Setari Cookie-uri

Base loveste un copil - de neiertat

Ce parerea aveti despre lovitura “de stat” pe care domnul nostru Presedinte Traian Basescu i-a aplicat-o acelui copil nevinovat??? M-am uitat de multe ori la acel filmulet si am ramas oripilata. Cum este posibil ca un sef de stat sa ajunga sa recurga la asemenea gesturi in plina campanie electorala?!
Un om care nu are respect pentru cei din jur, nu merita sa conduca un stat, nu merita sa fie presedinte.

Astept parerile voastre - este in joc viitorul nostru.

Hai la vot!
mihagabi80
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:38
filmuletul ala nu poate fi real si sa nu fi parut pana acum la TV, tinand cont ca actiunea s-a intamplat in 2004. e un trucaj amarat pe care cred ca-l pot explica usor, menit sa ne provoace sila (si a reusit sa-mi provoace sila, dar nu catre basescu). sunt de acor ca basescu e un bou, precum orice alta latura din politica, da e nevoie de niste nenorociti sa faca un astfel de trucaj.
baiat_anonim
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:41

... alooo ...

... LASATI INTOXICAREA ...

... sa ne spuna PROSTANACUL CE CAUTA IN ''CAMPANIE ELECTORALA'' IN RUSIA ??? ... chiar asa a declarat un PSD-ist ... stringea fonduri ? ...

... au lansat intoxicarea si PROSTANACUL nu se mai vede deloc ... SAU UITA CA VOTAM PENTRU PRESEDINTE ... moguiii asa cred ca vor cumpara romania ? ... lumea e influentabila dar nu si proasta ...

... trebuie sa ai caracter de sluga ca sa mai accepti ceva de la PSD ... PSD-ul e plin de lipitori care 5 ani nu au avut unde investi bani furati inainte iar unii dintre ei au de returnat sume uriase ... nefiind capabili sa ii investeasca cu creier pe piata externa si sa exporta profitul in romania ... acum il folosec pe PROSTANAC ca sa mai cumpere ceva la pret redus si apoi sa dea fimituri populatiei ...

... HUUUUUOOOOOOOOOOOOO ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:50
Dupa tiganca imputita si gaozar, la ce va asteptati? Atat poate marinelu!
Kathara
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:00
... ex-comunistii au invatat ceva de la BUBNICUTZA ...TACTICA MAGARULUI CARE DISPARE IN CEATA ... cit a fost BUNICUTZA presedinte, 8 ani, s-a tinut doar de aranjamente si manipulare cu COMBINATORUL si de abia daca a intervenit in viata publica de 2-3 ori ...

... acum PROSTANACUL foloseste aceiasi tactica si intoxicare ... DORMITUL IN PAPUSOI ... SI ... FURATUL CU BATISTA PE TAMBAL ...

marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:02
o alta tactica de negociere a omul "nevinovat" care se pare de aceasta data are efect invers
yumy
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:06
De la: Kathara, la data 2009-11-28 17:00:10Dupa tiganca imputita si gaozar, la ce va asteptati? Atat poate marinelu!




... VRAJELI ... E PACAT CA PUNETI BOTUL ... cind mazare il scuipa pe iliescu in 1996, iliescu in cataloga - ANIMALULE, apoi psd-ul il dorea in puscarie fiind scapat de pnl-ul de atunci ... dupa ani cind mazare devine primar independent este FORTAT sa se inroleze in psd si asa apare mariajul de aur ...

... vrei cuvinte urite ... bate pe google - mircea geoana si o sa gasesti un site cu citeva dintre afirmatiile PROSTANACULUI ...

... scuze ... ALA NU ARE FATA DE PRESEDINTE ...

... prefer un presedinte colorat la vorba, DAR CU CARACTER, decit un papusha a celor care conduc un parlament ca pe proprii angajati (platiti de noi) ... sint si au mai fost presedinti ca si basescu ... si toti AU SUCCES ... chiar daca mai gresesc neintentionat ... asta e, toti sintem oameni ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:10


... inca ceva ''marinelul'', ca toti marinarii acelor vremuri, vedea si traia o alta realitate pe care romanii nici nu o visau (doar prin tigari kent si sapunuri lux)... nici nu se poate compara cu spalarea de creier pe care a primit-o majoritatea sustinatorilor psd-ului (ex. pcr) ... ''marinelul'' avea si are o conceptie occidentala ... avea si are stofa de CAPITAN ... asta este, bravo lui ...

marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:18
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-28 16:41:54filmuletul ala nu poate fi real si sa nu fi parut pana acum la TV, tinand cont ca actiunea s-a intamplat in 2004. e un trucaj amarat pe care cred ca-l pot explica usor, menit sa ne provoace sila (si a reusit sa-mi provoace sila, dar nu catre basescu). sunt de acor ca basescu e un bou, precum orice alta latura din politica, da e nevoie de niste nenorociti sa faca un astfel de trucaj.


http://www.youtube.com/watch?v=mmIIruWAzXs

Asta este tot trucaj, nu ?

