Setari Cookie-uri

Pacat de moarte si multa durere....

marco daca tu poti afirma cu atata convingere ca "20 de ani este virsta IDEALA pentru a avea copii " atunci chiar imi pierd secunde aiurea din viata pt a discuta cu tine, e clar. Si permite-mi sa fiu de acord cu ce spunea cineva mai sus, nici eu nu cred ca ai "toate pasarile acasa". Asta si vis-a-vis de modul in care faci pe grozava si jignesti gratuit pe toti care gandesc altfel decat tine. Deci mai relaxeaza-te nitel.
woman33
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:58
De la: woman33, la data 2009-11-21 21:58:24marco daca tu poti afirma cu atata convingere ca "20 de ani este virsta IDEALA pentru a avea copii " atunci chiar imi pierd secunde aiurea din viata pt a discuta cu tine, e clar. Si permite-mi sa fiu de acord cu ce spunea cineva mai sus, nici eu nu cred ca ai "toate pasarile acasa". Asta si vis-a-vis de modul in care faci pe grozava si jignesti gratuit pe toti care gandesc altfel decat tine. Deci mai relaxeaza-te nitel.


el macar a adus argumente pt acea afirmatie si daca stai putin sa analizezi... cam asa e

tu ai dat un exemplu "asa nu" cu un tanar cuplu care isi plimba copilul prin mall si iti era frica ca va lua bacterii. Stai linistita ca se vor descurca parintii pana la urma
adina_black
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:22
adina draga, marco e barbat? pare mai degraba o tanti de varsta a treia suparata pe viata .. In fine.
woman33
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:34
Si hm.. spui ca se vor descurca parintii? Eu ma refeream mai degraba la saracul copil de 3 SAPT. nu la parinti. Cu gripa asta care circula e o imprudenta totala sa duci un bebe de 3 saptamani la Mall in weekend, cu sute de oameni in jur. Dar fiecare cu cat il duce capul. Ma asteptam la mai multa minte din partea unei femei in varsta ca marco aceasta (69 de ani apar la profil). Grav.
woman33
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:56
De la: woman33, la data 2009-11-21 22:56:28Si hm.. spui ca se vor descurca parintii? Eu ma refeream mai degraba la saracul copil de 3 SAPT. nu la parinti. Cu gripa asta care circula e o imprudenta totala sa duci un bebe de 3 saptamani la Mall in weekend, cu sute de oameni in jur. Dar fiecare cu cat il duce capul. Ma asteptam la mai multa minte din partea unei femei in varsta ca marco aceasta (69 de ani apar la profil). Grav.




... asculta mamaie ... tu ai toate tiglele pe casa ? ... sau esti din categoria istericelor care habar nu au sa mearga pe strada si casca ochii cit sarmaua la telejurnal la televizor sa vada ce babe au mai fost violate si pe unde mai ''umbla'' virusii ? ... poti intelege ca virusii gripei sint permanent printre noi ... pentru unii avem deja anticorpi, pentru altii trebuie sa ii creem ... IMBOLNAVINDU-NE ... nu ai cum sa eviti asa ceva ... intelege asta ... poti sta si sub pamint ... DEGEABA ... ca parinte, poti tine copii si in beci dar daca TU iei un virus in mall atunci il duci acasa ... pina se realizeaza incubarea iai imbolnavit pe toti ... de asta se fac carantine familiilor celor care sint bolnavi ... poti face vaccinuri ... dar ... asta nu te va feri peste ani de zile sa nu cazi prada aceluiasi virus de care te-ai tot ferit ... poti gindi logic ... asta este realitatea nu povestile de la televizor ...

... e ultima data cind te mai aduc cu picioarele pe pamint ... in continuare nu mai pierd timpul ... mamaitza ...

