimentele și dorințele;Sistem de caractere și simboluri folosit în programare
limba/limbi = Limbajul unei comunitãți umane, istoric constituitã, caracterizat prin structurã gramaticalã, foneticã și lexicalã proprie

sper sa nu fi zis ceva gresit daca da...astept sa-mi sariti in cap :)))
botyk
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:17
De la: staff, la data 2009-10-17 08:44:24
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 17:04:18
De la: botyk, la data 2009-10-16 16:57:42Esti maso?....mda. De la gelozie se poate ajunge la agresiuni destul de repede... si daca stai cu el inseamna ca iti place. Ce pot sa mai zic...spor la suportat.

Greierash ... poate se grabeste fata ca sta ala cu gura pe ea :))) Asta e ca sa te antrenezi sa poti descifra orice :)))


imi pare rau, da' cunosc suficiente limbi straine (care imi si ajuta) inclusiv pasareasca, asa ca nu stau sa descifrez limbajuri secrete de messenger!



Greieras, daca sti atatea limbi straine, mai exerseaza romana. "Limbaje"! (nu te supara, nu te-am acuzat de nimic, doar ca am observat ca esti putin mandruta)


era la misto.....daca ma vei urmari pe forum, vei observa ca eu nu gresesc! si de asta imi si permit sa fiu mandra!!!!
greierash_is_back
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:21
Se duce pe copca biata limba romana...
Si la scoala tot asa o scrie?Profesorii aia ce spun?
E careva dintre utilizatori prof de liceu sa ne spuna si noua daca se confrunta cu invazia scrierii de tip mess?
Am gasit scrierea asta si la persoane de 18-20 de ani,deci nu inseamna neaparat ca este si mica de varsta.
In ce priveste postarea ei....pai e clar ca tipul nu prea are incredere in el,ei ii fug ochisorii si dupa altii,innebunita fiind si de pisalogeala tipului.
Daca nu ajung la un numitor comun,cel mai bine sa o ia pe drumuri diferite.
heaven2007
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort 16 De la: kudika005477 2 Aprilie 2009 17:42
Va cer ajutor 3 De la: Ame_ly 19 Octombrie 2010 15:26
un sfat....va rog!! 0 De la: 23 Octombrie 2010 13:44
Regasirea de sine.... 4 De la: kudika_3540 12 Noiembrie 2012 12:33
S-a despartit de mine, au trecut 2 luni insa as vrea sa ne mai acordam o sansa P.S. Are cineva ghidul lui Alex David- Cum sa-ti recastigi iubita ? 9 De la: Matei_910 5 Iulie 2015 22:46