La fel si epioadele cu ,,tiganca imputita'', ,, cand a aruncat tel unei ziariste', cand a plecat de la Golden Blitz baut, la volan, cand a interzis accesul presei la un eveniment pt ca abia se mai tinea pe picioare...
Summer_
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:34
De la: mihagabi80, la data 2009-11-28 16:38:42Ce parerea aveti despre lovitura “de stat” pe care domnul nostru Presedinte Traian Basescu i-a aplicat-o acelui copil nevinovat??? M-am uitat de multe ori la acel filmulet si am ramas oripilata. Cum este posibil ca un sef de stat sa ajunga sa recurga la asemenea gesturi in plina campanie electorala?!
Un om care nu are respect pentru cei din jur, nu merita sa conduca un stat, nu merita sa fie presedinte.

Astept parerile voastre - este in joc viitorul nostru.

Hai la vot!


ptiu, si ti-ai facut cont exact azi, sa deschizi acest topic
kitty_krieger
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:21
am de spus doar atat..
urasc comunismul , si l-am urat toata viata..,am luptat impotriva lui,drept pt care ..
prefer ca si majoritatea celor cu drept de vot..,in locul unui "securist" violent,un "prostanac"..
imi aduc aminte cu placere ,un cantec din trecutul "postrevolutionar"

la palatul cotroceni ,canta cucuveaua...
violentul si ai lui si-au gasit beleaua.. :sml-rolleye0012
stef80
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:32
De la: mihagabi80, la data 2009-11-28 16:38:42Ce parerea aveti despre lovitura “de stat” pe care domnul nostru Presedinte Traian Basescu i-a aplicat-o acelui copil nevinovat??? M-am uitat de multe ori la acel filmulet si am ramas oripilata. Cum este posibil ca un sef de stat sa ajunga sa recurga la asemenea gesturi in plina campanie electorala?!
Un om care nu are respect pentru cei din jur, nu merita sa conduca un stat, nu merita sa fie presedinte.

Astept parerile voastre - este in joc viitorul nostru.

Hai la vot!


Serios? Te-ai uitat cu atentie? Cu FOARTE mare atentie??
Se pare ca cei din jurul lui Base, din acel moment, nu au fost chiar asa atenti.. Altfel nu-mi pot explica cum... desi toti ochii erau pe presedinte, NIMENI nu a avut nicio reactie.. cand un pumn cat o maciuca a facut zob un biet copil... Si unde mai pui ca era pumnul presedintelui!!! Ca sa vezi! Nimeni nu intoarce capul, nimeni nu se opreste din ceea ce face, nimeni nu reactioneaza. In conditiile unui adevar.. ar fi fost linsat.
Logica mi-ar spune ca orice om, fie presedinte, fie muritor de rand, daca esti acolo si vezi ca da cu bestialitate intr-un copil.. reactionezi. Uite ca eu nu vad asta in acel filmulet. Toate lumea isi vede de treaba.. pentru simplu fapt ca nu s-a intamplat nimic atunci, acolo.

Jesus! Si Geoana sa fi fost si tot n-as fi putut afirma cu tata nonsalanta si fara teama de a gresi.. ca acel film este adevarat. Imaginati-va scena... si vedeti reactiile care ar avea loc. Amintiti-va povestea cu cerneala aruncata in ochii lui Constantinescu. Reactia instantanee a spp-istilor. Cind un presedinte se intoarce si da un pumn... orice om de acolo se intoarce. BRUSC.. Cel putin timp de citeva secunde TOTI ar fi trebuit sa se intoarca si sa aiba reactii... Nimeni nu o face. Pentru ca nu s-a intimplat nimic.

rashela
Postat pe 28 Noiembrie 2009 19:30
Ba da, Rashela, se intorc oamenii, e un barbat chiar in mijlocul imaginii care intoarce capul.

