Setari Cookie-uri

ce fond de ten bun stiti ?

si sa nu uit: pentru urme poti face microdezabraziune, e un peeling mai puternic, dar facut la 3 saptamani si sub supraveghere e bun. Laser sa nu faci desi mai sunt inca medici care recomanda, deoarece poate pata tenul.
ra_kudika
Postat pe 15 Februarie 2010 17:45
Multumesc mult pentru sfaturi.Am vazut produsele alea,sper sa strang bani ca deocamdata de unde .Nu inteleg de ce ai luat roaccutane,toata lumea se plange de probleme pe care le dezvolti din cauza lui ..inca o data multumesc,m-au ajutat sfaturile voastre
Misery
Postat pe 16 Februarie 2010 11:55
@Misery, eu inca nu mi-am luat dermato-cosmetic, dar am colege care folosesc Vichy si Avene, si sunt foarte multumite. Va trebui pe viitor sa te interesezi de mai multe detalii, sa le studiezi "la fata locului"
Eu folosesc acum (de fapt, in ultimi ani) tot un Maybelline - Wonder Finish care e cam pe terminate si...cica nici nu se mai fabrica , nu stiu de ce , e bun, ti l-as fi recomandat, dar asa...

Si eu ma gandeam la Dream Satin, acum, sa vedem...
Tu cum te impaci cu el, cum ti se pare, acopera bine?
ice_flower
Postat pe 16 Februarie 2010 15:29
Produsele de la M.A.C. surclaseaza cam tot ce e pe piata, inclusiv (sau mai ales) in privinta fondului de ten. Parerea mea...
daniella_s
Postat pe 16 Februarie 2010 16:11
iCe flower mi-as fi luat vichy dak eram sigura ca dispun de bani dar...de unde oricum tot il incerc(am avut o monstra,mai inchisa dar era fabulos ).Am avut wonder finish dar am gresit nuanta si zici ca aveam faina pe fata,intr-adevar era destul de bun chiar si asa.
Pai mai,satinul asta are putere de acoperire medie(si crede-ma k eu am pete de la cosuri ff vizibile si le acopera f bine) deci sunt destul de multumita,desi eram cam sceptica la prima aplicare.In plus mi-a zis o colega ca arata bine pe fata si nu m-ar minti
..oricum vorba ta fugi si incearca-l plus ca in baneasa,carrefour iti dau un ruj cadou care intre noi fie vorba nu-i deloc de lepadat
PS:il am pe fata de 8 ore si sa stii ca arata surprinzator de bine.E primul care tine atat si nu se strange.Imi place
Misery
Postat pe 16 Februarie 2010 20:18
Eu sunt incantata de Avene, costa putin mai mult, in jur de 70 ron, dar merita.
kudika073773
Postat pe 16 Februarie 2010 20:43
Eu aveam fondul de ten de la Artistry, incredibil de bun dar plin de chimicale. Am aflat de abia cand am cautat ingredientele. Chimcalele acelea au efecte secundare in timp si blocheaza si porii. Uita-ti-va la ingrediente si spuneti-mi daca e vreunul fara chimicale. Se gasesc mai greu, dar exista si fonduri de ten naturale.
ra_kudika
Postat pe 16 Februarie 2010 21:18
Mai oricum aproape toate sunt pline de chimicale si cel mai indicat ar fi fara dar in unele cazuri pur si simplu nu se poate ptr ca mama natura vai capul ei.Oricum suna bine fond de ten natural si in viitorul apropiat ma voi orienta catre ele.Deocamdata nu-mi permit .Ma multumesc cu maybelline-ul meu si DA stiu are chinical;e dar n-am ce sa fac
Misery
Postat pe 16 Februarie 2010 22:09
De la: Misery, la data 2010-02-16 22:09:18Mai oricum aproape toate sunt pline de chimicale si cel mai indicat ar fi fara dar in unele cazuri pur si simplu nu se poate ptr ca mama natura vai capul ei.Oricum suna bine fond de ten natural si in viitorul apropiat ma voi orienta catre ele.Deocamdata nu-mi permit .Ma multumesc cu maybelline-ul meu si DA stiu are chinical;e dar n-am ce sa fac

