Setari Cookie-uri

Barbatii musulmani - de luat sau de lepadat?

De la: kidd_o, la data 2013-06-19 12:01:56
De la: selin32, la data 2013-06-19 11:24:09
Relıgıa e urıta sı perversa..:))dar depınde de om...sotul meu a facut o scoala ...sper sa spun bıne...cum e la noı scoala de popı...dar nu este obsedat...nu se roaga prın casa sı nıcı nu spune ceva legat de relıgıa luı...cum spuneam maı sus aıcı ın casa el nu manınca porc dar cınd mergem ın ro la mama nu are treaba...aıcı ımı cumpara el carne de porc dar pt el gatesc separat...asta e tot


Pai si de ce mananca in tara si la voi acasa nu?
E mai slab calitativ porcul din Romanica si pacatele sunt mai mici?


Cred ca dın respect pt mama....ıar aıcı tınınd cont ca e toata famılıa luı cred ca nu vrea sa dea explıcatıı....nu stıu ...asa mı a cerut pt el sı asa fac...luı ıı gatesc separat daca eu am chıef de porc...pe mıne nu ma deranjeaza
selin32
Postat pe 19 Iunie 2013 12:09
Am dat eu de un coptic! La ei e mai rau decat la musulmani. Ai lui nu m-au vrut pt ca sunt straina si ortodoxa. In cele din urma, ca sa il desparta de mine, l-au insurat fortat cu una de-a lor. E fromoasa fata, dar el n-o iubeste. El sufera acolo, eu aici...
Dana_Morozan_1
Postat pe 3 August 2013 11:57
sa vorbesti urat despre o religie pe care,dupa cate imi dau seama nu ai habar ce unseamna,asta m-i se pare o mare perversitate....Islmaul este o religie foarte frumoasa...pacat.....unii vorbesc urat fara sa stie ce vorbesc......
Nicole_Cristina_2
Postat pe 31 Decembrie 2013 00:32
Salut. Sa va povestesc relatia mea cu un musulman. Ne cunoastem de 4 ani, ca simpli prieteni, iar in relatie suntem de acum 6 luni. De la inceput mi se parea ca e foarte deschis, sincer si cumsecade, onest si fara ocolisuri, imi inspira incredere si siguranta totala. Acum de cind ne cunoastem mai indeaproape e altfel... Dupa ce ''linia'' prieteniei s-a rupt si am trecut la ''parteneri'', mi-amintesc chiar din prima zi m-a intrebat daca simteam ceva pentru el, pentru ca el avea sentimente pentru mine si la mine nu ''le vedea si nu le simtea''... I-am spus ca e prea devreme sa ma-ntrebe asta, sa nu grabeasca lucrurile si i-am cerut sa-mi dea ceva timp. In fine, m-am indragostit de el fara sa-mi dau seama, sentimentele de care ma intreba le simteam crescind tot mai mult si mai mult... si la moment il iubesc nebuneste. Tot ce e bine si frumos nu tine un veac. In ajun de Craciun il aud sunand pe una si o-ntreaba ce va face de Craciun, va fi acasa sau va petrece in oras si daca decide ceva sa-i lase lui un mesaj, ca el vrea sa aiba ''a little chat'' cu ea... Eu fiind in dormitor, el in camera de zi. Am auzit convorbirea fara sa vreau. L-am intrebat cine era si mi-a raspuns ca e o colega de lucru. Maritata, de altfel si cu baiat mare.. I-am zis sa faca ce vrea si ca nu mai aveam incredere in el. A ris... Sa trecem la mine. Fiecare dintre noi are prieteni de net cu care vorbeste din cind in cind. Asa e cazul meu, am un amic de net, barbat, cu care vorbesc mai des, ma intelege, sustine si sfatuieste. S-a intimplat sa ma sune si de citeva ori pe mobil. Partenerul meu a aflat de noi si s-a suparat foc. I-am spus ca nu e decit un prieten bun, ca stie ca am partener pe care il iubesc mult si nu are de ce sa se indoiasca de loialitatea mea. Ne-am certat in noaptea de Revelion. Mi-a distrus telefonul, aruncindu-i piesele peste casele vecinilor. Noaptea a iesit din casa si s-a intors abia dimineata. Si eu nu am putut sta singura acasa si am iesit in oras, de Revelion sa fiu macar inconjurata de alti oameni, nu singura acasa. Dupa focurile de artificii, m-am dus pe chei, priveam apa si plingeam, apoi m-am retras in usa unui club fitness, unde era mai intuneric si mi-am varsat amarul acolo... La 3 dimineata am venit acasa. El nu era. Am mers la culcare. Pe la 6 dimineata s-a intors si el. M-a trezit sa vorbim... Peste vreo jumatate de ora, se auzi alarma la masina. Cineva i-a distrus parbrizul si i-a furat si iPhone-ul, il uitase acolo.. Mi-a spus sa ma imbrac si am plecat impreuna sa schimbe parbrizul. La intoarcere, mi-a zis ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. M-am simtit atit de prost! Nu am zis nimic ci doar ''Dumnezeu le vede pe toate''. Mi-a cerut sa rup legatura cu amicul de net. I-am spus amicului tot si el m-a asigurat ca nu e nici o problema daca nu mai doresc sa vorbesc cu el si ca-mi intelege situatia. Asa ca am rupt legatura. Ei bine, am trecut peste asta. Intr-o zi, fiind la biblioteca sa iau alta carte, un tinar s-a apropiat sfios, am schimbat citeva vorbe. M-a rugat sa-i acord putin timp sa vorbim. Am acceptat sa facem o scurta plimbare in centrul orasului. Mi-a spus ca de ceva vreme ma ''astepta'' sa ma revada la biblioteca publica, venind acolo zilnic la amiaza si asteptand pina se inchidea la 5 seara. Mi-a dat de inteles ca-i plac, ca ar dori sa ma vada, sa ne intalnim, sa incepem ceva... Printre randuri, i-am spus tinarului ca sint intr-o relatie, ca-mi iubesc partenerul si nu pot sa-l ajut cu nimic. Am adaugat ca mi-a facut placere sa discut cu el, e dragut si ca isi va intalni neaparat jumatatea intr-o zi. Am plecat acasa. Partenerul meu ma astepta, cu ochii pe ceas, enervat ''Unde ai fost? Ce ai stat asa de mult?''. I-am spus despre intamplare. ''Ce? Eu te astept acasa si tu te plimbi si vorbesti cu altul? Unde...cum..de ce?'', apoi pentru prima oara a ridicat maina. Am primit lovituri pe fata, cap, in spate.. Umarul sting era vinat de tot. M-a numit ''tarfa'' de nenumarate ori. Am plans. Mi-a distrus actele, certificatele si le-a aruncat la gunoi. Mi-a luat telefonul, al doilea la numar. S-a aruncat in pat, iar eu stam intr-un colt al camerei, jos, strinsa ''ghem'' si plingeam. Peste putin timp, mi-a zis sa vin linga el. I-am spus sa ma lase-n pace si ca mi-e frica de el. Mi-a zis ca nu-mi face nimic, doar sa vin linga el. M-am dus linga el. M-a tras mai aproape, a-nceput sa ma sarute si sa-mi spuna ca-i pare rau, m-a intrebat daca ''m-am culcat'' cu acel tanar, apoi m-a dezbracat si am facut sex... A observat ca lenjeria intima era patata de singe, m-a intrebat de unde s-au luat petele. I-am explicat ca sint rezultatul administrarii anticonceptionalelor, ca aceasta ''patare/spotting'' e ceva des intalnit la femeile care iau anticonceptionale, pina organismul se obisnuieste cu pilulele. Eu prima oara in viata am inceput sa iau aceste pastile, ceva necunoscut pentru mine si eram la finele primului blister. Stiu ca nu m-a crezut. I-o citeam in privire... L-am intrebat de ce m-a batut, doar nu am facut nimic rau ca i-am explicat acelui tanar situatia mea, si in plus, am fost sincera cu el, nu am ascuns. Mi-a raspuns ca ma iubeste mai mult ca orice pe lume si nu vrea sa ma piarda. Cind mi-a vazut vanataile de pe umar, mi-a zis ''De unde le ai? Cred ca te-ai lovit singura de perete...''