Setari Cookie-uri

Soacrelor,, mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!!

Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:22
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!

unde sa mutat frustrarea

cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:54
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!

si daca se purta urit cu baietii tai parintii la fete??!!!!...nu mai behaiai atit pe forum....
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:56
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!

,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele!
si tu vrei sa faci la fel nu?...
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:02
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42

!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!!



Ce prostie

Dar scumpa doamna, scumpa SOACRA, de ce-o lasati sa gandeasca? Aveti dreptate, numai ideile dumneavoastra sunt bune, pana si gandurile ei ar trebui sa le schimbati, sa le stergeti si sa fie doar ale dumneavoastra.. Atat.
valitaxx
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:14
SOACRA.....
O mama care nu-ti va fi niciodata (100%) prietena. Se uita un fapt simplu SOACRA este FEMEIE, iar cand apare in viata ei alta femeie pe nume NORA,se simte amenintata. Mamele soacre vad in baieti perfectiunea, uita ca si ele la randul lor au fost NURORI.
Uita ca atunci cand le-au cerut sotilor ceva (chiar si lucruri mici) au fost judecate, li se spunea ....."dar fiul meu este obisnuit......este invatat......etc"
NORA....
O tanara care crede ca daca se va purta frumos va putea sa-si faca din SOACRA o prietena, uitand ca niciodata si orice ar face nu va fi destul de buna pentru SOACRA.
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:20
Acest forum este pentru, conversatii ::decente;: pentru persoane simtite! Cele cu vocabular colorat sa se abtina! In caz contrar o sa ma adresea, d-soarei Oana de la Kudika, sa fie ,,,scoase de pe forum!! N-am sa citesc si n-am sa bag in seama , ceea ce scriu ,, persoanele , fara educatie si ;;fara;; bun simt! Pentru linistea sufleteasca a celei de mai sus, o anunt:: Fiul meu lucreaza pe tir!! Castiga:suficient; sa si tina; sotia; doamna acasa! Sa si creasca si sa si educe copiii! Nepotii mei invata in Spania in limba spaniola, ((acolo s-au nascut amandoi)) acasa l-i se predau ore de limba romana, fac ; inot, dans iar cand nepotul (peste 2 ani) v-a avea 6ani il da la ;fotbal!! Nora acasa lucreaza pe calculator!!! Au casa lor, langa Tolledo.Noi mergem la ei iarna si ne intoarcem vara! Nora mea este maghiara din orasul meu, este; harnica, gospodina, educata si cu mult bun simt! Ma respecta si o respect! Cealalta nora este din Cubas! Sunt prietena cu ele, ma tutuiesc si mi zic pe nume! Sunt ;cele 2 fete ; pe care m-i le-am dorit dintotdeauna! In privinta ;cresterii copiilor mei, nu mi-a fost greu! Sa-i cresc singura!! , Nepotii, avem si noi grija bunicii de ei cand suntem acolo si cand vin acasa, dar nu ne bagam in ;educatia lor;!! Ii lasam pe parinti sa si-i creasca ;precum doresc;! Si ii cresc bine si frumos!!
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:24
De la: valitaxx, la data 2009-10-23 16:14:14
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42

!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!!



Ce prostie

Dar scumpa doamna, scumpa SOACRA, de ce-o lasati sa gandeasca? Aveti dreptate, numai ideile dumneavoastra sunt bune, pana si gandurile ei ar trebui sa le schimbati, sa le stergeti si sa fie doar ale dumneavoastra.. Atat.

