Setari Cookie-uri

Nu sunt disperata dar am nevoie de sfaturi

Am ametit citindu-ti povestea...Nu totul se reduce la a fi impreuna cu cineva, tu ai intrebat cu cine credem noi ca trebuie sa ramai. In primul rand cred ca trebuie sa analizez relatiile in care ai fost implicata si sa vezi ce greseli ai facut, poate ca inveti ceva din ele. Cu fostul de ce sa fii ? Daca tu zici ca plangi dupa celalalt...
Aiurea situatie si tu esti singura vinovata pt starea in care te afli...Sa speram ca te va ajuta psihologul. Bafta
Summer_
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:18
Bine v-am gasit. Parerea mea proprie este ca; ar fi cazul sa ti faci ordine in suflet, sa te hotaresti ,ce vrei de la viata! Daca ;nu esti stabila in sentimente, nu iubesti sincer, cauti mereu, alceva, nu se merita sa te mariti sa i mananci norocul unui barbat bun! Deoarece tu daca inseli acum o vei face mereu si atunci,,,cum vrei sa aiba cineva incredere in tine si sentimentele tale care se pare ca nu sunt sincere! Este problema ta ,ce vrei sa faci cu viata ta!! Eu i ti doresc tot binele din lume!
kudika017520
Postat pe 8 Noiembrie 2009 21:08
Eu zic sa ramai cu fostul te iubeste si iti ofera siguranta,,,,la tine e vb k te plictisesti repede de el...daca nu prea iti mai dadea importanta dupa el plangeai acum...
kudika044784
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:25
Pai sunt cu fostul si incerc sa nu-l mai insel ca pe urma tot eu trag....
simona_1983
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:00
Acum esti tanara si zbori ca o albinuta din floare in floare...dar ai grija vei obosi si nu vei mai fi tanara ...mai bine opreste-te la o singura floare
lumy_lumys
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:29
Ma draguta uite si eu am o fata studenta in Tm care a avut un prieten care isi ii zicea sa nu iese la discoteca ca nu are chef ea se culca si el pleca la disco .Asta printr-a 10 acu e studenta si inca la medicina .Eu iti zic un sfat .esti tinara frumoasa ai 26 de ani ai toata viata da toata viata inainte nu te lega la cap sa te mariti si lasa draq antidepresivele lasa si pe fostul si daca ai bani dute in Franta la Paris in excursie in Co si dupa ce ii venii de acolo iti garantez ca vezi viata altfel sau dute la Viena si colinda lumea .mama mama de ce nu mai am virsta voastra si sa traiesc in timpurile astea ca nu m-ar mai interesa familie si copii doar sa vad lumea .Nu stii ce pierzi .Vezi mama de viata ca nu pierzi nimic .Si sa iti mai spun un secret care l-am spus si fetelor mele ce ti-a scris in frunte ti-e pus .Ala care va trebui sa fie al tau al tau va fii si nu ti-l ia nimeni din contra el se va tine in dosul tau ca un scai in dosul oii . Nu iti mai plinge de mila , capul sus privirea dreapta , esti tinera frumoasa granitele sunt deschise dute mama si plimbate ca viata e prea frumoasa ca sa ne plingem de mila aici .Iote eu am fost in Spania ,Italia Austria ,,Franta si m-am remontat psihologic . Si sa iti mai spun ceva .Nu te duce numai in punctele de vizitare frumoase dute si in cartierele marginase sa vezi si viata de la ei mizera si altfel vii montata in tara cu chef de viata si bagi in P--la pe toata lumea atunci .Fiti destepte fetelor ca de crescut boraci aveti timp dupa 40 de ani cind va faceti cariera vizitati tot ce puteti vizita si treceti din dinsa in dinsa ca sa nu zic din p-la in p-la fara remuscari .nu are sens sa stati doar intr-una ca nu va va ridica nimeni statuie ca ati fost voi cinstite .din contra va zice da proasta mai e si asta Da conditai de baza e sa nu ramineti bortoase sa ziceti ca il legati pe barbat de voi cu un plod .Ha e cea mai mare greseala ca in felul asta va leaga el pe voi .Fiti mama destepte cardurile la voi banii in mina voastra si la munca tata ca nu traim sa fim roabe .eu am 2 fete una studenta una intr-a 12 si le-am zis clar puneti dosul tata la bataie ca am fost eu destul proasta.De asa erau timpurile ca nu aveai unde te duce si erai poprita .Fiti destepte . Mai trebuie sa ai si pe mami tau linga tine da acum nu stiu ce fire e ca daca e inchistata in idei idioata ca fata mea sa fie cuminte sa se aseze la casa ei te aduce de disperare si ea . Sotul meu nici nu stia ca fie-sa a mare are 22 de ani si ca a mica are 18 .In mintea lui le vede de 10 ani . cind i-am zis ca trebuie sa ne gindim ca trebuie sa se marite fetele a sarit