. Ziua urmatoare, seara, din nou i se intamplase ceva rau cu masina. I s-a aprins motorul si nu era in oras. Cind veni acasa, mi-a povestit tot in timp ce lua masa si a adaugat ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. Nu am mai putut minca.. L-am intrebat ''Ce ma crezi vrajitoare?'', zice ''Nu, dar dupa tot ce ti-am facut...''. Doamne, oare ce vina am eu ca lui i se intampla ceva rau de fiecare data? De ce crede ca eu am vreo legatura cu toate astea? Singura uit uneori sa spun ''Tatal Nostru'' inainte de somn. Iar el crede ca ma rog rau pentru el.. De ce? Cu citeva zile in urma, mi-a spus ca a primit un e-mail de la fosta lui partenera, dupa 6 ani de ''liniste''! Si el i-a raspuns inapoi. Singur mi-a citit e-mailurile. La intrebarea ei daca el e ''inca singur'' sau ''s-a casatorit'', el i-a raspuns ca e singur si nu doreste sa se casatoreasca... L-am intrebat de ce nu i-a spus adevarul, ca este intr-o relatie? Eu am avut curajul sa zic ca am partener... Si am descoperit si alte minciuni spuse de el... Intr-o seara l-am auzit vorbind in somn, i-a pomenit numele fostei si a zis ''Vrei sa faci asta, da?'', apoi s-a masturbat. Nu-mi venea a crede ce aud. Niciodata nu am auzit din gura lui sa-mi spuna ''Te iubesc'', de unul singur, asa din suflet... Doar daca il intreb, zice ''da'' si nimic mai mult. Iar atunci cind doresc sa-l imbratisez sau sa-l sarut, prin casa cind suntem impreuna sau inainte de a pleca la lucru, atunci sare ca ars si ''fuge'', ma simt respinsa, nedorita... L-am intrebat de ce ma evita si de fiecare data incearca sa evite raspunsul, ''agatindu-se'' de alt subiect. Iar la somn, imi intoarce spatele, eu il cuprind si el ma ''respinge''... L-am rugat sa-mi spuna deschis in fata daca nu ma iubeste sau iubeste pe altcineva si sa nu ma chinuie, pentru ca eu nutresc sentimente pentru el si el le ignora. Mereu imi spune ca nu poate sa-si exprime sentimentele si atit. Iar acum, de cind mi-a pomenit de ''fosta'' lui, e si mai distant, de 3 zile nu doarme cu mine in pat, motivind ca vrea sa priveasca tv-ul si adoarme pe canapea peste noapte... Cum sa-l inteleg? Cum sa inteleg relatia noastra, daca poate fi numita asa? Nu stiu cum el, dar eu ma autodistrug....
ARIA_104
Postat pe 17 Februarie 2014 01:32
De la: ARIA_104, la data 2014-02-17 01:32:22Salut. Sa va povestesc relatia mea cu un musulman. Ne cunoastem de 4 ani, ca simpli prieteni, iar in relatie suntem de acum 6 luni. De la inceput mi se parea ca e foarte deschis, sincer si cumsecade, onest si fara ocolisuri, imi inspira incredere si siguranta totala. Acum de cind ne cunoastem mai indeaproape e altfel... Dupa ce ''linia'' prieteniei s-a rupt si am trecut la ''parteneri'', mi-amintesc chiar din prima zi m-a intrebat daca simteam ceva pentru el, pentru ca el avea sentimente pentru mine si la mine nu ''le vedea si nu le simtea''... I-am spus ca e prea devreme sa ma-ntrebe asta, sa nu grabeasca lucrurile si i-am cerut sa-mi dea ceva timp. In fine, m-am indragostit de el fara sa-mi dau seama, sentimentele de care ma intreba le simteam crescind tot mai mult si mai mult... si la moment il iubesc nebuneste. Tot ce e bine si frumos nu tine un veac. In ajun de Craciun il aud sunand pe una si o-ntreaba ce va face de Craciun, va fi acasa sau va petrece in oras si daca decide ceva sa-i lase lui un mesaj, ca el vrea sa aiba ''a little chat'' cu ea... Eu fiind in dormitor, el in camera de zi. Am auzit convorbirea fara sa vreau. L-am intrebat cine era si mi-a raspuns ca e o colega de lucru. Maritata, de altfel si cu baiat mare.. I-am zis sa faca ce vrea si ca nu mai aveam incredere in el. A ris... Sa trecem la mine. Fiecare dintre noi are prieteni de net cu care vorbeste din cind in cind. Asa e cazul meu, am un amic de net, barbat, cu care vorbesc mai des, ma intelege, sustine si sfatuieste. S-a intimplat sa ma sune si de citeva ori pe mobil. Partenerul meu a aflat de noi si s-a suparat foc. I-am spus ca nu e decit un prieten bun, ca stie ca am partener pe care il iubesc mult si nu are de ce sa se indoiasca de loialitatea mea. Ne-am certat in noaptea de Revelion. Mi-a distrus telefonul, aruncindu-i piesele peste casele vecinilor. Noaptea a iesit din casa si s-a intors abia dimineata. Si eu nu am putut sta singura acasa si am iesit in oras, de Revelion sa fiu macar inconjurata de alti oameni, nu singura acasa. Dupa focurile de artificii, m-am dus pe chei, priveam apa si plingeam, apoi m-am retras in usa unui club fitness, unde era mai intuneric si mi-am varsat amarul acolo... La 3 dimineata am venit acasa. El nu era. Am mers la culcare. Pe la 6 dimineata s-a intors si el. M-a trezit sa vorbim... Peste vreo jumatate de ora, se auzi alarma la masina. Cineva i-a distrus parbrizul si i-a furat si iPhone-ul, il uitase acolo.. Mi-a spus sa ma imbrac si am plecat impreuna sa schimbe parbrizul. La intoarcere, mi-a zis ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. M-am simtit atit de prost! Nu am zis nimic ci doar ''Dumnezeu le vede pe toate''. Mi-a cerut sa rup legatura cu amicul de net. I-am spus amicului tot si el m-a asigurat ca nu e nici o problema daca nu mai doresc sa vorbesc cu el si ca-mi intelege situatia. Asa ca am rupt legatura. Ei bine, am trecut peste asta. Intr-o zi, fiind la biblioteca sa iau alta carte, un tinar s-a apropiat sfios, am schimbat citeva vorbe. M-a rugat sa-i acord putin timp sa vorbim. Am acceptat sa facem o scurta plimbare in centrul orasului. Mi-a spus ca de ceva vreme ma ''astepta'' sa ma revada la biblioteca publica, venind acolo zilnic la amiaza si asteptand pina se inchidea la 5 seara. Mi-a dat de inteles ca-i plac, ca ar dori sa ma vada, sa ne intalnim, sa incepem ceva... Printre randuri, i-am spus tinarului ca sint intr-o relatie, ca-mi iubesc partenerul si nu pot sa-l ajut cu nimic. Am adaugat ca mi-a facut placere sa discut cu el, e dragut si ca isi va intalni neaparat jumatatea intr-o zi. Am plecat acasa. Partenerul meu ma astepta, cu ochii pe ceas, enervat ''Unde ai fost? Ce ai stat asa de mult?''