Setari Cookie-uri

Am nevoie de un pic de ajutor..logica imi spune sa fac ceva..inima altceva ( Scuze pentru primul post )

Scuze de post dublu, am apasat enter din greseala.

Salut, am 16 ani si din pacate, am o mica problema.
Sa incep cu inceputul:
Timp de un an, o fata, tot de 16 ani, s-a tinut dupa mine. In tot acest timp eu nu am vrut sa fiu cu ea pentru ca nu imi plac fetele care..ma plac. In decursul acestui an, noi am fost amici foarte buni. Dupa acest an, fata respectiva a inceput sa fie mai rece cu mine, sa nu fie tot asa de interesata de mine..si..ghici ce s-a intamplat? A inceput sa imi placa de ea.
Da, a inceput sa imi placa de ea..si ce am zis? Hai sa ne combinam.
In prima saptamana a fost ceva foarte foarte frumos, se purta extraordinar. Doar daca ma uitam urat sau paream suparat ea ma suna sa ma intrebe ce am, ce am patit, daca ma simt bine, etc. Chestiile astea pentru mine au insemnat mult si..ce s-a intamplat? m-am indragostit de ea.
Dupa prima saptamana, am inceput sa ne certam din orice prostie. Ma intalneam cu ea si observam ca are ceva. Ce?..nu stiu. Daca o intrebam ce are imi spunea ca nu stie sau ca nu are nimic. Dupa cateva faze din astea, i-am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna, dar dupa ce i-am spus asta..m-am razgandit:)), mi-am dat seama ca tin l ea si ca vreau sa fim impreuna. Dar ce s-a intamplat? NU a mai vrut ea. A spus ca si ea a observat ca nu merge ceva bine si ca poate e mai bine asa. In fine..
Nu am renuntat, am zis..hai sa mai incerc. Am sunat, am vorbit, ne-am impacat.
Buun, dupa inca o saptamana, problema a aparut iar!..Iar avea ceva..si imi spunea ca nu stie ce sau ca nu are nimic. In saptamana aia, m-am trezit cu un mesaj: "vreau sa vorbim'. Bun..am zis, hai sa vorbim.
Ne-am intalnit..si..ce mi-a spus? "ca s-a gandit bine, si nu vrea sa mai continue..ca vrea sa fim ca inainte..amici'..EU i-am spus ca amici nu o sa mai fim. Ori alba..ori neagra? Ori ne impacam ori ne despartim.
Ce am zis sa fac dupa? Sa rog o prietena sa vorbeasca cu ea, sa o faca sa se mai gandeasca. Sa o las cateva zile sa se gandeasca.
Buun, a inceput procesul de gandiree. Au trecut 4 zile si ieri, am zis sa o sun.
Am sunat, mi-a spus ca s-a hotarat si ca vrea sa imi spuna in fata. Eu totusi am insistat sa imi spuna ce a hotarat. Bun. Mi-a spus. A zis ca ea nu simte aceleasi lucruri pentru mine, ca inainte stie ca se tinea dupa mine ca ii placea de mine, dar acum nu mai simte asta. Si..normal..ca nu mai vrea sa fim impreuna.

Acum..ce fac eu? Cand sunt indragostit de ea..si..fara ea..? Cum o pot readuce inapoi?( ce mult am scris..mama-mama)

kudika088138
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:19
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:19:40Scuze de post dublu, am apasat enter din greseala.