vor sa facem ca ele....sa ne slugareasca....sa le facem menajul...asa cred ele ca trebuie sa fie o nora perfecta...insa nu este asa....
nora este buna...respecta insa vrea si ea respect...atita timp cit dorim sa avem familie cu propriul ei copil este logic ca avem grija de el....insa ea....soacra.....nu accepta ca baiatul ei nu mai este un copil...si are alte concepti de viata.....
din cauza unor soacre rele si perverse....multi au divortat...si doar pt egoismul lor sa ramina linga fusta lor....sa nu fie fericiti...iubiti....si sa se bucure de viata
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:24
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:24:14Acest forum este pentru, conversatii ::decente;: pentru persoane simtite! Cele cu vocabular colorat sa se abtina! In caz contrar o sa ma adresea, d-soarei Oana de la Kudika, sa fie ,,,scoase de pe forum!! N-am sa citesc si n-am sa bag in seama , ceea ce scriu ,, persoanele , fara educatie si ;;fara;; bun simt! Pentru linistea sufleteasca a celei de mai sus, o anunt:: Fiul meu lucreaza pe tir!! Castiga:suficient; sa si tina; sotia; doamna acasa! Sa si creasca si sa si educe copiii! Nepotii mei invata in Spania in limba spaniola, ((acolo s-au nascut amandoi)) acasa l-i se predau ore de limba romana, fac ; inot, dans iar cand nepotul (peste 2 ani) v-a avea 6ani il da la ;fotbal!! Nora acasa lucreaza pe calculator!!! Au casa lor, langa Tolledo.Noi mergem la ei iarna si ne intoarcem vara! Nora mea este maghiara din orasul meu, este; harnica, gospodina, educata si cu mult bun simt! Ma respecta si o respect! Cealalta nora este din Cubas! Sunt prietena cu ele, ma tutuiesc si mi zic pe nume! Sunt ;cele 2 fete ; pe care m-i le-am dorit dintotdeauna! In privinta ;cresterii copiilor mei, nu mi-a fost greu! Sa-i cresc singura!! , Nepotii, avem si noi grija bunicii de ei cand suntem acolo si cand vin acasa, dar nu ne bagam in ;educatia lor;!! Ii lasam pe parinti sa si-i creasca ;precum doresc;! Si ii cresc bine si frumos!!

acesta este un caz fericit ca este departe de dv.....insa daca nu avea situatie si trebuia sa stea cu dv....ce faceati?....
si noi muncim si aducem bani acasa....si noi avem grija de copii....care este de fapt oful ?...chiar nu inteleg...
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:28
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-23 15:54:49
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!

unde sa mutat frustrarea

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Te rog sa te abtii! Dintre noi,,,, una este;;; Frustata;; dar aceea nu-s eu!! Pt, ca ; ceea ce am realizat eu tu nu vei realiza nici in ;;1000!!; Te rog sa iesi de pe acest forum!! Este;;;; al meu;! Daca nu poti sa scrii frumos, decent, la subiect;;; EXIT;;;RAPID!!! AFARA!! Daca n-o faci tu , ma adresez eu ;;d-soarei Oana si te asigur ca; n-o sa i fie dor nimanui; de postarile tale;; fara sens!! Va pup pe toate ,,nurorile;; decente, de pe Terra!!
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:31
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-23 16:20:08SOACRA.....
O mama care nu-ti va fi niciodata (100%) prietena. Se uita un fapt simplu SOACRA este FEMEIE, iar cand apare in viata ei alta femeie pe nume NORA,se simte amenintata. Mamele soacre vad in baieti perfectiunea, uita ca si ele la randul lor au fost NURORI.
Uita ca atunci cand le-au cerut sotilor ceva (chiar si lucruri mici) au fost judecate, li se spunea ....."dar fiul meu este obisnuit......este invatat......etc"
NORA....
O tanara care crede ca daca se va purta frumos va putea sa-si faca din SOACRA o prietena, uitand ca niciodata si orice ar face nu va fi destul de buna pentru SOACRA.

cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:36
ce topic expirat pana al urma fiecare femeie e soacra dar la randul ei fiecare stie ce are de facut si diferenta se face in timp intre cine-i doamna si cine-i soacra sa auzim numai de bine
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:37
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:31:00
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-23 15:54:49
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!

unde sa mutat frustrarea

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Te rog sa te abtii! Dintre noi,,,, una este;;; Frustata;; dar aceea nu-s eu!! Pt, ca ; ceea ce am realizat eu tu nu vei realiza nici in ;;1000!!; Te rog sa iesi de pe acest forum!! Este;;;; al meu;! Daca nu poti sa scrii frumos, decent, la subiect;;; EXIT;;;RAPID!!! AFARA!! Daca n-o faci tu , ma adresez eu ;;d-soarei Oana si te asigur ca; n-o sa i fie dor nimanui; de postarile tale;; fara sens!! Va pup pe toate ,,nurorile;; decente, de pe Terra!!

crezi ca tu ai vb mai frumos sau cum?...te-am injurat?..sau ce?....crezi ca imi este frica ca ma ameninti?....kudika oricum este nedreapta cu multi de pe forum....crezi ca ma speri asa usor...este parerea mea si am dreptul sa postez unde vreau...nu este forumul tau personal.....
si atita timp cit tu critici...nu stiu ce te deranjaza sa fi criticata....??
sunt pareri pro si contra...la fel ca si pe topicul anterior...
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:39
ceea ce am realizat eu tu nu vei realiza nici in ;;1000!!
este treaba mea ce voi realiza eu in viata mea...

