make up pentru sarbatori...

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
Buna,fetelor......sunt tare curioasa ce machiaj imi recomandati pentru ochi,de sarbatori....In special pentru revelion.Banuiesc ca o sa ma intrebati ce culoare au ochii mei,parul si cum ma voi imbraca,etc:ei bine,sunt caprui deschis,parul este negru,ten deschis la culoare si fata rotunda...Si cred ca o sa ma imbrac intr-o combinatie de roz-negru,sau rosu-negru.Eu ma gandeam la un smokey eyes cu maro inchis sau negru.Voi ce nuante imi recomandati????
Va multumesc.....astept sfaturile voastre.Pupici
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Pai, in primul rand depinde de culoare de maro pe care o au ochii tai. Daca ii ai caprui inchis incearca sa folosesti nuante dechise de fard si eyeliner negru pt a-i contura. Daca ii ai caprui mai deschis, chiar spre verzi, poti folosi culori inchise pt ca ii va evidentia, mai ales ca ai si tenul inchis la culoare. Tinand cont ca ai sa te imbraci in combinatie de roz-negru sau rosu-negru, poti folosi niste nuante de Pale Pink pt machiaj si in coltul interior al ochiul pt a-i evidentia si a da luminozitate machiajului foloseste sidef alb sau argintiu, contur negru sau maro inchis si mascara neagra cu efect de gene false. Cred ca te-ar prinde bine. Parul il poti lasa desprins si intins cu placa mai ales ca ai fata rotunda. Daca crezi ca te ajuta cu ceva intra pe youtube.com si acolo gasesti video care iti arata cum sa te machiezi pas cu pas. Poop
Fosta membra Kudika.ro
MERCI MULT PT SFAT.....SA STII CA O SA TIN CONT DE EL.MARCI MULT.TE POOOP
Fosta membra Kudika.ro
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-11 12:39:04MERCI MULT PT SFAT.....SA STII CA O SA TIN CONT DE EL.MARCI MULT.TE POOOP

Nu ai pt ce :D :D :D
catalina69 Avatarul lui catalina69

189 mesaje
Oras: iasi

sunt o persoană, adică femeie care mă îngrijesc...folosesc creme(față, corp), parfumuri fine după buget...în privința machiajului pot spune și nu mi e rușină că nu sunt o fană...folosesc farduri de pleoape în funcție de îmbrăcăminte (sunt brunetă, ochii căprui și ten măsliniu), însă nu strident...iar în privința rujurilor chiar nu mă pricep...de multe ori mi se spune că nu am folosit nuanța de ruj care să mă avantajeze în ace zi...și la fel de adevărat este că nu am decât 3 rujuri...în privința genelor am un singur rimel pe care îl folosesc doar când vreau să ies mai mult în evidență față de celelalte zile...la capitolul sprâncene stau nu bine ci perfect...niciodata nu am mers la coafor să mi le retușez pentru că niciodata nu am avut nevoie...probabil că ar trebui să mă simt norocoasă față de celelalte femei...deci, după cum spuneam, față de tine Flory mă simt în inferioritate la acest capitol și regret că nu îți pot da măcar o idee (de sfat nici nu poate fi vorba)...din contra, vin eu cu rugămintea la tine și celelalte antecititoare să mi dea un sfat în privința rujurilor...eu, fiind scorpioancă, prefer stilul clasic la îmbrăcăminte iar machiajul discret....singurul sfat pe care eu mi l permit să l dau este că fardul de pleoape trebuie aplicat în funcție de îmbrăcămintea pe care o vei purta, de locul unde vei merge, forma ochilor (la cohii căprui merge orice nuanță-părerea mea), chiar și de persoana care te însoțește(grupul)...aștept, la rândul meu, sfaturi și părereri...
Fosta membra Kudika.ro
yupiiiii....si eu tot scorpioanca sunt....pentru tenul tau iti recomand rujul rosu clasic(iti da o nota aparte),dar atentie!nu merge purtat mereu,dep[inde de okazie si de modul in care esti imbracata..de asemea mai poti folosi rujuri in nuante nude,pale,precum:piersica,maro(dar nu inchis) si merge si rozul....asta dak iti place rozul
Fosta membra Kudika.ro
De la: catalina69, la data 2009-11-12 13:11:14sunt o persoană, adică femeie care mă îngrijesc...folosesc creme(față, corp), parfumuri fine după buget...în privința machiajului pot spune și nu mi e rușină că nu sunt o fană...folosesc farduri de pleoape în funcție de îmbrăcăminte (sunt brunetă, ochii căprui și ten măsliniu), însă nu strident...iar în privința rujurilor chiar nu mă pricep...de multe ori mi se spune că nu am folosit nuanța de ruj care să mă avantajeze în ace zi...și la fel de adevărat este că nu am decât 3 rujuri...în privința genelor am un singur rimel pe care îl folosesc doar când vreau să ies mai mult în evidență față de celelalte zile...la capitolul sprâncene stau nu bine ci perfect...niciodata nu am mers la coafor să mi le retușez pentru că niciodata nu am avut nevoie...probabil că ar trebui să mă simt norocoasă față de celelalte femei...deci, după cum spuneam, față de tine Flory mă simt în inferioritate la acest capitol și regret că nu îți pot da măcar o idee (de sfat nici nu poate fi vorba)...din contra, vin eu cu rugămintea la tine și celelalte antecititoare să mi dea un sfat în privința rujurilor...eu, fiind scorpioancă, prefer stilul clasic la îmbrăcăminte iar machiajul discret....singurul sfat pe care eu mi l permit să l dau este că fardul de pleoape trebuie aplicat în funcție de îmbrăcămintea pe care o vei purta, de locul unde vei merge, forma ochilor (la cohii căprui merge orice nuanță-părerea mea), chiar și de persoana care te însoțește(grupul)...aștept, la rândul meu, sfaturi și părereri...

Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un sfat, la rujuri si fonduri de ten nu ma pricep pentru ca nu folosesc , in schimb sunt fana a fardurilor de pleoape imi place sa ma joc cu culorile pana gasesc nuantele ce mi se potivesc pt a-ti gasi nuanta potrivita de ruj incearca monstrele care se gasesc de obicei in magazinele de specialitate, pt ca degeaba iti spunem noi o nuanta doar dupa descrierea ta pt ca s-ar putea sa nu ti se potriveasca. Trebuie sa alegi o nuanta in acord cu trasaturile fetei tale.
Uite ce am gasit eu despre rujuri si poate te ajuta:
1. Roz: incalzeste culoarea tenului, dar in acelasi timp scoate in evidenta trasaturile fetei. Daca ai buzele subtiri, sau nasul ascutit evita astfel de nuante. De asemenea, poate scoate in evidenta toate tonurile de rosu ale tenului. Nuantele de roz sunt mai mult recomandate blondelor cu ten deschis la culoare.
2. Rosu: este asemanator nuantei de roz, numai ca este mult mai cald, dar si mai dramatic. Adauga stralucire, delicatete si profunzime. Daca ai buze subtiri nu folosi nuante de rosu intense. Rujul rosu poate fi folosit cu incredere, se potriveste oricarei culoare de par, de la rosu inchis pentru blonde la rosu mai deschis pentru brunete.
3. Portocaliu: Arata bine pe tonuri ale tenului calde, dar daca tenul este foarte palid scoate in evidenta si mai mult paloarea. Prea mult portocaliu poate face pielea sa arate gri si imbatranita. Roscatele il pot folosi cu succes, dar in functie de nuanta parului. Daca roscatul din par este foarte aprins, incearca sa nu folosesti tot o nuanta aprinsa si pentru buze.
4. Maron si auriu: Pentru un look dramatic ... este bine totusi sa te feresti de nuante de maro foarte inchise, deoarece ingroasa buzele foarte mult si imbatranesc trasaturile fetei, in plus, scoate in evidenta cearcanele si toate nuantele gri ale tenului. Ca si nuantele de rosu, rujurile maron sau aurii se potrivesc oricarei culoare de par.
Regula de aur: Indiferent de culoarea tenului, regula de aur este sa nu exagerezi!!! Daca machiajul este puternic, nuanta rujului trebuie sa fie mai palida. Daca esti sport imbracata, foloseste un gloss intr-o nuanta deschisa. Daca mergi la o nunta si tinuta este foarte incarcata, nu exagera in nuanta rujului. Astfel, trebuie putina atentie si bun gust si cu siguranta vei gasi intotdeauna rujul potrivit oricarei tinute si oricarei situatii.
Fosta membra Kudika.ro
"Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un sfat, la rujuri si fonduri de ten nu ma pricep pentru ca nu folosesc , in schimb sunt fana a fardurilor de pleoape imi place sa ma joc cu culorile pana gasesc nuantele ce mi se potivesc pt a-ti gasi nuanta potrivita de ruj incearca monstrele"