ca ars .Da ce le dau eu afara din casa lasa sa nu se marite sa isi traiasca viata a zis si el . Asa ca depinde si cum stai cu familionul tau . Eu le-am spus ca nu ma intereseaza strada si orasul unde stam ca pot sa stea nemaritate pina la 40 de ani da sa fie fericite si sa nu stea intr-o p-la sa le lege cu vreun plod .Aveti timp si de plozi sa va uitati la ei ca sunt frumosi cas e gudura ca mai stiu eu ce .Aiureli ai tot timpul dupa ce iti faci o situatie financiara buna .Asa ce faci te inchistezi in spalat calcat servici .meciuri grija ca pe unde o um,bla sau ca e copilul bolnav etc .ia veziti tata de treaba Hai fii cuminte renunrta draq la bulina si dute afara si te recreeaza .iote vine craciunul fugi la Dubai sau la Viena sau la Roma ca fiind singura ce te costa 500 de euroi si vii frech de acolo
geodezia
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:25
De la: kudika080284, la data 2009-11-12 10:25:50Ma draguta uite si eu am o fata studenta in Tm care a avut un prieten care isi ii zicea sa nu iese la discoteca ca nu are chef ea se culca si el pleca la disco .Asta printr-a 10 acu e studenta si inca la medicina .Eu iti zic un sfat .esti tinara frumoasa ai 26 de ani ai toata viata da toata viata inainte nu te lega la cap sa te mariti si lasa draq antidepresivele lasa si pe fostul si daca ai bani dute in Franta la Paris in excursie in Co si dupa ce ii venii de acolo iti garantez ca vezi viata altfel sau dute la Viena si colinda lumea .mama mama de ce nu mai am virsta voastra si sa traiesc in timpurile astea ca nu m-ar mai interesa familie si copii doar sa vad lumea .Nu stii ce pierzi .Vezi mama de viata ca nu pierzi nimic .Si sa iti mai spun un secret care l-am spus si fetelor mele ce ti-a scris in frunte ti-e pus .Ala care va trebui sa fie al tau al tau va fii si nu ti-l ia nimeni din contra el se va tine in dosul tau ca un scai in dosul oii . Nu iti mai plinge de mila , capul sus privirea dreapta , esti tinera frumoasa granitele sunt deschise dute mama si plimbate ca viata e prea frumoasa ca sa ne plingem de mila aici .Iote eu am fost in Spania ,Italia Austria ,,Franta si m-am remontat psihologic . Si sa iti mai spun ceva .Nu te duce numai in punctele de vizitare frumoase dute si in cartierele marginase sa vezi si viata de la ei mizera si altfel vii montata in tara cu chef de viata si bagi in P--la pe toata lumea atunci .Fiti destepte fetelor ca de crescut boraci aveti timp dupa 40 de ani cind va faceti cariera vizitati tot ce puteti vizita si treceti din dinsa in dinsa ca sa nu zic din p-la in p-la fara remuscari .nu are sens sa stati doar intr-una ca nu va va ridica nimeni statuie ca ati fost voi cinstite .din contra va zice da proasta mai e si asta Da conditai de baza e sa nu ramineti bortoase sa ziceti ca il legati pe barbat de voi cu un plod .Ha e cea mai mare greseala ca in felul asta va leaga el pe voi .Fiti mama destepte cardurile la voi banii in mina voastra si la munca tata ca nu traim sa fim roabe .eu am 2 fete una studenta una intr-a 12 si le-am zis clar puneti dosul tata la bataie ca am fost eu destul proasta.De asa erau timpurile ca nu aveai unde te duce si erai poprita .Fiti destepte . Mai trebuie sa ai si pe mami tau linga tine da acum nu stiu ce fire e ca daca e inchistata in idei idioata ca fata mea sa fie cuminte sa se aseze la casa ei te aduce de disperare si ea . Sotul meu nici nu stia ca fie-sa a mare are 22 de ani si ca a mica are 18 .In mintea lui le vede de 10 ani . cind i-am zis ca trebuie sa ne gindim ca trebuie sa se marite fetele a sarit ca ars .Da ce le dau eu afara din casa lasa sa nu se marite sa isi traiasca viata a zis si el . Asa ca depinde si cum stai cu familionul tau . Eu le-am spus ca nu ma intereseaza strada si orasul unde stam ca pot sa stea nemaritate pina la 40 de ani da sa fie fericite si sa nu stea intr-o p-la sa le lege cu vreun plod .Aveti timp si de plozi sa va uitati la ei ca sunt frumosi cas e gudura ca mai stiu eu ce .Aiureli ai tot timpul dupa ce iti faci o situatie financiara buna .Asa ce faci te inchistezi in spalat calcat servici .meciuri grija ca pe unde o um,bla sau ca e copilul bolnav etc .ia veziti tata de treaba Hai fii cuminte renunrta draq la bulina si dute afara si te recreeaza .iote vine craciunul fugi la Dubai sau la Viena sau la Roma ca fiind singura ce te costa 500 de euroi si vii frech de acolo