. I-am spus despre intamplare. ''Ce? Eu te astept acasa si tu te plimbi si vorbesti cu altul? Unde...cum..de ce?'', apoi pentru prima oara a ridicat maina. Am primit lovituri pe fata, cap, in spate.. Umarul sting era vinat de tot. M-a numit ''tarfa'' de nenumarate ori. Am plans. Mi-a distrus actele, certificatele si le-a aruncat la gunoi. Mi-a luat telefonul, al doilea la numar. S-a aruncat in pat, iar eu stam intr-un colt al camerei, jos, strinsa ''ghem'' si plingeam. Peste putin timp, mi-a zis sa vin linga el. I-am spus sa ma lase-n pace si ca mi-e frica de el. Mi-a zis ca nu-mi face nimic, doar sa vin linga el. M-am dus linga el. M-a tras mai aproape, a-nceput sa ma sarute si sa-mi spuna ca-i pare rau, m-a intrebat daca ''m-am culcat'' cu acel tanar, apoi m-a dezbracat si am facut sex... A observat ca lenjeria intima era patata de singe, m-a intrebat de unde s-au luat petele. I-am explicat ca sint rezultatul administrarii anticonceptionalelor, ca aceasta ''patare/spotting'' e ceva des intalnit la femeile care iau anticonceptionale, pina organismul se obisnuieste cu pilulele. Eu prima oara in viata am inceput sa iau aceste pastile, ceva necunoscut pentru mine si eram la finele primului blister. Stiu ca nu m-a crezut. I-o citeam in privire... L-am intrebat de ce m-a batut, doar nu am facut nimic rau ca i-am explicat acelui tanar situatia mea, si in plus, am fost sincera cu el, nu am ascuns. Mi-a raspuns ca ma iubeste mai mult ca orice pe lume si nu vrea sa ma piarda. Cind mi-a vazut vanataile de pe umar, mi-a zis ''De unde le ai? Cred ca te-ai lovit singura de perete...''. Ziua urmatoare, seara, din nou i se intamplase ceva rau cu masina. I s-a aprins motorul si nu era in oras. Cind veni acasa, mi-a povestit tot in timp ce lua masa si a adaugat ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. Nu am mai putut minca.. L-am intrebat ''Ce ma crezi vrajitoare?'', zice ''Nu, dar dupa tot ce ti-am facut...''. Doamne, oare ce vina am eu ca lui i se intampla ceva rau de fiecare data? De ce crede ca eu am vreo legatura cu toate astea? Singura uit uneori sa spun ''Tatal Nostru'' inainte de somn. Iar el crede ca ma rog rau pentru el.. De ce? Cu citeva zile in urma, mi-a spus ca a primit un e-mail de la fosta lui partenera, dupa 6 ani de ''liniste''! Si el i-a raspuns inapoi. Singur mi-a citit e-mailurile. La intrebarea ei daca el e ''inca singur'' sau ''s-a casatorit'', el i-a raspuns ca e singur si nu doreste sa se casatoreasca... L-am intrebat de ce nu i-a spus adevarul, ca este intr-o relatie? Eu am avut curajul sa zic ca am partener... Si am descoperit si alte minciuni spuse de el... Intr-o seara l-am auzit vorbind in somn, i-a pomenit numele fostei si a zis ''Vrei sa faci asta, da?'', apoi s-a masturbat. Nu-mi venea a crede ce aud. Niciodata nu am auzit din gura lui sa-mi spuna ''Te iubesc'', de unul singur, asa din suflet... Doar daca il intreb, zice ''da'' si nimic mai mult. Iar atunci cind doresc sa-l imbratisez sau sa-l sarut, prin casa cind suntem impreuna sau inainte de a pleca la lucru, atunci sare ca ars si ''fuge'', ma simt respinsa, nedorita... L-am intrebat de ce ma evita si de fiecare data incearca sa evite raspunsul, ''agatindu-se'' de alt subiect. Iar la somn, imi intoarce spatele, eu il cuprind si el ma ''respinge''... L-am rugat sa-mi spuna deschis in fata daca nu ma iubeste sau iubeste pe altcineva si sa nu ma chinuie, pentru ca eu nutresc sentimente pentru el si el le ignora. Mereu imi spune ca nu poate sa-si exprime sentimentele si atit. Iar acum, de cind mi-a pomenit de ''fosta'' lui, e si mai distant, de 3 zile nu doarme cu mine in pat, motivind ca vrea sa priveasca tv-ul si adoarme pe canapea peste noapte... Cum sa-l inteleg? Cum sa inteleg relatia noastra, daca poate fi numita asa? Nu stiu cum el, dar eu ma autodistrug....
trista poveste...o data ce te-a batut nu te iubeste,apoi fapt ca spune ca e singur denota ca oricand te-ar insela si ca nu vrea nimik serios....iesi putin pe din afara detaseazate de persoana ta si citeste ce ai scir...da-ti singura un sfat de din afara pt ca cred ca e logik ce trebuie sa faci...e simplu TERMINO ..orsikum o va face el daca nu tu dar asa iti prelungesti agonia si suferinta
athos_007
Postat pe 17 Februarie 2014 01:53
De la: ARIA_104, la data 2014-02-17 01:32:22Salut. Sa va povestesc relatia mea cu un musulman. Ne cunoastem de 4 ani, ca simpli prieteni, iar in relatie suntem de acum 6 luni. De la inceput mi se parea ca e foarte deschis, sincer si cumsecade, onest si fara ocolisuri, imi inspira incredere si siguranta totala. Acum de cind ne cunoastem mai indeaproape e altfel... Dupa ce ''linia'' prieteniei s-a rupt si am trecut la ''parteneri'', mi-amintesc chiar din prima zi m-a intrebat daca simteam ceva pentru el, pentru ca el avea sentimente pentru mine si la mine nu ''le vedea si nu le simtea''... I-am spus ca e prea devreme sa ma-ntrebe asta, sa nu grabeasca lucrurile si i-am cerut sa-mi dea ceva timp. In fine, m-am indragostit de el fara sa-mi dau seama, sentimentele de care ma intreba le simteam crescind tot mai mult si mai mult... si la moment il iubesc nebuneste. Tot ce e bine si frumos nu tine un veac. In ajun de Craciun il aud sunand pe una si o-ntreaba ce va face de Craciun, va fi acasa sau va petrece in oras si daca decide ceva sa-i lase lui un mesaj, ca el vrea sa aiba ''a little chat'' cu ea... Eu fiind in dormitor, el in camera de zi. Am auzit convorbirea fara sa vreau. L-am intrebat cine era si mi-a raspuns ca e o colega de lucru. Maritata, de altfel si cu baiat mare.. I-am zis sa faca ce vrea si ca nu mai aveam incredere in el. A ris... Sa trecem la mine. Fiecare dintre noi are prieteni de net cu care vorbeste din cind in cind. Asa e cazul meu, am un amic de net, barbat, cu care vorbesc mai des, ma intelege, sustine si sfatuieste. S-a intimplat sa ma sune si de citeva ori pe mobil. Partenerul meu a aflat de noi si s-a suparat foc. I-am spus ca nu e decit un prieten bun, ca stie ca am partener pe care il iubesc mult si nu are de ce sa se indoiasca de loialitatea mea. Ne-am certat in noaptea de Revelion. Mi-a distrus telefonul, aruncindu-i piesele peste casele vecinilor. Noaptea a iesit din casa si s-a intors abia dimineata. Si eu nu am putut sta singura acasa si am iesit in oras, de Revelion sa fiu macar inconjurata de alti oameni, nu singura acasa. Dupa focurile de artificii, m-am dus pe chei, priveam apa si plingeam, apoi m-am retras in usa unui club fitness, unde era mai intuneric si mi-am varsat amarul acolo... La 3 dimineata am venit acasa. El nu era. Am mers la culcare. Pe la 6 dimineata s-a intors si el. M-a trezit sa vorbim... Peste vreo jumatate de ora, se auzi alarma la masina. Cineva i-a distrus parbrizul si i-a furat si iPhone-ul, il uitase acolo.. Mi-a spus sa ma imbrac si am plecat impreuna sa schimbe parbrizul. La intoarcere, mi-a zis ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. M-am simtit atit de prost! Nu am zis nimic ci doar ''Dumnezeu le vede pe toate''. Mi-a cerut sa rup legatura cu amicul de net. I-am spus amicului tot si el m-a asigurat ca nu e nici o problema daca nu mai doresc sa vorbesc cu el si ca-mi intelege situatia. Asa ca am rupt legatura. Ei bine, am trecut peste asta. Intr-o zi, fiind la biblioteca sa iau alta carte, un tinar s-a apropiat sfios, am schimbat citeva vorbe. M-a rugat sa-i acord putin timp sa vorbim. Am acceptat sa facem o scurta plimbare in centrul orasului. Mi-a spus ca de ceva vreme ma ''astepta'' sa ma revada la biblioteca publica, venind acolo zilnic la amiaza si asteptand pina se inchidea la 5 seara. Mi-a dat de inteles ca-i plac, ca ar dori sa ma vada, sa ne intalnim, sa incepem ceva... Printre randuri, i-am spus tinarului ca sint intr-o relatie, ca-mi iubesc partenerul si nu pot sa-l ajut cu nimic. Am adaugat ca mi-a facut placere sa discut cu el, e dragut si ca isi va intalni neaparat jumatatea intr-o zi. Am plecat acasa. Partenerul meu ma astepta, cu ochii pe ceas, enervat ''Unde ai fost? Ce ai stat asa de mult?''. I-am spus despre intamplare. ''Ce? Eu te astept acasa si tu te plimbi si vorbesti cu altul? Unde...cum..de ce?'', apoi pentru prima oara a ridicat maina. Am primit lovituri pe fata, cap, in spate.. Umarul sting era vinat de tot. M-a numit ''tarfa'' de nenumarate ori. Am plans. Mi-a distrus actele, certificatele si le-a aruncat la gunoi. Mi-a luat telefonul, al doilea la numar. S-a aruncat in pat, iar eu stam intr-un colt al camerei, jos, strinsa ''ghem'' si plingeam. Peste putin timp, mi-a zis sa vin linga el. I-am spus sa ma lase-n pace si ca mi-e frica de el. Mi-a zis ca nu-mi face nimic, doar sa vin linga el. M-am dus linga el. M-a tras mai aproape, a-nceput sa ma sarute si sa-mi spuna ca-i pare rau, m-a intrebat daca ''m-am culcat'' cu acel tanar, apoi m-a dezbracat si am facut sex... A observat ca lenjeria intima era patata de singe, m-a intrebat de unde s-au luat petele. I-am explicat ca sint rezultatul administrarii anticonceptionalelor, ca aceasta ''patare/spotting'' e ceva des intalnit la femeile care iau anticonceptionale, pina organismul se obisnuieste cu pilulele. Eu prima oara in viata am inceput sa iau aceste pastile, ceva necunoscut pentru mine si eram la finele primului blister. Stiu ca nu m-a crezut. I-o citeam in privire... L-am intrebat de ce m-a batut, doar nu am facut nimic rau ca i-am explicat acelui tanar situatia mea, si in plus, am fost sincera cu el, nu am ascuns. Mi-a raspuns ca ma iubeste mai mult ca orice pe lume si nu vrea sa ma piarda. Cind mi-a vazut vanataile de pe umar, mi-a zis ''De unde le ai? Cred ca te-ai lovit singura de perete...''. Ziua urmatoare, seara, din nou i se intamplase ceva rau cu masina. I s-a aprins motorul si nu era in oras. Cind veni acasa, mi-a povestit tot in timp ce lua masa si a adaugat ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. Nu am mai putut minca.. L-am intrebat ''Ce ma crezi vrajitoare?'', zice ''Nu, dar dupa tot ce ti-am facut...''. Doamne, oare ce vina am eu ca lui i se intampla ceva rau de fiecare data? De ce crede ca eu am vreo legatura cu toate astea? Singura uit uneori sa spun ''Tatal Nostru'' inainte de somn. Iar el crede ca ma rog rau pentru el.. De ce? Cu citeva zile in urma, mi-a spus ca a primit un e-mail de la fosta lui partenera, dupa 6 ani de ''liniste''! Si el i-a raspuns inapoi. Singur mi-a citit e-mailurile. La intrebarea ei daca el e ''inca singur'' sau ''s-a casatorit'', el i-a raspuns ca e singur si nu doreste sa se casatoreasca... L-am intrebat de ce nu i-a spus adevarul, ca este intr-o relatie? Eu am avut curajul sa zic ca am partener... Si am descoperit si alte minciuni spuse de el... Intr-o seara l-am auzit vorbind in somn, i-a pomenit numele fostei si a zis ''Vrei sa faci asta, da?'', apoi s-a masturbat. Nu-mi venea a crede ce aud. Niciodata nu am auzit din gura lui sa-mi spuna ''Te iubesc'', de unul singur, asa din suflet... Doar daca il intreb, zice ''da'' si nimic mai mult. Iar atunci cind doresc sa-l imbratisez sau sa-l sarut, prin casa cind suntem impreuna sau inainte de a pleca la lucru, atunci sare ca ars si ''fuge'', ma simt respinsa, nedorita... L-am intrebat de ce ma evita si de fiecare data incearca sa evite raspunsul, ''agatindu-se'' de alt subiect. Iar la somn, imi intoarce spatele, eu il cuprind si el ma ''respinge''... L-am rugat sa-mi spuna deschis in fata daca nu ma iubeste sau iubeste pe altcineva si sa nu ma chinuie, pentru ca eu nutresc sentimente pentru el si el le ignora. Mereu imi spune ca nu poate sa-si exprime sentimentele si atit. Iar acum, de cind mi-a pomenit de ''fosta'' lui, e si mai distant, de 3 zile nu doarme cu mine in pat, motivind ca vrea sa priveasca tv-ul si adoarme pe canapea peste noapte... Cum sa-l inteleg? Cum sa inteleg relatia noastra, daca poate fi numita asa? Nu stiu cum el, dar eu ma autodistrug....


