Setari Cookie-uri

EL are 35 de ani, iar eu sunt indragostita de el si muuult mai mica

Buna! sper sa primesc niste raspunsuri care sa ma ajute sa imi lamuresc situatia actuala..
Acum 7 luni l-am cunoscut pe M. Un barbat romantic, inteligent, care a stiut cum sa isi organizeze viata si care este fermecator printr-un usor iz de mister bine gandit.
Suntem din orase diferite, el insa are foarte multe afaceri la mine in oras. Ne-am intalnit intr-o seara si el a insistat sa ne cunoastem mai bine, am iesit doar de 2 ori inainte ca el sa plece toata vara pe litoral la munca.
Dupa 2 luni ne-am intalnit dinou in orasul meu, din intamplare si atunci el mi-a propus destul de sigur pe el si vorbind foarte sincer sa accept invitatia lui si sa merg cateva zile la mare. Nebunia a fost ca am acceptat si dupa 2 saptamani ma astepta in aeroportul din Constanta plin de entuziasm. Am cunoscut in zilele acelea un barbat extrem de pasional si de fermecator, m-am simtit ca o printesa alaturi d el, eram prezentata ca iubita lui la oricine ne iesea in cale. M-am speriat putin de graba cu care au descurs lucrurile si mi-am racit atitudinea fata de el, atunci el s-a suparat si am ajuns inapoi in orasul meu fara a avea un gand ca ar mai putea fi ceva intre noi.
INSA el este acum in orasul meu de cateva saptamani, avand afaceri importante care ii necesita prezenta aici, ne-am intalnit si ne-am comportat ca cei mai indragostiti oameni, sau cel putin asa mi-a dat el de inteles din modul in care ma mangaie, ma saruta si face dragoste cu mine...
PROBLEMA este ca eu nici nu am inca 18 ani, dar o relatie intre noi 2 ar putea starni reactii nu tocmai placute, oricum sincer asta ma intereseaza cel mai putin, mama stie de el, prietenii apropiati de asemenea si nu ma judeca, imi doresc doar binele! Eu incep sa ma indragostesc de M., si acest lucru ma sperie deoarece are o cu totul altfel experienta de viata, este "trecut prin toate" ca sa zic asa si nu stiu ce l-ar putea face sa inceapa o relatie adevarata si sincera cu mine...ma sperie gandul ca sunt doar o tipa cu care el poate sa isi petreaca putinul timp liber, o tipa la care vorbele lui frumoase chiar functioneaza si care ii cedeaza in brate fara a putea sau a vrea sa spuna NU... CE VREA DE LA MINE???!!
Iulia_L_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:06
probabil are virsta mamei tale nu? ...pai ce sa vrea draguta mamii decit un pic de carnita tinara ca la 35 de ani incepe sa fie mai greut cu ciucurelul!
FRANNNCE
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:16
buna iulia! dupa cum descrii toata situatia ta tind sa cred ca esti o persoana inteligenta. iar faptul ca iti pui o asemea intrebare nu-ti poate aduce decat mult bine. intra-adevar diferenta de varsta este mare. stiu ca e imposibil sa-ti controlezi sentimentele, sa spui stop cand de fapt inima te indeamna sa ii dai totul. sunt mari sanse sa suferi din cauza lui, dar sa si inveti multe. dar sunt de asemenea sanse ca omul acesta sa fi vazut ceva in tine care sa-i fi deschis inima. parera mea este sa nu te avanti. iti petreci timpul cu el, ok, dar incearca sa-i dictezi inimii sa astepte, nu iti fa planuri de viitor. eventual vorbeste cu el despre temerile tale.

multa bafta!
mama_omida
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:25
Bineinteles ca incerc sa nu ma avant, deoarece sunt constienta ca situatia necesita chiar multa gandire si analizare, dar pe zi ce trece imi vine din ce in ce mai greu. Voi incerca sa vorbesc cu el. Credeti ca daca ii spun in fata temerile mele ca sa le numesc asa si faptul ca mie mi-ar placea sa stiu exact cum vrea el sa evolueze aceasta situatie este un lucru gresit? Mentionez ca este un om ciudat de sensibil, mi se pare ca actioneaza foarte mult asa cum ii dicteaza inima pe moment.
Iulia_L_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:32
draga Iulia ......la virsta lui el trebuie sa isi faca o familie.......iar tu esti prea tinara,trebuie sa traiesti ca ai timp toata viata sa iti asumi responsabilitati! oricum nu va fi sincer cu tine(specific rasei) si poate va cunoaste pe cineva apropiat virstei lui si apoi vei trai o mare dezilluzie!
FRANNNCE
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:37
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:37:00draga Iulia ......la virsta lui el trebuie sa isi faca o familie.......iar tu esti prea tinara,trebuie sa traiesti ca ai timp toata viata sa iti asumi responsabilitati! oricum nu va fi sincer cu tine(specific rasei) si poate va cunoaste pe cineva apropiat virstei lui si apoi vei trai o mare dezilluzie!


Ma deruteaza cand imi spune ca eu chiar am impresia ca m-a chemat la mare si a insistat atat de mult timp sa ne vedem doar ca sa se culce cu mine.. Mi-a zis k inainte cu un an a rupt o relatie care a durat 3 ani cu o tipa care la inceputul acelei relatii avea 18 ani. si ca lui nu i se pare nimic rau sau ciudat in faptul ca vrea sa fie cu mine.
Oare exista persoane care sa faca si sa spuna lucrurile astea si totusi sa minta, sa insemne un fel de distractie pentru ei?
Iulia_L_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:45
nu e deloc gresit sa-i vorbesti despre asta.. dar si treaba cu vorbitul este cu 2 taisuri, dat fiind faptul ca el are mult mai multa experienta de viata ca tine si se poate juca cu cuvintele (ai spus ca are multe afaceri, eu ma gandesc ca e expert in asta). trebuie sa-i spui verde in fata ceea ce crezi, eventual sa-i dai de inteles ca ai vrea sa incetati sa va intalniti.. observa-i reactiile.. bine... si chiar daca pare totul miere cu lapte si el te face sa crezi ca te iubeste, tot nu ii acorda prea multa incredere. se prea poate sa aibe si in alte orase o "iulia". dar este si sansa, dupa cum ti-am mai spus, sa fie sincer. unchiul meu, de exemplu este mai mare decat matusa mea cu 15 ani, iar ea a trecut prin aceeasi poveste ca tine, dar asta se intampla in alte timpuri. dar tot a fost iubire intre ei, si este si acum.

keep in touch.
mama_omida
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:50
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 22:45:37
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:37:00draga Iulia ......la virsta lui el trebuie sa isi faca o familie.......iar tu esti prea tinara,trebuie sa traiesti ca ai timp toata viata sa iti asumi responsabilitati! oricum nu va fi sincer cu tine(specific rasei) si poate va cunoaste pe cineva apropiat virstei lui si apoi vei trai o mare dezilluzie!


Ma deruteaza cand imi spune ca eu chiar am impresia ca m-a chemat la mare si a insistat atat de mult timp sa ne vedem doar ca sa se culce cu mine.. Mi-a zis k inainte cu un an a rupt o relatie care a durat 3 ani cu o tipa care la inceputul acelei relatii avea 18 ani. si ca lui nu i se pare nimic rau sau ciudat in faptul ca vrea sa fie cu mine.
Oare exista persoane care sa faca si sa spuna lucrurile astea si totusi sa minta, sa insemne un fel de distractie pentru ei?
mami sa stii ca daca pina la virsta asta nu are o relatie stabila etc are el o buba! si apoi oricum intre voi vor fi tot timpul diferente de conceptii din cauza virstei! cind nu vei mai avea fluturasi o vei simti cam tragic! sincer nu cunosc nici un cuplu cu diferente asa de mari de virste care sa fi rezistat prea mult!(mai sint unii cu interese financiare etc).sfatul meu este sa traiesti in inocenta virstei cu un baiat ca si tine(nu cu un mos care vrea sa suga tineretea si vlaga din tine).sint atit de frumosi anii adolescentei si nu se vor mai intoarce vreodata!
FRANNNCE
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:53
De la: mama_omida, la data 2009-11-12 22:50:12nu e deloc gresit sa-i vorbesti despre asta.. dar si treaba cu vorbitul este cu 2 taisuri, dat fiind faptul ca el are mult mai multa experienta de viata ca tine si se poate juca cu cuvintele (ai spus ca are multe afaceri, eu ma gandesc ca e expert in asta). trebuie sa-i spui verde in fata ceea ce crezi, eventual sa-i dai de inteles ca ai vrea sa incetati sa va intalniti.. observa-i reactiile.. bine... si chiar daca pare totul miere cu lapte si el te face sa crezi ca te iubeste, tot nu ii acorda prea multa incredere. se prea poate sa aibe si in alte orase o "iulia". dar este si sansa, dupa cum ti-am mai spus, sa fie sincer. unchiul meu, de exemplu este mai mare decat matusa mea cu 15 ani, iar ea a trecut prin aceeasi poveste ca tine, dar asta se intampla in alte timpuri. dar tot a fost iubire intre ei, si este si acum.

keep in touch.


Iti multumesc mult de sfaturi. Voi incerca sa tin cont de ele!
sper zilele astea sa lamuresc situatia aceasta, care in momentul actual este plina de semne de intrebare.
Iulia_L_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:02
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:53:42
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 22:45:37
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:37:00draga Iulia ......la virsta lui el trebuie sa isi faca o familie.......iar tu esti prea tinara,trebuie sa traiesti ca ai timp toata viata sa iti asumi responsabilitati! oricum nu va fi sincer cu tine(specific rasei) si poate va cunoaste pe cineva apropiat virstei lui si apoi vei trai o mare dezilluzie!


Ma deruteaza cand imi spune ca eu chiar am impresia ca m-a chemat la mare si a insistat atat de mult timp sa ne vedem doar ca sa se culce cu mine.. Mi-a zis k inainte cu un an a rupt o relatie care a durat 3 ani cu o tipa care la inceputul acelei relatii avea 18 ani. si ca lui nu i se pare nimic rau sau ciudat in faptul ca vrea sa fie cu mine.
Oare exista persoane care sa faca si sa spuna lucrurile astea si totusi sa minta, sa insemne un fel de distractie pentru ei?
mami sa stii ca daca pina la virsta asta nu are o relatie stabila etc are el o buba! si apoi oricum intre voi vor fi tot timpul diferente de conceptii din cauza virstei! cind nu vei mai avea fluturasi o vei simti cam tragic! sincer nu cunosc nici un cuplu cu diferente asa de mari de virste care sa fi rezistat prea mult!(mai sint unii cu interese financiare etc).sfatul meu este sa traiesti in inocenta virstei cu un baiat ca si tine(nu cu un mos care vrea sa suga tineretea si vlaga din tine).sint atit de frumosi anii adolescentei si nu se vor mai intoarce vreodata!


Are un copil de 5 ani, nu a fost casatorit pana acum. poate ca nu isi face probleme in legatura cu a avea un copil, cineva care sa ii poarte numele mai departe. Inclin sa cred ca nu isi simte varsta cu adevarat si poate crede ca inca mai poate sa se aventureze in diferite relatii, dar fara sa le gandeasca pe termen lung(ani).
Poate suna a scuza sau cliche dar am avut din totdeauna o atractie speciala pentru tipii maturi, imi plac discutiile care le pot purta cu ei, modul in care se stiu comporta cu o femeie, experienta lor de viata.
Iulia_L_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:08
hmm... da. e normal sa-ti placa sa porti discuti cu tipi maturi, barbati care sa te faca sa te simti femeie, dar nu uita ca acest tip de barbat te poate face sa-ti pierzi inocenta si bucuria de a incepe o noua etapa a vietii tale (ma gandesc ca esti inca la liceu). bucura-te mai bine de momente petrecute cu persoane de varsta ta. ai grija sa nu devi o femeie superficiala. daca privesti in jurul tau sunt sigura ca iti dai seama cum sa le evidentiezi. ar fi un mare pacat!
mama_omida
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:15
normal ca esti atrasa de tipi mai maturi ca ei sint charmanti si cuceritori avind in spate o bogata experienta de viata! eu zic sa vorbesti cu mama ta si sa ai grija ! nu incerca sa ii gasesti scuze tipului ca din pacate stiu ce vorbesc! iti urez multa intelepciune !
FRANNNCE
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:16
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 23:16:13normal ca esti atrasa de tipi mai maturi ca ei sint charmanti si cuceritori avind in spate o bogata experienta de viata! eu zic sa vorbesti cu mama ta si sa ai grija ! nu incerca sa ii gasesti scuze tipului ca din pacate stiu ce vorbesc! iti urez multa intelepciune !


Cu mama am discutat prima oara aceasta problema, ea nu stie insa toate detaliile relatiei, iar sfaturile ei nu se potrivesc in tocmai cu situatia actuala. Voi incerca sa nu ma mai afund in sentimente si iluzii( imi cam sta in fire) si daca e sa fie ceva sper sa fiu capabila sa imi dau seama si invers.

Sper ca barbatii sa aiba macar jumatate din preocuparile si ingrijorarile care le avem noi in materie de relatii, mi-ar placea sa cred asta!

Iulia_L_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:21
hai da lasa ne iuliutooo,,,,dute si planteaza un pommm ca moare naturaaaaaaaaa
thadoog
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:26
De la: thadoog, la data 2009-11-12 23:26:36hai da lasa ne iuliutooo,,,,dute si planteaza un pommm ca moare naturaaaaaaaaa


scrii texte off topic din plictiseala dusa la extrem?
daca vroiam sa se faca misto in legatura cu problema care o intampin formulam complet diferit intrebarile. nici nu stiu de ce m-am oprit sa iti raspund. in fine. Noapte Buna!
Iulia_L_
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:36
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 23:36:08
De la: thadoog, la data 2009-11-12 23:26:36hai da lasa ne iuliutooo,,,,dute si planteaza un pommm ca moare naturaaaaaaaaa


scrii texte off topic din plictiseala dusa la extrem?
daca vroiam sa se faca misto in legatura cu problema care o intampin formulam complet diferit intrebarile. nici nu stiu de ce m-am oprit sa iti raspund. in fine. Noapte Buna!
asa estee nu e o problema nationala ca te-ai penetrat in gauri cu ala care are ceva malai,,,ci este internationalaaaaaaa auuu militiaaaaa,,,,zat fa maine sa plantezi un pomm ca moare natura
thadoog
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:40
"Eu incep sa ma indragostesc de M., si acest lucru ma sperie deoarece are o cu totul altfel experienta de viata, este "trecut prin toate" ca sa zic asa si nu stiu ce l-ar putea face sa inceapa o relatie adevarata si sincera cu mine...ma sperie gandul ca sunt doar o tipa cu care el poate sa isi petreaca putinul timp liber, o tipa la care vorbele lui frumoase chiar functioneaza si care ii cedeaza in brate fara a putea sau a vrea sa spuna NU... CE VREA DE LA MINE???!!"

Sfatul meu este sa te tii departe de el, are 35 de ani, n-a fost casatorit, in schimb a avut o relatie de 3 ani tot cu o pustoaica! Trebuie sa-ti fie clar ca el inca nu s-a maturizat si nici nu-si doreste, altfel n-ar alerga numai dupa fetitze. Dupa cum ai pus problema, tu esti mult mai matura decat el! Deci, ce vrea el de la tine? Raspunsul e simplu, doar distractie!
miss_darine
Postat pe 13 Noiembrie 2009 10:00
De la: thadoog, la data 2009-11-12 23:40:25
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 23:36:08
De la: thadoog, la data 2009-11-12 23:26:36hai da lasa ne iuliutooo,,,,dute si planteaza un pommm ca moare naturaaaaaaaaa


scrii texte off topic din plictiseala dusa la extrem?
daca vroiam sa se faca misto in legatura cu problema care o intampin formulam complet diferit intrebarile. nici nu stiu de ce m-am oprit sa iti raspund. in fine. Noapte Buna!
asa estee nu e o problema nationala ca te-ai penetrat in gauri cu ala care are ceva malai,,,ci este internationalaaaaaaa auuu militiaaaaa,,,,zat fa maine sa plantezi un pomm ca moare natura