Draga Fana, eu n-am auzit in viata mea de rujuri monstruoase!
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: miss_darine, la data 2009-11-12 13:55:33"Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un sfat, la rujuri si fonduri de ten nu ma pricep pentru ca nu folosesc , in schimb sunt fana a fardurilor de pleoape imi place sa ma joc cu culorile pana gasesc nuantele ce mi se potivesc pt a-ti gasi nuanta potrivita de ruj incearca monstrele"

Alea monstraose se folosesc de halloween, o sarbatoare cotidiana pentru unele
Fosta membra Kudika.ro
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-11-12 14:04:35
De la: miss_darine, la data 2009-11-12 13:55:33"Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un sfat, la rujuri si fonduri de ten nu ma pricep pentru ca nu folosesc , in schimb sunt fana a fardurilor de pleoape imi place sa ma joc cu culorile pana gasesc nuantele ce mi se potivesc pt a-ti gasi nuanta potrivita de ruj incearca monstrele"

Aha, ms frumos, d'aia eram pe dinafara, ca nu am treaba cu halloween-ul!
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: miss_darine, la data 2009-11-12 14:08:16

Aha, ms frumos, d'aia eram pe dinafara, ca nu am treaba cu halloween-ul!

Acuma esti perfect informata. Nici eu nu am, doar indirect;-)

Si sa nu stric topicul am o idee pentru initiatoare, si defapt pentru orsicine care are o intrebare, dar nu stiu daca este practicabila.

De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-10 14:09:08Buna,fetelor......sunt tare curioasa ce machiaj imi recomandati pentru ochi,de sarbatori....In special pentru revelion.Banuiesc ca o sa ma intrebati ce culoare au ochii mei,parul si cum ma voi imbraca,etc:ei bine,sunt caprui deschis,parul este negru,ten deschis la culoare si fata rotunda...Si cred ca o sa ma imbrac intr-o combinatie de roz-negru,sau rosu-negru.Eu ma gandeam la un smokey eyes cu maro inchis sau negru.Voi ce nuante imi recomandati????

Poti merge la o cosmeticiana sau stilist care sa-ti arate ce machiaj ti s-ar potrivi...In Bucuresti exista douglas. Acolo te machiaza pe gratis si iti arata culorile care ti se potrivesc tie. Cel putin la douglas in alte tari te machiaza pe gratis;-) cu produsele (marca) care le doresti tu...
Fosta membra Kudika.ro

Am gresit o litera :) oricui i se poate intampla...nu trebuie sa faceti misto...am vrut sa zic mostre...in fine...de parca dvs nu ati gresit veci...in fine...
Fosta membra Kudika.ro
Si apropo am un nume care este scris chiar la nick...nu ma cheama "Fana" ;) Doamna Miss_Darine...
Fosta membra Kudika.ro

Full_Metal_Jacket imi place ca ai simtul umorului
Fosta membra Kudika.ro
totusi,mai astept sfaturi.........
tequila_cu_varza Avatarul lui tequila_cu_varza

128 mesaje
Oras: bucuresti

Tot smockey eyes zic si eu, si un ruj pal (dar poate sidefat?) pe buze

verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic!
http://VERZE.RO Simtul umorului nu a murit!
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-15 17:07:19totusi,mai astept sfaturi.........

bine. doi pumni in ochi! mai vrei sfaturi?
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Fosta membra Kudika.ro
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-18 15:37:28
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-15 17:07:19totusi,mai astept sfaturi.........