Da asa-i, parca l-as fi auzit pe tata acum 8 ani.
anastas
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:28
Ramai cu cine te iubeste, dar nu mai insira atatia ca nu e bine, cauta un barbat care chiar te iubeste.
sorina1972
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:39
subscriu
delia_ioneata
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:16
Da, din greseala in greseala, s-o catalogam lipsa de maturitate, pe de alta parte nici un barbat nu merita sa suferim pt el, daca esti desteapta sti cum sa-ti traiesti viatacu discretie mai taie din elan cand te-arunci necugetat in bratele barbatilor, respectul de sine unde este? Tine-ti capul pe umeri!
lavinia77
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:25
De la: simona_1983, la data 2009-11-10 17:00:25Pai sunt cu fostul si incerc sa nu-l mai insel ca pe urma tot eu trag....


aha...tot tu tragi?!!!!
saracu' om, imi este mila de el...
chiar nu dai doi bani pe el

asa iti trebuie femeie ce ii faci tu lui asa ti se intampla si tie
asta-i viata
nu uita ca roata se intoarce la un moment dat si ti-o va plati cu varf si indesat
da-i sansa omului sa isi gaseasca pe altcineva care poate l-ar aprecia si l-ar iubi asa cum este el
si dupa catva timp faci topic ca nu te mai iubeste si alte bazaconii
eu zic ca barbatul asta ti-a iertat prea multe, altul daca ar fi fost nu stiu ce te-ai fi facut
tu ia-i luat la rand si dupa te-ai "indragostit" de unul
eu zic sa ramai cu nimeni si sa faci ce iti pofteste inima
nu iti mai bate joc de sufletul altuia
petaloudita
Postat pe 1 Decembrie 2009 22:42
In sfarsit am apucat si eu sa-ti citesc intreaga poveste.
Pe bune, m-a cam plictisit.
Ce sfat iti pot da.............., chiar nu stiu.
Si oricum la cum zbori din floare-n floare...........................
Imi pare rau de bietul om de care iti bati joc, oare merita el asta de la tine?
Mare prost ii ca te tot iarta.
anastas
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:20
Daca ti-a venit mintea la cap si ai inceput sa-ti constientizezi greselile e f bine numai sa nu te plictisesti iar, ulciorul nu merge de multe ori la apa si intr-o buna zi sa nu te trezesti singura!
lavinia77
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:59
De la: geodezia, la data 2009-11-12 10:25:50Ma draguta uite si eu am o fata studenta in Tm care a avut un prieten care isi ii zicea sa nu iese la discoteca ca nu are chef ea se culca si el pleca la disco .Asta printr-a 10 acu e studenta si inca la medicina .Eu iti zic un sfat .esti tinara frumoasa ai 26 de ani ai toata viata da toata viata inainte nu te lega la cap sa te mariti si lasa draq antidepresivele lasa si pe fostul si daca ai bani dute in Franta la Paris in excursie in Co si dupa ce ii venii de acolo iti garantez ca vezi viata altfel sau dute la Viena si colinda lumea .mama mama de ce nu mai am virsta voastra