... aaaaa ... si mai gindeste-te ca sint si OAMENI pe lumea asta care nu isi permit sa plateasca o bona sa stea acasa cu copilul ... care nu au timp de imbecilitati si trebuie sa isi asume ''riscurile'' de a merge cu copilul de 3 saptamini prin mall sa isi cumpere de mincare ... ei macar au copil ... TU AI ? ...
marco918
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:27
ok, continua sa incurajezi adolescentele sa devina mame, iar parintii inconstienti sa se plimbe cu copii de cateva zile prin cluburi/ malluri. minunat ! tot asa.

cat despre varsta mea, e departe de ce iti imaginezi tu, dar sunt ingaduitoare cu tine, criza asta poate e de vina pt manifestarile unora..
woman33
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:33
De la: woman33, la data 2009-11-21 23:33:48ok, continua sa incurajezi adolescentele sa devina mame, iar parintii inconstienti sa se plimbe cu copii de cateva zile prin cluburi/ malluri. minunat ! tot asa.

cat despre varsta mea, e departe de ce iti imaginezi tu, dar sunt ingaduitoare cu tine, criza asta poate e de vina pt manifestarile unora..




... ... esti incredibila ... si ce ar fi ''normal'' sa spun ... dragii mei avortati-va copii la tinerete pentru ca parintii vostri sigur sint prea egoisti ca sa va ajute si veti ajunge sa trebuiasca sa mergeti cu copilul la mall si acolo el, saracutzul, va muri din cauza aglomeratiei ... deci avortati-l daca nu sinteti in stare sa aveti bona sau vreo sluga care sa va faca cumparaturile ... mai bine mai cunoasteti-va, mai distrati-va, faceti bani, cariera decit copii care sa va chinuie si sa nu puteti dormi noaptea (cum au patit saracii vostri parintii care s-au chinuit cu voi) ... deci nu uitati avortati copii decit sa ajungeti cu ei in mall iar daca aveti mai putin de 80 de ani sinteti chiar inconstienti sa deveniti parinti ... vai de curul vostru ...

... asa e mai bine ? ... as mai putea repeta din sloganurile actuale dar penibilul cred ca il sesizezi si singura ... iti recomand ceva ... UITA-TE MAI PUTIN LA TELEVIZOR ... FA MISCARE MAI MULTA IN AER LIBER ... CRESTE MACAR UN COPIL ... AL TAU ... s-ar putea sa iti revii ... dar nu e sigur ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:01
... inca ceva ce multe femei ca tine nu sint capabile sa inteleaga ... nu incurajez ''adolescentele'' sa devina mame ... INCURAJEZ FEMEILE SA DEVINA RESPONSABILE SI MATURE chiar din adolescenta ... asta duce indirect la niste actiuni constiente cu persoane verificate si de incredere ... si tot indirect incurajez RESPONSABILIZAREA BARBATILOR care trebuie sa inceteze sa se joace cu sentimentele unor femei (chiar si adolescente) ... e bine sa incepeti sa ginditi POZITIV ... o greseala nu se rezolva printr-o alta greseala sau prin compromisuri ... o greseala se rezolva, in primul rind, prin ASUMAREA EI si intelegerea cauzelor care au dus la aparitia ei ...
... e o IMBECILITATE sa faci educatie sexuala tinerilor de 12-14 ani in scoli, sa le imparti prezevative, sa le faci vaccinuri ca sa devina ''imuni'' la boli transmise sexual si apoi sa dai vina pe cite o tinara de ce a ramas insarcinata si sa o tirasti, cu alai maretz, la scobeala ... e o IMBECILITATE sa le spui - traieste-ti viata si apoi cind ramin insarcinate sa le dam cu sutul pentru ca au fost ''proaste'' ...ca nu sint mature fizic, material, sau psihic ... iar ''baietei''' sa fie ingnorati si scarpinati in cap ... eu sint singur ca tinerii nu merita IPOCRIZIA aceasta ... cred ca e cazul sa se renunte odata la ascunsul gunoiului sub pres, asa cum s-a facut pina acum ... si ar mai fi ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:15
.
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:15
sti ceva?? mai bine pastreaza-l. eu am ramas insarcinata dupa 2 luni de cand ne cunosteam asa ca ce sa mai zic. si ii multzumesc lui dzeu ca nu am facut avort. acum suntem tot impreuna si chiar azi baietelul nostru a facut 3 ani. de ce sa imi omor copilul cand putem avea o familie...
si nu numai asta
vei avea alocatia copilului de 2 mil lei si etc stiu eu va faceti si voi economii si putei sa luati incet cu incetul ce va treebuie ptr copil. vine craciunul... ganditi-va ca acest copil este cadoul vostru ptr craciun
casatoritiva si va fi si mai binesi iti spun ca oricat de ingroziti ar fi parintii vostri se vor bucura de un copil atat de mult ca si voi... oricine se bucura de un copil...
da-i o sansa la viata si voi ati avut aceasta sansa si azi traiti
bafta in toate si numai bine si tine-ne la curent cu ce vei face
kudika049561
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:00
stimata doamna eu am avut primul copil la 19 ani si 2 luni si har cerului am fost si sunt destul de responsabila,pe al doilea la 21.poti spune ca am crescut odata cu ei dar am invatat un lucru pe care multe "tunate"de azi nu il stiu :sunt am fost si voi fi prietena,confidenta,umarul pe care sa planga,persoana care ii iubeste cel mai mult cu toate calitatile si defectele lor.asa ca mai lasa-ma cu de-aste.si care e problema ca merg cu copilul in mall?in parc nu sunt microbi?parintii sunt chiar asa de sterilizati ca sa isi poata pupa copilul?pai atunci in conceptia dumnitale ar trebuii ca toti copii sa stea intr-un glob de sticla ca sa nu se infecteze?sau asta e mai nou in trend?
mig
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:02
eu am nascut de curand, am 24 de ani sunt casatorita de 1 an dar inca nu planuiam sa avem copii, a venit pe neasteptate, sa faci un copil presupune multa responsabilitate, greutati si foarte important e sa ti fie cineva alaturi. si acum cred ca 24 de ani e prea devreme pentru a avea copii, insa ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pentru minunea asta mica.