Te rog sa iesi de pe acest forum!! Este;;;; al meu;!
invata sa infrunti parerile conta

EXIT;;;RAPID!!! AFARA!! Daca n-o faci tu , ma adresez eu ;;d-soarei Oana si te asigur ca; n-o sa i fie dor nimanui; de postarile tale;; fara sens
nu ma ameninta ca...am atiti prieteni aici incit nu ai visat tu vrodata.....si daca imi sterge contul...crezi ca este greu de facut altul?..sau ce?...frustratro..imi faci
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:44
Muncind cu femei in general, am cautat sa ajung la sufletul lor sa vad cum o duc, nurori fiind! Am fost nora ;6ani(ca apoi a murit socru) nu pt, ca l-am omorat eu ci pt, ca era bolnav.!!Era recasatorit! Sotia lui murise demult de cancer la san , tanara! Am locuit cu ei in casa, doar in camere diferite! A fost un om simplu, bun cu suflet mare! Fiul cel mic il mosteneste! Cum sa-l fi ;jignit; injurat, sa-l urasc??! Era cu ;4 clase! Dar era destept. Ne povatuia bine, iar noi, il ascultam, as fi fost fericita sa traiasca multi ani! Nu sa i doresc moartea! Au mai fost discutii intre noi, dar niciodata n-am ajuns la ura!! Parerea mea ca fosta;nora; actuala soacra este; ca in familie sa existe;;dialogul;! Sa nu incercam sa schimbam nimic din opinia ;nurorii; nici a soacrei! De ce sa ne uram??? De ce sa-i facem viata ;amara; fiului??!!El isi iubeste sotia, isi iubeste si mama! Cum adica; s-a-surat, gata! Nu parinti, nu frati, nu nimic! Cand va casatoriti, va adoptati (familia) celuilalt! Vreti nu vreti si el,,,(ea) are parinti, frati, iar respectul trebuie sa fie;;reciproc!! In inima unei persoane:normale: educate, simtite incape si iubirea pt, cel care vine, daca; i-ti iubesti;;sotul((sotia)),,nu???!! Eu mi-as dori sa-l am si azi pe socru langa noi!Dar Bunul Dumnezeu, da celor carora, nu le trebuie! Pacat!
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:47
Daca voi trage la plug cu ;;doamna ; prostie, nu voi, termina niciodata! Unde nu-i nici Dumnezeu, nu cere! Asa c scrie pana vei ajunge soacra daca, vei ajunge vreodata! Nu-i prea sigur de asta!! ADIOS PT, TOTDEAUNA;;; PROSTIE;;!!
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:51
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:53
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:51:50 Daca voi trage la plug cu ;;doamna ; prostie, nu voi, termina niciodata! Unde nu-i nici Dumnezeu, nu cere! Asa c scrie pana vei ajunge soacra daca, vei ajunge vreodata! Nu-i prea sigur de asta!! ADIOS PT, TOTDEAUNA;;; PROSTIE;;!!

adios prostie sper sa nu te mai vedem niciodata
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:54
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:53:18
mama ce nervi are soacra
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:54
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:24:14Noi mergem la ei iarna si ne intoarcem vara! :


Biata femeie!
Kathara
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:55
De la: Kathara, la data 2009-10-23 16:55:46
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:24:14Noi mergem la ei iarna si ne intoarcem vara! :


Biata femeie!

yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:57
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:47:54 Muncind cu femei in general, am cautat sa ajung la sufletul lor sa vad cum o duc, nurori fiind! Am fost nora ;6ani(ca apoi a murit socru) nu pt, ca l-am omorat eu ci pt, ca era bolnav.!!Era recasatorit! Sotia lui murise demult de cancer la san , tanara! Am locuit cu ei in casa, doar in camere diferite! A fost un om simplu, bun cu suflet mare! Fiul cel mic il mosteneste! Cum sa-l fi ;jignit; injurat, sa-l urasc??! Era cu ;4 clase! Dar era destept. Ne povatuia bine, iar noi, il ascultam, as fi fost fericita sa traiasca multi ani! Nu sa i doresc moartea! Au mai fost discutii intre noi, dar niciodata n-am ajuns la ura!! Parerea mea ca fosta;nora; actuala soacra este; ca in familie sa existe;;dialogul;! Sa nu incercam sa schimbam nimic din opinia ;nurorii; nici a soacrei! De ce sa ne uram??? De ce sa-i facem viata ;amara; fiului??!!El isi iubeste sotia, isi iubeste si mama! Cum adica; s-a-surat, gata! Nu parinti, nu frati, nu nimic! Cand va casatoriti, va adoptati (familia) celuilalt! Vreti nu vreti si el,,,(ea) are parinti, frati, iar respectul trebuie sa fie;;reciproc!! In inima unei persoane:normale: educate, simtite incape si iubirea pt, cel care vine, daca; i-ti iubesti;;sotul((sotia)),,nu???!! Eu mi-as dori sa-l am si azi pe socru langa noi!Dar Bunul Dumnezeu, da celor carora, nu le trebuie! Pacat!

mai stii care este defectul tau acum...ai deschis acest topic...insa daca incerci sa ne cunosti ca femei nu ca nurori...ai sa iti dai seama ca faci greseli.....
...eu am o soacra buna.....in 6 ani de zile a incercat de multe ori sa comenteze si ma jignit de multe ori..din respect fata de ea....ca este mai mare si ca este mama sotului meu am lasat capul in jos...
....insa lacrimile mele au contat pt el...ma iubeste si chiar daca este mama lui nu ai permite sa ma jigneasca...stam la mine deci cu ai mei...niciodata nu la jignit ai mei...pt acest fapt sa stii ca ia intorso mamei soacre..."daca eram in locul ei si ma jignea de atitea ori mama ei...nu mai calcam la ei in casa"
...si totusi am lasat in urma...mergem mereu in vizita...insa nu mai permitem sa ne jigneasca si sa se bage in viata noastra...
... ...sunt multe lucruri...acesta este ca un exemplu...ca nu sunt asa rea
cristiana_cris
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:01
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-23 17:01:20
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:47:54 Muncind cu femei in general, am cautat sa ajung la sufletul lor sa vad cum o duc, nurori fiind! Am fost nora ;6ani(ca apoi a murit socru) nu pt, ca l-am omorat eu ci pt, ca era bolnav.!!Era recasatorit! Sotia lui murise demult de cancer la san , tanara! Am locuit cu ei in casa, doar in camere diferite! A fost un om simplu, bun cu suflet mare! Fiul cel mic il mosteneste! Cum sa-l fi ;jignit; injurat, sa-l urasc??! Era cu ;4 clase! Dar era destept. Ne povatuia bine, iar noi, il ascultam, as fi fost fericita sa traiasca multi ani! Nu sa i doresc moartea! Au mai fost discutii intre noi, dar niciodata n-am ajuns la ura!! Parerea mea ca fosta;nora; actuala soacra este; ca in familie sa existe;;dialogul;! Sa nu incercam sa schimbam nimic din opinia ;nurorii; nici a soacrei! De ce sa ne uram??? De ce sa-i facem viata ;amara; fiului??!!El isi iubeste sotia, isi iubeste si mama! Cum adica; s-a-surat, gata! Nu parinti, nu frati, nu nimic! Cand va casatoriti, va adoptati (familia) celuilalt! Vreti nu vreti si el,,,(ea) are parinti, frati, iar respectul trebuie sa fie;;reciproc!! In inima unei persoane:normale: educate, simtite incape si iubirea pt, cel care vine, daca; i-ti iubesti;;sotul((sotia)),,nu???!! Eu mi-as dori sa-l am si azi pe socru langa noi!Dar Bunul Dumnezeu, da celor carora, nu le trebuie! Pacat!

