Setari Cookie-uri

i need some help :|

Dupa o relatie de aproape un an as putea spune ca aveam o relatie foarte ok, fara certuri si alte drame, dar intr-o zi, din senin si fara alte semne prevestitoare intru pe messenger si vad un offline de la prietenul meu care imi spune ca e foarte dezamagit de el si ca are nevoie de timp pentru el incat sa-si puna viata in ordine. Nu inteleg multe lucruri aici... Noi aveam o relatie la distanta si ne vedeam aproximativ o data pe luna, in rest vorbeam seara la telefon sau pe net si nu vad cum l-as fi incurcat in aceasta situatie. In al doilea rand, am vorbit urmatoarea zi cu el si mi-a spus in repetate randuri ca ma iubeste foarte mult si nu va mai iubi pe nimeni la fel dar imi facea aluzii ca as putea sa-mi caut pe altcineva daca vreau. Dupa ce am discutat despre relatia noastra iar el tinea tare de partea cu pauza, inca ma mai alinta si ma giugiulea, iar in timpul conversatiei imi spune ca relatia noastra a fost singurul lucru bun care i s-a intamplat in acel an....dar uite ca acum renunta la aceasta. Sunt foarte confuza si nu stiu ce sa cred sau ce ar trebui sa fac.... Un sfat sau o parere e binevenita..
love_me_if_you_dare
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:04
sa schimbi provideru' de internet. din cauza vitezi mici, mesajele nu apar cu toate cuvintele!
geo_xx
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:06
great advice
love_me_if_you_dare
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:09
pauzele lungi si dese cheia marilor succese!
one_size
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:10
ei bine...se poate interpreta si altfel.....noi aveam pauze lungi si dese tocmai pt ca era o relatie la distanta....
love_me_if_you_dare
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:12
Cand un barbat e ok ca iubita lui "sa se vada si cu altcineva", situatia e mai mult decat clara.

Si-a gasit pe altcineva cu care are o relatie "la apropiere", care - probabil i-o fi pus in vedere ca a venit vremea sa clarifice situatia cu tine.

El n-ar vrea, pentru ca - exact cum ii spuneai tu, nu-l incurci prea mult - si nu s-a vazut barbat care sa nu vrea sa aiba mai multe "affairs", daca i se ofera sansa.

Restul e text ("cel mai bun lucru", etc.) care sa-i asigure "intrarea" din cand in cand, si anume atunci cand cealalta e cu spatele.

Bref: sa faca si cu ea, ce a facut si cu tine, ce mai tura-vura. Pentru ca relatia "de la apropiere" tine de mult timp, acum doar a devenit mai serioasa.

Simplu.
Dor_a
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:13
L-am intrebat daca si-a gasit pe altcineva si a spus ca nu (nu ca ar fi recunoscut daca si-ar fi gasit) dar exista o problema... el nu are timp sa-si gaseasca pe cineva pt ca e plecat constant. Are o varsta la care iti doreste casatorie si familie nu mai sta dupa aventuri
love_me_if_you_dare
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:17
"sa-si puna viata in ordine." Pai, poate are nevoie omu' de o pauza de o luna, ca sa-si faca curatenie pt sarbatori, ca vrea sa aiba casa luna! Meeeeeeeeeeryyyyyyyyy cristhmassssssssssssss! Ohohoooooooo
miss_darine
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:19
Parerea mea e ca are pe altcineva, fa-l cumva sa recunoasca, asa vei putea trece mai repede peste aceasta relatie. Meriti sa stii adevarul. Cunosc foarte bine situatia. Crede-ma un barbat nu poate fi fidel unei relatii in care se vede o data pe luna cu partenera. Mergi mai departe, meriti ceva mai bun. Bafta!
lauralory
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:24
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-01 11:17:51L-am intrebat daca si-a gasit pe altcineva si a spus ca nu (nu ca ar fi recunoscut daca si-ar fi gasit) dar exista o problema... el nu are timp sa-si gaseasca pe cineva pt ca e plecat constant. Are o varsta la care iti doreste casatorie si familie nu mai sta dupa aventuri

poate nu esti tu cea cu care vrea sa faca acest pas!
si te minte frumos ca tu esti cel mai bun lucru care i s-a intamplat in acel an..si nu te va mai iubi nimeni sau nu va mai iubi pe nimeni!ma lasi! nici macar nu-i original!
one_size
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:30
poate si_a dat seama ca nu e pregatit sa aiba o relatie cu tine,sau poate se gandeste ca o relatie la distanta nu e tocmai ce vrea el.Analizeaza si gandeste-te bine, tu hotarasti ce vei face.sper sa iasa asa cum vrei tu.PA PA..
gigela_plesanu
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:32
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-01 11:12:56ei bine...se poate interpreta si altfel.....noi aveam pauze lungi si dese tocmai pt ca era o relatie la distanta....