Mare adevar ai scris in ultima ta afirmatie, sper doar sa si intelegi cat de rau iti faci, acceptand aceasta relatie cu el, bataile, jignirile, si toate celelalte umilinte la care te supune.

E musai sa intelegi ca din relatia asta nu va iesi nimic bun, oricat de mult ti-ai dori, mai ales ca el are si mentalitatea pe care o are, prin prisma societatii din care vine, despre femei...

Iti doresc putere de a rupe aceasta relatie toxica si, iti mai doresc, sa intalnesti un barbat care sa te iubeasca si pretuiasca de adevaratelea.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Februarie 2014 08:39
Buna,din curiozitatea de a vedea parerile multora dintre voi despre relatiile cu musulmanii, as dori sa mi exprim si eu opinia dat fiind faptul, ca sunt casatorita cu un musulman de aproxmativ 3 ani.....sotul meu este din liban,si asa cum multe dintre voi ati spus ,depinde din ce tara face parte...sunt total de accord cu voi ca arabii sunt oameni extremi de tandrii si iubitori,te fac sa te simti cel mai iubit de pe pamant...nu pot spune ca e musulman convins ,sau ca religia pt el este totul asa cum se intampla in majoritatea cazurilor,insa undeva in sufletul lui si in venele lui curge sange de musulman....tin sa mentionez inca de la inceput ca locium in londra si asta schimba un pic datele problemei vis a vis de religia si ,,apucaturile,,pe care le au ei....Vreau sa spun ca niciodata nu mia impus sa ma imbrac asa cum femeile o fac la ei in tara, insa cel mai important este sa ti mentii propriile idei,in cazul meu sunt acelea, ca niciodata si pt nimic in lume nu mias schimba religia,sau ca mi voi schimba stilul de trai cu care am fost crescuta atatia ani...La inceput am renuntat in a mai consuma carne de porc,dar cu timpul am reinceput fara ca el sa mi interzica acest lucru...In alta ordine de idei,sunt gelosi,ca orice barbat care isi iubeste sotia,nu mi se pare nimic exagerat in asta iar daca I se demonstreaza ca poate sa aiba incredere in tine nu e nici o problema in a iesi impreuna cu prietenii tai la o cafenea sau oriunde in alta parte(vb acum de ceea ce mi se intampla mie}...In schimb este un lucru care mi a dat o oarecare repulsie in ceea ce priveste religia lor,poate ca accept multe sau poate ca ii dau dreptate de foarte multe ori atunci cand vb cu atata patima despre Allah,dar nu pot sa accept cum veri de gradul 1 se pot casatori intre ei fara nici o problema{sora lui ,stabilita si ea aici,este casatorita cu verisorul primar din care au rezultat 4 copii}...prin urmare, viata sau casatoria cu un musulman nu este asa cum altele o relateaza,cu siguranta in orice tara si in orice religie sunt barbati buni si ,,jigodii,,....eu poate am avut noroc doar prin faptul ca este in londra de 8 ani si asa s a ,,europenizat,,iar stilul lui de viata e asemanator cu al nostru....NU vreau sa trec cu vederea prin a va spune ca orice musulman va incerca sa va convinga sa treceti la religia lui ,iar insistentele sunt mari,uneori stresante,acum depinde si de ce va doriti...eu sunt si voi muri crestina....Uneori, citind atat de multe pareri proate despre ei am teama ca poate la un momendat se v a schimba si el, recunosc , iubirea aceea intense nu mai este ca in primele luni,dar pot sa spun ca imi demonstreaza zilnic ca ma iubeste si asta imi da speranta ca va ramane cel putin asa cum este acum....Cu siguranta nu as putea sa traiesc intr o tara ca a lor, pur si simplu ma ingrozeste gandul la cate reguli ar trebui sa ma supun , pt ca sunt convinsa ca acolo , intre ei, atitudinea lui ar fi alta,dar cu draga inima va spun ca fara cea mai mica ezitare as divorta ,decat sa traiesc intr un mediu ca al lor....Prin urmare, cele care doriti sa aveti relatii cu musulmanii, nimeni nu va impiedica sa faceti asta, dar inainte de a va aventura la mai mult decat o simpla,,gagicareala,,studiatii bine pt ca sunt convinsa ca sunt si dna aia posesivi,gelosi si care se dau zi de zi cu capul de pamant crezand ca numai asa vor ajunge in Rai......Bafta, iar daca cineva doreste sa ma intrebe de arabi, sunt aici si o sa va raspund cu mare drag......
DENYSA86
Postat pe 10 Martie 2014 06:50
De la: kudika_957505, la data 2014-03-10 06:50:01Buna,din curiozitatea de a vedea parerile multora dintre voi despre relatiile cu musulmanii, as dori sa mi exprim si eu opinia dat fiind faptul, ca sunt casatorita cu un musulman de aproxmativ 3 ani.....sotul meu este din liban,si asa cum multe dintre voi ati spus ,depinde din ce tara face parte...sunt total de accord cu voi ca arabii sunt oameni extremi de tandrii si iubitori,te fac sa te simti cel mai iubit de pe pamant...........................................


Esti un caz fericit,bucura-te si fii fericita alaturi de alesul tau!
kudika_15804
Postat pe 10 Martie 2014 06:55
De la: kudika_15804, la data 2014-03-10 06:55:13
De la: kudika_957505, la data 2014-03-10 06:50:01Buna,din curiozitatea de a vedea parerile multora dintre voi despre relatiile cu musulmanii, as dori sa mi exprim si eu opinia dat fiind faptul, ca sunt casatorita cu un musulman de aproxmativ 3 ani.....sotul meu este din liban,si asa cum multe dintre voi ati spus ,depinde din ce tara face parte...sunt total de accord cu voi ca arabii sunt oameni extremi de tandrii si iubitori,te fac sa te simti cel mai iubit de pe pamant...........................................


Esti un caz fericit,bucura-te si fii fericita alaturi de alesul tau!



sigur,,,al catelea caz fericit?
iiiiiiiiio
Postat pe 10 Martie 2014 08:56
dragele mele....musulmanii sunt musulmani indiferent de unde provin si unde-si petrec anii din viata ! Nu se vor shimba in veci si vreau sa va zic ca NU EXISTA MUSULMAN RAZVRATIT ! Daca ziceti ca iubirea/dragostea nu se pupa cu ratiunea, va dezamagesc! Musulmanii sunt rationali si iubesc cu o limita. Dragostea cea mare e dedicata inca de la nastere lui Dumnezeu! Dragostea unui musulman bine stabilit financiar, trebuie impartita cu alte femei (e lege) ! Barbatii musulmani, au dreptul (si in ziua de azi), sa aiba pana la 4, chiar sase neveste.In concluzie, daca suferiti de gelozie, stati rau cu inima sau nervii, feriti-va de musulmani! Daca vrei sa duci o viata frumoasa, fara griji, nu-l scapa caci el face ca tu sa fii o sotie implinita din toate punctele de vedere! Iti va oferii mereu atentia de care ai nevoie , chiar daca pe langa tine mai are si alte neveste..atentia este impartita in mod egal.Veti fi respectate si iubite, daca stiti sa fiti femei! Bafta !
Fusun_ge
Postat pe 10 Martie 2014 11:23
De la: Fusun_ge, la data 2014-03-10 11:23:17dragele mele....musulmanii sunt musulmani indiferent de unde provin si unde-si petrec anii din viata ! Nu se vor shimba in veci si vreau sa va zic ca NU EXISTA MUSULMAN RAZVRATIT ! Daca ziceti ca iubirea/dragostea nu se pupa cu ratiunea, va dezamagesc! Musulmanii sunt rationali si iubesc cu o limita. Dragostea cea mare e dedicata inca de la nastere lui Dumnezeu! Dragostea unui musulman bine stabilit financiar, trebuie impartita cu alte femei (e lege) ! Barbatii musulmani, au dreptul (si in ziua de azi), sa aiba pana la 4, chiar sase neveste.In concluzie, daca suferiti de gelozie, stati rau cu inima sau nervii, feriti-va de musulmani! Daca vrei sa duci o viata frumoasa, fara griji, nu-l scapa caci el face ca tu sa fii o sotie implinita din toate punctele de vedere! Iti va oferii mereu atentia de care ai nevoie , chiar daca pe langa tine mai are si alte neveste..atentia este impartita in mod egal.Veti fi respectate si iubite, daca stiti sa fiti femei! Bafta !