Salut, am 16 ani si din pacate, am o mica problema.
Sa incep cu inceputul:
Timp de un an, o fata, tot de 16 ani, s-a tinut dupa mine. In tot acest timp eu nu am vrut sa fiu cu ea pentru ca nu imi plac fetele care..ma plac. In decursul acestui an, noi am fost amici foarte buni. Dupa acest an, fata respectiva a inceput sa fie mai rece cu mine, sa nu fie tot asa de interesata de mine..si..ghici ce s-a intamplat? A inceput sa imi placa de ea.
Da, a inceput sa imi placa de ea..si ce am zis? Hai sa ne combinam.
In prima saptamana a fost ceva foarte foarte frumos, se purta extraordinar. Doar daca ma uitam urat sau paream suparat ea ma suna sa ma intrebe ce am, ce am patit, daca ma simt bine, etc. Chestiile astea pentru mine au insemnat mult si..ce s-a intamplat? m-am indragostit de ea.
Dupa prima saptamana, am inceput sa ne certam din orice prostie. Ma intalneam cu ea si observam ca are ceva. Ce?..nu stiu. Daca o intrebam ce are imi spunea ca nu stie sau ca nu are nimic. Dupa cateva faze din astea, i-am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna, dar dupa ce i-am spus asta..m-am razgandit:)), mi-am dat seama ca tin l ea si ca vreau sa fim impreuna. Dar ce s-a intamplat? NU a mai vrut ea. A spus ca si ea a observat ca nu merge ceva bine si ca poate e mai bine asa. In fine..
Nu am renuntat, am zis..hai sa mai incerc. Am sunat, am vorbit, ne-am impacat.
Buun, dupa inca o saptamana, problema a aparut iar!..Iar avea ceva..si imi spunea ca nu stie ce sau ca nu are nimic. In saptamana aia, m-am trezit cu un mesaj: "vreau sa vorbim'. Bun..am zis, hai sa vorbim.
Ne-am intalnit..si..ce mi-a spus? "ca s-a gandit bine, si nu vrea sa mai continue..ca vrea sa fim ca inainte..amici'..EU i-am spus ca amici nu o sa mai fim. Ori alba..ori neagra? Ori ne impacam ori ne despartim.
Ce am zis sa fac dupa? Sa rog o prietena sa vorbeasca cu ea, sa o faca sa se mai gandeasca. Sa o las cateva zile sa se gandeasca.
Buun, a inceput procesul de gandiree. Au trecut 4 zile si ieri, am zis sa o sun.
Am sunat, mi-a spus ca s-a hotarat si ca vrea sa imi spuna in fata. Eu totusi am insistat sa imi spuna ce a hotarat. Bun. Mi-a spus. A zis ca ea nu simte aceleasi lucruri pentru mine, ca inainte stie ca se tinea dupa mine ca ii placea de mine, dar acum nu mai simte asta. Si..normal..ca nu mai vrea sa fim impreuna.

Acum..ce fac eu? Cand sunt indragostit de ea..si..fara ea..? Cum o pot readuce inapoi?( ce mult am scris..mama-mama)


ai pierduto
cristiana_cris
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:31
Trista poveste ! O sa suferi nitel... Nu cred ca va mai impacati. Iar daca e ceva de facut..acel lucru este sa o lasi in pace..pt k dak insisti..faci acelasi lucru care l-a facut si ea ! Te tii dupa ea ! Si nu functioneaza asta ! Incearca sa fii....ignorant ?!
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:41
De ce cand ii arati unei femei ca iti pasa, iti arata indiferenta?

Probabil daca o sa fiu indiferent o sa se intoarca, nu?
kudika088138
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:44
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:44:58De ce cand ii arati unei femei ca iti pasa, iti arata indiferenta?

Probabil daca o sa fiu indiferent o sa se intoarca, nu?

"eu nu am vrut sa fiu cu ea pentru ca nu imi plac fetele care..ma plac" ti se plateste cu aceeasi moneda, d'aia!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:48
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:44:58De ce cand ii arati unei femei ca iti pasa, iti arata indiferenta?

Probabil daca o sa fiu indiferent o sa se intoarca, nu?


De ce cand ii arati unui barbat ca iti pasa, este indiferent ?
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:49
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-30 14:49:21
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:44:58De ce cand ii arati unei femei ca iti pasa, iti arata indiferenta?

Probabil daca o sa fiu indiferent o sa se intoarca, nu?


De ce cand ii arati unui barbat ca iti pasa, este indiferent ?



Bun:)) Dar totusi indiferenta a aparut recent. Cum am zis, in prima saptamana nu exista!
kudika088138
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:53
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:53:25
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-30 14:49:21
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:44:58De ce cand ii arati unei femei ca iti pasa, iti arata indiferenta?

Probabil daca o sa fiu indiferent o sa se intoarca, nu?