mai stii care este defectul tau acum...ai deschis acest topic...insa daca incerci sa ne cunosti ca femei nu ca nurori...ai sa iti dai seama ca faci greseli.....
...eu am o soacra buna.....in 6 ani de zile a incercat de multe ori sa comenteze si ma jignit de multe ori..din respect fata de ea....ca este mai mare si ca este mama sotului meu am lasat capul in jos...
....insa lacrimile mele au contat pt el...ma iubeste si chiar daca este mama lui nu ai permite sa ma jigneasca...stam la mine deci cu ai mei...niciodata nu la jignit ai mei...pt acest fapt sa stii ca ia intorso mamei soacre..."daca eram in locul ei si ma jignea de atitea ori mama ei...nu mai calcam la ei in casa"
...si totusi am lasat in urma...mergem mereu in vizita...insa nu mai permitem sa ne jigneasca si sa se bage in viata noastra...
... ...sunt multe lucruri...acesta este ca un exemplu...ca nu sunt asa rea

vreau sa fii soacra mea
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:04
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!!

Ar fi binevenita idea ta, daca as fi sigura ca stii despre ce vorbesti
Stii ce inseamna sa-ti faci un forum? Cunosti diferenta dintre topic si forum????

Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:20
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-10-23 17:20:53
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!!

Ar fi binevenita idea ta, daca as fi sigura ca stii despre ce vorbesti
Stii ce inseamna sa-ti faci un forum? Cunosti diferenta dintre topic si forum????


nu cred
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:23
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42

!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!!


"sa nu incercam sa schimbam nimic din opinia ;nurorii; nici a soacrei! "



Cine va mai intelege doamna, daca nici dumneavoastra nu va intelegeti si va contraziceti de la o postare la alta?
valitaxx
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:30
De la: Kathara, la data 2009-10-23 16:55:46
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:24:14Noi mergem la ei iarna si ne intoarcem vara! :


Biata femeie!


valitaxx
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:31
"haide-ti"
a dracu' limba romana grea..da grea!

halal educatie ai avut banuiesc ca nu ai prea trecut pe la scoala!
inainte sa scrii ceva mai intai invata sa scrii corect in limba romana!
si soacra mea never ever nu ar sta pe internet sa deschida un topic stupid!
one_size
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:38
De la: yumalai, la data 2009-10-23 17:23:29
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-10-23 17:20:53
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!!

Ar fi binevenita idea ta, daca as fi sigura ca stii despre ce vorbesti
Stii ce inseamna sa-ti faci un forum? Cunosti diferenta dintre topic si forum????


nu cred

Sunt convinsa si eu de asta, dar doream sa vad raspunsul mov pe alb
In rest ii recomand initiatoarei si tovaraselor ei de suferinta "phpbb"...ca poate discuta la acelasi nivel...si poate sa influenteze direct cu cine sa converseze si pe cine sa-l baneze
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:39
De la: yumalai, la data 2009-10-23 17:04:07
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-23 17:01:20
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 16:47:54 Muncind cu femei in general, am cautat sa ajung la sufletul lor sa vad cum o duc, nurori fiind! Am fost nora ;6ani(ca apoi a murit socru) nu pt, ca l-am omorat eu ci pt, ca era bolnav.!!Era recasatorit! Sotia lui murise demult de cancer la san , tanara! Am locuit cu ei in casa, doar in camere diferite! A fost un om simplu, bun cu suflet mare! Fiul cel mic il mosteneste! Cum sa-l fi ;jignit; injurat, sa-l urasc??! Era cu ;4 clase! Dar era destept. Ne povatuia bine, iar noi, il ascultam, as fi fost fericita sa traiasca multi ani! Nu sa i doresc moartea! Au mai fost discutii intre noi, dar niciodata n-am ajuns la ura!! Parerea mea ca fosta;nora; actuala soacra este; ca in familie sa existe;;dialogul;! Sa nu incercam sa schimbam nimic din opinia ;nurorii; nici a soacrei! De ce sa ne uram??? De ce sa-i facem viata ;amara; fiului??!!El isi iubeste sotia, isi iubeste si mama! Cum adica; s-a-surat, gata! Nu parinti, nu frati, nu nimic! Cand va casatoriti, va adoptati (familia) celuilalt! Vreti nu vreti si el,,,(ea) are parinti, frati, iar respectul trebuie sa fie;;reciproc!! In inima unei persoane:normale: educate, simtite incape si iubirea pt, cel care vine, daca; i-ti iubesti;;sotul((sotia)),,nu???!! Eu mi-as dori sa-l am si azi pe socru langa noi!Dar Bunul Dumnezeu, da celor carora, nu le trebuie! Pacat!