Hai, mai ca nu esti originala deloc!!!! oricene pote sa dea doi, da' unu bine tintit ca sa schimbe culoarea ambilor... nu oricine poate sa dea...

5092 mesaje

De la: Lucia38, la data 2009-11-18 15:40:17
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-18 15:37:28

Hai, mai ca nu esti originala deloc!!!! oricene pote sa dea doi, da' unu bine tintit ca sa schimbe culoarea ambilor... nu oricine poate sa dea...

We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Fosta membra Kudika.ro
unele pareri nu le bag in seama....altele da...

5092 mesaje

De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-20 10:35:09unele pareri nu le bag in seama....altele da...

bine c.r.e.t.i.n.o.i.d.o! din moment ce ai tanjit dupa atentia mea, imi imaginezi ca vei sta sa-ti iei 2 pumni in mecla. ma bucur ca ti-am fost de ajutor!
Fosta membra Kudika.ro
am nevoie de pareri,normal,dar nu orice pareri..... a ta oricum nu-mi e de folos......merci oricum ca te-ai straduit
Fosta membra Kudika.ro

greierash...i-a treci tu in cafenea si lasa plimbatul prin alte parti

ce ai tu cu fata ?

scuza-ma...dar mi-a pierit cheful sa mai dau un sfat...nu e funny sa vezi doua tipe..ce se cert in vazu` lumii
O chema Amalia era din Mangalia si a plecat dupa seminte la produs in Italia.
Fosta membra Kudika.ro
intra pe machiaj ochi sa vezi k ne-am impakat.....
Fosta membra Kudika.ro
Pentru o rochie mai sofisticata,alege un machiaj mai simplu,iar pt. o rochie mai simpla,merge un machiaj mai complicat...si bineinteles,ca e in functie de culoarea rochiei,culoarea ochilor...daca dai detalii despre rochie,cred ca pot spune ceva mai mult
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

vreau detalii despre tinuta, culoarea tinutei, pieptanatura, accesorii, ca sa spun ce ar merge dupa mine bineinteles.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
Fosta membra Kudika.ro
Repet ce te a intrebat scorpio, cu ce te vei imbraca, ce culori, accesori, culoarea ochilor, a tenului si a parului?
Eye for an eye tooth for a tooth.
Fosta membra Kudika.ro
Smokey eyes cu maro, da, cu negru e foarte riscant... si buze in nuante naturale

Ce zici de varianta asta?
img.xcitefun.net/users/2008/10/14701,xcitefun-smoky-eye.jpg
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
c3ly Avatarul lui c3ly

1290 mesaje
Oras: targoviste

De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-10 14:09:08Buna,fetelor......sunt tare curioasa ce machiaj imi recomandati pentru ochi,de sarbatori....In special pentru revelion.Banuiesc ca o sa ma intrebati ce culoare au ochii mei,parul si cum ma voi imbraca,etc:ei bine,sunt caprui deschis,parul este negru,ten deschis la culoare si fata rotunda...Si cred ca o sa ma imbrac intr-o combinatie de roz-negru,sau rosu-negru.Eu ma gandeam la un smokey eyes cu maro inchis sau negru.Voi ce nuante imi recomandati????
cred ca ar fi mai indicat sa consulti un specialist ti-ar da sfaturi mai precise
fai!!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

combinatie roz-negru te-as sfatui s-o evitzi in imbracaminte, nu se pupa in nici o moda , nici macar in cea actuala, rozul se poarta mai mult vara si daca nu e numai roz si acela prafuit nu merge la sarbatori.
Combinatia rosu-negru.Nu te machia cu negru la ochi, nu folosi ruj rosu decat daca ai mai putin rosu pe tinuta, altfel devine strident.Eu ti-as indica in loc de negru pentru contur gri antracit sidefat iar pentru restul pleoapei combinatie de corai-auriu si bej auriu (le gasesti in fardurile Ruby Rose).Gura machiaz-o in nuante usor mai aprinse decat cea naturala si un mic artificiu: la final dupa ce te rujezi aplica din fardul de pleoape corai pe mijlocul buzei de jos o umbra .Va avea un efect super.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: