Setari Cookie-uri

barbatul de pe net...

De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 12:04:41
m-am saturat pana si de lumea reala...sa vad ce?...mizeria si degradarea umana ? sa aud la stiri de criza economica si de epidemia mondiala , ce a facut Mutu aseara sau ce a zis Razvan Lucescu de x si y, sa ma uit la cum Basescu isi face cmpanie electorala?!
sa vad oameni suparati la birou si , elevi plictisiti la facultate si profesori satui de predat aceleasi tampenii an dupa an?
am senzatia ca toata lumea a cazut intr-o depresie generala ...sau cel putin mie tare "negru" mi se pare acest an....

realitatea este asa cum o faci tu
kitty_krieger
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:44
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-10 19:44:39
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 12:04:41
m-am saturat pana si de lumea reala...sa vad ce?...mizeria si degradarea umana ? sa aud la stiri de criza economica si de epidemia mondiala , ce a facut Mutu aseara sau ce a zis Razvan Lucescu de x si y, sa ma uit la cum Basescu isi face cmpanie electorala?!
sa vad oameni suparati la birou si , elevi plictisiti la facultate si profesori satui de predat aceleasi tampenii an dupa an?
am senzatia ca toata lumea a cazut intr-o depresie generala ...sau cel putin mie tare "negru" mi se pare acest an....

realitatea este asa cum o faci tu


daca totul in lumea asta ar fii depins de mine, probabil m-as fii nascut in Anglia, si mi-as fii schimbat locul de munca sau facultatea de cate ori nu-mi convenea anturajul...ignor cat ignor..dar la un moment dat cand realizezi in ce lume traiesti cu adevarat....te cuprinde groaza.

nu poti modifica realitatea...dar poti face in asa fel incat sa o agreezi mai bine.
Calandrinon
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:02
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 19:42:15
De la: felixcat, la data 2009-11-10 19:29:04imi pare rau felix....dar azi nu raspund la provocari.
iti multumesc totusi pt caracterizare...macar stiu ce parere ti-ai creat despre mine, si implicit de ce te laudai pe topicul meu ca "ne urasti pe toti"

se pare ca ai avut dreptate cand ziceai "i may not have a soul".....

am avut o relatie la distanta timp de 3 ani si a inceput pe net.. si am fost inselat, blamat, fortat sa ma schimb, amenintat cu suicid..
ma vezi ca vin pe aici si spun lucruri de genul "femeia de pe net " sau" am fost inselat toate femeile sunt niste tarfe" vezi unde sa scrie asa ceva?! si mai vin si alte zane care ii canta in struna.
si eu trebuie sa vad lucrurile astea zilnic pe aici.
cat despre faza cu vacile, eu nu ma refeream la persoana t, ma refeream la un subiect teoretic, dar de ce sa te chinui sa ceri explicatii? de ce macar sa incerci sa oferi premisa nevinovatiei.. e pe dracu.. e prea mult si prea greu.
asa ai facut si cu jocul ala al tau, eu am facut o gluma rea si tu vad ca ai fost foarte afectata.. ti'am spus ca nu am timp sa iti raspund,, ai stat macar sa crezi ca asa e?! nuuuuu.. normal ca nu.. pt ca totul se invarte in jurul tau, nu poti sa vezi lumea prin alti ochii.. nu se poate ca individul ala chiar sa aiba ceva important de facut altundeva si din bun simt mi'a spus ca imi raspunde altadata si nu m'a lasat fara un raspuns.. nu.. cum sa fie asa.. are el ceva cu mine si ma uraste!
:/ sa stii ca daca nu dau doi bani pe tine iti spun asta in fata la orice ora din zi si din noapte fara nici o remuscare.. nu vad care ar fi problema?!
daca tu vrei sa crezi astfel de lucruri succes, e alegerea ta.


daca iti displace asa mult ce vezi pe acest forum...de ce mai intri pana la urma?

eu cred ca te face sa te simti bine faptul ca jignesti pe cineva...mai important cu ceva..mai inteligent decat toti "prostii" de aici....imi dai senzatia ca esti foarte complexat in viata de zi cu zi.

ce te face sa crezi ca tu ai fii important pt mine in vreoun mod? eu sunt amabila cu lumea in general....unii raspund cu aceeasi moneda...si altii imi spun ca ma urasc...si ce? fiecare ar dreptul la liber arbitru....

imi pare rau pt esecurile tale sentimentale...oricum nu-ti justifica comportamentul ,dupa parerea mea.