Cat despre faptul ca oamenii reactioeneaza cand cineva este atacat pe strada .. glumesti? Nu stii cum toti trec si intorc capul de frica sa nu pateasca si ei ceva?
Kathara
Postat pe 28 Noiembrie 2009 19:47
eu mi-am exprimat deja opinia...
greierash_is_back
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:14
hmmm..eu nu cred sa fi facut asa ceva in public,ar fi fost o prea mare imprudenta din partea lui

mitura
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:20
vad ca sunt mai multi decat credeam cei ce cred ca filmuletul e pe bune.

parerea mea e ca un asemenea filmulet s-ar fi difuzat inca din 2004 daca era, dar nu a fost, ceea ce inseamna ca e facatura unor nemernici ca sa influenteze rezultatul turului 2 al alegerilor electorale.

intr-adevar oamenii se intorc, gestul a fost facut de basescu, dar dc copilul rade apoi ?

cred eu ca in filmul original basescu doar a dat putin din mana ca sa-l alunge pe baiatul care probabil spunea ceva f inteligent langa scena, iar copilul s-a dat in spate (fara sa fi fost atins de mana lui basescu), si a ras emanand aceeasi inteligenta. trucajul consta in faptul ca fata copilului ramane nemiscata o clipa, cat sa para ca mana lui basescu trece peste ea si nu pe langa, nemaiparand o atentionare ci un pumn in fata.

am vazut tot felu de analisti ai lu peste la tv care explicau ca mana lui basescu intr-adevar se misca, si ca baiatul reactioneaza (pasind inapoi). uite si o ipoteza pe care n-au spus-o la tv, in care intradevar si mana lui basescu si copilul se misca.

si inca ceva, mai spuneau astia de ajung la tv sa-si dea cu parerea ca reactia copilului a fost una de aparare prin fatul ca radea dupa ce a fost lovit. e posibil sa razi dupa ce esti lovit din senin, da eu ma intreb dc nu a fost nici o urma de soc, mirare pe fata lui, eu zic ca daca te pocneste cineva in fata, intai te sochezi si abia dupa ce procesezi informatia razi ca blegu.

zicea cineva si de alte nazdravanii ale boului politic. a gresit, e om, chiar daca multora nu va vine sa credeti. nu inteleg in schimb ce legatura au aceste aventuri ale lui cu aptitudinile politice (nu ca ar avea el multe).

p.s. nu sunt pro-basescu si nici contra lui, incerc sa fiu obiectiv.
baiat_anonim
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:24
De la: Kathara, la data 2009-11-28 19:47:45Ba da, Rashela, se intorc oamenii, e un barbat chiar in mijlocul imaginii care intoarce capul.

Cat despre faptul ca oamenii reactioeneaza cand cineva este atacat pe strada .. glumesti? Nu stii cum toti trec si intorc capul de frica sa nu pateasca si ei ceva?





... bai fratilor, CE PRESEDINTE VRETI SA ALEGETI ? ... NU SINTETI INTERESATI CE VOR SA FACA, CE VOR SA SPUNA ? ... voi chiar vreti sa fiti adormiti ca bebelushii si sa votati fara sa aveti idee ce vor sa faca acesti oameni ? ... nu vedeti ca PROSTANACUL evita orice confruntare ? ... nu vedeti ca sinteti tratati si tranzactionati ca niste numere ? ... nu vedeti ca cit de usor e sa vi se foloseaasca emotiile ? ... daca filmuletzul este complet trucat (oricum este exagerat prezentat - de la impins s-a ajuns la un pumn dupa care baiatul ride !!!) si vi se va ride in nas dupa alegeri ? ...

... nu vi se pare ca filmuletzul putea fi folosit de atitea ori pina acum si mai ales in 2007 cind au vrut sa revoce presedintele ? ... erau aceleasi personaje triste in acelasi tip de ''cooperativa'' ... care acum declara ca au vazut acest ''incident'' inca de cind s-a intimplat ? ... alooo, romanii nu sint prosti ... basescu are defecte dar are mult caracter si e muult mai inteligent ... PROSTANACUL este doar o papusa aparent alba ...


... urmariti declaratiile lui Geoana ... declaratii referitoare la romani, la romania, la alegatori ... produsul BUNICUTZEI nu e nici pe departe ''diplomatul'' care vrea sa para ... a anagramat, fara reactie, fara sare si fara piper ... nici macar glumele nu ii ies daca nu le primeste prin sms ... comparati singuri ...


http://www.mirceageoana.tv/?p=26

...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:34


... inca ceva ... nu a convins la alegerile pentru primaria bucuresti ... oprescu la facut varza chiar daca nu avea un partid spate ... in bucuresti !!! ... pai chiar sintem dusi cu pluta sa il alegem presedinte ??? ... nuuu, mersi ...



... la asa tara, asa ... distrati-va cu ...



http://www.mirceageoana.tv/?p=26







marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:43
marco-ca.ca, invata sa respecti opiniile altora!
greierash_is_back
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:47
... foarte interesant comentariul preluat de pe site-ul www.mirceageoanatv

CINE SUNT CEI DIN UMBRA IUBITULUI SI FAVORITULUI NOSTRU PSD=PCR (preluare de pe forumuri)continuare 2;
Pana acum s-au ferit insa, de aici inainte nu mai au ce pierde, Base a reusit sa-i determine sa iasa-n fatza, sa nu mai stea ascunsi si sa manevreze din umbra, stiu cu totii ca de va castiga Base…ei nici daca pleaca din tzara nu mai au scapare decat, intr-o tzara ce nu avem conventie de extradare semnata. Sunt disperati, sunt precum o haita infometata de hiene care, isi mushca prada ce inca mai are putere sa riposteze! Este o haita formata din familii ce pana mai ieri se devorau intre ele. In perioade in care “prada” este greu de obtzinut, animalele in ciuda divergentelor si teritoriilor marcate si pazite cu lupte grele, se unesc pentru a “manca” Am sa delimitez link-uril in functie de subiect. Mai jos sunt link-uri ce privesc trucajul de tot KKT-u difuzat pe televiziuni aseara. Dupa cum ati vazut aseara si veti vedea in link-ul de mai jos, renumitul cascador Sobi Cseh a recunoscut imediat trucajul si a explicat succint cum s-a efectuat.
http://www.realitatea.net/sobi-cseh–despre-filmul-in-care-basescu-loveste-un-copil–e-un-trucaj-ordinar_689332.html
Mergand mai departe la un MARTOR OCULAR ale acelui eveniment, care se gasea la mai putin de doi metri de copil a declarat ca nu l-a lovit, dupa cum vedetzi in link-ul urmator.
http://www.realitatea.net/a–iurascu-martor–nu-a-fost-contact–nu-l-a-lovit_689341.html
Nu este nevoie decat de o singura lamurire privitaoare la Agarici, asa se numeste Paul Agarici, un profesionist al fotografiilor si filmarilor, trucate sau nu. Analizand filmul cu aparatura de specialitate, a gasit diferente enorme de cursivitatea miscarii dar mai ales de intensitate si spectru luminos. Ce a mai declarat, este faptul ca, trucajul a fost facut de profesionisti insa, echipamentele folosite de acestia “sunt mai deshtepte decat ei”.
http://www.google.ro/search?hl=ro&q=agarici+foto&meta=&aq=3&oq=agarici
Cu catva timp in urma am aflat ca s-ar fi dat caseta spre analiza unei companii germane care ar fi confirmat trucajul!
Tot aseara dar nu pe i-realitatea sau antene am aflat de alta intalnire de taina in care se impartezea ce a mai ramas. Se pare ca o nota informativa scapata de la SRI in care iliescu coordona actiunea, delega competenetze, hrebe trebuia sa convinga udmr-ul ca le vor da autonomie extinsa; patriciu vroia Romgaz-ul, voiculescu Oltchim-ul iar vantu posta si cec-ul insa, geoana nefiind de acord i s-a propus patrimoniul UGSR patrimoniu despre care, mi s-au tocit degetele si uzat tastetele cat am scris. Mi-e greatza de toti politicienii !!!
http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/basescu-strategia-economica-si-privatizarile-s-au-discutat-la-sediile-lui-patriciu-si-vintu.html
http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/sondaj-secret-realizat-in-laboratoarele-lui-vintu-basescu-invinge-alianta-kaz-grivco-fni.html
http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/sibienii-i-au-dat-un-semnal-important-lui-iohannis-au-votat-masiv-cu-traian-basescu.html
http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/ciorba-hayssam-a-fost-reincalzita-de-javra-hrebenciuc.html
http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/bucurestenii-batjocoriti-de-agentii-psd.html
http://www.info-ziare.ro/stiri-politica/basescu-patriciu-trebuie-sa-ii-restituie-lui-nastase-600-milioane-de-dolari-in-2010.html
http://www.info-ziare.ro/stiri-politica/traian-basescu-voi-mai-organiza-un-referendum-daca-politicienii-se-opun-eliminarii-imunitatii.html

marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:52
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-28 20:47:48marco-ca.ca, invata sa respecti opiniile altora!




... puishor ... ia-ti prozacul in continuare ... cred ca iar ai visat urit ... aici nu sintem la talk show-urile de la realitatea ... ai carnet psd ? ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:58
marco918, vad ca esti foarte interesata de politica. te supari daca te intreb cu ce te ocupi in viata? (vreau doar sa imi fac o parere)
baiat_anonim
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:01
De la: marco918, la data 2009-11-28 20:34:22
De la: Kathara, la data 2009-11-28 19:47:45Ba da, Rashela, se intorc oamenii, e un barbat chiar in mijlocul imaginii care intoarce capul.

Cat despre faptul ca oamenii reactioeneaza cand cineva este atacat pe strada .. glumesti? Nu stii cum toti trec si intorc capul de frica sa nu pateasca si ei ceva?





... bai fratilor, CE PRESEDINTE VRETI SA ALEGETI ? ... NU SINTETI INTERESATI CE VOR SA FACA, CE VOR SA SPUNA ? ... voi chiar vreti sa fiti adormiti ca bebelushii si sa votati fara sa aveti idee ce vor sa faca acesti oameni ? ... nu vedeti ca PROSTANACUL evita orice confruntare ? ... nu vedeti ca sinteti tratati si tranzactionati ca niste numere ? ... nu vedeti ca cit de usor e sa vi se foloseaasca emotiile ? ... daca filmuletzul este complet trucat (oricum este exagerat prezentat - de la impins s-a ajuns la un pumn dupa care baiatul ride !!!) si vi se va ride in nas dupa alegeri ? ...

... nu vi se pare ca filmuletzul putea fi folosit de atitea ori pina acum si mai ales in 2007 cind au vrut sa revoce presedintele ? ... erau aceleasi personaje triste in acelasi tip de ''cooperativa'' ... care acum declara ca au vazut acest ''incident'' inca de cind s-a intimplat ? ... alooo, romanii nu sint prosti ... basescu are defecte dar are mult caracter si e muult mai inteligent ... PROSTANACUL este doar o papusa aparent alba ...


... urmariti declaratiile lui Geoana ... declaratii referitoare la romani, la romania, la alegatori ... produsul BUNICUTZEI nu e nici pe departe ''diplomatul'' care vrea sa para ... a anagramat, fara reactie, fara sare si fara piper ... nici macar glumele nu ii ies daca nu le primeste prin sms ... comparati singuri ...


http://www.mirceageoana.tv/?p=26

...



Dragul meu marco, eu am vazut cele 2 confruntari, intre base si crin, si cea din vinerea dinaintea alegerilor, dintre base, crin si geoana. Dl Base a fost facut de ras, dint oate punctele devedere. A facut multe greseli, mai bine citea dupa foi, ce zici de gafa facuta atunci cand a batut apropos ca Antonescu este responsabil pt moartea sotiei ?

Daca tu vrei un presedinte clovn, treaba ta, este alegerea ta, insa asta nu inseaman ca toti trebuie sa-ti urmeze opinia.

Daca tie iti place cum se hlizeste la tv, el sau fiica-sa care ste o analfabeta si o innapoiata, care datorita lui apare la tv, in parlamentul european sa ne reprezinte tara, sustine-l in continuare..in conditiile in care le-am prezentat mai sus, base nu e in stare sa conduca tara, sa vorbeasca despre reforme in educatie, sanatate...ce stie el despre cele 2 ?

Am citit parerile unora care spuneau ca unii ne lasam influentati de presa...cati au curajul sa spuna ca au fost implicati direct in penibilul asta al politicului ?
Eu am colegi la facultate, ai caror parinti sutn profesori, si profesorii respectivi sunt cu mult peste base, si ca pregatire si ca educatie si din toate pct de vedere. Din cauza unui Base care a mintti din primavara pana acum, referitor la buget, ca este, ca nu este, parintii aia abia ii pot tine la facultate ! Dar pe Base il doare undeva...il doare undeva ca in spitale nu exista medicamente, pacientii, vor nu vor isi aduc bani de acasa pt a putea fi operati !
Cand s-a mai intamplat asta ?
Deci da, hai sa-l lasam pe Base sa mai stea un mandat, ca poate mai are vreo nepoata alias Elena lui, o Udrea sau un papagal Boc...sa ni-i bage pe gat
Pai tu vorbesti de papagali, il faci pe Geoana papagal, dar de Boc ce zici, ca el raspunde numai ce trebuie ? daca este invitat la o emisiune sau daca este intervievat nu raspunde la orice intrebare, doar la ce vrea basescu...

http://www.youtube.com/watch?v=CRG2wi-VlEw&feature=related
Summer_
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:30
Un singur lucru ma intriga.. de ce in RO politica dezumanizeaza in asemenea hal... Ceea ce vad aici sau oriunde in alta parte pe net...imi aminteste de tot ceea ce s-a intamplat cu multi ani in urma... mai cu seama in Pta Universitatii.. cand roman scuipa roman, lovea cu bestialitate, radea cand unul era calcat in picioare s.a.m.d. Iar acum.. sunt contrariati ca x e posibil sa fi lovit un copil. E POSIBIL. sa fi lovit, sa fi atins, sa se fi prefacut ca-l loveste.. cum vreti voi. Piata Universitatii insa.. e o realitate. Imaginile de acolo nu sunt trucate si nici declaratiile studentilor de atunci. Culmea, partidul care "lovea" in piata.. era cel al domnului Geoana.. dar asta e doar o coincidenta, nu?!