poate ca s-a adaptat cu pauzele astea si vrea sa fie intr-o pauza mai luuuuunga!
geo_xx
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:32
Ar putea fi adevarat dar il stiu destul de bine incat deja stiu cand minte sau nu.... Nu il prea intereseaza aventurile si e destul de timid, iar in privinta relatiei noastre daca a fost sau nu cel mai bun lucru care i s-a intamplat anul acela nu pot sti cu siguranta dar stiu cate si ce s-a intamplat in acel an incat sa poata zice asta
love_me_if_you_dare
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:35
De la: gigela_plesanu, la data 2009-12-01 11:32:21 poate si_a dat seama ca nu e pregatit sa aiba o relatie cu tine,sau poate se gandeste ca o relatie la distanta nu e tocmai ce vrea el.Analizeaza si gandeste-te bine, tu hotarasti ce vei face.sper sa iasa asa cum vrei tu.PA PA..




Nu poate avea decat relatii la distanta pt ca e plecat constant.... el este din romania si nu are timp sa vina aici numai cateodata de sarbatori....nici atunci nu prea, iar job-ul lui il trimite in toate colturile lumii incat nu sta mai mult de 1-2 saptamani acasa nici unde este stabilit cu job-ul
love_me_if_you_dare
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:38
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-01 11:38:57
De la: gigela_plesanu, la data 2009-12-01 11:32:21 poate si_a dat seama ca nu e pregatit sa aiba o relatie cu tine,sau poate se gandeste ca o relatie la distanta nu e tocmai ce vrea el.Analizeaza si gandeste-te bine, tu hotarasti ce vei face.sper sa iasa asa cum vrei tu.PA PA..




Nu poate avea decat relatii la distanta pt ca e plecat constant.... el este din romania si nu are timp sa vina aici numai cateodata de sarbatori....nici atunci nu prea, iar job-ul lui il trimite in toate colturile lumii incat nu sta mai mult de 1-2 saptamani acasa nici unde este stabilit cu job-ul


apai draga mea, cauta-ti altu', ca asta-i dus!! mai tot timpu'.
geo_xx
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:40
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-01 11:35:09Ar putea fi adevarat dar il stiu destul de bine incat deja stiu cand minte sau nu.... Nu il prea intereseaza aventurile si e destul de timid, iar in privinta relatiei noastre daca a fost sau nu cel mai bun lucru care i s-a intamplat anul acela nu pot sti cu siguranta dar stiu cate si ce s-a intamplat in acel an incat sa poata zice asta


Cand un barbat iti spune.. "nu voi mai iubi pe alta cum te-am iubit pe tine".... cel putin pentru mine e foarte clar ca e vorba de alta. Ceea ce spune el ar putea foarte bine sa fie tradus cam asa.. "Pe ea (asta cu care sunt acum).. nu o iubesc cum te iubeam pe tine"...

Din punctul meu de vedere relatiile la distanta dureaza doar cand barbatul are un libidou undeva la 1+ (asta pe o scara de 1 la 10). A va vedea la anii vostri o data pe luna, presupunand ca faceti si sex.. inseamna o ALTA.
rashela
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:40
poate nu esti tu cea cu care vrea sa faca acest pas!
si te minte frumos ca tu esti cel mai bun lucru care i s-a intamplat in acel an..si nu te va mai iubi nimeni sau nu va mai iubi pe nimeni!ma lasi! nici macar nu-i original! [/quote]


El vroia sa ne casatorim la anul dar eu nu am vrut sa ma casatoresc atat de repede.... Nu intelegeti gresit, vroiam sa ma casatoresc cu el dar mi se parea ca e prea repede
love_me_if_you_dare
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:44
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-01 11:44:34poate nu esti tu cea cu care vrea sa faca acest pas!
si te minte frumos ca tu esti cel mai bun lucru care i s-a intamplat in acel an..si nu te va mai iubi nimeni sau nu va mai iubi pe nimeni!ma lasi! nici macar nu-i original!



El vroia sa ne casatorim la anul dar eu nu am vrut sa ma casatoresc atat de repede.... Nu intelegeti gresit, vroiam sa ma casatoresc cu el dar mi se parea ca e prea repede [/quote]
tocmai ti-ai dat un raspuns singura..de ce nu vrea sa mai fie cu tine!
el vrea sa isi intemeieze o familie si tu nu..inca!
one_size
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:49
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-01 11:17:51L-am intrebat daca si-a gasit pe altcineva si a spus ca nu (nu ca ar fi recunoscut daca si-ar fi gasit) dar exista o problema... el nu are timp sa-si gaseasca pe cineva pt ca e plecat constant. Are o varsta la care iti doreste casatorie si familie nu mai sta dupa aventuri


Hai ca ma faci sa rad, zau... chiar, cati ani ai? Cred ca esti foarte tanara

"L-ai intrebat"? Si ti-a zis ca nu? ( )
Auzi, cand o sa-l intalnesti pe ala de-ti zice ca da, sa mi-l prezinti si mie, ca vreau sa cunosc un barbat anormal.

