Setari Cookie-uri

cum sa-l fac sa slabeasca???????

uitati fetelor am si eu o problema...sunt cu un baiat de 6 ani!!!!cand ne-am cunoscut era un baiat cu un corp fenomenal...de invidiat...adevarul e ca facuse si mult sport...cu trecerea anilor,in ultimii 3 ani a inceput sa se ingrase...sport nu a mai facut...are 1.85(cam asa)si 104 kg!!!!!!!!adevarul e ca e cam pofticios de fel si kiar a fc eforturi cat de cat sa nu mai manance seara..si faara dulciuri in exces ,asta pt ca nu il las!nu prea are timp de sala sau de alergari...si cand are putin timp liber prefera sa se odihneasac...sa se plimbe...sa stea la pc...nu stiu daca e bine ca il jignesc in fiecare zi...grasule...of ce gras te-ai facut...inainte ma innebuneai cand te vedeam dezbracat,etc...ft multe jigniri mult mai apasatoare...mi-e mila de el cand ii zic asa..ca ne iubim mult ...dar.........VREAU SA IL FACINTR -UL FEL SA SE AMBITIONEZE JMAI MULT SA SLABEASCA!!!!!!!!!mai mult ma consum eu cred,ca vreau sa fie barbatul ala cu un corp superb cum era inainte...FARA SUNCULITZEEEEEEEEEEEE. :sml-mad0007POATE IMI DATI IDEI CUM SA FAC ..CE SA-I DAU...CA DE REGIM STRIKT NU PREA ARE CUM SA IL RESPECTE...POFTICIOS DIN FIRE mai pacatuieste cu niste aripioare de la kfc...un cozonacel...niste covrigei....offfffff

Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:11
d ce topicul mau apare cu poza celei din topicul anterior???
ema21
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:23
eu sunt cea cu problema cu slabitul iubitului:P
ema21
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:24
daca el nu vrea...n-ai decat sa-l accepti asa cum e!
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:39
De la: ema21, la data 2009-11-22 10:24:03eu sunt cea cu problema cu slabitul iubitului:P



pune-l la munca!
sex, alergat, sex , carat galeti cu apa, sex ,
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:43
pai si el vrea sa sleabesca normal...dar nu se poate asa repde...as vrea sa il ambitionez mai mult...sa-si faca timp pt sport...am auzit ca pastilele alea de slabit nu sunt chiar ok...ca fac rau la ficat...nu mai stiu pe unde am citit asta
ema21
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:48
Lasa pastilele, ca daca-ar fi fost bune de ceva le-ar fi folosit manechinele. Da' ele tot la metoda clasica apeleaza. Adica sfantul

Fa de trei ori mai mult sex si scoate-i zaharul din alimentatie.

Faza cu "grasule" n-o sa mearga in vecii-vecilor, amin!

Dor_a
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:54
mda....dar totusi ma gandeam ca daca nu i-as fi zis nimik poate ca prea putin s-ar fii sinkisit safac ceva pt a slabi.si am inceput cu multe jigniri poate se simteeeeeeeeee.nu stiu ce sa mai fac!!!!!
ema21
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:57
De la: ema21, la data 2009-11-23 10:57:22mda....dar totusi ma gandeam ca daca nu i-as fi zis nimik poate ca prea putin s-ar fii sinkisit safac ceva pt a slabi.si am inceput cu multe jigniri poate se simteeeeeeeeee.nu stiu ce sa mai fac!!!!!
draga si eu eram corpolenta cind ma cunoscut sotul meu iar acum sint putin durdulica .............in schimb nu i-as permite glume proaste iar jigniri nici atit.pina la urma tu iubesti animalul sau omul in sine? daca tu maine dintr-un motiv oarecare te ingrasi ar fi frumos sa te faca in toate felurile? eu zic sa il iei de mina sa isi faca analizele iar apoi fuguta la nutritionist care o sa il ajute cu un regim in functie de organismul sau.si nu uita ca motivele greutatii nu vin mereu de la mincare ci pot fi din cauza tiroidei etc.oricum poti fi oricind in locul lui si eu cred ca o persoana care se lamenteaza din pricina greutatii partenerului nici atit nu ar sta cu el daca i s-ar intimpla lucruri crunte (gen paralizii etc).
FRANNNCE
Postat pe 23 Noiembrie 2009 12:52
ai fost cam dura cu mine....niciodata nu l-as lasa la grreu...e vb aici de puti bun simt din patea lui.mie daca mi-ar spune asa iubitul meu ,kiar m-as ambitiona si as face ceva...problema e ca vrea...dar numai gura e de el..........:(((
ema21
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:51
De la: ema21, la data 2009-11-24 13:51:23 ai fost cam dura cu mine....niciodata nu l-as lasa la grreu...e vb aici de puti bun simt din patea lui.mie daca mi-ar spune asa iubitul meu ,kiar m-as ambitiona si as face ceva...problema e ca vrea...dar numai gura e de el..........:(((
pai da ..................eu ma pun in locul lui...........ce crezi ca eu nu vreau sa slabesc? dar nu ma tine mult (pina la primul platou cu scoici etc) deci il inteleg saracu. nu mai boscorodi omul ca o sa se sature si o sa caute pe alta care il accepta asa cum este.
FRANNNCE
Postat pe 25 Noiembrie 2009 10:56
OFFFFFFFF....sper sa imi demonstreze odata si odata ca parerea si dorinta mea conteaza pt el!DACA VREI POTI!EU ASTA SUNT !cand imi propun ceva fac..nu doar vb...si da...daca nu conteaza parerea mea pt el si kiar nu are vointa sa vedem cand se satura si sa plece la alta...asta e!il iubesc mult..dar un pik de ambitie trebuie sa aiba!de obicei scopionii sunt ambitiosi...asa cum e el....eu fac tot ce pot sa il ambitionez si sa il sustin...dar mai depinde si de el...in fond nu e vreun grasan enorm...dar are doar 23 de ani si daca de acum nu se mentine ca inainte..la 40 ce naiba mai face?eu nu sunt rea delok...si in pimul rand e si sanatos sa ai o alimentatie echilibrata...fructe,legume....
ema21
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:46
si bineinteles...mai MULT SPORT !!!!vreau sfaturi..ca daca imi ziceti lasa l asa cum e kiar nu ma ajutati cu nimik!!! mai mult ma consum eu pt asta!!1:((
ema21
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:53
De la: ema21, la data 2009-11-23 10:57:22mda....dar totusi ma gandeam ca daca nu i-as fi zis nimik poate ca prea putin s-ar fii sinkisit safac ceva pt a slabi.si am inceput cu multe jigniri poate se simteeeeeeeeee.nu stiu ce sa mai fac!!!!!