Spunea cineva "de ce am adus politica pe forum"? Chiar asa? de ce ne prefacem cu totii (inclusiv eu) ca facem politica de calitate... injurand sau aratand cu degetul pe cel ce nu gandeste ca mine? Pro dreapta, pro stanga.. sunt optiuni pe care o asemenea disputa (cea de pe kudika, cel putin).. nu le va schimba ci, eventual, daca mai e cazul... le va bate in cuie. Nu e vorba de base sau geoana aici.. credeam ca am inteles cu totii asta. In ORICE campanie electorala vor exista asemenea tertipuri..., asemena "dovezi" scoase din maneca la momentul oportun.
Votati! Doar asta putem face... Ca va iesi base si va fi bine.. va profita si cel ce a votat cu geoana. Si reciproca este valabila. Bine sau rau, ne va fi la toti.


rashela
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:33
De la: Summer_, la data 2009-11-28 21:30:24
De la: marco918, la data 2009-11-28 20:34:22
De la: Kathara, la data 2009-11-28 19:47:45Ba da, Rashela, se intorc oamenii, e un barbat chiar in mijlocul imaginii care intoarce capul.

Cat despre faptul ca oamenii reactioeneaza cand cineva este atacat pe strada .. glumesti? Nu stii cum toti trec si intorc capul de frica sa nu pateasca si ei ceva?





... bai fratilor, CE PRESEDINTE VRETI SA ALEGETI ? ... NU SINTETI INTERESATI CE VOR SA FACA, CE VOR SA SPUNA ? ... voi chiar vreti sa fiti adormiti ca bebelushii si sa votati fara sa aveti idee ce vor sa faca acesti oameni ? ... nu vedeti ca PROSTANACUL evita orice confruntare ? ... nu vedeti ca sinteti tratati si tranzactionati ca niste numere ? ... nu vedeti ca cit de usor e sa vi se foloseaasca emotiile ? ... daca filmuletzul este complet trucat (oricum este exagerat prezentat - de la impins s-a ajuns la un pumn dupa care baiatul ride !!!) si vi se va ride in nas dupa alegeri ? ...

... nu vi se pare ca filmuletzul putea fi folosit de atitea ori pina acum si mai ales in 2007 cind au vrut sa revoce presedintele ? ... erau aceleasi personaje triste in acelasi tip de ''cooperativa'' ... care acum declara ca au vazut acest ''incident'' inca de cind s-a intimplat ? ... alooo, romanii nu sint prosti ... basescu are defecte dar are mult caracter si e muult mai inteligent ... PROSTANACUL este doar o papusa aparent alba ...


... urmariti declaratiile lui Geoana ... declaratii referitoare la romani, la romania, la alegatori ... produsul BUNICUTZEI nu e nici pe departe ''diplomatul'' care vrea sa para ... a anagramat, fara reactie, fara sare si fara piper ... nici macar glumele nu ii ies daca nu le primeste prin sms ... comparati singuri ...


http://www.mirceageoana.tv/?p=26

...



Dragul meu marco, eu am vazut cele 2 confruntari, intre base si crin, si cea din vinerea dinaintea alegerilor, dintre base, crin si geoana. Dl Base a fost facut de ras, dint oate punctele devedere. A facut multe greseli, mai bine citea dupa foi, ce zici de gafa facuta atunci cand a batut apropos ca Antonescu este responsabil pt moartea sotiei ?

Daca tu vrei un presedinte clovn, treaba ta, este alegerea ta, insa asta nu inseaman ca toti trebuie sa-ti urmeze opinia.

Daca tie iti place cum se hlizeste la tv, el sau fiica-sa care ste o analfabeta si o innapoiata, care datorita lui apare la tv, in parlamentul european sa ne reprezinte tara, sustine-l in continuare..in conditiile in care le-am prezentat mai sus, base nu e in stare sa conduca tara, sa vorbeasca despre reforme in educatie, sanatate...ce stie el despre cele 2 ?