De ce cand ii arati unui barbat ca iti pasa, este indiferent ?



Bun:)) Dar totusi indiferenta a aparut recent. Cum am zis, in prima saptamana nu exista!
.
Pai barbatul a devenit iubitor :)) iar femeia indiferenta !
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:55
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-30 14:55:06
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:53:25
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-30 14:49:21
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:44:58De ce cand ii arati unei femei ca iti pasa, iti arata indiferenta?

Probabil daca o sa fiu indiferent o sa se intoarca, nu?


De ce cand ii arati unui barbat ca iti pasa, este indiferent ?



Bun:)) Dar totusi indiferenta a aparut recent. Cum am zis, in prima saptamana nu exista!
.
Pai barbatul a devenit iubitor :)) iar femeia indiferenta !


Si daca o sa devin eu iar indiferent, o sa devina ea iubitoare?:)) Totul e pe dos in viata asta:))
kudika088138
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:58
Life is a bitch ! You know?
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:59
uneori asa este in viata,,,am trecut prin asa ceva ,,,dar am pus capat indiferenta consider ca e o boala nu faci nimik daca esti indiferent,,,e ca atunci cand stai in pat si astepti sa te fac altcineva bine si dupa ce iti revii,,,tu iti vezi de viata ta,,,,,,,,,,,
ghiuzelim
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:05
Si daca nu mai esti indiferent si arati ca iti pasa. O iei in bot ca mine!
kudika088138
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:08
sa zicem altfel: viata e frumoasa dar e plina de c*c*t
kudika088138
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:09
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 14:44:58De ce cand ii arati unei femei ca iti pasa, iti arata indiferenta?

Probabil daca o sa fiu indiferent o sa se intoarca, nu?

nu draga...a stat dupa tine un an..acum roata se invirte...ai pierduto...ce este greu de inteles...o femeie are ea rabdare..insa are si limita rabdarea
cristiana_cris
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:28
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:31
da tie de ce nu iti plac fetele care te plac?? .... gandesti cu orgoliul :P
beyoance
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:35
E totul pe dos, nu stiu dece nu imi plac fetele care ma plac. Nu ma atrag, pur si simplu. Aleg asta fara sa vreau.
kudika088138
Postat pe 30 Noiembrie 2009 16:07
cum am mai spus de multe ori inima mai se inseala,,,nu intotdeauna ce vrea inima se poate ,,,trebuie sa faci ce este mai bine pentru toata lumea..............dar stii uneori e bine sa faci doar ce simti ,,,cred ca asa e mai bine,,,eu am ascultat o data de inima si nu de gandirea mea,,,si am luat teapa sa zic asa,,,,intelegi eu nu mai pun seama acum in tot ce fac pe inima
ghiuzelim
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:35
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 15:09:38sa zicem altfel: viata e frumoasa dar e plina de c*c*t

sa bem pentru asta
mitura
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:37
De la: kudika088138, la data 2009-11-30 16:07:48E totul pe dos, nu stiu dece nu imi plac fetele care ma plac. Nu ma atrag, pur si simplu. Aleg asta fara sa vreau.


e...alegi asta fara sa vrei. ce e asa de greu? e atat de clar. esti barbat, barbatil;or le place vanatoarea. totul e interesant, doar cand au dupa ce alerga. lupta e frumoasa. nu totul pus pe tava. de aia nu ti plac fetele care te plac. esti un vanator draga. o sa vina si vremea cand o sa ti placa ce te place. ha ha
ce frumos sa fii atat de tanar....
anda_a
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:18
esti tinerel, ai sa gasesti alta fata...nu dispera....
freakbabe
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu cum sa renunt la el.... 7 De la: kudika033360 2 Septembrie 2009 21:15
am "inselato"...si vrea sa ne despartim 55 De la: Eva32 7 Mai 2011 01:31
Ce sa fac...il vreau inapoi? 26 De la: euanca 7 Februarie 2011 15:09
Chiar absolut toti barbatii inseala?! 280 De la: Miss_Y 15 Martie 2014 02:03
casnicia fara copii 5 De la: rashela 7 Mai 2011 11:48