Gadeste te ca orice decizie vei lua va fi bine, te vei descurca indiferent de situatie viata merge mai departe.

dupa ce vine copilul viata ta va fi concentrata in jurul lui si nu vei mai putea face altceva, insa vei simti o iubire fata de el cum n ai crezut ca vei simti vreodata.

acum ai avantajul ca poti alege ce sa faci, partea trista e ca e vorba de o viata...

(inca ceva asta petru tine in caz ca vei face avort, sa ti testezi Rh-ul, daca ai grupa de sange cu rh negativ sa i spui dr sa ti faca imunizarea ca sa mai poti face copii pe viitor)

iti doresc numai bine, muta putere si intelepciune. doar tu singura poti hotari
the_only
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:29
miq, ai inteles exact ce ai vrut, adica nimic. Nu am zis ca nu trebuie sa mergi cu copilul in mall draga mea, DAR nu pana la 6 saptamani, cum scrie in orice carte legata de nou nascuti, daca ai rabdarea de a citi asa ceva. La fel si cu pupatul unui bebelus mai mic de 6 saptamani, NU este permis, intreaba orice doctor adevarat care isi face meseria. Acum ca sunt maricei poti sa-i plimbi si pe Coasta de Azur, nu mai are nici o importanta.
woman33
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:35
De la: marco918, la data 2009-11-12 14:12:34
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-05 22:56:04nu te supara ca iti spun...dar nu cred ca trebuie privit doar din perspectiva religioasa. si daca ar fi asa cum spui, nu ar exista atatia copii in camine pt. orfani.




