Setari Cookie-uri

make up pentru sarbatori...

De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-10 14:09:08Buna,fetelor......sunt tare curioasa ce machiaj imi recomandati pentru ochi,de sarbatori....In special pentru revelion.Banuiesc ca o sa ma intrebati ce culoare au ochii mei,parul si cum ma voi imbraca,etc:ei bine,sunt caprui deschis,parul este negru,ten deschis la culoare si fata rotunda...Si cred ca o sa ma imbrac intr-o combinatie de roz-negru,sau rosu-negru.Eu ma gandeam la un smokey eyes cu maro inchis sau negru.Voi ce nuante imi recomandati????
Va multumesc.....astept sfaturile voastre.Pupici



Daca ai ochii caprui, nuantele cele mai potrivite pentru machiajul ochilor tai sunt: auriu, verde, mov si roz...iti recomand sa te machiezi cu umbre.ai ochii apropiati? sa folosesti un creion de contur cu care vei sublinia pleoapele.....
iulia069834
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:39
De la: iulia069834, la data 2009-11-25 21:39:18
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-10 14:09:08Buna,fetelor......sunt tare curioasa ce machiaj imi recomandati pentru ochi,de sarbatori....In special pentru revelion.Banuiesc ca o sa ma intrebati ce culoare au ochii mei,parul si cum ma voi imbraca,etc:ei bine,sunt caprui deschis,parul este negru,ten deschis la culoare si fata rotunda...Si cred ca o sa ma imbrac intr-o combinatie de roz-negru,sau rosu-negru.Eu ma gandeam la un smokey eyes cu maro inchis sau negru.Voi ce nuante imi recomandati????
Va multumesc.....astept sfaturile voastre.Pupici



Daca ai ochii caprui, nuantele cele mai potrivite pentru machiajul ochilor tai sunt: auriu, verde, mov si roz...iti recomand sa te machiezi cu umbre.ai ochii apropiati? sa folosesti un creion de contur cu care vei sublinia pleoapele.....


La ochii apropiati machiajul corector recomanda conturul doar de la coada ochiului pana la jumatate iar coltul interior machiat in nuante deschise care sa faca trecerea spre nuanta inchisa .

Postat pe 27 Noiembrie 2009 08:28
va multumesc pt sfaturi si mai astept si de la alte persoane.......
FLORY_DULCIK
Postat pe 2 Decembrie 2009 00:29
www.beautifuleyes-romania.com poti sa te inspiri din pozele mele daca iti place vreo una in particular....si ti as mai recomanda sa folosesti nuante de mov, grena,lila, sunt culorile la moda in sezonul acesta si se va potrivi de minune ochilor tai caprui.
Sper ca ti am fost de folos
Pa pa
petramakeup
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:37
Buna fetelor! :* Recomand accesarea acestui link: http://ro.netlog.com/Onyx_99 - - > chiar dak nu are legatura cu acest subiect, merita sa va uitati, sunt produse noi, frumoase si la preturi foarte convenabile! pentru luna decembrie, dar si ianuarie, comanda se va face oricand doriti. va pup si va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!
Dark
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:27
Fetelor,

Daca va pasioneaza make-up-ul, daca vreti sa invatati cum sa realizati machiaje pentru orice ocazie fara a plati taxe de sute de euro pe cursuri de specialitate, sau daca aveti nevoie de vreun sfat in ceea ce priveste make-up-ul potrivit voua, va astept pe http://ancabuzeamakeup.blogspot.com

O zi frumoasa!!
anca_buzea
Postat pe 25 Mai 2010 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru fete care vor sa castige usor niste banuti 6 De la: cristinxxx 25 Februarie 2010 12:13
Professional makeup Bucuresti 1 De la: kudika180900 10 Mai 2010 17:03
Hei:* Am si eu o nelamurire.. 7 De la: iulia069834 9 Mai 2010 18:47
Machiaj la domiciliu 2 De la: cathelin_a 22 Noiembrie 2010 12:53
lentile de contact cosmetice 3 De la: elly_chiuti 14 Februarie 2010 23:50