da ma simt foarte important luptandu'ma cu prostii.. te consideri proasta? eu inca nu te consider..
incerci sa imi pui un diagnostic empiric si te cam hazardezi nu ai idee in ce te bagi.. eu nu incep sa iti dau indicatii in muna ta.. asa ca hai sa lasam asta deoparte.
tu presupui anumite lucruri despre mine eu in schimb ce am scris despre tine am cum dovedii.. actiunile tale.
jignesc oamenii prostii si sa simt foarte bine.. si o fac si pe net si in viata reala, pt ca nu ii pot ignora sunt peste tot.. pt ca am intrebat 90 de oameni ce e o gaura neagra si doar una a stiut sa imi spuna ce e.. pt ca isi irosesc viata si polueaza aceasta lumea.
pt ca orce inapt are mai nou net.
p.s exemplul dat de mine e din adolescenta, la anul ma insor, sunt foarte fericit, comunicativ si fara complexe, doar ca tu nu esti capabila sa nu interpretezi asa cum iti e tie mai avantajos.
vezi doamne am ramas eu traumatizat si de atunci sunt rau cu toti.. drept cine ma iei? ma confunzi cu alde cea de sus?
eu tocmai am dat acel exemplu pt a sublinia faptul ca doar prostii fac asa cum a facut ea.. dar tu citesti doar ce vrei, pt ca nu poti sa vezi lumea doar asa cum vrei tu, eu simt ca amabilitatea ta e prefacuta, cel putin cu mine ai fost prefacuta.. mi'ai facut o scena la faza cu jocul ala ti'am spus ca te cam intinzi si ca nu esti tu centrul universului si gata, te'ai suparat
eu unul de las in pace, deja e trista situatia, si te rog sa observi faptul ca nu am inceput sa te manjesc cu cine stie ce detalii despre tine si starea ta actuala asa cum ai inceput tu sa faci despre trecutul meu pe care l'ai si terfelit si mi'ai pus un slabon de ceva individ trist si asta doar pt ca sa iti multumesti cu creierasul.
hai pa
felixcat
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:09
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 20:02:03
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-10 19:44:39
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 12:04:41
m-am saturat pana si de lumea reala...sa vad ce?...mizeria si degradarea umana ? sa aud la stiri de criza economica si de epidemia mondiala , ce a facut Mutu aseara sau ce a zis Razvan Lucescu de x si y, sa ma uit la cum Basescu isi face cmpanie electorala?!
sa vad oameni suparati la birou si , elevi plictisiti la facultate si profesori satui de predat aceleasi tampenii an dupa an?
am senzatia ca toata lumea a cazut intr-o depresie generala ...sau cel putin mie tare "negru" mi se pare acest an....

realitatea este asa cum o faci tu


daca totul in lumea asta ar fii depins de mine, probabil m-as fii nascut in Anglia, si mi-as fii schimbat locul de munca sau facultatea de cate ori nu-mi convenea anturajul...ignor cat ignor..dar la un moment dat cand realizezi in ce lume traiesti cu adevarat....te cuprinde groaza.

nu poti modifica realitatea...dar poti face in asa fel incat sa o agreezi mai bine.


voiam sa zic ca diferenta e in mintea ta. Cu totii filtram lumea exterioara prin noi insine inainte de a o proiecta in afara. Ceea ce vezi tu, altul poate sa vada roz si vesel.
Cu alte cuvinte, daca vrei sa schimbi ce-i in afara ta, ar trebui sa incepi cu tine

Dar sunt off topic, ma retrag
kitty_krieger
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:07
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-10 21:07:15
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 20:02:03
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-10 19:44:39
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 12:04:41
m-am saturat pana si de lumea reala...sa vad ce?...mizeria si degradarea umana ? sa aud la stiri de criza economica si de epidemia mondiala , ce a facut Mutu aseara sau ce a zis Razvan Lucescu de x si y, sa ma uit la cum Basescu isi face cmpanie electorala?!
sa vad oameni suparati la birou si , elevi plictisiti la facultate si profesori satui de predat aceleasi tampenii an dupa an?
am senzatia ca toata lumea a cazut intr-o depresie generala ...sau cel putin mie tare "negru" mi se pare acest an....

realitatea este asa cum o faci tu


daca totul in lumea asta ar fii depins de mine, probabil m-as fii nascut in Anglia, si mi-as fii schimbat locul de munca sau facultatea de cate ori nu-mi convenea anturajul...ignor cat ignor..dar la un moment dat cand realizezi in ce lume traiesti cu adevarat....te cuprinde groaza.

nu poti modifica realitatea...dar poti face in asa fel incat sa o agreezi mai bine.


voiam sa zic ca diferenta e in mintea ta. Cu totii filtram lumea exterioara prin noi insine inainte de a o proiecta in afara. Ceea ce vezi tu, altul poate sa vada roz si vesel.
Cu alte cuvinte, daca vrei sa schimbi ce-i in afara ta, ar trebui sa incepi cu tine

Dar sunt off topic, ma retrag


multumesc pt sfat
sa ai o seara placuta
Calandrinon
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:55
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 11:16:52
De la: kudika072902, la data 2009-11-09 20:10:13In general nu prea mai poti avea incredere in oameni.
Dar acum depinde, poti intalni si persoane serioase, dar totusi este bine sa il cunosti.
Eu am o relatie de prietenie cu un barbat cunoscut pe net, ne cunoastem de un an, si parca nici acum nu am deplina incredere in el, cu toate ca ne-am cunoscut real.


...relatiile pe net sunt ca hartia igienica! te poti sterge la c...r cu ele!
nimic palpabil....nimic real....mai nimic sincer!
cand un barbat de pe net vb frumos cu tine..poti fi sigura ca vb la fel de frums si cu inca vreo 20 ca tine.....


Hmmmmmm....te-as contrazice;si nici tu nu esti convinsa de ceea ce ai scris...

Simply_The_Best
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:55
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-10 21:55:12
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 11:16:52
De la: kudika072902, la data 2009-11-09 20:10:13In general nu prea mai poti avea incredere in oameni.
Dar acum depinde, poti intalni si persoane serioase, dar totusi este bine sa il cunosti.
Eu am o relatie de prietenie cu un barbat cunoscut pe net, ne cunoastem de un an, si parca nici acum nu am deplina incredere in el, cu toate ca ne-am cunoscut real.


...relatiile pe net sunt ca hartia igienica! te poti sterge la c...r cu ele!
nimic palpabil....nimic real....mai nimic sincer!
cand un barbat de pe net vb frumos cu tine..poti fi sigura ca vb la fel de frums si cu inca vreo 20 ca tine.....


Hmmmmmm....te-as contrazice;si nici tu nu esti convinsa de ceea ce ai scris...



in ceea ce ma priveste...95% din cazuri sunt asa....
exceptia este cea care intareste regula
Calandrinon
Postat pe 10 Noiembrie 2009 22:01
De la: felixcat, la data 2009-11-10 18:57:39ce forum de toata jena... reparati tristo forumul ca scoti la bani pe reclame de macar atat poti face
@calandrion, te crezi prea importanta si iei totul prea in serios, nu stiu cu ce impresie traiesti dar e gresita, nu te asteptai la altceva de la mine, hai sictir.
in acceptiunile multor tentative de femei de pe aici toti barbatii sunt niste porci, drept exemplu specimenul care a a facut acest topic..
ce om cu suficienti neuroni scrie "barbatii de pe net si pune "
suferi de pseoude retard mental draguta? nu esti capabila sa legi 3 cuvinte intr'o propozitie inteligibila?
dar asl pls pe mirc sti sa scrii? si sa iti dau buzz cu baieti sukari pe yahoo poti?! orice femei poate sa se cracaneze si orice mocan poate sa aiba o erectie si dupa aia sa te trimita inapoi la originea ta.
cat despre cele 21 de vaci.. e problema lor ce cred, daca esti asa trist ca sa stai la agatat pe net suporti consecintele.. cel putin asa gandesc eu.. ca un om normal.. care si'a luat niste tzepe de la viata si invatand din ele se gandeste ca nu poti avea incredere in cineva cunoscut, pe viu, apoi pe net.
dar ma rog.. poate cer eu prea multe de la lume.
si acum toata lumea:
HUO PORCULE, HUO MAGARULE, SALAM SALAM, ARFE SI TALENTE LA MAXIM cine mai sufera cu mine? ne facem club.


Coane, doua observatii (parca mai multe nu meriti):

1.Expresia "hai sictir" este marlaneasca;vrei sa fii?;

2.Nu este fair-play din partea ta sa PERSONALIZEZI discutia;dezbatem IDEI, nu incriminam OAMENI;Calandrion a "vorbit" la modul general - admit ca, poate, a exagerat, poate ca nu a avut parte de cele mai reusite experiente, poate ca nu a avut cele mai inspirate alegeri;dar asta nu-ti da tie dreptul sa-i adresezi "te crezi prea importanta" si restul...;e atat de greu sa fim decenti, cu putina etica?Hai sa incercam sa nu ne jignim unii pe altii ci doar sa "combatem" idei;in fond, poate ca...a generalizat experienta ei...la Calandrion ma refer, dar nu a nominalizat pe nimeni de pe forum.