... orice ''perspectiva'' e mai buna decit sa accepti un avort ... orice ''perspectiva'' care respecta cu adevarat viata este o perspectiva CORECTA ... ''orfelinate sint pline de copii'' ... NU ZAU ? ... ESTI ABSOLUT SIGURA CA COPII TAI NU VOR AVEA NEVOIE DE ORFELINAT ? ... si apoi faptul ca sint copii in orfelinat NU SPUNE NIMIC ... acolo nu sint numai copii parasiti de parinti ci si cu diverse tragedii in familie ... va rog sa nu mai DISCRIMINATI ORFANII !!! ... de pe urma lor cistiga atitia ...
... discursurile despre numarul ''ingrijorator'' al copiilor din orfelinate ma duce cu gindul la RASISM fata de proprii concetateni ... romani care isi JIGNESC si UMILESC proprii copii ... romani carora le este rusine cu cei cetatenii ei (mai mici) care au avut mai putin noroc in viata ... imi inchipuiam ca doar pe vremea comunismului romanii erau falsi si grotesti referitor la ''grija'' fata de proprii orfani ... dar vad ca FALSA si PERVERSA grija se perpetueaza ... invelita in cuvinte si ''grija'' profunde ... nu va fortati norocul ... el se poate termina oricind ... nimeni nu si-a dorit sa fie sarac, orfan, handicapat ... asa a fost sa fie ... dar asta nu inseamna ca vreunul dintre ei trebuie sau isi doreste sa fie continuu dat exemplu negativ ... jafuri de oameni ...


mama mia...da gandire de caracal ai frate.
da de unde tragi dumneata concluzii ca asta e discriminare, ca sunt multi copii in orfelinate este un adevar si asta nu o poti nega. doamne fereste de tragedii, si doamne fereste de parinti inconstienti care si lasa copii la gropile de gunoi.dar daca cineva se gandeste din mila sa nu ingroase randurile copiilor abandonati nu cred nici o clipa ca asta e discriminare.
cat despre rautate si judecata, ...cine are dreptul sa judece. fememia asta este intr un impas, ii trebie un sfat nu un sut in fund. e treaba ei ce va face cu sfatul tau sau al meu. e viata ei si are drept asupra ei.dar de ce vrei cu orice pret sa ti afisezi rautatea , marco?
anda_a
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:28
viata ti'a tras'o viata mai rau decat iubitul tau..
sincer..daca erai o pustoaica pana in 17 ani mai ziceam.. dar ai 21 si esti si la faculta, vezi tu.. cica ne consideram intelectuali..
eu cred ca ai facut avortul, ma jur ca unele persoane ar trebuii castrate si gata.
felixcat
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:37
La naiba, mai am putin si implinesc 21 de ani si nu sunt maritata, nu am copil...pfff Am vazut k asta este trendul acum, asa ca gata, o dau naiba de facultate, ma duc la particulara ( ca asa sepoarta )si ma pun pe facut copii !!!
Summer_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:41
De la: anda_a, la data 2009-11-22 16:28:09mama mia...da gandire de caracal ai frate.
da de unde tragi dumneata concluzii ca asta e discriminare, ca sunt multi copii in orfelinate este un adevar si asta nu o poti nega. doamne fereste de tragedii, si doamne fereste de parinti inconstienti care si lasa copii la gropile de gunoi.dar daca cineva se gandeste din mila sa nu ingroase randurile copiilor abandonati nu cred nici o clipa ca asta e discriminare.
cat despre rautate si judecata, ...cine are dreptul sa judece. fememia asta este intr un impas, ii trebie un sfat nu un sut in fund. e treaba ei ce va face cu sfatul tau sau al meu. e viata ei si are drept asupra ei.dar de ce vrei cu orice pret sa ti afisezi rautatea , marco?