Am citit parerile unora care spuneau ca unii ne lasam influentati de presa...cati au curajul sa spuna ca au fost implicati direct in penibilul asta al politicului ?
Eu am colegi la facultate, ai caror parinti sutn profesori, si profesorii respectivi sunt cu mult peste base, si ca pregatire si ca educatie si din toate pct de vedere. Din cauza unui Base care a mintti din primavara pana acum, referitor la buget, ca este, ca nu este, parintii aia abia ii pot tine la facultate ! Dar pe Base il doare undeva...il doare undeva ca in spitale nu exista medicamente, pacientii, vor nu vor isi aduc bani de acasa pt a putea fi operati !
Cand s-a mai intamplat asta ?
Deci da, hai sa-l lasam pe Base sa mai stea un mandat, ca poate mai are vreo nepoata alias Elena lui, o Udrea sau un papagal Boc...sa ni-i bage pe gat
Pai tu vorbesti de papagali, il faci pe Geoana papagal, dar de Boc ce zici, ca el raspunde numai ce trebuie ? daca este invitat la o emisiune sau daca este intervievat nu raspunde la orice intrebare, doar la ce vrea basescu...

http://www.youtube.com/watch?v=CRG2wi-VlEw&feature=related




... sint de acord cu multe dintre constatarile tale ... dar base nu e responsabil cu toate !!! ... ce facem, il impuscam si pe el dar nu recunoastem ca romania sufera de birocratie, opulism, demogogism pina la nivele cele mai mici ... nu sint bani din cauza SLABI PERFORMANTE a romaniei, din cauza faptului ca 60% din romani s-au ascunz prin structurile statului in timp ce banii pe care ii reclami tu ca lispesc se MULG de la restul de 40% care produc ceva in romania ... o mare parte din bani au fost drenati cu mult timp inainte, prin furturi si spagi imense, in conturi offshore ... de ce nu recunoastem ca e imposibil sa activezi legal cu o firma in romania pentru ca te omoara legile si structurile statului ... de ce nu cauti o parte din banii care lipsesc in conturile celor care acum il sponsorizeaza disperati pe geoana ... de ce acesti domni prefera sa sponsorize un om care nu are calitati de presedinte ? ... daca sint atit de destepti de ce nu au inceput sa opereze in strainatate si sa exporte profitul in romania ? ... pentru ca furtul li se pare mai usor ... furt care SARACESTE indirect pe multi altii ... hai sa fim si obiectivi ... base e chior, e chel, e mic dar nu e prost, are reactie, e corect, nu e o papusha ...

...unde ne-au dus 3 ani de crestere ''spectaculoasa'' economica pnl-ista ? ... poate atit s-a putut face oricum romania nici nu are cu ce sa sustina toate pretentiile unora si altora ... vrem de toate, dar cu ce ? ... cu banii trimisi de capsunari si cei 40% de angajati jupuiti de stat ? ... ASA NU MAI MERGE ...

... REFORMA STATULUI ESTE INEVITABILA DACA VREM SA EVITAM COLAPSUL COMPLET ... nu mai merge ca fiecare sa isi faca salarii si pensii grotesti si apoi sa urle ca le si merita !!! ... romania nu exceleaza la nimic ... asta e realitatea ... poate excela in timp daca manipularea, minciuna si dezbinarea inceteaza ... s-au dat cu marinimie pensii si salarii inainte de alegeri ... parlamentarii votau cu doua miini ca sa para in ultimul moment ''aparatorii'' tarii dupa ce 4 ani au jucat sudoku si combinau afaceri ... ca sa le platim acum s-a facut impruimutul de la fmi si a fost aprobat de toti ... CE FACEM ? ... IMPRUMUTAM CA SA NE MINTIM SINGURI ? ... CASA IMBUIBAM NISTE STRUCTURI UMFLATE SI GROTESTI ? ... daca ai copii gindeste-te de doua ori la ceea ce le va ramine lor ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:58
De la: rashela, la data 2009-11-28 21:33:23Un singur lucru ma intriga.. de ce in RO politica dezumanizeaza in asemenea hal... Ceea ce vad aici sau oriunde in alta parte pe net...imi aminteste de tot ceea ce s-a intamplat cu multi ani in urma... mai cu seama in Pta Universitatii.. cand roman scuipa roman, lovea cu bestialitate, radea cand unul era calcat in picioare s.a.m.d. Iar acum.. sunt contrariati ca x e posibil sa fi lovit un copil. E POSIBIL. sa fi lovit, sa fi atins, sa se fi prefacut ca-l loveste.. cum vreti voi. Piata Universitatii insa.. e o realitate. Imaginile de acolo nu sunt trucate si nici declaratiile studentilor de atunci. Culmea, partidul care "lovea" in piata.. era cel al domnului Geoana.. dar asta e doar o coincidenta, nu?!

