Setari Cookie-uri

Nu sunt disperata dar am nevoie de sfaturi

Buna fetelor,
Am 26 de ani, povestea mea a inceput la 16 ani cand am cunoscut un tip de 29 de ani, deci mai mare decat mine cu 13 ani.Totul era super el terminase facultatea si lucra avea bani destui o garsoniera o masina toate luate din munca lui.El era in Timisoara iar eu imi faceam liceeul intr-un oras din judetul Alba deci era o distanta intre noi.Simteam ca el este alesul si-mi doream sa fiu toata viata cu el. Am stiut de la inceput ca a divortat de un an si regreta enorm ca s-a castorit cu o tipa care mai fusese casatorita o data.Totul era super ne intelegeam perfect, mama mea stia de relatie si era deacord se intelege foarte bine cu el,tatal meu nu a fost deacord la inceput pana nu a ajuns sa vb cu el.Am venit si eu la facultate in TM,cand ma suna fosta lui sotie si ne intalnim si incepe sa-mi povesteasca o gramada de chestii despre casniciia lor. Am fost foarte marcata multi ani mi-a bagat in cap o groaza de prostii, am plans mult timp am vrut sa ma despart de el dar el nu m-a lasat, a plans si el cu mine si mi-a zis ca n-o mai vrea pe respectiva si ca pe mine ma vrea...ne-am impacat am stat cu el impreuna, mama mea stia, tatalmeu credea ca stau in caminul studentesc, oricum nu-mi dadea bani iar dupa un an am inceput sa-l insel vre-o 4 ani cu un tip mai mic decat mine cu 2 ani care s-a dovedit a fi un magar care doar se folosea de mine si de banii baiatului cu care locuiam. Dupa ce a aflat au fost mai multe tentative de despartire dar el ma primea inapoi tot timpul. Pe parcurs el strangea banii, am reusit sa mai cumparam un apartament si inca doua masini si a avut mereu o sursa buna de venit deci imi oferea un trai decent cu tot ce-mi doream. L-am mai inselat de vre-o 4 ori dar dupa 3-4 luni imi dadeam seama ce respectivii nu merita si ma intorceam mereu la el iar el ma primea inapoi si o luam de la capat.
Acum 7 luni am cunoscut un coleg de-al fratelui meu,dulce, tanar, frumos cel putin eu asa il vad,23 de ani,dupa o luna de relatie ascunsa m-am mutat singura in chirie,toata lumea era impotriva mea, fratele meu sora mea,parintii mei ma faceau in toate felurile.In fine ai lui erau deacord cu relatia, matusa lui ne sustinea dar eu nu aveam pe nimeni.Material ai mei si nimeni nu m-a ajutat in astea 7 luni eu singura faceam chestii suplimentare la lucru,faceam orice lucru decent care imi aducea un ban in plus, ma gandeam sa-mi strang bani, am reusit sa-mi pun deoparte ceva,luptam nu era sarcina sa n-o duc pana la capat.A lucrat si el dar la el acasa ca mi-a fost mila sa-l las sa lucreze prin cine stie ce cluburi prin Timisoara 2 luni a locuit cu mine in TM bineinteles ca avea si loc in camin,apoi a plecat acasa sa lucreze la firma unchiului sau,ne intalneam in fiecare week-end timp de 2 luni am fost la mare,eu faceam delegatii de la firma si plecam de joia la ora 4 dimineata ca sa am vinerea sambata si duminica libera alaturi de el. M-am indragostit nebuneste de el.A venit in Tm a locuit la mine o luna in care am inceput sa prind o ura fata de el din cauza ca eu mergeam la lucru, veneam faceam mancare ne plimbam cu masina firmei la care lucrez simteam ca totul era pe spinarea mea el isi cumpara haine scumpe de firma,din banii pe care i-a facut jumatate i-a oprit maica-sa zicand ca o sa-i de cand are nevoie probabil ca stia ca topeste tot, nu punea nimic deoparte am inceput sa-i fac reprosuri vb mult cu fostul care ma sustinea si ma voia inapoi si m-am mutat din nou la fostul. Dupa o sapt m-am mutat in garsoniera lui singura in tot acest timp ma intalneam cu tipul de 23 de ani, m-a cerut de nevasata si i-am zis DA, pt prima oara in viata mea,era noaptea ma tinea in brate si mi-a zis ca maine imi va da inelul. Am asteptat ca o proasta si nimic ma plimba prin parc, m-a scos la masa peste tot plateam jumate jumate si nimic. Dupa 3 zile am avut o criza i-am zis ca nu-l mai vreau nu intelegea prea bine de ce, i-am zis de inel si a zis ca-i pare atat de rau ca nu si-a dat seama si ca de fapt nu a vrut sa ma faca sa sufar.A suferit si el 3 zile l-am evitat am fost distanta cu el iar dupa ce a fost un week-end acasa la ai lui a venit si a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine si ca are pe altcineva si ca mie mi-e bine cu fostul. Am fost deacord nu am realizat iar dupa o zi am inceput sa plang ca o proasta dupa el sa-l implor sa mai fie cu mine, ca fac orice,el zicandu-mi ca nu mai poate s-o ia de la inceput ca are mandria lui ca nu se pune impotriva alor lui care nu mai erau de partea mea.
De o saptamana iau antidepresive,vitamine si chestii pt dormit, plang din orice , nu pot sa ascult muzica ca ma gandesc la el,merg la psiholog,fostul este alaturi de mine nu s-a atins de mine deloc fizic pt ca ma respecta iar eu nu pot ca ma gandesc tot la imbratisarile si la saruturile celuilalt, imi vine sa-l sun sa-i trimit mesaje ma abtin enorm de greu,il sun din diverse motive, acum nu-i mai plang la telefon incerc sa par tare,dar sufar enorm, nu mi sa mai intamplat asa ceva, inca il iubesc enorm si il vreau inapoi dar el imi zice mereu ca este doar amic si nu mai vrea niciodata o relatie sau sa faca o familie cu mine.....
Voi ce parere aveti? Sa-mi caut altu sa raman cu fostul sau ce sa fac?????

