Setari Cookie-uri

Traiesc in prezent,cu trecutul...oare el va fi si viitorul ?

Buna din nou! Nu stiu daca v-am mai spus despre o relatie de aproape 3 ani,care s-a terminat foarte trist... am stat cu un tip vreo 2 ani si 8 luni,dupa care ne-am despartit din diferite motive,ne inselam unul pe celalalt,nu a vrut sa fie alaturi de mine in cel mai greu moment din viatza mea(moartea tatalui meu) si asa am hotarat ca e mai bine sa mearga fiecare pe drumul lui. Ne-am iubit foarte mult,nu pot sa spun ca inca l-am uitat,si nu cred ca il voi uita vreodata,dar in fine... timpul le rezolva pe toate.Sa va spun de ce acest titlu: Vineri seara primesc un mesaj de pe nr lui,imi spunea cam asa: "Ce mai faci mai Mony? Nu mai dai nici un semn de viatza? esti bine?" asa suna mesajul,un mesaj care mi-a dat multe de gandit,avand in vedere ca nu ne-am mai vorbit de luni de zile,ne intalneam pe strada si ne faceam ca nu ne cunoastem. I-am raspuns,am vorbit mult,mi-a spus cat s-a schimbat si ca face facultate,ceea ce nu am crezut niciodata... Sambata,m-am trezit cu alt mesaj:"Esti acasa? Vreau sa vin sa bem o cafea,sa stam de vorba..." si bineinteles ca l-am invitat la mine,profitand si de faptul ca eram singura pana duminica.In fine,a ajuns la mine,m-a pupat cum o facea inainte... si va dati seama unde s-a ajuns,stand singuri 2 zile. Nu stiu ce sa fac... sa ma intorc la el? Sunt foarte nedumerita...Oare merita?
just_me_and_you
Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:32
poate ca te gandesti ca ar fi o idee buna DAR!!!!! voi v-ati inselat! daca nu e incredere nimic nu e! oricat v-ati "schimbat"
greierash_is_back
Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:41
"Offf Doamne! Eu nu vreau sa destram o familie,nu vreau sa fac pe nimeni sa sufere,nu spun ca eu nu sunt vinovata,dar hai sa presupunem ca ma combinam cu el,si nu stiam ca e insurat. Atunci eu aveam vreo vina? Acum am,da,stiu ca e casatorit,stiu ca are un copil,dar nu vreau sa ranesc pe nimeni,tocmai de asta am hotarat sa ma despart de el,dar va spun sincer,nu am intalnit pana acum nici un barbat/baiat care sa NU isi insele sotia/prietena/iubita...Plm,am stat cu un tip 2 ani jumate,m-a inselat de 2 ori,si am trecut peste asta.dar cand l-am inselat eu,ne-am despartit,de ce? M-am schimbat in momentul in care am iesit cu altu,si atunci am inteles ce simtea el cand ma insela.Nu inteleg de ce noi femeile,nu putem fi iertate daca inselam :-? Eu consider ca si femeile si barbatii au drepturi egale. Am suferit destul de mult,dupa ce l-am pierdut pe tata,l-am pierdut si pe fostul meu prieten,si pur si simplu am simtit ca am ramas singura pe lume si fara nici un ajutor,atunci am hotarat ca nu imi mai pasa de nimeni,si nu ma mai intereseaza ca cineva sufera.In viatza trecem si prin bune si prin rele. Cu copilul lui,chiar nu am nimik,nici nu as putea sa am ceva,dar de sotia lui NU IMI PASA! M-am saturat de femeile cu mai multe fete!'

Parca asta era povestea vietii tale.Acum ai schimbat-o cu alte gogosi de adormit copii?

Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:47
Am uitat sa citez titlul celeilalte telenovele:
": M-am indragostit de un barbat insurat si cu copil !!"

Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:49
Mdea... Chiar sunt indragostita de un barbat insurat si cu copil,dar cand m-am combinat cu acest barbat casatorit,am facut-o pentru a uita o alta poveste de dragoste pe care am trait-o alaturi de cel despre care este vorba in subiect,acum... a revenit! Nu stiu ce sa fac,cum sa fac...daca ma reintorc la el,atunci clar voi inceta orice relatie cu cel casatorit...mi-e foarte greu sa aleg!!!
just_me_and_you
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:12
De la: just_me_and_you, la data 2009-11-04 15:12:52Mdea... Chiar sunt indragostita de un barbat insurat si cu copil,dar cand m-am combinat cu acest barbat casatorit,am facut-o pentru a uita o alta poveste de dragoste pe care am trait-o alaturi de cel despre care este vorba in subiect,acum... a revenit! Nu stiu ce sa fac,cum sa fac...daca ma reintorc la el,atunci clar voi inceta orice relatie cu cel casatorit...mi-e foarte greu sa aleg!!!



Eu as zice doar atat 1000 ca tine nu fac nici cat o unghie rupta a unei femei adevarate.

Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:19
De la: just_me_and_you, la data 2009-11-04 15:12:52Mdea... Chiar sunt indragostita de un barbat insurat si cu copil,dar cand m-am combinat cu acest barbat casatorit,am facut-o pentru a uita o alta poveste de dragoste pe care am trait-o alaturi de cel despre care este vorba in subiect,acum... a revenit! Nu stiu ce sa fac,cum sa fac...daca ma reintorc la el,atunci clar voi inceta orice relatie cu cel casatorit...mi-e foarte greu sa aleg!!!


Esti indragostita de acel tip insurat sau de cel cu care ti-ai petrecut week-endul ?
Summer_
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:04
NOOooo, ea nu e indragostita, ea "traieste momentul " si cam atat... in rest, nu-i pasa de nimeni si de nimic. Continuarea - alt topic de genul telenovelo-manea .
maria_zada
Postat pe 10 Noiembrie 2009 23:56
Avand in vedere cat v-ati inselat unul pe altul, nu cred ca poate fi o relatie de viitor, si el stie asta prea bine, pt ca nu ar trece peste

http://verze.ro www.verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic
tequila_cu_varza
Postat pe 11 Noiembrie 2009 00:11
ai mare dreptate,sant de acord cu tine
kudika075516
Postat pe 18 Noiembrie 2009 00:42
De la: scorpio67, la data 2009-11-04 15:19:44
De la: just_me_and_you, la data 2009-11-04 15:12:52Mdea... Chiar sunt indragostita de un barbat insurat si cu copil,dar cand m-am combinat cu acest barbat casatorit,am facut-o pentru a uita o alta poveste de dragoste pe care am trait-o alaturi de cel despre care este vorba in subiect,acum... a revenit! Nu stiu ce sa fac,cum sa fac...daca ma reintorc la el,atunci clar voi inceta orice relatie cu cel casatorit...mi-e foarte greu sa aleg!!!



Eu as zice doar atat 1000 ca tine nu fac nici cat o unghie rupta a unei femei adevarate.
kudika075516
Postat pe 18 Noiembrie 2009 00:43
Eu as zice doar atat 1000 ca tine nu fac nici cat o unghie rupta a unei femei adevarate.[/quote]

Cat mi-a placut chestia asta. Nu as fi putut-o spune mai bine. Felicitarile mele!
ffbianca85
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:06
Da e bine macar ca a aflat din timp ca e insurat! Eu am aflat tarziu si am facut soc...2 copii... da ce sa mai fac acum...
ana_bahebbek
Postat pe 25 Noiembrie 2009 19:41
,va iubeati f.f.f.f.f mult,dar va inselati ori de cate ori aveati ocazia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stati nene impreuna,ca va meritati ! Nu de alta,dar fiecare dintre voie e la fel de....................... si sa nu mai stricati si fericirea altora !
Cristtyn
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:15
De la: just_me_and_you, la data 2009-11-04 15:12:52Mdea... Chiar sunt indragostita de un barbat insurat si cu copil,dar cand m-am combinat cu acest barbat casatorit,am facut-o pentru a uita o alta poveste de dragoste pe care am trait-o alaturi de cel despre care este vorba in subiect,acum... a revenit! Nu stiu ce sa fac,cum sa fac...daca ma reintorc la el,atunci clar voi inceta orice relatie cu cel casatorit...mi-e foarte greu sa aleg!!!


Renunta la amandoi.
Cand vei intalni un barbat pe care nu-l inseli si nu te inseala oprestete.
Vei sti cand ?
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:02
Nu exista prezent nici trecut nici viitor exista clipa. doar...sau asa pare din cele scrise de tine.
Daca asta vrei de la viata traieste-ti clipa si vei vedea.
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:05
hmmm e bine ca lumea n ziua de azi stie sa judece .fiecare e liber sa faca ce vrea cu viatza lui nu se stie cand vreuna din noi poate fi pusa intr o sit asemanatoare cat de spre rel aia ce a trecut inapoi nu vine.ce nu a fost doar al tau nu va fi ever.uita de amandoi reinventeazate.lasa in urma trecutul si traieste prezentul caci te vei trezi intr o zi si te vei intreba ce naiba ai facut pana acum.gaseste altul unul mai bun caci se pare ca astia doi ...........te complici si iti complici viata.si nu mai fi vulnerabila cum te a sunat cum l-ai asteptat cu bratele deschise.not good.dar pan la urma e exclusiv decizia ta
BAFTA!
aleksya
Postat pe 8 Decembrie 2009 09:53
De ce nu scrii o carte? Cocalari si femeile ce se uit non-stop la telenovele ar citi-o pe nerasuflate!
iacinta
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:46
no comment
aleksya
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul in internet 43 De la: SweetDadyD 10 Martie 2009 20:57
neincredere 42 De la: __LL__ 1 Aprilie 2009 04:23
V-ati gandit vreodata la sinucidere? 141 De la: cathysailor 28 Iunie 2009 18:14
Sunt intr-o mare dilema!!!Ajutati-ma! 28 De la: kudika_24793 4 Decembrie 2013 10:09
Sangerarea in timpul actului sexual.... 53 De la: georgia0607 10 Octombrie 2013 15:46