fostul meu prieten e disperat sau mi se pare mie?!?http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/4.html#

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent fostul meu prieten e disperat sau mi se pare mie?!?http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/4.html#: (5 din 1 vot)

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

buna fetelor...sunt noua pe forum si ma intreb daca chestile astea chiar ajuta. momentan sunt intr-o mare dilema: fostul meu prieten e disperat sau doar mi se pare mie?!? Am avut o relatie de 2 ani cu el...toate bune si frumoase la inceput, dar dupa o vreme s-au stricat treburile...vroiam alceva de la viata, ba se mai baga si ma-sa in viata noastra...era jaleeee. bun...ne-am despartit anul acesta de 8 martie...o cearta monstru, vorbe aruncate fara a fi gandite(mai mult din partea lui decat dintr-a mea, sunt o fire calma) la 12 noaptea am vrut sa plec(locuiam impreuna) totusi m-a facut sa ma razgandesc si am ramas pana dimineata. dupa ce ne-am despartit o saptamana n-am vorbit deloc. la sfarsitul saptamanii era ziua lui de nastere. si-a luat imima in dinti si a venit la mine sa ne impacam ca el nu poate trai fara mine si mlte alte chestii.am incercat sa ne impacam n-am reusit din cauza parintilor mei, care nu mai erau de acord cu relatia noastra(ceea ce n-am mentionat a fost faptul ca el i-a sunt pe parintii mei in toiul noptii si a inceput sa ii injure la telefon lucru inacceptabil pentru ei.) in fine, n-am mai vb cu el 4 luni, duoa care primesc un mesaj pe telefon la 5 dimineata, de la el. imi spunea ca nu m-a uitat si ca ii este foarte dor de mine si ca ar vrea sa ne impacam...si ca sa nu mai lungesc povestea ne-am impacat insa fara sa stie ai mei, cu conditia ca el imi va demonstra mie ca s-a schimbat si ca nimik din ce s-a intamplat nu se va mai intampla. si asa am continuat pana in 2 octombrie. bineinteles ca eu nu puteam sa ma conving de nimik atata timp cat nu puteam sa am incredere in el. m-am strofocat sa fie bine sa reusim cumva sa trecem peste asta ca sa le pot spune si parintilor mei adevarul...dar din pacate sau mai bine zis din fericire pentru mine acum, in data de 2 octombrie mi-a marturisit ca are pe altineva de cateva saptamani si ca eu nu mai contez pentru el,mantionez ca el era suparat pe mine ca nu vroiam sa le spun la ai mei de noi inca si ca se saturase sa se acunda. bun...cand mi-a marturisit de idila lui m-a tratat cu o ura de nedescris, de parca eu as fi fost de vina ca el m-a inselat cu aia...si nici acum nu inteleg de ce.? a urmat cateva zile in care am mai vb dar numai reprosuri, atat din partea lui cat si din partea mea(simteam ca explodez de nervi). intr-una din zile am acceptat avansurile unui tip pe cre il cnosteam de mai mult timp si el a aflat asta. ne-am certat si i-am spus sa ma lase in pace sa imi traiesc viata...dar se pare ca nu vrea...eu nu i-am mai dat nici un semn de cateva sapatmani...Oare indiferenta mea il doare asa de tare incat nu ma poate lasa in pace?

help please!!!!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
ti se pare tie!
mi-am busuioc in par maaaaaai.....! http://www.microworkers.com/?Id=0814c3a1
mikydutza0202 Avatarul lui mikydutza0202

56 mesaje
Oras: bucuresti

cred ca mai degraba nu i vine sa creada ca l ai inlocuit.....desi nu mai era nimic intre voi ,probabil nu se astepta ...... faci foarte bine ca il ignori........tine o tot asa :)
Fosta membra Kudika.ro
in fiecare zi un nou topic...eu cred ca ar trebui sa iti faci un jurnal!
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
spumosu Avatarul lui spumosu

678 mesaje

De la: one_size, la data 2009-10-20 11:13:28in fiecare zi un nou topic...eu cred ca ar trebui sa iti faci un jurnal!

ba bine ca nu...............si eu cu ce ma mai delectez dupa aceea?
mikydutza0202 Avatarul lui mikydutza0202

56 mesaje

De la: spumosu, la data 2009-10-20 11:16:33
De la: one_size, la data 2009-10-20 11:13:28in fiecare zi un nou topic...eu cred ca ar trebui sa iti faci un jurnal!

eee..pai atunci isi face un blog
si il citesti zilnic:)
Fosta membra Kudika.ro

o fii fata ca prea zici!
you can kiss my kitty ass
cristiana_cris Avatarul lui cristiana_cris