si sa traiesc in timpurile astea ca nu m-ar mai interesa familie si copii doar sa vad lumea .Nu stii ce pierzi .Vezi mama de viata ca nu pierzi nimic .Si sa iti mai spun un secret care l-am spus si fetelor mele ce ti-a scris in frunte ti-e pus .Ala care va trebui sa fie al tau al tau va fii si nu ti-l ia nimeni din contra el se va tine in dosul tau ca un scai in dosul oii . Nu iti mai plinge de mila , capul sus privirea dreapta , esti tinera frumoasa granitele sunt deschise dute mama si plimbate ca viata e prea frumoasa ca sa ne plingem de mila aici .Iote eu am fost in Spania ,Italia Austria ,,Franta si m-am remontat psihologic . Si sa iti mai spun ceva .Nu te duce numai in punctele de vizitare frumoase dute si in cartierele marginase sa vezi si viata de la ei mizera si altfel vii montata in tara cu chef de viata si bagi in P--la pe toata lumea atunci .Fiti destepte fetelor ca de crescut boraci aveti timp dupa 40 de ani cind va faceti cariera vizitati tot ce puteti vizita si treceti din dinsa in dinsa ca sa nu zic din p-la in p-la fara remuscari .nu are sens sa stati doar intr-una ca nu va va ridica nimeni statuie ca ati fost voi cinstite .din contra va zice da proasta mai e si asta Da conditai de baza e sa nu ramineti bortoase sa ziceti ca il legati pe barbat de voi cu un plod .Ha e cea mai mare greseala ca in felul asta va leaga el pe voi .Fiti mama destepte cardurile la voi banii in mina voastra si la munca tata ca nu traim sa fim roabe .eu am 2 fete una studenta una intr-a 12 si le-am zis clar puneti dosul tata la bataie ca am fost eu destul proasta.De asa erau timpurile ca nu aveai unde te duce si erai poprita .Fiti destepte . Mai trebuie sa ai si pe mami tau linga tine da acum nu stiu ce fire e ca daca e inchistata in idei idioata ca fata mea sa fie cuminte sa se aseze la casa ei te aduce de disperare si ea . Sotul meu nici nu stia ca fie-sa a mare are 22 de ani si ca a mica are 18 .In mintea lui le vede de 10 ani . cind i-am zis ca trebuie sa ne gindim ca trebuie sa se marite fetele a sarit ca ars .Da ce le dau eu afara din casa lasa sa nu se marite sa isi traiasca viata a zis si el . Asa ca depinde si cum stai cu familionul tau . Eu le-am spus ca nu ma intereseaza strada si orasul unde stam ca pot sa stea nemaritate pina la 40 de ani da sa fie fericite si sa nu stea intr-o p-la sa le lege cu vreun plod .Aveti timp si de plozi sa va uitati la ei ca sunt frumosi cas e gudura ca mai stiu eu ce .Aiureli ai tot timpul dupa ce iti faci o situatie financiara buna .Asa ce faci te inchistezi in spalat calcat servici .meciuri grija ca pe unde o um,bla sau ca e copilul bolnav etc .ia veziti tata de treaba Hai fii cuminte renunrta draq la bulina si dute afara si te recreeaza .iote vine craciunul fugi la Dubai sau la Viena sau la Roma ca fiind singura ce te costa 500 de euroi si vii frech de acolo