Postat pe 23 Octombrie 2009 13:31
nu am rabdare sa citesc atata
rezumat pls
bestiutza_relouded
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:34
daca nu esti disperata...eu zic pass.....totusi , daca imi faci un rezumat, voi considera ca esti disperata si te voi sfatui!
greierash_is_back
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:34
eu cred ca poti scrie mai mult de atat! vb aia deschizi topic-uri dupa topic-uri!
one_size
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:38
De la: , la data 2009-10-23 13:31:50Buna fetelor,
Am 26 de ani, ................
Voi ce parere aveti? Sa-mi caut altu sa raman cu fostul sau ce sa fac?????



fac mi!
ai fost cu atatia ca nu mai stiu de care zici maica!!!
care fostu'? ca au fost vreo 15-16 , dupa cum reiese din povestea lacrimogenica!!
geo_xx
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:39
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-10-23 13:34:28nu am rabdare sa citesc atata
rezumat pls

nici eu n-am rabdare
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:41
"De o saptamana iau antidepresive,vitamine si chestii pt dormit, plang din orice , nu pot sa ascult muzica ca ma gandesc la el,merg la psiholog"

Draga, esti disperata. Bine ca mergi la psiholog.
valitaxx
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:42
asta e cont de extraterestru sau vampir?? ca dau click pe poza sa-i vad profilu, si-mi sare pagina 2 cm mai sus.
sau se comporta pagina ca la refresh
greierash_is_back
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:43
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-23 13:43:38asta e cont de extraterestru sau vampir?? ca dau click pe poza sa-i vad profilu, si-mi sare pagina 2 cm mai sus.