nu toti au mai multe neveste
iiiiiiiiio
Postat pe 10 Martie 2014 12:28
Pentru orice musulman o femeie va sta tot timpul in urma sa , oricat de educati sau civilizati sunt , femeia este o specie inferioara !O verisoara de-a sotului mi-a cerut parere inainte de casatoria ei cu un turc ... mult mai mare ca si ea ca varsta. I-am spus ca nu o sfatuiesc si la toate argumentele mele rationale mi-a spus , da dar il iubesc ..... finalul il banuiti doar, a facut un copil care desi este nascut in Romania este cetatean turc , ea a divortat de mult , sotul ei si-a pierdut jobul de la fabrica de bere Efes. S-a apucat de baut foarte urat i-a luat si banii castigati de ea de cand el nu lucreaza si nici pensia copilului nu i-o da .Ea este nevoita sa locuiasca acolo pentru copil si munceste si isi intretine si copilul si fostul sot ..... Cand ne-am revazut a spus vai cata dreptate ai avut si nu te-am ascultat !
kudika_956659
Postat pe 10 Martie 2014 13:19
De la: ARIA_104, la data 2014-02-17 01:32:22Salut. Sa va povestesc relatia mea cu un musulman. Ne cunoastem de 4 ani, ca simpli prieteni, iar in relatie suntem de acum 6 luni. De la inceput mi se parea ca e foarte deschis, sincer si cumsecade, onest si fara ocolisuri, imi inspira incredere si siguranta totala. Acum de cind ne cunoastem mai indeaproape e altfel... Dupa ce ''linia'' prieteniei s-a rupt si am trecut la ''parteneri'', mi-amintesc chiar din prima zi m-a intrebat daca simteam ceva pentru el, pentru ca el avea sentimente pentru mine si la mine nu ''le vedea si nu le simtea''... I-am spus ca e prea devreme sa ma-ntrebe asta, sa nu grabeasca lucrurile si i-am cerut sa-mi dea ceva timp. In fine, m-am indragostit de el fara sa-mi dau seama, sentimentele de care ma intreba le simteam crescind tot mai mult si mai mult... si la moment il iubesc nebuneste. Tot ce e bine si frumos nu tine un veac. In ajun de Craciun il aud sunand pe una si o-ntreaba ce va face de Craciun, va fi acasa sau va petrece in oras si daca decide ceva sa-i lase lui un mesaj, ca el vrea sa aiba ''a little chat'' cu ea... Eu fiind in dormitor, el in camera de zi. Am auzit convorbirea fara sa vreau. L-am intrebat cine era si mi-a raspuns ca e o colega de lucru. Maritata, de altfel si cu baiat mare.. I-am zis sa faca ce vrea si ca nu mai aveam incredere in el. A ris... Sa trecem la mine. Fiecare dintre noi are prieteni de net cu care vorbeste din cind in cind. Asa e cazul meu, am un amic de net, barbat, cu care vorbesc mai des, ma intelege, sustine si sfatuieste. S-a intimplat sa ma sune si de citeva ori pe mobil. Partenerul meu a aflat de noi si s-a suparat foc. I-am spus ca nu e decit un prieten bun, ca stie ca am partener pe care il iubesc mult si nu are de ce sa se indoiasca de loialitatea mea. Ne-am certat in noaptea de Revelion. Mi-a distrus telefonul, aruncindu-i piesele peste casele vecinilor. Noaptea a iesit din casa si s-a intors abia dimineata. Si eu nu am putut sta singura acasa si am iesit in oras, de Revelion sa fiu macar inconjurata de alti oameni, nu singura acasa. Dupa focurile de artificii, m-am dus pe chei, priveam apa si plingeam, apoi m-am retras in usa unui club fitness, unde era mai intuneric si mi-am varsat amarul acolo... La 3 dimineata am venit acasa. El nu era. Am mers la culcare. Pe la 6 dimineata s-a intors si el. M-a trezit sa vorbim... Peste vreo jumatate de ora, se auzi alarma la masina. Cineva i-a distrus parbrizul si i-a furat si iPhone-ul, il uitase acolo.. Mi-a spus sa ma imbrac si am plecat impreuna sa schimbe parbrizul. La intoarcere, mi-a zis ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. M-am simtit atit de prost! Nu am zis nimic ci doar ''Dumnezeu le vede pe toate''. Mi-a cerut sa rup legatura cu amicul de net. I-am spus amicului tot si el m-a asigurat ca nu e nici o problema daca nu mai doresc sa vorbesc cu el si ca-mi intelege situatia. Asa ca am rupt legatura. Ei bine, am trecut peste asta. Intr-o zi, fiind la biblioteca sa iau alta carte, un tinar s-a apropiat sfios, am schimbat citeva vorbe. M-a rugat sa-i acord putin timp sa vorbim. Am acceptat sa facem o scurta plimbare in centrul orasului. Mi-a spus ca de ceva vreme ma ''astepta'' sa ma revada la biblioteca publica, venind acolo zilnic la amiaza si asteptand pina se inchidea la 5 seara. Mi-a dat de inteles ca-i plac, ca ar dori sa ma vada, sa ne intalnim, sa incepem ceva... Printre randuri, i-am spus tinarului ca sint intr-o relatie, ca-mi iubesc partenerul si nu pot sa-l ajut cu nimic. Am adaugat ca mi-a facut placere sa discut cu el, e dragut si ca isi va intalni neaparat jumatatea intr-o zi. Am plecat acasa. Partenerul meu ma astepta, cu ochii pe ceas, enervat ''Unde ai fost? Ce ai stat asa de mult?''. I-am spus despre intamplare. ''Ce? Eu te astept acasa si tu te plimbi si vorbesti cu altul? Unde...cum..de ce?'', apoi pentru prima oara a ridicat maina. Am primit lovituri pe fata, cap, in spate.. Umarul sting era vinat de tot. M-a numit ''tarfa'' de nenumarate ori. Am plans. Mi-a distrus actele, certificatele si le-a aruncat la gunoi. Mi-a luat telefonul, al doilea la numar. S-a aruncat in pat, iar eu stam intr-un colt al camerei, jos, strinsa ''ghem'' si plingeam. Peste putin timp, mi-a zis sa vin linga el. I-am spus sa ma lase-n pace si ca mi-e frica de el. Mi-a zis ca nu-mi face nimic, doar sa vin linga el. M-am dus linga el. M-a tras mai aproape, a-nceput sa ma sarute si sa-mi spuna ca-i pare rau, m-a intrebat daca ''m-am culcat'' cu acel tanar, apoi m-a dezbracat si am facut sex... A observat ca lenjeria intima era patata de singe, m-a intrebat de unde s-au luat petele. I-am explicat ca sint rezultatul administrarii anticonceptionalelor, ca aceasta ''patare/spotting'' e ceva des intalnit la femeile care iau anticonceptionale, pina organismul se obisnuieste cu pilulele. Eu prima oara in viata am inceput sa iau aceste pastile, ceva necunoscut pentru mine si eram la finele primului blister. Stiu ca nu m-a crezut. I-o citeam in privire... L-am intrebat de ce m-a batut, doar nu am facut nimic rau ca i-am explicat acelui tanar situatia mea, si in plus, am fost sincera cu el, nu am ascuns. Mi-a raspuns ca ma iubeste mai mult ca orice pe lume si nu vrea sa ma piarda. Cind mi-a vazut vanataile de pe umar, mi-a zis ''De unde le ai? Cred ca te-ai lovit singura de perete...''. Ziua urmatoare, seara, din nou i se intamplase ceva rau cu masina. I s-a aprins motorul si nu era in oras. Cind veni acasa, mi-a povestit tot in timp ce lua masa si a adaugat ''Cred ca te-ai rugat rau pentru mine...''. Nu am mai putut minca.. L-am intrebat ''Ce ma crezi vrajitoare?'', zice ''Nu, dar dupa tot ce ti-am facut...''. Doamne, oare ce vina am eu ca lui i se intampla ceva rau de fiecare data? De ce crede ca eu am vreo legatura cu toate astea? Singura uit uneori sa spun ''Tatal Nostru'' inainte de somn. Iar el crede ca ma rog rau pentru el.. De ce? Cu citeva zile in urma, mi-a spus ca a primit un e-mail de la fosta lui partenera, dupa 6 ani de ''liniste''! Si el i-a raspuns inapoi. Singur mi-a citit e-mailurile. La intrebarea ei daca el e ''inca singur'' sau ''s-a casatorit'', el i-a raspuns ca e singur si nu doreste sa se casatoreasca... L-am intrebat de ce nu i-a spus adevarul, ca este intr-o relatie? Eu am avut curajul sa zic ca am partener... Si am descoperit si alte minciuni spuse de el... Intr-o seara l-am auzit vorbind in somn, i-a pomenit numele fostei si a zis ''Vrei sa faci asta, da?'', apoi s-a masturbat. Nu-mi venea a crede ce aud. Niciodata nu am auzit din gura lui sa-mi spuna ''Te iubesc'', de unul singur, asa din suflet... Doar daca il intreb, zice ''da'' si nimic mai mult. Iar atunci cind doresc sa-l imbratisez sau sa-l sarut, prin casa cind suntem impreuna sau inainte de a pleca la lucru, atunci sare ca ars si ''fuge'', ma simt respinsa, nedorita... L-am intrebat de ce ma evita si de fiecare data incearca sa evite raspunsul, ''agatindu-se'' de alt subiect. Iar la somn, imi intoarce spatele, eu il cuprind si el ma ''respinge''... L-am rugat sa-mi spuna deschis in fata daca nu ma iubeste sau iubeste pe altcineva si sa nu ma chinuie, pentru ca eu nutresc sentimente pentru el si el le ignora. Mereu imi spune ca nu poate sa-si exprime sentimentele si atit. Iar acum, de cind mi-a pomenit de ''fosta'' lui, e si mai distant, de 3 zile nu doarme cu mine in pat, motivind ca vrea sa priveasca tv-ul si adoarme pe canapea peste noapte... Cum sa-l inteleg? Cum sa inteleg relatia noastra, daca poate fi numita asa? Nu stiu cum el, dar eu ma autodistrug....


