Setari Cookie-uri

o idee,un sfat..va rog !:x

Tin la un baiat foarte mul dar nu am avut ocazia sa ii demonstrez pt ca nu am prea iesit cu el sau cva de genul..Insa peste 2 saptamani voi merge la un bal al bobocilor unde va fii cu siguranta si el prezent Oare cum sa il abordez?Cum sa ii atrag atentia?Cum sa ma imbrac?Sa fiu mai linistita sau mai indrazneata?Este leu(zodia leu)si din cate m-am informat leilor le plac femeile foarte aranjate cochete,cu care sa se mandreasca(La compatibilitate stam bine eu sategator el leu:D)
Poate imi dati niste idei sfaturi orice care sa ma ajute:x
Va multumesc>:D
me_1
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:07
greierash_is_back
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:14
Hai sa-ncerc :) sunt tot leu dar femeie si pot fi anumite diferente:
1. Leii sunt persoane ff sigure pe ele, cu multa personalitate si care asteapta ca ceilalti sa se ridice la aceleasi standarde, asa ca fii sigura pe tine si increzatoare
2. Simtul cel mai dezvoltat al leului este cel vizual, asa ca imbraca-te cu ceva care sa-i starneasca interesul, sexy dar nu vulgar ptr ca nu este ceea ce cauta.
3. Joaca-te cu privirea, arata-i ca esti interesata insa nu face tu primul pas. Ii vei rapi cel mai de scump avut: instinctul de vanator. El trebuie sa simta ca face un efort pentru a cuceri pe cineva, daca i te arunci in brate, sigur se va impiedica de tine si va merge mai departe.
4. Daca te abordeaza, fii comunicativa dar pastreaza-ti aura de mister; ii place sa cerceteze si sa aiba gloria descoperirii...ca dupa aia sa se laude cu ea
5. Calcaiul lui Ahile ptr leu este flatarea. Daca intri in vb cu el, spune-i ce mult iti place cum ii sta sacoul, sau parul..whatever, ceva care sa-i gadile vanitatea. Flatarea are asupra lui acelaºi efect ca o sfoarã cu motocei asupra mîþelor

Cam atat, mai departe orienteaza-te si tu la fata locului. 'Succesuri'
ffbianca85
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:30
De la: ffbianca85, la data 2009-10-30 10:30:12Hai sa-ncerc :) sunt tot leu dar femeie si pot fi anumite diferente:
1. Leii sunt persoane ff sigure pe ele, cu multa personalitate si care asteapta ca ceilalti sa se ridice la aceleasi standarde, asa ca fii sigura pe tine si increzatoare
2. Simtul cel mai dezvoltat al leului este cel vizual, asa ca imbraca-te cu ceva care sa-i starneasca interesul, sexy dar nu vulgar ptr ca nu este ceea ce cauta.
3. Joaca-te cu privirea, arata-i ca esti interesata insa nu face tu primul pas. Ii vei rapi cel mai de scump avut: instinctul de vanator. El trebuie sa simta ca face un efort pentru a cuceri pe cineva, daca i te arunci in brate, sigur se va impiedica de tine si va merge mai departe.
4. Daca te abordeaza, fii comunicativa dar pastreaza-ti aura de mister; ii place sa cerceteze si sa aiba gloria descoperirii...ca dupa aia sa se laude cu ea
5. Calcaiul lui Ahile ptr leu este flatarea. Daca intri in vb cu el, spune-i ce mult iti place cum ii sta sacoul, sau parul..whatever, ceva care sa-i gadile vanitatea. Flatarea are asupra lui acelaºi efect ca o sfoarã cu motocei asupra mîþelor

Cam atat, mai departe orienteaza-te si tu la fata locului. 'Succesuri'


o mica observatie, la 3 - faza cu instinctul de vanator e o prostie , este mai mult pentru voi fetele nu pentru barabati (ca voi sa va simtiti in centrul atentiei ), e adevarat ca exista uni la care le place sa le "vaneze " dar nu este o regula de aur, batuta in cuie , caci in ziua de azi nu sunt numai vanatori, fermieri sau culegatori in societate
si sa dau un mic exemplu, nu am auzit niciodata pe cineva care sa zica ceva de genul :"oau ce tare am vanat-o si am prins-o pe aia, ea s-a lasat greu dar eu am insistat si am prins-o pan la urma" ,
dar am auzit lucruri de genul : "ce tupeu pe capul ei, ca ea m-a abordat , a fost chiar diferit si interesant modul in care ne-am cunoscut "
SweetDadyD
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:00
merci mult:*am sa tin cont de sfaturile tale
pupici
me_1
Postat pe 31 Octombrie 2009 12:54
De la: me_1, la data 2009-10-18 14:07:53Tin la un baiat foarte mul dar nu am avut ocazia sa ii demonstrez pt ca nu am prea iesit cu el sau cva de genul..Insa peste 2 saptamani voi merge la un bal al bobocilor unde va fii cu siguranta si el prezent Oare cum sa il abordez?Cum sa ii atrag atentia?Cum sa ma imbrac?Sa fiu mai linistita sau mai indrazneata?Este leu(zodia leu)si din cate m-am informat leilor le plac femeile foarte aranjate cochete,cu care sa se mandreasca(La compatibilitate stam bine eu sategator el leu:D)
Poate imi dati niste idei sfaturi orice care sa ma ajute:x
Va multumesc>:D


:) Sincera sa fiu am raspuns mai mult pentru faptul ca prietenul meu e Leu, iar eu Sagetator. Intr-adevar atractia perfecta. Ne completam reciproc din toate privintele. Nu exista incompatibilitate in vre-un domeniu.

