Setari Cookie-uri

Bogdan are nevoie de noi

Buna. Cu toate ca am citit tot timpul discutiile de pe forumul kudika nu am avut niciodata curaj sa scriu. Nu am cerut niciodata ajutorul nimanui dar acum nu o fac pentru mine. O fac pentru Bogdan...un baiat de doar 28 de ani care se lupt sa traiasca, lupta impotriva unei boli care il macina incet incet.
"Ca orice tanar de varsta mea, pana acum cateva luni nu ma gandisem niciodata la moarte. Cel putin, nu la a mea. Ma numesc Bogdan Curelea, am doar 28 de ani si simt ca mai am atat de multe de facut pe acest pamant.Iubesc viata, iubesc oamenii, imi iubesc familia si prietenii. Ma simt pierdut printre diagnostice fatale si mi-e teama de ziua fatidica, acea zi in care voi fi pe masa de operatie, neavand certitudinea ca o sa ma mai trezesc vreodata. Ca voi mai putea privi rasaritul si apusul, ca voi mai fi imbratisat de parinti, ca voi mai putea simti sarutarea mamei sau voi mai privi ochii femeii pe care o iubesc. Si toate astea din cauza unui diagnostic: cavernom fronto parietal, care multora dintre voi nu va spune nimic, dar pentru mine reprezinta sabia deasupra capului." Asa incepe povestea lui Bogdan o poveste trista dar care poate avea un final frumos cu ajutorul nostru.
Fac apel la oamenii cu suflet oameni care pot sa il ajute pe Bogdan.Atasez un link cu blogul lui Bogdan pentru a afla povestea in intregime. http://bogdancurelea.wordpress.com/
Va multumesc!

roxana_elenna09
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa imi gasesc parintii...........of ma chinui 1 De la: kudika377291 18 Martie 2011 17:50
manga, intrebari si raspunsuri... 12 De la: franziska_eu 15 Ianuarie 2012 02:26
kudikuplu 3 De la: snickers 9 Februarie 2008 19:01
Visele... 9 De la: kudika001700 9 Martie 2009 12:51
NUMAI VIATA NE APARTINE 28 De la: mia_mia 23 Mai 2008 10:52