Nu stii tu ce si cine s-a rasturnat la Caracal ? :))
Este un forum public si toti idiotii isi pot da cu parerea. Este omare diferenta intre cele care se duc la avort ca si cum s-ar duce la coafor, si cele care sunt puse in situatii de a alege intre copil si...altceva ! Persoanele in cauza sunt marcate de asemenea experiente, si mai ales cand vad oameni cu asemenea mentalitate, care mai au tupeul sa mai vorbeasca si despre credinta..
Atata rautate si atata prostie nu prea am mai vazut...
Summer_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:46
eu zic sa te grabesti ca cica daca apuci 29 de ani si nu esti nici maritata, e de rau...talpa societatii. daca ai nevoie de detalii, incearca la marco_ca.ca!
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:47
De la: Sad_soul, la data 2009-11-02 15:37:16am jurat ca nu voi face nicodata avort, am zis intotdeauna ca e un pacat de moarte, ce drept avem noi sa-i luam viata copilului nostru? sa nu-l lasam sa traiasca? sa se nasca....sa sa bucure de viitor! Si ....acum ma aflu in fata faptului implinit, ieri am facut un test de sarcina...mi-a iesit pozitiv. Maine voi mai face unul....dar sperante sa fie alt rezultat nu am... Nu ma asteptam nicicand la asta, nu stiu cum s-a intamplat....si acum singurul gand pe care il am e ce sa fac? Am 21 de ani, sunt ultimul an la facultate....prietenul meu la fel.! Muncim amandoi si de curand ne-am mutat impreuna...suntem de 6 luni impreuna! O perioada atat de scurta sa poti spune vreau sa am un copil cu tine.... Ce sa fac? Nu avem posibilitati sa crestem un copil, suntem noi doi niste copii, am fi niste copii cu un copil! Stiu, o sa se spuna, pai atunci daca sunteti copii de ce va jucati de-a oamenii mari? Sexul neprotejat e o prostie...cea mai mare prostie! Niciodata nu am crezut ca voi ajunge in situatia asta! Eu trebuie sa termin facultatea, amandoi suntem din provincie! Nu as putea sa ma duc la ai mei si sa le spun ca sunt insarcinata! Cel putin tata cred ca ar muri, desi stiu ca nu m-ar da afara din casa si m-ar ajuta! Parintii mei sunt cei mai buni, nu pot sa cred ca i-as putea dezamagi in asemenea masura...Si totusi, de ieri nu mai sunt om, nu vreau decat sa dorm, sa uit! Avortul e singura solutie pe care o vad desi mi se rupe sufletul, mi-e frica, nu vreau sa-mi omor copilul!!!!.....dar daca il pastrez nu am cum sa-l cresc, nu am cum sa ma descurc, s-ar distruge multe vieti...poate inclusiv cea a copilasului! Doamne as vrea sa iti cer iertare, dar stiu ca iertarea nu-i pt mine....

Am vazut ca ai postat pe 2 noiembrie si daca nu e prea tarziu...mai gandeste-te
stiu ca viata e grea si uneori pierdem controlul, dar nu suntem stapanii ei.
mai gandeste-te inainte sa ei o asa cumplita decizie.Acum e momentul poate sa dovedesti ca nimic nu te-ar face sa ucizi un firicel de viata ce a gasit caldura si ocrotire in interiorul tau.
Cand suntem pusi in fata unui miracol il gasim drept nenorocire? de ce oare?
blue_angel31
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:59
De la: woman33, la data 2009-11-22 14:35:18miq, ai inteles exact ce ai vrut, adica nimic. Nu am zis ca nu trebuie sa mergi cu copilul in mall draga mea, DAR nu pana la 6 saptamani, cum scrie in orice carte legata de nou nascuti, daca ai rabdarea de a citi asa ceva. La fel si cu pupatul unui bebelus mai mic de 6 saptamani, NU este permis, intreaba orice doctor adevarat care isi face meseria. Acum ca sunt maricei poti sa-i plimbi si pe Coasta de Azur, nu mai are nici o importanta.





... incredibil ... asa scrie in carti !!! ... ... SI DACA NU AR SCRIE ? ... eu ma mir de unde atita prostie sa insisti, pina la urma dupa ce v-ati dat seama, ''doamna'', ca acel copil avea 3 saptamini si nu 3 luni ? ... eu cred ca scrieti ca sa nu adormiti ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 17:59
De la: anda_a, la data 2009-11-22 16:28:09
De la: marco918, la data 2009-11-12 14:12:34
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-05 22:56:04nu te supara ca iti spun...dar nu cred ca trebuie privit doar din perspectiva religioasa. si daca ar fi asa cum spui, nu ar exista atatia copii in camine pt. orfani.