Simply_The_Best
Postat pe 10 Noiembrie 2009 22:07
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-10 19:44:39
De la: Calandrinon, la data 2009-11-10 12:04:41
m-am saturat pana si de lumea reala...sa vad ce?...mizeria si degradarea umana ? sa aud la stiri de criza economica si de epidemia mondiala , ce a facut Mutu aseara sau ce a zis Razvan Lucescu de x si y, sa ma uit la cum Basescu isi face cmpanie electorala?!
sa vad oameni suparati la birou si , elevi plictisiti la facultate si profesori satui de predat aceleasi tampenii an dupa an?
am senzatia ca toata lumea a cazut intr-o depresie generala ...sau cel putin mie tare "negru" mi se pare acest an....

realitatea este asa cum o faci tu

"Bine ai venit in realitatea mea"
SweetDadyD
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:26
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-10 22:07:06
De la: felixcat, la data 2009-11-10 18:57:39ce forum de toata jena... reparati tristo forumul ca scoti la bani pe reclame de macar atat poti face
@calandrion, te crezi prea importanta si iei totul prea in serios, nu stiu cu ce impresie traiesti dar e gresita, nu te asteptai la altceva de la mine, hai sictir.
in acceptiunile multor tentative de femei de pe aici toti barbatii sunt niste porci, drept exemplu specimenul care a a facut acest topic..
ce om cu suficienti neuroni scrie "barbatii de pe net si pune "
suferi de pseoude retard mental draguta? nu esti capabila sa legi 3 cuvinte intr'o propozitie inteligibila?
dar asl pls pe mirc sti sa scrii? si sa iti dau buzz cu baieti sukari pe yahoo poti?! orice femei poate sa se cracaneze si orice mocan poate sa aiba o erectie si dupa aia sa te trimita inapoi la originea ta.
cat despre cele 21 de vaci.. e problema lor ce cred, daca esti asa trist ca sa stai la agatat pe net suporti consecintele.. cel putin asa gandesc eu.. ca un om normal.. care si'a luat niste tzepe de la viata si invatand din ele se gandeste ca nu poti avea incredere in cineva cunoscut, pe viu, apoi pe net.
dar ma rog.. poate cer eu prea multe de la lume.
si acum toata lumea:
HUO PORCULE, HUO MAGARULE, SALAM SALAM, ARFE SI TALENTE LA MAXIM cine mai sufera cu mine? ne facem club.


Coane, doua observatii (parca mai multe nu meriti):

1.Expresia "hai sictir" este marlaneasca;vrei sa fii?;

2.Nu este fair-play din partea ta sa PERSONALIZEZI discutia;dezbatem IDEI, nu incriminam OAMENI;Calandrion a "vorbit" la modul general - admit ca, poate, a exagerat, poate ca nu a avut parte de cele mai reusite experiente, poate ca nu a avut cele mai inspirate alegeri;dar asta nu-ti da tie dreptul sa-i adresezi "te crezi prea importanta" si restul...;e atat de greu sa fim decenti, cu putina etica?Hai sa incercam sa nu ne jignim unii pe altii ci doar sa "combatem" idei;in fond, poate ca...a generalizat experienta ei...la Calandrion ma refer, dar nu a nominalizat pe nimeni de pe forum.