cata prostie!!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Martie 2014 14:10
Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!
rondina
Postat pe 10 Martie 2014 14:20
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


helauuu, zdrentuilaaa!!

mah eu n-am nimic impotriva iubirii pentru orice natie de mascul doreste, ma deranjeaza toata joaca asta de-a soarecel si pisica:el s-a intalnit cu alta apoi s-a corespondat cu fosta pe care intre timp a si visat-o si si-a facut si una mica in somn cu gandu la ea(curioasa treaba) apoi ea s-a plimbat cu altul pe care vai doamne l-a respins......si cica asta-i iubire!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Martie 2014 14:29
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 12:28:30
De la: Fusun_ge, la data 2014-03-10 11:23:17dragele mele....musulmanii sunt musulmani indiferent de unde provin si unde-si petrec anii din viata ! Nu se vor shimba in veci si vreau sa va zic ca NU EXISTA MUSULMAN RAZVRATIT ! Daca ziceti ca iubirea/dragostea nu se pupa cu ratiunea, va dezamagesc! Musulmanii sunt rationali si iubesc cu o limita. Dragostea cea mare e dedicata inca de la nastere lui Dumnezeu! Dragostea unui musulman bine stabilit financiar, trebuie impartita cu alte femei (e lege) ! Barbatii musulmani, au dreptul (si in ziua de azi), sa aiba pana la 4, chiar sase neveste.In concluzie, daca suferiti de gelozie, stati rau cu inima sau nervii, feriti-va de musulmani! Daca vrei sa duci o viata frumoasa, fara griji, nu-l scapa caci el face ca tu sa fii o sotie implinita din toate punctele de vedere! Iti va oferii mereu atentia de care ai nevoie , chiar daca pe langa tine mai are si alte neveste..atentia este impartita in mod egal.Veti fi respectate si iubite, daca stiti sa fiti femei! Bafta !

nu toti au mai multe neveste
am facut cunoscut ca nu toti ci doar cei care au finante.
Fusun_ge
Postat pe 10 Martie 2014 14:33
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


in ce se ancoreaza rondino,,in ce se ancoreaza orice femeie

incetati cu prostiile
iiiiiiiiio
Postat pe 10 Martie 2014 14:34
De la: Fusun_ge, la data 2014-03-10 14:33:51
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 12:28:30
De la: Fusun_ge, la data 2014-03-10 11:23:17dragele mele....musulmanii sunt musulmani indiferent de unde provin si unde-si petrec anii din viata ! Nu se vor shimba in veci si vreau sa va zic ca NU EXISTA MUSULMAN RAZVRATIT ! Daca ziceti ca iubirea/dragostea nu se pupa cu ratiunea, va dezamagesc! Musulmanii sunt rationali si iubesc cu o limita. Dragostea cea mare e dedicata inca de la nastere lui Dumnezeu! Dragostea unui musulman bine stabilit financiar, trebuie impartita cu alte femei (e lege) ! Barbatii musulmani, au dreptul (si in ziua de azi), sa aiba pana la 4, chiar sase neveste.In concluzie, daca suferiti de gelozie, stati rau cu inima sau nervii, feriti-va de musulmani! Daca vrei sa duci o viata frumoasa, fara griji, nu-l scapa caci el face ca tu sa fii o sotie implinita din toate punctele de vedere! Iti va oferii mereu atentia de care ai nevoie , chiar daca pe langa tine mai are si alte neveste..atentia este impartita in mod egal.Veti fi respectate si iubite, daca stiti sa fiti femei! Bafta !

nu toti au mai multe neveste
am facut cunoscut ca nu toti ci doar cei care au finante.


asa corect,,acum ia si vezi crestiniiu cu finante cate femei au
iiiiiiiiio
Postat pe 10 Martie 2014 14:35
De la: kiss_my_ass, la data 2014-03-10 14:29:19
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


helauuu, zdrentuilaaa!!

mah eu n-am nimic impotriva iubirii pentru orice natie de mascul doreste, ma deranjeaza toata joaca asta de-a soarecel si pisica:el s-a intalnit cu alta apoi s-a corespondat cu fosta pe care intre timp a si visat-o si si-a facut si una mica in somn cu gandu la ea(curioasa treaba) apoi ea s-a plimbat cu altul pe care vai doamne l-a respins......si cica asta-i iubire!

...bag de seama ca "e" grele astea pentru noi, habar n-avem noi de chestii & socoteli, alea, alea...... mno, da daca-i iubire, nu-i tocmeala...eu una nu pot sa fac nimic in sentimentele oamenilor!
rondina
Postat pe 10 Martie 2014 14:38
De la: gigela_plesanu, la data 2009-12-15 19:29:23Da din experienta personala , iti spun ca povestile cu 4 neveste se aplica in cazul celor mai bogati ARABI , desi sunt foarte rare cazurile cand prima nevasta accepta o alta femeie. Se poate avea o alta nevasta in cazul in care prima nu poate avea copii, dar toata lumea are dreptul la divort(in caz ca ea nu vrea o a doua femeie in viata sotului ei). Acum arabii sunt foarte diferiti de restul musulmanilor si un lucru il stiu sigur ...daca un arab se insoara cu o femeie de o alta religie (se poate), ea nu va primi niciodata drepturi depline, oricat de perfecta ar fii, chiar daca isi schimba religia. Eu sunt maritata cu un musulman de 3 ani si sunt foarte fericita din toate punctele de vedere. Acum uscaturi exista in toate padurile, depinde de fiecare.Singura conditie pe care am avut-o a fost sa nu mananc carne de porc(de care ma pot lipsi cu usurinta), in rest am o viata absolut normala, fara haine lungi sau voal ....

Imi cer scuze ca am postat in locul surorii mele dar cred ca cineva care traieste cu un musulman poate descrie cel mai bine cum este.

......ai perfecta dreptate
_Zedd_
Postat pe 10 Martie 2014 14:40
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:34:09
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


in ce se ancoreaza rondino,,in ce se ancoreaza orice femeie

incetati cu prostiile

dogule, baga distanta de comentariile mele! Ma exprim liber si n-am chef de "cenzurarile" tale...capisci?
rondina
Postat pe 10 Martie 2014 14:41
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:41:10
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:34:09
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


in ce se ancoreaza rondino,,in ce se ancoreaza orice femeie

incetati cu prostiile

dogule, baga distanta de comentariile mele! Ma exprim liber si n-am chef de "cenzurarile" tale...capisci?


ia vezi ca de la un timp ai cam devenit obraznica,tine ti vorbele in frau nu mai face tumbe
iiiiiiiiio
Postat pe 10 Martie 2014 14:53
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:53:44
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:41:10
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:34:09
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


in ce se ancoreaza rondino,,in ce se ancoreaza orice femeie

incetati cu prostiile

dogule, baga distanta de comentariile mele! Ma exprim liber si n-am chef de "cenzurarile" tale...capisci?


ia vezi ca de la un timp ai cam devenit obraznica,tine ti vorbele in frau nu mai face tumbe

Pe cine faci tu obraznica, mai?? Cand te-am jignit eu pe tine ca sa-mi raspunzi cu aceiasi moneda? Daca te bagi in seama cu mine, fa-o cu respect, asa cum am facut-o si eu de fiecare data! Nu depasi limita bunului simt, ca nu-ti permit!
rondina
Postat pe 10 Martie 2014 15:00
De la: rondina, la data 2014-03-10 15:00:13
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:53:44
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:41:10
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:34:09
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


in ce se ancoreaza rondino,,in ce se ancoreaza orice femeie

incetati cu prostiile

dogule, baga distanta de comentariile mele! Ma exprim liber si n-am chef de "cenzurarile" tale...capisci?