... orice ''perspectiva'' e mai buna decit sa accepti un avort ... orice ''perspectiva'' care respecta cu adevarat viata este o perspectiva CORECTA ... ''orfelinate sint pline de copii'' ... NU ZAU ? ... ESTI ABSOLUT SIGURA CA COPII TAI NU VOR AVEA NEVOIE DE ORFELINAT ? ... si apoi faptul ca sint copii in orfelinat NU SPUNE NIMIC ... acolo nu sint numai copii parasiti de parinti ci si cu diverse tragedii in familie ... va rog sa nu mai DISCRIMINATI ORFANII !!! ... de pe urma lor cistiga atitia ...
... discursurile despre numarul ''ingrijorator'' al copiilor din orfelinate ma duce cu gindul la RASISM fata de proprii concetateni ... romani care isi JIGNESC si UMILESC proprii copii ... romani carora le este rusine cu cei cetatenii ei (mai mici) care au avut mai putin noroc in viata ... imi inchipuiam ca doar pe vremea comunismului romanii erau falsi si grotesti referitor la ''grija'' fata de proprii orfani ... dar vad ca FALSA si PERVERSA grija se perpetueaza ... invelita in cuvinte si ''grija'' profunde ... nu va fortati norocul ... el se poate termina oricind ... nimeni nu si-a dorit sa fie sarac, orfan, handicapat ... asa a fost sa fie ... dar asta nu inseamna ca vreunul dintre ei trebuie sau isi doreste sa fie continuu dat exemplu negativ ... jafuri de oameni ...


mama mia...da gandire de caracal ai frate.
da de unde tragi dumneata concluzii ca asta e discriminare, ca sunt multi copii in orfelinate este un adevar si asta nu o poti nega. doamne fereste de tragedii, si doamne fereste de parinti inconstienti care si lasa copii la gropile de gunoi.dar daca cineva se gandeste din mila sa nu ingroase randurile copiilor abandonati nu cred nici o clipa ca asta e discriminare.
cat despre rautate si judecata, ...cine are dreptul sa judece. fememia asta este intr un impas, ii trebie un sfat nu un sut in fund. e treaba ei ce va face cu sfatul tau sau al meu. e viata ei si are drept asupra ei.dar de ce vrei cu orice pret sa ti afisezi rautatea , marco?




... puishor ... ce vrei sa spui nu stiu, dar ''admir'' limba de lemn pe care o folositi o mare parte a ''doamnelor'' ... ce legatura are numarul de copii din orfelinate cu ceea ce am scris eu ? ... de treaba are mila cu copii din orfelinate ? ... ai un discurs la fel de parsiv si penibil ca atitea altele ...
... induci ideea ''inteleapta'' ca e nevoie de MILA (!!!) pentru a avorta copii care ar putea ajunge in orfelinate ... si cum banuiesc ca nu te incluzi in categoria celor care ar putea face asa ceva atunci, de fapt, ACUZI pe oricine nu intra in modelul tau de oameni ... induci ideea indirect ca nu este o discriminare sa OBLIGI pe cineva sa isi avorteze propriul copil doar pentru ca tu sau altcineva nu considera ca intruneste ''conditiile'' voastre .. bineinteles ca faci inconstient si comparatii, iti spui singura - cum ar putea sa creasca cutare sau cutare un copil cind eu nu pot ... dar cine sinteti voi sa dictati ceea ce sa faca cineva cu propriul lui copil ? ... cum de nu va este rusine sa ginditi astfel ? ... m-am lamurit ce fel de ''oameni'' sinteti ...
... as vrea sa va mai lamuresc cu o mica problema ... MAMELE care isi nasc copii sint persoane de ADMIRAT ... in comparatie cu marea masa de ''milosi'' care ii avorteaza pentru a nu ii jena la plata ratelor facut prosteste ... un copil orfan este la fel de valoros ca orice alt copil ... diferentele dintre ei apar in momentul in care au nevoie de societate ... iar ''societatea'' romaneasca este putregaita ... de fapt as vrea sa intreb , DE CE PLATIM ATITIA ''SPECIALISTI'' SA AIBA GRIJA DE ORFANI ? ... CE FAC ACESTI ''SPECIALISTI'' ? ... doar au grija sa nu cumva sa se nasca vreunul care nu intra in niste criterii PERVERSE ? ... cine poate garanta care va fi destinul acelor copii sau a parintilor lor ? ... ''doamnelor'' DISCRIMINAREA de care dati dovada vi se va intoarce in cap pina la urma, nu poti ignora marala si etic doar pentru ca nu va iese d-voastra nimic ...