mai stii care este defectul tau acum...ai deschis acest topic...insa daca incerci sa ne cunosti ca femei nu ca nurori...ai sa iti dai seama ca faci greseli.....
...eu am o soacra buna.....in 6 ani de zile a incercat de multe ori sa comenteze si ma jignit de multe ori..din respect fata de ea....ca este mai mare si ca este mama sotului meu am lasat capul in jos...
....insa lacrimile mele au contat pt el...ma iubeste si chiar daca este mama lui nu ai permite sa ma jigneasca...stam la mine deci cu ai mei...niciodata nu la jignit ai mei...pt acest fapt sa stii ca ia intorso mamei soacre..."daca eram in locul ei si ma jignea de atitea ori mama ei...nu mai calcam la ei in casa"
...si totusi am lasat in urma...mergem mereu in vizita...insa nu mai permitem sa ne jigneasca si sa se bage in viata noastra...
... ...sunt multe lucruri...acesta este ca un exemplu...ca nu sunt asa rea

vreau sa fii soacra mea
,,,,,,,,,,,,, Viata este ::ffff, scurta!! Nu merita traita, in stress, cu nervi, injurii si neliniste! Voi aveti habar cat ;;sufera;; acel care este; albitru::??? El sau ea????!!Nimeni nu este pefect! Eu nu vreau sa va ;jignesc; pe nici una, dar vreau ;comentarii pertinente! Va ascult pe toate! Citesc, ceea ce scrieti, fiecare, dar sa fie in limitele ;bunului simt;!! Fiii mei isi iubesc :femeile: de langa ei! Cum sa merg eu si sa le bag strambe????!!Cine sunt eu , sa le fac viata amara??!! Am locuit la tara! 4ani cu socru recasatorit, in casa lui,, am muncit, apoi postul a fost ocupat de cineva cu pile! Sotul lucra la oras! Mai intarzia cu prietenii, la o bere! Intarzia, acasa! Il certam, iar el mi-a replicat;;;- Pe langa ca te tin ca pe o ;;oarba ((oarba muncea la C.AP.) pamantul la; sapa, cules, cresteam; porci; ))--iti mai umbla gura!!!aveam ;vaca, gaini; cresteam; 2 copii! ;;;;; Satula sa fiu ;oarba lui. am plecat la mama acasa cu totul, i-am spus de vrea sa vina bine, de nu, sa ramana in sat cu ai lui! Sigur ca; a venit cu mine!! M-am calificat , ((am facut destule scoli, n-are rost sa le enumar, aici)) ca sa nu ma laud,, am locuit la mama, de la ;; Craciun la Pasti,,!! Viata mea la ;;mama acasa;; a fost ;;un iad!! Nu l- a vrut de ginere! Niciodata nu l-a suportat! Pana la moartea ei((a mamei))!! Eu eram ;;;badigardul;;intre lupta lor;;mama-ginere!!Sufeream pt, mama ca; era mama,, sufeream pt, el ca a fost este si v-a fi barbatul pe care-l iubeam!! Deci eu inteleg, fetele care sunt; maltratate; de scorpiile de ;soacre!! Dar inteleg si soacrele care nu ;;au respectul; nurorilor!! Asta tine de ;bun simt si educatia, primita, acasa!! Dragelor,,,,, eu nu vreau sa va critic! De nici un fel! Vreau sa va fiu ;prietena;,,,,,,,,,,,,,,,, ca ;soacra,,, n-am cum sa va fiu, ca fiii mei, sunt ocupati si n-au de gand ,,,, sa se desparta, in urmatorii, 50ani!! De ele!!
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor...? 19 De la: asdfgh 21 Februarie 2012 17:53
m am saturat de el,dar il iubesc 43 De la: Indiana_Jones 2 Octombrie 2011 00:13
Fara final... 46 De la: darksukkubus69 9 Martie 2010 18:58
Vreau cateva pareri/ sfaturi va rog mult !!! 18 De la: kudika_30746 17 Aprilie 2013 18:58
Primele iubiri...de la 14,15 ani 4 De la: kudika1993 11 Octombrie 2010 20:15