ia vezi ca de la un timp ai cam devenit obraznica,tine ti vorbele in frau nu mai face tumbe

Pe cine faci tu obraznica, mai?? Cand te-am jignit eu pe tine ca sa-mi raspunzi cu aceiasi moneda? Daca te bagi in seama cu mine, fa-o cu respect, asa cum am facut-o si eu de fiecare data! Nu depasi limita bunului simt, ca nu-ti permit!


pai ai zis sa bag distanta,,inceteaza cu tumbele ca nu esti pe camp aici
iiiiiiiiio
Postat pe 10 Martie 2014 15:26
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 15:26:30
De la: rondina, la data 2014-03-10 15:00:13
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:53:44
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:41:10
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-10 14:34:09
De la: rondina, la data 2014-03-10 14:20:33Exact asa percep si eu !!!! Prostia femeii christiane, care accepta relatia cu un musulman, stiind sau nu de la inceput in ce se ancoreaza.....
Saliu Kissulina!


in ce se ancoreaza rondino,,in ce se ancoreaza orice femeie

incetati cu prostiile

dogule, baga distanta de comentariile mele! Ma exprim liber si n-am chef de "cenzurarile" tale...capisci?


ia vezi ca de la un timp ai cam devenit obraznica,tine ti vorbele in frau nu mai face tumbe

Pe cine faci tu obraznica, mai?? Cand te-am jignit eu pe tine ca sa-mi raspunzi cu aceiasi moneda? Daca te bagi in seama cu mine, fa-o cu respect, asa cum am facut-o si eu de fiecare data! Nu depasi limita bunului simt, ca nu-ti permit!


pai ai zis sa bag distanta,,inceteaza cu tumbele ca nu esti pe camp aici

Asa-i ca nu stii cand sa te opresti? Numai "inceteaza" ai in vocabularul tau? Asta spui tuturor useri-lor, in momentul in care comentariile lor nu sunt in concordanta cu comentariile tale, deci...sunt impotriva ta??!! Este si asta o manie a persecutiei......
rondina
Postat pe 10 Martie 2014 15:34
inceteaza rondino
iiiiiiiiio
Postat pe 10 Martie 2014 15:47
Buna ziua,

Imi cer scuze totusi ca intervin, insa care barbat nu inseala?Esti naiva totusi sa crezi in afirmatia pe care ai facut-o...Si totusi ma gandesc ce atata posesivitate in lumea asta...Suntem aici sa experimentam Be honest....
Nicula_Alexandra_1
Postat pe 7 Iunie 2014 14:37
De la: Fusun_ge, la data 2014-03-10 11:23:17dragele mele....musulmanii sunt musulmani indiferent de unde provin si unde-si petrec anii din viata ! Nu se vor shimba in veci si vreau sa va zic ca NU EXISTA MUSULMAN RAZVRATIT ! Daca ziceti ca iubirea/dragostea nu se pupa cu ratiunea, va dezamagesc! Musulmanii sunt rationali si iubesc cu o limita. Dragostea cea mare e dedicata inca de la nastere lui Dumnezeu! Dragostea unui musulman bine stabilit financiar, trebuie impartita cu alte femei (e lege) ! Barbatii musulmani, au dreptul (si in ziua de azi), sa aiba pana la 4, chiar sase neveste.In concluzie, daca suferiti de gelozie, stati rau cu inima sau nervii, feriti-va de musulmani! Daca vrei sa duci o viata frumoasa, fara griji, nu-l scapa caci el face ca tu sa fii o sotie implinita din toate punctele de vedere! Iti va oferii mereu atentia de care ai nevoie , chiar daca pe langa tine mai are si alte neveste..atentia este impartita in mod egal.Veti fi respectate si iubite, daca stiti sa fiti femei! Bafta !


Cunosti vreun caz de musulman cu 6 neveste sau si asta e tot din auzite, ca sincer m-am saturat de "din auzite" asta. Si procentul musulmanilor cu 2 sotii este mai mici decat al romanilor cu amanta, te asigur :))))) deci nu ai cum sa ne dezamagesti.
Iar pentru cunostintele tale generale un musulman poate avea 4 neveste MAXIM insa pt a 2a iti trebuie acordul primeia. Nu ai acord nu te insori.
Toate cele bune si sper ca data viitoare sa ne aduci informatii adevarate poate traite chiar de tine
kudika_978297
Postat pe 22 Decembrie 2014 21:32
De la: kudika_978297, la data 2014-12-22 21:32:26
De la: Fusun_ge, la data 2014-03-10 11:23:17dragele mele....musulmanii sunt musulmani indiferent de unde provin si unde-si petrec anii din viata ! Nu se vor shimba in veci si vreau sa va zic ca NU EXISTA MUSULMAN RAZVRATIT ! Daca ziceti ca iubirea/dragostea nu se pupa cu ratiunea, va dezamagesc! Musulmanii sunt rationali si iubesc cu o limita. Dragostea cea mare e dedicata inca de la nastere lui Dumnezeu! Dragostea unui musulman bine stabilit financiar, trebuie impartita cu alte femei (e lege) ! Barbatii musulmani, au dreptul (si in ziua de azi), sa aiba pana la 4, chiar sase neveste.In concluzie, daca suferiti de gelozie, stati rau cu inima sau nervii, feriti-va de musulmani! Daca vrei sa duci o viata frumoasa, fara griji, nu-l scapa caci el face ca tu sa fii o sotie implinita din toate punctele de vedere! Iti va oferii mereu atentia de care ai nevoie , chiar daca pe langa tine mai are si alte neveste..atentia este impartita in mod egal.Veti fi respectate si iubite, daca stiti sa fiti femei! Bafta !


Cunosti vreun caz de musulman cu 6 neveste sau si asta e tot din auzite, ca sincer m-am saturat de "din auzite" asta. Si procentul musulmanilor cu 2 sotii este mai mici decat al romanilor cu amanta, te asigur :))))) deci nu ai cum sa ne dezamagesti.
Iar pentru cunostintele tale generale un musulman poate avea 4 neveste MAXIM insa pt a 2a iti trebuie acordul primeia. Nu ai acord nu te insori.
Toate cele bune si sper ca data viitoare sa ne aduci informatii adevarate poate traite chiar de tine


da mohamed era mau cu mot avea voie la mai mult de 4 depinde ce dorinte avea si hop revelatia


si fa diferenta,,avolo alah le zice ca poate face asta aici nu le zice nimeni,si mai fa o diferenta ,cum sa fie de acord o femeie ca barbatul ei sa mai aiba una sau mai multe in afara de ea ,,,depinde de buget,,,iti dai seama cat se respecta
kudika_976884
Postat pe 22 Decembrie 2014 21:40
Vor fi de acord exact in aceleasi conditii in care romancele sunt de acord cu amantele :) platite. Si nu doar un caz cunosc in care nevasta si amanta conduc fix aceleasi afaceri. Si uneori mai sunt si prietene.Dar doar ne place sa criticam, si de cele mai multe ori fara a avea o baza de cunostinte generale despre ceea ce discutam...si din cauza asta devine mult mai grea convietuirea si cunoasterea altei religii si a altei culturi....Eu ma bucur ca am cunoscut cu adevarat ce se intampla in lumea musulmana si sincer nu le plang de mila deloc femeilor de acolo :))))))) imi vine sa le plang de mila europencelor :(
kudika_978297
Postat pe 24 Decembrie 2014 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un suflet trist! Plss help me :( 47 De la: deea_criss 12 Octombrie 2011 13:57
dilema mare 1 De la: nella2 9 Octombrie 2008 21:14
Cum recunosti barbatul mincinos ? 69 De la: kudika_16044 6 Ianuarie 2013 09:23
Povestea mea 41 De la: Arutzu28 11 August 2011 17:41
Cum le place barbatilor sa fim ??? 64 De la: SweetDadyD 12 Noiembrie 2009 14:16