Daca-ti zicea el tie" graso" toata ziua la niste kilograme in plus vedeai tu cum te simteai si daca te mai motiva in vreun fel sa slabesti ..

kudika052198
Postat pe 4 Decembrie 2009 03:21
Probabil ca tu esti multumita de cum arati. Totusi, ce-ar fi sa incerci asta: iesi tu la un jogging, inscrie-te la o sala, fa un program saptamanal de mers pe jos sau cu bicicleta, nu stiu.. ceva unde sa-l tragi dupa tine. De regula, orice kg in plus ne face sa trandavim mai mult... devenim lenesi, avem senzatia ca e greu sa mai fac aia, ailalta, obosim mai repede.... Ia-l dupa tine pana incepe sa-i placa. Si, desigur, gateste mai sanatos...
rashela
Postat pe 4 Decembrie 2009 03:31
De obicei asa se intampla la fostii sportivii de performanta, nu e un secret.. daca nu mai fac sport , mananca la fel cum s-au obisnuit si se ingrasa ..
Oricum daca ai stat cu el doar pentru aspectul fizic , ai luat teapa .. e ca si cand barbatii stau cu o fata pana incep sa i se lase sanii .

Solutia ?
va cumparati abonament la sala de gimnastica si mergeti amandoi, asta ar fi parerea mea. acolo il motivezi sa pedaleze mai tare ..dar nu cu grasule si alte apelative .. face voi doi concurs .. de exemplu ..
te ajuta si pe tine sa fii in forma si sunteti impreuna .. aa, si trebuei sa ai rabdare, si sa tina si un fel de mic regim ,eventual mers la sauna , am auzit ca se slabeste un kilogram pe seditna de sauna doar prin transpiratie ..aminteste-ti ca slabitul nu e o chestiune de o zi
multa bafta :) !
kudika052198
Postat pe 4 Decembrie 2009 03:32
Daca as fii garasa si mi-ar zice iubitul asa ceva si m-as vedea si eu...bineinteles ca nu as sta ca o vaca fara simt!!!!AM VOINTA SI LA VARSTA NOASTRA TREBUIE SA NE MENTINEM CAT DE CAT...nu e vb ca vai...stai numai pt aspect fizic....ca la o varsta inanitat nu ai cum sa mai ai un aspect traznet!dar inka nu am ajuns la batranete!suntem tineri si e placut sa te vezi ani buni in oglinda si la 30 de ani sa zici : wow!arat ca la 20 de ani!nu????vad ca a inceput sa faca mai mult sport si incearca sa nu mai pofteasca asa mult la mancarurile interzise! dar........RABDAREEEE......CATA???dar poate reusim!
ema21
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:22
sti ce in loc sa ii tot zici grasule,c nu te mai pot suporta,k vreau s fii k inainte,mai bn lai incuraja
si ai face u cu el ex in casa sau iesiti seara o jumatate de ora si alergati inpreuna. scoatei dilciurile de tot si nui mai da seara dupa 7 sa mai manance nimik decat apa
atentie dupa ce veniti de la alergat sa nu manance nimik ca pune de 2 ori la lok
si u nu mai fi asa rece cu el ci fi u cea care il incurajeaza,ca u nu faci decat sa inrautatesti situatia jignindul
asta nu este o metoda
pisoimikpitik
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:36
pai e simplu...fa l sa nu se mai suporte el ...su butik ...sunculite...colacei...etc:
de exemplu:
-foloseste farfurii mai mici....e o chestie psihologica...cu cat e mai mica farfuria cu atat te saturi mai repede
-scoate poze si pune cu el prin casa de pe vremea cand era mai slab .. o sa si aduca aminte ce bine era
-daca tot ii place sa stea la pc...rupe scaunul...dar nu de tot doar asa...."putin"
-cipeste l mereu de burta...mai in gluma, mai in serios...doar cand sunteti voi sau chiar si in public...cu prietenii...dar sa nu exagerezi
-slabeste si u cu el...mancati la regim amandoi...asa singur iti dai seama k nu are niciun chef..dar daca te vede si pe u ...parca are alta tragere de inima




altceva... ...nush....
mirelootza
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bancuri cu bula 81 De la: kudika097603 11 Martie 2010 11:10
eu sunt de vina ? 3 De la: kudika330644 3 Martie 2012 07:49
Posesivitate...obsesie sau pur si simplu iubire? 8 De la: kudika_32984 30 Iulie 2013 17:56
Bancuri 276 De la: _dulcik_ 31 Martie 2009 21:52
Prietenii,,,,, ce sunt ei???!! 11 De la: myrelutza_myra 10 Mai 2010 16:31