Draga mea, uite o lema/lege: Nici un barbat, nici cel mai bun barbat NU o sa iti spuna: Uite care-i treaba, dragutza: eu tocmai mi-am gasit pe altcineva, asa ca bashti!
Or sa spuna: Cred ca e cazul sa luam o pauza, Daca vrei, poti sa intalnesti si alti barbati/baieti (TU adica, nu el, nuuu! )
Stii care e justificarea (a alora buni, ca ceilalti nu vor bataie de cap): Nu vor sa raneasca. (explicatie data de un barbat)

Iar faza cu "n-are timp"... Hai ca esti naiva rau, zau!
De unde stii tu ce timp are el?
Stai in casa cu el? Doar tu ai spus ca voi va vedeti doar din an in Pasti. Deci, tot ce stii tu despre "lipsa lui de timp, e de la el"
Asta imi aminteste de explicatia pe care o dau eu amicilor din tara atunci cand vine vorba de stat pe Mess. Sincer, pe mine ma scoate din sarite statul in casa, cu laptopu'n brate. Imi place aerul, soarele, sa ma plimb, sa ma asez la o cafenea cu terasa, si sa ma plimb iar.
Fac asta de cate ori sunt libera. Destul stau lipita de calculator la munca.
Amicilor insa le spun ca nu pot sta pe Mess pentru ca sunt ocupata.

Pai chiar sunt. Cu prioritatile mele, evident.
Daca si ei ar fi sa judece din ce le spun eu, ar crede ca eu nici nu vad soarele.
Dor_a
Postat pe 1 Decembrie 2009 12:27
Nu mai conteaza acum ..... ideea este ca nici unul nu ati avut dreptate.... Suntem iar impreuna si cred ca asta spune ceva despre parerile vostre ca si-ar fi gasit pe altcineva :) Era pur si simplu intr-o pasa proasta si se gandea ca ii trebuie un timp pentru el incat sa "clear his head"... Deci o pauza pt mine nu a insemnat neaparat despartire
love_me_if_you_dare
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:01
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-02 13:01:05Nu mai conteaza acum ..... ideea este ca nici unul nu ati avut dreptate.... Suntem iar impreuna si cred ca asta spune ceva despre parerile vostre ca si-ar fi gasit pe altcineva :) Era pur si simplu intr-o pasa proasta si se gandea ca ii trebuie un timp pentru el incat sa "clear his head"... Deci o pauza pt mine nu a insemnat neaparat despartire


hai sa te iau altfel!
voi sunteti departe, aveti o relatie la distanta, va intalniti o data pe luna si va fu..teti. in rest stai pe net si va priviti sau vorbit la telefon!
in care din astea perioade a spus ca vrea o pauza?
geo_xx
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:04
De la: geo_xx, la data 2009-12-01 11:06:47sa schimbi provideru' de internet. din cauza vitezi mici, mesajele nu apar cu toate cuvintele!


mnah drashe ca m-am innecat cu apa!!!
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:07
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-02 13:01:05Nu mai conteaza acum ..... ideea este ca nici unul nu ati avut dreptate.... Suntem iar impreuna si cred ca asta spune ceva despre parerile vostre ca si-ar fi gasit pe altcineva :) Era pur si simplu intr-o pasa proasta si se gandea ca ii trebuie un timp pentru el incat sa "clear his head"... Deci o pauza pt mine nu a insemnat neaparat despartire

Eu zic ca cealalta s-a saturat repede de el
Auzi sa-ti "clarifici capul la relatia distanta" Une-i ala care se tavaleste pe jos de ras?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:10
Hai ca ma faci sa rad, zau... chiar, cati ani ai? Cred ca esti foarte tanara

"L-ai intrebat"? Si ti-a zis ca nu? ( )
Auzi, cand o sa-l intalnesti pe ala de-ti zice ca da, sa mi-l prezinti si mie, ca vreau sa cunosc un barbat anormal.