cred
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:44
hm
simona_1983
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:50
De la: simona_1983, la data 2009-10-23 13:50:07asta e profilul simona_1983


valitaxx
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:51
De la: simona_1983, la data 2009-10-23 13:50:07asta e profilul simona_1983

si la ala de ce topaie pagina in sus?
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:51
De la: simona_1983, la data 2009-10-23 13:50:07asta e profilul simona_1983


aha....deci tu esti "nu sunt disperata"?
greierash_is_back
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:53
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-23 13:53:58
De la: simona_1983, la data 2009-10-23 13:50:07asta e profilul simona_1983


aha....deci tu esti "nu sunt disperata"?

nu e disperare, e nevoie de sfaturi
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:57
Nu pot sa-ti dau un sfat ptr ca n-am avut rabdare sa citesc tot, e al naibii de plictisitor :( Dar pot sa spun ca ai mare talent oratoric...incearca sa fii mai succinta data viitoare, poate e cu noroc
ffbianca85
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:46
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-23 13:43:38asta e cont de extraterestru sau vampir?? ca dau click pe poza sa-i vad profilu, si-mi sare pagina 2 cm mai sus.
sau se comporta pagina ca la refresh
ai dreptate si mie mi se intampla la fel
lory_love
Postat pe 26 Octombrie 2009 19:27
De la: , la data 2009-10-23 13:31:50Buna fetelor,
Am 26 de ani, povestea mea a inceput la 16 ani cand am cunoscut un tip de 29 de ani, deci mai mare decat mine cu 13 ani.Totul era super el terminase facultatea si lucra avea bani destui o garsoniera o masina toate luate din munca lui.El era in Timisoara iar eu imi faceam liceeul intr-un oras din judetul Alba deci era o distanta intre noi.Simteam ca el este alesul si-mi doream sa fiu toata viata cu el. Am stiut de la inceput ca a divortat de un an si regreta enorm ca s-a castorit cu o tipa care mai fusese casatorita o data.Totul era super ne intelegeam perfect, mama mea stia de relatie si era deacord se intelege foarte bine cu el,tatal meu nu a fost deacord la inceput pana nu a ajuns sa vb cu el.Am venit si eu la facultate in TM,cand ma suna fosta lui sotie si ne intalnim si incepe sa-mi povesteasca o gramada de chestii despre casniciia lor. Am fost foarte marcata multi ani mi-a bagat in cap o groaza de prostii, am plans mult timp am vrut sa ma despart de el dar el nu m-a lasat, a plans si el cu mine si mi-a zis ca n-o mai vrea pe respectiva si ca pe mine ma vrea...ne-am impacat am stat cu el impreuna, mama mea stia, tatalmeu credea ca stau in caminul studentesc, oricum nu-mi dadea bani iar dupa un an am inceput sa-l insel vre-o 4 ani cu un tip mai mic decat mine cu 2 ani care s-a dovedit a fi un magar care doar se folosea de mine si de banii baiatului cu care locuiam. Dupa ce a aflat au fost mai multe tentative de despartire dar el ma primea inapoi tot timpul. Pe parcurs el strangea banii, am reusit sa mai cumparam un apartament si inca doua masini si a avut mereu o sursa buna de venit deci imi oferea un trai decent cu tot ce-mi doream. L-am mai inselat de vre-o 4 ori dar dupa 3-4 luni imi dadeam seama ce respectivii nu merita si ma intorceam mereu la el iar el ma primea inapoi si o luam de la capat.