Thadoog, chiar nu-i inteleg pe oamenii ca tine.
Din modul in catre si-a expus Iulia problema reiese ca e o persoana inteligenta, educata. Isi pune niste intrebari la care este constienta ca, din cauza varstei, nu le stie raspunsul si cere sfaturi unora care se presupune ca au experienta de viata.
To make it short: wha'is wrong with you?!
daniella_s
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:29
Draga mea, orice ii vei spune tu despre temerile tale... el va sti sa ti le intoarca in asa fel incat, macar o data sa mai treci prin patul lui. Si asta de fiecare data cand are el chef, pana va zice . "Pa, esti prea mica pentru ceva serios". Ca doar de-aia are 35 de ani... ca doar de-aia e trecut prin viata si stie cum si ce sa(-ti) faca.
Nu stiu de ce, citindu-te.. aveam impresia ca esti la locul potrivit si la timpul potrivit de fiecare data. Afacerile inseamna stres, batai de cap. Intr-un alt oras e si mai si. La varsta lui, singur (daca o fi cu adevarat singur!!) trebuie sa scoata bani din buzunar sa gaseasca femei de-o noapte. Si cum RO nu are prostitutia legalizata... doar n-o sa le ia din ziare!
O fetita dulce, tanara si mai presus de orice naiva si pe cale sa se indragosteasca era exact ce-i trebuia.
Va disparea fie cand isi va termina afacerile in zona, fie cand tu vei incepe sa pui conditii.

Nu stiu ce se intampla cu mama ta de accepta o asemenea relatie. Pe mine m-ar ingrozi daca fiica mea ar veni si mi-ar povesti asa ceva, oricat de muritoare de foame am fi. FFS, nu esti nici macar majora, ce naiba se intampla acolo?
rashela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:51
De la: daniella_s, la data 2009-11-13 17:29:24
De la: thadoog, la data 2009-11-12 23:40:25
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 23:36:08
De la: thadoog, la data 2009-11-12 23:26:36hai da lasa ne iuliutooo,,,,dute si planteaza un pommm ca moare naturaaaaaaaaa


scrii texte off topic din plictiseala dusa la extrem?
daca vroiam sa se faca misto in legatura cu problema care o intampin formulam complet diferit intrebarile. nici nu stiu de ce m-am oprit sa iti raspund. in fine. Noapte Buna!
asa estee nu e o problema nationala ca te-ai penetrat in gauri cu ala care are ceva malai,,,ci este internationalaaaaaaa auuu militiaaaaa,,,,zat fa maine sa plantezi un pomm ca moare natura


Thadoog, chiar nu-i inteleg pe oamenii ca tine.
Din modul in catre si-a expus Iulia problema reiese ca e o persoana inteligenta, educata. Isi pune niste intrebari la care este constienta ca, din cauza varstei, nu le stie raspunsul si cere sfaturi unora care se presupune ca au experienta de viata.
To make it short: wha'is wrong with you?!


Iarta-ma, dar departe de a o acuza pe ea.. de interes sau mai stiu eu ce mizerie, inteleg ca mama ei stie si accepta!! Deci sfaturi aici.. nu are cum sa le ceara de vreme ce are aprobarea propriului parinte. Nu o violeaza nimeni... dar tare-mi pare ca este impinsa frumusel de la spate... sa "cunoasca" viata in profunzime ca, deh.. Ro nu-i o tara cu covrigi in coada.
rashela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:55
De la: rashela, la data 2009-11-13 17:51:15Draga mea, orice ii vei spune tu despre temerile tale... el va sti sa ti le intoarca in asa fel incat, macar o data sa mai treci prin patul lui. Si asta de fiecare data cand are el chef, pana va zice . "Pa, esti prea mica pentru ceva serios". Ca doar de-aia are 35 de ani... ca doar de-aia e trecut prin viata si stie cum si ce sa(-ti) faca.
Nu stiu de ce, citindu-te.. aveam impresia ca esti la locul potrivit si la timpul potrivit de fiecare data. Afacerile inseamna stres, batai de cap. Intr-un alt oras e si mai si. La varsta lui, singur (daca o fi cu adevarat singur!!) trebuie sa scoata bani din buzunar sa gaseasca femei de-o noapte. Si cum RO nu are prostitutia legalizata... doar n-o sa le ia din ziare!
O fetita dulce, tanara si mai presus de orice naiva si pe cale sa se indragosteasca era exact ce-i trebuia.
Va disparea fie cand isi va termina afacerile in zona, fie cand tu vei incepe sa pui conditii.

Nu stiu ce se intampla cu mama ta de accepta o asemenea relatie. Pe mine m-ar ingrozi daca fiica mea ar veni si mi-ar povesti asa ceva, oricat de muritoare de foame am fi. FFS, nu esti nici macar majora, ce naiba se intampla acolo?