Ma scuzati pentru aparenta lipsa de respect, dar nu mi-as dori sa cunosc o persoana ca dumneavoastra din n motive...
Dincolo de limbaj,("din p-la in p-la ", "boraci",etc...) principiile dumneavoastra de viata is cam ...nici nu stiu ce cuvant sa folosesc...(as zice "putrede")
sakura_7777777
Postat pe 26 Mai 2010 21:36
De la: simona_1983, la data 2009-11-10 17:00:25Pai sunt cu fostul si incerc sa nu-l mai insel ca pe urma tot eu trag....


Stii ce ar fi bine in situatia ta?Sa-ti traga tipul asta cu care esti un sut in fund(metaforic).Tu bineinteles ai sa devii disperata dupa el,si cand vei realiza cat ar trebui sa-l apreciezi,sa te mai ierte o ultima data si sa fiti fericiti pana la adaci batraneti. Faptul ca pana acum nu ti-a dat o lectie te face pe tine sa-ti bati joc de el fara ca macar sa realizezi.
sakura_7777777
Postat pe 26 Mai 2010 21:40
De la: deea_kudika_05, la data 2009-11-06 20:05:56in niciun caz nu le mai lua atat de in serios si tragic, fii puternica , aduna-te si vezi ce e mai bine pentru tine. dupa cate am citit, ai mers intotdeauna pe impulsuri, pe sentimente, poate e timpul sa le vezi din alta perspectiva, sa le cantaresti mai bine, sa fii mai rationala. cat despre puerilul care da vina pe ai lui cand zice ca nu mai vrea o relatie cu tine - nu zic sa-l uiti cat sa deschizi bine ochii si sa realizezi ca uneori e mai important sa te iubeasca cineva decat sa iubesti tu. Ia-le incet, nu intotdeauna e bine sa te arunci dintr-o relatie in alta, da-ti timp sa te vindeci, redescopera te, fii mai mandra, mai independenta, mai egoista, mai indiferenta.
Sper sa-ti fie mai bine.

pai de egism si independentza nu cred k a dus lipsa
dark_eye
Postat pe 27 Mai 2010 18:26
De la: geodezia, la data 2009-11-12 10:25:50.eu am 2 fete una studenta una intr-a 12 si le-am zis clar puneti dosul tata la bataie ca am fost eu destul proasta



si uite cum se mai nasc 2 "genii" pa pamantul asta....sub astfel de indrumari pline de profunzime si inteligentza.... :
dark_eye
Postat pe 27 Mai 2010 18:39
Incep sa cred ca asta e o inventie. Nu cred ca exista o asemenea femeie chiar in halul asta pe pamant. Pai bataie asa de oc. Dar vorba aia: cum si-a batut ea joc de fostul, asa isi bate joc si asta de ea. Foarte bine: dupa fapta si rasplata!
kudika185400
Postat pe 27 Mai 2010 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga si tu! 2 De la: kudika226898 12 Ianuarie 2011 19:45
ne-am despartit!!!! 17 De la: andreea_scorpion 16 Mai 2012 19:54
sa il iert din nou? 44 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:11
dezamagire 40 De la: yssa2010 19 Decembrie 2011 08:28
Despartirea 30 De la: kudika_934749 18 August 2014 23:51