teleaga ca trebuie sa fim ''milosi'' si sa fie avortati
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:19
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 16:47:38eu zic sa te grabesti ca cica daca apuci 29 de ani si nu esti nici maritata, e de rau...talpa societatii. daca ai nevoie de detalii, incearca la marco_ca.ca!




... ai putea sa ceri detalii si unui sociolog ... ... sint mai multe probleme care apar odata cu virsta, puishor, si de asemenea se pot trage mai multe concluzii ... e greu papushica, tare greu, cind ai stat la pescuit o viata ...
... un aspect e mai proeminent ... se vorbeste atit de ''fericirea sexuala'' ca liant al familiei ... ... ce poti intelege din atitudinea unei femei care o lalaie cu unul si cu altul pina la 30-35 de ani in conditiile in care se stie ca orice femeie pierde foarte mult din atractivitatea fizica dupa virsta de 40 de ani ... se poate intelege urmatorul lucru ... ca acea femeie alege casatoria doar pentru a marca un obicei social ... in conditiile in care a fost disponibila multora cind avea ce oferi intr-o familie se intelege ca ''alegerea'' ei tirzie e dictata doar de considerente strict subiective si egoiste (sa nu fie singura, sa afiseze o anumita ''maturitate'' si ''seriozitate'', sau sa aiba un copil ''legitim'', ...
... s-ar mai putea adauga inconstienta referitoare la nasterea copiilor dupa o viata tumultoasa ... aducerea unor frustrari sau obiceiuri deloc sanatoase in acea familie ... si lista ar putea continua ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:35
... tot Pentru anda_a ... dragutza am pus caracal doar pentru a testa inca o data incredibila ''capacitate'' a unor matracuce de incerca sa obtina ''admiratia'' tuturor folosindu-se de orice aspect, oricit de penibil ar fi ... spuneti ca nu faceti discriminari dar orasul caracal va dus imediat cu gindul la anumite bancuri si v-ati gindit sa profitati ... ... PENIBIL ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:42
... PAPUSHA ... IMPUSCATE ... ce frumos e sa te milogesti acum amestecind lucrurile ... ce sa spun - ''doi copii cu un copil'' ... DE CE STATI IMPREUNA DACA NU SINTETI CAPABILI SA VA ASUMATI RESPONSABILITATILE ACTELOR VOASTRE ? ... DE CE FACETI SEX CIND STITI CE ROL ARE SEXUL (in afara de ultramediatizarea de prost gust ca este doar o placere pe care, asta nu se mai spune, trebuie sa o PLATEASCA scump doar femeile)? ... DE CE VA MINTITI SINGURI ? ... DE CE VA DECLARATI IN INVINSI CU MULT INAINTE DE A INCEPE LUPTA ? ... AVETI IMPRESIA (VOI DOI) CA VA IUBITI ? ... ai impresia ca ceea ce vei face va ''intari'' relatia voastra ? ... ca vei capata respect mai mare din partea lui ? ... ca il vei fideliza si te va aprecia ca persoana ''matura'' si ''responsabila'' pentru ''vitorul'' vostru ? ... amageste-te ...

