Setari Cookie-uri

am nevoie de ajutor si va rog sa ma luati in serios!

Am o prietena foarte buna care a fost diagnosticata cu hepatita tip c.A beneficiat pana nu demult de interferon,iar acum nu vor sa i-l mai distribuie gratuit.Este la jumatatea tratamentului,iar asigurarea intereferonului pentru inca un an de zile ar insemna sa isi vanda casa si sa stea in strada!Va rog din suflet dc stie cineva de unde pot procura intereferon la un pret modic sau chiar si asa dc aveti idee unde se gaseste(deoarece se gaseste si foarte greu).va rog foarte mult sa ma ajutati este vorba de viata unei femei de doar 30 de ani!
diamondrianya
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:54
Buna...am citit topicul si imi pare f rau ca nimeni nu a incercat sa te ajute...matusa mea este purtatoare de virus asa ca te pot ajuta putin cu cateva informatii...din pacate nu cred ca poti face rost de interferon p epiata neagra ca sa zic asa...dar iti pot vinde un pont...In bucuresti la spitalul Matei Bals exista un progarm sustinut de Austria in care se trateaza bolnavii de hepatita c. Este un program care testeaza formule noi de interferon (pygamis etc.). Matusa mea este in a 6 luna de tratament, ce-i drept s-a simtit f rau o perioada insa dupa 4 luni virusul a iesit nedetectabil. Tratamentul dureazxa un an si numai austriecii pot decide daca il intrerue la 6 luni sau la un an..Te nunat de acum ca e destul de usor sa intre in program, si daca deja a luat interferon probabil ca stie de acum ce reactii are. Matusii mele i-a fost f rau, ii scadea hemoglobina, si-a procurat singura nsite injectii scumpicele ca sa-i creasca imunitatea. Ideea e ca medicii din romania iti administreaza medicamentele, mergi o data pe sap pt injectie, ai de luat pastile acasa la ore fixe, trebuie sa urmezi cu strictete rigorile lor, si iti fac seturi de analize la perioade de timp care sunt analizate in austria. daca se gasesc substante in corp pe care ei ti le-u interzis te dau afar din program.La inceput eu una am fost reticenta pt ca nu aveam ncredere in programe dar pe parcurs m-am documentat si sincer pt romania programele astea sunt mana cereasca pt ca ei iti deconteaza pana si transportul. daca ai intrebari te rog sa ma intrebi...
ania18
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce femeile sunt nervoase, depresive si iritate la menstruatie ? 39 De la: kudika_8212 3 Iunie 2012 15:40
varicele , cuperoza, picioarele obosite, reumatism , dureri articulare, hemoroizi 7 De la: ankutza20 13 Aprilie 2009 12:39
Pediculoza cum scapam de paduchi si cu ce ne tratam 69 De la: kudika_35387 14 Aprilie 2014 22:21
Tremuratul capului 15 De la: iulia069834 13 Mai 2010 16:33
datimi va rog un sfat 18 De la: kudika083394 27 Noiembrie 2009 19:42