perfect spus , 100% de acord
Ginuta1980
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:06
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 22:06:02Buna! sper sa primesc niste raspunsuri care sa ma ajute sa imi lamuresc situatia actuala..
Acum 7 luni l-am cunoscut pe M. Un barbat romantic, inteligent, care a stiut cum sa isi organizeze viata si care este fermecator printr-un usor iz de mister bine gandit.
Suntem din orase diferite, el insa are foarte multe afaceri la mine in oras. Ne-am intalnit intr-o seara si el a insistat sa ne cunoastem mai bine, am iesit doar de 2 ori inainte ca el sa plece toata vara pe litoral la munca.
Dupa 2 luni ne-am intalnit dinou in orasul meu, din intamplare si atunci el mi-a propus destul de sigur pe el si vorbind foarte sincer sa accept invitatia lui si sa merg cateva zile la mare. Nebunia a fost ca am acceptat si dupa 2 saptamani ma astepta in aeroportul din Constanta plin de entuziasm. Am cunoscut in zilele acelea un barbat extrem de pasional si de fermecator, m-am simtit ca o printesa alaturi d el, eram prezentata ca iubita lui la oricine ne iesea in cale. M-am speriat putin de graba cu care au descurs lucrurile si mi-am racit atitudinea fata de el, atunci el s-a suparat si am ajuns inapoi in orasul meu fara a avea un gand ca ar mai putea fi ceva intre noi.
INSA el este acum in orasul meu de cateva saptamani, avand afaceri importante care ii necesita prezenta aici, ne-am intalnit si ne-am comportat ca cei mai indragostiti oameni, sau cel putin asa mi-a dat el de inteles din modul in care ma mangaie, ma saruta si face dragoste cu mine...
PROBLEMA este ca eu nici nu am inca 18 ani, dar o relatie intre noi 2 ar putea starni reactii nu tocmai placute, oricum sincer asta ma intereseaza cel mai putin, mama stie de el, prietenii apropiati de asemenea si nu ma judeca, imi doresc doar binele! Eu incep sa ma indragostesc de M., si acest lucru ma sperie deoarece are o cu totul altfel experienta de viata, este "trecut prin toate" ca sa zic asa si nu stiu ce l-ar putea face sa inceapa o relatie adevarata si sincera cu mine...ma sperie gandul ca sunt doar o tipa cu care el poate sa isi petreaca putinul timp liber, o tipa la care vorbele lui frumoase chiar functioneaza si care ii cedeaza in brate fara a putea sau a vrea sa spuna NU... CE VREA DE LA MINE???!!


Avand in vedere ca are dublul varstei tale, eu te-as sfatui sa o lasi balta. Nu neaparat din motivul asta DAR .. ce barbat normal umbla cu o pustoaica?
Kathara
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:39
De la: Kathara, la data 2009-11-14 13:39:44
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 22:06:02Buna! sper sa primesc niste raspunsuri care sa ma ajute sa imi lamuresc situatia actuala..
Acum 7 luni l-am cunoscut pe M. Un barbat romantic, inteligent, care a stiut cum sa isi organizeze viata si care este fermecator printr-un usor iz de mister bine gandit.
Suntem din orase diferite, el insa are foarte multe afaceri la mine in oras. Ne-am intalnit intr-o seara si el a insistat sa ne cunoastem mai bine, am iesit doar de 2 ori inainte ca el sa plece toata vara pe litoral la munca.
Dupa 2 luni ne-am intalnit dinou in orasul meu, din intamplare si atunci el mi-a propus destul de sigur pe el si vorbind foarte sincer sa accept invitatia lui si sa merg cateva zile la mare. Nebunia a fost ca am acceptat si dupa 2 saptamani ma astepta in aeroportul din Constanta plin de entuziasm. Am cunoscut in zilele acelea un barbat extrem de pasional si de fermecator, m-am simtit ca o printesa alaturi d el, eram prezentata ca iubita lui la oricine ne iesea in cale. M-am speriat putin de graba cu care au descurs lucrurile si mi-am racit atitudinea fata de el, atunci el s-a suparat si am ajuns inapoi in orasul meu fara a avea un gand ca ar mai putea fi ceva intre noi.
INSA el este acum in orasul meu de cateva saptamani, avand afaceri importante care ii necesita prezenta aici, ne-am intalnit si ne-am comportat ca cei mai indragostiti oameni, sau cel putin asa mi-a dat el de inteles din modul in care ma mangaie, ma saruta si face dragoste cu mine...
PROBLEMA este ca eu nici nu am inca 18 ani, dar o relatie intre noi 2 ar putea starni reactii nu tocmai placute, oricum sincer asta ma intereseaza cel mai putin, mama stie de el, prietenii apropiati de asemenea si nu ma judeca, imi doresc doar binele! Eu incep sa ma indragostesc de M., si acest lucru ma sperie deoarece are o cu totul altfel experienta de viata, este "trecut prin toate" ca sa zic asa si nu stiu ce l-ar putea face sa inceapa o relatie adevarata si sincera cu mine...ma sperie gandul ca sunt doar o tipa cu care el poate sa isi petreaca putinul timp liber, o tipa la care vorbele lui frumoase chiar functioneaza si care ii cedeaza in brate fara a putea sau a vrea sa spuna NU... CE VREA DE LA MINE???!!


Avand in vedere ca are dublul varstei tale, eu te-as sfatui sa o lasi balta. Nu neaparat din motivul asta DAR .. ce barbat normal umbla cu o pustoaica?