... 21 de ani ... beah ... copii ??? ... dar din fund ati invatat sa dati destul de timpuriu pentru niste ''copchilashi'' delicati si mucosi ca voi !!! ... care se ''chinuie'' sa invete ... o sa va iasa pe nas pina la urma cu atita sex ''sportiv'' ... incepe sa devina tot mai simplu pentru barbati ... femeile au preluat de mult toate ''responsabilitatile'' si ''drepturile'' ... in conditiile astea devine tot mai usor sa exagerezi si sa derapezi de la realitate ... ... datii bataie fetelor, cuceriti lumea cu sexul ... ... o sa va alegeti cu ''barbati'' din ce in ce mai responsabili si maturi ...


Prima data cand are dreptate.....
Aphrodite
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:43
... daca esti mai atenta si treci peste clisee o sa imi dai dreptate si referitor la alte aspecte ... e destul de greu sa comprim multe aspecte intr-o singura postare ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:53
De la: marco918, la data 2009-11-22 18:35:56
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 16:47:38eu zic sa te grabesti ca cica daca apuci 29 de ani si nu esti nici maritata, e de rau...talpa societatii. daca ai nevoie de detalii, incearca la marco_ca.ca!




... ai putea sa ceri detalii si unui sociolog ... ... sint mai multe probleme care apar odata cu virsta, puishor, si de asemenea se pot trage mai multe concluzii ... e greu papushica, tare greu, cind ai stat la pescuit o viata ...
... un aspect e mai proeminent ... se vorbeste atit de ''fericirea sexuala'' ca liant al familiei ... ... ce poti intelege din atitudinea unei femei care o lalaie cu unul si cu altul pina la 30-35 de ani in conditiile in care se stie ca orice femeie pierde foarte mult din atractivitatea fizica dupa virsta de 40 de ani ... se poate intelege urmatorul lucru ... ca acea femeie alege casatoria doar pentru a marca un obicei social ... in conditiile in care a fost disponibila multora cind avea ce oferi intr-o familie se intelege ca ''alegerea'' ei tirzie e dictata doar de considerente strict subiective si egoiste (sa nu fie singura, sa afiseze o anumita ''maturitate'' si ''seriozitate'', sau sa aiba un copil ''legitim'', ...
... s-ar mai putea adauga inconstienta referitoare la nasterea copiilor dupa o viata tumultoasa ... aducerea unor frustrari sau obiceiuri deloc sanatoase in acea familie ... si lista ar putea continua ...


trage cate concluzii vrei tu din ce in ce mai sociopate! nu ma intereseaza! opiniile tale sunt hartie igienica!so go f.u.c.k. yourself si lasa-ne!
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:55
.... oleeeee ... pitzipoanca la atac ... can you f.u.c.k me ? ... i can't do it myself ... ... cara TROIA ...

... greierash ... nu-i asa ca e greu sa citesti atita ? ... daramite sa mai si intelegi despre ce este vorba sau sa verifici in jurul tau ... esti si tu din categoria expiratelor ? ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:57
oleee....travestitul la atac!
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:00
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 19:00:11oleee....travestitul la atac!





... ... greirash ... chiar te rog ... nu vrei sa verifici ce fel de travestit sint ? ... nu as refuza o expirata, doamne fereste ... si asa cred ca te uiti ca milogul in traista ... stii tu unde ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:02
marco, mai femeie, tu ai creier de om sau de gaina? Nu vreau sa te jignesc, eram doar curioasa. Normal ca am purtat o mini-conversatie cu acei tineri (apropiati de varsta mea, de altfel) si am aflat ca bebe avea doar 3 saptamani. Nu te mai chinui atata, ca iti uzezi sinapsele pe aici si e pacat, mai ales cand sunt putine.
woman33
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topic impotriva utilizatoarei l_diana_c 20 De la: l_diana_c 3 Iunie 2009 12:57
saluatre 9 De la: mihai_sufletist 31 Martie 2012 12:45
am facut un avort acum cateva saptamani si visez copilul 871 De la: mikela_4u 8 Mai 2014 23:39
botezarea unui copil ..... 11 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 01:58
Avortul...ce si cum? 60 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25