Acum 7 luni am cunoscut un coleg de-al fratelui meu,dulce, tanar, frumos cel putin eu asa il vad,23 de ani,dupa o luna de relatie ascunsa m-am mutat singura in chirie,toata lumea era impotriva mea, fratele meu sora mea,parintii mei ma faceau in toate felurile.In fine ai lui erau deacord cu relatia, matusa lui ne sustinea dar eu nu aveam pe nimeni.Material ai mei si nimeni nu m-a ajutat in astea 7 luni eu singura faceam chestii suplimentare la lucru,faceam orice lucru decent care imi aducea un ban in plus, ma gandeam sa-mi strang bani, am reusit sa-mi pun deoparte ceva,luptam nu era sarcina sa n-o duc pana la capat.A lucrat si el dar la el acasa ca mi-a fost mila sa-l las sa lucreze prin cine stie ce cluburi prin Timisoara 2 luni a locuit cu mine in TM bineinteles ca avea si loc in camin,apoi a plecat acasa sa lucreze la firma unchiului sau,ne intalneam in fiecare week-end timp de 2 luni am fost la mare,eu faceam delegatii de la firma si plecam de joia la ora 4 dimineata ca sa am vinerea sambata si duminica libera alaturi de el. M-am indragostit nebuneste de el.A venit in Tm a locuit la mine o luna in care am inceput sa prind o ura fata de el din cauza ca eu mergeam la lucru, veneam faceam mancare ne plimbam cu masina firmei la care lucrez simteam ca totul era pe spinarea mea el isi cumpara haine scumpe de firma,din banii pe care i-a facut jumatate i-a oprit maica-sa zicand ca o sa-i de cand are nevoie probabil ca stia ca topeste tot, nu punea nimic deoparte am inceput sa-i fac reprosuri vb mult cu fostul care ma sustinea si ma voia inapoi si m-am mutat din nou la fostul. Dupa o sapt m-am mutat in garsoniera lui singura in tot acest timp ma intalneam cu tipul de 23 de ani, m-a cerut de nevasata si i-am zis DA, pt prima oara in viata mea,era noaptea ma tinea in brate si mi-a zis ca maine imi va da inelul. Am asteptat ca o proasta si nimic ma plimba prin parc, m-a scos la masa peste tot plateam jumate jumate si nimic. Dupa 3 zile am avut o criza i-am zis ca nu-l mai vreau nu intelegea prea bine de ce, i-am zis de inel si a zis ca-i pare atat de rau ca nu si-a dat seama si ca de fapt nu a vrut sa ma faca sa sufar.A suferit si el 3 zile l-am evitat am fost distanta cu el iar dupa ce a fost un week-end acasa la ai lui a venit si a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine si ca are pe altcineva si ca mie mi-e bine cu fostul. Am fost deacord nu am realizat iar dupa o zi am inceput sa plang ca o proasta dupa el sa-l implor sa mai fie cu mine, ca fac orice,el zicandu-mi ca nu mai poate s-o ia de la inceput ca are mandria lui ca nu se pune impotriva alor lui care nu mai erau de partea mea.
De o saptamana iau antidepresive,vitamine si chestii pt dormit, plang din orice , nu pot sa ascult muzica ca ma gandesc la el,merg la psiholog,fostul este alaturi de mine nu s-a atins de mine deloc fizic pt ca ma respecta iar eu nu pot ca ma gandesc tot la imbratisarile si la saruturile celuilalt, imi vine sa-l sun sa-i trimit mesaje ma abtin enorm de greu,il sun din diverse motive, acum nu-i mai plang la telefon incerc sa par tare,dar sufar enorm, nu mi sa mai intamplat asa ceva, inca il iubesc enorm si il vreau inapoi dar el imi zice mereu ca este doar amic si nu mai vrea niciodata o relatie sau sa faca o familie cu mine.....
Voi ce parere aveti? Sa-mi caut altu sa raman cu fostul sau ce sa fac?????