apreciez cum ai abordat situatia, dar te rog sa citesti atent toate posturile mele. eu am avut niste certuri cu ea in trecut "ne'am impacat" si am comunicat amical prin mesaje private pana intr'o seara cand chiar si'a dat prea multa importanta si s'a suparat fara nici un motiv si ieri cand am facut o afirmatie la ideea ei.. nu la persoana ei.. sa simtit lezata si a inceput acest conflict.
motivul ei e unul indoielnic.
daca prin afirmatia ei ca" un barbat daca vb frumos cu tine si cu alte 20 pe langa" ea se referea la propria persoana (eu nu consideram asa) atunci inseamna ca am numito fara sa vreau vaca.. si imi cer scuze, dar daca prin acea fraza a ei, nu e implicata personal, si barbatul ei nu vb frumos si cu alte 20 atunci nu are de ce sa se simta lezata cand am spus ca acele 21 de vaci sunt ignorante, pt ca sa nu uitam stimati indivizi, daca tu nu ai grija de tine nici altul nu o sa prea aiba.
daca te lasi inselat/a atunci e fix problema ta.
expresia "hai sictir" am folosito intentionat, si daca nu stiai e un cuvant turcesc :-?
oricum.. citeste atent si o sa vezi ca eu nu am atacato pe ea si ea a inceput sa imi reproseze.. si eu nu sunt carpa nimanui, mai ales a ei.
dar am spus ca nu mai lungesc treaba asta, o inteleg, a nu se confunda cu mila.. vreau doar sa o las in pace si gata :)
bafta
felixcat
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:38
De la: one_size, la data 2009-11-10 11:34:12
De la: 1dana2, la data 2009-11-09 18:29:46nu poti avea increder intr-un barbat de pe net!!poate fii oricine,poate fii orice,poate fii femeie sau poate fii barbat nu ai de unde sa stiii ce e cu adevarat pana nu il cunosti in realitate!!pe internet se spun multe si se fac multe!!parerea mea este ca nu trebuie sa ai incredere

valeu da de ce scrii cu asa multi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?



Dor_a
Postat pe 11 Noiembrie 2009 10:03
Ar trebui sa ai atunci mai putina incredere in net, nu in barbati sau in femei.Pai daca este dupa mine, un barbat sau o femeie te pot minti la fel de usor si cand se uita la tine pe sub gene.Uite, daca as fi in fata ta si m-as uita cu privirile mele de o mie de wati, ai uita in mod spontan unde iti este freza si ai cadea pe spate.
kudika023770
Postat pe 11 Noiembrie 2009 10:08
De la: kudika023770, la data 2009-11-11 10:08:11Ar trebui sa ai atunci mai putina incredere in net, nu in barbati sau in femei.Pai daca este dupa mine, un barbat sau o femeie te pot minti la fel de usor si cand se uita la tine pe sub gene.Uite, daca as fi in fata ta si m-as uita cu privirile mele de o mie de wati, ai uita in mod spontan unde iti este freza si ai cadea pe spate.



Subscriu la ceea ce ai spus, dar sper sa nu ne intalnim fata in fata, ca vreau sa mai traiesc...
cotyca
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:59
Buna tuturor,

Am citit aici sfaturi pertinente la aceasta atat de reala problema a net-ului care s-a ivit....

Exista intr-adevar si aici sansa de a fi trasi ... pe sfoara cum se zice. Dar putem scapa gandindu-ne ca trebuie sa stim sa avem si incredere de acordat in viata , de ce nu si omului de pe net... poate fi nu numai un personaj negativ ci si unul pozitiv care din atatia oameni cauta si el ca mine sau altii sa cunoasca mai usor sau repede relatii...
Deci depinde de fiecare ce cauta ...
ElainaD
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:42
Am citit ce s-a postat aici...
Parerea mea este aceea ca trebuie sa dai impresia omului respectiv ca ai "incredere" in el/ea.
Si asta pana la proba contrarie: sa vezi in realitate (daca exista o posibilitate de a te intalni cu persoana respectiva) adevarata fata.

...sau nu stiu.Asta e doar parerea mea.
E greu sa mai inghiti in ziua de azi faze gen "dulci cuvinte" sau mai stiu eu ce altceva...
Iar in fond si pana la urma toata,"barbatul de pe net" poate fi si un gay sau o lesbianca ,sau chiar (de ce nu?!),un pedofil.Si nu exludem faptul ca poate fi ORICE,ORICINE,ORIUNDE,ORICAND !!!

vss
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:49
Buna ,

Interesant comentariu ...Intr-adevar poate fi " Oriunde , Oricand, Oricine..."
Dar ce putini au curajul sau sansa sa incerce destinul !
ElainaD
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:25
Fa un gest frumos si da un click unde scrie voteaza,...http://www.premii.joo.ro/Mandrutzza.html...multumesc..:*
kudika031158
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dame de lux 1 De la: kudika_9306 27 August 2012 14:43
lipsa de comunicare, o problema serioasa? 32 De la: nefer 24 Iunie 2009 08:18
idei de cadouri 6 De la: fluturas_ 21 Octombrie 2009 16:29
cum sunt barbatii israelieni? 8 De la: bucifer 17 Mai 2011 23:10
de ce iubim femeile 11 De la: ionelaela 16 Septembrie 2009 21:52