sa stii ca estita perle pt bronzat, in opinia mea sunt mai bune decat fondurile de ten, ascund mult mai bine defectele fetei si ajuta si la fixarea machiajului, cat despre faptul ca ele contin chimicale de acum trebuie sa ne adaptam organismul la ele pt ca natural nu prea mai exista nimic
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 08:08
citeste despre curentul bio si organismele de certificare, e prima orientare spre natural. e totusi un curent nou, mai dureaza pana se va dezvolta cum trebuie. iar noi putem schimba treptat treptat cate ceva ca sa ajungem spre un stil de viata cat mai natural. 100% nu e posibil inca, cel putin la noi, pentru ca nu se gasesc multe deocamdata, desi afara exista. cauta blogul sideris, gasesti acolo mai multe si adunate.
ra_kudika
Postat pe 17 Februarie 2010 17:00
fb e CLINIQUE pt tenuri sensibile,costa un pic dar merita.nu folosi produse de proasta calitate pt ca iti faci mai rau
kudika076401
Postat pe 18 Februarie 2010 16:03
Yumalai doar ce mi=am comandat niste perlute ..sper sa arate bine.Oricat mi-as dori nu ma tine buzunarul ptr Clinique desi am auzit numai lucruri bune.Stai linistita ca nu ma dau cu ruby rose pe fata mi-ar fi fatal.Oricum incep sa ma obisnuiesc cu maybelline-ul meu ;x
Misery
Postat pe 18 Februarie 2010 19:33
eu am de la bourjois ( 10 hour sleep effect ) si e de departe cel mai bun pe care l-am avut pana acum .. intentionez sa nu-l schimb ( poate doar daca nu se mai produc :D ) .. si de la nivea o lotiune hidratanta ( moisturiser ) perfecta si ca crema,dar si ca fond de ten ..

le recomand.. :*
maria_radugrl
Postat pe 18 Februarie 2010 20:22
Raspund la orice intrebare. Despre makeup, carti, calatorii si nu numai :D

http://baditaiulia.wordpress.com/
jules09
Postat pe 22 Februarie 2010 23:22
Eu folosesc unul compact de la Boots - 7. Preferatul meu dupa ce am trecut prin multe :D
mmh
Postat pe 25 Februarie 2010 17:56
Doresti sa te simti adorata, rasfatata, ingrijita, atat pe plan personal cat si financiar? Noi avem solutia…produse cosmetice de îngrijire, machiaj ºi parfumerie din þãri precum Franþa, Italia ºi Polonia, de asemenea, bucura-te de bijuterii asa cum ti-ai dorit din totdeauna: ...CALITATE LA PRET FOARTE MIC !!! E adevarat!!! Convinge-te, scrie pe email the24sweet@yahoo.com daca te intereseaza.
Monique_2009
Postat pe 8 Martie 2010 12:43
Eu folosesc Vichy si sunt foarte multumita! Dar pentru acnee iti trebuie in primul rand un tratament, nu un fond de ten...
corinapitesti
Postat pe 14 Martie 2010 17:47
De la: mitura, la data 2009-11-13 21:10:03
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 17:06:41eu am cosuri pe fata :(o sa scap de ele curand urmez un tratament .si fara fond de ten nu ies din casa ...st prea obsedata de cosuri si din cauza asta folosesc mereu ..insa nu prea m gasit un fond de ten potrivit ba e prea inchis ba deschis .si unele incarca tenul prea mult .vreau un fosd de ten sa ascopere bn si sa nu incarce prea mult . de ceva timp folosesc fond de ten de la seventeen e bun dar se poate si mai bine . ast raspunsurile voastre .pup