Draga mea, uite o lema/lege: Nici un barbat, nici cel mai bun barbat NU o sa iti spuna: Uite care-i treaba, dragutza: eu tocmai mi-am gasit pe altcineva, asa ca bashti!
Or sa spuna: Cred ca e cazul sa luam o pauza, Daca vrei, poti sa intalnesti si alti barbati/baieti (TU adica, nu el, nuuu! )
Stii care e justificarea (a alora buni, ca ceilalti nu vor bataie de cap): Nu vor sa raneasca. (explicatie data de un barbat)

Iar faza cu "n-are timp"... Hai ca esti naiva rau, zau!
De unde stii tu ce timp are el?
Stai in casa cu el? Doar tu ai spus ca voi va vedeti doar din an in Pasti. Deci, tot ce stii tu despre "lipsa lui de timp, e de la el"
Asta imi aminteste de explicatia pe care o dau eu amicilor din tara atunci cand vine vorba de stat pe Mess. Sincer, pe mine ma scoate din sarite statul in casa, cu laptopu'n brate. Imi place aerul, soarele, sa ma plimb, sa ma asez la o cafenea cu terasa, si sa ma plimb iar.
Fac asta de cate ori sunt libera. Destul stau lipita de calculator la munca.
Amicilor insa le spun ca nu pot sta pe Mess pentru ca sunt ocupata.

Pai chiar sunt. Cu prioritatile mele, evident.
Daca si ei ar fi sa judece din ce le spun eu, ar crede ca eu nici nu vad soarele.
[/quote]

nu mi se pare ca ar conta varsta mea in aceasta situatie...cel putin pentru tine.... Aveam o problema si am cerut pareri, iar parerea ta nu a ajutat cu nimic in acest caz :)
love_me_if_you_dare
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:11
asa fii dura ce mama ma-sii da-i si 2 peste bot!
eu te astept in viitorul apropiat cu un topic..sedusa si abandonata!
one_size
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:14
De la: one_size, la data 2009-12-02 13:14:10asa fii dura ce mama ma-sii da-i si 2 peste bot!
eu te astept in viitorul apropiat cu un topic..sedusa si abandonata!


bre uan! da shiteshte bre cu atensie sporita! i-a dat opinshile! pe motiv ca vrea pauza!
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:18
lol.....voi comentati aici numai de plictiseala
ce sa va zic.... spor atunci
love_me_if_you_dare
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:41
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-02 13:41:12lol.....voi comentati aici numai de plictiseala
ce sa va zic.... spor atunci


propriu-zis, nu de plictiseala, ci ca ne place!
mai ales ca tu crezi cu tarie ca fu doar o toana a lui!
geo_xx
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:43
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-02 13:41:12lol.....voi comentati aici numai de plictiseala
ce sa va zic.... spor atunci

Mai ai o problema brizanta? Ca pe asta am fumat-o deja
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:45
De la: love_me_if_you_dare, la data 2009-12-01 11:04:05Dupa o relatie de aproape un an as putea spune ca aveam o relatie foarte ok, fara certuri si alte drame, dar intr-o zi, din senin si fara alte semne prevestitoare intru pe messenger si vad un offline de la prietenul meu care imi spune ca e foarte dezamagit de el si ca are nevoie de timp pentru el incat sa-si puna viata in ordine. Nu inteleg multe lucruri aici... Noi aveam o relatie la distanta si ne vedeam aproximativ o data pe luna, in rest vorbeam seara la telefon sau pe net si nu vad cum l-as fi incurcat in aceasta situatie. In al doilea rand, am vorbit urmatoarea zi cu el si mi-a spus in repetate randuri ca ma iubeste foarte mult si nu va mai iubi pe nimeni la fel dar imi facea aluzii ca as putea sa-mi caut pe altcineva daca vreau. Dupa ce am discutat despre relatia noastra iar el tinea tare de partea cu pauza, inca ma mai alinta si ma giugiulea, iar in timpul conversatiei imi spune ca relatia noastra a fost singurul lucru bun care i s-a intamplat in acel an....dar uite ca acum renunta la aceasta. Sunt foarte confuza si nu stiu ce sa cred sau ce ar trebui sa fac.... Un sfat sau o parere e binevenita..


A gasit pe altcineva.. Sincer il apreciez ca nu este un porc..si ca sa nu te raneasca,,,iti spune intr-un mod mai subtil.. !
Sabrina_Nede
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sa mai iubim daca sufletele noastre vor fi sfaramate? 32 De la: kudika006109 30 Mai 2009 09:45
De ce o femeie cu un copil nu va fi de-ajuns pentru un barbat singur?... 31 De la: mara78 23 Decembrie 2016 16:19
Ce ar trebui sa fac? 10 De la: mishellle 21 Iulie 2010 23:58
Ma iubeste sau nu? Nu mai stiu ce sa cred. 4 De la: ella_c 25 August 2010 09:30
Friends with benefits?! 4 De la: kudika_8080 25 Octombrie 2012 21:30