Draga mea, daca vrei ca totul sa iasa bine, fii naturala, fii asa cum esti. Nu cauta sa schimbi sau sa epatezi. Noi sagetatorii avem un sex-appeal aparte, iar "leii" sunt topiti dupa el. Ai incredere in mine!
DragAdEA
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:42
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:37
Eu am cunoscut 3 fete care au facut primul pas si m-au sarutat dintre care cu doua am avut relatii.

Nu cred ca e nimic rau in a face tu primul pas, dar acum depinde si de persoana cealalta.

Cred ca ce este mai important aici e sa ai incredere in tine si va observa si el asta..probabil :)

Prinde-l intr-un cadru mai romantic si saruta-l bine, atinge-l, da-i de inteles ca il doresti si nu cred ca vei da gres.

Ai grija sa nu dai de inteles ca esti vre-o curva, incearca sa restrictionezi accesul complet asupra corpului tau(fara atingeri in zonele intime-fund, sani, vagin).

Am uitat sa te intreb prima data ce varsta ai
mihaib
Postat pe 30 Ianuarie 2010 22:25
Si eu sunt leoaica si cunosc un baiat leu.Leilor le cam place sa fie fetele aranjate(cel putzin la leul care il cunosc eu :D).Si mie imi plac baietii care se imbraca fain si sunt draguti.Cred ca ar trebui sa iesi in evidenta cu ceva si sa fii indrazneata.Ial la dans si cu siguranta nu va spune nu.Multa bafta!
Andre33a
Postat pe 16 Februarie 2010 18:44
De la: me_1, la data 2009-10-18 14:07:53Tin la un baiat foarte mul dar nu am avut ocazia sa ii demonstrez pt ca nu am prea iesit cu el sau cva de genul..Insa peste 2 saptamani voi merge la un bal al bobocilor unde va fii cu siguranta si el prezent Oare cum sa il abordez?Cum sa ii atrag atentia?Cum sa ma imbrac?Sa fiu mai linistita sau mai indrazneata?Este leu(zodia leu)si din cate m-am informat leilor le plac femeile foarte aranjate cochete,cu care sa se mandreasca(La compatibilitate stam bine eu sategator el leu:D)
Poate imi dati niste idei sfaturi orice care sa ma ajute:x
Va multumesc>:D
..."cere si ti se va da, bate si ti se va deschide" Fi tu insati in orice moment. Intra in vorba cu el.Intreaba un lucru banal si daca lui i se va parea ca esti o fata draguta, dialogul va curge de la sine .Succes
Pisoiu3
Postat pe 27 Februarie 2010 13:10
Asta pentru ca nu ti-a trezit nimeni instinctul de vanator. Fetele fac asta pentru ca vor acelasi interes si din partea baiatului respectiv: nu vor sa se simta maguliti si atat. Si nu stiu daca ti-ai dat seama, dar e mai dulce recompensa cand stii ca ai muncit cu truda pentru ea.;)
Toate astea actioneaza asupra inconstientului tau si de asta nu-ti dai seama. Ce-ar fi daca ai intalni o fata care sa te atate cu privirea si apoi sa se faca disparuta?! A doua oara cand te vede... nici nu te mai cunoaste. A treia oara... te ia de mana si te pupa nebuneste. Apoi iar dispare. Nu te-ar pune putin pe ganduri?! Pe mine m-ar innebuni, pe bune.
hajimemasho
Postat pe 27 Februarie 2010 13:30
Baiatul care a sarit ca ars la faza cu instinctul de vinator prea ia totul mot-a-mot. Instictul de vinator este instinctul de cuceritor si conducator al lumii, pe care toti barbatii il au. Daca nu obtin ceva, un lucru important, prin lupta, nu se simt impliniti. Este adevarat ca pentru unii acel ceva poate sa fie o idee stiintifica, pentru altii o femeie, pentru altii o familie fericita, pentru altii un meci de fotbal. Insa toti il aveti. Aceasta este structura psihologica a barbatului.

Cit despre cum sa-l cuceresti pe baiatul care-ti place ... Atunci cind te apropii de cineva, cind vorbesti cu cineva, cind incerci sa relationezi cumva, fara relaxare nu poti face mare lucru. Stiu, e greu sa te relaxezi si poate cind citesti ce am scris te intrebi "cum poate sa abereze femeia asta asa, cum sa ma relaxez cind mie-mi tremura genunchii in preajma lui?". Exista tehnici care te pot ajuta. Incearca sa vezi ce merge la tine. Nu recomand bautura, pentru ca acolo iti pierzi controlul si poti ajunge exact la efectul opus. Ai putea de exemplu sa asculti, inainte sa pleci de acasa, muzica cu efecte relaxante. Ai putea sa te rasfeti putin cu ceva ce-ti place: ciocolata sau orice de genul acesta. Orice, doar sa nu te agiti prea mult. Cind sintem agitati facem mai multe greseli, plus ca nimanui nu-i place sa aiba linga el un om agitat, a carui nervozitate se simte si se transmite mai departe.
Poate secretul cel mare ca sa te poti relaxa este sa te gindesti ca, orice s-ar intimplat, nu este sfirsitul lumii. Nici daca nu reusesti sa-l cuceresti acum, nici daca el iti va da semnale neclare. Va exista si o alta ocazie, daca-ti doresti din tot sufletul.

Iti tin pumnii.
soraderazboi
Postat pe 1 Martie 2010 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cucerirea in versuri 7 De la: kudika179308 8 Mai 2010 00:54
am nevoie de parerea voastra 22 De la: duronamd 17 Iulie 2009 03:05
ce sa mai cred..????? :( 26 De la: mihablonda 14 Mai 2010 13:09
Cat de departe sunteti dispuse sa mergeti pt. cariera? 28 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 23:20
Diferenta dintre aspirati se resimte si in relatie??? 19 De la: kudika003451 22 Martie 2009 18:42