..eu folosesc de ceva timp de la maybelline si imi place

Subscriu...Maybelline superstay sau L'Oreal
Nuovamente_Robertina
Postat pe 14 Martie 2010 18:07
DIorskin e cel mai bun incercat de mine pana acum...iar la un pret mai mic mi-au placut si Superstay silky de la Maybelline si Accord parfait de la L oreal....
Nycolle_max
Postat pe 17 Martie 2010 16:17
pt cosuri e foarte bun zinerit , iar fond de ten cel mai bun de la Vichy norma teint .. chiar foarte bun
cherrydreamm
Postat pe 24 Martie 2010 22:00
Recomand Toleriane de la "La Roche-Posay" dar in primul rand trebuie sa scapi de acnee si pt asta iti recomand Retin-A care este fff buna.
Multa bafta!
krisutza
Postat pe 24 Martie 2010 22:50
Chiar asa fetelor, are cineva idei de fond de ten mai light, mai de vara ? Am L'Oreal Accord Parfait, acopera extraordinar de bine, dar parca as vrea unul care sa fie mai usor de purtat vara...am auzit chestii bune despre Bourjois Happy Mix, dar nu am avut inca ocazia sa-l testez, asa ca . Deci, daca are cineva idei, sugestii...astept.
anissya
Postat pe 2 Aprilie 2010 13:22
Voi cand le catalogati ca "cel mai bun" cititi si lista de ingrediente? Sunteti constiente ca toate chimicalele alea infunda porii, nu? Ca va imbatranesc? Sau conteaza doar sa porti masca perfecta? Si pentru ce? Oricum iubitul o sa va vada si dimineata si seara si fara. Natural nu mai e la moda? Chiar trebuie sa fim toti falsi? Orice problema ai cu tenul se poate trata cu ingrediente naturale, iar urmele se duc in timp cu microdezabraziune. Vreti protectie solara? Untul de shea pur e super pentru asta, il aplicati dimineata ca si crema hidratanta.
ra_kudika
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:59
De la: kudika076401, la data 2010-02-18 16:03:02fb e CLINIQUE pt tenuri sensibile,costa un pic dar merita.nu folosi produse de proasta calitate pt ca iti faci mai rau


Da, da banii pe firma, ei folosesc chimicale mai de calitate
Hai sa fim seriosi, nu e nicio diferenta intre chimicalele clinique si restul, tot chimicale sunt, tot vei imbatrani, tot blocheaza porii. Dar na, daca vrei sa platesti firma si sa te amagesti ca merita....
ra_kudika
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:04
Eu te-as sfatui sa nu te mai dai cu fond de ten daca ai cosuri. Din proprie experienta iti spun...
Oricum...Dream Matte Mousse de la Maybelline :)
IoanaIbra
Postat pe 3 Aprilie 2010 14:55
A incecat cineva crema de zi natural beauty de la NIVEA ? As vrea sa aflu niste pareri , ptr ca sunt tentata sa incerc si eu , dar fiindca e un produs nou , nimeni nu prea stie ce sa spuna din proprie experienta
andreea3006
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:34
De la: andreea3006, la data 2010-04-19 19:34:10A incecat cineva crema de zi natural beauty de la NIVEA ? As vrea sa aflu niste pareri , ptr ca sunt tentata sa incerc si eu , dar fiindca e un produs nou , nimeni nu prea stie ce sa spuna din proprie experienta



am o prietena care si-a luat .. arata natural, nu se vede pe ten..pare buna
maria_radugrl
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:53
Fetelor,

Daca va pasioneaza make-up-ul, daca vreti sa invatati cum sa realizati machiaje pentru orice ocazie fara a plati taxe de sute de euro pe cursuri de specialitate, sau daca aveti nevoie de vreun sfat in ceea ce priveste make-up-ul potrivit voua, va astept pe http://ancabuzeamakeup.blogspot.com

O zi frumoasa!!
anca_buzea
Postat pe 25 Mai 2010 21:24
nu stiu daca exista un fond de ten sau vreo crema fara chimicale:)):-j...oricat am cauta noi
kudika328859
Postat pe 6 Noiembrie 2010 17:05
De la: daniella_s, la data 2010-02-16 16:11:54Produsele de la M.A.C. surclaseaza cam tot ce e pe piata, inclusiv (sau mai ales) in privinta fondului de ten. Parerea mea...


Dar si costa, nu gluma. Varianta mai economica dar foarte buna din mai toate punctele de vedere: REVLON COLORSTAY CU SOFTFLEX!
cristalnou
Postat pe 30 Ianuarie 2011 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
http://www.charm.ro/make-up/ruj-gloss-de-buze/ruj-de-buze/christian-dior-dior-addict-ultra-shine.html 2 De la: kudika045757 24 Septembrie 2009 11:08
Machiaj de vis? 2 De la: BlondaX 11 Martie 2010 21:40
BUNA...TUTUROR.... 5 De la: FLORY_DULCIK 27 Noiembrie 2009 19:25
Ce fel de rimmel...sa folosesc? 94 De la: cristalnou 30 Ianuarie 2011 23:24
buna 37 De la: produse_fraulein38 4 Februarie 2012 03:40