Poate un barbat indragostit?
Simti cumva ca pierzi teren in fata "pustoaicelor"? Nu ai de ce... daca esti FEMEIE, daca stii sa iubesti, barbatii or sa te placa si la 70 de ani...
Charles Chaplin avea 54 de ani cand s-a cunoscut cu Oona O'Neil(da, chiar fata dramatrugului!!!). S-au indragostit unul de altul, relatia lor a scandalizat pe multi( inclusiv pe ilustrul ei tata) si . pana la urma, s-au casatorit. Pe la 50 de ani , Oona marturisea: Au urmat apoi 30 si ceva de ani de fericire, pe langa cei 7 (SAPTE!) copii...
Si asta e doar un exemplu...
Eu nu inteleg de ce esti asa pornita... Simti cumva ca pierzi teren in fata "pustoaicelor"? Nu ai de ce... daca esti FEMEIE, daca stii sa iubesti, barbatii or sa te placa si or sa te iubeasca si la 70 de ani...
Eu iti doresc sa ai parte mereu de iubire si fericire din partea barbatilor...
stardancer
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:55
De la: Kathara, la data 2009-11-14 13:39:44

Avand in vedere ca are dublul varstei tale, eu te-as sfatui sa o lasi balta. Nu neaparat din motivul asta DAR .. ce barbat normal umbla cu o pustoaica?


unu' caruia ii plac pustoaicele!
geo_xx
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:16
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 22:45:37
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:37:00draga Iulia ......la virsta lui el trebuie sa isi faca o familie.......iar tu esti prea tinara,trebuie sa traiesti ca ai timp toata viata sa iti asumi responsabilitati! oricum nu va fi sincer cu tine(specific rasei) si poate va cunoaste pe cineva apropiat virstei lui si apoi vei trai o mare dezilluzie!


Ma deruteaza cand imi spune ca eu chiar am impresia ca m-a chemat la mare si a insistat atat de mult timp sa ne vedem doar ca sa se culce cu mine.. Mi-a zis k inainte cu un an a rupt o relatie care a durat 3 ani cu o tipa care la inceputul acelei relatii avea 18 ani. si ca lui nu i se pare nimic rau sau ciudat in faptul ca vrea sa fie cu mine.
Oare exista persoane care sa faca si sa spuna lucrurile astea si totusi sa minta, sa insemne un fel de distractie pentru ei?

De ce a rupt acea relatie? Descoase-l si tu... Poti sa cunosti un om foarte bine numai din felul in care iese din relatii, dupa cum le pune capat( mai ales, DE CE le pune capat!). E interesant de aflat daca el mai stie ceva de fata cu care a fost... ce a facut el dupa ruptura, cum s-a simtit, cum se gandeste acum la ea... Daca ii mai pasa un pic de ea, inseamna ca I-A PASAT SI CAND ERAU IMPREUNA! Daca iti va povesti astea, fii atenta la FELUL in care spune. Intuitia ta de femeie va reusi sa discearna ce e adevarat si ce nu in ceea ce spune.
Dupa felul in care vorbesti esti mai matura de 18 ani, o sa-ti fie usor. Si poate de aceea esti atrasa de barbatii mai maturi... Maturi... hm... vorba vine.... Abia pe la 35 de ani incepem si noi sa facem primii pasi... afara din copilarie... Femeile care spun ca e imatur nu sunt departe de adevar.
Tot din ceea ce spui, mi se pare ca tu pui problema MAI RESPONSABIL SI MAI PROFUND decat el. Sper sa mi se para mie... Spre binele nostru, al barbatilor :).
E cumva geaman?
Totusi, o relatie de la distanta nu prea are sanse de longevitate. Decat daca e iubire adevarata. Iubirea este dincolo de convenientele sociale... Ea vine drect de la Dumnezeu Tatal... Si El stie mai bine decat noi de ce se petrece asa ceva. Repet, daca este iubire...
Oricum, orice relatie este un prilej de a invata ceva. Viata ne trimite si astfel de invatatori pentru ca altfel NU SUNTEM DISPUSI SA INVATAM . Tu ai invatat ceva pana acum. Ramane de vazut daca acest "curs" va continua si cum il vei absolvi...
stardancer
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:19
De la: stardancer, la data 2009-11-14 13:55:39
De la: Kathara, la data 2009-11-14 13:39:44
De la: Iulia_L_, la data 2009-11-12 22:06:02Buna! sper sa primesc niste raspunsuri care sa ma ajute sa imi lamuresc situatia actuala..
Acum 7 luni l-am cunoscut pe M. Un barbat romantic, inteligent, care a stiut cum sa isi organizeze viata si care este fermecator printr-un usor iz de mister bine gandit.
Suntem din orase diferite, el insa are foarte multe afaceri la mine in oras. Ne-am intalnit intr-o seara si el a insistat sa ne cunoastem mai bine, am iesit doar de 2 ori inainte ca el sa plece toata vara pe litoral la munca.
Dupa 2 luni ne-am intalnit dinou in orasul meu, din intamplare si atunci el mi-a propus destul de sigur pe el si vorbind foarte sincer sa accept invitatia lui si sa merg cateva zile la mare. Nebunia a fost ca am acceptat si dupa 2 saptamani ma astepta in aeroportul din Constanta plin de entuziasm. Am cunoscut in zilele acelea un barbat extrem de pasional si de fermecator, m-am simtit ca o printesa alaturi d el, eram prezentata ca iubita lui la oricine ne iesea in cale. M-am speriat putin de graba cu care au descurs lucrurile si mi-am racit atitudinea fata de el, atunci el s-a suparat si am ajuns inapoi in orasul meu fara a avea un gand ca ar mai putea fi ceva intre noi.
INSA el este acum in orasul meu de cateva saptamani, avand afaceri importante care ii necesita prezenta aici, ne-am intalnit si ne-am comportat ca cei mai indragostiti oameni, sau cel putin asa mi-a dat el de inteles din modul in care ma mangaie, ma saruta si face dragoste cu mine...
PROBLEMA este ca eu nici nu am inca 18 ani, dar o relatie intre noi 2 ar putea starni reactii nu tocmai placute, oricum sincer asta ma intereseaza cel mai putin, mama stie de el, prietenii apropiati de asemenea si nu ma judeca, imi doresc doar binele! Eu incep sa ma indragostesc de M., si acest lucru ma sperie deoarece are o cu totul altfel experienta de viata, este "trecut prin toate" ca sa zic asa si nu stiu ce l-ar putea face sa inceapa o relatie adevarata si sincera cu mine...ma sperie gandul ca sunt doar o tipa cu care el poate sa isi petreaca putinul timp liber, o tipa la care vorbele lui frumoase chiar functioneaza si care ii cedeaza in brate fara a putea sau a vrea sa spuna NU... CE VREA DE LA MINE???!!