Spunea cineva "de ce am adus politica pe forum"? Chiar asa? de ce ne prefacem cu totii (inclusiv eu) ca facem politica de calitate... injurand sau aratand cu degetul pe cel ce nu gandeste ca mine? Pro dreapta, pro stanga.. sunt optiuni pe care o asemenea disputa (cea de pe kudika, cel putin).. nu le va schimba ci, eventual, daca mai e cazul... le va bate in cuie. Nu e vorba de base sau geoana aici.. credeam ca am inteles cu totii asta. In ORICE campanie electorala vor exista asemenea tertipuri..., asemena "dovezi" scoase din maneca la momentul oportun.
Votati! Doar asta putem face... Ca va iesi base si va fi bine.. va profita si cel ce a votat cu geoana. Si reciproca este valabila. Bine sau rau, ne va fi la toti.




o MICA mentiune. in povestea asta nu x loveste sau nu un copil! ci insusi primul om in stat, PRESEDINTELE tarii! pe atunci intr-adevar doar un candidat! dar un candidat la postul de PRESEDINTE!
greierash_is_back
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:02
De la: marco918, la data 2009-11-28 20:58:08
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-28 20:47:48marco-ca.ca, invata sa respecti opiniile altora!




... puishor ... ia-ti prozacul in continuare ... cred ca iar ai visat urit ... aici nu sintem la talk show-urile de la realitatea ... ai carnet psd ? ...


Cata inteligenta intr-o singura b.e.s.h.i.n.a!
greierash_is_back
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:03
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-28 22:02:14
De la: rashela, la data 2009-11-28 21:33:23Un singur lucru ma intriga.. de ce in RO politica dezumanizeaza in asemenea hal... Ceea ce vad aici sau oriunde in alta parte pe net...imi aminteste de tot ceea ce s-a intamplat cu multi ani in urma... mai cu seama in Pta Universitatii.. cand roman scuipa roman, lovea cu bestialitate, radea cand unul era calcat in picioare s.a.m.d. Iar acum.. sunt contrariati ca x e posibil sa fi lovit un copil. E POSIBIL. sa fi lovit, sa fi atins, sa se fi prefacut ca-l loveste.. cum vreti voi. Piata Universitatii insa.. e o realitate. Imaginile de acolo nu sunt trucate si nici declaratiile studentilor de atunci. Culmea, partidul care "lovea" in piata.. era cel al domnului Geoana.. dar asta e doar o coincidenta, nu?!

Spunea cineva "de ce am adus politica pe forum"? Chiar asa? de ce ne prefacem cu totii (inclusiv eu) ca facem politica de calitate... injurand sau aratand cu degetul pe cel ce nu gandeste ca mine? Pro dreapta, pro stanga.. sunt optiuni pe care o asemenea disputa (cea de pe kudika, cel putin).. nu le va schimba ci, eventual, daca mai e cazul... le va bate in cuie. Nu e vorba de base sau geoana aici.. credeam ca am inteles cu totii asta. In ORICE campanie electorala vor exista asemenea tertipuri..., asemena "dovezi" scoase din maneca la momentul oportun.
Votati! Doar asta putem face... Ca va iesi base si va fi bine.. va profita si cel ce a votat cu geoana. Si reciproca este valabila. Bine sau rau, ne va fi la toti.




o MICA mentiune. in povestea asta nu x loveste sau nu un copil! ci insusi primul om in stat, PRESEDINTELE tarii! pe atunci intr-adevar doar un candidat! dar un candidat la postul de PRESEDINTE!



... parca esti de la realitatea tv cu ponta jeluidu-se, zau asa ... si culmea ca dupa ''lovitura'' copilul RIDE ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:06



... cineva spunea de piata universitatii ... pe site-ul minune al tov geoana e o inregistrare cu bunicutza manipulind minerii impotriva bucurestenilor ...



http://www.mirceageoana.tv/?p=99




marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:06
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-28 22:03:01
De la: marco918, la data 2009-11-28 20:58:08
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-28 20:47:48marco-ca.ca, invata sa respecti opiniile altora!




... puishor ... ia-ti prozacul in continuare ... cred ca iar ai visat urit ... aici nu sintem la talk show-urile de la realitatea ... ai carnet psd ? ...


Cata inteligenta intr-o singura b.e.s.h.i.n.a!




... nu prea ia bun simt, papushica ... INVATA SA RESPECTI OPINIILE ALTORA ... mahalagismele sint ceea ce ai invatat cu brio in romania ... daca ai ceva de spus pro sau contra foarte bine, daca nu exerseaza-ti mahalagismele prin alta parte ...

... mai controleaza-ti vocabularul ... pentru o sustinatoare psd (genul celor de la apaca) nu esti totusi nici macar o speranta ... trebuie sa mai practici ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAFENEA 2 7787 De la: allyyna89 3 Ianuarie 2010 17:21
topicul 'insomniacilor' 30 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 13:29
cafenea pe orice subiect 7 De la: mikela_my 10 Februarie 2009 13:11
buna 65 De la: etta 28 Aprilie 2009 23:32
Coltul de caterinca( chestii funny, sa mai treaca timpul) 5 De la: M1dnight 5 Iunie 2013 00:20