te citez ;Voi ce parere aveti? Sa-mi caut altu sa raman cu fostul sau ce sa fac?????[/
ce parere avem? eu personal am o parere!!! nu esti disperata dar esti o foarte mare parasuta!!! si esti si de o nesimtire rara!!!!
habbie
Postat pe 27 Octombrie 2009 19:15
Pai in 10 ani, ti-ai trait viata cu destula intensitate. Ce sa zic, dupa cum reiese nu prea esti stabila in relatii si asta e un lucru destul de grav. Ar trebui sa te asezi la casa ta, ca timpul trece si nu se stie ce se va mai intampla. Mai ales ca ai o persoana care te vrea si asta e mare lucru, mai ales dupa cate i-ai facut.
O vorba din batrani spune:"Urca-te in caruta care te ia, nu in cea care vrei tu". Asa ca analizeaza-ti bine viata si intreaba-te ce vrei de fapt.
quantex
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:17
mãi fato...eu zic sa stai strâmb ºi sã judeci bine....ori vrei iubire ºi liniºte sufleteascã, oori sã umbli din bãrbat în bãrbat....
catalina69
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:25
o singura intrebare...ti-ai pus vreodata problema ...ce simte iubitul tau...cel la care te intorci mereu??? ai spus la inceput ca ai stiut din prima ca el e iubirea vietii tale...atunci wtf?? e prea batran si te uiti la tinerei??/ dupa atatea relatii esuate nu ai priceput ca e bine sa apreciezi ce ai langa tine si sa lasi dracu caii verzi de pe pereti? si acum ti-a luat mintile un pusti de 23 de ani, te-a facut de bani, te-a facut sa te indragostesti de el, si apoi te-a parasit evident....oricum barbatul de langa tine trebuie sa te iubeasca tare mult...numai sa fie alaturi de tine cat vede ca iti pierzi deminitateaa...oho...cred ca cine se aseamna se aduna...asa ca si el e ca tine...si iubitii tai tot din acelasi aluat...oricum iti cam place vaita domnisoara...si mai ai si 26 de ani....nu te judec dar sunt chestii care intrec principiile sanatoase dupa care ar trebui sa ne trasam planurile vietii...pune in balanta ce vrei de la viata...daca vrei un tinerel viril pentru care esti o purie cu bani asta e...aporpo...ti-a cam venit vremea...pana acum l-ai mancat tu pe iubitul de bani si il inselai cu barbati mai tineri...acum se pare ca aia tineri iti manaca bani si te parasesc pe tine pt fete de liceu :)) culegi ce semeni
ania18
Postat pe 3 Noiembrie 2009 22:23
De la: geo_xx, la data 2009-10-23 13:39:13
De la: , la data 2009-10-23 13:31:50Buna fetelor,
Am 26 de ani, ................
Voi ce parere aveti? Sa-mi caut altu sa raman cu fostul sau ce sa fac?????



fac mi!
ai fost cu atatia ca nu mai stiu de care zici maica!!!
care fostu'? ca au fost vreo 15-16 , dupa cum reiese din povestea lacrimogenica!!


esti gelos ca nu te-ai numarat printre fostii iubiti ai fetei?

e majora, e vaccinata, poate sa faca ce doreste cu viata ei!
franziska_eu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:12
Am inceput sa-mi vad de viata mea probabil ca la anu o sa ma casatoresc cu cel mare,avem planuri de viitor si incerc sa ma axez pe asta chiar daca imi fuge gandul prin alte parti, deocamdata, dar probabil o sa-mi treaca.Vreau sa am o familie un copil... iar singurul care mi-a oferit siguranta si stabilitate a fost cel cu care sunt acuma.
simona_1983
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:36
succes!
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:42
De la: simona_1983, la data 2009-11-05 10:36:07Am inceput sa-mi vad de viata mea probabil ca la anu o sa ma casatoresc cu cel mare,avem planuri de viitor si incerc sa ma axez pe asta chiar daca imi fuge gandul prin alte parti, deocamdata, dar probabil o sa-mi treaca.Vreau sa am o familie un copil... iar singurul care mi-a oferit siguranta si stabilitate a fost cel cu care sunt acuma.