2672 mesaje

De la: , la data 2009-10-20 11:01:54buna fetelor...sunt noua pe forum si ma intreb daca chestile astea chiar ajuta. momentan sunt intr-o mare dilema: fostul meu prieten e disperat sau doar mi se pare mie?!? Am avut o relatie de 2 ani cu el...toate bune si frumoase la inceput, dar dupa o vreme s-au stricat treburile...vroiam alceva de la viata, ba se mai baga si ma-sa in viata noastra...era jaleeee. bun...ne-am despartit anul acesta de 8 martie...o cearta monstru, vorbe aruncate fara a fi gandite(mai mult din partea lui decat dintr-a mea, sunt o fire calma) la 12 noaptea am vrut sa plec(locuiam impreuna) totusi m-a facut sa ma razgandesc si am ramas pana dimineata. dupa ce ne-am despartit o saptamana n-am vorbit deloc. la sfarsitul saptamanii era ziua lui de nastere. si-a luat imima in dinti si a venit la mine sa ne impacam ca el nu poate trai fara mine si mlte alte chestii.am incercat sa ne impacam n-am reusit din cauza parintilor mei, care nu mai erau de acord cu relatia noastra(ceea ce n-am mentionat a fost faptul ca el i-a sunt pe parintii mei in toiul noptii si a inceput sa ii injure la telefon lucru inacceptabil pentru ei.) in fine, n-am mai vb cu el 4 luni, duoa care primesc un mesaj pe telefon la 5 dimineata, de la el. imi spunea ca nu m-a uitat si ca ii este foarte dor de mine si ca ar vrea sa ne impacam...si ca sa nu mai lungesc povestea ne-am impacat insa fara sa stie ai mei, cu conditia ca el imi va demonstra mie ca s-a schimbat si ca nimik din ce s-a intamplat nu se va mai intampla. si asa am continuat pana in 2 octombrie. bineinteles ca eu nu puteam sa ma conving de nimik atata timp cat nu puteam sa am incredere in el. m-am strofocat sa fie bine sa reusim cumva sa trecem peste asta ca sa le pot spune si parintilor mei adevarul...dar din pacate sau mai bine zis din fericire pentru mine acum, in data de 2 octombrie mi-a marturisit ca are pe altineva de cateva saptamani si ca eu nu mai contez pentru el,mantionez ca el era suparat pe mine ca nu vroiam sa le spun la ai mei de noi inca si ca se saturase sa se acunda. bun...cand mi-a marturisit de idila lui m-a tratat cu o ura de nedescris, de parca eu as fi fost de vina ca el m-a inselat cu aia...si nici acum nu inteleg de ce.? a urmat cateva zile in care am mai vb dar numai reprosuri, atat din partea lui cat si din partea mea(simteam ca explodez de nervi). intr-una din zile am acceptat avansurile unui tip pe cre il cnosteam de mai mult timp si el a aflat asta. ne-am certat si i-am spus sa ma lase in pace sa imi traiesc viata...dar se pare ca nu vrea...eu nu i-am mai dat nici un semn de cateva sapatmani...Oare indiferenta mea il doare asa de tare incat nu ma poate lasa in pace?

help please!!!!

se pare ca este dus cu sorcova putin....eu cred ca trebuie sa iti vezi de viata ta....nu poti trai din reprosuri,injuraturi....cind totusi nu ai nici o vina...daca el crede ca increderea si respectul se bazeaza pe vb urate....greseste....invata sa fi respectata,iubita....si atunci considera ca se merita o relatie....bafta
Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you One thing you can be sure of I'll never ask for more than your love Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you The world may change my whole life through But nothing's gonna change my love for you
Fosta membra Kudika.ro

pui mana si citesti o carte si lasi hlizitul pe kudika!
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
spumosu Avatarul lui spumosu

678 mesaje

De la: one_size, la data 2009-10-20 11:27:05

o carte din aia cu poze?
Fosta membra Kudika.ro
De la: spumosu, la data 2009-10-20 11:34:20
De la: one_size, la data 2009-10-20 11:27:05

o carte din aia cu poze?