Avand in vedere ca are dublul varstei tale, eu te-as sfatui sa o lasi balta. Nu neaparat din motivul asta DAR .. ce barbat normal umbla cu o pustoaica?


Poate un barbat indragostit?
Simti cumva ca pierzi teren in fata "pustoaicelor"? Nu ai de ce... daca esti FEMEIE, daca stii sa iubesti, barbatii or sa te placa si la 70 de ani...
Charles Chaplin avea 54 de ani cand s-a cunoscut cu Oona O'Neil(da, chiar fata dramatrugului!!!). S-au indragostit unul de altul, relatia lor a scandalizat pe multi( inclusiv pe ilustrul ei tata) si . pana la urma, s-au casatorit. Pe la 50 de ani , Oona marturisea: Au urmat apoi 30 si ceva de ani de fericire, pe langa cei 7 (SAPTE!) copii...
Si asta e doar un exemplu...
Eu nu inteleg de ce esti asa pornita... Simti cumva ca pierzi teren in fata "pustoaicelor"? Nu ai de ce... daca esti FEMEIE, daca stii sa iubesti, barbatii or sa te placa si or sa te iubeasca si la 70 de ani...
Eu iti doresc sa ai parte mereu de iubire si fericire din partea barbatilor...


Ete .. nu, nu simt sa pierd teren in fata nimanui, mai ales a unei pustoaice, ce pot oferi eu nu tine de varsta.

Si da, stiu de Chaplin si de Oona si tot mi se pare dezgustator. De altfel, Chaplin a fost un pedofil ( pe la 30 s-a insurat cu cineva de vreo 15 ani). Si nu stiu cum se simtea Oona cand trebuia, la 30 de ani sa-si plimbe cu caruciorul sotiorul de 80 de ani. Ce a fost in inima ei, nimeni nu stie ..
Kathara
Postat pe 14 Noiembrie 2009 16:02

De ce a rupt acea relatie? Descoase-l si tu... Poti sa cunosti un om foarte bine numai din felul in care iese din relatii, dupa cum le pune capat( mai ales, DE CE le pune capat!). E interesant de aflat daca el mai stie ceva de fata cu care a fost... ce a facut el dupa ruptura, cum s-a simtit, cum se gandeste acum la ea... Daca ii mai pasa un pic de ea, inseamna ca I-A PASAT SI CAND ERAU IMPREUNA! Daca iti va povesti astea, fii atenta la FELUL in care spune. Intuitia ta de femeie va reusi sa discearna ce e adevarat si ce nu in ceea ce spune.
Dupa felul in care vorbesti esti mai matura de 18 ani, o sa-ti fie usor. Si poate de aceea esti atrasa de barbatii mai maturi... Maturi... hm... vorba vine.... Abia pe la 35 de ani incepem si noi sa facem primii pasi... afara din copilarie... Femeile care spun ca e imatur nu sunt departe de adevar.
Tot din ceea ce spui, mi se pare ca tu pui problema MAI RESPONSABIL SI MAI PROFUND decat el. Sper sa mi se para mie... Spre binele nostru, al barbatilor :).
E cumva geaman?
Totusi, o relatie de la distanta nu prea are sanse de longevitate. Decat daca e iubire adevarata. Iubirea este dincolo de convenientele sociale... Ea vine drect de la Dumnezeu Tatal... Si El stie mai bine decat noi de ce se petrece asa ceva. Repet, daca este iubire...
Oricum, orice relatie este un prilej de a invata ceva. Viata ne trimite si astfel de invatatori pentru ca altfel NU SUNTEM DISPUSI SA INVATAM . Tu ai invatat ceva pana acum. Ramane de vazut daca acest "curs" va continua si cum il vei absolvi...[/quote]