mult succes, simona! :)
franziska_eu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:44
De la: Franzi, la data 2009-11-05 10:12:19
De la: geo_xx, la data 2009-10-23 13:39:13
De la: , la data 2009-10-23 13:31:50Buna fetelor,
Am 26 de ani, ................
Voi ce parere aveti? Sa-mi caut altu sa raman cu fostul sau ce sa fac?????



fac mi!
ai fost cu atatia ca nu mai stiu de care zici maica!!!
care fostu'? ca au fost vreo 15-16 , dupa cum reiese din povestea lacrimogenica!!


esti gelos ca nu te-ai numarat printre fostii iubiti ai fetei?

e majora, e vaccinata, poate sa faca ce doreste cu viata ei!


incep sa cred ca ai o oaresce obsesie!!!
geo_xx
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:45
De la: Franzi, la data 2009-11-05 10:12:19
De la: geo_xx, la data 2009-10-23 13:39:13
De la: , la data 2009-10-23 13:31:50Buna fetelor,
Am 26 de ani, ................
Voi ce parere aveti? Sa-mi caut altu sa raman cu fostul sau ce sa fac?????



fac mi!
ai fost cu atatia ca nu mai stiu de care zici maica!!!
care fostu'? ca au fost vreo 15-16 , dupa cum reiese din povestea lacrimogenica!!


esti gelos ca nu te-ai numarat printre fostii iubiti ai fetei?

e majora, e vaccinata, poate sa faca ce doreste cu viata ei!


poate sa faca ce doreste cu viata ...EI...isi poate bate joc doar de viata EI....ma bucur ca in cazul de fata a functionat legea compensatiei ....imi pare rau pentru ea,dar a meritat tot ce a primit ....are o bila alba pentru curaj
red2shoes
Postat pe 6 Noiembrie 2009 06:52
Simona sa fie intr-un ceas bun hotararea pe care ai luat-o! Dupa cum spui, te-ai intors la iubitul cu care ai inceput relatia. Sa lamuresti lucrurile de asa natura, incat pe viitor sa nu-ti reproseze trairile pe care le-ai avut. Ce a fost a fost, dar si tu sa fii stabila. De ce spun, ca sa nu fie loc de interpretari.
quantex
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:13
in niciun caz nu le mai lua atat de in serios si tragic, fii puternica , aduna-te si vezi ce e mai bine pentru tine. dupa cate am citit, ai mers intotdeauna pe impulsuri, pe sentimente, poate e timpul sa le vezi din alta perspectiva, sa le cantaresti mai bine, sa fii mai rationala. cat despre puerilul care da vina pe ai lui cand zice ca nu mai vrea o relatie cu tine - nu zic sa-l uiti cat sa deschizi bine ochii si sa realizezi ca uneori e mai important sa te iubeasca cineva decat sa iubesti tu. Ia-le incet, nu intotdeauna e bine sa te arunci dintr-o relatie in alta, da-ti timp sa te vindeci, redescopera te, fii mai mandra, mai independenta, mai egoista, mai indiferenta.
Sper sa-ti fie mai bine.
deea_kudika_05
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:05
mersi Deea pt sfaturi o sa tin cont de ele! sper sa ma schimb si sa stiu ce vreau de la viata....mi-e greu inca...
simona_1983
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:26
@ellena_r +1
as prefera sa ma spanzur decat sa fiu in locul fostului tau..si nu pt ca esti tu destrebalata pana la cer..ci pt ca el e cel ai probabil mai retardat de felul lui ca iti accepta atatea..
talk about low standards in picking a life partner
felixcat
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De 2 ani si nu se mai termina 23 De la: spookeanu 22 Noiembrie 2014 09:29
m-a parasit iubita 1 De la: kudika404106 23 Mai 2011 13:44
Telenovela 8 De la: silky 4 Ianuarie 2011 15:22
sexul 45 De la: ralukutzza 21 Noiembrie 2009 11:28
Oare ceea ce ofer eu nu este suficient? 96 De la: kudika_979929 11 Februarie 2015 13:56