logic! ca aia doar cu scris te adoarme!
petaloudita Avatarul lui petaloudita

119 mesaje

De la: , la data 2009-10-20 11:01:54buna fetelor...sunt noua pe forum si ma intreb daca chestile astea chiar ajuta. momentan sunt intr-o mare dilema: fostul meu prieten e disperat sau doar mi se pare mie?!? Am avut o relatie de 2 ani cu el...toate bune si frumoase la inceput, dar dupa o vreme s-au stricat treburile...vroiam alceva de la viata, ba se mai baga si ma-sa in viata noastra...era jaleeee. bun...ne-am despartit anul acesta de 8 martie...o cearta monstru, vorbe aruncate fara a fi gandite(mai mult din partea lui decat dintr-a mea, sunt o fire calma) la 12 noaptea am vrut sa plec(locuiam impreuna) totusi m-a facut sa ma razgandesc si am ramas pana dimineata. dupa ce ne-am despartit o saptamana n-am vorbit deloc. la sfarsitul saptamanii era ziua lui de nastere. si-a luat imima in dinti si a venit la mine sa ne impacam ca el nu poate trai fara mine si mlte alte chestii.am incercat sa ne impacam n-am reusit din cauza parintilor mei, care nu mai erau de acord cu relatia noastra(ceea ce n-am mentionat a fost faptul ca el i-a sunt pe parintii mei in toiul noptii si a inceput sa ii injure la telefon lucru inacceptabil pentru ei.) in fine, n-am mai vb cu el 4 luni, duoa care primesc un mesaj pe telefon la 5 dimineata, de la el. imi spunea ca nu m-a uitat si ca ii este foarte dor de mine si ca ar vrea sa ne impacam...si ca sa nu mai lungesc povestea ne-am impacat insa fara sa stie ai mei, cu conditia ca el imi va demonstra mie ca s-a schimbat si ca nimik din ce s-a intamplat nu se va mai intampla. si asa am continuat pana in 2 octombrie. bineinteles ca eu nu puteam sa ma conving de nimik atata timp cat nu puteam sa am incredere in el. m-am strofocat sa fie bine sa reusim cumva sa trecem peste asta ca sa le pot spune si parintilor mei adevarul...dar din pacate sau mai bine zis din fericire pentru mine acum, in data de 2 octombrie mi-a marturisit ca are pe altineva de cateva saptamani si ca eu nu mai contez pentru el,mantionez ca el era suparat pe mine ca nu vroiam sa le spun la ai mei de noi inca si ca se saturase sa se acunda. bun...cand mi-a marturisit de idila lui m-a tratat cu o ura de nedescris, de parca eu as fi fost de vina ca el m-a inselat cu aia...si nici acum nu inteleg de ce.? a urmat cateva zile in care am mai vb dar numai reprosuri, atat din partea lui cat si din partea mea(simteam ca explodez de nervi). intr-una din zile am acceptat avansurile unui tip pe cre il cnosteam de mai mult timp si el a aflat asta. ne-am certat si i-am spus sa ma lase in pace sa imi traiesc viata...dar se pare ca nu vrea...eu nu i-am mai dat nici un semn de cateva sapatmani...Oare indiferenta mea il doare asa de tare incat nu ma poate lasa in pace?

help please!!!!

iubire iubire dar sa ajunga sa te injure pe tine si pe ai tai?????
si te-ai si impacat cu el?
si eu daca eram in locul lor as fi procedat la fel...
i-as fi rupt picioarele si ca fosta iubita si ca si parinti
si mai face si figuri ca nu le-ai spus alor tai adevarul?
frateeee...
nu e disperat doar un mare dobitoc
si tu ce mai vrei acum?
lasa-l in plata domnului de frustrat
e dus pe dunare baiatul
nu imi spune ca vrei sa te impaci cu el iarasi dupa ce te-a si inselat pe deasupra...
fugi de el ca nu e de bine
una e sa te certi tu cu el si sa mai sare calul ( poate si eu l-as ierta stiu eu
dar cu parintii no way), a doua oara nu mai apuca
yza79 Avatarul lui yza79

270 mesaje

help please!!!!

152 mesaje
Postat pe: 27 Octombrie 2009, ora 12:11 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde

mai frateee....deci dc nu puteti fi asa de barbati sa recunoasteti......adik in cazul meu concret.....suntem impreuna de 2 ani ....stam impreuna...totul a fost super in primul an...pana cand...dintr-o data nu mai simte nevoia sa ma sarute....imi spune ca nu mai suntem ca la inceput sa ne sarutam....un pupic mic si discret o data pe zi ajunge.....de relatii intime nu mai vorbesc ca au loc o data la 1 luna jumate...chiar 2.....si scuza e ca nu are chef ba e obosit....ba nush ce...tot timpul este o scuza....acuma fara suparare....eu la ce as putea sa ma gandesc knd prietenul meu imi spune asa cva...clarr ca are pe alta....si nu mai pun la socoteala....ca...in fiecare seara o duce acasa pe colega de servici...ca ii da bani impreumut......coelga il suna samb si duminica...sa vada ce face......dar...el imi spune ca pe mine ma iubeste si ca nu ma inseala.....poate nu ma inseala nu zic ca da.....dar cred ca orice alta fata ar gandi la fel ca mine.......sau nu????

hotaraste-te care-i valabila
Nu uita ca si cel mai frumos trandafir are spini!!!
stefanant Avatarul lui stefanant

102 mesaje
Oras: mangalia

NU ESTE INDIFERENTZA, VREM SA FIM CEEA CE SUNTEM - UMANI- E DREPTUL NOSTRU, BUNATATREA TA A FOST LUATA DREPT SLABICIUNE SI IMPLICIT PROSTIE. SI TOTUSI NIMENI NU POATE FI OBIECTIV SI JUDECA DACA NU A TRAIT INTRE VOI SI VA CUNOASTE. TOTI CREDEM CA SUNTEM CEI BUNI ... CHIAR SUNT PERSOANE CARE SUNT DEOSEBITE DAR,... NU AVEM CUI SAU NE PUNEM PROPRIA NOASTRA VIATZA IN MAINILE CUI NU TREBUIE.
ATENTIE, IN SUBCONSTIENT VREM SA DAM O LECTZIE ACELEI PERSOANE CARE NE-A RANIT...SA NU AJUNGEM SA FIM NOI RANITZI..

in clar
rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

Eu nu prea inteleg ce astepti de la el.. cand tu dai din colt in colt de fiecare data, accepti injuraturile lui, iti minti parintii..., te impaci, te certi, iar te impaci.. iar te certi..
Dar vrei respect!!! Si dragoste neconditionata... Si sfaturi ce sa faci...
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.
alina_nemes Avatarul lui alina_nemes

1 mesaj

Spumosu poza ta de la avatar este cine cred eu>
Michael din serialul Prison Break?
Este cell mai tare serial care l-am vazut vreodata... l-ai vazut tot?
Mersi.
heroes Avatarul lui heroes

288 mesaje
Oras: baia mare

Eu ce sa zic...eu sunt in postura lui dar fara a o insela-o ii spun ca o iubesc enorm, am fost impreuna 8 ani. Dar daca ii spun ca o iubesc imi spune ca sun obsedat , nu dorm noptile ma gandesc doar la ea...e greu cand iubesti cu adevarat. Chiar daca mi-a dat papucii eu nu am luat din casa decat hainele desi am investit mult acolo dar nu imi pasa de cele materiale ci doar ca o iubesc ..mai exista si barbati ca noi care iubim din tot sufletul
Dumnezeu a facut lumea, a vazut ca este buna si s-a odihnit. Dumnezeu a facut barbatul. A vazut ca era un lucru bun si s-a odihnit. Dumnezeu a facut femeia... De atunci nimeni nu mai are odihna.
kudika081469 Avatarul lui kudika081469

4 mesaje
Oras: buzau

nush mie nu mi se pare k e disperat..ba kiar e nebun dupa faptul k mar putea pierde doar cateodata
kiar nush ce sa zik aici
heaven2007 Avatarul lui heaven2007

231 mesaje

Tipul nu e disperat si nici nu te iubeste cu adevarat,ci urla orgoliul in el.Pentru el esti o proprietate,nu un om.
I love to watch my friend as he runs so free,because my friend is a beautiful grey wolf,you see...
10ANA Avatarul lui 10ANA

16 mesaje
Oras: tg mures

De la: rashela, la data 2009-11-07 04:04:38Eu nu prea inteleg ce astepti de la el.. cand tu dai din colt in colt de fiecare data, accepti injuraturile lui, iti minti parintii..., te impaci, te certi, iar te impaci.. iar te certi..
Dar vrei respect!!! Si dragoste neconditionata... Si sfaturi ce sa faci...

nu stiu ce s-a intamplat dar atunci cand am postat acest subiect mi-a aparut ca nu eu l-am postat, in fine imi cer scuze pt doamna sau domnisoara, ca am facut-o cu o problema care defapt nu era ai ei.

sa revin acum la rashela, draga, eu sunt constienta ca sunt vinovata ca mi-am mintit parintii, si ca i-am dat lui prea multe sanse, dar eu am cerut o parere doar, vroiam sa ma conving ca da este disperat, si ca nu numai eu cred asta.

oricum eu m-am convins pe parcurs ca este adevarat si mai mult ca indiferenta mea din ultima luna l-a disperat de tot.

nu mai vreau nimik din partea lui...decat sa ma lase in pace!!!
ioana k
oana84onutza Avatarul lui oana84onutza

337 mesaje

Ai toate ingredientele unei relatii esuate, ce vrei mai mult de atat ? Poate sa iti distrugi tineretea cu un ¨dereglat¨... Mai sunt barbati, succes!
panterutza_roooz Avatarul lui panterutza_roooz

15 mesaje

mai iesi si tu afara...plimba-te si tu prin parc,scrie o carte, munceste,fa si tu ceva nu mai inventa povesti