Tot ce mi-a spus despre relatia aceea care a avut-o a fost ca s-au inteles foarte bine(doar deaia a si durat atat) si ca au reusit sa isi rezolve problemele legate de diferentele de gandire, aspectul fizic(el oricum arata in in jur de 27-28ani) si alte aspecte care le-au iesit in cale.
Stii ce e ciudat, faptul ca in momentele care le petrecem impreuna se comporta ca un barbat romantic, afectiv si atent, avem foarte multe subiecte de discutie, lucruri care gasim ca ne plac amandurora si multe puncte de vedere comune, DAR in clipele cand nu suntem face2face mi se pare rece, dezinteresat(imi raspunde la sms-uri chiar si dupa 3ore), nu mai simt deloc afectivitatea care si-o arata atunci cand ne intalnim.
Nu stiu ce sa cred! Avem sau nu o relatie? Nu stiu de ce inclin sa cred ca nu pot fii doar o distractie, doar inca una pe lista lui, doar sex...totusi nu simt nici ca as fii femeia cu care el poate afirma ca este iubita lui!
"Am visat ca ne certam foarte urat:(.. Ce faci? Ai reusit sa dormi vreun pic azi noapte?"
-asta a fost mesajul care l-am trimis eu azi dimineata, iar raspunsul a sunat asa:
"Da"
asta dupa ce aseara ne-am inteles minunat si am simtit ca avem un moment special.
Sunt bulversata!!!
Iulia_L_
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:49
Tot ce mi-a spus despre relatia aceea care a avut-o a fost ca s-au inteles foarte bine(doar deaia a si durat atat) si ca au reusit sa isi rezolve problemele legate de diferentele de gandire, aspectul fizic(el oricum arata in in jur de 27-28ani) si alte aspecte care le-au iesit in cale.
Stii ce e ciudat, faptul ca in momentele care le petrecem impreuna se comporta ca un barbat romantic, afectiv si atent, avem foarte multe subiecte de discutie, lucruri care gasim ca ne plac amandurora si multe puncte de vedere comune, DAR in clipele cand nu suntem face2face mi se pare rece, dezinteresat(imi raspunde la sms-uri chiar si dupa 3ore), nu mai simt deloc afectivitatea care si-o arata atunci cand ne intalnim.
Nu stiu ce sa cred! Avem sau nu o relatie? Nu stiu de ce inclin sa cred ca nu pot fii doar o distractie, doar inca una pe lista lui, doar sex...totusi nu simt nici ca as fii femeia cu care el poate afirma ca este iubita lui!
"Am visat ca ne certam foarte urat:(.. Ce faci? Ai reusit sa dormi vreun pic azi noapte?"
-asta a fost mesajul care l-am trimis eu azi dimineata, iar raspunsul a sunat asa:
"Da"
asta dupa ce aseara ne-am inteles minunat si am simtit ca avem un moment special.
Sunt bulversata!!!


IMI CER SCUZE PT MESAJUL POSTAT MAI SUS
Iulia_L_
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:51
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:16:53probabil are virsta mamei tale nu? ...pai ce sa vrea draguta mamii decit un pic de carnita tinara ca la 35 de ani incepe sa fie mai greut cu ciucurelul!


France....sa fie oare doar rautate?

Sa nu se mai fi vazut pana acum oare dragoste cu nabadai?

Este adevarat, din punctul meu de vedere, eu nu m-as incurca cu o pustoaica de 17 ani, dar inima nu are frontiere. Din cate vad eu, Iulia este destul de matura incat sa-si puna singura anumite intrebari. Nu am vazut pana acum decat raspunsuri asa zise " de bine " . ce are daca diferenta este asa mare? Probabil ca din cauza fragezimii ei ganditi asa. Ptr ca daca ea ar fi avut 30 ani, si el 47, nu ati mai fi gandit asa. In fine, ea singura va hotara pana la urma ce este de facut.

Numai bine !!!
_fantoma_
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:00
De la: Ginuta1980, la data 2009-11-13 23:06:31
De la: rashela, la data 2009-11-13 17:51:15Draga mea, orice ii vei spune tu despre temerile tale... el va sti sa ti le intoarca in asa fel incat, macar o data sa mai treci prin patul lui. Si asta de fiecare data cand are el chef, pana va zice . "Pa, esti prea mica pentru ceva serios". Ca doar de-aia are 35 de ani... ca doar de-aia e trecut prin viata si stie cum si ce sa(-ti) faca.
Nu stiu de ce, citindu-te.. aveam impresia ca esti la locul potrivit si la timpul potrivit de fiecare data. Afacerile inseamna stres, batai de cap. Intr-un alt oras e si mai si. La varsta lui, singur (daca o fi cu adevarat singur!!) trebuie sa scoata bani din buzunar sa gaseasca femei de-o noapte. Si cum RO nu are prostitutia legalizata... doar n-o sa le ia din ziare!
O fetita dulce, tanara si mai presus de orice naiva si pe cale sa se indragosteasca era exact ce-i trebuia.
Va disparea fie cand isi va termina afacerile in zona, fie cand tu vei incepe sa pui conditii.

Nu stiu ce se intampla cu mama ta de accepta o asemenea relatie. Pe mine m-ar ingrozi daca fiica mea ar veni si mi-ar povesti asa ceva, oricat de muritoare de foame am fi. FFS, nu esti nici macar majora, ce naiba se intampla acolo?


perfect spus , 100% de acord


Mama stie ce fel de persoana sunt si in plus am specificat mai sus ca nu stie totul despre relatia asta, nu stie cat de departe am mers cu el. Totusi insa stie ca mi-ar placea o relatie cu M. si ca as face acest pas in urma sentimentelor care incep sa le simt pentru el. Tin sa te anunt ca muritoare de foame nu suntem, ne permitem cam orice vrem, deci nici o secunda nu m-am gandit la aspectul financiar in relatia asta, pentru ca nu am nevoie de cineva care sa ma intretina sau care sa imi plateasca o vacanta, se descurca ai mei foarte bine cu aceste cheltuieli, niciodata nu m-am plans!
Iulia_L_
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce s-a intamplat 24 De la: ionelaela 17 Octombrie 2009 23:30
Divorteaza vreodata un barbat pt amanta? 137 De la: GURI_1981 12 Iunie 2014 15:51
Caut gajic 226 De la: Barbie30_ 19 Ianuarie 2011 10:18
Femeia Leu+ Barbat Berbec 5 De la: Saby205 27 Noiembrie 2008 16:17
Vreau o parere 10 De la: silviu_m74 29 Ianuarie 2009 16:17